N°. 11972 (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton, DE NEVEN. Zaterdag; 4 Maart. A°. 1899 LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT* Voor Lolden per 8 maanden, 1.10. Franco per post 1.40. Afzonderlijke Nommers 0 0.06. PRUS DER APvkh'I'HW'I'I ftNt Van 1-6 regels 1.06. Iedere regel meer f 0.17$. - Grootera letters oaar plaatsruimte. - Voor het Incasseerod bulten do stad wordt f 0.06 berekend Tweede Blad. Gemengd Nieuws, Een inhalig polderbestuur. - De TSrtna Van Houten, to Weesp, is bezig een ■woningpark aan te 1-ggen. waarop arbeiders woningen en woningen voor ambtenaren worden gebouwd; moestuinen, bloemtuinen «n parken zouden worden aangelegd. Nu is er opeens een kink in den kabel gekomen. Voor de uitvoering der plannen stond een stoomgemaal in den weg. De firma Van Houten wilde het koopen en een nieuw stoomgemaal leveren, de kosten voor afbreken, opbouwen, verplaatsen, enz. voor haar rekening nomen; het zou het betrokken polderbestuur geen cont kosten. Maar het waterschap heeft nog een on ander te vereffenen, maakt van Tdo gelogenh-rii gebruik, wil er nog een extra sla'tja uit 6laan en eischt boven al het andere ©ven „tachtig duizend gulden." De iirma is nivt genegen aan dien eisch te voldoen en nu loopen een 250 menschen, meest poldergasten, zonder werk, want het werk is gestaakt en de mcoie plannen schjjnen tegen den grond te liggen. Vdbl Men is er in geslaagd de ge strande Scheveningsche visscherspink „Maria" te Tessel in vlot water' te brengen. De vischschoener „Mondego" rapporte.rt het Duitsche stoomschip Moravia" op den Noord oostelyken baar van Sable Island te hebben gezien, in tweeën gebroken. Daar de plaats, waar ae „Moravia" lag, twaalf myl van het land verwijderd was en de „Mon ego" gedurende twee dagen niets van de bemanning zag, gelooft de kapitein, dat deze is omgekomen. By de begrafenis van FólixFaure heeft zich het volgende vermakelyke incident voorgedaan Langs den door den stoet te volgen weg bevond zich een fontein, in wier bekken en op wier rand zich een talryke menigte had verzameld om getuige te zyn van de ter aarde- bestelling. Maar: „Es hat nicht sollen sein!" Nog vóór de stoet in zioht was, geraakte de fontein door een onbekende oorzaak in werking en het duurde niet lang of het bekken w s gevuld mtt een Rillende en plassen Je menigte, tot groote hilariteit der omstanders natuurlyk. Da vrooiykheid steeg echter ten top, toen door den schrik een dame, gekleed in élégant fluweelen kostuum, met een achterwaartsche buiteling de niet alledaagache badkuip iügleed. Men kan zich verder wel denkon, dat aen als iuffershondjes rillenden en druipenden slacht offers de lust ontgaan was de plechtigheid langer by te wonen. UD.) Te Londen is deze week een vergadering gehouden van aandeelhouders der „Millwall Dock Company", waarin het zeer onstuimig is toegegaan. De zaak is deze, at de president-oirecteur, zekere heer Birt, voortvluchtig is, terwi1l het aan den dag is gekomen, dat hy sinds jaren tal van ver- valschingen in boeken en rokeningen der Maatschappy heeft aangebracht. Hot merkwaardige van het geval is, dat voor zoover men tot dusver heeft kunnen nagaan al die vervalschingen geen ander doel hadden dan hooge dividenden aan de aandeelhouders uit te keeren. Aangezien de heer Birt een vast salaris, zonder aandeel in de winst, bad en niet veel aandeelen bezat, vraagt men zich af wat hem bewogen kan hebben die valschheden te plegen. De aandeelhouders hebben dientengevolge in een reeks van jaren 183,000 pd. at. te veel ontvangen, welke som thans werd voor gesteld van het kapitaal dor Maatschappy af te schryven. Dat voorstel der directie werd niet aangenomen, maar een speciale