N°. 12066 Dinsdag; 27 Juni. A®. 1899 (§,eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Leiden, 26 Juni. 3ET" euilleton. De lotgevallen van een uitvinder. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER CQURANT# Voor Leidon por 3 maanden, j ft 1-10. Franco per post», 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.06. PRUS DER ADVEHTEOTTtoe Vao 1—6 rogels f 1.05. lodore regel meer 0.17J. Gfootetq letters naar plaatsruimte Voor hefc incasseeren buitel» stad wordt ƒ0.06 berekend. Naar aanleiding van een adres van J. A. Bary, houdende verzoek om toestemming om bi] de verbouwing van het perceel Donker- steeg No. 13, de maximumhoogte, voorge schreven by art. 11 sub litt. b der Bouw- virordening, te mogen overschrijden, deelen B. en Ws. mede, dat naar hun oorJeel in dit geval geen termen aanwezig zjjn, waarom door den gemeenteraad afwijking van den regel zou worden toegestaan. Uit een door hen ingesteld onderzoek is namelijk gebleken, dat het ingediende bouw plan zonder bezwaar zoodanig kan worden gewijzigd, dat de gevelboogte dezelfde zal biyven als van het bestaande gebouw, zonder dat de bouwkosten daardoor zullen vermeer deren of eenige noemenswaardige ruimte zal worden verloren. Wat betreft het adres van de firma Peek en Cloppenburg, waarby toestemming wordt verzocht om by de voorgenomen verhooging van het aan de Mandenmakersteeg grenzende achtergedeelte van perceel Breestraat 76, de by artikel 11 der Bouwverordening voorge schreven hoogte te mogen overschreden, zeggen B. en Ws. dat naar hun oordeel ook in dit geval geen termen aanwezig zijn om de gevraagde toestemming te verleenen. Uit het ingesteld onderzoek toch is hun gebleken dat adressante, ook zonder die toe stemming coor een staand dakvlak te doen construeeren, de gewenschte verbooging van haar perceel kan verkregen. Zy stellen mitsdien voor op beide verzoeken afwijzend te beschikken. By de Commissie van financiën bestaan geen bedenkingen tegen do in hare handen gestelde rekening van de Stedelyke Werk inrichting, dienst 1898, in ontvangst ad f 22316.26, in uitgaaf ad f 22207.58s, sluitende dus met een batig slot van f 103.67G. Ten aanzien van het adres van den heer -D. Klinkenberg Jr., houdende verzoek om vrystelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwys, berichten B. en Ws. dat de zoon van adressant de Hoogere Burgerschool voor jongens sedtrt 22 Februari dezes jaars, wegens ziekte, niet meer heeft bezocht en sedert is overleden. Zy geven daarom in overweging aan adressant vrystelling te verleenen van de betaling van schoolgeld over de laatste twee kwartalen van den loopenden cursus. Onder overlegging van het dest©treffend verzoekschrift van prof. dr. J. F. O. S. Veit, om continuatie in de betrekking van Stads- vroedmeester, deelen B. en Ws. mede dat er by hun tegen de inwilligiDg van het verzoek geen bedenkingen bestaan. Zy geven derhalve in overweging dr. Yeit wederom voor den tyd van drie jaren in de genoemde betrekking te continueeren. Ter vervulliDg der vacature van 3den onderwyzer aan de openbare lagere school der 2de klasse voor jongens, alhier, welke zal ontstaan ten gevolge van het met ingang van 1 Juli a. a. aan den onderwyzer J. N. Pattist verleend eervol ontslag, is de volgende voordracht opgemaakt: lo. J. J. Lecker, 3de onderwyzer aan de openbare lagere school der 4de klasse No. 1; 2o. J. Huge, 3o. J. T. Rinkema, beiden 3de onderwyzer aan de openbare lagere school der 3de klasse, No. 3. Ten vervolge op hun rapport van den 31sten Mei ji., bieden B. en Ws. den ge meenteraad ter vaststelling aan de volgende verordeningen: lo. Verordeningen, regelende de heffing en invordering van weegloonen aan de Uemeentewaag, te Leiden. 