N°. 12017 Vrijdag 3® A.pril. A0. 1899 <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Pit ïiommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 27 April. LEIDSCl DA&BLAI). PRIJS DEZEB COURiLNTi Voor Lolden per 8 cnaandeo. l.lOt iFranco per post 1.40. Afzonderiyke Nommers 0.05. PTLUS DHR ADvKH'l'hiN'i'fWWi VaD 1-6 regels l 05. Iedere regel meer f 0.171. - Grocterd letters Qaar plaatsruimte - Voor het incasseeroD bul too de fttafl wordt f 0.05 berekend OÜloiëele Kennisgovlugen. Jurgemeester en Wethouders van Leiden; Cczion art. 7, 2de lid, der Wet tot regeling van feu kleinhandel in sterken drank; Herinneren belanghebbenden aan hunne verplich ting tot betaling van het verschuldigde verg u n- uingerecht voor do uitoefening van don klein handel in sterken drank vóór of op 30 April a. e., zullende zij, bg met-voldoening vóór het eiuda 7a.u het loopendo vorgunningejaar, zich blootstellen aan de toepassing van de artt. 14 en 16, lsto lid, van bovenaangehaalde Wet. ^e artikelen 7, 2do lid, 14 en 16, lste lid, lulden 'Jo volgt: Art. 7, 2de lid. „De vergunning wordt telkens -S^aolit wedor voor één jaar te 'zijn verlengd, indien vvóór hot eindigen van den tormijn het versohuldigde vergunningsrecht voor den volgenden termijn is getaald en Burgemeester en Wothouders art. 9 van „d6zo wet niet he ben toegepast." Art. li. „Wanneer zonder de verciechte vergun ning slerko drank in het klein wordt verkocht, „verbieden Burgemeester on Wethoudors het voort ochten van dien rorkoop en doen zij dien dos nooda „beletten," Art. 16, late lid. „Onverminderd de straffen wegens „overtredirg der wetten op het patont of wegens „hot honden van een huia van hazardspel wordt „met gevangenisstraf van één tot een e twintig „dagen of geldboete van vijftig oents tot honderd „gulden gestraft." 1°. „hg, die zonder de vereischte vergmmog 6terken drauk in het klein verkoopt, te koop aan- dedt of ten verkoop in voorraad heefr." Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 22 April 1899. VAN HEY8T, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wothouders van Leiden brengen ter algemeen® kennis, dat door ALBERTUS VAN KEEKEN en WILLEM VELLEKOOP, beiden alhier woonachtig, verzoekschriften zijn ingediend om ver gunning voor dea kleinhandel in eterken drank, respectievelijk in do perceelen Stationsweg No. 11 0:i Hoogewoerd No. 117. Bnrgemeeetor en Wothouders voornoemd, Leiden, F. "WA8, Burgemeester. 25 April 1899. VAN HEY8T, Secretaris. *- In de algemeens vergadering der Leidsche Buuwvereeniging is het dividend vastgesteld 5 pCt. Tot commissaris werd herkozen de beer C. J. Baron Leembruggen. Blijkens het thans verschenen verslag van de Yereeniging „Armenzorg", te Leiden, 07er het jaar 1 April 1898 tot 31 Maart 1899, 'oegon het 9de jaar van de Yereeniging met p.en saldo van ƒ385.055, tegen ƒ386.805 in het voorgaande jaar. Aan jaariyksche bijdragen werd ontvangen f841, aan giften 37.75. Het bestuur werd in de maand Maart her kozen en bleef dus samengesteld als volgt: mevrouw Van de Sande Bakhuyzen, presi dente; mevrouw Vreele, vice-presidente; mejuffrouw C. Van Manen, secretaresse, en mejuffrouw C. Bosman, penningmeesteresse. Onder de dames werkende leden kwam weder eenige verandering voor. Mevrouw Nykamp, die reeds meer dan een jaar om gezondheidsredenen geen deel aan de werk zaamheden nemen kon, nam in September 1898 tot sp\jt van het bestuur definitief haar ontslag. Met weemoed vermelden bestuurderessen het verlies, dat de Vereeniging geleden heeft door den dood van mevrouw Frentzen; sedert veel jaren was zy onder de Ijverigste mede werksters. Het geven van voedzame