de velo mo iiykhaden hierin door haar schitte rend overwonnen. En niet alleen Mile Miranda kweot zich lo .'waaralg van haar taak; alle andere artisten vervulden hun rollen, hetzjj meer of minder omvangrijk, zeer bevredigend. D'Aesy had de rol van Nllakantha. Deze zanger is zeer zeker een der besten van de Fransche Opera. Ook hom ontbrak het geens zins aan wel verdienden bfjval. De geheele schouw urg moet genoten hebben van de kostelijke romance: „Lakmó, ton doux regard se voile." Rivlöre als Gérald gaf met entrain de aria uit de eerste acte; bet 6lot was best; even als hot duo met de schoone Lakmó on de geheele dorde acte. Een woord van bijzondere voldaanheid over de keurigo oócors voor de aan natuurschoon zoo rijko Inische natuurtooneelen, aie „Lak mé" voor het bewonderend oog zoo aantrekkelijk maken, moet ons nog van het bart, en het doet ons genoegen hierbij te kunnen vermel den, dat ze zoo meesterlijk geschilderd werden door onzen stadgenoot den decoratieschilder den heer P. J. Niesten. Het geheel beeft een bijzonder gunstigen indruk gemaakt, verhoogd als het werd door hot ballet In do tweeJe acto, al mocht dan ook de optocht of stoet in het tweeJe bedrijf al te sober genoemd worden. Van het orkest, onder leiding van den heer "W.trnots, niets dan goed, het enkele te sterke momenten en eon zeor vooroarige fluit, in het derde bedrijf, niot ais groote zonuen aan rekenende. Te halfacht begon de voorstelling, ruim kwart over tienen was ze geëindigd. Uitvoering van de overeenkomst betrokkclijk do lijn Leidon—Woerden. Aanvullingsbegrooting van Waterstaat). Aan 's Ministers Memorie van Antwoord op het afdeollngsverslag der Tweede Kamer is }ct volgende ontleend: In hot vorslag schijnt te zijn gedacht aan de bevoogdbeid van de Exploitatie-maatschappij (van do Nederlandscho Rijnspoorweg-maat- sch .ppü overgenomen), om de lyn Leiden Woeroon te oxploiteeren, welke bevoegdheid forst zou ophouden bij naasting der Exploitatie- naatscbappy. Maar aan het recht om een spoorweg te exploiteeren, aan oen dorde inge volge eon goedgekeurd exploitatie-contract verleend, werd tot dusver nimmer de naam van „concessie" gegeven, on dat dit woord in art. 74 stellig niet dezo botcekeni3 beeft, wordt bewezen door bet feit, dat gesproken wordt van concosslön dezor spoorwogeD, nl. de concessie LeidonWoorden on van den Noderl. Centraal-Spoorwug, welke laatste spoorweg door do eigenares, do spoorweg maatschappij van dien naam, wordt geëxploi teerd on omtrent wulken dorhalve geen oxploitatie-contract is afgesloten. De regoering gooft do redenon op waarom bi) beschikking van 1 October 1890 do con cessie LeidonWoerden tot 31 Docembor 1898 werd verlongd. Ton aanzion van de vraag, welko voorstellen bt) do ondorhandolingon aan do Exploitatie- maatschappij zijn godaan, kan worden mede gedeeld, dat daarby dezerzijds is uitgegaan van de godaebto, dat de Exploitatio-maat- schappU de sommen, welke tor zako do liquidatie van den spoorwog Loidon—Woorden moeston worden betaald, öf zelvo behoorde voor to schieten, öf do rente daarvan behoorde to vergooJon. Had dio vergoeding niet plaats gobad, en waro aienvolgons de uitgaaf voor rekening van don Staat gebleven, zoo zon ongetwijfeld do huur der Exploitatie-maatschappij met do rente van die booragen zijn verhoogd. Dit standpunt oven wol