2o. Verordeningen, regelende de heffing en invordering van een belasting onder den naam van marktgeld, te Lriden. 3o. Verorderingen, regelende do heffing en invordering van begrafeDisrechten op de Algemeene begraafplaats te Leiden. 4o. Verordeningen, regelende de heffing en invordering van een keurloon van vee en vleesch. Tot byzondere toelichting geven de thans voorgedragen verordeningen geen aanleiding. Haar inhoud is in hoofdzaak van de bestaande verordeningen overgenomen. Alleen zyn in de verordening, regelende de heffing van weeg loonen, de tarieven voor het wegen van varkons, runderen en levenlooze voorwerpen, als lood, zink, yzer, enz. (waarvoor overigens weinig van de Waag gebruik wordt gemaakt) eenigszina verhoogd, terwyl in die op de heffing van marktgelden het staangeld op de kermis voor hippodromen en dergelyke inrich tingen van ƒ200 op 500 is gebracht, ten einde dit in een juistere verhouding te bren gen tot het voor stoomcarroussels, enz. ge heven recht, voor welke inrichtingen 1000 moet worden betaald. In de tarieven van het keurloon van vee en vleesch is geenerlei ver andering gebracht, terwyl er uit den aard der zaak geen aanleiding kon bestaan om tot een wijziging van de begrafenisrechten over te gaan, omdat van de algemeene begraafplaats weinig of geen gebruikt wordt gemaakt. In de laatste drie jaren werden daarop slechts 2 personen, en dit wel kosteloos, begraven. Overigens zyn in de bestaande verordenin gen eenige min of meer belangryke redactie- wyzigingen aangebracht, welke alleen hare bedoeling verduidelijken, terwyl in de invorde ringsverordeningen hier en daar een leemte is aangevuld, waardoor echter geen wyziging wordt gebracht in de reeds thans gevolgde wyze van handelen. De herziene verordeningen treden in werking 1 Januari 1900. De molerne leden der Ned. Herv. Kerk alhier, die besloten hun godsdienstoefeningen te houden in een afdeeling van den Nel. Protestantenbond, hebben tot predikant be roepen ds. A. C. Leendertz, Ned.-Herv. pred. te Sappemeer. By de heden alhier gehouden verkooping van coces in partyen van 10 en 5 HL. waren de hoogste pryzen 4.50 en f 2.30; de laagste ƒ4.50 en ƒ2.25. By het oDlangs gehouden examen voor adspirant-gemeente-eecretaris zyn 59 candi daten geslaagd, o. a. de heeren P. Kaptein, te Aalsmeer, en E. Meyer, te Hillegom. De collecte voor het Fonds tot aan moediging en ondersteuning van den Ge- wapenden Dienst heeft, na aftrek der onver- mydeiykste kosten, te Benthuizen opgebracht ƒ4.52, te Oudshoorn ƒ21.36. By de plechtigheid op het graf van Hugo De Groot in de Nieuwe Kerk te Delft, die de Amerikaansche delegatie ter Vredes conferentie op 4 Juli voorbereidt, zullen eenige koornummers onder leiding van Arnold Spoel worden gezongen. De plechtigheid vangt des voormiddags om 11 uren aan. Door wylen mej. H. W. Brümund is aan de Ned.-Herv. diaconie te Oosterbeek de som van 2000 gelegateerd, vry van successie rechten, en door mevr. de douairière Ruysse- naers, overleden te Canoes, aan de diaconie te Ellecom de som van 500, vry van alle lasten. H. M. de Koningin Moeder heeft aan de stichting „Ons Huis" te Zandvoort 75 ge schonken. Naar de „Tel." verneemt, heeft de heer Frans Netscher aan het dageiyksch bestuur van den Alg. Ned. Wielrijders-Bond te kennen gegeven, dat by met |1 Januari a. s. het hoofdredacteurschap van „De Kampioen" zal neerleggen en zich metterwoon te Haarlem gaat vestigen, alwaar door de Erven Loosjes een nieuw letterkundig tydschrift zal worden uitgegeven met een Nederlandsche en een Engelsche uitgaaf. Wylen do heer A. N. Antink hoeft aan de Geref. kerk B te Arnhem 4000 vermaakt en aan de diaconie dier kerk ƒ3000. Wylen E. Koster wel W. Reuling heeft haar nalatenschap, ter waarde van ƒ1800, vermaakt aan de parochie van St.