commissie door de aandeelhouders benoemd om de zaak nader te onderzoeken. De overige directeuren en commissarissen moesten natuurlyk harde woorden hooren over hun gebrekkig toezicht op de handelingen van den heer Birt en op de boeken en jaariyksche rekening der Maat schappy. Tot hun verontschuldiging werd -aangevoerd, dat de heer Birt jaren lang het algemeen vertrouwen genoot, terwyi voor hen, oie de rekening in het byzonaer hadden na te zien, elk jaar niet langer dan twe9 weken tyd beschikbaar was tegen een bolooning van 26 pd. st. De Londensche dagbladen dringen aan op scherpere wetteiyke voorschriften voor naamlooze vennootschappon. Dinsdag stierf Weenens oudste inwoner. De man was 113 jaren oud, heette Samuel Kohn, was vroeger yleeschbouwer geweest en leefde sedert geruimen tyd van de armenbedeeling. De Parysche gezworenen hebben een timmerman, Lacheney, oio z[jn broedei had doodgestoken, omdat zyn vrouw by dezeri de toevlucht genomen had voor zyn mis handelingen, onschuldig verklaard. Een genees heer had hem de daad niet geheel toereken baar verklaard. De revolutie in Nicaragua is, naar asn de „N.-Y. H." geseind wordt, geëindigd. Generaal Reyen, de leider van don opstand, is gearresteerd. KOLONIËN. BATAYIA, 2531 Januari. De controleur van de Boemboehlanden, jhr. Van R., heeft, zoo schryft do „Mak. Ct.", onder zyn beheer een adviesboot, die hem nogal verdriet bezorgde door het heir ratten, kakkerlakken en ander liefiyks, dat zy huisvestte. Gedachtig aan het „zachte heelmeesters maken slinkende wonden", nam hy het euvel radicaal weg door zyn jacht te laten zinken en daardoor alle ongenoode gasten een wissen dood in de golven te bezorgen. De operatie gelukte uitstekend, maarnu kan de schuit niet meer boven water gebracht worden. üit Buitenzorg schryft men dd. 25 Januari aan de „Java Bode", dat de heerCh. Baumgarten, eigenaar van het land Tjicoppo en te Gadok wonende, den dag te voren op de jacht, op een sawah plotseling voorover stortte om niet weder op te staan; een slag- aderbreuk had een einde gemaakt aan zyn werkzaam leven. Een telegram uit Laboean aan de Java- Bode" meldt, dat de Gouverneur van Britsch Noord-Bomeo, na een veertiendaagsche expe ditie in hot binnenland, den twist tusschen Mat Saleh en de Tamboenans had bygelegd. In verband hiermee vindt het blad in de „Straits Times" vermeld, dat te Sandakan den 308ten December berichten waren gekomen, dat Mat Saleh en zyn volgelingen ruzie hadden gekregen; hy zou zeven van hen gedood hebben, maar zelf een wond hebben opgeloop9n in den nek, waardoor hy zyn reputatie van onkwetsbaarheid had ingeboet. Naar verder gemeld werd, zou do ex muiter aan de British North Borneo Cy. hulp hebben gevraagd, die hem blykens het bovenvermeld telegram door den Gouverneur van Britsch Noord- Borneo in hoogst eigen persoon is gebracht. ATJEII. Hoe de Imam Hasan van Lemara in Atjeh werd overvallen en gedood, wordt als volgt vermeld in de „Loc.": Op den avond van den 2den op den 3den Januari werd den comman dant van de marechaussee te In rapoeri een bericht gebracht, dat de Imam Hasan van Lemara zich in kampong Lam Laöt ophield. De luitenant Van der Hoeve lood zich aan om Hasan te vangen en rukte m6t 2 brigades er op los. Na twee uren loopens bereikte men den kampong Lam Laöt. Het hui6, waarin Hasan zich moest bevinden, werd omsingeld. Een Europeesche sergeant en twee inlandsehe mare chaussees kregen last, het huis in te gaan en te onderzoeken Na lang zoeken vond men in één der hoeken van het buis een grooten zak met ryst, waar achter iets verdachts lag, overdekt door een i sarong. Een der mare chaussees lichtte de sarong op en inderdaad: daar sprong Hasan eruit en trok zyn klewang. Luitenant