spijs aan beboeftigen en herstellende zieken, hetwelk langzamerhand een vrij groote uitbreiding heeft gekregen, was door haar bedacht en ingericht. In alleric-i zaken heeft zij veel tot nut van de Vereeniging bijgedragen, waardoor hsar nagedachtenis in dankbare herinnering zal bliJvea. In September heeft mevrouw Van Houten hare taak als bezoekster weer op zich geno men, terwijl in October mevrouw Van Leeuwen en in December mevrouw Tieleman-Dolk als nieuwe medewerksters mochten worden begroet. De werkcommissia bleef samengesteld als in hst vorige jaar. Het uitgeven van naai- en breiwerk begon dezen winter op 31 October en kon worden voortgezet tot einde Maart. In November hielden bestuurderessen de gewone verkooping van gemaakt goed in de zaal van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Da opbrengst van dezen verkoop was zeer bevredigend. De werkcommissie kan nu evenals vorige jaren zonder bijdragen uit de gewone onder- stanüskas aan ongeveer 40 vrouwen gedu rende eenige maanden werk verschaffen. De verkoop in het depot by mej. Breebaart, Piet.rskerkpleln 2, was zeer bevredigend. Het aantal gezinnen, dat bezocht werd, bleef tot 80 beperkt. Negen gezinnen werden om verschillende redenen van de lyst afge voerd; de hierdoor vry komende plaatsen werden telkens door andere aangevuld, ter wijl er nog verscheidene gezinnen van de candidateniyst op plaatsing wachten. Enkele personen, die niet tot de vaste gezinnen der Vereeniging behooren, kon ze gelukkig met succes voorthelpen. By de verzorging van een ziek kind zyu bestuurderessen zeer gesteund door de directrice en het bestuur van het Hópital Wallon. Verscheidene extra giften kwamen in, som mige direct voor de kas, aladere voor bepaalde gezinnen. De jongedames D. en C. De Vries, L. v. Groningen, J. Doyer, M. Goossens, N. De Quay en L. Wybrands hielden een loterij ten bate van de kas der Vereeniging. De jongedames Zaalberg en Neurdenburg schonken de opbrengst van haar naaikrans. Do dames Greveo, M. Nykamp, T. Drucker, B. Oppenheim, Verhey v. Wyk en v. Assen - delft de Coningh zonden de opbrengst van een lotery. In Februari hielden de heeren loden van de Cricket- on Voetbalclub „Ajax" ten voor- deele van de kas van „Armenzori" een wed strijd. Deze, hoewel niet begunstigd door mooi weder, bracht de aanzienlyke som van ƒ114.25 op. Met dankbaarheid vermelden bestuurdereesen genoemde feiten en verheugen zich, dat vooral door jonge menschen dergelijke blijken van waardeering aan de Vereeniging gegeven wor den. Moge hun voorbeeld door velen gevolgd worden t De opbrengst van de busjes, by winkeliers, ia werkplaatsen en by verscheidene particulieren geplaatst, was dit jaar tot einde December de som van ƒ116.235. De vraag naar melk, eieren en versterkend voedsel, waarvoor de opbreDgst dezer busjes voornamelijk gebruikt wordt, neemt steeds toe. Mejuffrouw Van Beek heeft zich willen belasten m6t het beheer en het uitgeven der etenskaarten. Met dankbetuiging aan sllen, die, in welken zin ook, by den vaak moeilijken aroeid hun gewaardeerde hulp schonken, eindigen be- stuurderessen het verslag en bevelen de armen steeds in de welwillendheid onzer stadgenoo ten aan. Voor het examen lager ondorwys zyn te 's Gravenhage geslaagd de heeren Y. Holtrop en J. H. Kwaadgras, beiden van Leiden die ook zijn toegelaten voor de vrije en orde oefeningen. Voor onderwijzeres zijn geslaagd de dames A. M. Grebe, A. Schuling enG. Blommendaal, allen van Gouda. Volgens een telegram aan de „N. R. Ct." is de beer H. J. Meertens benoemd tot directeur aan de Javasche Bank. Door de arrondissementsrechtbank te Amsterdam is, ter vervulling van een vaca ture van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aan beveling: jhr. mr. T. J. De Marees van Swin- deren, substituut-griffier by de arr.