Firma C. KOOIKER, Boel- ei MlsÈftój, DEGRACIEUSE. ATLASSEN BOERENKNECHT ALLE SOOBTEN DRUKWERK J ene ver f 0.68, f 0.75, f 0.85 Brandewijn f 0.70, f 0.75, f 0.851 s Cognac f 0.90, f 1.05, 1.223 Wijnhandel: KLIEEE, Hartesteeg. I JAN COTTEREAU Olifantsbussen, KAMERS. Betuwsche Meikersen Oode Klare ƒ0.95, lol. Brand, ƒ0.95, Bnit. €ogn. 189 p. L. Openbare Verkooping, I 4. Hot WINKELHUIS en ERF te Leiden, aan de Noordzyde van de Haarlemmerstraat No. 12, groot 58 centiaren, met uitgang In de Calanderpoort, bevattende Winkel, Binnen kamer, Keuken; boven: Voorkamer, Achterkamer, Keukentje; 2de étage: Voor- en Achterkamer, Zolder en vele gemakken. De kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Verhuurd in gedeel ten, samen voor f 6.50 per woek. Het perceel hoeft Duinwaterleiding en benoden Gasleiding. Pianino, Echte Singer Naaimachines en tak van Nijverheid huishoudelijk naaiwerk. SINGER-IBAATSCRAPPIJ, Leiden, Bare 84. Prof. Dr. P. J. VETH, Atlas der geheele Aarde, Prof. Dr. P. J. VETH, Atlas van Nederland Nieuwe Rijn 16. Telephoona. 12. Stoomboot-Maatschappij „De Volharding". Aangename uitstapjes van LEIDEN, n 33 PIANO ONDERWIJS. KINDERJUFFROUW! Rijnlandsche Bankvereeniging, Trekking Maandag e. k. Loten STAD PARIJS, J. W.WiERDA, Breestraat 52, te Leiden, Geheele Aaadeelca ii ƒ5.—. H. WILLE Co* Feuilleton. De lotgevallen van een uitvinder. ja bot Notarishuis aan Den Burg, te Leiden, bl) opbod Zaterdag 8 Juli 1899, bfl afslag Zaterdag 15 Juli jgyg des avonds te helfacM, ten over Itasn' van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris jte Leiden, van: 1. Het HUIS, waarin vergunning (ot verhoop van Bierken Drank In het leln te Leiden, aan de Noordsyde van de Haarlemmerstraat, No. 232, strekkende langs en met uitgang in do Leegewerf- steeg, groot 58 centiaren, bevattende be noden: Tappery, daarachter Kamer, Slaap- kamor en Keukon, boven de Keukon Slaap kamertje en Zoldertje; boven: Voorkamer, innenkamor, Keuken, Zolderkamertje, Achter zolder, Vliering en verdere gomakken; bene vens het daarnevens gelegen HUIS met afz. BOVENWONING, aan de Oostzijde van de eegcwerfsttog No. 3, groot 32 centiaren, bevattende beneden: een Vertrek en de Bovenwoning hoeft twee Voorkamertjes, Keu kentje en Zolder. Do kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. Vorhuurd per week in drie gedeelten samen voor 8.80 per week. Do perceelen hebben Duinwaterleiding. Het HUIS en ERF te Lelden, met af zonderlijke BOVENWONING aan den Ouden Ryn No. 62, op den hoek van en strekkende langs de Kerksteeg en aldaar gemerkt No. 12, groot 45 centiaren, bevattende Winkel, Zy- kamertje, Binnenkamer, Koukon en Zolder. De Bovenwoning heeft: Voorkamer, Achter kamer, Keuken, Zolder en verdere gemakken. Do kamers zyn behangen en voorzien van Ka-.ten en Stookplaatsen. Het Benedenhuis is per week verhuurd voor f3.en de Boven woning is verhuurd tot 1 Mei 1900 voor f 150.per jaar. Hot perceel heeft Duinwaterleiding en be neden ook Gasleiding. 3. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Noordzyde van de Klaresteeg No. 34, groot 68 centiaren, bevattende Voorhuis, Zykamertje, Binnenkamer, Kelder, Keukentje en Plaats mot Put; boven: Voor-en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. De kamerBzyn behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Verhuurd per week in drie gedeelten, samen voor f 2.65. 