N°. 12059 Maandag; 19 Juni. A0. 1899 i f 1.1Ó. r p 1.40. 0.05. §eze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Derde Blad. Feuilleton. De vrouw met dc lccuvvca. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER CQUBAMT» Voof Leiden pér 8 maanden. Franco por postr Afzonderltfko Nommers PBUS DEB ADVEBTENTIËK't Van 1—8 regels f 1.05. lodero regel meer f 0.17J. Grootote^ letters naar plaatsruimte Voor het incasseeren buiten de 6tad wordt f 0.05 berekend. Financlëele Kroniek. Men kan wel eonigszins zien, dal het stille seizoen gaat aanbreken, want zeer zeker toont de Beurs niet meer die levendigheid, welke men gewoon is bij dit kind van Mercurius waar te nemen. De politieke toestand schijnt tegen woordig weinig of geen invloed meer op do fondsenraarkt uit te oefenen. Het is zeker een prettig verschijnsel, maar het neemt eenigerwijze Let interessante van het Beurswezen weg. Toch is het gelukkig, zoowel voor den fondsenhouder als voor liet publiek, daar het een bewijs is van den krachtigen toestand onzer financiëele instellingen, handelsstand en burgerij in het algemeen. De Europeoscho markt was dan ook zeer vast te noemen, terwijl op het gebied der Cultuur- en Mijnbouwwaardende meeste schomme lingen voorkwamen, hetgeen een natuurlijk gevolg i& van het al of niet meevallen der verschijnende jaarvorslageu, welke in dezen tijd aan de orde van den dag zijn. Zuid-Amerikaansch» waarden waren, met Moxico aan het hoofd, williger, terwijl daaren tegen de Amerikaansche Spoorwog- markt in een tamelijk dauwen toestand verkeerde. Als reden hiervan worden hoofdzakelijk do goud- uitvoeren aangezien. Deze zijn wel reeds lang verwacht in verband met dz aan tSpanjo uit te keeren 20 millioen dollar, doeh de handelsbalans, zoo gunstig zijnde voor Amerika, doet dit sommetje licht ovor het hoofd zien. Ei is echter een andere factor, welke het goud uit Amerika doet weg vloeien. De grooto prosperiteit in de Vereenigdo Staten heeft aanleiding gegeven tot groote, in enkele gevallen enorme kocrjaverhcffmgeu, en men heeft in Europa gebruik gemaakt van deze willige stemming der Yankees, om hun een ont zaglijk groot bedrag hunner obligation en aandeelen tegen hooge prijzen over te doen. Het zal nu hoofdzakelijk van den loop der zaken in Amerika afhangen, of de Yankees bij machte zullen zijn al dit gekochte fonds te behouden. Voor het oogenblik is ^de-rioestand voor handel cn nijverheid nog zoo levendig en gunstig, dat daaraan vooreerst niet to twijfelen valt. Doch met de geschiedenis aan de hand zou het niet to verwonderen zijn, indien na oen paar jaren ook op hot gebied van handel en industrie een ommekeer plaats vond. En dan? Ja, dan golooven wij, dat veel dor thans hoog genoteerde fondson voor aanmerkelijk lageren koers moeite zullen hebben een onderkomen te vinden. Het schijnt ons echter toe, dat deze verandering van zaken niot zoo spoedig zal in treden als men vroeger van de Amerikaansche toestanden gewoon was, en wel om twee redenen: lo. Amerika neemt thans een geheel andore plaats in, zoowel in de wereldpolitiek als op oeconomisch gebied, en 2o. veel groote Spoorweg-systemen zijn zoodanig gereorganiseerd, dat zij, menschelijkr - wijze gesproken, aan de elechtste tijden weerstand zullen kunnen bieden. Ook is de houding van het publiek en van de regeering gunstiger voor de Spoorwegmaatschappijen dan vóór eenige jaren het geval was. Gaan wij, om in bijzonderheden te treden, de voornaamste fondsen een weinig na, dan kunnen wij constateeren, dat voor onze Hollandse he Staatspapieren nog maar steeds niet genoeg waardoering schijnt te bestaan, daar zij, in plaats van den parikoers te bereiken, weder een weinig achteruit gebrokkeld zijn. Oosten rijk-Hongaar sc he fondsen waren over het algemeen prijshoudend. Het