Zaterdag- en Woensdag-avond Te loting voor de schuttt-ry zal alhier plaats hebben op Don'erdag 22 dezer, dea voorm. te halfelf, ten gemeentehuize. De collecte tot ondersteuning en aanmoe diging voor den gewapenien dienst zal alhier ge'rouden worden op Maandag 19 dezer. Wassenaar. Gisteravond had alhior ver gadering plaats der R.-K. Kiesvereeniging. Van de omstreeks 300 R.-K. kiezers, waarvan ongeveer 200 lid der Kiesvereeniging, waren er slechts eon 50-tal ter vergadering aan wezig. Het doel der bijeenkomst was candi- daten te stellen voor den gemeenteraad. De heer A. C. Vertrug Verkreeg 45, de heer J. J. Grevers 40 en de beer L. Broeksmit 28 stemmeD, zoodat deze heeren, allen aftredende leden, de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, wedirom candidaat gesteld zyn. Verder verkregen de heeren P. Konings 18, J Krynenturg Gz. 10 en J. C. Mansveld 3 stemman. Door do A.-R. Kiesvereeniging zijn ook de aftre Jende l9den candidaat gesteld, do h er gaat een gerucht, dat de kiesvereeni ging „Wassenaar" niet al d9 aftre Jenden verlangt. Waddingsvecn. Hoewel hooimaand nog verre is, ziet men hier en daar toch reeds aanmerkelijke hoeveelheden gedroogd gras te hoop staan. Rondom hoort mon van'smorgens tot 's avonds de zeis wetten. Het gewas is minder zwaar dan in 1898, waardoor de quantiteit, die binnen gehaald wordt, minder aal zijn dan verleden jaar. Woerden. In de plaats van mej. Walle, ïie met ingang van 1 Juli haar betrekking als hoofd der Nutsbewaarschool nederlegt, is benoemd mej. v. d. Lyke, van de Kweekschool te Leiden, die dezo betrekking heeft aange nomen. Vit de „Staatscourant*" Koo. besluiten. Benoemd tot ridder in de rde van Oranie Nassau, de heer Chr. J. Ter Borgh, urgemeester der gemeente Geldroptot ontvanger der directe belastingen Ie 's-Gravenhage, lsto afdeeling, B. H. J. F. Endtz, ontvanger der diiecte belastingen, invoerrechten en accijnzen to Zutfen. Pensioen verleend: Aan L. R. Wentholt, laat stelijk directeur der directe belastingen, enz. ƒ8000 per jaar. TWEEDE HAMER. Voortzetting der beraadslaging over een visschershaven te Scheveningen. De Minister van Waterstaat verklaart, dit ontwerp met opgewektheid te verdeoigtn. De tegenstanders, die argumenten tegen de bruik baarheid en doelmatigheid aanvoerden, hoopt by te overtuigen. Hij koest rt echter geen hoop Tro lstra te overtuigen, want diens bestrijding berustte op het contract tusschen reader en visscher, iets, wat met de zaak zolve niets te maken heeft. Het doel van het ontwerp is, handel en visschery (over welker achteruitgang men het eens is) tot bloei te brengen. Onverscbillighei J over verplaatsing der industrie keurt de Minister af, want getracht moet v.orden handel on industrie te behouden in het land. Van havenaanleg verwacht de Minister terugkeerenden bloei van Scheve- ningons visscherij, cie volstaan kan met bommen. In verband hiermede bespreekt by de verschillende eischen, door de desbetreffende commission aan een haven gesteld, om ten slotto te bc-toogen, dat de voorgestelde tijhaven aan het doel zal beantwoorden. Bet op diepte houden is voldoende verzekerd. Ook de wijdte is groot r dan van menige haven aan de Zuiderzee. Overigens verdedigt hy het geheele plan en ook do onderhoudskosten van de buitenhaven als zijnde een Rijkswerk. Resumeerende, zegt de Minister, dat hij er ten volle van overtuigd is, dat de haven aan het coel zal beantwoorden. In dit oordeel wordt hij gesteund door belanghebbenden m deskundigen, en hij herinnert aan de nieening van de zeehavencommissio, dat met dit werk de havenquaestie is opgelost. De Minister