heeft de Exploitatio maat schappij gewoigerd te aanvaarden, ovonals zy haar tooatomming heeft ontboudon aan oen vorhooglng van de voor den spoorweg to betalen huur van ƒ1000 per K. M. zonder dat haar daarvoor eenige compensatie werd toogokond. Uit een en ander blykt, geiyk roods word medegedeeld, dat de Exploitatie- maat6chappy niet hoeft willen modewerkon tot een aannemeiyke schikking, en de minister van waterstaat deelt het gevoolon, dat do regeling der betaling, welke de Exploitatie- maatschappy met den minister van financien heoft getroffen, niet kan geiden als een schik king tor zako van den ailoop dor concessie Leidon—Woerden. Do longto van den spoorweg LeidenWoer den van hot aansluitingspunt van don Hol- jan fschon spoorwog te Leiden tot hot vroegere aansluitingspunt aan de lyn van den Neder- lan Ischen Rynspoorweg bodraagt 31,697.30 nutor. Dit aansluitingspunt is in dezo beslis send en niet het punt, waar sedert 1889 do met oon doröo spoor doorgetrokken lyn LtidonWoorden hot station Woorden bin nenloopt. In dat jaar werd de aansluitings wissel van het hoofdspoor van de lyn Rotter dam—Utrecht op 2000 meter afstands van hot station Woorden, vervangen door be doeld derde spoor en do kosten daarvan werden, blykens hot verslag van dat jaar, betaald door on ton lasto van de kapitaalrekening van de Nederlandscho Rynspoorwegmaatscbappy. Van do Nederlandscho Rynspoorwegmaat- schappy zyn overgenomen 14,880 aandeelen in de Spoorwegmaatschappij LeldenWoerden. Staatsuitgaven zullen niet worden gevorderd, om tor voldoening aan artikel 8 der spoor wogovereonkomst van 1890, de lyn Loidon-r- Woerden in voldoenden toestand van onder houd te brengen. In betgeon daaraan nog ontbreekt, wordt door de Exploitatie-maat- achappy voorzien. Uit de „Staatscourant.* Koninklijke Besluiten. Benoemd totbosch wachter in het rentambt Oosterhout. E. Kemper, t« Oosterhout; tot boschwachter in het rentambt Breda, H. J. Van Berkum, te Prinsenhage. Benoemd tot ridder in do orde van Oraoje-Nassau J. IJ. Schollwald, voorzitter van de Kamer van koophandel en fabrieken te Zwolle. Belast met de tijdelijke waarneming der ont vangers-betrekking to Hulst, de heer P. L. H- R. ha Rose, verificateur '2de klasse te Maastricht. Do gemeenten Barendrecht en Heerjansdam, beboerende tot het ontvangkantoor Ridderkerk, zijn toegevoegd aan het kantoor Zwgndrecht, onder voortdurend beheer van den ontvanger C. R. J. Bent fort. Opgoboven zijn de ontvangkan toren Ridderkerk en Pernia en ingesteld is een ontvangkantoor fJsclmonde, voor IJselmonde, Ridderkork, Pornis, Hoogvliet, Rhoon, Poortu- goai; opgeheven is do belastinginspectie Zwijn- drecht cn ingesteld de inspectie Rotterdam (buitengemeenten,). fDgedeeld bij de inspectie Rotterdam ("buitengemeenten) de ontvangkantoren Llsolmonde, Oud-Beierland, Strijen, Alblasserdam, Hillegersberg; bij de inspectie Dordrecht: de ontvangkantoren Dordrecht invoerrechten en accijn zen, Dordrocht directe belastingen, Zwijndrecnt; bij do inspeotio Gouda de ontvangkantoren Gouda, Gouda buitengomoenten, Schoonhoven, Lekker- kerk, Oudewnter. Benoemd tot inspecteur to Rotterdam (buitengemeenten) de heer J. F. Fok ker, thans to Zwijndrecht. Alles met ingang van 1 Januari 1899. Aan hot kantoor der directe belastingen on accijnzen te Vlissingen zal vermoedelijk