N°. 12027 "W oensdag 10 Mel. A0. 1899 <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noiniucr Bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 9 Mei. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COtTIULNT: Voor LeJden per 8 maanüeo. f 1.10» Franco per post1.40. AJzonderiyke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTEBTIÊN i Van 1 0 regels f I 06. tedere regel meer f 0.17$. - Gfootart lettors naar plaatsruimte - Voor het Incasseer en bulten da wordt f 0.05 berekend Wegens den Hemelvaartsdag zal -deze Courant m, Donderdag-avond nlcf worden uitgegeven. Offloiëele Kennisgevingen* SCHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter algemeene kennis, dat een aanvang zal worden gemaakt met de inschrijving voor den schutterlijken dienst van degenen, die daartoe dit jaar verplicht zijn; dat deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke registers, mot dien verstande, dat de personen, geboren in 1865 tot 1873 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrij ving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de mili tairen, die sedert de laatste ioschrijviDg hun pas poort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze ge meente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreemdelingen, zullen worden ingeschre ven achterin de registers, waartoe zij volgens hun ouderdom behooren; terwijl de geborenen in het 'jaar 1874 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te wetenhet eerste van den jare 1899 en het tiende, of dat der geborenen in 1864, van het vorige jaar, zal komen to vervallen; dat van de inschrijving niemand der bovenge noemde personen is uitgozonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behoo ren, en dus ook niet die personen, dio reeds hun ontslag uit den schutterlijken dienst hebben be- lcoraen; dat de registers van inschrijving zullen worden geopend op Maandag den 15den Mei a. s., en op Donderdag den lsten Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten; dat, ton einde deze inschrijving geregeld afloope, zjj, die daartoe in dc termen vallen, worden opge roepen, om zich te vervoegen aan het bureau der Afdeeling Nationale Militie en Schutterij ton Raad- huize (kamer No. 9), en wel: degenen, wier geslachtsnamen aanvangen met de letters A, B, C of D, op Maandag den loden Mei 1899; degenen, wier geslachtsnamen aanvangen met de lettere E, F, <4, H, I. J of K, op Woensdag den 17den Mei 1899; degenen, wier geslachtsnamen aanvangen met •de letters L, M, N of O, op Vrijdag den 19den Mei 1899 dogenen, wier geslachtsnamen aanvangen mot de letters P, Q, R of S, op Dinsdag dsn 23sten Mei 1899; degenen, wier geslachtsnamen aanvangen met do letters T, U, V, W, X, Y of Z, op Dondcrrdag den 25sten Mei 1899; telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 uren, met uitnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeauider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te •vvyten hebbe de gevolgen, welke uit hot achter blijven zouden ontstaan, zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welko, volgens de wet, vóór den lsten Juli a.s. [geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gemaakt. Verder worden opgeroepen alle personen, die als gehuwd of als weduwnaar met kind of kinderen in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van hun vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben ver loren om in die klasso te verblijven, en dus akrnu in do eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene schuttersrol geplaatst moeten worden, om van zoodanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis to geven, of zich daartoe tor Secretarie aan te meldeu tusschen des voormiddags 10 uren en 's namiddags 