Henneberg-Zijde, 6. HENNEBERB's Zijdenfabrieken. zich snel in de richting van Haarlem. De moeder van het kind snelde toe en nam haar kleine bloedend op, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen, die door dr. De Boer wtrd verleen 1. Het kind bleek nogal ernstig verwond te zijn. Het is te hopen, dat de onmenschelyke en onbesuisde wielrijder spoedig door de politie moge worden opgespoord, opdat hy een wel verdiende straf niet ontga. Gistermorgen te 9 uYen had op de R.-K. begraafplaats de ter-aarde-bestelling plaats van de 54-jarige ongehuwde juffrouw, die jl. Zondag door een tandem alhier werd aange reden, ten gevolge waarvan zij den volgenden morgen overleed. Op z.or velen maakte deze treurige ge beurtenis een zeer diepen indruk en men zag dan ook mei igeen bewogen huiswaarts gaan. De personen uit Leiden, die de juffrouw met den tandem hebben aangereden, zijn niet L. en G., maar D. en De G. Op hen volgde nog een tandem-paar, de heeren v. d. L. en v. d. H., maar die reden niet aan. Kntwyk. Men schrijft ons van hier: Voor een vrij talrijk publiek gaf Katwfjks Harmonie in het café „De Kroon" te Katwijk aan den Rijn haar derde muziek- en tooneeluitvoering. Te beweren, dat het muzikaal gedeelte dezer uit voering den toets der ernstige critiek kan door gaan, mogen wy Giet, wy zouden ons daartoe de talenten van een muziek criticus moeten toekennen, welke ydelheid ons vreemd is. "We volstaan liever met te vermelden, dat de leden der „Harmonie" met veel toewyGing en vuur speelden en met handgeklap werden beloond. Een viertal Leidsche musici, vormende „het Quartet Haydn", verleenden hun mede werking en hebben zeker veol bijgedragen tot het wolslagen van het muzikaal gedeelte dezer uitvoering. Onze welgemeende dank en een tot wederzien aan deze heeren. Twee blyspelen: „de Pruisen komen" of „De scherpschutters van St.-Pietendorp" en „een Raadsvergadering te Koekamp", droegen mede veel by om den bezoekers een aan- genamen avond te bereiden. In het tweede stuk waren de dilettanten heter in hun kracht als in eerstgenoemd, toch werden zy ia beide met een welverdiend applaus begroet. Aan het einde van ons verslag gekomen kunnen we niet nalaten den directeur der „Harmonie", den heer Hupkens, hulde te brengen voor zyn degelyke leiding der repetition, waardoor de leden in staat waren haar donateurs een avond te bereiden zooals die van Dinsdag. Leiderdorp. De gelddag voor den Slagb of grooten en kleinen Stadspolder onder Leider dorp en Leiden zal worden gehoudon op Dins dag 28 Februari a. s., des morgens van 10 tot 12 uren, ten huize van den heer G. De Graaf, te Leiden. 1 Noordwyk. Woensdag-avond gaf de har monie-kapel „Crescendo" (directeur de heer 2ob. Oostelaar), alhier, in bet „Hof van Hol land" haar vytde uitvoering voor haar kunst lievende leden. Het uit elf nummers bestaande programma werd wederom keurig uitgevoerd en op een wyze, die biyk gaf hoe ver men het in betrekkelijk korten tyd onder degelyke leiding brengen kan. Zonder iets te kort te doen aan de uitvoering der overige nummers, willen we toch, als een byzondere vermelding waard, noemen: de Ouverture „Mignonnette" (Baumann), Feestgroetmarsch (Galin), Choru. Marsch aus „Tannbauser" (arr. J. Oostelaar) en Concert-Polka (J. Oostelaar). Na afloop van het muzikale gedeelte der uitvoering kwam Thalia nog eenigen tyd aan de beurt en wel met „Een Schildwacht zonder knevels of de slecht verdedigde post", tooneelspel in één bedryf door T. Yan der Stempel. Vlot liep dit alleraardigstkluchtspel, zouden we haast liever zeggen, van stapel, vooral de „röle travoati" bracht een groote dosis hllari teit teweeg. Vóór den aanvang van dit