N°. 11908 Maandag ld December. A". 1898 <§eze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. ZACHARULA. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per 8 maanden. 1.10, Franco per post j.40. Afzonderiyke Nommers 0.06. PRUa DEH ADVEBTENTTÊN VaD 1-6 regels 1.06. Iedere regel meer t O. 17 i. - Groctera letters naar plaatsruimte - Voor het Incasseereo buiten de stad wordt f 0.05 berekend .Dit noinmcr bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. O^ficiëelo KouuisgOTÏngen. Kamers van Arbeid. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen, voor zooveel noodig, ter kennis van belanghebbenden, aan wie formulieren van lijsten iu zake de Kameis van Arbeid zijn toege zonden, en die bij de invulling daarvan op ondui delijkheden mochten stuiten, dat ter gomeente- flecretarie dagelijks inlichtingen zijn to bekomen, die voor een nauwkeurige invulling dier lijsten benoodigd zijn. Voorts wordt er op gewezen, dat, waar in die lijsten sprake is van kalenderjaarbedoeld wordt het jaar 1808, terwijl do leeftijd van 25 jaar, die o. m. vereischt wordt om als kiezer op een der kiezerslijsten geplaatst te worden, moet bereikt zjjn vóór 15 Februari 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. WAS, Burgemeester. M. C. DKKHUYZlOiNv Wethr., lo.-Secr. Leider, 17 December 1898. Leiden, 17 December. Van het „Woordenboek der Nederlandscho Taal" is heden verschenen van het tweede deel de twaalfde aflevering (laatste aflevering van het Eerste Stuk), behandelende de woor den BelustBerispelijk, bewerkt door dr. A. Kluyver. Beroepen is by de Ned.-Herv. Gem. te Poederoyen en Loevestein de heer H. C. Briët, candidaat te Leiden. De heer L. B. Goedhart, onderwijzer aan do school met den Bybel te IJselstein, is in gelijke betr kking benoemd aan de Christelijke school te Woerden met Ingang van 1 Maart a. 8. Tot hoofd der Goref. school te Hazers- •woude (dorp) ia benoemd de heer K. Van den Berg, te Amsterdam, die deze benoeming heeft aangenomen. Gisteren promoveerde te Marburg a/d. Lahn tot doctor in de scheikunde cie heer H. E. Th. Van SillevolJtj geboren te 's-Qraven- hage, op een proefschrift; „Uebtr das Derrid und das Pachyrhizid. Ein Beitrag zur Kentniss der Injischen Fiscbgifte." Door de classis Amsterdam der Geref. Kerk is aan ds. C. A. Reinier, wegens redenen van gezondheid, op diens verzoek, eervol emeritaat verleend met 1 Februari a. s. Ook ds. P. Van Son moet zijn emeritaat tbgen 1 Februari hebben aangevraagd. De dag van de Algemeene Vergadering der Holl. Maatschappij van Landbouw in 1899, is op verzoek van de Afdeeling Overflakkee en Goedereede, vastgesteld op 19 Juli te Middelharni8. Uit Den Haag wordt ons heden gemeld dat de toestand van den luitenant-generaal jbr. VerspUck bevredigend blijft. De krachten van den zieke nemen laDgzaam toe. De te Hellevoetsluis plotseling overleden luitenant ter zee 1ste klasse N. O. Beyn*n was, na tot dien rang in Juni van dit jaar bevorderd te zijn, sedert October jl. aan boord van het wachtschip aldaar geplaatst. In 1896 was hij toegevoegd aan het hoofd van het vak van uitrusting by 's Rijks werf ter assistentie voornamelijk in de artillerie-aangelegenheden, na vooraf eenige jaren opgetreden te zyn ais adjudant van den divisie commandant kapitein ter zee H. Quispel. Niet minder eervol diende deze zeeofficier by de zeemacht in Indië, alwaar by aoor zijn d-elneming aan do Atjeh expeditie het Eere- teeken verwierf en zich onderscheidde door zijn gedrag by de expeditie naar de Aroe- eilanden in 1892/93, waarvoor hem een be noeming tot ridder der Militaire Willemsorde ten deel viel. Een deputatie van marine officieren uit Hell-voetsluis zal den betreurden wapen kameraad ter begraafplaats te 's-Gravenhage de laatste eer bewyzen. Onze minister resident in Japan, jhr. Testa, oie met verlof te 's-Gravenhage ver toefje, is naar Maastricht vertrokken, om, na een verblijf aldaar, naar zijn stanoplaats terug te keeren. Mr. J. J. Van Meerbeke is herbenoemd als voorzitter van den pensioenraad voor burgerlijke ambtenaren. De „Sts.