1 uur, vóór den tijd van aanvang der inschrijving, on dus uiterlijk tot en met den 13den Mei a. s. Op niet-nakoming dezer kennisgeving staat een hechtenis van een tot veertien dagen of geldboete van vijftig cents tot honderd galden. In eenige bladen zien wy vermeld, dat in den toestand van den hoogleeraar dr. J. H. Gunning, alhier, voortdurend vooruitgang is te constateeren. Wy kunnen melden, dat de hoogleeraar van zijn ernstige ziekte is gene- xsn en reeds de vorige week uitging. Prof. dr. P. J. Cosyn is beterende. Daaren tegen zag prof. dr. J. E. Van Iterson J.Az. zich genoodzaakt zyn colleges te sluiten en herstel van gezondheid in het buitenland te zoeken wegens een hernieuwden aanval van de maagkwaal, waaraan hy sedert veel jaren ladende is. Naar men verneemt, mo=t een te Koningsbergen door prof. Von Eiselsberg, den voormaligen Utrechtschen hoogleeraar in de chirurgie, bewerkstelligde operatie met goeden uitslag zijn bekroond. 's Rijks Etbnographisch Museum heeft van dr. G. Van Vloten, te Leiden, ten geschenke ontvangen: een met een, tchevzó genoemde, soort borduurwerk van veelkleurige draden versierden vrouwensluier van witte stof uit Konstantinopel. Geïnventariseerd als serie 1167. Aan den schenker is de dank der Regeering betuigi. De Vereeniging van Nederlandsche Patroons „Boaz" zal 12 dezer in „Zomerzorg", alhier, haar algemeene vergadering houden. Behalve de verki zing van bestuursleden (jegens de aftreaing van -de heeren A. Dinge- manse, H. J. Hoogeboom R. EL Okuaa, D. Schut, H. H. Van Dijk, A. Van Namen Hz., J. G. Van Schaardenburg en J. A. Wormscr) is aan do orde de tehandeling van de ontwerp statuten der ontworpen spaar- en voorschotkas. In de middag-vergadering houdt de heer R. J. W. Rudolph een referaat over hot onder werp; „Het ontwerp van wet tot regeling van de arbeids- en rusttijden la fabrieken en werkplaatsen voor prrsonen, op wier arbeid de arbeidswet van 5 Mei 1889 niet van toepassing is." Des avonds zal do heer J. H. De "Waei Malefijt een voordracht houden over de Ongevallenwet. In het „Hötel des Indes", te 's-Graven- hage, zijn gisteren aangekomon generaal- majoor Falmouth en hor.. Dugglas P.nnact met familie. De club van oud-conservatieve Staats lieden „Het Eilandje" hield jl. Zaterdagmiddag de voorjaarsbyeenkomst, gevolgd door een diner, in het „Hotel Paulez", te's-Gravenbage. Naar men verneemt, heeft irr. A. R. Zimmerman, met ingang van 1 Juli benoemd tot burgemeester van Dordrecht, in de gisteren gehouden vergadering van burgemeester en wethouders zijn ontslag ingediend als gemeente secretaris. Inmiddels zal mr. Zimmerman binnen enkele dagen de gemeente voor eeni- gen tijd met verlof verlaten. De minister van buitenlandsche zaken, de heer De Beaufort, bevond zich gisteren te Amsterdam, vermoedelijk in verband mtt de ontvangst van de afgevaardigden ter Vredes conferentie to 's-Gravonhage. In de „Times" doet onze consul-generaal te Londen, de hoer H. S. J. Maas, een beroep op de medewerking van belangstellenden in de historische scheepvaarttentoonstelling, die in Juli en Augustus 1900 te 's Gravenhage zal worden gehouden. De minister-resident van Japan, jhr. mr. Testa, met verlof bier te lande, is in de residentie aangekomen, om weldra de terug reis naar zjjo diplomatieken post aan te nemen. Ter vervanging van wyien den Engel- schen staatsman W. E. Gladstone is gt kozen tot buitenlandsch lid van de Koninklijke Bel gische Academie van Wetenschappen te Brussel, Staatsraad mr. T. M. C. Asser, in Den Haag. Men verneemt, dat het benoodigde kapi taal voor den electrischen lokaalspoorweg Scheveningen Rotterdam via Den Haag en Pïjnacker, zijnde vijf millioen gulden, geheel ondershands reeds is geplaatst door het con sortium. De