N«. 11945 Woensdag 1 F* ebriiari. A0. 1899 <£leze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van rZon- en feestdagen, uitgegeven. Buitengewoon Concert Leiden, 31 Januari. Feuilleton. De bloem van het woud. LEIDSCI DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 8 cnaandea. 1.10. Franco per post e 1.40. A&onderlijke Nommers 0.05. PRUS DER Anu HkTMM'i'iawt "VaD 1-6 regels 1.06. Iedere regel meer f 0.17|. - Grootera letters naar plaatsruimte - Voor het tncasseereo bulten de stad wordt f 0.05 berekend Vrijdag-avond 3 Februari, Solisten: Mej. M. VERHAGEN, Zang. De heer p. VERHALLEN, Viool. Koor: De Liedertafel „Arion". Dir.de Beer Hf;m:i Völlmar. Orkest: Do Stafmuziek van het 1de Regiment Infanterie. Directeurde Heer W. Van Erp. Programma: 1. Ouverture „Euryanthe". C. M. Wbbbi. (Voor orkest). 8. LichtC. ANDRIB33BN Ja. (Koor capclla). I a. LicbcstrcuJ. Braiius. 8' j b. Pensee d'Autorane J. Massenet. (Liederen voor mezzo-sopraan). 4, Fanlaisle militaireh. Leonard. (voor viool). 6. Holland's GlorieR. Hol. (Koor met orkest). 6. Ballet divertissement uit „Faust" (voor orkest). 7. ImmortalitóIIbnri VOlluas. (Koor capella). !a. Andante Cantabile, O, S. Gamdatts, 6. Am Moer, Saloustück B, Vjsiuiallen. (Voor viool). Ia. Ich llebc dlch E. Gribo. b. Die Bckehrtem. Stance. c. Haarlemse!» Lledcke C. Andribssbn Jr. (Voor sopraan). 10. VlaggeliedJon. J. H. Ybruolst. (Koor mot orkest). De nummers 2 en 7 werden door de Ver- eeniging „Arion" gezongen op den Nationalen Wedstrijd voor Mannenzzng te Haarlem. De bewijzen van toegang wonen slechts afgegeven op bet bewijs, dat gisteren in ons Blad is afgedrukt. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat leden van „Arion" geen toegang hebben op hun bewils van lidmaatschap; alléén de door het Leldsch Dagblad afgegeven kaarten z\jD gfldig, die nog worden verstrekt voor zooverre zitplaatsen beschikbaar zijn. Oi'iiclëele Ken nisgevingen. Inkomstenbelasting 1898. BurgemoeBtor en Wethouders van Leiden brengon in herinnering, dat mot 81 Jan. do tweede ter mijn vervalt van bet lato suppletoir kohier dor Inkomstenbelasting, dieuet 1S98, en dat alzoo op den laten Febr. e. k. do geheele aanslag moet zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden nit, om, ter voorkoming van vervolgingsl osteD, tot de betaling van het vercohnldigde ten kantore van don Gemeente ontvanger over to gaaD. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 80 Jan. 1899. VAN HEY8T, Secretaris. Gisteravond trad in een openbare ver gadering der kiesvereeniging „Vooruitgang" als spreker op de heer Rovers, van Amsterdam. In een boeiönde, gloedvolle rede gaf hy een schets van de gevaren onzer weerloosheid en de noodzakelijkheid, om de opvoeding der jeugd oienstoaar te maken aan de lands verdediging. Het aanwezige publiek betuigde zijn warme instemming met het gesprokene, ook door aanneming van de volgende motie: „Do openbare vergadering van de kies vereeniging „Vooruitgang", te Leiden, op Maandag 30 Jan. 1899, spreekt het vertrouwen uit, dat de Nederlandsche volksvertegen woordiging krachtig zal medewerken met de Regeering, om oen afdoende ,en duurzame regeling onzer levende strijdkrachton ten spoedigste tot stand te brengen." De 2de luit. A. Dohna, van de 2de comp. lste bat. 4de reg. infis door den commandant der lste divisie infaDt. overgeplaatst by de bataljons van het 4de reg. infant, te Leiden en door den regiments-commandant ingedeeld by de 2de comp. 4de bat. Hy zal op 1 Maart a. s. zyn bestemming volgen. Tot heemraad van den Oosteinderpoel- -polder is gekozen de heer C. v. d. Bont, te Haarlemmermeer. H. M. de Koningin heeft aan de voor zitters der feestcommissies en de voorzitters van de eerewachten in de