ATJEH. il het voeren vao administration en agen< turen e, bet verieenee van krediet onder persoon- JLjken of zakelyken waarborg; f. het geven van voorschotten op effecten en ander roerend onderpand; g. bet deelnemen in syndicaten, emission en aandeelen of obligation, kapitalen van nog op te richten maatschappijen on bet nego* tiOeren van leeningen; h. bet in-bewaring-nemen van waarden, en ialle handelingen, die geacht kunDen worien te behooren tot de uitoefening van het bankiere en bet kassiersbedryf in den ruimsten zin Het verleenen van bianco kredieten wordt niet in den werkkring der vennootschap op genomen. Zaterdag waren op het diner ten Hove als gasten genoodigd: generaal majoor baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoeve laken, kamerheer en adjudant i. b. d. van de Koningin; barones Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken; baron Taets van Amerongen, kamerheer i. b. d. van de Koningin barones Taets van Amerongen, kolonel SimoD, adjudant i. b. d. van de Koningin; gr<*af J. P. Yan Limburg Stirum, kamerjonker van de Koningin. De waarneming der betrekking van Inspecteur van het middelbaar onderwijs, open gevallen door het overlijden van dr. A. T. Van Aken, is tot en met 31 Maart opgedragen aan dr. W. B. J. Van Eyk, inspecteur van ijet middelbaar onderwijs te 's-Gravenhage. Het eindexamen van de cadetten der Kon. Mil. Academie zal 12 Juni aanvangen. Den 4den Maart vertrekt van Amsterdam |er „Burgemeester Den Tex" naar Batavia een afdeeling aanvullingstroepen, sterk 2 onderofficieren en 50 minderen, onder bevel van den van verlof terugkeerenden lsten luite nant der inf. J. F. Daams en onder het mede geleide van de 2de luitonants van dat wapen J. N. Preker en C. R. Ruempol. Men meldt aan het „H. Dagblad," dat dr. H. Blink, de bekende geoloog en oud lirectöur der Hoogere Burgerschool in de Itoeloff Hart-straat te Amsterdam, den lsten April zjjn woonplaats van Amsterdam naar 's-Gravenhage zal overbrengen. B. en "W8. van Amsterdam noodigen sollicitanten naar do betrekking van a. directeur van den Gemeentelijken Tramdienst; b. direc teur van het Gemeentelijk Electrisch-bedryf, uit, zich bij gezegeld aares bij hen aan te melden vóór 1 Maart e. k. Aan elk dezer betrekkingen zal een jaar wedde verbonden worden van 6000 tot 8000 gulden. Bij de sollicitatie moeten worden overgelegd een opgave van vroegoren en tegenwooroigen werkkring en verdere ter zake dienende inlich tingen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gehandhaafd het besluit van Dijkgraaf en Hoogheemraden van R{joland van 20 Aug. 1898, waarbij goedkeuring is onthouden aan de begrooting van den polder Middelburg voor 1898, op grond van het ontbreken op die be- gTooting van een post betreffende het onderhoud der Gouwekaden. Te Groot Ammers is In den ouderdom van ruim 94 jaren overleden de oudste inwoner van die gemeente, de heer C. Putte van der Wiel, oud-Raadslid, welke functie hy van af 1855 tot 1885 waarnam. In 1885, op 80-jarigen leeftijd, verzocht hy by herstemming niet meer in aaomerking te komen. Zyn verscheiden is voor die gemeente, Inzonderheid voor de armen, een groot verlies. Het bestuur van den Nederlandschen Bond van gemeente-ambtenaren heeft den leden toegezonden het verslag over 1898. Daaruit biykt, dat thans in alle provinciën een afdeeling is tot stand gekomen. Friesland telt 64 leden, Overysel 33, Gelderland 57, Utrecht 57, Noord-Brabant 105, Zeeland 39, Zuid Holland 47, Limburg 71, Groningen 95j Drente 43 en Noord-Holland 106; totaal 697. Naar wy vernemen, is aan den architect den heer