schijnt, dat er nu weldra een compromis tusschen do beide regeeringen tot stand zal komen. Men spreekt er ook van, dat de inkomstenbelasting op de coupons der Hongaarsche Staatsfondsen in Oostenrijk zal worden afgeschaft, hetgeen natuurlijk aanleiding zou geven tot een grooten afzet van Hongaarsche fondsen in Oostenrijk. Dit bericht behoeft echter nader bevestiging en men kan er vooralsnog niet veel waarde aan hechten. Wat Portugeezen betreft: hoewel tamelijk vast, toch zonder veel variatie. Men is bier voornamelijk in afwachting van de voorstellen, welke de regeering omtrent do conversie zal doen. Spanje was, hoewel in de laatste dagen tame lijk veel aangeboden, toch later willig. Ook hier is men nieuwsgierig naar de plannen der regeering. It u's sen waren over bot algemeen zeer vast. Dezo hebben in Holland altijd een wit voetje gehad. Dit moet men echter niet al te woordelijk opnemen, daar velen onzer, wier grootouders de heuschelijke Russen in Holland hebben gekend, daarover wel anders zullen hebben hooren praton. Hoe het zij, nu Rusland de residentie onzer geliefde Koningin als standplaats voor het toekomstige Hof van Arbitrage heeft voorgesteld, mogen de Hollanders als tegenbeleofdheid de koorden hunner beurs wel een weinig voor hun noordelijken gast losmaken De nieuwe Japansche leoning is geen succes geweest en het syndicaat, dat deze leening aan Japan zou bezorgen, zal nog wel eenigen tijd met het grootste gedeelte van dit fonds opge scheept blijven. Hier blijkt alweerOnbekend maakt onbemind. Indien Japan eens zooveel geleend zal hebben als Rusland, zal het zoo moeilijk niet meer gaan. De conversie-leoning van Mexico heeft haar beslag gekregen. Een buitengewoon groote renten besparing wordt daardoor evenwel niet verkregen. Deze 'zal niet meer bedragen dan 17,000. In do conversie voorwaarden der nieuwe leening wordt echter van geen coupondopot gesproken, zoodat de Mexicaansche regeering het niet onaan zienlijk bedrag van 16 millioen Pcsas aan zilver en 5',s millioen dollars in goud zal terugont vangen. Yan de Brazilianen waren de Minas Geraas gevraagd en hooger. Cultaur- en Koloniale wa arden muntten jn de laatste dagen uit door zeer veel levendig heid, hoewel de Tabaksaandeelen zonder bepaalde reden de week in reactie eindigon. Aan merkelijk is de verbetering geweest, welke in de Herrings (Nod. Assahan) plaats vond. Het jaarverslag over 1898 is dan ook zeer gunstig, en ook bet loopende jaar laat zich zeer goed aanzien. In aanmerking nemende echter de groote schuld aan de Nederlandscbe Handel-Maat schappij, gelooven wij, dat deze aandeelen voor- loopig goed betaald zijn, hoewel in den tegenwoor dige koers een groot bedrag aan cumulatief dividend begrepen is, hetwelk eerst moet worden afbel aald, alvorens er iels op de gewone aandeelen, welke bijna alle in het bezit der Handel-Maatschappij zijn, kan worden uitbetaald. Voor preferente aandeelen Dordtsche Petro leum bestond zeer veel vraag tegen opgaande koersen. Aandeelen Koninklijke Petroleum ook weder veel beter. Er zal op doze aandeelen 6 pCt. worden uitgekeerd en een groot bedrag worden afgeschreven, hoewel volgens een adver tentie van de heeren Rabling en Co. dit volgens de 6tatuten niet mag geschieden, en die daarom tot de conclusie komt, dat er geen overwinst is gemaakt. De Neder 1.-Indische Handelsbank zal, als het voorstel wordt aangenomen, fl per aandeel of 43/s pCt. betalen, tegen 3Vs P^t. over 1897, terwijl de directie der N.-Afrikaansche Handels-vennootschap voorstelt 5 pCt. dividend uit te keeren. Nog kunnen wij melden, dat de Nederl.