-rechtbank te Dordrecht; mr. H. M. Witsen, substituut- griffier bij de arr.-rechtbank te Amsterdam; mr. C. Van der Zweep, recht r in de arr.- rechtbank te Alkmaar. Naar de „N. R. Ct." verneemt, is de hesr jhr. F. X. J. Van Nispen, liJ der Eerste Kamer, ernstig ziek. "Wijzigingen zijn ge.racht in het Regle ment op den in w^naigen dienst der infanterie. Zoo is o. m. bepaald: By exercitiön en oefe ningen in de nabybeid van de kazerne en by het scbyf8chleten kan de tenue van onder officieren, korporaals, tamboers, hoornblazers en soldaten met de kwartiermnts worden bevolen. De werkkiel en de werkbroek kunnen ook worden gedragen by gewapende uitrukkende 'diensten. De cantines mogen in die tenue worden bezocht. Wanneer de commandeerende officier zulks, in verband met de weersgesteld heid, noodig oordeelt, worden de werkkiel en de werkbroek over de lakensche kleeding gedragen. Door B. en Ws. van 's-Gravenhage is tot keurmeester van visch te Scheveningen (vacature-P. v. d. Harst) benoemd ce heer H. Taal Jobz., aldaar. Gisteren vierde ds. D. W. Schuuring, predikant by do Ned.-Herv. Qem. te Assen, zyn 25-jarig jubilé als predikant by dat kerk genootschap. Ds. M. N. Ringnalda, predikant te Deinurn, zal tegen November a 8. zyn emeritaat aan vragen. Den 30sten April a.s. zal hy 40 jaar zyn ambt hebben bediend. Gisteren vierde ds. A. D. Adama van Scheltema te Londen de herinnering van zyn 25-jarige werkzaamheid als predikant ty de Nederlandsche Gemeente aldaar. Ds. Adama van Scheltema, thans 57 jaren oud, werd in 1852 te Borselen, by Goes, geboren, waar zyn vader de geestdriftige, vurige, bewonde renswaardige leider der geheel onthouders destyds predikant was. Zyn opleiaing tot student ontving hy te Oudendyk van den heer H. J. G±erts, die heelwat jongelui voor de academie heeft „klaar" gemaakt. Daarna studeerde by eerst drie jaar te Amsterdam onder de heeren Moll, Loman, Hoekstra, De Hoop Schefler enDomelaNieu wenhuys, toen twee jaar te Utrecht. Prof. Moll heeft vooral veel invloed op hem ge oefend, terwyi de aantrekkelijke persoon lijkheid van prof. Van Oosterzee zich te Utrecht deed gelden. In 1867 deed de jonge proponent zyn intree te Sleeuwyk, waar hy den 16den Juni 1866 al beroepen was, doch waar zyn voorganger nog wat had willen biyven. Al spoedig had hy het voorrecht zyn jonge gade de dorpspastorie binnen te leiden en mtt haar trok by in 1871 naar de Purmer. Destyds was de Nederlandsche predikant te Londen, ds. Geelen, ziek en aanhoudond werden voorgangers uit Nederland uitgenoo digd om den kerkdienst waar te Demen; tot dezen behoorde ook de jonge Scheltema, die een keer of wat werd gevraagd. Toen eindeiyk een zoodanige regeling ge maakt was, dat een nieuwe predikant kon beroepen worden, was het haast nog misgo- loopen, want te Londen meende men, dat Scheltema geen zin ,in het beroep had, en men bood hem de plöets eerst aan, toen men door een vriend van die dwaling bevryd was. Acht dagen later,in Januari of Februari 1874, had hy zyn benoeming en gisteren was bet juist 25 jaar geloden, dat hy te Londen zyn intrede deed, en hy en zyu gade her dachten dien dag met hun vri.nden meteen receptie op het raadhuis te Westminster. De jubilaris ontving veel biyken van vriend schap en waardeering. Een dier blyken be staat uit een paar smaakvolle kandelaars met bybehoorende bloempotten in gedreven zilver. Een deputatie uit de Nederlandsche Vereeni ging, de Kerk en het Koning Willem-Fonds, bood het met een