stukje had de vertolker van bedoelde travcsti nog voorgedragen een humoristischo scène van Abr. De Winter: „De Schoorsteenveger". Ook dit nummer bleek wel in den smaak te vallen. Valkenburg. De inlyving der miliciens, lichting 1899, zal voor dezo gemeente plaats hebben op Vrydag 3 Maart te Leiden. Daartoe zyn opgeroepen: No. 1 Jan Van Steyn tn No. 2 Willem Peet. Wassenaar. Er werd gemeld, dat de twee bloembollenveilingen, die alhier zullen plaats hebben, zouden geschieden op 27 April en 5 Mei. Dat is, volgens later bericht, minder juist, daar de laatste den 2den Mei zal plaats hebben. Ter verduideiyking diene, dat er niet van de vier twee veilingen gemaakt zyn, maar van de drie, die zouden plaats hebben, twee, zoodat er alzoo met die van den heer Harte- velt toch drie dagen zal geveild worden. Woerden. In het kapittel der eerw. Paters Minderbroeders, gehouden te Venraai, is gekozen tot Gardiaan alhier, de eerw. pater Vit.ilis Keenen, directeur der congregatie van de derde orde te Weert. Uit de „Staatscourant." Kon. beeluiton: Met ingaDg von 1 Maart 1899, de kapitein ter zee L. Backer Overbeek op pensioen gesteld en het bedrag van het ponsioen bepaald op ƒ3375 'siaars; bevorderd: tot Kapitein ter zeo. de kapitein-luitenant ter zee J. G. Sneth- lage; tot kapitoin-luitcnant tor zee, de luitenant ter zee 1ste klasse P. S. R. Wolterboek; tot luit. ter zeo 1ste klasse, de luit. ter zee 2de klasso P. Sodenkamp, en tot lnit. ter zee 2de klasse, de adolborst 1ste klasse F. H- Staverman. De kapitein jhr. A. H. M. M- Van Pabst van Bingorden, van bet reg. grenadiers on jngors, op pensioen gesteld en het bedrag van bet pensioen bepaald op ƒ1342 "gjaars. De Oost-Indische ambtenaars mot verlof F. H. Stokhorst, laatstelijk gezaghebber bij den dienst van bet baggerraateriöel te Tandjong-Priok, en L. Alings, laatstelijk gezaghebber 1ste klasso bij de gouvernements-manne in Ned.-Indiü, op hun verzoek, wegens phyeieke ongeschiktheid, eervol uit 's lands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Benoemd tot nolaris te Huissen, de beer S. De Jong, enndidaat te Maastricht. Aan J. Laurentiu8, geboren te Crefold, P Beek, feboren to Hansen, F. Kugler, geboren te Königs- acb, en J. Hövelmann, geboren te Osterfeld, vergunning verleend tot bet geven van hooger onderwijs aan een inrichting van hooger onder wijs, genaamd Collegium Ignatianum, te Hulsberg. Vacature fi'ed.-Indié. Bij bet middelbaar ouderwijs in Nederlandsch- Indiö kan worden goplaatst een volkomen bevoegd, bij voorkeur gepromoveerd, leeraar in do Neder- landschc taal en letterkunde. Aan do uitzending is verbonden een gratificatie voor uitrusting ad ƒ1000; overtocht naar Batavia als gouvernements-passagier 1ste klasse, casu quo ook voor bet wettig gezin; een voorloopig trak tement van ƒ150 'e maands, ingaande met den dag van aankomst te Batavia tot den dag, waarop het activiteils traktement, volgens de deswege be staande bepalingen in lndib ingaat. Het trakte ment bedraagt ƒ450 's maands, met drie vier- iaarlijkeche traktementsverboogingeD, elk van ƒ100 's maands, zoodat zal worden bereikt een maximum- traktement van ƒ750 's maands. Voor nadere bijzonderheden zie men do „Staats courant" van heden, No. 47. TWEEDE HATIECl. Tegen Dinsdag a. s.t te elf uren, zyn aan de orde gesteld: de overeenkomst met de Indische Paketvaartmaatschappyde wyziging van art. 109 van het Indische Regeerings- rogleraent en het wetsontwerp tot opheffing van belemmeringen in openbare vaarwaters. Dinsdag zal de Voorzitter, na de behande ling dezer wetsontwerpen, voorstellen het revisie-voorstel van den heer Harte c. s. te behandelen. De vergadering is daarop verdaagd tot aan staanden Dinsdag to elf uren. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsont werpen betreffende: Verbetering van het Noordzeekanaal: de heeren Vtrhey, Krap, Conrad, Hartogh en Geertsema; aanleg en onderhoud van een visschers- haven te Scheveningen en bydrage voor den aanleg van een kanaal uit den zytak van bet Oranjekanaal by Odoorn naar on in de Weer- dingervenon: de heeren Verhey, Krap, Conrad, Hartogh en Willinge. Volgens het „Haagsche Dagblad" is het onderzoek van het havenontwerp gisteren wel aangevangen, maar niet beëindigd. Heden wordt het in enkele afdeelingen voortgezet. Naar men verzekert, hebben de tegenstan ders van het wetsontwerp zich sterk doen gelden, maar bleven de verdedigers niet ach terwege. Als bezwaren zouden vooral zyn voorop gezet de onvoldoende diepgang der haven, de vrees, dat de belanghebbenden, na voltooiing dezer haven, spoedig op uitbreiding zouden aandringen, en de ontkenning, dat by de haven een Ryksbelang zou zyn betrokken. Niettemin ontbrak het niet aan welwillende betuigingen om Scheveningen te helpen, byv. door een ruimere haven dan werd gevraagd, en ook niet aan verklaringen, dat men, zoo een groote haven ondoeniyk was, zich by bet wetsontwerp zou neerleggen. Inkwartiering. De Regeering heeft een wetsontwerp inge diend tot wyziging van art. 13 der Inkwar- tieringswet betreffende de vrijstellingen van de verplichting tot het verstrekken van huis vesting en onderhoud ten behoeve van het krygsvolk. Volgons de bepaling van art. 13, zooals dat thans luidt, zyn vr'Jgesteld zy, die volgens de wet op de personeele belasting aanspraak op verminderdo belasting hebben. Ingevolge de nieuwe wet op die belasting nu wordt vermindering toegestaan in verband met het getal eigen of aangehuwde kindereD, klein kinderen en pupillen, die met den belasting plichtige hetzelfde perceel bewonen. Daar het nu niet de bedoeling kan zyn vrystelling te verleenen van inkwartiering wegens het aantal kinderen, maar alleen wegens de onvoldoendheid van het perceel, is thans voorgesteld art. 13 der Inkwartieringswet aldus te doen luiden: De vordering van inkwartiering en onder houd geschiedt: voor het krygsvolk, bQ bewoners van huizen of van gedeelten van huizen wat de bewoners der laatste betreft in gemeenten met meer dan twintig duizend zielen, slechts voor zoover zy over meer dan twee vertrek ken kunnen beschikken ter zake waarvan aanslag in de personeele belasting plaats heeft, met uitzondering van die, welke vol gens de artikelen 15 en 18 der wet van 16 April 1896 (Staatsblad No. 72) tot regeling der personeele belasting, niet belast worden voor haardsteden en mobilair; voor de dienstpaarden, by alle personen, die over gebouwen of getimmerten beschikken, bruikbaar tot stalling van paarden en waarin onbezette plaatsen zyn". Gemengd Nieuws. Het Openbaar Ministerie by het Gerechtshof te 's-Gravenhage eischte gisteren bevestiging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarby een blikslager te Goes tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis is veroordeeld wegens „het In het openbaar by geschrifte aanbieden middelen te verschaffen om eenig strafbaar feit te plegen" (het te koop aanbieden by advertentie van zg. plicht bakken", waar mede in Zuid Beveland door wildstroopers veelal gepoogd wordt des nachts wild te be machtigen in stryd met de Jachtwet). Uitspraak 9 Maart. Voor de zittingen van het gerechts- bof te 's-Gravenhage, welke, in afwachting van het betrekken van het buis aan de Prinsessegracht, in het gebouw van den Hoogen Raad aldaar zullen worden gehouden, zal, naar het „Weekblad van het Recht" mededoelt, vermoedelyk dje grooto