A. H. Ziosmeister, te Amsterdam, thans de definitieve opdracht gedaan voor den bouw der nieuwe studenten-sociëteit te Utrecht. Het gebouw zal in het jaar 1901, eenige maanden vóór het eerstvolgende lustrum, in gebruik genomen worden. In Mei a. e. zal de aanbesteding plaats hebben. BouwkWkbld.) Het stoomschip „Admiral," van Hamburg naar Oost-Afrika, arriveerde 11 Febr. te .Lissabon; de „Ardjoeno," van Java naar Rotter dam, vertrok 11 Febr. van Marseille; de „Herzog" vertrok 11 Febr. van Durban naar Rotterdam en Hamburg; de „Indiaan," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 12 Febr. te Port-Said; de „Koning Wiltem I," van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 12 Febr. van Port-Said; de „Madura," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 13 dezer te IJmuiden; de „Soenda," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 12 Febr. te Padang; de „Etna" vertrok 12 Febr. van La Paliice naar Amster dam; de „Koningin-Regentes" arriveerde 13 Febr. van Amsterdam te Batavia; de „Leda" arriveerde 12 Febr. van Amsterdam te Lissabon de „Prins Alexander," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 13 Febr. van Aden; de „Slrius" arriveerde 12 Febr. van Amsterdam te Kopen hagen. Bodegraven. A. s. Donderdag 16 Febr., des avonds te halfzeven, zal in een openbare vergadering van „Patrimonium" alhier optreden %ls spreker mr. J. 0. Y<yi Briel Sasse, kanton rechter to Woerden. Het onderwerp! dat in deze vergadoriBg behandeld zal worden, luidt: „Is werkstaking volgens Gods Woord geoor loofd?* De beslissing van den Militieraad te Gouda, waarby de loteling uit deze gemeente Cornelis Yan Vliet, van de lichting 1899, werd vr\jgesteld wegens broederdienst, is door de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vernietigd, zoodat genoemde Yan Yüet niet van den militie-dienst wordt vrijgesteld. Oegstgeest. De bevolking dezer gemeente beBtond op: 1 Januari 1898 uit 1377 m., 1481 vr., te zamen 2858. In 1898 werden geboren 51 j., 38 m., te zamen 89. In 1898 vestigden zich 324 mn 380 vr., te zamen 704 dit is 1752 m., 1899 vr., te zamen 3651 personen. Overleden 43 m., 49 vr., te zamen 92. Ver trokken 198 m., 271 vr., te zamen 469. Go- heele verminderiog 241 m., 320 vr., te zamen 661 personen. De bevolking bedroeg dus 1 Jan. 1899: 1511 m., 1579 vr., te zamen 3090, en is derhalve vermeerderd met 282 personen. Door G. P. Hoogeveen, broodoakker te Zoeterwoude, is vergunning verzocht tot oprichting eener bakkerij aan den Morschweg in het kadastrale perceel dezer gemeente sctie E no. 1817. Oudshoorn. Tot poldermeester van den gecom bin eerden Grooten, Kleinen en Kalk- ovenscben Polder alhier is gekozen de heer M. C. Piek, te Oudshoorn. By het Departement van Koloniën is van den Gouverneur Generaal van Nederlandsch- Indiè heden ontvangen het volgende telegram, betreffende de krygsverrichtingen in Atjeh: Op de Westkust hebben 3 gevechten plaats gehad met de benden van Toekoe Oemar. Gesneuveld zjjn 2 fuseliers en gewond is de gedetacheerde luitenant J. J. Verbrugh. De vyand bekwam 16 dooden, waaronder 1 Panglima. Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 5 Febr.11 Febr. 1899. Stand van den boezem to Leiden. Idem te Oodewetering Werking der stoomgemalen Waterloozmg laDge natuurlijken weg. Waterinlatinf Regenval in mM 5 Febr. 6 Fobr. 7 Febr. 8 Febr. 0 Febr. 10 Febx. 11 Febr. 65 61 67 63 49 46 48 cm.—A.P. 64 62 64 61 45 42 45 om.—A.P. Spaarndam 84 nn Halfweg 74 n., Gouda 72 n., Katwijk 18 n. Spa ara dam 6 n.. Halfweg 61/. n., Goada 2}/2 a., Katwijk 82 u. Hoor de alma te Goada 11 n. 28.7 Uit de „Staatscourant.