N°. 12086 Donderdag; SO «Juli. A0. 1899 I§eze fmiant wordt dagelijks, met uitzondering van JZon- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. LEIDSCH M&BLAD. PBIJS DEEEH CQJJBANT» Voor Leldon per 8 maanden: MO. Franco per post <y •-».■«••• 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05 PBIJS DEB ADVEBTENTEËNl Van 1—0 rogel3 f 1.05. Iedere regol moer f 0.17J. Grooterq letters naar plaatsruimte Voor het Incasseeren buiten de etad wordt f 0.06 berekend. Dit noiiiiucr bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 19 Juli. By het toelatingsexamen tot de Rijksland bouwschool te "Wageningen i3 toegelaten tot de eerste klasse (afd. Landbouwschool) E. C. C. Bout my, van Leiden. Ter vervanging van den matroos der lBto klasse W. F. Vatter, wiens detacbeering is ingetrokken, is gedetacheerd bg 'de Kweek school voor Zeevaart alhier, de matroos der l8te klasse R. Van der Meulen. De West-Indische mail, aangebracht te Havre, per stoomschip „Prins Frederik Hen drik", wordt hedenavond alhier verwacht. Het archief der hoofdcommissie voor het huldeblijk, in 1898 aan H. M. de Koningin- Moeder opgedragen, zal in het gemeente archief te Amsterdam worden geplaatst, alwaar ook bewaard wordt het archief der hoofdcommissie voor bet huldeblijk aan Z. M. "Willam III bij gelegenheid Zijner 25-jarigo regeering. De leden van do Eerste Kamer der Staten- Generaal en do leden van Ged. Staten van Noord-Holland trachten gisteren op hun uitstapje in Noord Holland, waarbij zij de gasten waren van Hr. Ms. Commissaris in deze provincie, mr. G. Van Tienhoven, een bezoek aan Wormerveer, waar de fabrieken van de heeren Laan en Prins werden be zichtigd. Daarna werd een toottocht door de Zaanstreek gemaakt en ging het naarlJmui- den, waar, zooals wij reeds meldden, de haven werken in oogeDschouw werdtn genomen. Uit Den Haag wordt bericht, dat Z. H. de Paus Staatsraad mr. Heydenrijck benoemd heeft tot „Camerière Segreto di Spada e Cappa Sapranumeraris"ibuitengewoon geheim- kamerheer van kap en degen). De bekende tooneolspeler Marie Ternooy Apèl heeft opöieuw een roman voltooid. Het tooneelleven vormt er den achtergrond van. De roman is reeds ter perse en zal binnen kort verschijnen. (IV. v. d. D.) Eerstdaags zal, naar men verzekert, de opvolger van wijlen jhr. mr. P. H. Gevers Deynoot, als cirecteur van het kabinet van H. M. de Koningin, worden benoemd. Men noemt als zoolanig jbr. P. J. Vegelin van Claorbergen, secretaris van dit kabinet, thans waarnemend directeur. HD.) Op den verjaardag van H. M. de Koningin zal te Schiedam voortaan, ingevolge besluit van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, een voormiddag-godsdienstoefening worden gehouden. Het stoomschip „Admiral" vertrok 17 Juli van Delagoabaai naar Zanzibar; de „Prins Frelenk Hendrik", van Westlncio naar Am sterdam, arriveerde 18 Juli Havre; de Spaarn- dam", van Nieuw-York naar Rotterdam, pas seerde 18 Juli Lizardde „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Juli van Port Said. Boskoop. De firma G. J. Alberts albkr ontving van de „Kaiserlich Russische Gar- tenbau-Gesell8chaft" te St.-Petersburg officieel bericht, dat haar inzendingen op de in Mei gehouden Internationale Tuinbouwtentoon stelling te St. Petersburg alle de eerste prijzen (4 gouden medailles) behaalden. Hillcgom. Van af heden tot en met dsn 29sten Juli a. s. zal de Looster weg van af den Stationsweg over een longte van 200 meter iu zuidelijke richting voor het publiek verkeer mtt rij- en voertuigen z\jn afgesloten. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier z(jn geplaatst: lo. mej. Janssen, te Groede; 2o. mc-j. F. J. C. Cremer, te Billegom, en 3o. mej. Gglstra, te Haastrecht. Noordwyk. Naar de godsdLnstige ge zindten was deze gemeente op 1 Januari 1899 onderscheiden in: Roomsch-Katholieken 2462, Nederd. Hervormden 2004, Gerefor meerden 558, Evangelisch Lutherscben 21, Waalsch-Hervorm den 9, Doopsgezinden 8, Remonstranten 8, Presbyterianen 3, Episco paten 1, Oud-Roomschen 1 en tot geen ge zindte tehoorend 2, totaal 5077. Zegwaard. Dinsdag-morgen omstreeks vier uren is door onbekende oorzaak brand ont staan in de kkermakerswerkplaats van B. De B., alhier. Door het spoedig optreden der brandweer alhier, alsmede die uit Zoeter- meer, was men den brand spoedig meester, zoodat 6lechts de kap van het buis half is uitgebrand. De schade is door assurantie gedekt. Vit de „Staatscourant." Kon. Besluiten. Benoemd tot burgemeester: van Zevenbuizen, jhr. H. W. A. Sandborg tot Essenburg; van Gaasterland, jhr. mr. J. H. F. K. Van Swinderen; vanDiessen, M. M. VanDijck; van Waspik, F. Kamp Az van Alfen en Kiel, S. A. Vosters; van Nederhemort, K. G. W. baron Yan Wassenaer, secretaris dier gemeente. Gemeenteraad Tan Oudshoorn. Aarlandcrvccn. By de gisteren gehouden herstemming voor twee leden van den ge meent.Taad verkregen in het stembureel Lagj Zjjde de heeren H. Kop 83, S. Kop 67, G. Van NUkerk 92 en P. J. Van Nitkerk 47 stemmen; in het Êtembureel dorp de heeren H. Kop 33, S. Kop 54, G. Van Niekerk 46 en P. J. Van Niekerk 64 stemmen, zoodat in het geheel de beer H. Kop verkreeg 116 stemmen, S. Kop 121, G. Van Niekerk 138 en P. J. Van Niekerk 111 stemmen. Her kozen alzoo de heer G. Van Niekerk en ge kozen de heer S. Kop. Bodegraven. Hot vierjarig zoontje van den werkman D., alhier, was voor zijn pltizier met den landbouwer De K. meegereden. Thuis gekomen, reikt de kleine een kleedje, dat op den wagen hg, aan en valt daarty van het r'gtuig mtt het ongelukkig gevolg, dat het kind een arm Ir k. Zondag 23 Juli a. s. herdenkt de. J. De Meijere, Luthersch predikant alhier, den dag, waarop hg 12'/, jaar geleden zyn ambt te Bodegraven aanvaardde. De uitslag van de herstemming voor twee gemeenteraadsleden, alhier, lfc Juli gehouden, is als volgt: Voor de vacature- Kapteyn z(jn uitgebracht 413 geldige stemmen, waarvan de heor er. G. Dj Niet 237 en de heer P. Batelaar 176 stemmen verkreeg. De heer dr. G. De Niet is dus gekozen. Er waren 415 geldige stemmen uitgebracht voor de vacature Van Donk, waarvan de heer B. Van Etei Aza. 213 en de heor A. Both 202 stemmen verkreeg. De heer B. Van 't Ri-.t is dus gekozen. waarbij de Minister do forraeele toezegging heeft gedaan, dat een wetsontwerp tot wijziging kan worden verwacht. Hij meent dus, dat een adres thans overbodig zal zijn. De heer Clant zegt van andere gevoelens te zijn. Hem dunkt, dat hot adres wel reden van bestaan hebben kan, omdat de Minister bij de verdediging in de Kamer er door gerugsteund wordt. Hoe meer adressen, hoe duidelijker de opinie van het land kenbaar wordt. De heer Van den Berg stelt voor, dat bij stem ming worde uitgemaakt in hoeverre de Raad het eens is met zijn gevoelen. In stemming gebracht, blijkt dat alle Raadsleden, behalve de heor Den Hertog, voor het verzenden van een adres z(jn. Geen der leden meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Proy. Stalen Tan Zuid-Holland. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren C. Van Wielingen en P. A. Wernink. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen komt punt I: .Ondorzoek geloofsbrieven", aan de orde. De Voorz. benoemt een commissie, bestaande uit de heeren Den Hertog, Van den Berg en Van Vliet, die zich niet dat onderzoek speciaal belast, en schorst voor enkele oogenblik- ken do vergadering. Na heropening daarvan breDgt de heer Den Hertog namens de commissie verslag uit eu rap porteert tot toelating van de gekozenen. Niemand der leden het woord vragende over de verkiezing of de geloofsbrieven zeiven, wordt metalgemeene stemmen tot de toelating als lid van den Raad van de heeren J. W. O. Clant, H. H. Kloot en P. A. Wernink besloten. Voorlezing wordt gedaan van een missive van Ged. Staten dezer provincie, houdonde toezending van het goedgekeurd Raadsbesluit tot het heffen van rechten voor het gebruik van een gedeelte van het Raadhuis; van een missive tot toezending van eeu goedgekeurd Raadsbesluit tot af- en over schrijving van enkele posten, en van een missive, houdende kennisgeving, dat aan den heer burgo- meester verlof wordt verleend zich van den 18den Juli tot den 2den Augustus a-s. uit de gemeente te verwijderen. Op het adres van den heer C. Bijkerk om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school met ingang van 1 September a. s. wordt goedgunstig beschikt, nadat de Voorzitter nog heeft medegedeeld, dat, om den geregelden gang van het onderwijs te verzekeren, door B. en Ws. reeds de noodige maatregelen zijn genomen. De begrooting van de rustende Schutterij, dienst 1900, wordt alsnu vastgesteld met een bedrag van 3S1 in ontvangst en in uitgaaf. De Voorzitter biedt namens B. en Ws. aan de rekening der ontvangsten on uitgaven der gemeente over 1898, in ontvangst aanwijzende een bedrag van /"16,056.64J en in uitgaaf een bedrag van ƒ14,7 1G.64\ alzoo met een batig saldo van 1340.61', alsmedo dó begrootiDg van het Burgerlijk Wees- en Armhuis, dienst 1900, in ontvangt tot een ge raamd bedrag van ƒ3501.13, in uitgaaf 3210.12 eu alzoo met een batig saldo van 291.01. Beide stukken worden ten fine van praeadvies gesteld in handen der financiëelo commissie, be staande nit de heeren Van den Berg, Wernink en Den Hertog. Niets meer aan de orde zijnde, doet de Voor zitter de gebruikelijke hoofdelijke omvraag, waai bij de heer J. U. Van den Berg in herinnering brengt hoe tal van gemeentebesturen adressen hebben gericht aan den Minister van Binnenlandscbe Zaken, verzoekende wijziging te willen voorstellen van art. 241 der gewijzigde Gemeentewet, waarbij progessie in den hoofdelijken omslag wordt ver boden. Hij meent, dat het goed zou zijn, dat ook do Raad dezer gemeente een adres aan den Minister toezond, mede op wijziging van bedoeld wets artikel aandringende. Hier was de llaad reeds in 1894 het idee van progessie toegedaan en nu zou spreker het ge- weuscht vinden, dat juist ook deze Gemeenteraad adresseerde, omdat hier van ondervinding sprake kan zijn. De Voorzitter brengt spreker in herinnering, dat een der Kamerleden den Minister heeft ge- iutemelleetd over den 'nlivit^ van artikel 241, In zake het rapport omtrent de verpleging van Zuid-Hollandsche krankzinnigen wenschte de commissie diligent te worden verklaard, ook om na te gaan, in hoever de in uitzicht gestelde bouw van nieuwe gestichten werkelgk tot stand zal komen. Hiertoe werd besloten. Aan de orde was nu de mededeeling van Ged. Staten, dat zy maatregelen overwegen om in den vervuil en toestand der kanalen tusschen Maas en Scheveningen verbetering te brengen on dat een desbetreffend voorstel van Ged. Staten kan worden te gemoet gezien, waaromtrent een afdeelingsverslag is uitge bracht, dat Ged. Staten met een memorie hebben beantwoord. Deze mededeeling gaf tot breedvoerige dis cussie aanleiding. De beer Ruysch had gaarne reeds in de aanstaande najaarsvergadering de aangekon digde voorstellen verwacht. Hg betoogde, dat het provinciaal bestuur, van de Hinderwet gebruik makende, een zachten drang op de gemeentebesturen behoorde uit te oefenen krachtens