-Martinus te Wynbergen, gem. Bergh. In de gistermiddag in „Hotel de Pologne" te Dordrecht gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging vad gemeente-ambtenaren in Zuid-Holland werd na lezing en goeJkeu- ring der notulen goedgekeurd het rapport der commissie belast met het nazien der rekening en verantwoording over 1898, werden eenige voorgestelde wyzigingen in het regle ment goedgekeurd en werl voorzien in de vacature van bestuurslid-ontslagneming van den secretaris, den heer M. Gelyns te Wad dingsveen door de benoeming van den heer L. Mooyaart, ambtenaar ter gemeentesecretarie te Ryswyk. Daarna besprak het eerelid der Vereeniging A. Blankenstein te Edam, het onderwerp: „De bevoegdheid van het Ge moentebestuur". Zyn rede werd zeer toege juicht, evenzeer als zyn optreden in deze ver eeniging, waarin hy biykbaar als oud-voor zitter warm belang blyft stellen, niettegen staande hy niet meer in de gemeente-adminis- stratie werkzaam is. De vergadering, die nogal druk bezocht was, koos Schiedam tot plaats van byeenkom6t voor do in September a. b te houden volgende byeenkom8t. Te Alkmaar is op 72-jarigen leeftyd overleden de heer A. Moens, oud lid der Tweede Kamer en oud inspecteur van het lager onder wys in do tweede inspectie. Ten behoeve van het Amsterdamsche Sanatorium voor longlijders is reeds 50,000 toezegd, waaronder twee vorstelijke giften van 10,000. Er is dus nog 75,000 noodig. Het stoomschip „Laertes", van Amster dam en Liverpool naar Java, arriveerde 24 Juni te Port-Said; de „rrin3es Amalia", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 25 Juni te Southampton; de „Solo" vertrok 24 Juni van Batavia naar Rotterdam; de „Statendam" vertrok 25 Juni van Nieuw-York naar Rotterdam. Hillegom. Deze gemeente verkeerde gister avond in een recht feestelyke stemming. Naar aanleiding van het zilveren huweiyksfeest van den heer en mevrouw H. H. Van Waveren, wonende op de „Villa Nova" alhier, was besloten door de Hill-gomsche muziekvereenigiDg „de Harmonie" aan het feestvierend echtpaar een ovatio te brengen. Te ODgeveer halfacht ver- eenigde men zich aan de woning van den heer Gerritsen en begaf de kapel zich, voor afgegaan door het vaandel, versierd met de onlangs te Alfen, by gelegenheid van den wedstryd, verworven zilveren medaille, naar genoemde Villa, waar een groote schare familie leden tegenwoordig was. Onder directie van den heer G. Denys, aangezien de directeur der kapel door afwezigheid verhinderd was, werden alsnu eenige muzieknummers ten ge- hoore gebracht, welke met levendig applaus door de aanwezige gasten werden begroet. Dat deze attentie coor den heer en mevrouw Van Waveren werd op prys gesteld, getuige de minzame wyz9, waarop de jubilaris zich met de leden vaü het muziekgezelschap onder hield en de ververschingen, die rond gediend werden. Nadat de eerewyn was aangeboden dankte de heer Van Waveren, wethouder dezer ge meente, voor de hulde, hem en zyn familie gebracht, en eindigde met den W6nsch, dat de Harmoniekapel steeds moge blosien en een sieraad zfin cn blijven voor de gemeente Hillegom. Deze toespraak werd niet alleen door de aanwezige gasten, maar ook door den dichten drom van belangstellenden toegejuicht. Door e9n der dames word van de groep executanten een instantané© genomen. Na afloop begaf de stoet zich, steeds musiceerende, naar haar club-lokaal, waar het vaandel werd opgeborgen. Die lange tocht bracht zoodoende de gansche gemeente op de been. Niettegenstaande de groote menschenmassa had niet de minste stoornis plaats. Door de afdeeling Hillegom van den Cbr. Hist. Kiezorsbond, zyn voor de aan staande periodieke aftreding van vier leden