vorbon- den worden een traktement van 3050 'sjaars. Krachtens art. 23 van het Koninklijk besluit van '20 Mei 1869 No. 30 (Verzameling No. 79) en art. 3 van dat van 3 November 1887 No, 29 (Ver zameling No. 90), wordt genoemd kantoor gerang schikt in do vierdo klasso. Do gewone audiëntiön van de ministers van binoenlandsche zaken, oorlog en koloniën znllon dezo week Diet plaats bobben. Do brand to 's-Gravcnliage. In do glsteruamiddag gehouden zitting van den Haagsch'-n gemeenteraad was aan de orde het voorstel om de begrafeniskosten van do omgekomen brandwachta voor rekening van do gemeente te nemen. Het wor J door den beer Bodaan beschouwd als oen doren en trourjgen plicht, waartegen hy zich naluurlyk niet kon verzetten. Intusschen vroeg hy of de Raad van B. en Wa. een omstandig rapport van den brand kon verwachten. De burgemeester antwoordde, dat B. en Ws. in hot bezit waren van zoodanig rapport, hetwelk hun de zekerheid had gegeven, dat in dezo aan schuld of verzuim niet valt te denken, en men hier te doen hoeft met oen betreurenswaardige ramp. Vooral ontried by eenige waardo to hechten aan eonig gescbryf, omdat hy geen ander resultaat kon mededeelen dan bovengenoemden uitslag van hot onderzoek. Intusschen voegde do burgemeester er ty, dat de commandant en twee ondercomman- danton van do brandweer uit Amsterdam het terrein in loco hadden onderzocht on tot dezelfde conclusie zyn gekomen. De commandant machtigde van diens brief, gedateerd 19 December, gebruik te maken. Het schryven is lioofclzakeiyk gericht tegen enkelo onjuisto voorstellingen en opvattingen vau niet-ccskunoigen. In de eerste plaats betuigt hy ook zyn bewondering, dat do Haagscho brano weer rnet een klein troepje en beperkte hulpmiddelen het „buskruit," zooals onze mannou graan noemoD, wist te blusschen en zulk een reuzen- brand te beperken. Verder verklaart 6cbr. volmondig, dat om het vuur te bestryden het dak van hot ketel buis de aangewezen plaats was en de eind gevel alleon door eon byzondere, niet te ver wachten omstandigheid is ingestort. Had men daar geen manschappen geplaatst, dan hadden zy ook niet in den Gortmoleo mogen staan en had men de fabriek maar moeten laten afbrandeD, waarmede geen genoogen kon worden genomen. Bovenden, hoeveel ongelukken gebeuron niet in plaatsen, waar de brandweer uitstokend geregeld is zooals o. a. te Berljjn en to Hamburg. Volgons schryver hooft de commandant te 's-Gravcnbage zich niets te verwyten. De burgemeester wees op dat oordeel als dat van een by uitnemendheid bekend vakman. Men kon dus gerustgesteld zyn. En ook do heer Bodaan vernam de mede- deelingen met belangstelling en mot dank, omuat zy het vertrouwen in de Haagsche brandweer bovestigdon. Het voorstel omtrent de begrafeniskosten werd by acclamatie aangenomon. Gemengd Nieuws. In onze vostibule zyn tor be- zicbtlging gestold twee scbilderyen van den pas overledon schilder Koldewey. Ongeveer halfvier indenafge- loopen nacbt zag de aan den Ouden Singel surveillerende politle-agent rook komen uit een pakhuis van brandstoffen aldaar, waarvan de eigenaar, do heer De Roods, in de Schei straat woont. Met ecu uit het posthuis ge haalden brugwachter werd de oorzaak onder zocht, hetgeen niet gomakkelyk ging, daar de deur gesloten was. De bovonbewoner, de heer Van Andel, werd door don rook