audiëntie zaal van ons hoogste rechtscollege worden beschikbaar gesteld, 's Hofs griffie blyft voor loopig op het Binnenhof. Men verzekert, dat het rapport der geneeskundigen, belast met een nader onderzoek naar den geestestoestand van den gep. kapitein Vemer, een conclusie zou bo- vatt9n in de richting van ontoerekenbaarheid van den beklaagde. Het O. M. by de Haarlemsche rechtbank eischte gisteren tegon J. Timmer mans, aldaar, die by bet Nieuwjaarscbieten by ongeluk zyn vader doodschoot, een dag hech tenis. Wederom is er aan de Neder- landsche Opera werkstaking geweest, zoodat Willem Teil in de stad van Laurens Coster geen appel heeft kunnen schieten. Oorzaak was het feit, dat de directie in de onmogelykheïd was, de belofte na te komen, Maandag 11. aan orkest-musici en koristen gedaan; de uitbetaling nl. der tweede 25 pet., die men van Dinsdag-avond tot Woensdag middag had uitgesteld, geschiedde toen ook niet. Thans is echter de zaak andermaal geschikt en wel aldus: orkest musici en koristen ont vangen beden 25 pet. en Maandag a. s. 50 pet. Deze laatste zyn gegarandeerd door Orelio, zoodat op dien dag de bedoelde artisten nog 25 pet. moeten ontvangen. Uit do strafgevangenis te Rotter dam is ontslagen de 22-jarige werkman G. H. B., woonachtig aan den Sluisjesdijk, die in het begin van dit jaar den Noorsc-hen zee man Anderson met een mes levensgevaarlyk heeft verwond. Deze invryheidstelling vindt haar reden hierin, dat vervallen is de ver zwarende omstandigheid, dat de toegebrachte verwonding zwaar lichamelijk letsel zou hebben veroorzaakt. De verwonde is reeds hersteld eü, zooals gemeld is, reeds naar zjjn geboorteland terug gekeerd. De zaak is intueschen verwezen naar de openbare terechtzitting. Te Heusden waren gisteren eenige jongens aan het spelen met een z.g. blaaspyp, waardoor ze stukjes klei bliezen. Plotseling krygt zekere W. een stukje in het oog en kan het er niet meer uit verwyderen. Hy is ter behandeling naar Rotterdam gebracht, waar men echter vreest voor het behoud van het oog. Een dienstmeisje te Vlissingen, dat gisterochtend uit nieuwsgierigheid een do03 opende op de kamer van den commensaal harer meesteres, vond daarin een geladen revolver. Nist tevreden met doze ontdekking, nam ze het wapen ter hand, bewoog den trekker en ontving een schot in de borst. Haar toestand ia hoogst bedenkelyk. In het gasthuis zal men trachten haar van den kogel te verlossen. De staking aan de sigarenfabriek der heeren Van Os Co., te Deventer, duurt voort. De stryd loopt, naar de firma mede deelt, niet over het loon, doch over het ontBlag van een gezel, niet-Bondslid, dien de werklieden willen ontslagen zien. De patroons zyn niet voornemens aan dien eisch toe te geven. Komt niet spoedig een schikking tot stand, dan zal getracht worden andere arbei ders te krygen of de zaak naar Kampen te verplaatsen. De stakers daarentegen verklaren het ont slag van den werkman te eischen, omdat hy onder het loon werkt. Bovendien zou de firma een vermindering van loon Ingevoerd hebben, door de merken, die verleden jaar gemaakt werden voor 50 cents, te betalen met 45 ets. die van 45 ets. met 371/, ets., enz. Uit Zyldyk schrijft men aan de „P. G. C.": Voor een paar dagen keerden des avonds tegen een uur of elf een drietal boeren knechts rustig huiswaarts. Plotseling werden zy onderweg door een vyffeal personen, allen met stokken gewapend, overvallen en niet weinig mishandeld. Eén er van in die mate zelfs, dat hy bewusteloos op den grond neer zeeg en daarby nog bloedende wonden aan het hoofd bekwam. De heer dr. Helder, te 't Zandt, werd ontboden, om geneeskundige hulp te verleenen. De politie is de