Bears van Amsterdam. den Koninginneweg te vallen. Zwaar gekwetst is hy per brancard naar het Elisabethsgasthuis overgebracht, waar by kort daarna is overleden. Te Hilversum is Zondagavond laat de bakkerij met woonhuis, bewoond door den bakker Putman, aan den Zeedyk afgebrand. Zaterdagavond omstreeks halfelf is uit de Spoorhaven te Rotterdam opgehaald het l(jk van den 26 jarigen derden machinist J. Lemmon, wonende te South-Shields en hehoorende tot de bemanning van bet in die haven liggende stoomschip „Lammermoor." De man was een half uur te voren in het water geraakt. In den Grooten Schouwburg te Rotterdam ontstond gisteravond een begin van paniek, toen, tijdens het twoede bedrijf van „Colinette", een stoompijp van den ver warmingstoestel met een hevigen knal uit- censprong. Yan de galerij en de loges liepen eenige menschen naar de uitgangen, en een paar dames vielen flauw, maar dank zy de kalmte van mevrouw Van Eysdon—Vink en den heer Erfmann, die doorspeelden, was de rust onder het publiek spoedig terugge keerd. (2V. R. C.) Het bestuur van den Ned. Stud.- Roeibond ia voornemens een onderzoek in te stellen of de Loosdrechtsche plassen, en speciaal de vaart van Nieuwersluis daarheen, het Spaarne als wedstrijdsterrein zullen kunnen vervangen. De ongeschiktheid van laatstge noemd vaarwater en de tegenwerking, oie de Roeibond by de vaststelling van den datum voor do „Varsity" jaarlijks te Haarlem onder vindt, zullen zeker de aanleiding tot dien stap zijn. (N. S De Hoogo Raad heeft uitgemaakt, dat de verplichting van den man tot onder houd van z\jn vrouw ook dan bestaat, wanneer deze laat6te niet met hem samenwoont. Te Steenbergen (N.-B.) is oen e 1 f- jarige jongen door het ijs gezakt en ver dronken. Om te zien, of het ijs sterk gonoeg Is om een mensch te dragen, moet, volgens ervaren jagers, een eenvoudig middel bestaan. Zoodra namelyk, zeggen zij, een haas er over heeft durven loopen, kan het ook een mensch dragen. Of men nu nooit bedrogen zou uitkomen, als men alleen op deze jagerstraditie afging? Zeker is het echter, dat de hazen uiterst voorzichtig zijn, eer zij zich op het ijs wagen. Een Duitsch jager vertelt, dat by eens een beek moest overtrekken, die bevroren was, en dat hy lang besluiteloos stond eer zich op het ys te wagen, doch ten slotte het spoor van een haas ontdekte, waarlangs hy behouden aan den overkant kwam, niettegenstaande hy zyn gewicht, behalve geweer en andere voor werpen, die by by zich had, op 90 kilo schatte. ArnhCt.) Onder voorzitterschap van den heer F. W. H. Emons had'Maandag in Café „De Karseboom" te Amsterdam een vergadering plaats, uitgeschreven door het voorloopig be stuur, dat zich, op initiatief van den hoer Emons, gevormd heeft tot oprichting van een nieuwen Wielryders- en Wielrenners Bond. Tegenwoordig waren een 40-tal renners of belangstellenden in de rensport. Door de presentielyst te teekenen gaf men ndhaesie te kennen met het doel der vergade ring: oprichting van een Wielryders-en Ren ners Bond in Nederland onafhankeiyk van den 4. N. W.-B. Na een inleiding van den heer Emons werd gnet algemeene stemmen doze motie aange nomen: „Gezien het besluit van de alg. verg. van len A. N. W.-B. dato 27 November 1898, waarin is aangenomen, dat het renwezen op 1 Maart '99 van dezen Bond zal worden ge- schei Jen. „Gezien de debatten dezer vergadering en tevens kennis genomen hebbende van do door die vergadering aangestelde commissie tot oprichting van den nieuwen Bond voor het renwezen, „Hebben besloten: „Het Dag. Bestuur van don A. N. W.