-Ct" van heden bevat de wet van 6 December 1898, verklarende het alge meen nut der onteigening van eigendommen, noodig voor het doortrekken der Van-Wou- straat te Amsterdam. Voorts een koninkiyk besluit van 6 Decem ber 1898, tot intrekking van een vroeger be sluit, waarby aan bet bestuur der gemeente Rotterdam vergunning werd verleend tot op richting van een doorgangshuis voor krank zinnigen aldaar. De lste luit. O. Witsen Elias, dia van bet corps pantserfort-art. te IJmuiden ty het lste reg. vèst.-art. is overgeplaatst, en H. A. Seyffardt, van genoemd reg. te Utrecht, zfin bestemd voor de 9ae en de 10de comp. van oat corps, in garnizoen te Zwolle, en voor dea cienst by de art.-schietschool. De officier van gez. lste klasse K. E. Ziegeler worat met 1 Mei a. s. van het hospitaal te Helder over geplaatst by het 4oe reg. inf. te Haarlem. Volgens het „Haagsche Dagblad" zal de majoor magazynmeester der artillerie baron Van Till, te Gorkura, op zyn aanvrage op pensioen gesteld worden en zal de kapt. Van Hoorn Jansen, van het lste reg. vest.-art., binnenkort eveneons den dienst verlaten met pensioen. Gisteren waren op het diner ten Hove genoodigd: mevrouw de douairière gravin Van Lynden van Sandenburg, dame du Palais van H. M. de Koniogin-Moeaer, waarnemende grootmeesteres; mr. H. W. baron Du Tour van Bellinchave, opper ceremoniemeester van H. M. de Koningin; mevrouw de barones Du Tour van Bellinchave, J. C. E. graaf Van Ljjnden, grootmeester van H. M. de Koningin; jbr. S. M. S. De Ranitz, iotondant van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder; de heer J. M. L. Van Bronkhorst, kamerheer van jj. M. de Koningin in buitengewonen dienst. By de Tweede Kamer is een nieuwe wet tot wering van vervalschingen in den boterhandel ingekomen. Benoemd is tot directeur der gasfabriek en waterleiding te Enschedee de heer J. fl. A. Albrecht. Willem Van Zuylen is gisteravond te Rotterdam weder opgetreden. Na afloop der voorstelling van „Vriend Fritz werd hem een krans overhandigd. Het publiek bracht den herstelde nu en dan een warme ovatio. De minister van oorlog, overwegende, dat het organiek getal vrywilligers van hst Reservekader by het lste reg. inf. aanwezig ia, brengt ter algemeene kennis, dat by ver meld corps voorloopig geen vrywilligers voor hot Reservekader kunnen worden aangenomen. De gemeenteraad van Waalwyk heeft een voorloopige - concessie voor den tyd van vior maanden verleend aan de vertegenwoordigers der „Allgemeine Eloktrieit&ta Gesellschaftte Berlyn, de hoeren Mynssen Co., te Amster dam, ten einde in dien tyd na te gaan of er kans zou bestaan tot oprichting alhier van een station voor electrische verlichting en kracht- overbrenging. Het stoomschip „Salak," van Java naar Rotter jam, passeerde 15 Dec. Kaap del Armi; de „Bogor" vertrok 15 Dec. van Padang naar Rotterdam; de „Spaarnoam," van Rotterdam naar Nieuw York, vertrok 16 Dec. van Boulogne- sur Mer en passeerde des middags Wight; de „Koningin Wilhelmin," van Batavia naar Am sterdam, vertrok 16 Dec. van Padang; de „Titan" arriveerde 13 Dec. van Amsterdam en Liverpool te Batavia. Aikeraade. Tot politie agent 4de klasse te 's-Gravenhage is uit een groote menigte sollicitanten benoemd Nicolaas Verhaar, van Nieuwe-Wetering, in deze gemeente. odegraven. Donderde :jvond bieli de heer A. Bos, zuivelconsulent voor Zuid Hol land, in de Afaeeling „Bodegraven en Omstre ken" van de Hollandsche Maatschappy v.n Landbouw een leziDg. Voor