een vaet te stellen provinciale verordening. Kwam er een rijkswet tegen vervuiling tot stand, dan cog blyft een regel matige doorstrooming van bet water noodig en afvo=r naar zee der stoffen, waarvoor de doorstrooming zeer bevorderlijk is. Mochten Ged. Staten geen samenwerking verkrijgen, dan behooren zij de Regeering hiervan in kennis te 6tellon, opdat deze een noodwet kunne indienen. De heer Van de Velde klaagde ook over de wijze, waarop Ged. Staten de zaak hebben behandeld. Hy ziet de hoofdzaak in de afstroo ming door Delft over Den Haag naar zee. HU hoopte, dat de waterschappen in deze de tus- scbenkom6t van de Regeering zullen inroepen. Hg betreurde hot, dat Ged. Staten tot dusver weigeren mede te werken tot den bouw van de sluis aan de Doenkade, vooral waar twee lastige hoogheemraadschappen het nu einde lijk eens zijn geworden. De heer Van der Lith verdedigde het door God. Staten ingenomen standpunt, meenende, dat zg thans doen wat zy behooren te ver richten. Dat Ged. Staten naar uitvluchten zoeken, de zaak niet willen, die bewering acht spr. onjuist. Z. i. hebben zy terecht zich ont houden van den gevaarlijken raad, om de gemeentebesturen t3 gelasten tot iets, waar toe Ged. Staten niet bevoegd waren, nl. het dwingen tot toepassing der Hinderwet. Even min kan hy toegeven, dat Ged. Staten zich achter een staatsrechterlijke quaestie ver schuilen, door zich niet te willen mengen in de inrichting van twee waterschappen: Delf land en Schieland. "Wat van 1890 tot heden is gebeurd, heeft spr. niet te beoordeelen, maar hg meent te moeten wijzen op de benoeming van de staats- en provinciale commissie, wat getuigt van goede, tetere inzichten. Spr. is overtuigd, dat Ged. Staten hun pli-.ht zullen doen, maar dat is zoo weinig naast hetgeen de Ryksregeering heeft te doen. Wellicht zal deze discussie het nut hebben, een oplossing te bespoedigen. Laat nu hoogere machten ingrijpen. De heer Kley betoogje, dat Delfland en Schielanl in zake den sluisbouw een hande ling verrichtten, waartoe zij volkomen be voegd waren. Dn hoogheemraadschappen wilden door gemeenschappelijke werken ver betering aanbrengen. Namens GeJ. Statui kondigde de beer Evers aan, dat Ged. Staten, die zich geheel binnen de grenzen hunner wett- lyke bevoegd heid hebben gel ouden, practUchtf voorst.llen tot voorziening zullen doen, doch ceze kunnen niet gereed zijn vóór do aanstaande zomer vergadering. De heer Ruysch neemt akte van dolver- klaring van den heer Evers, dat rekening zal worden geboudtn met verschillende wen ken in desa discussie ce^even maar meen» ni.ttemin, nu de zaak reeds zoolang aanhan gig is, op een spoedige oplossing te moeUn blijven aandringen. Bg de provinciale begrooting voor 1900 (Rijksbestuur) betuigt ds heer Gevers Deynoot zijn instemming, dat Gedtp. Staten blijven bandhaven de reeds laDg ge ano voorstellen tot verhooging der jaarwedden van den griffier en de ambtenaren der provinciale griffie, die lotsverbetering zoo ten volle verdienen, maar hy meent, dat de Staten niet voldaan kunnen zijn, zoolang de provincie niet evenals ten opzichte van andere deelen van hun huis houding de volle vrgheid en autonomie zullen hebben ten opzichte van haar ambtenaren. Hfi zou gaarne zien, dat de Staten aandron gen op tot stand-koming van de door art. 141 der Grondwet in uitzicht gestelde wet. De begrootiog wordt aangenomen. Bg de huishoudelijke begroeting voor 1900 tg den post subsidiën aan gemeenten voor pensionneeren van veldwachters geeft de be.r Van de Velde Gedep. Staten in over weging ten aanzien van het pensionneeren van politie-ambtenarc-n in overleg te treden met een verzekeringamaatschappg of wel de 3700 beschikbaar