-B. te verzoeken „lo. Om de bovenbedoelde Commissie op te heffen, aangezien zy zelf thans de regeling op zich willen nemen van den nog te constitu- eeren Bond. „2o. De verschillende zaken, op het renwezen betrekking hebbende, aan onzen Voorzitter a. i. (den heer F. W. H. Emons te Ryswyk Z.-H.) over te dragen vóór of op 1 Maart 1899. „Zy voegen hieraan ten overvloede toe, dat, Ingeval het Dag. Bestuur zich niet bevoegd acht, om beslissing te nemen op bovenstaand verzoek of, ingeval zy het niet voor inwilliging vatbaar achten, alsdan ingevolge art. 16 der statuten van den A. N. W.-B. hierby het ver langen te kennen geven, om met eenigen spoed een byzondere alg. vergadering te beleggen, waarop hun verzoek zal kunnen worden be handeld". Door den heer Emons werd nog medegedeeld, dat 450 leden bereids in beginsel toegetreden waren tot het nieuwe lichaam. Allen, die een officie?lo functie in den A. N. W.-B. bekleeden, waren van deze vergadering geweerd. Toen gistermiddag de secretaris- penningmeester J. B. Schieveen der bootwer- kersvereeniging „Helpt Elkander", te Rotter dam, wonende Van Speyk straat, rekening en verantwoording moest uitbreügen over den stand van het ziekenfonds der vereenigiog, bleek, dat ruim f 370 uit de kas der vereeni ging verdwenen was. De secretaris-ponning- meester gaf als veronschuldiging op, dat hy het geld ten behoeve van zyn gezin had aan gewend. Natuurlyk namen de overlgo bestuursleden hiermede geen genoegen en deden hun beklag by den commissaris der vierde politie afdeeling, den heer J. J. Soer, die Schieveen in arrest deed nemen on een voorloopig verhoor deed onder gaan. Hy bekende degelden, die deleden der vereeniging wekeiyks in het ziekenfonds stort ten, ten eigen bate te hebben aangewend. Door het bestuur werd gisteren een vergadering be legd, ten einde maatregelen te nemen om het tekort te dekken. Do justitie ie met de zaak gemoeid. Zondagmorgen te ruim 6 uren brak in de broodfabriek „Van den Berg" op den Put te Leeuwarden een felle brand nit. Daar wegens den Zaterdagnacht de arbeid reeds lang had opgehouden, werd de brand eerst ontdekt, toen hy reeds grooten omvang had gekregen. De brandweer mocht er in slagen den brand tot de bakkery te bepalen. Er is vry wat schade aangericht. Alles was verzekerd. Er wordt bericht, dat een gedeelte van het Londensche universiteitsgebouw ver brand is. Do trekking der Parjj sclie tentoonstellingsloten heeft gistermiddag plaats gehad. De 100,000 franken is gevallen op nummer 386 van de 13de serie. In een paardespel dat te Botosjanj, in Rumenié, voorstellingen gaf, brak in den nacht van Donderdag op Vrydag brand uit. Drie stalknechts en zeven paarden verbrandden. Een personentrein van Moskou naar Warschau is by Bojary met een goe .'eren- trein in botsing gekomen. De locomotief en drie wagens van den personentrein en vyf waggons van den goederentrein werden ver nield. Vyf menschen zyn gedood en dertien gewond. Te Tamatawe op Madagascar zyn sedert het uitbreken van de pest 108 menschen daaraan gestorven; slechts één Europeaan is aangetast. 27 December 1898. 2% pCLHeA Wart Schold. 8 pCt Ohlig. dito 4 8 pCt Cort dito 4 4 4 pCt. Broxüië 6 pCt. Ooatonr Moi/Nor. «44 JttoJJaU 4 4 o pCt. Portugal. 