t:rmijn voor 6 maanden, waarop de t rreinen van de spoorbaan in handen van het consortium waren, is ten deele verlengd en voor een groot deel door definitieven aan koop vervallen. De Duitsche ambassadeur te Pari)», graaf Von Munster, wordt den 15den dezer te 's-Gravenhage verwacht. De Nederlandsche Tromp-commissie heeft zich met een circulaire gewend tot de leeraren in do geschiedenis -aan de hoogere burger scholen, met het verzoek bij hun leerlingen belangstelling te wekken en bijdragen in te zamelen voor de oprichting van etn museum, gewijd aan Tromp te Brielle, de geboorteplaats van den zeeheld. De leerlingen der hoogere burgerschool te Brielle schonken reeds een bijdrage voor dit te stichten Tromp-Museum aldaar. Gisteren overleed plotseling de heer C. Van Riet, hoofd eener openbare school te Rotterdam. De overledene was ia de onder wijzerswereld geruimen tijd een bekende figuur. Veel jaren was hy president van het depar tement Charloi8 en Katenorecht der My. t. N. v. 't A., mede redacteur van „Het Nieuwe Schoolblad", deskundige by akte examens, bestuurslid der „Vereeniging voor Paedagogiek in Nederland" en kortelyks nog onderwyzer in de Ned. taal en de paedagogiek aan de Rijksnormaallessen te Oud-Charlois. De grooto verdiensten van den heer Van Riet werden algemeen gewaardeerd. Gedurende de vier afgeloopen maanden van 1899 werden uit de fcoekery, verbonden aan het Museum van Kunstnyverheid te Haarlem, naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden 611 toek- en plaatwerken. Deze werken worden kosteloos uitgeleend en bevatten voor de studie der kunstgeschiedenis en voor het beoefenen der verschillende kunst-ambachten, beschryvingen en afbeeldingen van den meest verschillenden aard. Het reglement der boekery wordt op aan vrage gratis toegezonden. De examens aan de Polytechnische School, bedoeld als B in de Wet op het Middelbaar Onderwys, vangen aan op 15 Mei a. s. In het geheel wordt daaraan deelgenomen door 339 candidaten en wel 175 voor hst lste gedeelte, 117 voor het 2de en 47 voor het geheele examen B. Hiervan zyn voor BI: 71 werktuigkundig ingenieur, 64 civiel bouwk. eu worktuigk. ing31 werktuigk. en mynening., 7 scheeps- bouwk. en werktuigk. ing.; voor B2: 48 irktuigk. ing., 51 civi-1, bouwk. en werk tuigk. ing., 6 mynen-ing., 4 mynen- en werk tuigk. ing., 6 civiel- en bouwk. ing., en 2 scheepsbouwk. en werktuigkundig ingenieur. De heer D. H. Brondgeest zal met het nieuwe seizoen het gezelschap der Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten verlaten. By heeft daar gisteren kennis van gegeven aan de directie, die hierover zeer ontsticht is. Naar zy aan de „N. R. C." berichtte, is de heer Brondgeest Dinsdag 25 April jl. op het kan toor dor directie komen mededeeleo, dat hy zich op dezelfde conditiën woderom voor één jaar aan de Vereenigde Toonetlisten verlond. Hy moet toen zelfs gevraagd hebben of een schriftelyke kennisgeving noodzakeiyk was, en verklaard, dat zyn woord even goed was als zyn schrift. Het bericht, dat de luit. ter zee 2de kl. C. J. v. d. Hegge Spies den zeedienst zou verlaten, is volgens het „Vad." onjuist. In 86 jarigen ouderdom overleed te s-Gravenhage de oud-kapitein lste kl. der marioiers J. Gaerthé. De commissie vaa bystand en-advies ter zake van een gevangenisarbeid, waarvan de heer Dirk LaaD, te Wormerveer, president en de heer B. J. Van den Berkhof, te 's-Gra venhage, secretaris is, werd gisteren door den minister van justitie geïnstalleerd en heeft daarna haar eerste vergadering gehouden in een der lokalen van het departement van justitie. De heer W. Van Oosterwyk Bruyn, te Zeist, de eere-voorzitter van het „Nederl. Jongel.