noemaen datum, aanvaardde by do betrekking van hoofd der Openbare School D. Zoetorwoude. Op 11, 12 en 13 Januari a 8. zal ten huize van den gemeente-geneesheer op het dorp alhier gelegenheid zijn tot koste- looze inenting en herinenting, telken dage des vm. van 8 9 uren, van allen, die zich oaartoe aanmelden. In de afgeloopen maand December wer den in deze gemeente slechts 3 kinderen ge boren en wel 3 jongens; twee personen werden in het overlydensregister ingeschreven, terwijl geen huwelijken werden voltrokken. Vit de „Staatscourant.* Kon. besluiten. Met ingang van 1 Mei 1899, aan den directeur van het postkantoor te Onder- dendam, II. Lantink, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit 's Rijks dienst. Te rekenen van 16 October 1S98, aan W. Van Poppel, gewezen bediende bij het ijkwezen, een wachtgeld verleend van f260 'sjaars, gedurende vgf jaren. Aan de na te noemen personen vergunning ver- loend tot het aannemen der onderscheidingen, achter hun namen vermeld, to weten: de heer F. M. Knobel, onze minister-resident en consul generaal te Peking, commandeur late kl. dor orde van St.-Olaf van Noorwegen de heer E. 1). Van Walree, consul der Neder landen te Shanghai, ridder 1ste klasse der orde van St.-Olaf van Noorwegen; de heer J. H. De Reus, vice-consul der Neder landen te Yokohama, ridder lsto klasse der orde van Wasa van Zweden. Roogere Krijgsschool. De ministor van oorlog brengt in de ,Sts.-Ct." ter kennis van belanghebbenden, dat dit jaar voor toe lating tot de Iloogere Krijgsschool worden openge steld. voor het leger hier to lando: 13plaatsen, en Voor dat in Nedennndsch-Indië: 9 plaatsen, welke plaatsen als volgt wordon verdeeld: A. Leger hier te lande: 0. Krijgskundige studiën: 6 voor officieren van het wapen der infanterie; 1 voor officier van het wapen der cavalerie; 2 voor officieren van het wapen der artillerie, en 1 voor officieren van hot wapeu dor genie, b. Studiën voor den intendance-dienst: 3 plaatsen. B. Leger in Nederlandseh-Indiö: jt. Krjjgsknndigo studiën: 3 voor officieren van het wapen der infanterie; 1 voor officier van het wapen der cavalerie; 1 voor officier van hot wapen der artillerie, en 1 voor officier van het wapen der genie. b. Studiën voor den intendance-dionst: 3 plaatsen. HPTTTH"T^>ji. Aan onze abonnós in Dca IfggSP' lBaag wordt op veelvul- vö dige klachten bericht, dat de bestelling van het postkantoor aldaar, waarmede vroeger het Leldscla Dagblad frerd bezorgd, op order van den cirecteur Iets vroeger het postkantoor verlaat, zoodafc het Dagblad, dat iets later aankomt, met de volgende bestelling moet wordeD be zorgd. In geen geval mag die echter den volgenden morgen geschieden; gebeurt dit toch, dan gelieve men dit den postdirecteur te melden. Gemengd Nieuws. Hedenochtend werd eeo mans persoon tusscben twee politie-agenten en ge volgd door een deurwaarder over do open bare straat in Don Haag naar het Huis van Bewaring gebracht, onder toeloop van een groot aantal nieuwsgierigen. Deze voor ver dachten wegens misdryf niet altijd gevolgde wijze van in-bewaring-stellen deed by velen de meening ontstaan, dat een delinquent wegens een zwaar misdryf was gearresteerd. Intusschen bleek het te zjjn een schulde naar, die wegens slechte betaling in gyzeling werd gestold. In het jaar 1898 zyn by de