passend adres, in de Hol- land8che kerk zelve, den jubilaris aan. Hat is wenscheiyk geacht de bedragen, welke aan onderscheidene autoriteiten en andere personen als vergoeding voor bureel- behoeften zyn toegekend, by verschillende Koninklyke besluiten te herzien en in één besluit samen te vatten. Een en ander is in het recueil militair opgenomen. Aan den officier van gezondheid 1ste klasse, chef van den geneeskundigen dienst in Suriname, wordt een toelage toegekend van ƒ1500 'sjaars. By koninkiyk besluit is bepaald, dat voortaan het ration fourage voor de officieren en troepenpaarden by het Wapen der Konink lijke Marechaussee zal bestaan uit 3'/2 K.G. hooi; 4 K.G. stroo en 4'/2 K.G. haver. Voor het jaar 1899 zyn benoamd in de commissie voor het afnemen van het eind examen van de afdeeling Hooger Lind- en Boscbbouwschool der R^ks landbouwschool te Wageningen: tot lid en voorzitter: de heer F. B. Löhnis, inspecteur van het M. O., belast met het toe zicht op de landbouwscholen; tot leden de heeren: L. Broekema, hoofdredacteur van, en J. H. Aberson, A. H. Berkhout, prof. dr. J, Ritsema Bos, C. J. Van Lookeren Campagne, dr. H. Van Capelle, J. Van Dam, dr. E. Giltay, J. Goossea, J. Bezemer, J. Jurling, S. Lako, prof, A. Mayer, dr. A. M. Prins, mr. W. Reilingh en H. C. Reimers, leeraren aan do Ryks-lanItouwschool, benevens de beer J. M. Pynacker Hordyk, lid der Tweede Kamer. De Weensche correspondent van do „Daily Telegraph" heeft vernomeD, dat de Russische gedelegeerden dadeiyk na de ope- niog van do Ontwapeningsconferentie het voorstel zullea doen met gesloten deuren te beraadslagen. Binnenkort zal voor het corps com miezen by de posteryen en telegraphie een regeling worden ingevoerd, waarby de bezol diging naar het getal dienstjaren geregeld wordt. Den 7den Mei heeft te Utrecht plaats de jaarlyksche algemeene vergadering van de Broederschap van commiezen der posteryen. De heeren C. J. Beelenkamp, te NymegeD, P. T. Du Rieu, te Rotterdam, en W. Huis man Jr., te Almeloo, zullen voordrachten houden over verschillende onderwerpen op post- en telegraafgebied. Te Schiedam is overleden de heer J. A. Rutschy, die eerst tegen het einde van hc-t vorige jaar zyn praktyk neerlegde, om een welverdiende rust te genieten, en als chirurg ook buiten de gemeente bekend was. Schiedam, waar hy ruim 40 jaren werkte, verliest in hom een man, die om zyn groote belangloosheid door velen in dankbare h.rinn-ring verdient gehouden te worden. Gisteren zyn in de legerplaats by Olde bro k de proeven begonnen met het schieten van goed gevulde brisantgranaten op zwaar gebouwde blindeeringen, ten einde het indrin- gensvermogen te kunnen nagaan. Decommissio van proefneming uit Dan Haag, voorzitter majoor G. J. V. Vinkhuizen, leden de kapi teins L. De Bruyn en J. C. Ten Noever de Brauw en de lste luitenants A. H. W. J. Boom en J. G. W. Bolomey zyn daar aangekomen. Da heeren A. H. Gerhard, van Amsterdam, en J. A. Bergmeier, van Dordrecht, versprei den, als voorzitter en als secretaris penning meester van het comité tot het houden van een Onderwyscongres, een circulaire, waarin wordt betoogd, dat goed onderwijs voor de geheele jeugd óók een middel is in den strijd om lotsverbetering, óók een voorwaarde is voor den maatschappelijken vooruitgangen dat zonder wettelyke regelingen de invo ring van goed onderwys onmogeiyk is, maar dat die wettelyke regelingen moeten tot stand komen onder den ermg eener krachtige, welbewuste publieke opinie. Om oie opinie zich te doen vormen is het plan opgovat, een algemeen Congres te Am sterdam, waarschyniyk kort na Pinksteren, te houden naar aanlei.ing van