4 4 4 J pCt. Spanje. 4 4 G pCt. Mexico 4 4 4 A pCt. Venezuela 4 4 Koloniale Bank Aan doelen 4 dito prol. - 4 Ncderl. Indische Handelabanlt 4 Kcderl. Handol-MJj. op resoaatfö Dordt Pctr. Mij.. Java Petr. Mij. 4 KoninkL PotroL-UjJ4 4 Noderl. 4 4 4 4 Mocara Enim 4 4 4 Sumatra Palcmbang 4 4 4 4 Aand. Soeuialata 4 4 4 4 Central. Pacific Shares «444 Atchison Topoka «444 dito pret e 4 4 Or. Shortlino B. 4 4 4 Union Paciflo 4 4 4 dito pret 4 4 Qnlfoharoa. 4 6 pCt. dito Oblig 4 Delta haren 4 4 Frolongatie 2% pCt. Denver's 20%$. Marktheriohten* Schiedam, 24 December. Noteering van de Make- laarB. Moat-rgn 11.— Jeuero f 15.idem. Am et. troef 16.50 per <cd. vat oq zond-jr fust zonder do belasting. Spoalicg-comm aaie per ketel 1.40. Noteeriag van den BraailerabonJ. Moutwijn 10s/8 a 1/2 per heet. ct. zon or fast e-i zonde- belasting. I5ude£raven, 27 Deo. Kaae. Aangov. 91 wagens, te zsmen 4512 etuka, wegende 20,256 KG. Prija lete aoort Gondsche f 23.a zwaardero a 2de aoort /18.a ƒ20.Dorb kaae, prge l6te aoort 22.a 2de aoort 20.a f Edammer Kaai. prga lete aoort 25.a 2de aoort ƒ21.50 a wageneLeidacbe Kaae. a f het schippond. Handel matig. Rotterdam, 27 December. Vee. Aanvoer 30 Paar den Veulena, 1002 magere en 530 vette Runderen, 214 vette- en graekalveren, 89 nuchtere Kalvoren, 523 Schapen of Lammeren, 679 VarkenB, 71 Biggen, BokkeD, Ezel. Men notee.t: Vette Randeren late qual. 68 a 2de qnal. 52 a 8de qual. 42 a cents. Ealveren lato qual. 90, 2de qual. 80 a 70 ct., 8tieren late qual. 50, 2do qual. 40, 3de qual. ets. alles por KG. Ossen late qual. 59, 2de qual. 53, 8de qnal. 44 conté. Handel vlug. Schapen late qual. 52 a,2de qnal. 46 a cents. Varkens late qual. 37, 2de qual. 36, 3de qual. 35 centa. Licht eoort 34 a 86 centa. Veel vraag voor buitonland. Handel ving. Graekalveren ƒ35 a 65, Melkkoeien ƒ140 a ƒ205, Kalfkoeien ƒ135 a ƒ220, Stieren 65 a ƒ170, Vaarzen ƒ70 a ƒ120, Pinken 45 a 70, Paarden ƒ30 a ƒ60. Boter. Aanvoer: 42/8 en 65/16 ton en 648 atnkken van 1/9 ^ilo. D& prijzen waren ala volgt: late qual. 56, 2do qnal. fi4, en 8do qual. 50. Voor atnkken van l/3 kilo werd 60 a 65 centa betaald* INGEZONDEN. Geachte Redactie Wil s. v. p. zoo vriendelyk zyn de volgende regelen in Uw geëerd blad te plaatsen, en wel om eenige onware voorstellingen van het gebeurde op het „Arion"-concert te verbeteren. lo. heeft oen zekere persoon zich onder het zingen van „Arion" geen toegang weten te verschaffen in de kamer, waar de heer G. zich bevond, maar was daar al gedurende de geheele pauze; 2o. is C. volstrekt niet door daad lastig gevallen; nadat cie zekere persoon geen tien woorden tot C. had gesproken (maar alleen h6m gezegd boe hy zyn handelingen tegen over hem qualificeerde), vatte C. een stok op en wilde dien zekeren persoon te ïyf, waarop die een voorwerp opnam, om den slag te pareeren, oio echter niet gevallen Is, zoodat van handtastelykheden noen van den eenen, noch van den anderen kant sprake kan zyn; niet ondergeteekende heeft dus het eerst gedreigd 1 Dat C. door zoo'n betrekkeiyk klein incident geheel van streek raakte, och, wie kan daar voor, te meer daar niets met opzet ge beurd Is. Dat dit allee geschiedde op „een oogenblik, waarvan wellicht het bestaan van hem en zyn gezin afhangt", als C's intriges gelukt waren, had dat juist het ander gezin getroffen; men zou haast kunnen herhalen het spreek woord: wie een „kuil graaft voor