-Indiscbo Exploratie-Mij. 6 pCt. on de Internationale Crediet-en Ilandelsvereeniging Rot terdam" 32/io pCt. dividend voorstelt uit te keeren. De mijnbouw waarden waren in de laatste dagen verlaten. Wat de Mij. „Suriname" betreft, hieromtrent zal men de besluiten der regeering in de West, en die van onzen minister van koloniën, dienen af te wachten. Wij kunnen echter niet aannemen, dat onze Regeering met een cor poratie van serieuze mannen een overeenkomst zou hebben aangegaan, welke op zoo losse schroe ven stond, dat zij ternauwernood een jaar kan blijven staan. Tegenover de ongunstige beschouwing van den heer Wing Easton in het „Bat. Nieuwsbl." aan gaande de Ncd.-Ind. Mijnbouw-Mij., waarin die heer zich schaart aan de zijde van don afgetreden ingenieur Yerinaes, en de rapporteurs Coitland, Richards eu Pokle als onbevoegd verklaart, stellen wjj het bericht in „Het Nieuws van den Dag" dato 9 Juni en overgenomen uit het „Soer. Hbl.", hetwelk schrijft, dat zij uit Menado geen hoopvolle berichten omtrent de K'ed.-Ind. Mijnb.-Mij. ontving, dat do schachten, waaruit de heer Verraaes het water niet kon verwijderen, leeggepompt zyn en nu gemakkelijk worden geëxploiteerd, dat de wijze van werken veel minder kostbaar is en reeds groote hoeveelheden shipping ozon vorkregen zijn, zoodat zij tot de conclusie komt, dat deze Maatschappij een tijdperk van bloei gaat intreden. Wat de Amerikaansche Sporen betreft, in ver band met onze inleiding kunnen wij daaivan niet veel meer zeggen. Alleen verdient Let opmerking, dat, hoewel de meeste, ja bijna alle spoorweg waarden flauwer en afbrokkelend waren, slechts de Western waarden hierop uitzondering maak ten en wel voornamelijk de algemeene hypotheek- obligatiën, welke voor Amerika werden gekocht. In verband met den koers dezer obligatiën, zou men veilig kunnen zeggen, dat de koers der Incbmebonds wol wat laag is gebleven. Wat echter de reden dezer bijzondere rijzing is, kunnen wij niet nagaan. Jt(jnlandscJie Bank. Gemengd Nieuws. Een zilveren jubilé. Heden her denkt mej. J. M. Berg den dag, waarop zy vóór 25 jaren als huishouJster bi) den heer P. Erades in dienst trad, welke betrekking.zü na diens overlijden bij de erten P Erades nog steeds met ijver vervult. Dat zij nog ved jaren in dezelfde betrekking werkzaam moge zijn! Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 433 zwembaden door heeren en 113 door dames. Temperatuur van het water 20° Celsius. In den loop der maand April hadden in de Haarlemmermeer tal ran dief stallen plaats, zonder dat het mocht gelukken de daders op to sporen. Eindelijk, op 27 April, toen er 'b nachts weer gestolen was, werd de rijksveldwachter Lomeyer te Aalsmeer gewaarschuwd dat 's ochtends tegen 5 uren een schuitje met twee personen er in was vertrokken in de richting van Lelden. Hij zette zich op de fiets, waarschuwde zijn collega Bodaan en samen naar Leiden rijdende, troffen zij bij Leiderdorp het bootje aan en vonden daarin een berucht persoon, J. Hangjas, en een ander A. Yan Rooyen, en ook de 's nachts ontvroemde goederen. Van Rooyen had die gekocht van een onbekende, zei hij, en Hangjas wist eerst nergens van, doch in arrest genomen, bekende by dat zij samen het goed hadden gestolen. Gisteren te Haarlem terecht staande, bleef Hangjas bfi zijn bekentenis en verteldo hijzelf dat hij hot schuitje heeft gestolen te Amster dam, doch Van Rooyen bleef ontkennen, niet tegenstaande verschillende personen hem gezien hadden en het koopen van het gestolen g09d onmogelijk kan hebben plaats gohad, in aanmerking genomen deu tijd, verloopen tus schen den diefstal en de arrestatie. Hij begreep er niets van wat Hangjas er aan had zoo te liegen als hij nu deed, want dez9 had het geil gegeven om den onbeken den koopman ts voldoen. De officier nam echter van de ontkentenis van Van Rooyen niets aan en hulde brengende aan het correct optreden van de beide veld wachters, requireerde bi) wegens diefstal in vere niging gepleegd voor