Afdee- Rng van den Baad van State voor de ge schillen van bestuur aanhangig gemaakt 314 Thomasvaer en Pieternel. Het is gebruikeiyk, dat in verschillende pchouwburgon elders op Nieuwjaarsavond en ook nog dagen daarna de „Bruiloft van Kloris en Roosje" wordt opgevoerd, waarby dan door Thomasvaer en Pieternel Nieuwjaars- wenschen worden uitgesproken. Dat geschiedt ook wel zonder genoemde bruiloft; maar dan treden gewoonlyk twee personon in het karakter of kostuum van Thomasvaer en Pi-ternel op. Zie bier een korte bloemlezing van wat zy zoo al zeiden. Enkele der aardige toespelingen zyn ook wel vo ko nen op Leiden van toepassing: Thomasvaer. Maar vrouw, ik bedoel h la Yan Kol Of Van der Zwaag, die nou lid van de Kamer Die trekken soms zoo'n leuke lyn, [zyn, Dat alle leden zich verkneuteren En grinneken om 't nieuw-modisch leuteren, Hard lachen om d'r druk gedoe Zoo iets mot je op een bruiloft hebben Dan gaat 't lollig d'r naar toe. Thomasvaer. En dan dio jonge "Willemien Zóó rustig tu8schen 't volk te zien, Ik zeg je: 't was een heeriyk feest Zooals er nooit een is geweest En onze stad zoo mooi verlicht 't Was een heoreiyk gezicht. En al die menscben uitgelaten, Zingend langs versierde straten, Dansend vaak op gracht en plein 'fc Had niet mooier kunnen zyn. Maar kwam je om elf uur op den Dam Dan was't: „ssst!" mondje dicht als 't kan 't Heeft versterkt den hechten band Tusscben Oranje en Nederland. Pieternel. Zag men van verre haar genaken, Dan moest men wel in geestdrift raken. Die zachte blik, dat bleek gelaat, Waar wilskracht op te lezen staat. z^ken, en wel betreffende: burgerlijke pen sioenen 20; mditaire pensioenen 92; perso- neele belasting 63; Ryksbydr3gen krachtens de wet op bet Lager Onderwys (art. 54 bis) 32; gemeentezaken 3; gemeente-geloleeningen 3; gemoente-begrootingen 3; gemeente reke ningen 3; regeling van de financiëele verhou ding tusschen het Ryk en de gemeenten 6; onderwyszaken 4; oprichting van scholen 2; het lidmaatschap van gemeenteraden 4; domi cilie van onderstand 6; stuiting van collecten 1 bruggelden Iuitgifte van gronden in erfpacht 1 aanvaarding van legaten 1; leggers van wegen en voetpaden 3; militie zaken 2; polderzaktn 7; waterstaatszaken 2 en fabriekszaken 55. Gisterochtend ontstond te V1 i s- singen door het omvallen van een brandende petroleumlamp, die op een tafeltje voor een bedstede in een huis in de Vlamingstraat stond, brand. Do bedstede, waarin de vrouw des huizes ziek lag, vatfcj vuur. Thuis waren allo.-n een zoontje van 10 en e.n dochtertje van 7 jaren. Door spoedige hulp der medebewoners is de vrouw uit het bed gehaald en in een deken gewikkeld ty een buur gebracht, terwijl door de hulp van anderen de brandende stroozak is verwyderd en de binnenbrand gebluscht. Op den Ryswykschen Weg hebben Maandag miidag polderjongens en schippers elkaar slag geleverd. Een Haagsch politie agent, die de vechtenden wilde scheiden, werJ deeriyk mishandeld. Aan een sterke politiemacht gelukte 't, nadat van dea wapen stok was gebruik gemaakt, een paar bel hamels naar het commissariaat van politie aan de Nieuwe Haven over te brengen. Op de Kalvermarkt te 's Gravenhage is Maandag-avond gevochten en zyn de ruiten van een tappeiy ingeslagen. Ook in andere buurten kwamen dien dag vechtpartyen voor. Onder meer is een