dorpen om 's-Gra- venhage, die de eer genoten door H. M. in September na de inhuldiging te worden be zocht, de groote bronzen herinnerings medaille doen uitreiken. Aan het verzoek der Eerste Kamer om overlegging van hot rapport omtrent de in den afgeloopen zomer genomen proef eener verbeterde waterverversching te 's Graven- hage, kan de minister van binnenlandsc-be zaken nog niet volooen. De toestand van minister Roëll is eenigs- zins vooruitgaande. Tot secretaris van het Italiaansch gezant schap te 's Gravenhage is benoemd de heer L. Bruno, die gisteren aangekomen is. Prinses Elisabeth van "Waldeck kwam gisteravond op den bepaalden tyd t9 's Gra venhage. Aan het Staatsspoorstation werd zy op de meest hart ïyke wyze .verwelkomd door H.H. M.M. de Kooinginnen. De gouverneur der residentie, generaal Van Pommeren, en de burgemeester, baron Van Harinxma, die mede aan het station ter ont vangst aanwezig waren, werden aan de prinses voorgesteld. In het ontvangst-salon onderhield de prinses zich nog eenige oogenblikken met genoemde heeren van htt gevolg van Hare Majesteiten. Na medodeeling van ingekomen stukken werd de gisteravond door de Eerste Kamer gehouden vergadering verdaagd tot heden ochtend elf uren, ter behandeling van de alge- meene beschouwingen over de Staatsbegrooting voor 1899. In een gisteren te Amsterdam gehouden vergadering der plaatselyke afdoeling van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw is een discussie gevoerd over bet ontwerp van wet, houdende bepalingen tot voorkoming van be rog in den boterhandel, waaraan werd deelgenomen door de heeren Vas Visser, den president der afdeeling, mr. J. Kruseman, J. Baron en Mazure, met den uitslag, dat de afdeeling het hoofdbestuur der Maatschappy op eenige leemten in het ontwerp opmerk zaam zal maken. Men begreep, dat het ont werp, hoewel niet gevende wat de vtyanden der vervalscbing eigeniyk wenschen, scherper geformuleerd op al te grooten tegenstand zou afstuiten, en buitendien, dat de verval scbing, zich voordoende onder zoo verschil lende vormen, zeer moeilyk door middel van wetgeving is tegen te gaan. Op aandringen van den beer Baron werd besloten het hoofd bestuur vooral te wyzen op de wenschelykbeid van zeer gestrenge boetebepalingen. Prof. Hugo Do Vries, van Amsterdam, die ontslag genomen heeft als lid der inter nationale phytopatbologische (plantenziekten- kunoige) commissie, is daarin vervangen door dr. F. A. F. C. Went, hoogleeraar in de plant kunde aan do universit it te Utrecht. De heer A. Van der Sluys, pred. by de Geref. Gem. te Baarn, heeft zyn eervol emeritaat aangevraagd. Uit goede bron verneemt de „Nym. Ct."f dat mevrouw E. KunstHeynneman haar ontslag heeft genomen als secretares van den „Bond ter Internationale Ontwapening." Een wetsontwerp tot wyziging der myn- wet van 1810 zal de Tweede Kamer spoedig bereiken. Ook kan, naar het „Vad." verneemt, binnen enkele dagen de Memorie van Antwoord betreffende de ongevallenwet worden te gemoet gezien. -- Met het stoomschip „Burgemeester Den Tex van de maatschappy „Nederland", werd gisteren de eerste party Sumatra-tabak van den 1898er oogst aangevoerd. Naar men verneemt, zyn de heeren J. A. Franken, hoofdcommissaris van politie, en G. M. C. Dresselhuys, inspecteur der invoerrechten en accynzen, te Amsterdam, benoemd tot ridders 3de klasse in de Kroonorde van Pruisen. De luitenant-kolonel A. J. Gevers Leuven, van het 3de regiment infanterie, wordt overge plaatst by den staf dir infanterie en tlyft belast met de functïën van hoofdofficier van het reserve kader. In veroand biermede wordt het aantal hoofdoffici-ron der infanterie met één vermeerderd. De Levensverzekering-Maatschappy van het Ned. Onderw.