daders op het spoor. De correspondent van het „Handelsblad" te 's Hertogenbosch deelt het volgonde mede, waaruit blykt hoezeer de Brabantsche boeren er op uit zyn minder deugdeiyk vleesch aan den man te brengen. De volgende truc wordt daarby toegepast: 's Morgens te vyf a zes uren komen ze in de stad en brengen verschillende manden mee, oogenscbyniyk met waschgoed gevuld; deze worden op de stoep van het een of andere boerenhuis neergezet, alsof zy over eenigen tyd daar binnengebracht moeten worden. Op een gegeven oogenblik echter, waarin de politie afwezig is, treedt een slager, die eenige deuren verder woont, naar buiten en haalt vlug de mand met waschgoed in zyn winkel. De „L i m b. Koe r." deelt mede: Het is misschien niet van algemeene bekend heid, dat de nieuwe president der Fransche Republiek Loubet geen onbekende is in onze provincie. Zyn wy goed ingelicht, officieel© bescheiden staan ons ni:t ten dienste dan was hy een dier vermetele reizigers, die uit het belegerde Parys met een luchtballon op stegen en te Venral belandden. Voor een paar jaar werd te Venrai deze gebeurtenis feesteiyk herdacht en op de plaats, waar de ballon neerkwam, oen stoenen zuil ter herinnering aan deze gebeurtenis opgericht. De driemast-schoener „Johan Friedrich" van Bremen is by de Azoron, op de reis van Londen naar Philadelphia, gezon ken. Acht man werden gered, vermist wor den de kapitein, Lanche genaamd, en negen matrozen. De „National Gallery" te Londen heeft twee „Rembrandta" aangekocht, por tretten van man en vrouw, van lord Saumarez voor 15,050 pj. st. Dat die prys hoog is, blyke uit de sommeD, besteed voor andere „Rembrandts" in dezelfde verzameling. In 1844 het portret van een rabbi voor 473 pd. st.; in 1851 het portret van den schilder als oud man voor 430 pd. st., in 1861 het portret van den schilder als jong man voor 800 pd. st.; in 1867 het portret der oude dame voor 1200 pd. st. Voor 7000 pd. st. werd indertyd een zoo genaamde „Rembrandt" aangekocht, die later bleek niet echt te zjjn, voorstell nde den Hei land, kinderen zegenende. In welk jaar dat geschied is, wordt niet gemeld. Do stoomboot „Vittoria" is te Baltimore aangekomen met vier personen van de stoomboot „Bulgaria." Zy waren op zee gevonden, rondzwalkende in een kleine boot. Do onderwijzeres, die by het spoorwegongeluk by Forest zwaar verwond urenlang onder ïyken geklemd zat, is, naar uit Brussel gemeld wordt, waanzinnig ge worden. De eigonaars der 23Engelsche visschersvaartuigen, welke in Juglefjord door de Deenscho kanonneerboot „Guldborgfund" aangehouden en tot geldboeten veroordeeld werden, hebben zich, nadat zy wederom in bun woonplaats aangekomen waren, met een klacht tot den minister van buitenlandsch© zaken, lord Salisbury, gewend. De vertegen woordiger voor Grimsby in het Lagerhuis, Doughty, heeft de zaak ter hand genomen en eischt energiek het sturen van een Britsche kanonneerboot naar de vischwateren van IJsland en Faröer tot bescherming dor Engel- scbe visschers. Het optreden der Deensche overheid was te harder, daar het verbod, met trawlgereedschap Deensche havens bin nen te loopen, eerst vier dagen van kracht was, toen de gevangenneming der visschers, wien de nieuwe verordening geheel onbekend was, plaats vond. Door Doughty werd er voorts vooral nog op gewezen, dat Deensche visschers, die door storm aan de Engelsche kust n gedreven werden, steeds mot tege moetkoming behandeld zyn geworden. Het dorpje Bofciri, in hetZwit- sersche kanton Wallis, is grootendeels af gebrand. Te Adisleben, bü den Kyffbauser, heeft men dezer dagen een boer met zyn vrouw en beide kinderen des morgens in hun bedden gevonden, mishandeld