in zyn woning wakker en toen de inmiddels gewaarschuwde handelaar do deur van het pakhuis opende, ontdekte men, dat geheel achteraan een begin van brand was ontstaan, wolk vuur zich spoedig naar boven een uitweg baande. Zonder iets te kunnen redden, moe6ton de bovenbewoners het huis verlaten en weldra sloegen de vlammen boven het dak uit De brandweer dood haar best om met alle beschikbare spuiten, ook de beide stoomspui ten, waarvan de eene aan de voorzydo en do andere aan den achterkant water in den vuurpoel wierp, de belendende porceelen voor gevaar te beschermen, hetgeen in het begin haast onmogeiyk scheen, ja zelfs werd het eono perceel, waarin beneden het kantoor van dea heer Krantz is en dat boven door den heer Cosyn, ingenieur, bewoond wordt, eon oogenblïk door de vlammen aangetast. Deze bewoners hebben dan ook, evenals de heer Do Stoppelaar, aan de andere zyde wonende, veel waterschade bekomen. Tot acht uren hedenmorgen bleven de spuiten werken en toen kon een oogenblik rast worden genomen om de smeulende massa omver te halen, tot het blusschen waarvan de beide stoomspuiten den geheelen morgen haar werking moesten veriaenen. De oorzaak van den brand is niet bekend geworden; de heer De Roode verklaart, dat hy gisteravond om halfnegen zich voor het laatst in het pakhuis heeft bevonden en toen alles in orde bevonden hooft. Alle antoriteiton, ook de burgemeester, waren op het terrein aanwezig. De politie kon het terrein met eigen krach- ton afzetten, zoodat militaire hulp niet be hoefde te worden ingeroepen. Op een stuk land aan denZyi- singel alhier is vanwege de American Petro leum Company te Rotterdam, een nieuwe in richting gebouwd, welke morgen wordt in gebruik genomen. Naar aanleiding daarvan brachten wjj er een bezoek aan en het bleek ons toen dat door deze Tank-inrichtiog een groote verbetering is teweeggebracht om petroleum-gevaar enz. te voorkomen. De petroleum wordt uit Amerika aange voerd in tankschepen, daarna te Rotterdam en Amsterdam overgepompt in tankketels, dan weder overgepompt in tankschniten van 70,000 liter, waarmede de verschillende depots worden bediend. De tankacbuit wordt gesleept tot voor het terrein aan den ZUlsingel en in één uur leeg gepompt door een ondergrondache leiding in den tankketel achter op het terrein, welke ketel 370,000 liter inhoudt beeft. Deze tank ketel is omringd door een wal, inhoodende een ruimte van 440,000 liter. Op den ketel staan vier sectoraal over elkander geplaatsto bliksemafleiders. Van uit den tankketel loopt er een leiding om da vaten en straattankwagens te vullen. De ondergrondscho leiding is voorzien van kloppenkast met zelfwerkende ventiel, zooiat er nooit olie kan nitloopen al zyn alle kranen open. Op het terrein zyn twee brandkranen met slangen. Vyf straattankwagens worden in weinig tyds te geiyk gevuld. Om vaten te vullen zyn er automatische kranen, die, wanneer het vat vol is, zichzelf sluiten. Verder zyn er: een kaotoorgobouwtje, een stal voor twaalf paarden met zolder en kamer voor de stalwacht, alsmede een aparte zieken stal. De stal zelf staat 60 M. van den tank af. De grootte van het terrein is 1600 Ma. De petrolouta worot i-oor deze nieuwo inrich ting zoo zuiver mogoiyk aan do afnemor6 geleverd. Depothouder van genoemde Company is de firma Creyghton, alhier. Architect