Van der Hoeve, oie hem liever levend had billen vangen, gelastte toeh: „val aan" en onze marechaussees deden dat zoo goed, dat in minder dan geen tyd de hadji neergesabeld was; óón bracht Hasan een zoo- danigen slag toe, dat zyn klewang door midden brak. Zoo schoot een ODzer venynigste tegen standers, die er nooit aan dacht zich over te geven, er het leven by in. Oplamrcgle. De Soerabaiasche correspondent van „De Locomotief" schryft, in het nommer van 26 Januari 1899 van dat blad: „Een Chinees, in dienst van de opiumpacht, iemand, die dagelyks voor f 7.50 opium ver bruikte, heöft, nu de opiumregie is ingevoerd, zyn kostbare met goud on zilver ingelegde pyp tegen de steenen stukgeslagen; voortaan zal hy niet meer schuiven. En zoo denken ver scheidene zyner broeders er over." Hot bericht is haast te mooi om geheel juist te kunnen wezen. Doch reeds als er slechts eenige waarheid aan ten grondslag ligt, kan het een nieuw bewys zyn, dat het pachtstelsel het opiumgebruik bevordert en dat de regie het doet afnemen tot groot j voordeel van het volk. {Hbl.) Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Tot secretaris der ros. Zuidor- en Oosterafdoeling van Borneo, de controleur 1ste kl. bjj het binnenl. bestuur op de bez. buiten Java en Madoora E. J. Gerrits. Belast: Voor den tijd van zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende to zijn, met ingang van 31 Januari 1899, met de function van buitengewoon voorzitter van de landraden te Poerwakarta, [Krawang] en Bekasi [Batavia], de ambtenaar op non-activiteit, mr. A. F. Lons, laatstelijk voorzitter van de iandraden te Koedoos en Japara. Ontslagen: Met iügaug van 28 Februari 1899, eervol uit ziju betrekking, de tijdelijke opzichter machinist by de werken en opnemingon aan de rivier de Solo, C. H. J. Kampmeinert. Benoemd: Tot onderwijzer 2do kl. de ambtenaar op non-act. P. Van de Steeg, laatst die betrekking bekleed hebbende, en geplaatst aan do school te Boelekomba als hoofdonderwijzer. Verplaatst: Van het boschdistrict Blora naar het boschdistrict Preanger Regentschappen Krawang-Uantam do opziener E. P, I. A. Lans Jr.; van het boschdistrict Preanger Regentschappen Krawan-Bautam naar het boschdistrict Blora de opziener C. D. A. Hoekwater Ontheven: Eervol van de functiën van buitengewoon voorzitter van de landraden te Pandeglang, Menes en Rangkasbitoeng [Bantam] mr. G. J. Heyligors Benoemd: Tot griffier van den landraad der Stad cn Voorsteden van Batavia mr. G. J. Heyligers voornoemd; tot tijdelijk griffier van do landraden te Pande glang, Mones en Rangkasbitoeng (Bantam) mr. F. Sieuwerts, tbans tijdelijk ter beschikking van den buitougewonen voorzitter van genoemde reebtbauken. Benoemd: Tot comm. 3de kl. bij den post- en tolegraafdionst,, do adj.-comm. A. W. Ros. Bg don post- on telegraafdienst, ünlli ovon: Eervol, van hot beheer van hot kantour te Padang Pnndjang en overgeplaatst naar Woltovreden de comm. der 2de kl. A. F. H. A. Do Boer. Beu o o m d: Tot chef van het kantoor te Padang-Pandjang do comm. der 2de kl. J. N. Van Loon to Wolfevreden. Bij de oxploifatie der Staatsspoorwegen op Java. Benoomd. Tot commies voor den stations dienst en geplaatst op de Oosterlijnen de ambte naar op non act. J. De Jager. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verleend: Wegona langdurigon dienst, een jaar verlof naar Europa aan den off. van gez. lste kl. J. Schiifsma. Bcvordord: Tot dirigeerend apotheker lste kl., bij den Militairen Geneesk. dienst, de dirig. apotheker 2de kl. F. T. Schroder. Over go plaatst: Als postcommandant te Palimanang, de lste luit. der inf. bij het 10de bat. H. \V. Roobij; bij bot 3ubsi8tenlen-kader te Seraarang en inge deeld bij de opleidingsbrigade van den topogra- tibiscbeu dienst te Poerworedjo, de lste luit. bij iet 10de bat. A. Fliers; bij bot subsistenten-kader te Batavia en ter beschikking gesteld van den Chef van den topographischen dienst: de lste luita. der inf. bij bet 18do bat. to Buitenzorg M. J. M. Van Woerkoin, A. Franssen en A. F. Stemfoort, bij hot 13do bat. te Soerabaia J. Van Roon, bij het garnizoens bat. van Celebes, Menado, Timor en Makae9er G. F. A. Briët en de lste luita. der artillerie to Soerabaia A. Van Lith en te Willem I G. M. Scherer. Met ingang van den datum van terugkomst op uon-activiteit gesteld, de majoor der iofanterie van verlof uit Nederland teruggekeerd G. D. Van Epen. Overgeplaatst: By do troopenmacht in Atjeh t. n. i.t de kapitein bij het 4do depot-bat. J. Schnijder; bij hot 4de depot-bat. de kapitein bij het 9de batgeëvacueerd van Atjeh naar Padang, J. Brijan. Verleend: Wegens laDgdurigcn dienst, een jaar verlof naar Europa, aan den off van gez. lste kl. W. 1 F. Stortenbeker; wegens ziekte, een tweejarig verlof naar Europa, aan den lsten luit. der inf. P. Van der Meijden. Onthoven: Eervol van zijn plaatsing aan het hoofd van het parcvaccinogeno te Weltevreden [Batavia], de off. van gez. der 2de kl., dr. G. Gryus, mot bepaling dat hij belast blijft met de functiën van het laboratorium voor onderzoekingen op hot gebied van pathologische anatomie en bacteriologie aldaar en het verder onderzoek. Ontslagen: Wegens overgang in 's lands burgerlijken dienst, eervol uit Hr. Ms. militairen dienst, do off. van gez. 2de kl. A. H. Nijland. Benoemd: Tot directeur van het pare vacci- nogène te Weltevreden en van het daaraan ver bonden instituut Pasteur, A. H. Nijland voornoemd, thans tijdelijk toegevoegd aan den directeur van voormeld pare. Overgeplaatst: Van het garnizoen te Lahat naar hot subsisteoteokader te Batavia, de lste luit.-kwartierraeester C. J. M. Bovens. Geplaatst: Als kwartiermeester van hot garnizoen te Lahat, de lste luit.-kwartiermeester, geëvacueerd van Atjeb, R. F. G. Pourchez. Op verzoek overgeplaatst als kwartiermeester, bij het corps officieren kwartiermeesters, do kapi tein-intendant R. F. Biermann. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge plaatst: Van het fregat .Atjeh op het wacht schip .Bromo", de luit. ter zee l9te kl.A. Waller. Benoemd: Tot eersteD stuurman bij de gou vernementsmarine, de 2de stuurman bij gemelden dieDSt M. Prins; bij den dienst van het loodswezen teTandjong- Priok, tot lsten loods, de loods J. H. Klasen. UITLOTINGEN. Loton dor stad Wooaen an 187-4 a 100. Trekking van 1 aart 1899; betaal baar 1 Joni 1899. Fl. 900,000 eer. 816 nr. 16; d. 20,000 s. 1940 nr. 41; fl. 6000 s. 2751 nr. 72; en fl. 1000 s. 846 nr. 25. e. 942 nr. 17, b 18C9 nr. 67, e. 1940 nr. 30, e. 2916 nr. 15. Getrokken eeneön: 18. 601. 588, 691, 739, 823, 1640, 1714, 2090. 2414, 2462, 2468, 2607, 2858. 2923. Burgerlijke Stand. AARLANDEKVEEN. Bevallen: C. v. Dam geb. Rasser Z. G. Tolk geb. Visser D. R. De Boer geb. Riemersma levenl. kiod. Overleden: T. Harkes, vr. van C Den Her tog, 78 j. ALFEN. Bevallen N. Kruiswijk geb. Kers bergen D. D. Manassen gob. Van Bleydestein Z. G. Bloos geb. Van Varik Z. Overleden: P. M. Vlasman D. 9 m. J. Van Schaik, echlg. van G. Van Koten, 39 j. BODEGRAVEN. Bevallen: N. C. G. Broek land geb. Maas Z. J. Dekker geb. De JoDg D. Overleden: J. Schelliogerhout, geh. met J. Tas, 54 j. Gehuwd: G. Uithol jm. 27 j. en R. W. Dam jd. 25 j. HAZKRSWOUDE Bevallen: A. Van Mul- lem geb. Van Gorkutn Z. Overleden: W. Pijnacker, wed. van E. Van der Plas, 77 j LE1MUIDEN. Overleden: M. Van der Wiel, echtg B. J. Van Graas OUDSHOORN Bevallen: E. A. Van 't Voort geb. Hortensius D M Pannevis geb. Van der Giessen Z. Gehuwd: L. De Vogel jm. en M. C. Stap- P<R1£ÉUW1JK Be v alle n A. Plomp gob. Blom Z. M Graafland geb. Ooms D. Overleden: J. v. d Star 6 w. SASSENHEIM. Geboren: Dirk, Z. van J. Rhijnsburger en C Roosa. Johannes, Z. van F. Burgmeijer en A. v. d. Reep. TER-AAR. Bevallen: C. S. ADgenent geb. Verburg Z. WADDINGSVEEN. Bevallen: L. v. d. Vel den geb. Both D. W. Zweerman geb. Hooger- drik D. G. Havenaar geb Brak Z. E. Van Wageningen geb. Snoek levenl. Z. Overleden: C. Droog, wed. van C. Van der Kroef. 