5. Het HUIS en ERF te Leiden, met afzonderiyke BOVENWONING, aan de Oost- zgde van de Hooglandsche Kerkgracht No. 6, op den hoek van de Koppenhinksteeg en met uitgang in die steeg, groot 1 are, 62 centiaron, bevattende: Winkel, Binnenkamer, Achter kamer, Binnenplaats, Keuken, Gang en PAK HUIS met uitgang in de Koppenhinksteeg; boven: Achterkamer, nog een Kamer en drie Zolders; de afz. Bovenwoning heeft: Gang, twee Voorkamers, waarvan een met Alkoof, Achterkamer en Keuken ;2deétage: twee Voorkamertjes, Zoldtrs en verdere ge makken. De kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Verhuurd geweest per week, het Benedenhuis voor f 6. en het Bovenhuis voor f 4. Hot perceel beeft Duinwaterleiding. 6. Het HUIS en ERF te Lelden, met af zonderiyke BOVENWONING aan de Noordzyde van de Langebrug No. 40, groot 60 contiaren, bevattende: Gang, Zykamertje, Binnenkamor, Keukentje; - de Bovenwoning heeft: twee Voorkamers, Keuken, Zolder en Vliering. De kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Ver huurd, de Benedenwoning voor f 23.40 per 3 maanden en de Bovenwoning voor f 12.60 per maand. Het perceel heeft Duinwater leiding. 7. Het MEUBELMAGAZIJN te Leidon, aan de Noordzyde van den Ouden Ryn, No. 28, met uitgang in een POORT en met afzonder iyke BOVENWONING, groot 1 are, 69 cen tlaren. Het perceel bevat beneden: ruim Vertrek, thans ingericht tot Meubelmagazyn, daarachter Kamer, Binnenkamer, Keuken, Achtervertrek, twee Plaatsjes, nog twee Kamertjes en Loodsje; boven: Meubel magazyn, Meubelmakerswerkplaats en Hout zolder; de afz. Bovenwoning bevat: groote Voorkamer, kleine dito, Alkoof, Keuken, Achterkamer, Zolder met twee KamerljeB en Vliering. De kamers zyn behangen en voor zien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd beneden voor ƒ6.— per week en de Bovenwoning is verhuurd voor f 220.- per jaar tot 1 Aug. 1899. Het Bovenhuis heeft Duinwaterleiding. 8. Het WINKELHUIS, waarin Hoeden- affaire, te Leiden, aan de Zuidzyde van de Haarlemmerstraat No. 145 en 145 A, met uitgang door zekere poort, uitkomende aan den Ouden Ryn, benevens afzonderiyke BOVENWONING, groot 1 are, 65 centiaren bevattende beneden: ruimen Winkel, groote en kleinere Kamer, thans dienende tot atelier, Huiskamer, KeukenVoorts: Slaapkamer, Zolder met Kamertje, Werkplaats, en nog een Zolder, thans Bergplaats; de afz. Bovenwoning bevat: groote en kleine Voor kamer, Alkoof, Achterkamer, Keuken en Serre; 2e étage: Voorkamer, Achter kamer, Dienstbodekamer en Zolder. De kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. Het Beneden- buis is verhuurd tot 31 Augustus 1902 en 5 optiejaren voor f 500.- per jaar; een gedeelte van dit perceel is verhuurd tot 30 Juni 1902 met 5 optiejaren voor ƒ2.— per week en de afz. Bovenwoning is verhuurd tot 1 Mei 1900 voor f 270.— per jaar. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. 9. Het WINKELHUIS, waarin handel In Naaimachines, naast bet voorgaande perceel, Nos. 147 en 147a, met uitgang in een gemeene poort, uitkomende aan den Ouden Ryn, be nevens afzonderiyke BOVENWONING, groot 1 are, 37 centiaren. Het perceel bevatbeneden: ruime Winkel, Binnenkamer, Plaats, Achter kamer en Keuken; de afz. Bovenwoning bevat groote Voorkamer, Portaal, Achterkamer, Keu ken en Bykeukentje; 2de étage: Voorkamer, 2 Achterkamers en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. By cit perceel zyn verhuurd en blyven gedurende den huur- tyd in gebruik, twee Kamera en een Loodsje, behoorende tot het perceel sub 7 vermeld. Het Winkelhuis is verhuurd tot 30 April 1901 met 5 optiejaren, voor f 500. - per jaar en het Bovenhuis tot 1 Mei 1900 voor 260.