-Genootschap heeft in het vorige jaar voor ongeveer f 600,000 aan nieuwe contracten gesloten. Op den leeftyd van 28 jaar is te Myns- heerenland overleden de heer L. N. Kruyff, burgemeester dier gemeente en kantonreebter- plaatsvorvanger in het kanton Oud-Beierland. De gemeenteraad aldaar heeft tot gemeente ontvanger benoemd den heer G. Van Waas- bergen aldaar; tegen deze benoeming heeft een ingezetene by Gedeputeerde Staten protest ingediend, op grond, dat de benoemde als zoon van tien eersten wethouder niet benoembaar is. De Inrichting voor ooglyders, in de Laan van Meerdervoort, in Den Haag, ontving ƒ5000 van jhr. E. Van Meeuwen, ter nagedachtenis van vrouwe H. Van Meeuwen Buyskes. Mevr. Theo Bouwmeester, te Amsterdam, zal Donderdag a. s. na afloop van haar feestvoor- stelling in American-Hotel" receptie houden. Volgens do „Kölnische Zeitung" zal de ontwapeningsconferentie zeer waarschyniyk te 's-Gravenhage worden gehouden. De gemeenten Vechel en Gilze hadden op de begrooting voor 1899 een post uitgetrokken voor militieverzekering, en de Raadsbesluiten, waarby de gemeentebegrotingen waren vast gesteld, werden door Gedeputeerde Staten van Noord Brabant goedgekeurd. Maar evenals reeds ten opzichte van de begrooting van een paar andere Brabantsche gemeenten is ge schied, is ook dit besluit van Gedeputeerde Staten thans by koninklyk besluit geschorst tot 1 April a. s. hangende het onderzoek naar de vraag, of het strydig is met de wet of het algemeen belang. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex" arriveerde 30 Januari van Batavia te IJmuideü; de „Flora" arriveerde 29 Jan. van Amsterdam te Kopenhdgen; de „Heim" arri veerde 29 Jan. van Amsterdam te Caaixde „Inaiaan," van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 28 Jan. Ouessant; de „Kanzier," van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, passeerde 29 Jan. Gibraltar; de „Onuine" ver trok 29 Jan. van Cuxhaven naar Amsterdam; de „Pollux" vertrok 28 JaD. van Sumatra naar Amsterdam; de „Rembrandt" arriveerde 28 Jan. van Amsterdam te Bordeaux; de •Rotterdam" vertrok 30 Jan. van Rotterdam naar Belfast. Uit de „Staatscourant.* Kon. besluiten. Benoemd, bij het wapen der infanterie, tot eerslen luitenant, de tweede luitenants van dat wapen E. D. Van der Sloesen, gedetacheerd bij het Jeger in Ned.-Indië, en L. bchutte, gedetacheerd bij de landmacht in West- lndiè bij den staf van het wapen, de tweede luitenant C. koning, van dien staf, werkzaam bij de konink lijke Militaire Academie; bij hun tegenwoordig corps, de tweede luitenants J. Alma eu A. Dohna, beiden van het 4de, alsmede F. J. Quanjer, van het 5de regiment; bij het wapen der artillerie, bij het ode regiment veldartillerie, tot eersten luitenant, do tweede luitenant 11. J, Verbuist, van bet corps; bij het 3de regiment vesting- artillene, tot kapitein de eerste luitenant A. L. Maas, adjudant bij het 2de regiment veld-artillerio. Benoemd tot lid van het college van regenten over bet huis van bewaring, voorloopig tevens hulpstrafgevaDgenis, te Dordrecht, M. L. U. Blaring, oud majoor van de artillerie, wonende aldaar. De duur dor detacheering bij de landmacht in West-lndiö van den tweeden luitenant der infanterie L. Schutte niet een jaar verleDgd, en alzoo nador bepaald op drie jaren. De met verlof in Europa aanwezige kapitein der infanterie vaü het leger in Ned.-lndië ii. W. Muller, op zijn verzoek, met ingang op I April 1899, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenniug van pensioen; de met verlor in Europa aauwezige lste luitenant der infanterie van het leger in Ned.