te stellen aan gemeenten, ten einde vrywillig baar personeel van politie bg een maatschappy te verzekeren. Volgens assurantie-maatschappyen is dit volkomen mogelyk, waardoor zelfs met die som pen sioenen tot f 375 kunnen worden uitgekeerd. De heer Goekoop antwoordt, dat Gedep. Staten ber.eii zyn het denkbeeld in over weging te nemerr. De post heelt ten doel verbetering van het politiewezen ten platten- lande, coor vergemakkelyking der pension neering van veljwachters, dis dikwgls belem merd werd door de omstandigheid, dat die menschen broodeloos zouden worden. Wil do heer v. d. Vtlie verzekering door uit- keering tg overlijden, dan gaat hy verder dan thans, nu de veldwachters op zekeren leeftyd pensioen krygen. By den post betreffende het subsidie tot het bezoldigen van een zuivelconsulent, wyst de heer Hoogenboom er op, dat naar zyn overtuiging de methode en leerwyze van den zuivelconsulent niet practisch kan genoomd worden, want door den cursus wordt niet het middel gevonden om prac- tische zuiveltereiders te vormen. Spr. zou wenschen, dat de Staten niet uitsluitend gebruik maakten van de Holl. Maatschappy van Landbouw, doch ook van de practische ervaring van zuivelberdcers in hun boer- deryen. By den post ter bevordering der veefokkory betuigt dezelfde spreker zyn leedwezen, dat eene herziening van het provinciaal reglement op de paardenfokkery nog niet aan de orde is gesteld. Wordt de herziening van Regeerings- wege ter band genomen, dan is 't te voorzien, dat zy niet aan de wenschen zal beantwoorden, omdat de commissiën tot dusver te eenzydig zyn samengesteld, vermits daaraan practische en bekwame landbouwers ontbreken. Van Rykswege is in deze niets te wachten en daarom vraagt by aan Ged. Staten met een herziening te komen. De heer Ruysch doet opmerken, dat in de keuringscommissiën geenszins bekwame land bouwers ontbreken en keurt goed, dat God. Staten eerst h-1 Regeeringsrapport zullen afwachten alvorens voorst-llen te doen. Bg de inkomsten wor t gevraagd naar oen overzicht van de opbrengsten der tollen op de openbare land- en wat-.rwegen in de pro vincie, om te kunnen komen tot een beoor deeling der beteekenis van een eventueele afschaffing der provinciale tollen. De heer Goekoop zegt, dat Ged. Staten geen bezwaar hebben, cie cyfers over te leggen. Met Let oog op de uitgaven, waarmede de provincie belast is, waarschuwt by ech ter tegen bet loslaten der inkomsten uit de heffing van rechten voor het gebruik van waterwegen. De begrooting is in haar geheel zondor stemming aangenomen, tot een eindcyfer van f 634,152.34. De zomervergadering werd hierna gesloten. zgd.n zgn gjopperJ. De commissie van ou -er- zoek hield daartoe gisteren en vry langdurige byeenkomst, waarin ook verschillende punten w.rden overwogen, rakende de redactie van andere artikelen der ontwerp overeenkomst. Is eenmaal de arbitrage overeenkomst aan genomen, dan zal do algemeene akte, oio moet vaststellen alle besluiten, welke door de Conferentie zyn genomen, spoodig kunnen worden vastgesteld. Gemengd Nieuws. Vredesconferentie. Of de werkzaamheden der Conferentie spoecfg tot een einde zullen worden gebracht, hangt, naar wordt medegedeeld, vooral daar van af, of heden de algemeens Vergadering der derde afdeeling mot de tweede lezing d6r geheele ontwerp-overeenkomst omtrent de arbitrage gereed zal komen. Ook moet daarin nog een beslissing worden genomen omtrent de bepalingen betreffende de enquête commis sies. Men hoopt de bezwaren te kunnen over winnen, die daaromtrent van verschillende Voor eenige weken werd uit- voerig medegedeeld boe een jong meisje uit Leiden te 's Gravenhage in tal van winkels oplichting pleegde. Zy kocht