leder 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Een beschonken apotheker. Bij de politie te Amsterdam kwam eergister- middag Iemand aangifte doen, dat bij even te voren in een apotheek was geweest en bemerkt had, dat de apotheker in beschonken toestand verkeerde. Een inspecteur van politie en een agent zijn daarop naar de aangeduide apotheek ge gaan, ten einde de dronkenschap te consta teeren. en proces-verbaal op te maken wegens overtreding van art. 426 van het Wetboek van Strafrecht. Dit artikel luict: Hij, cie, terwijl hy in staat van dronken schap vc-rkoert, oen handeling verricht, waarbij, tot voorkoming van gevaar voor leven of gezondheid van derden, bijzondere omzichtig heid of voorzorgen worden vereischt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste f 25. De inspecteur van het Geneeskun lig Staats toezicht is met het geval in kennis gesteld en heeft eveneens den apotheker bezocht, waarbij ook hem bleek, dat de man in be schonken toestand verkeerde. Onmidoellyk zijn toen maatregelen genomen om alle dien dag gereedgemaakte recepten opnieuw klaar te maken en dè reeds afgeleverde te ver wisselen. Later is, op verzoek van een assistent apotheker, een agent in burgtrklee ding met de surveill nce op het huis belast. De gewezen conducteur der posterijen Scholte, die by een botsing te Nijmegen onge schikt voor zijn betrekking is geworden, heeft van de Spoorweg-maatschappij ƒ2800 schade vergoeding ontvangen. De conducteur der Staatsspoor Spruit, die mede verdacht werd van den dief stal van gouden oorbellen, die van Den Bosch naar Amsterdam verzonden waren, en die sedert geschorst was, is thans van rechtsver volging ontslagen en by de Maatschappy in dienst gesteld. De geleden schade werd hem vergoed. Van de „Admiraal van Wassenaer" is in het Oosterdok te Amsterdam oen jongen verdronken, die by het zwemmen met zyn hoofd in een dryvende mand scbynt gedoken te zyn. Een meisje, dat in een winkel te Zutfen een boodschap deed, mosst een stuivor weerom hebben; de winkelier gaf haar 2'/,- centsstukken, en bet meisje stelde die, toen zy thuisgekomen was, aan haar moeder ter hand. Maar toen bleek, dat een van de 2"/s- centsstukken een gouden tientje was. D# moeder zond het meisj9 dadeiyk naar den winkel terug om het goudstuk terug te brengen, en de menschen, die in den winkel stonden, zeiden: „Nu, dat zou niet iedereen gedaan hebben; zy mag wel een flinke fooi hebben." De winkelier vond dat ook, haalde diep ontroerd dezuurfleech voor den dag en gaf het meisje.... acht zuurballetjesl In een gezin te Terneuzen waren door het burgerlyk armbestuur twee kinderen besteed, wier moeder de gemeente had ver laten. De man van het gezin, waarin zy besteed zyn, mishandelde een daarvan, een byna drie jarig knaapje, op ergerlyke wyze. Natuuriyk een oploop van verontwaardigde vrouwen. By een onderzoek, vanwege de politie inge- stel 1, vertoonde het lichaam van het kind ettelyke builen en blauwe plekken en uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat er ook vroeger mishandeling had plaats gehad. Yan het gebeurde is proces-verbaal opge maakt. Onnoodig te zeggen, dat de kinderen niet verder aan de hoede van het gezin worden toevertrouwd. (Tern. Grt.) Een Russische prins, de heer R., wandelde dezer dagen rookende langs den Boulevard des Italians, te Parys, toen een jongraensch hem vuur verzocht. Een oogen blik nadat dit beleefd dankende was heen gegaan, miste do prins zyn horloge van 1000 fr. Hy gaf de zaak aan. E n paar dagen later klampte op het Operaplein iemand hem aan, vragende of hy het adres van den dief ver langde? Gaarne. Met een inspecteur begaf zich de bestolene naar de aangewezen woning en vond er den cief, zekeren Sautereau. Deze, met een medeplichtige in hechtenis genomen, bekende het horloge voor 100 fr. te hebben verkocht. Juni-aneeuw. De woreld staat minstens voor drie kwart onderstboven. In Amerika overgroote hitte, ia Spanje hevige hagelstormen en in het Zuid-Oosten van Duitschland en in S.