persoon met een mes zoodanig aan het hoofd verwond, dat de man vermoedeiyk bet linkeroog zal moeten missen. Van het voorgevallene is proces verbaal opge maakt. Het mes is in beslag genomen. De Haagsche politie heeft Maandag-middag twee oude bekenden van de justitie aange houden, die verdacht worden in een herberg aan de Paveljoensgracht aldaar geld uit de toonbanklade te hebben ontvreemd. Door het voltooien van een vierde spoor aan het station Piet Gyzenlrug, waar voor het perron is moeten versmald worden en een nieuwe brug aangelegd, zal in het personenvervoer der H. S.-M. niet meer zooveel vertraging wordon teweeggebracht. Thans kwam het meermalen voor, dat expres- en internationale treinen een kwartier moesten wachten eer ze konden passeeren, ornaat er goederentreinen in den weg stonden, welke niet tydig konden gerangeerd worden. Ingevolge de uitbreiding van de pleitdagen voor de civiele kamer van bet Gerechtshof te 's-Gravenhage werd gisteren voor de eerste maal ook op Dinsdag den nieuw aangewezen pleitdag een zaak behandeld. Naar aanleiding hiervan werden door de advocaten P. F. L. Verschoor en J. Limburg, die in de bedoelde zaak als pleiters optraden, woorden van dank en hulde gebracht aan het Hof voor den genomen maatregel tot bespoediging in de afdoening der zaken waardoor een geding, waarin de plei.ooien in Sept. 1899 waren bepaald, reeds gisteren kon worden bepleit. Maandag zyn zakkenrollers ge ducht te '8-Gravenbage bezig geweest. Behalve de aangifte der vermissing van een aange- Ik kreeg haast tranen in myn oogen Zoo raakte lk in de ziel bewogen. Thomasvaer. 'tWas ook voor Haar, dit moet erkend, Gewis het plechtigste moment, Toen Zy voor 't oog van heel de natie De kroon ontving, die by Gods gratie En dcor het recht van Haar geboorte Volgens de wet haar toebehoort. Daarop deed Zy met vaste hand Den eed van trouw aan 't Vaderland. Pieternel. 't „Nieuwe licht" is opgegaan Over 't Haagje 1 "Wat al vrouwen Gaven daar heur werk t'aanschouwen Dezen zomer en bewezen, Dat een vrouw d'r ook mag wezen Op 't terrein van d'Arbeld, manl Thomasvaer. Zeker 1 'k heb respect voor al die wy ven, Als ze maar altyd vrouweiyk blijven, Niet overdreven wat ze doen, Niet bang gaan worden voor een zoen, Een man eens knuffelen op zyn tyd. Dan zegen 'k Vrouioenarrebeid l Pieternel wou, dat Amsterdam niet langer in dikke duisternisse bluft. Wanneer zal 't ware licht eens dagen Op Amstels straten? 't Is hier zoo donker, Dat jo soms by stergeflonker Moet zoeken naar je schelleknop. Thomas geeft haar een goeden raad. Vraag dat Dokter Blookervrouw I Licht, dat die je zeggen zou: Eerst De Eousiesbeste meid, Later d'Eledriciteitl Thomasvaer. God geef der Koningin Zyn zogen, Strooie bloemen op haar wegen, Leer haar in alles mensch te zyn. Doe haar wys ons land regeereD, Den socialen nood te keeren^ Zal haar eer en glorie zijn* toekenden brief, inhoudende f 200, is by de politie komen klagen een heer, dat men hem in do onmiddeliyke omgeving van het post kantoor een aangeteekenden brief, inhoudende f 100, heeft ontvreemd. Een ander heeft aan gifte gedaan, dat hem in of by het gebouw van de Nederlandsche Bank een couvert met f 175 is ontfutseld. Te Botterdam werden gister- morgen aan boord van het aakscbip „Waal- stroom", kapitein G. Tromp, van de „Mosslitter