— per jaar. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. De perceelen zijn alfc Ie bezichtigen in (le weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 luren. Aanvaarding en betaling 16 Augustus 1899. Meerdere inlichtingen zyn te bekom-n ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusscben de veiling en den afslag, op alle werkdagen van 102 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van écu v(jfdc der verhoogsom. 5274 169 Terstond of later te aanvaarden: neftc, ruime KAMER9 met of zonder Pension. Papengracht 4. 4900 5 a ƒ1.90 per 5 KG. br°. fr°. verzendt J. GERRITSEN, te Andelst by 5304 5 Dodewaard. Gevraagd ter overneming: een gebruikte PIANINO. Brieven met opgaaf van pr^js en waar te zien aan bet Bureel van dit Blad onder No. 5510. 6 gevraagd, R.-K., goed kunnende melken, tegen Augustas af asrdsr, by C. HOST, te Your, by Leidsobeadam. 5618 5 alsook voor alle De naaimachines der Slnger-UIaafschappy hebben hare wereldreputatie te danken aan de voortreffelijke qualiteit en het groote werkvermogen die van oudsher al haar fabrikaten kenmerken. Het steeds toenemende debiet, de schitterende bekroningen op alle taltoonstellingen en het meer dan 40-jarig bestaan der fabriek bieden den zekersten en meest volledlgen waarborg voor de goede hoedanigheid van onze machines. 8492 44 Onderricht gratis ook ln het moderne borduren. Singer installatie voor krachtbeweging naar de nlemste constructie* Singer Electromotoren, speciaal voor naaimachines In alle afmetingen. 7de druk, 39 kaarten en 16 platen. Ingenaaid 90 Cis. GeboDden fl.M. ©ii zijne overzeesche Bezittingen, 4de druk, 16 kaarten, met een aardrijkskundig overzicht en een register der plaatsnamen. Ingenaaid 65 Cis. Gebonden ƒ0.90. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren en bij den Uitgever A. W. SIJTHOFF. worden spoedig en billijk geleverd, AL9i Boekwerken, Catalogi, Bestekken, Circulaires, menu's, Programma's, Tijdschriften, Bekeningen, Quitantiën, Balboekjes, Verloving- en Buwelijkskaarten, Aanplakbiljetten, enz,, door Dl 4987 44 Ligplaats: Haven bij de Zylpoort. Geregelde dienst op AMSTERDAM en op GOUDA, via ALFEN en BOSKOOP. 7-maal daags. 4248 24 bijv. 43.—3.— of 4.45 naar KOUDEKERK of ALFEN, 9 n.m. naar LEIDERDORP of KOUDEKERK en is men 's avonds O.— terug. Onderstreepte uren Zondags niet. ZIE DIENSTREGELINGEN. "0 Aangifte vaa aieuwe Leerllagen, die na de vacantia wenschen te beginnen, dagelyks tot 23 Juli, van 10—12 uren. Dames DE HAA9, 6566 7 Mare 34. Gevraagd, la een Chr. gezin op een dorp by Leiden: eens alleszins bekvr. en beschaafde KINDERJUFFROUW, goed kunnende naaien en bereid in de buisb. behulpz. te zyn. Brieven Bureel van dit Blad No. 6569. 7 W. Keintz <S( Go., K Rijn 11 Leiden. a (/epostto voot £»tujen teimyn. 7120 9 met hoofdprijzen van ƒ50000, benevens een groot aantal prijzen van ƒ25000, ƒ5000 en ƒ600. De ondergeteekende bericht, dat bt) den BOEKHANDELAAR verkrijgbaar zijn: waarop men de buitengewoon groote kans heeft op ITSaandag e. k. de volle boven staande prezen te trekken, die terstond door mij worden uitbetaald, met na de trekking terstond franco en gratis toezending der offkxtde Trekkingslijst. P.O. Naar bulten franco per kee- rende post, tegen toezending van postwissel of postzegels. 