het ingooiende ontwerp-wet op den leerplicht. Zal dat Congres echter beteekenis erlangen, dan moot de deelneming groot zyn, zoo van Vakbonden als van po'.itieke Vereenigingen. Zy roepen dus alle afdeelingen van alle vak- en politieke Bonden op, om na kennis neming van de bekende circulaire aan dit Con gres deel te nemen. „De kosten zyn vijf gulden", zegt de circulaire. De arrondissementsrechtbank te Gro ningen heeft, ter vervulling van een vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lyst v. n aanbeveling: mr. N. Van Hasselt, rechter in de arrondi6- sements-reebtrank te Heerenveen; mr. I. H. Hymans, substituut-griffier ty de arrondisse mentsrechtbank te Groningen; mr. L. B. Lobman, rechter in de arrondissements recht bank te Winschoten. Het Btcomschip „Malang", van Java naar RotterJam, passeerde 26 April Gibraltar; de „Reichstag" vertrok 25 April van Delagoabaai naar Vlissingen en Hamburg; de „Stassfurt", van Batavia naar Amsterdam en Hamburg, passeerde 26 April OuessaDt; de „Herzog", van Hamburg en Amsterdam naar Oost- Afrika, arriveerde 26 April te Napels; de „Java" vertrok 27 April van Amstrrdam naar Java; de „Mossel" vertrok 27 April van Amsterdam naar Java. Raadsvergadering kwamen o. m. de bekende adressen voor wyziging der art. 8 en 9 der Politieverordening in behandeling. Ondanks krachtig pleidooi van den heer Van der Meer voor de in die adressen aangehaalde motieven werd eon voorstel van B. en Ws. tot vervanging dLr artikelen door een drietal andere (8,9 on 9a) met zeven tegen twee stemmen (die van de heeren Van der Meer en Homan) aangenomen. Roelof-ArcndsvceiL De aangekondigde groene-bloembollón-veiling had 26 dezer op de verschillende velden met zeer"veel succes plaats. Hoswel de hoeveelheid kleiner was dan vorige jaren, waa de opbrengst finan cieel grooter, ongeveer voordoeliger dan voorheen. Tal van vreemdelingen waren hierheen gekomen; vooral roemden zy de hier gekweekte narcissen. Voorhout. De drie lotelingen dezer ge^ meente E. De Winter, J. W. Van Ryzen en J. Van der Laan zyn ingedeeld by het 4de reg. infanterie te Leiden. Ook uit d'je gemeente is aan de Tweede Kamer der Siaten Generaal gezonden een adres tegen het herhalingsonderwys, dat een belangryk onderdeel vormt van het ingediende wetsontwerp op den Leerplicht, door ruim 160 hoofden van gezinnen onderteekend. Voorschoten. In deze gemeente heerscht onjer het vee van een drietal landbouwers het mond- en klauwzeer. Zegwaard. Woensdag-nami Jdag is de bouw manswoning van H. Van der Mast, te Bleiswyk, geheel afgebrand. De oorzaak is vermoedeiyk ontstaan door een petroleumtoestel. Gelukkig hepen de koeien op het land. Twee paarden, welke nog op den stal stonden, zyn gered; het overige roeren io goed is grootendeels verbrand. Als byzonderheid kan worden gemeld, dat by een landbouwer alhier een kip van do vyftien eieren aan vyftien kuikens het levenslicht heeft geschonken. Uit de „Staatscourant,* Alfcn. Aanvangende Mei 3. 8. zal iedere week, des Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrydags, des namiddags te 4 u. 20 m. een schooltrein van Leiden na'jr Bo iegraven ryden. Dmk zy het initiatief van eenige invloed- ryke ingezetenen uit de gemeente Oudshoorn en den steun van de ouders der te Leiden schoolgaande kinderen uit deze en omliggende gemeenten, heeft de directeur generaal der S.-S. besloten met genoemden trein gedurende 3 maanden een proef te nemen. Beantwoordt htt gebruik, dat van cien tri in wordt gemaakt, aan do verwachting-n, dan is het tlyven ryden er van, na afloop van den proeftijd, vryvsel verzekerd. De uren, waarop die trein van de verschil lende stations vertrekt, zyn: van Lelden4.20 u. Hazersw. Koudekerk 4 31 Alfen-Oudshoorn 4.38 ZwammerJam. 