* Koninklijke beslaiten. Met ingang van Maart a. a., bevorderdtot inapectear van administratie bij de zeemacht, de officier van administratie der lste klasse F. H. M. Kant, en tot officier van administratie der lste klasse, de id. 2de klasse O. Willemstjjn. Aan J. H. Wenting, eervol ontslagen bode bjj het departement van baitenlandsche zaken, een pensioen toegekend ten bedrage van f358 'sjaars. Aan K. H. Visser, matroos bfi het loodswezen, C. G. Bakker, zeeman, G. Rab, visscher, J. F. Rab, zich schrijvende J. Rab Sz., matroos bij het loodswezen, IJ. Jonkman, A. List en J. List, visschers, R. De Gorter, zeeman, D. Smit,loods- schipper der 2de klasse, J. Molenaar en F. Dek ker, zeelieden, H. Selser, visscberskneclit, L. Tim merman, matroos hulploods bij het loodswezen, T. De Gorter, zeeman, en J. Jonkman, matroos-bulp- lood9 bij het zeewezen, allen te Vlieland, verlof verleend tot het aannemen van de „Medaillen for aedel Daad", voor de beide eerstgenoemdon der 2de klasse, voor de overigen der 3de klasse, welke medailles hun door den koning van Zweden en Noorwegen zijn geschonken voor het redden van de bemannrng van het gestrande barkschjp .Perlen" van Stavanger. Adjunct- tnspedrices van den arbeid. De minister van waterstaat, handel en nijver heid brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die op 1 Januari 1899 haar 26ste, doch nog niet haar 36ste levensjaar waren ingetreden, en in aanmerking wenscheu te komen voor de be trekking van adjunct-inspectrico van den arbeid aan welke betrekking eene jaarwedde ia verbonden van /"1500, die bij geblekon geschiktheid kan op klimmen tot "2500 zich vóór 1 Maart a. s. bij gezegeld adres aan zijn Departement kannen aan- molden onder overlegging van bare geboorteakte en van diploma's en verdoro stukken, waarait kan blgkeD, waar zjj hare theoretische kennis hebben verkregen en aan welke inrichting zij werkzaam zijn of zijn geweest. Om ter benoeming te kannen worden voorge dragen, moet bij eon geneeskundig onderzoek door een of meer door den Ministor aan te wijzen ge neeskundigen blijken, dat de candidaat lichamelijk geschikt is de betrekking van adjunct-inspectrice van deu arbeid te vervullen. Het Leidsche TooneeL Het Amsterdamsche gezelschap van het Salon des Yariétés", dat zich onlangs met de oporette „De klokken van Corneville" in den schouwburg alhier bekend maakte, waagde het er gisteravond met eon drama van Bour geois en Masson: „De Bedelares". Trots de verschrikkelijk klinkende titels der vyf be- dryven: lo. Een scbnldigo moeder; 2o. De straffe des Hemels; 3o. Op leven en dood; 4o. Het gestolen kind; 5o. De bekentenïB, was men er niet in geslaagd het publiek tal- ryker dan de vorige maal te doen opkomen. Juist het tegenovergestelde was het geval, ook al vermeldde het programma niet minder dan „twaalf hoofdrollen", waaronder zelfs die van bediende was begrepen. Werd de vorige maal gepoogd gosd te zingen, hetzelfde kan nu gezegd worden wat het spel betreft. Yooral van de dramatische scènes hadden de artisten hun fort gemaakt, om zoodoende te trachten op de toeschouwers oen schokkenden invloed teweeg te brengen. Sommiger uitspraak, niettegenstaande het ridder- of gravinnekostuum, waarin men ge stoken was, bracht daarin echter stoornis. Yoor wat er gegeven werd, al had het beter dan het middelmatige kunnen zyn, toonde het publiek zich evenwel ook erkeDteiyk, niet het minst tegenover de jongejuffrouw Mario Lus, die wezeuiyk niet onaardig de kinderrol vervulde. Of „De Bedelares", waarin zelfs het wonder wordt vertoond