van den gemeenteraad de aftredende leden weder candidaat gesteld. Ocgstgeest. Het alhier gestolen en in het vorig nommer vermelde kleed is door den gemeente veldwachter Moolhuysen gistermor gen te Sassenheim, waar het by onderzoek bleek verkocht te zyn, opgespoord. Het is weer aan de eigenares teruggegeven. Oudshoorn. Op den Woubrugschen weg onder deze gemeente zyn gevonden door zekeren C. B. alhier een hood en mansbroek van fantasiestof, een paars boezeroen en twee toterhammen. Of hier aan een ongeluk moet gtdacht worden of aan een grasmaaier, dia zyn plunje in den steek heeft gelaten, is niet bekend. De teLphoonpalen zyn gearriveerd, zoo dat de Ttlephooncuaatschappy aan Ryn en Gouwe eerdaags tot plaatsing zal overgaan. Uit de „Staatscourant.* Kon. besluiten. Benoemd tot ridder in de orde van Oran jo-Nassau de heer J. D. Rajjs, Th.-Ag. gedelegeerd commissaris der naamloo^e vennoot schap „Maatschappij Zeebad Schoveningenj" A. J. P. Boudewijnse, kunstschilder, commissaris van het schilderkundig genootschap „Pnlcbri Studio" W. F. Margadant, gep. officier van administratie der Kon. Ned. marine, penningmeester van den Haagschen Kunstkring; Johannes Wolff, toon kunstenaar. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzente Vaals J. J. B. Laeijen- decker, ontvanger der directe belastingen en accijn zen te Waardooburg c a.; te Heythuizen ca., L. Kloosterboer, surnumerair uit de directie te Amster dam; te Aalten, jhr. W. F. Van Raai van Canstein, surnumerair uit de directie Arnherp; te Efisdeo (station) c. a., W. Th. Van Thiel, surnumerair uit de directie Rotterdam; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Waardenburg c. a.: jhr. A. Von Bulow, surnumerair uit de direcuo Rotter dam: to 's Gravenhage (standplaats Hoek van Holland) C. Sjollema, surnumerair uit de directie Amsterdam. Benoemd tot bureel-ambtenaar der posterijen en telegraphie van de 8de klasse ten bureele van den inspecteur der posterijen en telegraphic te Venloo, W. W. H. Cornehssen. Mot ingang van 1 Juli 1899 de militiocommis- saris in het 3de militiedistrict van Noord-Holland, A. Romswinckel, in vermelde betrekking over geplaatst naar het 1ste militedistriot van Zuid- Holland; benoemd tot milietiecommissaris in liet 3de militiedistrict van Noord-Holland, de gep. majoor van het O.-I. leger T. De Cock Buning, burgemeester der gemeente Wildervank. Aan de vrouwelijke klerk ter directie van do Rijkspostspaarbank H. M. A. Visker, op haar veri zoek, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Aan M. Struyk, weduwe van den broeder in de orde van den Nederlandschon Leeuw J. J. Leer touwer, eene jaarlijksche toelage verleend van ƒ100. Pensioen verleend aan: A. C. Botzen. wed. F. A. Schiebelhout, directeur der cellulaire gevangenis te Rotterdam, 575; M. S. A. Egter, wed. N. J. M. Schelfhout, ontvanger der directe belastingen en accjjnzou, ƒ600; G. lliomersraa, wed. J. Bon- nema, brievenbesteller, ƒ182; J. M. Wijnon, wed. jJ. Jacobson, ontvanger der registratie van de burgerlyke akten en der successie, ƒ600; J. Q. Van Harre velt, wed. dr. B. Koster, leeraar aan het gymnasium te Schiedam, ƒ200; A. Chr. Swildens, wed. J. D. Van Koppenhagen, brievenbesteller, ƒ290; Adr. Zandijk, zoon uit bet huwelijk van wijlen O. Zandjik, laatstelijk klerk dor posterjjon 2de lel., met N. Schol, hertrouwd met K. Knop, ƒ57. Handgelden vcor mariniers Een wijziging is gebracht in de handgelden voor nieuw aangenomeuen bij het corps mariniers. Voor onderofficieren met den graad van sergeant en sergeaut-majoor by een verbintenis van 6 iaren zal het handgeld 150 bedragen, indien zij beneden de 34 jaar zijn. Voor hen, die bovdh de 34, doch beneden de 40 jaar zijn, 6 van het bedrag