een- vry talryk pu lick hield spreker een boeiende en tevens leerryke voordracht. Sprtker wees er op, dat het zaak is voor de veehouders om flinke beesten in do fokkery te houden en minder goede daaruit te verwyderen. Maar hoe ge schiedt dit veel? De wyze van schatting om alleen op sommige uiteriyke teekenen by 't ▼eo te lttten en daaruit af te leiden, oft een goed of minder goed melkgevend beest is, gaat altyd lang niet op. M?n moet zekerder middel hebben om de melkrykheid van een beest te bepalen. Dit middel bestaat hierin, door op gezette tyden, minstens éénmaal in de 14 dagen, de melk van een koe te meten, niet met een gewone maat, omdat men door het schuim op de melk dan geen zuivere metiog verkrygt, maar door middel van een melkmeetemmer, of de hoeveelheid melk te wegen. Maar niet alleen heeft de veehouder te letten op de hoeveelheid melk, die een koe opbrengt, doch tevens op het vetgehalte van de melk. A«n sommige zuivelfabrieken in ons land worot zelfs de melk op vetgehalte verkocht. Hoe kan nu 't vetgehalte der melk bepaald worden? Vroeger werd dit veel en nog worot het wel gedaan met behulp van een roomglaR en een pioscoop. Beiden toestellen kleven echter ge breken aan om nauwkeurig het vetgehalte aan te geven. Zekerder middel om dit te bepalen hebben wy in den lacto-butyrometer van Marchand en in Gerbers tolscentrifuga. De spreker liet de Werking v.io ueze toestellen zien en beval ze ten zeerste aan. Op de resultaten, by de melkonderzoekingen, zoowel van quantitelt als qaaliteit, verkregen, kan men voortbouwen by de fokktry, daarop moet de veehouder in zyn bedryf in de eerste plaats letten. Met vereerende medewerking van een zestal dames zal de rederykerskamer „H. K. Poot" op Dinsdag 20 Dec. a. s. een openbare vergaiering houdeD, waarin opgevoerd zullen worden „Blanchette", tooneelspel in tweo beoryven coor Brieux, en „Een huis met commensaals", blyspel in één bedryf door Mannoury. By de gehouden verkiezing voor een lid van het college van r otabelen by de Ned. Herv. Gem. alhier is gekozen de heer P. Splinter. Er is gelegenheid alhier tot kostelooze inenting en berinenting op Donderdag 22 Dec. a. s., des namiddags van 1 tot 2 uren. Zy, die van dezo gelegenheid gebruik wenschen te maken, hebben zich aan te melden ten huize van or. G. De Niet alhier. Katwy'k. Benoemd is tot onderwyzer aan de Hervormde school te Katwyk-aan-Zee de heer D. R. Bokma, die met 1 Januari a.s. in functie zal treden. De heer J. A. Van Beelen, te Katwyk a/d. Ryn, oud leerling der Ryks-Normaallessen al daar, is beüoemd tot onderwyzer aan de open bare lagere school te St.-Pancras en tevens tot dirigent van het Harmonie-gezelschap aldaar. By de in deze week gehouden verkiezing van leden van den kerkeraad der Geref. Kerk te Katwyk a/d. Ryn zyn herkozen de ouder lingen de heeren P. Ravensbergen en W. Vooys en de diakenen de heeren M. v. d. Gust en P. "Wassenaar, terwyl in één vacature tot diaken by herstemming werd gekozen de heer H. Noort. Noordwyk. Op Dinsdag 10 Januari e. k 's voormiddags van 10 tot één uur, zal op het raadhuis gelegenheid worden gegeven tot inschrijving voor de nationale militie lich ting 1899 dus voor de mannelyke inge zetenen, die in 1880 geboren zyn. Hillegom. Gisternacht werj zekere zich noemende J. M. Van Wees, oud 44 jaron, zonder beroep of woonplaats, door de politie in bewaring gesteld, aangezien hy onder ver dachte omstandigheden, door den surveillee- renden gemeente-nachtwaker G. Scheepmaker, was aangetroffen op het erf van P. Goemans, aan de Weerensteinstraat buiten de kom dezer gemeente By fouilleering werden een aantal sleutels op hem bevon den, welke hy beweerde van een onbekende gekocht te hebben. Ook was hy in het bezit van eaoige koopwaar en eenige