Company" (Griendtsveen), liggende naby de Oude Plantage, in bewusteloozen toestand door kolendamp van oen brandende kachel, in de hut gevonden twee zoons van Tromp, 19 en 16 jaren oud. De oudste is reeds dood; de tweede ligt nog in bedenkelyken toestand. De wagenmaker T. te Haarlem, op wien door zyn zoon op Oudejaarsavond by ongeluk een schot werd gelost, is, zonder tot bewustzü'n te zijn gekomeü, overleden. Voor de Amsterdamsche recht bank stonden gisteren twee gewelddadigers terecht, van beroep wevers en thuis liggende te Hilversum, die den veldwachter van Korten- boef mishandeld hadden op den Trompenberg. Zy werden door den veldwachter betrapt op bet stelen van aardappelen, vielen hem aan, sloegen hem met zyn eigen stok op zyn hoofd, drukten hem tegen oen boom aan en zetteD hem een mes op de keel. In den uitersten nood zocht de veldwachter naar zyn revolver, die hem in de worsteling op den rug was geschoven, vond ze en loste twee schoten op zyn tegenstanders, die hen echter onge deerd lieten. Zy sloegen op de vlucht, maar werden later gearresteerd. Tegen den een werd één jaar gevangenis straf geëischt, tegen den ander een jaar en drie maanden. De arrondissementsrechtbank te Maastricht, uitspraak doende in de zaak tegen P. J. Mevissen, die na een woordentwist over het wegraken van god geldstuk, Leonardus Kleynjans, te Jaboek, een messteek in het hart heeft toegebracht, verklaarde beklaagde schuldig aan doodslag en veroordeelde hem te dier zake tot 6 jaar gevangenisstraf. Te Harkema-Opeinde zou de 70 jarige T. Weening een bos vlas by de kachel drogen. Het vlas vatte vuur, en tooD de oude man het zou blusschen, vatten zyn kleederen vlam en bekwam by zulke hevige braDdwondeD, dat hy thans sprakeloos en zyn toestand ook overigens hoogst zorg wekkend is. Oudejaarsavond omstreeks tien uren trok het de aandacht van een voorby- ganger, dat er in de pas gerestaureerde Grooto Kerk te Hattem licht scheen. By onderzoek bleek een achtergelaten stoof brand te hebben veroorzaakt, die, dank zy der spoedige ont dekking, tot een paar stoelen kon beperkt worden. Gistermiddag is uit de Singel gracht te Utrecht opgehaald het ïyk van een 24 jarigen jonkmaD, die in don nacht van Zater dag op Zondag was verdwenen en van wien Zondagochtend enkele kleedingstukken in het plantsoen waren gevonden. Men vermoedt, dat hy uit liofdosmart zich van kant heeft gemaakt. Gistermorgen te halfzeven brak te 's Bosch een uitslaande brand uit in het lampenmagazyn van Leviticus op den Vuch- terdyk. Door het flink optreden van de brandweer bleef de brand tot één perceel beperkt. Alles verzekerd. Oorzaak onbekend. Hy zeegne allen die in Hoogheid zyn gezeten Hy zeegne land en stad. Opdat 't volgend jaar kan heeten: Wy hebben zon en licht gehad! Hy geve vrede ook aan Indië's stranden, Hy doe den schipper veilig landen, Behoede ons allen voor gevaaar. Thomasvaer weet dat hy nog veel meer te bespreken heeft. Er is heel wat gebeurd. In 'n jaar tyd zooals we weten, Worden er al heel wat betreurd. Er zyn weer 'n aantal zaaken, Zoo hier en daar weer in ons land, Die 't lang niet vrooiyk kunnon maken, 't Antwoord ligt zoo voor de hand: 't Was bier inbreken daar weer stelen, Dan weer 't verhaal van wreeden moord. Zie, Piet, ik kan het niot verhelen, 't Was soms erg ongehoord. Thomasvaer