dat een totaal blinde moeder geheel alleen baar kind gaat zoeken en vindt, hier een tweede voorstelling zal beleven? De opvoering van gisteravond was er als de e r s t e van aangekondigd. Yeel kans zal er wel niet voor bestaan, nn thans slechts door 'n honderd menschen be langstelling werd getoond. De voetbalwedstrijd ten bate tjui „Armenzorg." Dartel blaast de bolgekoonde wind over het groote grasveld en jaagt de wolken door het blauwe luchtruim. Door het huiv'rend wilgenhout aan den overkant, waar boeren knapen den afgedwaalden bal verwachten, vaart zucht op zocht. De oude boomen van Endegeost", zwart en bladerloos, schodden droef hun kale kruinen en fijn steekt tegen bet zware mastwoud de lichte silhouette van het spichtige koepeltje af. Aan de andere zydon zyn hot niets dan velden met woest door den wind opgestuwde wateren er door heen. In grooten getale waren de menschen gisteren uit do stad gekomen over den langen Ryns- burgschenweg, waar zoo fel de koele wind op stond. Eanmaal op het land, zo-ken zy vrienden on kennissen op en vormen aardige groepjes hier jongelui, vroolyk heen en weer drentelende, lachende, wanneer de bal wat al te dicht nadert of in zyn vaart een hoed of muts dreigt mee te zullen nemen daar de ouderen, op banken gezeten en het toch heusch wel een aardig spel viooende, en ginds de kenners, druk pratende en rede twistende; mit gragen blik volgen hun oogen den bal, die nu eens hoog in de lucht, dan wecer laag over den grond vliegt. Maar het is één joelen en jubelen, wanneer hy vlak voor het doel. is gebracht, en een lange juichkreet stygt op, wanneer hy er door gaat. Een keer gebeurt oit voor den rusttijd by het doel van „Ajax" en 2-maal by dat der tegenparty. Dan verwacht men zeker, daar „Ajax" den wind in den rug krygt, een insluiten van „Swift", want het publiek wandelt naar het vak van laatstgenoemde, en werkeiyk is dat het geval. Ajax' voorhoede weet deu bal nog 5 maal coor het doel te zetten, de tegenparty beantwoordt dit geen enk len 'keer. „Ajax" eindigde dus den wedstryd m t 7 1. De menigte stroomde weg en welken indruk hebben velen, die voor het eerst kwamen, van het spel medegenomen? Is het er een, die nog eens doet terugkeeren, uit louter belangstelling in het voetoalspel? "We hopen het van ganscher harte I Later zal worden bekend gemaakt, hoeveel kaarten verkocht zyn, alsmede de dank gebracht aan hen, oie medegeholpen hebben kaarten te plaatsen. De moord te Herkei. Naar wy vernemen, blyven de voornaamste verdachten in den moordaanslag te Berkel, Uittenbogaard en Kraayenbrink, beslist ont kennen iets met do misdaad te maken te hebben. Zy worden geregeld, elk op zyn benrt, urenlang verboord, maar ondanks het striknet van vragen, dat over hen gespannen wordt, behouden zy hun tegen woordlgheii van geest en antwoorden zonder aarzeling en vry zeker. Niettegenstaande de snelle en besliste onder zoekingen van do politie, is het nog niet gelukt positieve bewyzen in handen te krygen. Do Berkelaars, die op den avond van den moord door twee mannen werden aan gesproken, kunnen ook niet eenstemmig verklaren, dat Uittenbogaard en Kraayenbrink het bewuste tweetal is. Misschien zal, als gedurende het vsrbiyf in het huis van bewaring het hoofdhaar en de gezichtsbeharing weer in ouden staat zyn gekomen, in dezen wel een beslister verklaring kunnen worden afgelegd. Kraayenbrink vooral gedraagt zich, tydens het verhoor en in de wachtkamer, onder toe zicht van den brigadier-veldwachter, tameiyk onbezorgd en zyn antwoorden zyn zeer gevat. Toen de brigadier hem de boeien aandeed, riep