5564 26 D. E. COS9IAN, Amsterdam. in Effecten. Zooeven is verschenen bjj den Uitgever A. W. SIJTHOFF te Leiden: DOOR LOUIS B. M. LIMBERS. G-eïllustreerd met ÖPlaten. PrU» geb. ƒ1.60. Dit werk, verdeeld in twaalf hoofdstukken, behandelt een tijdperk uit do Geschiedenis en is zeer boeiend geschreven. Het lijdt geen twijfel of onze jongens zullen dit boek ver slinden. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren. - - J - 1 - lj - 2 Liter. De eenvoudigste, soliedste en goedkoopste Inmaakbus, BU 5563 14 Botermarkt ÏO. 25) Een dreuneD, eterker dan het vorige, kwam tot hun ooren; maar wegene de duisternis kon men niet berekenen hoe ver het schot droeg. Be IChemeia" schoot als sou pyl door de golven. Do „Défenee" was werkeiyk roede een eind ver achter gebleven; haar electrisch zoeklicht straalde nog slechts als een duuno streep zeer ver weg aan den horizon, en eindeiyk verdween het geheel. Alleen de Engelech- man scheen tegen de „Chemeia" opgewassen te zyn, hoezeer de laatste hem ook steedB vooruit kwam. Da „Madras," zoo was de naam van het Engelecho schip, schoot voortdurend; maar men hoopte nog, dat de afstand te groot zou zyn, om het schip te treffen. Men had het mis. Juist op een oogenblik, dat men er het minst aan dacht, siste een geweldige bom door de lucht en vaagde de punten der belde masten van de „Chemeia" weg, zoodat do houtsplinters en brokken yzor op hst dek nedervieien. „Wat een beestentulgl" riep O'Kelly uit. Alalöv werd bleek. „Dat gaat niet op den duur," fluisterde hy Brik toej ,zy schieten te goed." Erik klemdo de tanden op elkaar, zyn voor hoofd betrok ea hy antwoordde niet. Een nieuwe bom kwam aansissen en viel loef- waarts dicht voor de „Chemeia" in het water. De toestand begon minder geruetstellend te worden. Plot8eliDg maakte Erik een beweging, als viel hem iets in; hy boog zich over de ver schansing van de brug heen en riep de be- manning toe: „Is er onder jelui een, die een kanon kan richten?" „Ja," riepen verscheidene stemmen; „Szemski kan het l" „Szemeki is eerste kanonnier by Zyner Ma- jesteits vloot geweest," brulde O'Kelly; „hier met beml" Szemeki trad naar voren en nam zyn muts af. „Ik geloof wel, dat ik een kanon richten kan," zeide hy. „Kom dan maar eens hier," sprak Erik. „In den nood leert men zyn luitjes ken nen," ging hy voort, toen Szemski hem op de brug volgde. „Wilt gij uw leven wagen, om de „Chemeia" te redden?" Szemski keek hem scherp in de oogeo. „Ja, als het noodig is 1" „Goedl" Erik reikte hem de hand. „Maar dan is er ook geen tyd te verliezen. Kunt gy zware stukken richten?" Szemski sloeg weder aan zyn muts. „Jawel, mynheer de reedor," aDtwoordde hy, en hy ging naar het kanon. Erik riep een paar andere mannen en ge bood hun, hem in het laboratorium te volgen. Weinige minuten later keerden zy weder naar boven terug en droegen s9B ton. „Slaat de ton open," beval Erik, „maar voorzichtig, heel voorzichtig!" „Er is schietkatoen in," zeide Erik, zich tot Alslöv wendende, die een oogenblikje by hem kwam staan; „met gewoon kruit zal one kanon niet ver genoeg dragen." Een nieuwe bom kwam dicht over hun hoofden heenvliegen. „Vlug, vlugl" ging Erik voort, „maar voor zichtig. Het geringste onvoorzichtig stooten of slaan kan ons allen bet leven kosten. Zoo, voorzichtig! Nu het kanon in, voorzichtig! Ziezoo I Nog meerl Nog een beetje, zool Ea nu de kogelt Goed zool" Erik wendde