goederen, t. w. een paar licht gestreepte boezeroens en een paar Engelscbe rygscboenen. Verier had hy behalve een klein be rag aan geld, by zich verschillende Engelscbe, Duitsche en Pransche muiitsp ciën. Biykens een in zyn bezit zynde bevoikingekaart was hy den 17den April van dit j.ar uit het gesticht Veenhuizen I ontslagen en was ny vroeger door de rechtbank te 's Gravenbage wegens diefstal tot 4 jaren gevangenisstraf veroor deeld geweest. By gemis aan eenig bewys, is deze persoon een paar uren later in vry heid gesteld en vertrokken in dt richting van Den Haag. Gisteravond werd in een vergadering Tan de afdeeling Hill-gom van den Cbr.-Hist. kiezersbond, gehouden in het Evangelisatie gebouw aan de M erstraat alhier, het altredend bestuur, zynde de heeren R. M. Taat, K. Hagen doorn, L. Van Til Rz. ©n Angs. Philippo Wz., by acclamatie herkozen. Noordwykcrhout, Vanwege den heer J. Scheltema, alhier, inmiddels overleden, werd onzeü burgemeester een som van f 50 ter hand gescel voor de algemeene armen. De reeds gemelde uitJeding van dekens oor het R.-K. armbestuur moet nog plaats hebben. Dinsdag 27 dezer, 's voorin te 9 uren, zal in een lokaal van h-t oude schoolgebouw de gelegenhei zyn opengesteld tot kosttlooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe ter secretarie aanmelden vóór of op 23 dezer tot '8 namiddags 1 uur. By de dtzo week gehouden zitting van den Militieraad werden van den dienst vry. gesteld de lotingsnommers 2 en 9 op grond van te zyn eenige wetiige zoon en no. 5 wegens brooJeroienst. De twee lotelingen, die lichaamsgebreken hadden opgegeven, werden beiden goedgekeurd. Een hunner heeft her keuring aangevraagd. Wassenaar. In de vergadering der ver- eeniging „Nut en Genoegen" deeldo oe voorzit ter mede, dat den laatsten feestavond de poliiie alleen in de zaal was als voorzorgsmaatregel en dat het een verkeerde opvatting van sommige leden was, als zou de politie gekomen zyn om de zaal te ontruimen. Na ballotage werden als leden toegelaten de heeren Hartevelt en Brederodo. Tot lid van het bestuur werd ge kozen de heer H. H. Van dor Plas. Het bestuur stelde voor nog twee gezellige avonden te organiseeren. De eerstvolgende zou coor leden gegeven worden, die zich hiervoor zouden aanmelden. Voor den tweeden avond zou men een gezelschap van tooneelisten engageeren. Eén der leden stelde voor dit om te keeren, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Leden, die iets willen byoragon voor den laatsten gezelligen avond, kunnen zich tot en met den tweeden Kerstdag by het bestuur aanmelden. 7) „O, dat zou wat fraais worden", protes- teerdo Virginio levendig. „Natuurlijk moet hetgeen ik op het oog heb, een bewijs van u w talent zijn en niet van eens anders be kwaamheden getuigenis afleggen. Verdich ting verwerp ik daarbij geheel en al, want vóór alles moet de vertelling op waarheid berusten, uw talent moet zich slechts in de dichterlijke wijze vertoonen, waarop gij deze waarheid op papier brengt; ook wat gij u bij deze of die plaats denkt, moet gij er heel eerlijk bijvoegen. De hoofdvoorwaarde blijft échter, dat de handeling op feiten be rust uit de wijze, waarop gij deze „ware ^geschiedenis" verhaalt, kan men wel een oordeel opmaken." -- „Maar dat is buitengewoon gemakkelijk", juichte ik. „De verdichting eener handeling is altijd het moeilijkste." „Wij willen u daardoor voor letterkundi gen diefstal bewaren, die in uw positie im mers onvergeeflijk zou zijn", verklaarde Vir ginia. „Men mag van een beginner niet da delijk het moeilijkste verlangen. Gij ziet, dat wij zeer genadig zijn. Doch nog een voor waarde gij moet de stof uit uw leven ne men. Gij moet reeds zoo velerlei ondervon den hebben. Wat dunkt u, als gijhier daalde haar hoofdje andermaal diep