hy: „Au, wat doe je me een pynl" Je hebt de arme menschen, die je de herBens hebt ingeslagen, heelwat meer pyn gedaan 1 merkte toen de politie ambtenaar op. Even keek Kraayenbrink hem aan en zei dan: Je durft veel te zeggen! Yóór den rechtercommissaris klaagde by, dat de boeien hem zoo zeer deden, en by vroeg of ze niet tydeiyk afgenomen konden worden. De brigadier verzette zich echter daartegen en de beklaagde bleef geboeid. Een andermaal, toen hy van 's middags tot 's avonds halfnogen had zitten wachten, terwyl Uittenbogaard werd verhoord, klaagde hy over boDger. Hy mocht toen de volgende maal een stuk brood uit het huis van bewaring meenemen. Maar iets te drinken er by kreeg hy niet. „Als 'k nog burger was," beweerde hy, ykocht ik een kom koffie voor een dubbeltje." Nou van my kryg je t niet! merkte daar by de bewaker op» Pogingen om hem sr in te laten loopen, mislukken geregeld. Je weet wel, zei eens de bewaker, dat, als je bekent, je minder straf krygt, be kentenis geldt als verzachtende omstandigheid. De verdachte aarzelde, kleurde, maar zei dan: Je kan toch niet bekennen als je niks gedaan hebt. Hoewel enkele aanwyzingen de justitie reden geven tot het vermoeden, dat zy wel degeiyk de hoofddaders in handen heeft zyn beiden zoo geslepen, weten zy zich zoo onbe schaamd te beroepen op niet na te speuren alibi's en onbekende derden, op erfenisseD, en geheimzinnige gaven, dat het nog lang niet zeker is, boe het leugeDweefsel moet worden ontward om hen ten slotte voor do naakte, gruweiyke waarheid te stellen. Hopen wy, dat zich plotseling wyzigingin den toestand moge voordoen. De rechterlyke macht heeft op dit oogen olik nog volstrekt niet de noodige wetteiyke en overtuigende bewjjzen. En zonder die zou zy wel moeten eindigen met de verdachten op vrye voeten to stellen. (W. Ct.) Zaak gebrs. Hogerhuis. In het „Paleis voor Yolksvlyt", te Amster dam, werd gistermorgen een vergadering ge houden van gedelegeerden van verenigingen, aangesloten by het landelyk comité tot invrij heidstelling der gebroeders Hogerhuis. Aan wezig waren plm. 35 vereenigingeo. By het begin der vergadering werd een telegram gezonden aan de wed. Hogerhuis. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd de volgende motie in stemming gebracht en aangenomen: „De openbare vergadering, gehouden op Zoodag 12 Februari in het „Paleis voor Volks- vlyt", uitgeschreven door het Landelyk Comité tot invrybeidstolling der gebrs. Hogerhuis, van oordeel, dat de twyfel aan de schuld nog steeds in volle kracht bestaat, den wensch uitsprekende, a at het revisie proces zoo spoedig mogeiyk plaats vinde, dringt aan opoe mvry- heidsteiling van gebr. Hog rhuis." Daarna werd de vergadering gesloten. INGEZONDEN. Op de herhaalde aansporing in dit Dagblad heb ik mede geteekend op het Adres van hulde aan den Czaar van Ruslana. De poging van dien Vorst om de algemeene bewapening te doen beperken, verdient toegejuicht te word9n als openbare uiting, als gewetens kreet van een machtig Heerscher. Doch het zQ my vergund daarby den wensch uit te spreken, dat niemand, die, terecht, de vrede lievende becioeling van den Czaar door mede- onderteekenen van een Adres hulaigt, daarby nalate te bedenken en, waar het doenlyk is, uit te spreken: la dat deze bedoeling by een Vorst zoo machtig als de Czaar, tot gevolg moet hebben bet staken en zooveel mogeiyk goedmaken van hetgeen Rusland zoolang heeft geschand vlekt, de vervolging van niet-„orthodoxe" Christenen en Jodon. „Oorlog tegen den oorlog I" ja, maar vooral tegen oorlog in den vorm van mishandelingen, by oen