van Oorlog verklaart, voor de haven, alleen voor bommen of dergelyke schepen bevaarbaar, geen fort noodig te achten. Menschelykerwyzo gesproken is in de wijze van onbruikbaarmaki.ig door de voorgestelde maatregel.n afdoende voorzien; dat zegt hy in 't vertrouwen, dat er geen Regeering zal komen, die, wanneer gevaar dreigt, zou opkomen tegen vernieling der hiven. Nader advies van den chef van den generalen staf acht hy onnoodig. De beer De Ras bestryat, dat by deze zaak het landsbelang betrokken is. Hy ontraaot aanneming, want uit hem verstrekte onp :r- tijdi o inlichtingen is hem gebleken, dat, al komt er een haven, een groot deel der Scheveningsche vloot op de Maashaven zal blyven varen, als het gevolg van financiöele redenen; want to Scheveningen wordt geheel op erediet gewerkt. Onverantwoordelijk acht hij, eon half millioen uit te geven voor een haven, onbruikbaar voor de loggervloot en die slechts door een gedeelte van de bommen- vloot zal worden gebruikt. Spreker wraakt vooral het vóór stemmen uit dankbaarheid voor het toestaan van de 7'/2 millioen voor het Noordzeekanaal. Dit was een noodzakelijk werk; maar het gaat niet aan, de belasting gelden te besteden voor werken, die niet noo zakeiyk zyn. De heer Troelstra, repliceerende, is niet door de argumonton der voorstanders over tuigd en biyft de nooizakelykheid van de haven betwisten, daarbij volhoudende, dat in den toestand van den visscher toch geen verandering komt Ongevallenwet Toor den heer Kuyper is een amendement voorgesteld, om een nieuw art. 2 in te voegen, luidende: „In hetgeen verelscht wordt ter uitvoering van het bepaalde in art. 1 wordt voorzi n door een Rijksinstelling. Zy draagt den naam van Ryksverzekeringsbank. „Het recht, om, onder verband met deze Ryksinstelliug hierin ten deele zelve te voor zien, kan door Ons worden to.-gekend aan werkgevers, oie uitsluitend voor cit doel een vereenigiDg oprichten. Deze vereenigingen dragen den naam van Bedryfsvereeniging n". Verder wordt voorgestel 1 dtze Ryksver zekeringsbank te 's-Gravenhage te vestigen en een nieuw Hoofdstuk X in to lasschen „Van de Bedrijfsverenigingen", bestaande uit 35 artikelen. In z'Jn toelichting omschrijft do voorsteller het doel van het amendement eenerzyds om te gemoet te komen aan de bedenkingen in de afdoelingen tegen het bureaucratisch en centralistisch karakter van het Regeorings- ontwerp geopperd en anderzijds voor een deel, de bezwaren te ondervangen, di? uit den boezem der nijverheid togen htt ontwerp zijn inge bracht. Op zichzelf zou by voorkeur hebben ge geven aan een cecentraliseerend stelsel; maar zich aansluitende aan het Regeeringssteisel, wil hy pogen om, met behoud daarvan als regel, dar.rop zulk een uitzondering irogelyk te maken, dat niet alle maatschappelijk initia tief blyve afgesneden. De uitzondering moet steeds vrijwillig zijn, niet met dwang worden opgelegd. Het voorstel bedoelt aan ondernemers, die echter zeiven eveng09d en zelfs beter voor hun werklieden kannon zorgen, het recht hiertoe, onder wettelijke regel n, toe te kennen. Uitgangspunt by het voorstel is, dat indien zulk een uitzondering zal worden toegelaten, te volcoen zal zyn aan deze vyf voorwaarden: lo. dat aan de werklieden onverkort, zonder etnig voorbehoud en met gelyko zekerheiJ, dezelfde Techten, vryheden en schadeloosstel lingen zullen gewaarborgd blyven, die zy anders genieten zouden onder het beheer der Rijksverzekeringsbank, en dat er naar te streven is, om die voorrechten zoo mogelijk nog uit te breiden; 2o. dat de bepaling van het bedrag der uit te keeren rente en haar