door byislagen. Het jongste der kinderen is feeds overleden, het andere en ook de ouders verkeeren in hopeloozen toestand. Diefstal scbynt de be weegreden tot deze misdaad geweest te zyn, omdat gebleken is, dat al het geld, dat in huis was, is meegenomen. Een geval, dat indertyd nogal opzien heeft gebaard, is door den sheriff van Stonehaven beslecht. De Duitsche visschers- boot „Werra" was door de Schotsche pink „Craigrevar" lastig gevallen en bedreigd, terwyi de Schot de netten van den Duitscher ver nielde. Men sprak toen van beleediging der Duitsche vlag en het vry onbeteekenende geval bad bykans een groote beroering teweegge bracht. De klacht, door den eigenaar van de „Werra" tegen den Schot ingediend, is dezer dagen door den sheriff van Stonehaven behandeld. De uitspraak luidt, dat de kapitein van de „Craigrevar" door het vernielen van de netten der „Werra" en ook door zyn verder gedrag, de wet bad overtreden. Van beleediging der Duitsche vlag wilde de sheriff echter niet hooren. De Schotsche kapitein werd tot tien pond sterling boete veroordeeld. RECLANE9, a 25 Cents per regel. slechts echt, wanneer direct van myn fabrieken betrokken. Zwart, wit en gekleurd van 35 Cents tot /*14.G5 p. Meter glad, gestreept, gekarteld, gestippeld, Damast, enz. 240 verschill. qualit. en 2000 verschill. kleuren, teekeningen, enz.), franco en vrij van invoerrechten in huis. Monsters omgaand. Dubb. briefporto naar Zwitserland. 1503 14 (K. en K. Hofl.) Itiricb. üei'lielijlie Berichten. RUnsburg: Zondagnamiddag te vfif ureQ ds. Van Aalst, pred. te Noordwykerhout. Valkenburg: Ned.Herv. Gem. Zondag, morgen te tien uren ds. Sntthlage, prod* te Lisse. Woubrugge: Ned. Prot.-Bond. Zondag, avond te zeven uren ds. Oldeman, pred. tg Gouda. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: W. D. M. Schreuder «eb Loof D. M. Groenendijk gob. Hoogeveen Z?-I D. Leellang geb. Stoof*D A. Van Wijk êol. Visser D E. W. Spreij geb. Van Hellemond/ Overleden: M Th. Van Otten, wed. van B. E. Groswinckel, 60 j. AARLANDERVEEN. Bevallen: N. Esveldt geb. Bergshoeff D. Ovorleden: F. Van Staveren, wed. van D v. d. Neut., 33 j. J. E. v. d. Waay, vr. vanc! Leeuwenstijn, 84 j. J. Slager Z. 1 m. ALKEMADE. Bevallen: A. Van der Meer geb. Bakker Z. C. J. Heemskerk geb. Van der Voorn Z. Overleden- J G. Van der Voort D. 20 m. H. Van der Salm, echtg. van M. Zandvliet, wedn. van J. Van Rijn, 67 j. N. T. A. Sombeek z. 11 m BODEGRAVEN. Bevallen: G. Calis geb' Amersfoort Z. O v e i leden: P. Van Leeuwen 3 d. KOUDEKERK. Bevallen: J. Kranenburg geb. Gehuwd A Zaal eD A. Verhoeven. OUDSHOORN. Bevallen: G. Kersbergen geb. Roos Z. J. M. Heenk geb. Van Holst Z. Overleden: J. De Kruif, echtg. van C, G. Van Gemert, 46 j. J. M. Do Roos D. 16 ra. C. Sprokkonrift Z. 1 m. G o li u w d. P. Sijpestein jm. en G Van Beu9ekom jd. REKUWUK. Bevallen; A. Van den Berg geb Hoogendoorn D. J. M. Bannik geb. Van Leeuwen Z. Overleden: Levenl- aaDgegeven D. van C. Ooms geb Kalkman. TER-AAR. Bevallen: A. E. Esveldt geb. Vuyk D. M. Akerboom geb. Kempers D. Ovorleden. A. M. Hartveld D. 1 j. ÜITLOTINGEN. 2-pCta. Luiksche loten van J897. Trekking van 20 Febraari 1S99. Belailbaar 1 Boptembor 1899. Getrokken eerieêo: 1277 4005 4723 10415 1294S 15909 19550 26141 2999G 80740 32002 33008. Hoofdprijzen: Serie 12948 nr. 10 fr, 10,000, e. 4005 nr. 9 fr. 1000; e. 10115 nr. 5 fr. 500; e. 1277 Dr. 3 en e. 4723 nr. 22 fr. 250; 8. 1277 nre. 20 c-n 22, e. 4005 nrs. 14 en 20, e. 4723 nre. 1, 3, 5, 14 en 21, e. 10415 nr. 18, s. 15909 dt8. 2 en 7, e. 18550 nre. 8 en 25, e. 26*441 nr. 9, e. 29996 nr. 16, e. 30740 era. 4 en 24, e. 32002 nr. 23, en e. 33G03 nr. 9 olk fr. 150. Al de andere Dommere, in bovenstaande aeriecn vervat, zijn losbaar met fr. 100. 