iets en, zooals men zich herinneren zal, als het op betalea aankwam, had de juffrouw haar portemonnaie vergeten of verloren. Een goed klinkende naam werd dan opgegeven en de winkeliers hadden in den regel geen bezwaar om op krediet te leveren en de juffrouw nog eeDig geld te leenen voor tram of spoor. Dat zoo veel winkeliers er in liepen, schreef oen der getuigen toe aan de weinige activiteit der politie. Bedoelde getuige, een kapper aldaar, die ook dupe was geworden van de sluwe oplicbtster, bad de politie gewaarschuwd en verzocht hem een rechercheur te zenden. In plaats dat daaraan voldaan werd, stuurde men hem na eenige dagen een agent 4de klasse. Met dien agent gelukte het Diettemin aan den kapper om „Corry" in handen der justitie te brengen. Gist ren had het meisje, dat reeds twee malen veroordeeld werd wegons diefstal of oplichting, zich weder voor de Haagscho rechtbank te verantwoorden, waar ditmaal 8 maanden gevangenisstraf tegen haar werd gebiecht. Op 20 Juni li p de kamerdienaar Abdul Feb, van den Turkschen minister te 's Hage, in het Haagsche Bosch te wandelen. Zyn kleeding en gelaatskleur schenen voor 4 man nen aanleiding te zyn om den man voor den gok t9 houden, terwyi een hunner hem boven don mishandelde, door hem een slag en een tr.ip te geven. Deswege had die man zich gisteren eveneens voor de Haagsche recht bank te verantwoorden. De beklaagde beweerde, dat de Turk het eerst geslagen had, doch getuigen spraken dit ten stelligste tegen. Het O. M. achtte dezen aanval van een weerloozen vreemdeling even laf als strafbaar en vorderde 3 weken gevangenisstraf. Tevens stond terecht een 16 jarige knaap, die uit een pakhuis op de Gedempte Gracht te 's-Gravenhage een vry aanzienlyk bedrag uit een lessenaar had gestolen, na cien met een stuk yz-r te hebben opengebroken. Voor dezen jongen werd 6 maanden geëischt. Nog vorderde het O. M. in dezelfde straf zitting: voor een vrouw, die van een winkel- uitstalling in de Spuistraat aldaar een rol schortengoed had weggenomen, 1 jaar; voor een man, Cie zich schuldig had gemaakt aaa verduistering van een rywiel, 6 maanden; voor een man, cie op de Kap.lsbrug aldaar een agent van politie beleedigde en zich tegen zyn arr.statie vtrzttt®, 1 maand, en voor tweo mannen, die de politie verhinderden een onge- muilkorfden bond op te vangen, voor den em f 5 boete of 5 dagen tn voor den anderen 14 dagen. Uit het water aan den Loos- duinscben weg bg Den Haag is gistermiddag het lyk van een man opgehaald, dat door de politie naar de Algemeens Begraafplaats is overge racht. De (onciergo van de bureaux der Posteryen en Telegr.phie aan de Parkstraat heeft ty de politie aangifte godaao, dat o rgisternacht een der vensters aan do straatzijde is ge forceerd. Er wordt echter niets uitdeambte- naarskamors vermist. Het schynt, dat de bloemkool dezer dagen geen geld kost. Do „Residentie- to Je" schryft: Een tuinder gaf zyn kn^ch»- een mand bloemkool cadeau. Do mand was ruim vol, zoodot er af en too een kool afviel. De man zag het, maar liet ze eenvoudig liggen ze waren bera het oprapen niet waard. Een andere tuinder had een ferm' n hoop bloem kool in de schuur liggen, uitatekend, maar ni.-t groot genoeg voor de Amsterdamsche markt. Hy zond ren to-odschap naar de knechts van de wascbinri hticg „Eigon Hulp", mtnschen met huisbon ens: ze mochten een go.dtn voorraad gratis komen halen. Eén, zegge één, wilde wel een partytje meenemen, do anderen zouden komen, als de tuinder er nog saucisse by gaf. De 2 ie luitenant J. Th. v. K. van het Ute bat. 4de reg, infanterie, te Delft in garr.'zc d?rt ?>h ongeveer 14 dagen gelei»-

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1