68 j. C Buurman D. 5 m. ZÓETERWOUDE Geboren: Johannes Maria, Z. van J. Belt en Voskuijl. Antoinetta Marie, D. van F. v. d. Loo en G. Slingerland. Johannes, Z. van G. v. d. Werf en A. J Uljee. Overleden- II. v. d. Lugt 71 j., w. van M. Abenes. G. G Van Tongeren 48 j., w. van Th. v. d. Holst. Gehuwd: W. Overduin 42 j wonende te Leiden, en C. Van Offeren 20 j., woDende alhier. ZEVENHOVEN. Bevallen. J Van der Ham geb. Geerekink. D. C. Balvert geb. Blom D. o Dat Arthur Blank een caricatuur toekende, vist Hélène zeer goed. Toch miskende zy daarin niet, wat zoo juist uitkwam. Iets bekrompens, kleinzieligs kleefde aan den vriend. Wie zich in den kring van den consul Guttenberg mocht bewegen, die had het recht, een weinig te glimlachen over den electro- technicus, die het licht der toekomst brouwde. Met klimmend misnoegen sloeg Dora Gut tenberg het levendige gesprek van die twee gade. Gedurende den ganschen winter had Arthur Blank haar zóó in het oog loopend hot hof gemaakt, dat geen ander zich op den voorgrond gewaagd had. Zy wist, dat men algemeen vóór het einde van het seizoen hun verloving verwachtte. Erger evenwel was, dat xgzelve met ongeduld Arthurs aanzoek ver- beiddo. Of zy hem liefhad, dat was nog de vraag; tot oen diepliggend gevoel was haar natuur trouwens niet in staat. Maar zy mocht hem gaarne ïyden, liever dan wien ook der andere jonge manneD, die zy kende. En zy had zich reeds zoozeer met de gedachte ver trouwd gemaakt de zyne te worden, dat zy een zeker recht op bem meende te bezitten. Toen Arthur haar moeder om Hélèno M-irbach als tafelbuur verzocht, had by voor gewond, dat hy zich nog van vroeger de jongedame als een aardig bakviscbje herin nerde, en nieuwsgierig was, hoe zy zich ontwikkeld had. Dat klonk heel geloofwaardig, on Dora geloofde hot ook. Oogenschyniyk had Arthur echter niet de waarheid gesproken. Een vertrouwelijkheid, golyk tusschen hem en Hélène Marbach bestond, kon onmogeiyk nu pas ontstaan zyD. Wat hadden zy niet alles met elkaar te fluisteren 1 De draad brak zoowaar nooit af. En voor haar had Arthur geen oogenl Dora hield hot niet lang6r uit. Plotseling riep zy naar de overzyde: „Wie nemen wy straks by de frangaise, mynheer Blank? Denk er eens over na, als ge tyd hebt!" Arthur wendde zich tot Hélène. „Zyt gy nog vry?" .Ja." „Dan verzoek ik om dien dans." En tot Dora gowend: .Dat is dua hot tweede paar." Dora fronste do wenkbrauwen. Maar zy moest er zich in schikken. .Goed!" verklaarde zy. „Verder 1" „Een oogenblik. Ik zal hot met juffrouw Marbach overleggen." „M(jn hemel, boe omslachtig! Juffrouw Marbach zal u gaarne de vrije band laten; bovendien is zy niet best bekend in onzen meer intiemen kring. Schryf de namen van de heeren, die gy voorslaat, op uw kaartje daar, dan zal ik zien of ze my aanstaan." .Gemeenschappelyk overleg komt my meer passend voor," hernam Arthur koel. Dora zond hem een vertoornden blik toe. „Gy zyt onuitstaanbaar," sprak zy ontstemd en verdiepte zich terstond in een levendig gesprek mot Geyer. Arthur kiulde de lippen. Hy wendde zich tot Hélène en sprak zacht: „Juffrouw Dora was onbeleefd jegens u. Wees er niet al te boos om! Zy is een verwend kind. Wie