3-pCts. Congo-loten van 1888 a fr. 100. Trek king van 20 Febr. 1899, betaalbaar 15 April 1899, Sorie 22297 No. 12 fr. 100,000; e. 20687 n. 20 fr. 1500, r. 50487 n. 17, e. 57180 n. 5 en e. 48377 d. 17 elk fr. 500. Da volgende nummers elk fr. 250: s. 11349 u. 5, e. 11348 n. 12, e. 20687 d. 7, s. 20687 d. 12, e. 20687 u. 18, e. 20687 n. 19. e. 20687 n. 22. e. 22297 n. 24 e. 24144 n. 6. s. 24144 n. 7 e. 27C28 d. 11, s. 27628 d. 17. e. 31066 n. 7, e. 81066 d. 16, s. 31339 n. 12, b. 31339 n. 23. e. 46763 n. 3, 47154 n. 19. e. 48377 n. 10 en e. 57180 d. 23. De ovcrigo in ondorstuando eerieön vervatte nummers zijn betaalbiar met fr. 155: 2944, 5640, 11348 20G87. 22297, 24144, 27G28 31066, 81839, 467G3, 47164, 48377, 50487 en 67180. Hoogmade: Ned.Herv. Gem. Zondag voormiddag te tien uren ds. R. Benuink Bolt, prod, to Zwammerdam. Noordwykerhout: Ned.-Herv. Gom. Zondagmorgen te tien uren ds. Van Aalst. Geen Zondagsschool. Oude-Wetering: Ned.-Herv. Gem. Zondagvoormiddag te tien uren ds. K. W. Yethake, pred. te Leiden. BUITENLAND. Frankryh. De groep der progressisten heeft den heer Méline in de plaats van den heer Barlhou tot voorzitter benoemd. Do heer Méline heeft het voorzitterschap aangenomen, doch de groep wordt geheel en al vervormd. Met den heer Barthou hoeft zich een deel van de leden van doparty afgescheiden, die weldra tot de vorming van een nieuwe pro p zuilen overgaan, waarvan de geral- lieerden, die byna allen tot de oude groep behoorden, zyn uitgealoten. De ralliés zuilen de oude groep ook onder den heer Méline trouw blyven. De gouverneur-generaal van Algerié, de heer Laferrière, heeft de schorsing van den gemeenteraad van Algiers Woensdag opge heven, „opdat de Raad in staat zal zyn offi ciéél den lykdienst voor president Faure Ia de kathedraal by te wonen." De gouverneur heeft in zyn ordonnantie den wensch uitge sproken, dat deze dag aan de Franschen van Algeria in herinnering zal brengen, dat zy allen kinderen van een zelfde vaderland zyn on dat dit hooge idee op het oogenblik alle andere denkbeelden moet overschaduwen. Duibeoltland. De voorstellen der regeering tot uitbreiding van het leger zgn in de begrootings-commissie van den Ryksdag over 't goheel toegestaan. De voor do cavalerie verlangde vermeerdering is echter verworpen, ofschoon de minister van oorlog haar hardnekkig verdedigde en als beslist noodzakeiyk kenschetste. Bet centrum stemde er tegen en vormde zoo met de linkerzude de meerderheid van 16 tegen 11 stommen. De leden van het centrum verzekeren, dat de houding van hun vertegenwoordigers in de commissie beantwoordt aan een besluit van de fractie, dat ook in de openbare ver gadering gehandhaafd zal blUven. De verwer ping van de verlangde 10 nieuwe eskadrons sckynt de voorwaarde te zyn, waaronder de meerderheid vau het centrum gezind is overigens de voordracht tot stand te helpen brengen. Groot-Britannlö. Koningin Victoria zal op haar voorjaar»- bezoek aan de Riviera vergezeld zyn van prinses Henry van Battenberg, de hertogin van York en prinses Victoria van Sleeswyk- Holstein. B. M. keert in het begin van April naar WindBor terug. In een vergadering van dertig leden van het Britsche Lagerhuis is een motie aaoge- nomen, waarin de Regeering wordt uitge- noodigd met Duitschland en andere landen, welke daartoe geneigd mochten zgn, een ver drag te Bluiten tot afschaffing der sulkeruit- voerpremién. De vergadering besloot tevens do zaak by de behandeliDg der begrooting van buitenlandBche zaken in het Lagerhuia opnieuw ter sprake te brengen.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2