van ƒ160 voor olk jaar, dat tot het volbrengen van het 40ste levens jaar nog verloopen moet. Voor militairen beneden don graad van sergeant voor 6 jaren, recruten, boven de 19 doch beneden de 34 jaar oud bedraagt dit eveneens ƒ150 en voor die boven de 34 doch beneden de 40 jaar als voor onderofficieren is bepaald. Voor jongelingen boven de 18, doch beneden do 19 jaar ƒ120 en voor hen boven do 16, doch beneden de 18 jaar ƒ100, terwyl zy die boven de 14, doch beneden de 16 jaar noch band-noch aan- brenggeld zullen ontvangen. Oolc de handgelden der reëngagemeoten zullen voor de korporaals, mariniers lste en 2de kl. en daarmede gelijkgestelden verminderd worden en wel bij reÖDgagement van 6 tot cn met 1 jaar, resp. tot 200, ƒ160, ƒ110, ƒ70, ƒ40 en ƒ15. Deze wijzigingen treden binnenlands 1 Juli en buitenlands 1 Sept. a. s. in werking. 7) Zoo ging hst gedurende byna de geheele maand. Do meeste avonden moest zy alleen gaan wandelen; hy bleef dan in het labora torium. Dos nachts sliop hy zeer onrustig en meer malen stond hy 's morgens eenige uren vroeger op dan naar gewoonte. Ook gedurende den tyd, dat zü zich by elkander bevonden, waren zy niet heel vrooiyk; hy ging zoo geheel in zyn gedachten op, dat hy haar aanwezigheid byna vergat. Zy werd jalosrsch en y verzuchtig op do schei- kunde, welke hem zoo geheel aan haar ont rukte; tusschenbeide weende zy en eindeiyk begon bet haar te vervelen. Zou daar dan nimmer een einde aan komen? By het begin van de volgende maand verklaarde Enk aan zyn vrouw, dat hy haar geen geld kon geven. Hy had een voorschot genomen op zyn salaris en vergeten het haar te zeggenzy moest dus nu gedurende eenigen tyd maar op crodiot koopeo. Voor de eerste maal vielen er onvriendelyke woorden tusscben hen. Zy was boos eo ver bitterd; niet zoozeer om het geld, volgaarne bad zy zelfs afstand gedaan van hetgeen haar dierbaar was maar omdat hy haar niets gezegd had, haar geen vertrouwen meer schonk, haar geheel vergeten had. Dat kon zy niet verdragen. Ach, hoe ODgolukkig gevoelde zy zich. Hy werd er diep door getroffen. Hy trachtte zich te verontschuldigen en bad haar, dit niet al te zwaar op te nemen; in de haast had by daaraan niet gedacht, by had het geld tot een byzonder noodzakelyk doeleinde aangewend. Zy echtor weende en zeido „Juist, dat gy my zoo geheel hebt kunnen vergeten, maakt my zoo verdrietig." En toen was haar alles duidelyk: de een zaamheid, waaraan hy haar overliet het langdurige uitblyven, alles: hy beminde haar niet meer zooals vroeger. Ach, zy was zoo ongelukkig! Hy trachtte haar te trooBten hy verzocht haar niet treurig te zyn zy wist toch wel, hoe lief hy haar had. En by sprak baar zoolang toe, totdat hy haar weer tot lachen had gebracht Zy bezat een diamanten ring, welke baar grootmoeder had toebehoord. Dezen zond zy aan een barer vriendinnen in Kopenhagen en verzocht haar, dien heimelyk te verpanden. Het was een stille, warme Augustusnacht. Erik zat in zyn laboratorium gebogen over een glazen schaal, gevuld met een melkachtige vloeistof, waarin de draden van zyn galvanischs battery gedompeld waren. Het venster stond open; hier en daar flad derde een nachtvlinder de kamer binnen, sloeg eeDige malen tegen het glas van de petroleum lamp of draaide suizend om den ballon. Buiten in do oude linde kraste een uil en muizen piepton achter het ouderwetsche behangsel. Reeds begon de dag aan te breken. Onder aan den horizon in het 'verro noordoosten boven het veen bespeurde men lange vale, rossige strepen, die het naderend opgaan der zon aankondigden en de hemel begon in do bleeke morgenschemering, tot in het zenith te lichten. Eenige sterren glinsterden nog; de groote beer was nog te ondorscboiden door het