uitkeering van de Ryks verzekeringsbank uitga; 3o. dat voor de door hen uit te keeren rente op de Ryksverzekeringsbank geen risico mag worden gelegd; 4o. dat de bedrijfsvereenigiDg voor zooverre zy de Ryksverzekeringsbank niet van alle be moeiing kan ontheffen, naar biliyke evenredig heid, bydrage in de administratiekosten der Bank. En 5o. dat de onvasthciJ van samen stelling, die van elke vrijwillige Vereeniging, en dus ook van de Bedryfsvtreeuiging onaf- scbeideiyk is, de zekerhei J voor het nakomen der aangegane verplichtingen niet in gevaar brenge. Zoo bedoelt het voorstel aan ce werklieden en hun nagelaten betrekkingen niet alleen geheel dezelfde schadeloosstellingen te verze keren als het ontwerp aangeeft, maar hun bovendien lo. gedurende den geheelen wacht- tyd ten minste 70 pCt. van hun dagloon te doen uitbetalen, en niet gdyk bet ontwerp 50 pCt. daarvan over slechts 2 weken2o. tot op den dag, dat een rente wordt betaalbaar gesteld in elk geval 70 pCt. van het dagloon aan een getroffene als in het voorloopig renten- bedrag aan zyn nagelaten betrekkingen te verzekeren; en 3o. hem ver van onverschillige kansen te bieden op het behoud, by gedeelte- ïyke verminking, van zyn volle daglooD, ge volgd door daaraan ovenredige klimming tot bet hoogste dagloon, dat aan een werkman van zyn soort in zyn beste jaren wordt uit betaald. Verder strekt het ontwerp om aan de wtrk- lieJen meerders rechton in zake hun ver zekering tegen ongevallen toe te kennen: lo. door het instellen van een commissie uit de werklieden met werklieden- correspondenten in elk der aangesloten onder nemingen; 2o. door aan werklieden een evtn redig getal zitting te geven in de Commissie van Arbitrage, en 3o. door hen mede te doen oordeolen over te nomen veiligheids maatregelen. Eooge Colleges. Verschillende leden der Tweede Kamer be treurden, biykens het afdeeliogsverslag, de overschryding van den post voor ridderorden met 2800 voor 1898. Zy oerbeelden, dat de Regeering meer ridderorden toekent dan 6trikt noodig is en rieden aan zich to boperken. Andere leden waardeerden daarentegen het beleid der Regeering ten deze. Reorganisatie Boschwczm. In de afdeelingen der Tweede Kamer werd, naar aanleiding van het wetsontwerp tot wyziging van de begrooting van binnenland- sche zaken ten behoeve van bovengenoemde reorganisatie, gevraagd of er pl nnen bestaan tot reorganisatie van het hoogtr landbouw onderwijs te Wageningen en zoo ja in welke richting. Voorts, of nu voortaan by het onderwys aan de afdeeling Hoogere Land- en Boschbouwscbool ook rekening zal gehouden wor en met heü, die zich voor de Nederlandsche houttoelt wenschen te bekwamen ook nog in volgende jaren subsidie als tot dusver zal worden verleend aan de commissarissen der Maatschappy vaa Weldadigheid ten behoove van de door hen opgerichte landbouwschool. Besmettelijke ziekten. Blykens het afdeelingsverslag der Tweede Kamtr achtten enkelo leden het bodenkeiyk de mazelen uit de wet tot voorziening tegen besmetteiyke ziekten te doen vervallen, omdat het h. i. voor leeken somtyds zeer moeilyk is in den aanvang nit te maken of een be paald ziektegeval mazelen dan wel roodvonk is. Overigens juichte men vry algemeen toe, dat, nu op enkele punten wyziging en aan- vn'ling der wet noo ig is gebleken, de Regeering daartoe een voorstel doet en kon men zich met het doel van het aangeboden ontwerp verenigen. Men vroeg of het niet wenschelyk was behalve de pest ook de melaatschheid in de wet op te nemen en sommigen meenden ook, dat croup en tuberculose er in hadden be boeren te zyn opgenomen. Anderzyds werd ten