van het uitgebreide werk was de heer L. v. d. Laan, albier, en aannemer de heer Beccari, te Haarlem. In het Rapenburg (Steenschuur) tegenover hot Laboratorium is een yzeren vlet gezonken, goladon met aarde, afkomstig van het terrein van genoemde inrichting, waar een nieuw gedeelte wordt bijgebouwd. Gistermiddag lag de vlet aan den wal vast en men vermoedt, dat ze daarna door jongens is los gemaakt, waardoor ze naar het midden is gedreven, om vervolgens in den avond te worden aangevaren door een petroleum-motor- boot, als gevolg waarvan zy zonk. Do plaats, waar *y ligt, wordt over dag door palen en des avonds en 's nacbts door oon lantaarn aangeduid. Hot is, gelukkig voor beid o partjjeu, tusschen do directie der Nederlandscho Opera cn de koristen tot een bevredigende oplossing gekomen. Dank zy het bemiddelend optreden van oon paar Amsterdamsche burgers, die dor Opera oen goed bart toedragen, beeft de heor Van der Linden er in toegestemd den koristen 60 pCt. van hun toekomend loon uit to betaleo. De andere 60 pCt. kon hy niet geven, aangezien hy door het niet- optreden der koristen Zaterdagavond en Zondag-avond te Amsterdam en Maandag-avond te Utrecht groote verliezen leed; Zaterdag avond doordat de voorstelling in het „Arena" niet kon doorgaan, Zondag- on Maandag-avond doordat een groot deel van het publiek niet kwam, in da veronderstelling verkeerende, dat do voorstelling toch niet zou doorgaan. Toch zullen do koristen door deze regeling geen schade lyden. zy hebben nl. van het publiek reeds een bedrag van 250 ontvangon, door onbekenden aan hun beschermheer mr. Van Hall toegezonden. Van dat bedrag kon dus de overige 50 pCt. worden uitbetaald. De koristen vreesden, dat by een eventueele schikking der zaak, eenigen hunner als leiders der vorgadering, in geen geval meer zouden worden aangenomen. Do heer Van der Linden hoeft echter allen tceder aangenomen, zoodat de koristen nu feiteiyk weder allen als nieuw koor in dienst treden. Door den officier vanjustitie te Amsterdam, bygestaan door den commis saris van de Oudebrug, den beer Fundter, is gisternamiddag een langdurige huiszoeking gedaan In een woning op de Keizersgracht bjj de Brouwersgracht, aldaar. Het resultaat daarvan was, dat op onder scheiden papieren beslag gelegd en de bewoner, A. C. Edel van Twisk, ln hechtenis genomen werd. Deze arrestatie moet het gevolg zyn van gebleken fraude, door den gearresteerde ge pleegd als zoogenaamd directeur van door hem op fictieve grondslagen opgerichte naam- looze vennootschappen en daarmede in ver band staande knoeieryen. (N.v.d.D.) Een te Amsterdam ontvangon particulier telegram, dat aan het „Hbl." wel willend werd medegefeeld, mei ft, dat het gisteren uit Kaap Haitiön ontvjngen bericht, dat de presidont van San Domingo, Ulysses Heureaux, vermoord zou zyn, onjuist is. De nioiBtor van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het hou.en van voetbal en andere spelen op het Malieveld, vanaf Dinsdag 27 December 1898, verboden wordt. Rozenbed in bloei in December.