Christen- mogendbeid schuldiger dan de Tnrksche men- schenslachteryen 2o. dat de Vrede niet komt door Congressen en onderhandelingen hoe eoel ook gemeend, maar enkel door overwinning van de zonde, die in den vorm van ongeloof en machtsbejag de eigenlyke bron van den oorlog is. „Yan „waar komen krygen en vechterijen onder u? „Komen ze niet hiervan, nameiyk uit de „vleeschelyke begeerlykheden, die in uwe leden „strijd voeren?" De oorlog zal blyven, zal toenemen tot aan de komst van het óénige wat hem kan te Diet doen, het heerlyk Koninkrijk, bet Vrederijk van Jezus Christus, dat wy verwachten. Lkidbn, 13 Febr. '99. J. H. Gunning. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 11 Febr. 1899, ten overstaan van mr. L. M. J. H. Kerstens, notaris to Leiden: Hot winkelhuis, Donkersteeg 11, in bod f 11,000, kooper de heer G. W. Zandvoort q.q ▼oor f 11,002. Gemengd Nieuws. Het zeven en-twintig-jarig bestaan der Smeden- en Koperslagersvereeniging „Nut door Vriendschap" werd door de leden dezer vereeniging met vrouwelyke betrekkingen Zaterdagavond in de concertzaal Ephraïm alhier gevierd. Nadat den donateurs gelegenheid was go- geven achter de beide banieren der vereeniging de feestzaal binnen te treden en de vaandels een plaats bekomen hadden voor de beide plantengroepen ter zydo van het tooneel, waar bet opmerkzame oog ook de smids attributen ontwaren kon, opende de voor zitter, de heer A. J. Bonte, het samenzyn. Hy riep allen een harteiyk welkom toe, ook den donateurs, hoewel dezen niet in groo ten getale waren opgekomen. Hy verwees voorts naar het programma, waaruit bleek, dat men dezen avond eens Diet zou tooneel- spelen (als dat telken jare geschiedt, kan het wel eens gaan vervelen), maar dat het bestaar te Rotterdam den beer D. Tb. Schra- made had gevonden en voor dezen avond geëngageerd. Den heer Ephraïm bracht spr. dank voor oiens fraaie, een feesteiyk aanzien gevende plantengroepen, en later in den avond dankte by den samensteller der feestliederen den hoer J. v. B. Bz. voor de welwillendheid' hiermede wederom betoond. Voorts wenschti hy allen een prettig feest. Uit bet daarop door den secretaris, don heer P. J. D. Stroebei, uitgebrachte verslag bleok o. a,, dat het aantal leden der vereenigjDg thans bedroeg 101 en dat der donateurs ig tegen 90 leien en 17 donateurs ton vorigen jare. Van die leden zyn 58 deelnemers aan de eerste klasse. Aan ziektngeld werd ongeveer 350 uitgekeerd. Het saldo in kas bedraagt ƒ210. Het oude weduwenfonds, in 1898 ont- bonden, zal 26 Februari a. s. weder in eere worden hersteld, met uien verstan jo, dat, was het voorheen voor de leden niet verplichtend -daarin deel te nemen of by te dragen, qü thans wel het geval zal wor en. Muziek en zang en de werkzaamheden van den heer Schramade, prestidigitateur, wisselden elkander nu gestadig, zonder te groote tusschenruimton, af. Zonaor in byzonderheden na te gaan wat de heer Schramade al zoo ton beste gaf, en dat was hoelwat kunnen wy onomwonden getuigen, dat hy er goed slag van had het gezelschap aangenaam b^zig te houden. "Wat hy te zien gaf was meermalen nieuw en daardoor zeer verrassend. Met aaQ. bevelingen zyn we gewooniyk karig; des te meer waarde zal het zeker hebben als we den heer Schramade hier aanbevelen aan gezel, schappen als waarin hy thans optrad. Niet onaardig was bet ook, dat by kleioo voor werpen of boekwerkjes uitreikte aan hen, die hem bereijwillig zonuer voorafgaande afspraak ter zy de stonden by zyn experimenten, of met succes detlnamen aan door hem georganiseerde weastryden. Mot een bal eindigde het