aanzien van oit laatste opgemerkt, dat daarvoor afzonderiyke wettdyke bepalingen moeten worden vastgesteld, en meende men te weten, dat een wetsontwerp ter bestryding van tuberculose thans in bewerking is. Handelingen van den vorig en controleur van BatjanJ. Stormer. De minister van koloniën beeft aan de Tweede Kamer inlichtingen verstrekt op het adres van M. E. A. Fol, echtgenoote van J. F. P. A. Abbema, verzoekende o. a. het bevel uit te lokken om den he r Stormer bovenge noemd gerechtelijk te doen vervolgen ter zake van het toepassen van langdurige preventieve hechtenis op ia 's lands gevangenis te Batjan opgenomen verdachten. De Minister deelt mede, dat de justitiêele en politioneele aangelegenheden te Batjan in 6cbromeiyke verwarring verkeerden, hetwelk heeft geleid tot het ontslag uit 's lands dienst van den heer Stormer en van den toenmaligen resident van Ternate, Bensbacb, doch dat dit op zichzelf niet genoegzaam was om een vervolging te motiveeren. Met het oog op de resultaten van het omtrent een vyftal gevangenen gehouden onderzoek, bestond er wel r=den om oun te nem- n, dat de heer Stormer de grenzen zyDer bevoegdheid als magistraat nitt heeft over schreden. Do landvoogd is niet door het Open baar Ministerie geraadpleegd nopens de vraag of een strafvervolging zou worden ingesteld en heeft het niet noo 'ig geoordeeld zoodanige vervolging te provoceeren. Kerkelijlre Bericliten, Hoogmade: Ned.-Horv. Gem. Zondag voormiddag te tien uren, ds. J. Nierstrasz, predikant te Leiderdorp. Leiderdorp: Zondag 18 Juni a. s., des voormiddags te tien uren, hoopt ds. K. W. Ycthake, predikant te Leiden, in do Ned.-Herv. Kerk te Leiderdorp voor de gemeente op te treden. Woubrugge: Geref. Gem. Zondag-voorm. to tien uren en *s avonds te halfzeven, de heer Kroeskamp, van Utrocbt. is hot L iisch Dagblad a S Cents vorkryg baar by J. Fleur Jr., Bakkerssteeg 11. Joh. Hogervorst, Haarlemmerstraat A. Kasteelen, Langegracht 112. H. Lam'cooy, Hoogewo^rd 96. P. v. d. Meer Hz., Haarlemmerstraat 2. M. Sirag, Haverzaklaan. A. Somerwil Az., Hoogowoerd 24. P. J. Yervark, Groenestoeg 29. J. Zitman, Zuidsingel 29. Gemeenteraad Tan Ondshoorn. Voorzitter d« Burgemeester. Afwezig de heer Wernink. Na opening der vergadering worden do notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mcdedeeling geschiedt van de volgende stukken: lo. Yan een missive van Ged. Staten, waarbij het kohier van den Hoofd. Omslag goedgekourd wordt teruggezonden; 2o. van het proces-verbaal van kasopnoming, dd. 12 Mei jl., waaruit blykt, dat een saldo van ƒ3060.05 aanwezig was en boeken en kas in orde werden bevondon. Wordt aangeboden het gemeente-verslag over 1898, betgeen ter visie zal worden gelegd en den leden ter inzage zal worden gezondon. Wordt met algemeene stemmen besloten tot het doen van af- en overschrijving op do begrooting van 1898 tot een bedrag van ƒ1212.825. Alvorens in comité generaal over te gaan, doet de Voorzitter de gebruikelijke rondvraag. De beer Van den Berg vestigt er de aandacht van den Voorzitter op, dat de ingezetenen veelal niet weten waar zjj het vuilnis zullen laten, en zou gaarne zien, dat bier op de een of andere manier in werd voorzien. De heer Van Vliet zegt, dat het groote bezwaar hierin zal bestaan, daarvoor een geschikte plaats te vinden, terwijl de heer Clant opmerkt, dat de heer Van den Berg zeker wel een goede en goed- koope manier hiervoor weet aan do hand te doen. De Voorzitter verzekert echter dit onderwerp ter tafel van het Dag. Bestunr te zullen brengen. De vergadoring, overgegaan in comité-generaal, heropend zijnde, besluit