met baar omgaat, moet zich kleine spelde- prikken laten welgevallen. Dat moet ik ook. Zy mag ons den avond niet bederven." Het eene gerecht na het andere vloog voorby. De eene toost volgde den anderen, maar hoe langer hoe moeilyker viel hot den sprekers, zich verstaanbaar te maken. De uitgelatenheid van het jonge volkje eteeg tot een bedenkelyke hoogte; reeds werd er meegezongen, wanneer het orkest een bekende melodie epsolde. Met bezorgdheid liet Guttenberg zyn blikken over de schaar van ontembare geesten weiden, die hy bezworen had, en beduidde den knechts, dat zy sneller moesten voordienen. Eindeiyk mocht hy, tot zyn groote verlichting, zyn post verlaten. Hy stond op en gaf daarmee het teeken, dat het souper geéindigd was. Een half uur later was de zaal ontruimd, en het bal begon. De polonaise bood een veelkleurig beeld, ofschoon de beperkte keus in kostumes ten gevolge had gehad, dat een aantal figuren vyf- en zesmaal voorhanden was. Zooals van zelf spreekt, was de champagne niet zonder uitwerking gebleven; by de wals ontstond een wilde verwarring, een woeste stryd om vrye baan. Eerst langzamerhand ontwikkelde zich uit den chaos een zekere orde. De wyn- damp trok uit de hoofden weg. Niet uit alle. Toen Geyer voor den tweeden dans zyn Maria Stuart haalde, was hy noch zyn boenen nocb zyn tong meester. Met schrik bemerkte Hélène bet. Nadat zy twee maal het gevaar, met den struikelenden danser op den grond te vallen, ternauwernood ontkomen was, hield zy op en verzocht Geyer baar naar een zitplaats te leiden. Deze jonge man had iDtusschen geen vermoeden van den toestand, waarin by verkeerde; hy verbeeldde zicb, dat zyn danseuse duizelig was geworden, en meende haar een dienst te bewyzen, wan neer by haar uit de hitte eu het gedruisch van do balzaal wegbracht. „Laten wy een wandeling door de overige kamers gaan doenl" sloeg by voor. „Dat zal u verkwikken." Zich over deze verwarring vroolyk makende, nam Hélène den goed bedoelden voorslag aan. Zy wandelden langzaam door de parterre- woning, van zaal tot zaal. Overal vonden zy afgedwaalde gedeelten van hot gezelschap, vluchtelingen naar do stilte, evenals zy. Zy kwamen in den van planten beroofden winter tuin, die in een gezellig boudoir omgetooverd was. Vermoeid zonk Geyer in een zetel neer. „Hoe behaagiyk is het hier!" riep by, zich uitstrekkende. „Als u een kwartiertje wilt slapen, zal ik u niet storen," meende Hélène. Toen werd Geyer zyn gebrek aan hoffeiyk- heid gewaar en sprong ietwat onthutst op. „Biyf maar zitten; ik kan u wel gezel schap houden." „Ach, als u dat doen wilde.... Tot deze dans ten einde is, zouden wy een poosje kunnen praten." Hélène zette zich in zyn nabyheid aan een tafeltje neer en bladerde in een daarop liggend prachtwerk. „Wel, mynheor Geyer?" vroeg zy, na een minuut opziende. Zy ontmoette zyn zwemmende oogen, die bewonderend op baar gericht waren. „Hoe goed en vriendeiyk ziet u er uit, juffrouw Marbach!" klonk zyn uitroep. „U heeft zeker nooit luimen?" „Hoe komt u daarop?" „Ik vergeleek u in stilte met juffrouw Guttenberg. Dat is er me een! Wie met haar goede vrienden wil biyven, moet zich veel laten welgevallen. Ziet u, ik had het eigeniyk niet noodig. Maar zy is zoo amusant in haar levendige beweeglykheidik verveel my nooit in baar gezelschap. Daarom werd ik altyd weer tot haar getrokken, ofschoon ik geen uitzicht heb." Hélèoe hoorde op. Reeds meermalen had zy opgemerkt, dat sommige personen na korte kennismaking haar in het vertrouwen namen en vrywillig hun hartsgeheimen opbiechtten. Ook Geyer echeen zich gedrongen te gevoelen, om zyn bekentenissen te openbaren. Wordt vervolgd.) DAG-BLAD.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 5