zich tot Szemski. „Nu, myn vriend," zeide hy en legde hem de hand op den schouder, „mik nu juist in het midden. Er biyft niets anders over; wy moeten dat vervloekte lichttoeetel te gruizelen schieten." „Maar de afstand!" mompelde Szemski. „Ja," hernam Erik, „ik weet het, het is een loterijspel: één kans op de duizend, dat wy raken; maar dat doet er niet toe, wy moeten kiezen of doelen. Naar alle waar- schyniykheid hebben we daarenboven nog kans, dat het kanon in stukken vliegt." „Dat is wel mogeiyk," zeide Szemeki, als ging het hem in het geheel niet aan. „Nu danl" „Weg daar," riep Erik den matrozen, die in het rond stonden, toe. „Op zydel Verbergt u achter het stuurhuisje. Men volgde zijn bevelen op. „Szemski, myn vriend I" riep Erik en reikte hem opnieuw de hand. „Ik zal doen wat ik kan I" hernam Szemski en drukte stevig de hem toegestoken hand. „Maar nu moet gy iet! ook op zyde gaan." Erik gehoorzaamde traag. Szemski mikte lang. Onder de manschappen heerschte een ademlooss stilte, ofschoon men niet juist begreep, wat er moeet gebeuren; men begreep echter wel, dat het iets teer buitengewoons was. De secouden schenen Erik jaren toe. Plotseling donderde een oorverdooveDd ge kraak en geraas midden op het dek der „Chemeia," en een vlammende vuurzuil werd op twintig vademen horton boord geslingerd. Op hetzelfde oogenblik hulde alles zich weder in de diepste duisternis, die dubbel zwart scheen na dit buitengewone licht. Hot electrische licht van den Engelschman was verdwenen. In het eerste oogenblik geloofde debeman- ning, dat de „Cbemesa" door een vyandeiyk echot was getroffen; groote stukken waren van het dek afgescheurd, en een deel van een der kajniten was weggeslagen. Maar spoedig daarop, toen men zichselven en zyn kameraden ongedeerd zag, begreep men, wat er gebeurd was. „Wat een prachtig schot, Szemski I" riep O'Kelly. Maar de aangesprokene antwoordde niet; by lag in zyn gansebe langte naast het kanon uitgestrekt. De nacht liep ten einde. In het oosten kleurde zich de hemel in de morgenschemering, en men begon den horizon als een vale, onduideiyk te onderscheiden streep te bemer ken. Een groote zeevogel gleed iD breeds kringen voor de „Chemeia" uit. -Men had zich eenige uren rust gegund na die overspanniog, na het gevaar van vervolgd en ingehaald te worden voorby scheen. Alleen de tweede Btuurman Juncker stond op de hrng, en de Spanjaard Medez legde het roer om, terwyi hy luide een deuntje neuriede. Alles ademde vrede en rust. Een zachte noordelyke zeewind streek over het dok, terwyi hy een fijne dauw nederlegde op alles, wat hy op zyn weg ontmoette. Rustig en regelmatig gleed het schip vooruit, zacbtkeus de diepe groeuo watereD doorsnydende, waarop zyn sporen zich als lange witte strepen schuim afteekenden. „Oho!, oholl" O'Kelly verscheen in een luik, zette zjjn fluitje aan den mond en liet een langen, schrillen toon hooren, om de manschappen byeen te roepen. Dan sprong hy op bet dek, ging de komboie binnen en riep den kok Prosper toe, dat hy wat voort moest maken met de koffie voor het ontbyt. Nu verschenen ook Erik en do kapitein. O'Kelly nam zyn tabakspruim uit den mond, zétte zyn muts af en ging schoorvoetend naar Erik. „Goeden morgen, mynheer, als Ik zoo vry mag zyn," zeids hy tot ham. „Mooi weer; een horizon, zoo naakt als myn baad." „En Szemski?" haastte Erik zich te vragen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 7