is dus nogal pessimistisch. Pieternel ook. Zeg eens even, vraagt zy, Wordt geen dader meer gestraft, Die wreedaardig Deemt 'n anders leven, Of wordt 't gerecht soms afgeschaft? En wat verder, meer dichteriyk dan taai- juist, zegt Thomasvaer: Maar toen ik leesdo, Wat in Frankryk daar gebeurt, Moet ik je zeggen dat ik vreesde, Dat 't beele land wordt afgekeurd. Pioternol. Spreek niet van Frankryk, dat i6 geen natie, Dat volk is eeuwig uit myn gratie. Waar zoo het recht verwrongen wordt Doet men de menscholykheid te kort. Thomasvaer. Eenmaal zal wis de dag aanbreken, Dat Dreyfus onschuld is gebleken, Dank zy de kleine heldenschaar Labori Zola en Picquart. De minister van justit i e heeft aan de rechterlyke ambtenaren doen weten dat vooralsnog in het rykskrankzinnigenge- sticht te Grave geeno patiënten zullen opge- nomon worden, dan nadat zy eerst in h^t rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik zyn geobserveerd, opdat geoordeeld kunne worden of de aard hunner krankzinnigheid de opne ming in het gesticht te Grave gedoogt. Alleen op de wereld.—Als ver volg op bet bericht in het Tweede Blad omtrent den jongen zwerver, die zich aan het politie bureel te Nymegen om onderstand aanmeldde, deelt de „Nym. Ct." mede, dat de jongen thuisbehoort by een tydeiyk te Wychen vertoevenden circus, welks directeur zyn voogd is. Deze heeft hom opgeéischt .en hem medegenomen. Biykens nader ingewonnen inlicbtingen moeten de verhalen vao den knaap niet geheel en al betrouwbaar zyn geweest. Vorschillende personen uit allerlei standen hebben zich gisteren by den commissaris van politie vervoegd om den jongen voort te helpen. De voogd wenschte den jongen, die, volgens hem, reeds meermalen aan den haal is geweest, echter by zich te houden en stelt zich voor hem dezen winter ter school te doen hier te lande. Maandagmiddag werd onder Hurwenen opgevischt het lyk van den heer Van der Wedden, burgemeester dier gemeente en gepensionneerd kapitein O.-I. leger. Dinsdagmorgen is in een der grachten van het landgoed „Dennenbroek," te Barneveld, het lyk van een wegwerker, In dienst der gemeente Barneveld, gevondon. De ongelukkige, die meermalen misbruik van sterken drank maakte, was den vorigen avond zwaar beschonken en is waarscbyniyk in dien toestand te water geraakt. De werkman J. S. Dyksfcra, gis- fceren te StieDs bozig met putgraven, was reeds op een aanzienlyke diepte met het werk gevorderd, toen plotseling een deel van den grond instortte en D. onder de aarde bedolven werd. Met alle kracht en beleid wer den maatregelen genomen, om de aarde te verwyderen en D. te voorschyn te halen, tot gisteravond echter zonder resultaat. Nadere byzonderheden ontbreken. (L.-C.) Aangaande den brand op de hof- stede „Middtlboeve" te Dubbeldam valt nader te berichten, dat de totale schade veilig op ruim f 25,000 is te begrooten. De groote Duitse he mailboot „Kalser Wilhelm der Grosse" heeft de laatste reis van Cherbourg tot de haven van Nieuw- York in 6 dagen min twee uren afgelegd. Tot de haven want by aankomst op 20 Dec. was er een zóó dikke mist, dat ae boot 24 uren moest stilliggen, alvorens de haven binnen te kunnen stoomen. Uit De Bilt, by Utrecht, meldt men aan het „U. D." het volgende: De 63-jarige tweelingbroeders Jansen, in de wandeling bokend onder den