-Indiü H. Klebach, wegens lichaamsgebreken met ingang op 1 Maart 1899, eervol uit don militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioendo Oost-Indische ambte naar mot verlof A. Van de Laar, laatstelijk stationschef bij den dienst der stoomtram op A ijeh, op zijn verzoek, wegens pbysioke ongeschiktheid, met ingang op 1 Februari iö99, een ol uit's lands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De gewone audiëntiön van de ministers van justitie, marine, financiën, oorlog, koloniën eu waterstaat zullen deze week niet plaats hebben. De minister van financiën maakt bekent, dat op 28 Januari jl. bij de betaalmeesters in kas was 1,985,706.47'/; en dat op denzelfden dag door de Nederlandsche Bank, ingevolge art. 116is van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van ƒ2,178,943.14. Stenographic. De voorzitter van de Gemengde Commissie voor de Stenographic uit do beide Kamers der Staten- Generaal brengt ter kennis van belanghebbenden dat in het jaar 1899 een Cursus van Steno graphic wordt gehoudeo, waaraan, tot een beperkt getal, worden toegelaten mannelijke Nederlanders, niet ouder dan 25 jaren, die het eind examen van bet gymnasium of het daarmede gelijkgestelde Staats examen, of een ander examen, de waar borgen gevende van wetenschappelijke ontwikke ling to bezitten, met goed gevoïg hebben afgelegd; dat na afloop van den Cursns, aan hen. die een voldoende vaardigheid in de Stenographio ver kregen hebben, de vergunning kan worden gegeven om zich, onder voorwaarden door de Commissie to stellen, verder voor het vak van stenograaf te bekwamen bij de Stenographische Inrichting der Staten-Gencraal; dat bij voorkomende vacatures in die Inrichting, aan de daartoe geschikten onder degenen, die daarbij zijn opgeleid, bij voorkeur oen plaats als stenograaf wordt verleend, waaraan een iaailijksclio bezoldiging is verbonden, klimmende van 1000 tot 3u00, met recht op pensioen, en met- de vrijheid om, zooveel bestaanbaar is met den dienst der Staten-Generaal, do rechtspraktijk uitte oefenen of zich met letterkundigen of wetenscliappelijken arbeid bezig te houden. De aaDgifte tot hot bijwonen van den Cursus wordt, in do maand Februari, in persoon gedaan bij don directeur van do Stenographische Inrich ting, C. A. Steger, De-Kayterstraat 5U, te 's Gra venhage, dagelijks van 1 tot 3 uren des namiddags. Schriftelijke inlichtingen worden niet gegeven. Bij beschikking van den Minister van Binnen- laDdsche Zaken is eervol ontslag verleend aan de adjunct commiezen ton bureele van de Centrale Commissie voor do Statistiek mr. H. W. Methorst en F. Fonck, in verband met hun benoeming respectievelijk tot commies en adjunct-commies bij bet Centrale Bureau voor de Statistiek, eu zijn bij het Centrale Bureau voor de Statistiek benoemd tot eersten klerk A. H. Coltof, te 's-Gravenhage, met toekenning van eervol ontslag als eeisten klork ten bureele der Centrale Commissie voor de Statistiek; tot tweeden klerk A. Liraburg, te 's-Gravenhage, met toekenning van eervol ontslag als tweeden klerk ten bureele van de Centrale Commissie voor de Statistiek; tot bode, om tevens als zoodanig dienst to doen bij do Centrale Com missie voor de Statistiek, C. J. E. Van Druten.te 's Gravenhage, met toekenning van eer vol ontslag als bode ten bureele van de Centrale Commissie voor de Statistiek. De opwekking van Lazarus. Waar helaas zoo weinigen der thans levende componisten beschouwd kunnen worden als te zyn van den eersten rang, daar kan hot bericht, dat een werkeiyk genie zich heeft geopenbaard, niet anders dan met vreugde worden begroet. Het buitengemeen sncces, dat de werken van den jongen priester Perosi tegenwoordig genieten en niet het minst het oratorium, waarvan bier sprake is—moet ook buiten Italië de belangstelling hebben opgewekt, en het Nederlandsche publiek mag do directie der