een ander valt er zelf in". Ook zal het ondergeteekende geen schade doen of C. V6el of weinig lessen heeft, dat valt toch geheel buiten zyn kader. Ik betreur de wyze, waarop het gebeurde is voorgesteld, omdat dit geheel bezyden de waarheid is en daaruit voor my verkeerde gevolgtrekkingen kunnen worden gemaakt. Gaarne verstrek ik iedereen, die ze wenscht, de gevraagde inlichtingen. Dankende voor de verleende plaatsruimte, hoogachtend, Uw dw. G. Tegen opöamo van bovenstaand stuk be staat geen bezwaar, aangezien het hier geldt een bezadigd verweerschrift tegenover een persoonlyken aanval vaD myn kant. Ik heb geen naam genoemd, dus vorder ik dit ook thans niet van den inzender. Het antwoord van G. beeft intusschen myn meening in geen enkel opzicht gewyzigd. De ongenoemde persoon is in de bestuurs kamer achtergebleven. Hy behoorde tot het publiek, dus had daar tydens de uitvoering niets te maken. Nog minder was het daar de plaats tot den heer C. verwyten te richten. Wie het eerst geslagen heeft, doet niets ter zake: de geheele schuld van het gebeurde komt op het hoofd neer van hem, die de ruzie gezocht heeft. Dat niets met opzet is geschied, daarover luiden myn inlichtiogen anders. De intriges, waarop G. doelt, hebben evenzeer myn verontwaardiging opgewekt, doch nimmer is daaruit een verontschuldiging, laat staan een rechtvaardiging to putten, voor het zoeken van ruzie met den hoer C. op een voor den heer C. zoo gewichtig oogen blik. Dat ik ergoös een onwaro voorstelling zou hebben gegeven, ontken ik volkomen. D. G. BUITENLAND. Fraulcrjjïi. De zittiug van het parlement is gesloten. De eerstvolgende zitting zal 10 Januari plaats vinden. De heer Max Régis, de geschorste burge meester van Algiers, heeft zyn getuigen ge zonden aan den heer Le Pic van de „Droits de rfiommo," ten gevolge van een artikel van dezen heer, dat de heer Régis voor zyn persoon beleedigend acht. De bekende Fransche schryver Georges Rodenbach, ook in ons land geen onbekende, is in den ouderdom van 43 jaar to Parya overleden. Cri*iol£ezxla.n<l. De heer Papaöiamantopoulo, oud-consul van Griekenland to Salonibi, is benoemd tot di recteur van het politiek bureau van prins George. 6pauje. Uit Madrid wordt gemeld, dat de toestand van den heer Sagasta, de Spaansche minister president, zeer is verergerd. De heer Sagasta is 73 jaar oud. Andero berichten daarentegen melden dat de ziekte haar normaal verloop heeft. Turkjje. De gezanten te Konstantinopel hebben be sloten by de Ports stappen te doen, ten einde van den Sultan een irado te verkrygen, waarby aan Creta autonomie wordt verleend. Rusland. Jhr. Van der Hoeven, secretaris van de legatie der Transvaal, heeft gisteren aan graaf Moerawjef, minister van buitenlandsche zaken, de brieven ter hand gesteld, waardoor dr. Leyds, die om redenen van gestel Brussel voor het oogenblik niet verlaten kan, ty Z. M. den Czaar is geaccrediteerd als buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister van do Zuid-Afrikaansche Republiek. Servië. Het was Zaterdag veertig jaar geleden, dat het huis Obrenovitch door de Servische Skoepchtina op den troon van het koninkryk werd hersteld. De minister president George- vitch herdacht in de zitting van Vrydag van het Servische parlement dezo gebeurtenis, waarop de Skoepchtina besloot den dag feestelyk te herdenken door de by woning van een „Te-Deum" en een receptie ten