-rviö groote hoeveelheden sneeuw. En dat nu vilen zich daarheen be geven hebben, om zich wat te „erholen". Zoo moet vooral in het Reuzengebergte een buitengewoon groote sneeuwval hebben plaats hebben. In het geheele Reuzengebergte- district hoerschen ongemeen lage temperaturen. Uit IJermannstaot mel.t men: Onze bergen zyn met nieuwe sneeuw bedekt. Dinsdag sneeuwde het den ganschen dag onafgebroken door. Op de Fogarasche gebergteketen ligt de sneeuw tot in den dennengordel. (U. D.) Ten gevolge van een hevigen storm op ao Wolga is de reuzen-passagiers stoomboot „Niagara" niet ver van Tschernyjar vergaan. H.t grootste deel der passagiers, wier aantal nog niet vastgesteld Is, vond den dood in de golven. De profeet van politie heeft het werpen met serpentines by de feesten, dia Zondag te Parys beginnen, verbodeo, omdat ze do boomen beschadigen. Confetti blyven geoorloofd. C 12) Ofschoon hy onder de dichte winteromhul- eels slechts by enkelen de gezichten had kun nen herkennen, was de markies toch over tuigd, dat Xenia zich niet onder hen had bevonden, en reeds begon by te vreezen, dat hy toch nog te laat was gekomen, toen eindelyk twee vrouwelyke gestalten met haastigen tred uit de deur traden, een kleine, gezette oudere dame en een slaoke, sieriyke jonge, wier verscbynen ayn hart opnieuw onstuimig deed kloppen. Wel kwam by eenige seconden in verzoeking haar na te snellen en zich dadeiyk aan haar bekend te maken, doch hy had intusschen in zooverre zyn bedaardheid teruggekregen, om by zichzelven te beredeneeren, dat by daar- me3 niet alleen een misslag zou begaan, maar ook, dat het toch geen al te groote opoffering meer was om nu, nu hij zeker kon wezen haar niet weer te verliezon, nog eenige uren geduld te hebben. Hy bleef op zyn observatie post totdat zy in een der wachtende vigilantes was gestapt en gaf toen, terwfjl hy in de zyne sprong, den koetsier een wenk het vooruitrydende voertuig te volgen. Een kwartier later zag hy dit voor een onaanzieniyk huurhuis ia een der stilste buurten van Parys stilhouden en de beide dames dat haastig binnengaan. Hy schreef straat on nummer op en beval den koetsier hem naar zyn woning te brongen. VIL „Mejuffrouw Zaleski kan don markies tot baar leedwozen niet ontvangen. Zy ontvangt trouwens nooit bezoeken en is bovendien den geheelon dag met de toebereidselen voor het vertrek bezig, daar wy morgenvroeg reeds Parys zullen verlaten. Zy verzoekt daarom den markies dringend zich geen verdere moeite te geven." Dat was het antwoord, hetwelk Gaston den volgenden dag by de deur van Xenia's woning uit den mond van de oude Russische dienstbode ontving, en daar by zich toch niet met geweld toegang kon verschaffen, klemde hy in een opwelling van hevige smart de lippen vast opeen en vertrok. Maar hy was niet ontmoedigd en onwrikbaar stond het besluit by hem vast, dat hem ditmaal het geluk niet weer zou ontglippen, hoeveel moeite het hem ook mocht kosten om het vast te houden. Hy reed weer naar zyn woning en schroef een brief aan Xenia, waarin hy haar dringend smookte hem gehoor to schenken en de vriend schapshand, welke hy haar aanbood, niet af to wyzen. Want slechts als een vriend, als eon broeder wilde hy haar in het vervolg ter zyde staan en mot zyn eer als edelman stond hy er haar voor in, dat geen woord van liefde uit zyn mond haar verontrusten zou, zoo lang zyzelve dat verbod weDschte gehandhaafd te zieri. Met de innigste uit drukkingen, welke zyn verlaDgen hem ingaf, bezwoer hy haar hem nog dien dag een samenkomst toe te staan. Nadat hy zoo alles aan