-Veriond" en de ziel van zooveel andere nuttige instellingen on voreenigingen, viert 16 Mei a.s. zyn 70sten geboortedag. Gisteren, op zyn 62sten verjaardag, is den heer C. Hellingman, te Amsterdam, de onder scheiding te beurt gevallen benoemd te worden tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Hellingman is seiert 30 jaar met onverdroten yver werkzaam in hc-t belang der doofstommen. De stichting op de Wester- markt is aan zyn initiatief te danken. Naar wy vernemen, zou het bestuur van den Rotterdamschon Kunstkring thans een groot plan met zich omdragen. Het zou in September eon tentoonstelling willen houden van al wat Rotterdam aan schilderyon en beeldhouwwerken ryk is, oude zoowel als moJerne: dat wil natuuriyk zeggen, van al wat het hiervan, voor oen week of drie, in leen kan krygen. {N. R. C) Naar wy vernemen, kan binneokort ver wacht worden de regeling in de beloooingen van het personeel op de kantoren van 'sRyks belastingen, thans afgescheiden van de bureau kosten der ontvangers. NR. Ct.) Naar men meedeelt, is de heer Pyls voornemens als lid van de Eersto Kamer en als burgemeester van Maastricht ontslag te nemen. Zondag werd ln alle parochiekerken van Utrecht onder de H.H. Missen afgekondigd, dat aan den Aartsbisschop, by zyn zilveren priesterfeest op 15 Aug. a. 8., namens de geesteiykheid en de geloovigen van het Aarts bisdom een feestgave zal worden aangeboden, cie zal gebruikt worden om in den tuin der nieuwe aartsbisschoppelyke woning een ge bouw in te richten, dat lokalen zal bevatten voor het archief, het bureau, de bibliotheek en do huiskapel. Ds. B. Wielinga, predikant by de Ned.-Herv. Gemeente te Delftshaven, heeft voor de kerk stichting in den omtrek van den Nieuwen- Binnenwcg weder toezegging bekomen van een gift van f 10,000 en een van f 15,000. Volgens onze inlichtingen zou er onlangs door den minister van waterstaat, enz. een commissie zyn benoemd, ton einde de Regee ring voor te lichten omtrent de wyze, waarop het overnemen van de exploitatie der spoor wegen door dtn Staat behoort te woorden voorbereid, ten einde langs den meest geleide- iyken weg te kunnen worden tot stand ge bracht. De directiën der groote spoorwegmaat- schappyen zouden, om trouwens voor de hand liggende redenen, voor de uitnoodiging hebben bedankt, om zich door een gedelegeerde in deze commissie te doen vertegenwoordigen, wat echter begrypelykerwyze geen wyziging heeft kunnen brengen in de voornemens der Regeering. (Arnh. Ct.) De minister van koloniën verleent deze week geen audiëntie. Het stoomschip „Admiral", van Oost- Afrika naar Vlissingen en Hamburg, arriveerde 7 Mei te Lissabon; de „Bramo", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 7 Mei Capo a'Armi; de „Solo", van Rotterdam naar Java, arriveerde 8 Mei te Padang; de „Teucer", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 8 Mei Prawlepoint. Noordwyk. Onder veel biyken van belang stelling werd gisternamiddag op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld en in de familtogroeve neergelaten het stoffeiyk over schot van wyien vrouwe C. L. C. W. Pické, geb. JoDgklnüt Coninck, weduwe van den edelachtb. heer Pické, in leven burgemeester dezer gemeente. De onder kransen als be dolven lykki3t werd langs den weg, naar ge noemden burgemeester Pickéweg genaamd, naar de laatste rustplaats gevoerd, waar eenige gemeeDtelyke autoriteiten en een talryk publiek de in stillen eenvoud plaats vindende plechtig heid by woonden. De schoonbroeder dor over ledene dankte namens de zuster voor de be wezen belangstelling. Als teeken van rouw waren de gordynen van het raadhuis en de woüing van den burgemeester, die door den stoet gepasseerd werden, neergelaten. Voorschoten. Dit jaar treden alhier af als leden van den Gemeenteraad de heoren J. Hooymans, er. W. E. H. v. d. Horn