genoeglyke feest, tijdens hetwelk nog gecollecteerd werd voor „Schoolkindervoe-iing", welke inzameling op bracht de som van f 6.65. Denzelfden avond vierde de bakkersver- eeniging „De Vriendschap" baar drio en- twintigste jaarfeest in de tooneelzaal van hotel „Du Nord". Haar banier prykte by het tooneel, met een groep fraaie planten tot achtergrond. Na de uitvoering van een drietal muziek* nummers: „The "Washington Post", een concert ouverturo en „Roses ce rOri.nt" opende de voorzitter te ruim h lftien ueze feestelyke samenkomst. Hy ri p dentalryken aanwezigen het wdkom toe en schetst* in korte trekken den toestand en de lotgevallen der Vereeniging in net afgeloopen jaar, dat met het oog op het groote kassaldo by uitstek gunstig kan worden geacht. Jammer was het, dat de Vereeniging een tweetal leden door den dood verloor: de een ten gevolge van een ongeval, de anuer ten gevolge van ziekte. Een donk-re wolk, aio zich boven de Voroenifcicy dreigde te ontlasten, dreef gelukkig af. Spreker wenBcbte thans allen een genoeglyken avond, w.aartoe naar hy hoopte zouden bydragen een aangename, recht vriendschappelyko geest ondt r deleden en o. m. de opvoering vau tooneel- stukken door bakkersgezellen, waarby dames bereidwillig haar medewerking hadden toa- gezegd. Door applaus gaven de aanwezigen met de gesproken woorden hun instemming te kennen. Na het zingen van een welkomstlied op da wyze van het „Wien Neerlandsch bloed" door do leden en het spelen van een marsch door de muziek, werJ opgevoerd: „Eerloos", drama in drie bedrijven door W. G. Van Nouhuys. Wat wy er van zagen, viel te oordeelen naar de byvalsbetuigingen der toeschouwers na hef eerste en tweede bedryf zeer in den smaak der toeschouwers. Het verdere gedeelte van hat programma vermeldde verder o. m. nog: „Pygmalion" (gedicht), voor te dragen door den heer A. J. Meerburg, „De Professor in de Botanie", solo-scène, door den heer G. De Jong, eere lid, en, na de pauze, „Een lastige Minnares", vaudeville met zang in één bedryf. Een bal besloot het feest. Zondag had de returnmatcb plaats tusschen de Leidsche voetbalvereni gingen L. V.-V. I en T. h. o. r. II. DoL. V.-V. won met 2-1 goals. Door het studentengezelschap „Brabantia Septentrionalis," te L-riden, is f 35 overgemaakt aan den burgemeester van Breda, als bydrage aan hot gezelschap „Bonus Eventus," beoogende oen illustre vastenavond viering aldaar. De studenten zonden hun gave ton gevolge van de nbt goedkeuring door Ged. Staten van de subsidie, op do gemeente- begrooting van Breda voor de feesten uit getrokken. De Hooge Raad heoft heden in zyn geheel verworpen het cassatieberoep, ingesteld door G. Hoitenga, B. Van den Berg en D. S. Bakker, tegen het arrest van hei gerechtshof te Leeuwarden, waarby zy tot een maand gevangenisstraf werjen veroor deeld wegens eenvoudige beleedigiog van A, Dykstra, door dezen toe te roepen: „Daar gaat de inbreker van Britsum," enz. Het Openbaar Ministerie by den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot ver werping van het cassatieberoep van do leden' van den Raad van Administratie van de H. IJ.-S.-M., die tot 100 zUn veroordeeld wegens het niet doen plaatsen van een afsluiting op een overwog over een spoorbaan on4er 's-Graven8ande. Uitspraak 13 Maart. Op een bovenhuis in de Nieuw- straat No. 10 te 's-Gravenhage is Zaterdag het vegetarisch restaurant geopend, vlak naast een vleeschhouwery, terwyl het pand zelf aan den eigenaar dier zaak toebehoort. Onzelfzuch tiger kan het dus wel niet! Df» eigeDaar beeft

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2