— Nieuwjaar staat voor de deur, maar in do natuur merkt mon daar al heel weinig van. Mooi groen zyn de weiden en er staat nog flink gras in. In de tuinen ontkiemt al weer nieuw leven. By den heer K., to Midwolda, ziet men zelfs een bed met bloeiende rozen, en in den pastorietuin daarover, beginnen al weer krookjes voor den dag te komen. En de bloemen van dit jaar hebben nog niot eens uitgedaan. Men ziet nog goudsbloemen in bloei. Gistermorgen omstreeks 10 uren kreeg een oude vrouw ln de Twynstraat te Utrecht een toeval, zoodat zy neerviel en een wonde aan het hoofd bekwam. Op hetzelfJe oogenblik kwam een rytuig aanryden, de koetsier kon niet spoedig genoeg het paard terughouden, zoodat de vrouw de wielen over bot lichaam kreeg. Door eenige voorbygangers werd zy opgenomen en naar haar woning op de Westerkade gebracht. (Z7. D.) In de laatste 20 jareo zjjo alle Nederlandsche meelfabrieken op vier na, ver brand; onkelo zelfs tweemaal. De nog niet afgebrande fabrieken zyn: „De Maas", te Vlaardingen„Ryst en Pelmolen" en „Viruly en Ravenswaay", te Rotterdam, en „Smeets", te Roermond. De meeste molens verbrand deo tusschen Zaterdag avond en Zondag morgen. Bakkerscour Het is bekend, dat Amerikaan- sche dames zich goed kleeden en op het gebied van haar toilet niet zuinig zyn. Hieronder volgt de opgaaf, welko do „New- York Times" geeft van hetgeen een dame zich voorstelde uit te geven op een toertje naar Europa. 2160 aan kleeron; 1200 aan reiskosten; ƒ1200 aan zakgeld; 960 kleinere onkosten voor zichzelf en haar echtgenoot; 360 voor een gouden horloge; 180 voor een gouden ketting; ƒ360 voor oen „tailor-made" japon; 70 voor een nieuwen hoed. Gisteren overkwam den werkman Z. op het terrein van don spoorweg te Winters- wyk een treurig ongeluk. De brandende lamp, waar by hy zyn locomotieven-dienst verrichtto, schynt de petroleum in vlam te bobben gezet, die zich over zyn lichaam uitstortte. Met hevige braodwoneen bedekt, werd by naar zyn woning gevoerd. Zyn toestand is ernstig. Door den Raad der gemeente Driebergen is aan de heeren Hofstede Crull en Willink te Borne concessie verleend voor den aanleg en de exploitatie van electrische ver lichting in de gemeente Krimpen a. d. IJsel. By de politie der lste afdeeling te Rotterdam is aangifte gedaan van de ver- miasing van een postwissel, groot 180, die aan bet postkantoor aldaar bezorgd was. Do ambachtsschool fee Alkmaar woTdt ook door vrywat jongens uit omlig gende dorpen bezocht, die daartoe meerendeels van de Noord-Hollandsche stoomtram gebruik maken. Gezonde, levenlustige knapen als het ztyn, maken ze het door hun rumoer en scbelmBcbe grappen hun medepassagiers wol eens lastig. Niet het minst pleegt zich in dit opzicht de 14-jarige smiisleerling Jan* Beets, uit De RUp, te kwyten. Zaterdag was hy ook weer hinderiyk en kreeg een geducht standje van zyn reisgenooto, de weduwe Yeldboer, uit Ursem, die hem danig de waar heid zei en voorspelde, dat er van zoo'n vlegel niemendal terecht kon komen. Juist hield geljjk daar steeds geschiedt om passagiers in en uit te laten de tram stil aan den Schcrmordyk. Yrouw Yeldboer zal ook uitstappen, na eerst haar kwelgeest nog even uitgescholden te hebben, doch merkt ia haar exaltatie cn ook door de duisternis (het was kwart over vyven) niet op, dat haar rytuig zich reeds op de brug bevindt en stort uit de tram voorover in de diepe ringsloot. Algemeen© ontsteltenis onder de reizigers natuuriyk. Maar Jan Beets zegt: „ik moet mo vanavond toch verschoonen", springt uit het rytuig te water en redt de drenkelinge. (H. R. C.) Door hot schrikken van