na eonigo discussie de verandering der Heulbrug ondershands aan te be steden. Gr m n Nieuws. Op de Beestenmarkt alhier k r e- gen tweo kooplieden, tusschen wie nog een oude veete bestond, twist, met het gevolg, dat zy handgemeen werden en de een den ander met een fietssleutel oen paar wondjes aan het hoofd toebracht. De verwonde is door een heelkundige"" behandeld, terwyi van bet voor gevallene proces verbaal wordt opgemaakt. De begeerte van oen jongen naar jonge viscbjes kostte gisteravond byna zyn leven. Het zoontje fan L toch had het ODgeluk, toen by zoo'n vjscbje wilde grypen, in den Nieuwen Ryn, by de Korenbeurs, te vallen. Met veel moeite is bet twee heeren, die daartoe gekleed te water sprongon, mogen gelukken den jeugdigen knaap, die roeds in zinkenden toestand verkeerde, geheel bewuste loos op bet droge en vervolgens naar de ouderiyko woning te brengen. Gisteren werden de eerste voor- wedstryden van de Koninkiyke Nederl. Zeil en Roeivereeniging op den Amstel gehouden. Er woei een stevige noordelyke bries, die natuurlyk zeer in het nadeel der roeiers was. Om 4 uren ging het eerste schot daverend langs don Amstel voor het nummer Vierriems- gieken-Juniores. lste heat: „Triton" en „Njord", gewonnen coor „Njord", die de 2000 meter in 10 min. 42/5 sec. roeit. „Triton" deed slechts eenige slagen. 2de heat: „Nereus" en „Amstel", gewonnen coor „Nereus" ia 8 m. 282/0 8. „Amstel" 8 m. 47 s. In de beslissing roeien dus morgen „Njord" en „Nereus". Vierriems-gieken-Seniores lste beat: „Njord" en „De Hoop", gewon nen door „Njord". De tyd van „Njord" was 8 m. 65VS 8- 2de heat: „Laga" en „Amstel", gewonnen door „Laga", die, daar haar booten nog niet aangekomen waren, in een geleende giek van „Nereus" roride. „Amstel" eeüige lengten achter. Het water was erg rumoerig. Heden werden er nog voorwedstryden ge houden. De baan is voor alle nummers 2000 meters. De moordzaak-Vemer veer het gerechtshof te 's Qravcnhage. (Vervolg Door den griffier werd voorlezing gedaan van een gedeelte van het laatste advies, door prof. "Winkl r over deze zaak uitgebracht. De conclusie is, dat de hoogleeraar, gelezen de stukken, kapitein Vemer onherstelbaar krankzinnig acht. Desgevraagd door den ver dediger, verklaart getuige, dat het grootste gedeelte van de psyebiators terug is gekomen van het denkbeeld der partiëele toereken- baarbeiJ, en geeft daarna een verklaring wat in den regel door de medici verstaan wordt onder dégénérés en van wat men onder waandenkbeelden heeft te verstaan. Een systeem voor waandenkbeelden behoeft er niet te bestaan. Uitvoerig zette de hoogleeraar daarna uiteen wat men onder epilepsie heeft te verstaan. De toevallen van den kapitein Vemer acht getuige nitt van epileptisthen aard. Eindeiyk toonde de hoogleeraar met een voorbeeld aan, wat iemand in droom toestand al ni t doen kan én boa een epilep tische toeval ineens een einde kan maken aan het herinneringsvermogen omtrent han delingen,- die overigens volkomen logisch op elkaar volgden. Getuige aebt nitt uit te maken aan welke soort krankzinnigheid beklaagde ly Jende is en by gelooft ook niet, zelfs by observatie in een krankzinnigengesticht, dat dit zal zyn uit te mak n. Alsnu kwam de procureur-generaal mr. Reitsma aan het woord. Met het vonnis der Haagsche rechtbank heeft spreker zich nage noeg kunnen vereenigtn, behalve wat c'e zin snede betreft, dat er geen sprake van kan zyn, dat beklaagde met voorbedachten rade zou hebben gehandeld. Da feiten wyzen op bet tegendeel. Verder laat sprtker echter dit punt rusten, om over te gaan tot de ontwikkeling der vraag of