Italiaansche Opera zeer zeker dank weten, dat het van alle publieken het eerste is, dat met Perosi's werk kennis heoft kunnen maken. De vragen, die zich aan deze kennismaking vastknoopen, zyn deze: Is Perosi's toondicht zoo buitengewoon, als men er in Italië van opgeeft; of heeft men hier althans gedeelte lik te doen met een niting van te ver ge dreven nationaliteitsgevoel, nog extra gevoed door de reclame-makerö van den uitgever on ieaer ander, die uit dit sacces munt meent te kunnen slaan? My wil bet toeschijnen, dat Italië in Perosi werkeiyk een zeer talentvol toondichter bezit: iemand, die zich een grooten naam zal kunnen maken en die de wereld nog veel schoons te genieten zal kunnen geven, mits mon maar niet en men scbynt biermede juist druk 18) „Nu, we moesten Irmi eens in de kamer van mevrouw de gravin brengen; daar kan zy alles gebruiken, wat zy nu leert. Gy moest haar ook wat meer het bosch in sturen; dat kamer-hokken is niet goed voor haar; het kind is te veel aan de buitenlucht gewoon." Hot was zomer geworden en de zon koes terde met haar warme stralen de in haar fraaisten feestdos stralende aarde; stil en vriendeiyk was het in de nabyheid van het boschhuis. De slotvoogd was met Gregoor en de knechts naar een diep in het bosch liggende weide gegaan, om daar het hooi in te zamelen. De meiden arbeidden in de stallen en do honden lagen zich traag in de zonnestralen te koes teren. Vrouw Rotburg riep Irmi, opdat het meisje het bosch iu zou gaan, om voor Bene- dicta eenige aardbeziën te plukken, welke daar in menigte groeiden. Bereidwillig ging het meisjo dadeiyk op weg, terwyi heur hond haar nasprong. Aan den rand van een kleine weide vond zy spoedig wat zy zocht. Rood als paarlen schitterden de rype vruchten tusschen de groene bladeren. Verlokt op het zien van de heerlyke vruchten en er slechts aan denkende, de schoonste op te zoeken, ging het meisje van struik tot struik en naderde zoo zonder het te wetoa don straatweg, hetgeen haar streng verboden was. Spoedig was haar korfje gevuld en zy zette zich op eon ateen neor, om uit to rusteu. Hoe schoon was het in dit gedeelte van bet woud! De smalle struiken, waar naast z(j gezeten wae, hadden nog in da schaduw gestaan, maar nu de zon er op scheen, kaatsten de stralen terug op de bedauwde grashalmen. Tusschen het mos schitterde en blonk het overal in alle kleuren van den regenboog. Uit de boacbjes klonken lieflijke vogelenstemmen; hoe rustig en vriendelijk was alles toch I En dat nu allen baar zeiden, dat er buiten in de wereld slechte wilde etr(jd was! In de wereld, hoe zou het er daar toch wol uitzien? In de lange winteravonden, by het flikkerend haardvuur, had Gregoor Berk zoo menigmaal van de wereld verhaald. Hy sprak dan van groote rivieren, van schitterende paleizen, groote kerken Veel van wat hy vertelde begreep Irmi nog niet; die zaken waren haar onbekend. Nu zy echter door Benedicts denken geleerd had, begreep zy Gregoors woorden beter, en van het verhaalde trachtte zy zich nog iets te herinneren. In zulke droomon verzonken, zat zy daar. Het wae niet voor de eerste maal, en gewoonlyk eindigde haar gedachtenreeks met de herin nering van haar eigen lot, waardoor zy dan bittere tranen vergoot. Daar aloeg Wolf zachtkens aan, en enkele schreden van het meisje doemde een mannen- gestalte uit het kreupelhout op. Een oogenblik stond Irmi versteend van schrik; dan sproDg zy op, greep haar korfje en sloeg op de vlucht. „Waarom zoo haastig, schoons bosch- bewoonster?" riep de vreemdeling haar lachend na. „Het verschaft my een waar genoegen hier in het kreupelhout, waar men hoogstens een tooverheks zou verwachten, een jonge, aardige juffrouw te ontmoeten. Dat gy jong zyt, kan men wel aan