4.45 Aank. Bodegraven. 4.50 Ter voorkoming van misverstand wordt nog opgemerkt, dat deze dienst, hoewel ten behoeve der schooljeugd in het leven geroepen, niet uitsluitend voor haar bestemd is, doch ten gebruike is voor Let geheele publiek. Goudswaard. Tot lid van den gemeente raad alhier is gekozen de heer G. Schtlling Rz. Leimuidcn. Dinsdagmiddag reei F. De Jong, uit Nieuwkoop, met oen paar bruiloftsgasten, die by van Nieuw-Vennep gehaald had, door den tol te Leeuward n. Daar voldeed hy nog, zonder dat iets ongunstigs aan hem te bespeu ren was, het tolgeld, maar nauweiyks ver volgde by zyn weg, of oen beroerte maakte eensklaps een eind aan zyn leven. Noordwyk. In de gisteravond gehouden Kon. besluiten. Benoemd tot lid van hot college van regenten over de gevangenissen te 's-Graven hage, jhr. mr. S. Laman Trip, raadsheer in dea Hoogen ltaad dor Nederlanden. Benoemd tot substituut-griffier aan de rechtbank te 's-Gravenhage mr. C. W. Schlingemann, advocaat aldaar; tot griffier aan de rechtbank te Dordrocht mr. Van Tienen Jansse, rechter in gemelde rechtbank. Aan don heer J. C. Spruyt, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechtor plaatsvervanger in het kanton Alfen, onder dankbetuiging voor ia dio betrekking bewezen diensten. De luit. ter zee der 2do klasse jhr. J. C. F. Von Mühlen wordt met 16 Mei a. 8. in commissie gesteld te 's-Gravenhage. De officier van gezondheid der eerste klasse bg de zeemacht IJ. Postrna, uit Oost Indië in Neder land teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Do eerste luitenant der mariniers J. O. J. Roms- winckel, dienende aan boord van Hr. Als. logement schip ,Noptunus", wordt met 28 dozer ter beschik king gesteld van den commandant van het 'corps en vei vangen door den eersten luitenant van genoemd corps J. J. C. De Koek. Gemeenteraad van Oegstgeest* Voorzitter: do Burgemeester. Tegenwoordig, alle leden. Do notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Medegedeeld en voor kennisgeving worden j aangenomen: het proces-verbaal van kasopname dd. 28Maart 11.; de besluiten van Ged. Staten, houdende goed keuring der Raadsbesluiten tot beschikking uit den post Onvoorziene Uitgaven en af- en overschrijving dienst 1898; dat door B. en Ws. de aanbesteding van hot baggeren on uitdiepen der Zandsloot naet is gegund. De rekening over 1898 en de begrooting over 1900, beide door het Heilige-Geest-Armbestuur ingezonden, worden na onderzoek goedgekeurd. De overdracht tot af en overschrijving dienst 1899 wordt aangenomen. In verband met het voor schrift vau art. 14 der wet van 21 Mei 1897 worden de verordeningen tot heffing en invordering van schoolgelden herzien. Vervolgens wordt vastgestold een verordening tot herziening van een gedeelte der politic-ver ordening en wel voor zooveel betreft: Algemeene bepalingen, de verdeeling der gemeente in wijken, het nummeren der gebouwen, verplichtingen als inwoner en het vorderen van persoonlijke diensten. De Voorzitter doet mededeeling van den uitslag der aanbesteding tot het houwen van een Gemeen tehuis en stelt voor, namens burgemeester en wethouders en de raadscommissie, het werk niet te gunnen. Dienovereenkomstig wo:éi met alge meene stemmen besloten. Daarna gaat men over in comité-generaal tot behandeling van het kohier vau den hoofdelijken omslag over het jaar 1899, welk kohier na herope ning der vergadering wordt vastgesteld op f2212.74*. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering gesloten.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1