raam, dat op bet noorden uitzag, en aan de linkerzyde verflauwde langzamerhand bet licht van de actures. Erik echter zag het niet; hy lette er zelfs geen oogenblik op, dat het reeds over tweeën was; het kon hem ook niet schelen. Onbe- weeglyk staarde by op de schaal, terwyl zyn voorhoofd zich rimpelde en zyn oogleden door zenuwachtig trekken op en neder knipten. Eindeiyk strekte hy de hand uit en trok den eenen pooldraad uit hot bekken. Een klein plaatje van platina was daaraan be vestigd, schynbaar met een dun laagje was overtogen. Erik onderzocht dezen aanslag nauw- keurig, krabde er op met den nagel, en na er eenige droppels van oen vloeistof over ge goten te hebbeD, hield hy hot goedje boven een spirituslamp; maar onmiddeliyk daarop, toen de geheele oppervlakte met kleine lucht bellen overdekt werd, wierp hy het woder ontevreden ter zyde, liet de melkachtige op lossing door een filter gaan, en begon hot gefiltreerde weder uit te dampen. In den oven vlamde een fel vuur onder eenige smeltkroezen. Erik onderzocht nauw keurig den inhoud van deze kroezen, nam een weinig roodbruin poeder uit de eene, terwijl een witte damp onder het deksel uitsteeg, onderzocht het weder en Bchuddo het hoofd. Nu nam hy een kleinon pot van graniet, welke hy aan een platinaketting ophing. Dezen vulde hy met kleine stukjas van een lichtgeel metaal, vermengde ze met lichtroode kristallen en hing hem in het vuur, terwyl hy de blaasbalg greep, om het vuur aan te wakkeren. Een vuurmassa omringde den pot, zoodat da platina-kbtting al zeer spoedig roodgloeiend begon te worden. Het motaal in den pot smolt en lag als glimmende vlakken midden in het vuur. Erik nam opnieuw de pooldraden en bracht ze met behup van twee metalen staven, waaraan bouten bandvatsels bevestigd waren, voorzichtig in den pot, terwyl hy zorgde vooral Diot den bodem te rakon. Zoo stond hy daar een kwartier lang, de staven vasthoudende, terwyl bet metaal al warmer en warmer werd en de bouten bandvatsels byüa niet meer te houden waren. Toen haalde hy de draden er weer uit en zette den pot van het vuur. Hy gnnde zich den tyd niet, te wachten tot de leidingsdraad afgekoeld was, maar bracht snel de eene poolplaat onder een vergrootglas, om haar oppervlakte te onderzoeken. Er was echter geen spoor van eenige vrosmde stof te ontdekken. Erik legde de poolplaat ter zydo en begon den pot wedor in orde te brengen, die inmid dels oenigszins afgekoeld was. Zorgvuldig stortte by den inhoud or van op oen stuk perkament en spoelde het uit in een water- kolf, waarin de kristallen, die eerst met het metaal vermengd waren geweest en nu over gegaan waren in oen donkere glasachtige zelfstandigheid, zich spoedig oplosten. Daarna filtreerde hy het en liet het zoolang verdam pen, totdat hy het zuivere metaal weder voor zich had. Dan legde hy het op de weegsphaal en woog het. „IVeder ontbreken er vyf milligram," mom pelde hy, zich voor bet voorhoofd slaande; „het is dan toch geon toeval. Maar hoe? En waarom dit? Ik begryp het niet. Hy wierp zich op een stoel neder, leunde met het hoofd in de banden en begon mot starren blik door het venster naar den nachtelyken hemel to staren. „En toch heeft dit iets te beduiden," zeide hy tot zichzelf; „het is ten minste een vinger- wyzing; immers, het goud moet op een of andero wyze gedurende do proefneming oon verandering ondergaan, want iederen keer ontbroken er juist vyf milligram. En ais or waterstof ontwikkeld wordt, laat zy zich niet opvangen, ten minste niet door de instru menten, die ik heb. Eigeniyk moest ik met grootere instrumenten kunnen werkeD, want die, welke ik hior voorhanden heb, houden maar vyftig gram. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1