zyn paard werden gistermiddag door een boer uit Hetereu te Wageningen een drietal schoolkinderen overreden. Een der kinderen, het dochtertje van den beer K., kreeg de wielen over het beentje, dat daardoor brak. Een ander meisje kreeg een vry ernstige hoofdwonde, terwyi bet derde geheel ongedeerd bleef. Een te Vlissingen wonend Bel gisch zeeloods, Herman genaamd, is te Goole (Engeland), toen by een schip derwaarts had gebracht, tusschen twee schepen gevallen en verpletterd geworden. De man, 30 jaar oud, laat eeu weduwe eu kinderen achter. In eon bosch by MGnchen (Beieren) heeft Zondag een duel plaats gehad tusschen een majoor en een luitenant der cavalerie van oen garnizoen in Elzas-Lotharingen. De majoor kreeg een kogel in de bor6t en bleef op do plaats dood. De luitenant heeft zich ter beschikking van de militaire autoriteit gesteld. Aan de Ene dea Aponnine t» Paras ie een perceel van een blok van vjer huilen in aanbouw ingestort. Een dertigtal arbeiders word onder het puin begraven Viif zyn als lyken weergevonden, tien anaeren zyn doodeiyk gekwetst en een tiental lichter Daar het reddingswerk gostaakt moest wor ;en uit vrees voor instorten van een tweede perceel heeft men nog gesn zekerheid of wel alle slachtoffers bevryd zyn. Het ongeluk moet te wyttn zyn aan een fout in den bouw. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Antonia Petronella D. van Jacobus Straathof en Maria Schimmel. Antonia Johanna Maria, van Hondricus Koek en Jacoba Cornelia Hoogenboom. Anthoniua Z. van Gerrit Raaphorst en Geertruida Schalk. Johannes Gerardus, Z. van Arïe Keijzer "en Neeltje Jansen. Johanna Maria, D. van Jan De Vries en Dieuwertje Manshaude Theodora Anthonia, D. .vau Cornelia Van der Voort en Wilhelmina Van Schie. Cornelia, D. van Hendrik Lo3 en Jansje Van der Zwet. Elisabeth Cornelia Maria, D. van Gerardus Waasdorp en Neeltje Vau Tol. Margarothu Christina, D. van Johannes v. d. Meer en Elisabeth Paanw. Eimert Johannes, 2. van Teunis Jacobus Los en Maartje Roeloffs. Magaretba Jacoba, D. vau Jacobus Van der Hoorn en Alida Wesselman. 11 u w ol ij k e n Albert Waasdorp, jm. 25 j. en Geertruida Schuilenburg, jd. 24 j., leiden alhier. Overleden: Gorduia Joanna Van den Hout, 60 j., echtg van Hendrik Onos. Petrus Ever- hardus De Koning, 1 m., Z. van Gerardus De Koning en Martha Maria Rodewijk. AARLANDERVEEN. Bevallen: A. Schuller geb. Van der Ende D. E. M. Van Egmond geb Bol Z. Overleden: J. fl. De Lange jm. 18 j. J. Osinga 12 m. M. F. Van Kempen, wed. P. Kempen, 72 j. Gehuwd: M. Zoutman, wedr. van L. H. Horst man, en M. M. Peters. ALFEN. Bevallen: M. Van den LJssel geb. Coezijn Z. J. Vergnnst geb. Zwaan I) S. Noorfander geb. De Blaauw Z. Overleden: A. Loeven, wedr. van C. Boer, 79 j. E. Zaad D. 2 m. J. Van Zwieten, wedr. vau H. Van Voorst, 57 j. BODEGRAVEN. Bevallen: C. De Bakker geb. Van der Tier Z. C. Van der Neut geb. Laffree, Z. HAZERSWOUDE. B e v a 11 e n J. Van Velzen geb. Overos Z. M. Batelaan geb. Waardenburg Z. A C. Van Hemsbergon gob. Hogendoorn Z. G. Noordam geb. v. d, Eyk D. Overleden. A. Vos jm. 42 j. C. Van Straten, wed. van J. Starreveld, 87 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: H. Roubos wedr. on H. Struik. Bevallen. C. K. Dekker geb. De Gier Z. T. Touw geb. Verheul Z. M. Granneman geb. Beers D. M_ Fontaine geb. Rutte