beklaagde, in den zin van art. 37 W. v. S., toerekenbaar is voor hetgeen by gedaan heeft. Vooraf deed spreker een paar voorbeelden gaan, - o. a. het drama in 'e-Hertogenboscb, waarby een kini vermoord weri waarby geen onderzoek naar opzet of toerekenbaarheid Dooclig is, en voegde daaraan toe een paar voorbeelden van twyfelachtigen aard, waarby niet zulk een uitvo.rig on lerzoek naar den geestestoestand van beklaagden plaats vond als by den beklaagde Vemer. Mtt nadruk wijst spreker er op, dat zich by het schieten en wat daarop volgde, in den avond van 5 Juni, geen enkele abnormalit it by beklaagde voordeed. De stof voor de ontoerekenbaarueid kan dus niet gevonden worden in de feiten, maar moet gezocht worden in den persoon van beklaagde, die zich een hoogst zonderling, onhebbeiyk, driftig, laatdunkend, gevaarlyk man heeft betoond. Abnormaal mogo tekl. zyn, maar voor de beweerde krankzinnigheid is geen enkele vorm aangegeven. Naar sprekers meening is bekl Vemer wel toerekenbaar - in den zin der 6trafwet voor het dooden der beide vrouwen. En mag men nu maar zeggenik heb een macht over my voelen komen, waar aan ik geen weerstand kon bieden? Het zou er mooi gaan uitzien in de maatschappyNiet onmogelijk acht de procureur-generaal het, dat bekl. zolfs de deskundigen misleid heeft door simulatie. Wat de toerekenbaarheid betreft, acht de procureur-generaal den beklaagde in allen deele toerekenbaar. Na een ongunstige beschry ving van den bekl., die wordt voorgesteld als een slachtoffer, maar die alles zichzelf te wijten heeft door zyn eigen gedrag, en er op wyzende, dat het ge vaar niet is uitgesloten, dat bekl. - wordt hy iD een krankzinnigengesticht geplaatst-mis schien weer binnen een jaar wordt ontslagen, vorderde de proc.-generaal bevestiging van bet hoofdvonnis van de rechtbank, doch met ver oordeeling van den beklaagde (in plaats van tot drie) tot zes jaren gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis (ruim 1 jaar). De behandeling werd beden voortgezet met het pleidooi van don verdediger mr. J. Lim burg. Deze betoogde, dat bet rapport van de doctoren A. De Jong en Le Ilütte Jr. ni=t voldoet aan de eischen, welke mon redeiyker- wyze aan zulk een stuk mag stellen. Naar pleit-rs overtuiging hadden deze doctoren, toen zy verklaarden, dat wetteiyke bepalingen niet toelieten om Vemer In een krankzinnigen gesticht te plaatsen, meer het oog g richt op de bepalingen van't Burg. Wetboek betreffende de curateele dan op art. 37 Strafwet oek. Pleiter hield zich overtuigd, dat het Hof den bekl. zal ontslaan van rechtsvervolging. Moaht evenwel het Hof toch veroordeelen, dan vraagt pl. een lichtere straf, ook in het belang der bejaarde moeder van bekl. en op grond o. a., dat geen ongunstige inlichtingen omtrent bekl. bestaan. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage deelt mede, dat aan het signalement van het sedert 25 April jl. ver dwenen knaapje A. P. J. Van Wezel k n worden toegevoegd, dat het knaapje in den nek aan de rechterzyde twee moedervlekjes heeft, cie duidelyk zichttaar zyn en boven de kleertjes uitkomen en onder het strot tenhoofd het litteeken van een aipbtheritis- operatie, terwyl het een breukband draagt. Te Schoonhoven is by het leggen van gaspypen een 2 meter breede muur in den grond gevonden, waarop eikon platen van 60 centimeter breed en 12 centimeter eik. Men vermoedt, dat de muur behoort tot den onder* bouw van het in den tyd van Jacoba var Beieren zoo beroemd geworden kasteel v0rj Schoonhoven. Eod honderdjarige. Den 21sten Juni viert de heer K. E. DamhofF, to Midwolda (Gr.), zyn lOOst