hove. Tevens werd besloten dien dag geen zitting te houden. Transvaal. Te Johannesburg heeft een Transvaalsche boer, die bet ambt van politie-agent bekleedt, by een standje voor het huis van een Engelschman den bewoner gedood. De man is gevangengenomen en later onder borgtocht van 200 pd. st. weer vrygelaten. Volgens berichten uit Engelsche bron zou de politie geroepen zyn om een standje voor de woning van een zekeren Edgar uiteen te dryvon. Of zy deze taak heeft volbracht, melden de bladen niet; wel kan men er lezen, dat de heer Edgar werd buitongeroepen en zonder meer doodgeschoten door een der agenten. Volgens een ander Engelsch bericht zou hy zelf de woning van den Engelschman zyn binnengedrongen en hem daar hebben „vermoord." Op een groote vergadering te Johannesburg van inwoners van Britscha nationaliteit werd besloten aan de Koningin een adres te zenden, waarin der vorstin wordt verzocht aan haar vertegenwoordiger by de Zuid-Afri kaansche Republiek de opdracht te geven, by de regeering dier republiek de noodige stappen te doen om recht te verkrygen in de zaak van den politieagent, die den Engelschman Edgar doodde. Tydens de vergadering ontstond een gevecht tussebtn de burgers en de Engelschen. Er werd met stokken geslagen; de burgers vlucht ten in het postkantoor. Drie personen werden in hechtenis genomen, waarna de orde werd hersteld. De vergadering stelde het adres in handen van den Brifcschen consul, die beloofde het aan de bevoegde overheid to zullen over handigen. Creta. De admiraals der vier mogendheden hebben Creta verlaten. De r-geering van Montenegro heeft even eens de Montenegrynen teruggeroepen, die deel uitmaakten van de internationale gen darmerie. De zaak Dreyfus-Picqnart. In de „Petite République" dost de heer Jaurès het volgende verhaalToen Esterhazy het facsimile van het borderel in de „Matin" zag, ylde hy naar den heer Schwartzkoppen en zei dezen: „U kan my in het verderf storten, maar als u spreekt, zal ik my wreken door te vertellen, dat u de minnaar is van mevrouw X. (een dame uit do hooge Parysche kringen). Dan zal een groot schandaal daar het gevolg van zyn." De heer Schwartzkoppen beloofde, dat hy zou zwygen. Hy waarschuwde de bedoelde dame en verliet kort daarop Parijs. Toen cie naam van Schwartzkoppen voorkwam op de lyst der in het proces Zola gedagvaarde getuigen, begaf de genoemde dame zich naar Zola en bezwoer dezen, in het proces niets te zeggen wat haar kon compromitteeren. De heer Jaurès beweert, dat hy dit verhaal van Zola zelf heeft. Een vriend van Gabriel Monod heeft met een medewerker van de „Temps" gesproken over de woorden, die Jaurès hom in den mond legde ten aanzien van de „afschuwelyke mid delen, door generaal Mercier aangewend om Dreyfus' schuld te bewyzen." Monod komt er tegen op, dat een deel van een gesprek (dat in 1897 en niet in '98 gevoed werd), aan de couranten wordt overgebracht, en hy weet niet zeker of ze juist zyn overgebracht, maar dat hy iets in dien zin gezegd heeft, erkent by. Ernest Lavisse heeft ontslag genomen als hoofd leeraar in de geschiedenis aan de mili taire school van Saint-Cyr. De „Temps" meldt geen byzondere redenen voor dien stap van Lavisse, maar geeft in het algemeen aan, dat by, wegens zyn houding in de Dreyfuszaak, zyn ontslag gewenscht achtte, om alle misverstand en alle incidenten te voorkomen. De heer Loew, president der