Z. M. Stolwijk geb. Vervloed Z. J. Van Gieebergen geb. Van der Linden D. C. Yan Staveren geb. Van der Helm Z. A. Kaslander geb. Vreeken Z. M. Spaans geb. Gijzen berg Z. A. Ruig- baver geb. Bood Z. A. Luke gob. Timmers D. A. H. Bakker geb. Van Gameren Z. A. Groen veld gob. Do Koning D. J. Roubos geb. Van Marsbergen Z. Overleden: N. De Jong 4 m. J. C. Wezen- beek geb. Razenbcrg 77 j. K. Vrios 80 j. J. T. Slinger 2 w. M. Rikaart geb. Van der Mooren 71 j. A. Van den Berg, 84 j. C. Pronk 2 m. A. Nedorvcld geb. Hulsbos 48 j. KOODKKERK. Bevallen: N. Do Wit geb. Van den Berg D. Overleden. A. W. Do Jong lj. H. "Westorhuis, wodn. van A. De Jong 74 j. (te Zoeterwoude). OUDSHOORN. Bevallen: M. J. De Jen geb. IIus D. C. Uitenbogaard geb. Moesman D. M. Haasbcok gob. Mai bus Z. Overleden: W. Van Wyk, ochtg. van A. Kop, 72 i. N. Van Rijn, wed. van H. Ver burg, 70 j. Gehuwd: N. Van dor Mey on T. Kwaker- naak. J. Roos en P. Van Soest. REEÜWIJK. Bevallen: I'. Van Roon geb. Schouten Z. Overleden: D. Van dor Starre, 83 j. TER-A AR. Bo val Jen: J. Van Tol, geb. Van Scbaik Z. A. M. Snabel gob. Do Jeu Z. ZWAMMERDAM. Overledon: Twee leven loos aangegeven zoons van N. Van Niekerk en C. E. Trina. J. Van Dobben, echtg. van A. Rnting, 33 j. Gehuwd: J. Van Elk. jm. 24 j. en H. Voor sluis, jd. 22 j. ZOETERWOUDE. Geboren; Nicolaas Z. van W. Hoogeveen en J. Janmaat. De zaak Dreyfus-Picqnart. De Kamer raakt maar niet uitgepraat over de Dreyfus zaak. Geiyk wy reeds meiddon, was bet Maandag de afgevaardigde Lazies, die haar weder op het tapyt bra ht. Als voorspel ging een interpellatie van den heer Rou.tnet over de uitbreiding van het anti-8omietisme in Algiers. De bespreking hiervan werd echter uitgesteld tot Vrydag. Hierna kwam de heer Lazies, die voor een honderdtal vrienden zyn interpellatie toelichtte over de maatregelen, die de regeering denkt te Domen om de modedeeling te verhinderen van de geheimen betreffende de veiligheid van den staat Hy trachtte aan te toonen, dat het ministerie- Brisson in stryd met de grondwet de revisie van het proces-Drey(u3 heoft bevolen. Onder zyn regeering, die een waren staatsgreep heeft ondernomeD, zyn tal van onbescheidenheden voorgevallen. (Niemand luisterde byua naar den spreker.) De beer Lazies herhaalde, dat Brisson d* wet geschonden heeft. Indien hy io de Panama- zaak hetzelfde verlangen had getoond naar licht, als in de Dreyfus zaak, zouden misschien enkele afgevaardigden hier niet zyn. Vervolgons bracht hy hulde aan den heer Dupuy en viel hy op heftige wyzo de heeren Reiuach en Loew, den president der crimineels kamer van het Hof van Cassatie, aan. De Voorzitter protesteerde. Lazies zeide, dat de naam „Loew" geen Fransche naam is, en werd hierover tot da orde gerojpea. Hy voegde er by, dat de heer Loew in zyn familie een Duitsch ambtenaar heeft. De revisie is alleen begonnen als een apotheose voor Dreyfus. (Heftige protesten). De heer Lazies werd ten tweeden male tot de orde geroepen, mot opneming daarvan in de notulen. Daarna, zich tot den minister-president wendende, riep Lazies uit: „Zult gy aan het Hof van Cassatie toestaan, dat het de wetten schendt? Zult gy het Hof van Cassatie verplichten ons volledig licht te verschaffen en de revisie te verhaasten? De zaak-Dreyfae

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2