naam van „Coop en Hens", eon paar „raren", zooals men in het dorp zegt, waren, zooals zy dit elk jaar gewoon waren, de gemeente rond geweest om nieuwjaar te wenschen. De oude vrouw, by wie zy inwoonden, zond, toen zy 's avonds niet terugkwamen, een buurvrouw uit om eens te zien waar zy bleven. Deze vond hen ook, doch hoe? Op den Spierweg gekomen, vond zy Coop in de eene sloot naast den weg en Hens In de andere, beiden dood. Vermoe- deiyk zyn de oude lieden door de duisternis misleid In het water geraakt en verdronken. Heil ben, die het land regeeren Om het aanzien te vermeèren Van ons dierbaar vaderland. Heil hen, die hun bloed en leven Steeds daarvoor ten beste geven, Hier als aan het Oosterstrand. De gedachtenis dier braven Veel te vroeg, helaas begraven Ginder over d' Oceaan. Zy, die voor ons Vaandel streden, Hen herdenk ik in myn beden En stort op hun graf een traan. Maar ook Janmaat niet vergeten, 'k heb Janmaat lief, ik wil 't wel weten, Dus voor Janmaat een boezeel Vindt hy na veel gevaren Op de woeste, zilte baren 'n Veil'ge en behouden reó. Dat nyverheid en handel bloeie, D' algemeene welvaart groeie, Schenke het weer roem en eer, Opdat als in vroeger dagen De Ystad weêr de kroon moog dragen Van Europa als weleer I Thomasvaer. Ik zeg 't niet voor de pret: Soms walg ik van den druk van 'fc smerige [biljet, Verwittigend den burger hoe hy is aangeslagen In inkomst-, trys-, uitstalling- en welke straat- [belasting, hy nog meer moet dragen. De styi du van zoo'n ding is al niet erg beleefd: Zoo iets alsof je een trap in iemands lenden [geeft, Maar dan grynst nog de kleur om d'indruk [te verhoogen, Je hooploos aan als blauw van uitgedoofde [oogen1 Werd ik de baas van 'fc spul ('k bedoel die [drukkery) Maar met; een ruim salaris, dat zeg ik je [d'r byi - Dan wier 'fc aanslagbiljet verrukkeiyk om te [aanschouwen, Als Rimmel's almanak geparfumeerd voor [vrouweo, Gisteravond ooi 8 uren hebi een viertal jongelieden uit de Nieuwstraat te 'e-Grevelduin Capelle by den landbouwer Joost V. zoo lang tegen de deur getrapt en geschopt, dat de getergde man en zyn jongste zoon naar buiten kwamen, wat de baldadigen schenen verwacht te hebben; want omniidel- ïyk vielen dezen zo aan; de vader kreeg een messteek van 3 cM. diepte onder aan den hals en de zoon oen paar sneden over 't gezicht. Da za.«k is in handen der justitie gesteld. Voor de rechtbank te Zwolle is gisteren behandeld het treurige geval van vermoedelyken doodslag, dat Woensdag 14 Nov. te Staphorst zou hebben plaats gehad, j Dien dag heeft daar by de eendenkooi van Jan Kuyers oiens zoon Jan oen schot hagel in zyn dybeen gekregen uit het geweer van den jager Hendrik Jaa H, met het treurig gevolg, dat by nog dienzelfden dag is overleden. Daarvoor had H. zich nu te verantwoorden; er waren 16 getuigen gedagvaard. De vader van Jan Kuyers was de eerst© getuige en vertelde, dat zyn zoon 's morgens te zes uren Daar de kooi was gegaan om op te passen voor stroopers. Daar had hy veef last van en o. a. had de oude Kuyers her* haaldeiyk H., dien hy ook wel betrapt had, gevraagd en zelfs geld geboden om niet meer by zyn kooi te stroopen, uit vrees, dat zyn kooi verstoord zou worden. De jonge Kuyers kwam echter niet terug, en ongeveer tegen één uur ging zyn zuster Marrigje eens naar de ongeveer drie