n verjaar.'ag. De oude heer is nog heel kras en heeft in het geheel geen^, licbameiyk letsel. Het gezicht is nog best t9 noemen, het gehoor ook nog redelyk. Damhoff Jiep tot voor enkele jaren nof naor Bellingwolde. Ernstig ziek is de krasse oude nog nooit geweest. Te Doorwerth is in een der bosJ schen op het landgoed „Duno" het in verrt-n staat van ontbinding verkeerende ïyk van een vry net gekleed man gevonaen, naar gissing tusschen de 30 en 40 jaar ou1. Hy was go- kleed in kamgaren jas, broek en vest, flanel len hemd, overh-mdje met roode das, waarop een anker, benevens gele bottines, en zwarten deukhoed met bruine voering, waarin een cirkc-l was gedrukt, waaruit zilveron stralen gaan; aan den rand dpr voering zwarte let ters, waarvan het schrift onduidelyk is, ver- mosdelyk A. H. W? t t. Een gedeelte van den baard was nog zichtbaar, kleur rossig. Op bet lyk werd gevonden een knipmes, porte- monnaie zonder geil, zakdoek, waarvan de kleur niet was te herkennon, en een le.ert-n riem. Onder het lyk werd gevonden een revol ver, waarop nog 2 schoten. Na schouwing is het Daar de algemeene begraafplaats aldaar overgebracht. Te Chicago is een club opgericht van heeren, öio öf met weduwen getrouwd zyn öf zich verJnden om niet anders dan met een weduwe te trouwen. Anderen worden in geen geval als lid toegelat.n Zeven weeuwtjes te Peking moeten zi.h reeds ter beschikking hebben gesteld. Te Guisseny, by Brest, zyn vier huweiyken gesloten. De drie gebroeders Ativen trouwden met de crie gszuattrs Boulch en de zustor der broeders Abiven trouwde met den broeder der zusters Boulch. Allen bewonen de gemeente Guisseny en zyn landbouwers. Vijfhonderd personen woonden de bruiloft by, voor wie men twee koeien geslacht en 500 kU. brood gebakken had. .Te Zei lick, Belgiö, is een dertien jarige jongen door een by gestoken. Da hand van het kind zwol gewei ig op en de genees- heeren moesten cie afzetten. Toch is de kleine na drie dagen scbrikkelyk lyden ge storven. Door do rechtbank te Parys werd vrijgesproken mejuffro iw Hinqué, cie indertyd op den rechter van onderzoek Bouroy had geschoten en dien zwaar gekwetst had. Da aangeklaagde was bevangen met htt idéé fixe, dat zy haar vader, die een proces verloren had, aan Bouroy, die bet onderzoek geleid had, moest wreken. Een der grootste heiligdommen van do Bosddhistische wereld heeft opgehou den te bestaao. Het Boeddhistenkloosttr Cbo- ryuji in Kami Kori, dat meer dan 1200 jjren oud was, is, naar de „Oost-Az. Lloyd" bericht, geheel neergebranJ. Daarty zyn kostbaarbeden ter waarde van ongeveer twee millioen yen vernield geworden, waaronder ook esn groot deel eener verzameling oude handschriften, grootendeels uit Indië afkomstig. Ook ver schei.ene Boeddha-statuen, welko oogen uit diamanten bezaten, zyn verbrand; voor deze statuen bad onlangs een Amerikaan nog 40,000 yen (ongeveer ƒ96,000) get oden. Uit Zuid-Serviö wordt allerwegen hevige sneeuwval gemeld, waardoor onmete lijke schade aangericht is. Uit Krakau worat bericht, dat in het Tatra- gebergte Dinsdag een bevige sneeuwstorm woedde. De meren in het gebergte en de beken zyn alle toegevroren. Een dezer dagen te Honnef ge storven rentenier beeft zyn vermogen van omstreeks één millioen mark, ter herinnering aan zyn overleden vrouw, de dochter van een hoogleeraar aan de universiteit te Bonn, aan deze hoogeschool vermaakt. Ernstige ongeregeldheden hebben te Cleveland, in Ohio, plaats gehad, waar het tramwegpersoneel den arbeid heeft gestaakt-. Toen anderen gebruikt werden om het ver:

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2