v. d. Bos en L. H. v. Wissen, die resp. 18, 34 en 6 jaren zitting hadden als leden van den Raad. Naar wy vernemen, zal dr. v. d. Horn zyn mandaat als lid van dtn Raad nederleggen wegens ongesteldheil. Het zal zeker velen leed doen een man, die zooveel j >ren met het vertrouwen zyner medeburgers was ver eerd, voortaan in den Raad ta moeten missen. Wassenaar. Gisteren werd door den wol eerw. heer pastoor de eerste steen gelegd van het gesticht voor do zusters. Vredesconferentie. Van plannen tot bet illumineeren van den Vy verberg tydens en ter eere van het byeen- zyn der Vredesconferentie is, voor zoover het Ryk daarby betrokken zou zyn, tot dusver niets ter bevo gder plaatse bekend. De correspondent te Weenen van de „N. R. Ct." schryft aan dat blad: De Sultan ziet met groot wantrouwen de Conferentie tegemoet, omdat by, niettegen staande alle verzekeringen van het tegendeel, vreest, dat sommige politeke en nationale vraagstukken, zooals byv. het Armeensche, wellicht ter sprake zullen gebracht worden. Daarom zullen de Turksche gevolmachtigden last krygen om zich tegen zulk een moge lijkheid te verzetten. Ook het denkbeeld van scheiJsgerechten lacht de Porte weinig toe, omdat in «sulk een rechtbank natuuriyk de Christelyke elementen don boventoon zullen voeren, zoodat op de wenschen van Turkye slechts flauwtjes acht geslagen zal worden. Men verwacht daarom, dat Turkye zich by die mogendheden zal aansluiteD, welke van den beginne ten aanzien van het congres een gereserveerde houding zullen aannemen. Aan het „Neue Wienor Tagblatt" wordt uit Den Haag getelegrapheerJ, dat Zwitserland de uitbreiding der conventie van Genève zal voorstellen, en wel in dien zin: lo. dat de gewonden neutraal zullen worden verklaard 2o. dat de vraag beslist zal worden of in gevangenschap geraakte gewonden na hun genezing als krygsgevangenen moeten behan deld worJen of naar bun haardsteden zullen worden teruggezonden; So. dat de conventie op oorlogen ter zee zal worden uitgebreid; 4o dat beter dan thans de identitoit der krygsgevangenen, gesneuvelden en gewonden zal worden vastgesteld; 5o. dat de kennis van de conventie van Genève voor de solJaten verplicht zal worden ge&ttld; 6o. dat voor het afzoeken en het bescher men der op het slagveld gewonden een speciale veldgendarmerie zal worden opgericht; 7o. dat ter vermyding van besmetting do ambulance op een behoorlyken afstand van het slagveld zal worden opgericht; 8o. dat de genootschappen van het Roode Kruis officieel zullen worJen erkend en hun personen en inrichtingen onschendbaar worden verklaard. De „Volksstem" en de „Randpost" maken melding van het feit, dat de Neder landsche pers het afkourt, dat de Zuid Afri- kaansche Republiek en de Oranje Yrystaat niet zyn uitgenoodigd tot by woning der Vredesconferentie. „Dat de Nederlandsche pers krachtig opkomt tegen de nalatigheid der Nederlandsche Regee ring, om ook de beide Zuid Afrikaansche Staten uit te noodigen tot by woning der aanstaande Vredesconferentie, bewyst," zegt het eerste blad, fhoezeer het Holtondsche publiek wakker biyft voor de belangen der stamverwanten in dit ons werelddeel. Er is geen ras ter wereld, dat meer, als een geheel genomen, krygs- vaardig en tot stryd bekwaam is en dat tevens meer naar vrede streeft, dan het Afri kaner ras. Er is tevens geen volk, dat zich nobeler heeft gedragen, zoowel op het slag veld als by de vredesoeraadslagingen, dan het Transvaalsche. Men weet niet wat meer to roemen in verband met Majuba en Doornkop: de krygsmanahumaniteit der Boeren of hun burger-humaniteit na behaalde overwinning. Men weet niet wat meer te pryzen: de inge togenheid der Boeren-officleren of de lank- moadigheid der Boeren regeerders. Niettegenstaande