crimineele kamer van het Hof van Cassatie, heeft zich gistermorgen naar het ministerie van binnen- landsche zaken begeven om de verklaring op te nemen van den heer Dupuy. De heer Barthou, oud-minister van binnen- landsche zaken in het kabinet-Méline, zal Woensdag gehoord worden. Zaterdag is voor het Hof van Assises van de Seine het proces behandeld tegen mevrouw Paulmier. Men zal zich de zaak herinneren, mevrouw Paulmier achtte zich in haar eer gekrenkt door een artikel van Millerand in de „Lanterns". Daarover zich willende wreken had zy, na een paar malen tevergeefs getracht te hebben den heer Tillerund op det bureau van de „Lanterne" te vinden, op den secretaris der redactie, den heer Olivier, twee revolver schoten gelost, waardoor deze zwaargewond werd. Zy verklaarde aan de jury, dat zy zich had willen wreken. „Gy kunt niet weten", zeide zy, „wat men in omstandigheden, als waarin ik my toen bevond, gevoelt." De president laakte haar gedrag ernstig. De beschuldigde werd vrygesproken van poging tot moord, doch het Hof veroordeelde haar den heer Olivier 15,000 franken als schadevergoeding te betalen. De inschrijving ten bate van de weduwe van kolonel Henry beloopt meer dan 100,000 fr. De advocaten van mevr. Henry, mrs. Chenu en Saint AubaD, zulien nu weldra het proces tegen den heer Reinach beginnen. Echter zyn mevr. Henry en mr. Chenu het nog niet eens over de jurisdictie, voor welke het proces zal moeten plaats hebben, zegt de „Ind. beige." Het „Journal de Genève" bevestigt de juist heid van het verhaal in de „Petite République" omtrent het gesprek tusschen den graaf Van Munster, den Duitschen gezant te Parys, en graaf De Turenne over deo beweerden brief van keizer Wilhelm over Dreyfus. De gezant sprak den graaf De Turenne, oie zeer bevrien» was met minister Hanotaux, in een der salons te Parijs aan, om hom te verklaren dat deze brief, als er zoo een bestond, valscb was. De gezant koos dezen weg om geen aanleiding te geven tot een incident, dat mi* schien ernstige gevolgen had kunnen hebben*, De „Echo de Paris" verzekert, dat enkel? stukken van het geheime dossier niet aan de verdediging van Dreyfus zullen worden medegedeeld. Volgens de „Liberté" heeft een lid van het Hof van Cassatie verklaard, dat het geheime dossier wel degeiyk stukken bevat, die op hoogverraad van de zyoe van een officier van den generalen staf betrekking hebben. Die stukken heoben evenwel niet beslist trekking op Dreyfus. Do str af kamer van het Hof van Cassatie beeft Zaterdag eerst Durlin en Fornizetti, en daarna den brigadier Lapert, van de republi- keinsche garde, verhoord. De minister van justitie Lebret moet aan een redacteur van de „Echo de Paris" ver teld hebben dat het geheime dossier nog niet aan het Hof van Cassatie was medegedeeld, maar dat dit toch slechts een quaestle van enkele dagen was. De minister voegde er by dat do leden van het Hof zelf den minister van oorlog verzocht hebben, de waarborgen, in het belang van da veiligheid van den staat noodig geoordeeld, aan te wyzen. De redacteur van de „Echo de Paris" be weert nog, dat de leden van het Hof beloofd hebbeD, dat mr. Mornard aan zyn cliënte, mevrouw Dreyfus, slechts oie stukken zon mogen mededeelen die de regeering ongevaar lijk voor de veiligheid van den staat zon achten. De diplomatieke personen, in dia stukken genoemd, zouden slechts met een letter aangeduid wor-en. In den loop van deze week zou een officier het geheime dos sier naar het paleis van justitie overbrengen. LEIDEN, 27 December. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 1° C. 33.8' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 3 C. 37.4 F., 's middags om 12 uren 5° C. =41 F., 's namiddags 4 uren 6° C. 42.8' F. By de heden alhier gehouden verkooping van cokes, in partyen van 60, 10 en 5 Heet., waren de pryzen 23, ƒ4.80 en ƒ2.40. De garuizoena-commandant kolonel Duycker heeft na bekomen machtiging de vergoeding voor hu ishuur van verschillende gehuwde onderofficieren der wapens, alhier in garnizoeD, met een bepaald bedrag ver hoogd. Volgens het „Vad." zullen waarschyDlyk jn April Gottfried Mann en Theo Bouwmeester ia het huwelyk treden. Beroepen is by de Nod.-Herv. Gemeente te Leksmond c. a. de heer T. Lekkerkerker, predikant by do Ned.-Herv. Gemeente te Hagestein. Ai de ledea van het hoofdcomitó voor de inhuldigingsfeesten in Don Haag, zoomede hoofdpersonen in versierings- en verlichtings comités en andere stadgenooten, die zich by de feesten verdienstelijk maakten, zullen vaa wege H. M. do Koningin de herinneriugs- medaille in brons ontvangen. Het heeft Hare Majesteit de Koningin- Moeder behaagd een belangryke gift te doen toekomen aan de Weldadigheids instelling te 's-Gravenhage, opgericht door mej. C. Belin- fante, en wei ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan, als biyk van belangstelling in en ten behoeve van het doel, beoogd met die instelling. De minister van koloniën heeft in zake de Soio-valleiwerken dezer dagen een com missie van onderzoek benoemd, bestaande uit de heeren: J. M. Telders, boogleeraar-directeur der polytechnische school te Delft; J. E. De Moyier, directeur der burgeriyke openbare werken in Nederl.-Indië; W. F. Leemans, inspecteur van 's Ryks waterstaat, en J. Kraus, hoogleeraar aan do polytechnische school te Delft. Van deze commissie zal de heer Kraus, dia belangryke werken ook buiten Europa heeft uitgevoerd, zich resds de volgende maand naar Java begeven, ten einde, gezameniyk met den heer De Meyier, door plaatseiyk onderzoek de gegevens te verzamelen voor het rapport der commissie, dat de minister zich vleit zoo tydig te zullen ontvangen, dat by de volgende Indische begrooting een be slissing zal kunnea worden voorgedragen. De heer De Meyier zal met den heer Kraus naar Nederland komen, om aan de beraaasla gingen der commissie deel te nemen en tot haar advies mede te werken. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuw-York naar Amsterdam, is 27 Dec. te IJmuiden aangekomen; de „Greek", van Kaapstad naar Southampton, arriveerde aldaar 26 dezer; de „Koningin Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Dec. van Perim; de „Orion" arriveerde 25 Dec. van Amsterdam te Kopenhagen; de „Prins Willem V", van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 26 Dec. van Havre; de „Werkendam'^ vertrok 23 Dec. van Nieuw-York naar Rotter, dam; de „Ardjoeno" arriveerde 26 Dec. van Rotterdam te Padang; de „Berenice" arriveer jo 25 Dec. van Amsterdam te Stettin. Vor. Koora koens. liedoo. 86%$ 86% 96% 96% 96% 96% 61% 54 84% S4% 83% 83% 22% 23 42% 43 86% 86 37% 87 52 62 69 84% 162 115 113 169% 245 263 24 24 123 124% 92 90% 172 41% 41% 13 18% 50% 60% 66% 66% 43% 43% 72% 73 16% 15& 67% 67% 45% 46%

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3