kwartier van huis gelegen kooi. En kort daarna reed ook de vader er heen. Onderweg kwam hy zyn dochter tegen zonder Jan, doch met den hond, die met Jan was uitgegaan. Toen de vader dat zag, werd het hem somber te moede. Hy ging aan het zoekeD, was gelukkiger dan zyn dochter, en by een hek in 'fc veld vond hy zyn zoon op den weg liggen in een grooten plas bloed. Van het lyk wees een lange streep bloed, van wel 90 pas, hoe ver de ongelukkige zich had voortgesleept. Op een plek onderweg had hy blyköaar even stil gezeten, daar lag ook zyn polsstok. Een enkele snik was het eenige teeken van leven, dat de vader opving. Hy legde hem op de kar, maar toen hy thui&i kwam, bleek de jongen al dood te zyn. Om de wond aan zyn been was zyn zakdoek gebonden. De vader vertelde, dat zyn zoon nooit iets met H. had gehad; hyzelf had dezen zomer wel woorden met hem gehad. Er bestODd al lang vyandschap tusschen hen. De jager H. is een persoon van 62 jaar, met gryze dunne haren. Hy beweerdo dat hy door den jongen Kuyers was aangevallen. Hy was daar dien morgen in de buurt geweest om te jagen, doch hy was niet binnen de z.g. gerechtigheid van de kooi van Kuyers. Maar de jonge Kuyers kwam woedend dreigend op hem toeloopen, zei hy, en by ging toen op de vlucht. Een sloot kon hy Diet over, omdat Kuypr3 er vlugger over waq dan hy. Zyn polsstok had hy by de vlucht verloren, en het roepen om zyn zoon Geer^ die daar ook in de buurt was, hielp niet. Hy week steeds meer achteruit en toen hy eindeiyk by een sloot stond en niet meer achteruit kon, gaf Kuyers hem een slag met den pols* stok op don linkerschouder en juist opdat oogenblik ging het geweer af, dat by onge veer in de houding van „geveld" beweert te hebben gehad. Door den slag is hy gevallen, toen is hy opgestaan en heeft de vlucht genomen. De lykschouwing van dr. Ten Baa, te Stap- En voor de heeren riekend naar je echte [Friesche baai, 't Papier zou zwaar Bristol zyn, de druk o zoo [wonderfraai. Geen druk zou zoeter zyn dan myn belasting* [druk. Aetherisch, vlinderlicht wier 't folterende juk I Pieternel. En de waarschuwingen, werden die ook zoo [artistiek? Thomasvaer. Daar maakte ik geïllustreerde briefkaarten van, [met boeventypen door Braakensiek. Of met afbeeldingen van tal van andre heer- [lykheden, Die nu door de meeste menschen niet kunnen [worden bestreden, Of met gezichten uit Luxemburg of van den [RtJn, Dan zien do menscben ten minste waar za ['s zomers hadden kunnen zyn, Waar ze lekker hadden kunnen braaien ln de [zonnestralen, Als zo niet zooveel belasting moesten betalen l Ik streefde naar 't uitnemendste in vorm en [kleur en lyn, Het zou in dubblen zin uit- en innemend zyn l De heer Chrétienni zei elders, in z'nóéntj® den nieawjaarswenscb, waarin deze vorzen; Ik wensch aan Neerlands Koningin Een leven ryk aan zegen, Aan achting van het gansche Volk, Dat haar heeft lief gekregen. De Hemel zy Haar steeds naby, De Hemel moog Haar sparen; Niot slechts dit pas begonnen jaar, Maar vele, vele jareD, Ik wensch den Burgemeester hier Een jaar, zeer ryk aan zegen; Ik wensch dien brave heil, geluk En vreugd op al z(Jn wegen. Ook wensch ik den Gemeenteraad, Een jaar als zy 't begeeren. Ik hoop, dat leed en smart voor hen In biydschap moog' veikeerenl

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2