Jameson oorlog voerde met verraad en ontplofbare kogels, respec teerde de Transvaalsche Regeering hun wilte vlag en liet de verraders gaan. Ia de phi!o8ophie van den oorlog zoowel als van den vrede had het aanstaande Congres misschien nog wel wat kunnen loeren van de vertegenwoordigers der Afrikaners, welke er thans door afwezigheid zuilen schitteren. Intu8schen waardeeren we het in de Neder landsche pers, dat protest werd aangeteekend tegen het gepleegde verzuim om de Boeren- Staten uit te nooaigen tot de Vredes conferentie." En de „Randpost" zegt: „De pers in Nederland eischt, dat de Z.-A. Republiek en de Vrystaat tot deelneming aan de Vredesconferentie zullen worden uitgenoo digd. Iniien, wat niet onwaarscbyniyk is, de Duitsche en Fransche pers die agitatie gaan steunen, is er alle kans, dat aan het verlangen alsnog zal worden voldaan. Het is moeiiyk groote dingen van het Congres te verwachten. Do geest voor arbitrage zal er echter zeker door bevorderd worden en de gezant der Z.-A. R. zal een schitterende gelegenheid hebben, om aan de praktyk ontleende voorbeelden van machtsmisbruik te quoteeren. Dat alleen is voldoende roden om te wenschen vertegen woordigd te zyn. Overigens is hier te lande een sterke oorlogsparty, die cuidelyk beseft, dat het bloed der martelareQ het zaad der Kerk is en die oordeelt, dat h6t meer dan tyd is om niets meer te doen ter wille van den Vrede." Uit Den Haag schryft men naar Beriyo, dat de Conferentie verlengd zal worden. De beraadslagingen in de verschillende afdee- llngen alleen zouden zes tot acht weken duren. Uit Rome worut gemeld, dat Italië tot een overeenkomst met Oostenryk en Duitsch- land is gekomen, om op de Conferentie een gelyke houding aan te nemen. Uit St.-Fttersburg seint men aan de „N.- Y. Herald", dat baron De Staal door den Czaar in gehoor i3 ontvangen. Z. M. ont vouwde zyn programma en legde den nadruk op de volgende punten: Do oprichting van een verplicht Hof van arbitrage, betzy als een areopagU3 van verscheidene der groote mogendheden of als een speciaal hof samen-' gesteld uit vertegenwoordigers van de groote mogendhed.n. De vriend8chappeiyke bemiddeling van een dtrdo mogendheid. Baron De Staal zal nog op twee andiöntios by den Czaar worden ontvangen. Hy zal, zegt de „Daily Mail", 14 Mei te 's Gravenhage aankomen. In het Scandinavische Ryk zyn alsnog benoemd tot technische gedelegeerden ter Conferentie te 's Gravenhage: voor Zweden, de heer Brandstroem, kolonel van hot garde regiment der grenadiers; de kapitein ter zeo Hjulhaemmar; voor Noorwegen, de heer Konouw, president van het wetgevend lichaam (Olelathing), en generaal-majoor Thaulow, militair iuspocteur by den geneeskundigen dienst. Siam zal ter Conferentie worden vertegen woordigd door den zoon van den vroegeren Belgischen minister RolinJacquemyns, thans raadsman van den Koniog van Siam voor de buitenlandsche aangelegenheden, den heer Eduar J Rolin-Jacquemyn8, chef redacteur van de „Revue du Droit International." Vit de „Stuteeonruit." Kon. besluiten. Benoemd tot notaris ts Bladel S. P. L. Coolon, candidaat te Loon-op-Zsnd; bij het departement van justitie tot hoofdcommies J.Strang, commies; tot commies mr. A. E. Bles, adjunct- commies. Op diens verzoek is eervol ontslagen de heer H J. Steenbergen, als leeraar aan do Rijks lloogor^ Burgerschool te Gouda; de heer B. A. Vries, als klerk-binder by 's Rijks Oud-Archief in Overmiel ea in zijn plaats benoemd de heer M. Visscher, te Zwolle! dr. J. Van do Stadt, als leeraar aan de Rrjkl Hoogere Burgerschool te Middelburg. De teckenaar der 2de klasse bij 'sRjjks werft# Willemsoord. J. K. Labout, bevorderd tot teekó* naar der 1st© klasss.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1