het papier had toevertrouwd, wat in de koele geschreven woorden kon gezogd wordon, zond hy zyn kamerdienaar mot den brief weg, om in koortsachtig ongeduld, dat van kwartier tot kwartier toenam, Xenia's antwoord af te wachten. Maar de namiddag verstreek zonder hom een levensteeken van haar te brengen. Hy was te weten gekomen, dat voor dien avond haar afscheidsvoorstelling in den circus was aangekondigd, en hy wist dus, dat hy haar daar in elk geval zou kunnen weerzien. Maar by waagde het nog altyd niet zyn woning te verlaten, uit vrees, dat ihtusschen haar antwoord zou kunnen arriveeren, enhy had gisteren immers ook gezien, dat haar nummer pas het laatste van de geheole voor stelling was. De markies liep dus nog om negen uren in een hoogst zenuwachtigen toestand door de vertrekken van zyn huis en vond het ln den waren zin van het woord een verlossing, toen de knecht hem eindelyk een biljet ter hand stelde, dat volgens zyn zeggen zoo juist door een bejaarde vrouw was afgegeven en in welks adres Gaston op den eersten blik het ferme handschrift van de geliefde had herkend. Xenia's antwoord op zyn smeekbeden luidde: „Waarde Markies 1 Slechts met een bezwaard hart heb ik er toe kunnen besluiten naar Parys te gaaD, want ik wist immers, dat gy hi&r in deze stad woont. Ik hoopte echter, dat een goede genius ons beiden voor een nieuwe ontmoeting zou bewaren, en het is tragisch, dat deze hoop juist Dog in het laatste oogenblik vernietigd moest worden. Maar het is gebeurd en daar ik merk, dat het u ernst is met uw vriondschap8aanbod, houd ik het voor myn plicht, het dwaze verstoppertje-spe len op te geven en u zoo vrymoedig te antwoorden, als gy het ter wille van uw grootmoedigheid verdient. Neen, markies, gy kunt myn vriend en myn broeder niet zyn, wyl ik uw vriendin en uw zuster niet wezen kan. Ook al zoudt gy uw beloften houden en ik twyfel er geen oogenblik aan, of gy waart sterk genoog om dat te doen, zoo zou ikzelve deze sterkte nu evenmin bezitten, als ik die indertyd op Tereszewicze langer dan voor oen enkelen dag bezat. Want ik deed myn hart, evenals het uwe, ge weld aan, toen ik ons die onnatuurlijke rollen toedeelde, welke wy beidon zoo slecht wisten vol te houden. Ik had u lief, en wyl ik my daarvan reeds by het ontwakon na dien balnacht bewust was, had ik uw komst op ons landgoed met angst te gemoet gezien. Nu behoef ik u immers niet meer te zeggen om welke redenen? Ik kende don slechten toestand van myns vaders finan ciën, en ik kendo den rampzaligen harts tocht, waartoe hy mot hart en ziel rodie- loos vervallen was. Ik wist, dat wy het verderf te gemoet gingen en dat er geen middel bestond om de catastropho af to wenden. Ook al had ik mljzelve niet de gelofte gedaan mijn vader nimmer te verlaten, dan had ik er toch onder zulke omstandigheden niet aan kunnen denken, een ander, door hem myn haDd te geven, in. ona treurig lot te doen deeleD. Daarom nam ik, toen ik hoorde, dat gy werkelijk zoudt komen, het besluit, my voor u to verbergen en hield my schuil ia een ge deelte van ons bui3, hetwelk ik veronder stelde, dat gy tydens uw aanwezigheid niet zoudt betreden. Mijn gevangenschap zou, zooals ik dacht, slechts van korten duur zyn, want ik twijfelde niet, of gy zoudt na verloop van de eerste vier en twintig uur voor het losbandige Wen op Tereszewicze do vlucht nemen. Maar ik had my daarin vergist, en gfc weet, wat er verder gebeurde. To9n ik u dien brief schreef, dien myn vader u ter hand stolde, begroef ik alle hoop op toekomstig geluk. Het had my een harden stryd gekost, myn vader van de noodzakelijkheid van deze handelwyze te overtuigen en my van zyn medewerking te verzekeren; want by moest u ter wille van my bedriegen. (Stof volgtj

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 9