uw spieren bemerken, eu of gy aardig zyt, zal ik zoo wel zien, want ik kan ook flink loopen." Nog steeds lachende kwam hy op baar af. Nu ontstond er een wilde jacht in de richting van het boschhuis, daar Irmi haar trouwen metgezel in haar doodsangst geheel en al vergeten was. Reeds waande zy zich gereddaar struikelde zy over een boomwortel. „Nu heb ik u!" riep haar vervolger uit. Vertwpfelend rees de vluchtelinge op, maar toen sprong Wolf voor zyn meesteres. Met overeind staande haren toonde hy den vreem deling twee ryen groote tanden. „Waag het niet, my te naderen 1" riep Irmi den man toe, „anders laat ik den hond op u los. Ga uw weg en laat my met vrede den mynen gaan." De vreemdeling uitte een hevigen vloek en greep naar de plaats, waar men zyn pistolen draagt. „Die verwen8chte dingen draagt men altijd by zich, en nu ik ze gebruiken kan, heb ik ze-in onze legerplaats laten liggen!" „Wolf.... pas op!" riep Irmi den hond toe. „En u, vreemdeling, raad ik, u rustig te houden, tot Ik mijn bond terugroep. Doet gy dat niet.... wee dan!" En zy verdween in het kreupelhout. „Wacht maar," riep de vreemdeling haar tandenknarsend na, „ik zal u wel weder- vinden, al moest ik het geheele woud doorzoeken. Dan zal ik wel verder met u afrekenen." Hy bleef echter onbeweegiyk staan, wyi de gloeiende oogen van den hond hem daartoe dwongen. De tyd, welke nu verliep, geleek den vreemde een eeuwigheid; daar klonk uit de verte een zacht gefluit en de houd sprong zpn meesteres achterna. Meer dood dan lovend kwam Irmi in het bo9Chhui9. Nauwelyks vermocht zy mede to doelen, wat er gebeurd was. De man zag er ala een soldaat uit eu sprak van een leger- plaats in het bosch; dat had zy onthouden. Vrouw Rotburg nam de zaak zeer ernstig op. „Ursula," riop zy een der meiden tos, „gy zyt Dogal vlug ter been en weet, waar de slotvoogd zich bevindt. Ldop, neen vlieg, zoo hard gy kunt, en zeg hen» onmiddeliyk terug te komen, daar er vreemden in do nabyheid zyn." Spoedig waren alle bewoners des huizes byeen, en Irmi, die weder geheel hersteld was, verhaalde nu hetgeen voorgevallen was, terwyi Stoffer haar opmerkzaam aanboorde. „Gy hebt verkeerd gedaan, myn kind, door u zoo dicht by den straatweg te wagen; maar toch vind ik geen grond, om ons ernstig onge rust te maken. Misschien waa de persoon, die u verschrikte, slechts alleen. Wanneer zy met hun velen zyn, dan zullen zy den weg hier heen wel vinden; we zyn echter al jaren toe gerust om dergeiyke bezoeken te ontvangen. Vrouw Rotburg moet voorzichtigheidshalve de vensterluiken laten sluiten, opdat hier geen schade aangericht worde. Gy, Maarten, legt met Peter de boomen achter de deur. Gregoor en ik gaan naar de wapenkamer. Voor het overige zullen we alles rustig afwachten." De noodige voorbereidingen waren getroffen. Allee bleef rustig. Reeds vermoedde de Blot- voogd eau loos alarm, totdat eensklaps de hond zachtkona aansloeg. Een mannengestalte trad uit bet woud, door meer gestalten gevolgd. De troep kwam op het boschhuis afzeven tot aan de teenen gewapende mannen, van onheilspellend uiterlyk. Midden in de open ruimte, welke het huia omgaf, bleven zy staan. „Ha, ha, makkers," riep de eoD, die de aan voerder scheen te zyn, „daar hebben wy nu hot uestl Die oude spelonk ziet er eerbied- waardig uit. 't Ia te hopen, dat de bewoners niet allen zoo oud zjjn als hun huis. Hola, daarbinnen 1" riep by met luider stemme. „Wie zyt gy en wat wilt gy vroeg Gregoor door de kleine, in de denr aangebrachte opening. „We zyn eoriyke soldaten van genoraal Pfuel, bier gekomen om onzen intrek by u te nemen. Maak dua spoedig open, opdat wy do moeite kunnen sparen, nw deur open te breken." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1