op de kleine parasol neer,' waarmee zij dezelfde ge heimzinnige teekeningen in het zand weer begon te maken, „als gij eens op een bevrien- don toon duidelijk maaktet, waarom gij tot dusver ongehuwd gebleven zijt. De geschie denis zou tot opschrift kunnen dragen „Hoe ik een oude vrijer werd voorzeker «e* veelbelovende titel! Gij moest het ge heel heel netjes opschrijven en de bedoelde redenen op geloofwaardige wijze uiteenzet ten en nu komt nog een voorwaarde, de laatstede termijn van aflevering mag niet tot in de grijze toekomst verschoven wor den, op zijn laatst over acht dagen moet gij gereed zijn, en daarbijstel u de taak niet al te gemakkelijk voor! Juist hierin, dat gij het geheel in een boeiendon, dichterlijken vorm brengt en toch streng bij de waarheid moet blijven, ligt de moeilijkheid." Toen ik afscheid nam met de belofte, den arbeid in den afgesproken tijd te voltooien en af te leveren, voegde Virginie er nog eenigermate verlegen bij, terwijl zij mij ern stig aankeek en de mij bekende teeder roos kleurige glans weer over haar fijn gezichtje vloog„En beloof nu, het thema niet te verwisselen, een ander wordt niet aangeno men, en en eerlijk, mijnheer do legatie- raad, niets er bij voegen en niets weglaten gij weet, geen roman, doch een ware geschie denis." Ik kuste Kaar de hand en beloofde de openbaring van mijn hartsgeheimen en on voorwaardelijke waarachtigheid. Toen zette ik mij vóór Zacharula's beeltenis en blikte haar in de trouwhartige, schalksche oogen, en de herinnering aan die zalige dagen over kwam mij met zoodanige macht, dat ik, door haar meegesleept, de eenmaal begonnen ver telling, zonder op te zien, in één adem neer schreef. Uur op uur verliep, en eerst toen mijn horlogo middernacht wees, stond ik, innerlijk ten diepste bewogen, op. De beken tenis, die den aanvang dezer regelen uit maakt, was gereed. De voorlezing der „ware geschiedenis" had een doorslaand succes, meer dan de oen- voudigo vertelling verdiende. Toen ik weder opzag, had Virginie haar gelaat afgewend en scheen buitengewoon aangedaan. De gra vin stak mij dankend de hand toe en prees „Zoo is het goed, mijn vriend; gij hebt uw belofte eerlijk gehouden en zult het nimmer te berouwen hebben." Zij keek daarbij naar haar schoone doch ter, die zich thans met vochtige oogen tot mij wendde, en Virginie volgde het voor beeld harer moeder. Licht bevend, gelijk ik meende te bespeu ren, lag haar slanke, fijne hand tussclien mijn vingeren, en de lange zijden wimpers vermochten het betraande oog niet te ver bergen, toen zij glimlachend en met een po ging om een gemakkelijken toon te vinden, sprak„Ik had nooit kunnen gelooven, dat eón man op dezo wijze over iets, dat een maal verloren is, spreken kon. Tot dusverre meende ik, dat een man slechts in het tegen woordige kon leven. Het is braaf van u, nog 9P die wijze van dat dwaze meisje to spreken, dat haar eigen geluk en het uwe uit vrouwelijke lichtzinnigheid verwoestte." Deze woorden van Virginie echter kwet sten mij schier. Ik had het gevoel, dat ieder een ondervindt, wanneer in zijn tegenwoor digheid een hem dierbaar wezen te recht of ten onrechte wordt aangevallen, en ik ver dedigde mijn eerste liefde op eenigszins hef tige wijze. Ik verontschuldigde haar gedrag daarmede, dat immers in mijn handelwijze een zekere minachting gelegen had van dat gene, wat Zacharula kon aanbieden, cn dat ik van haar standpunt haar verontwaardi ging zeer goed begreep, dat ik in het alge meen weinig achting had voor een vrouw, die zonder het minste gevoel van eigen waarde was en die men eerst zwaar belee- digen moest, maar dat ik nog heden de macht der omstandigheden beklaagde, die mij van het geluk mijns levens beroofd had den. Aan het slot dezer verdediging viel mij eerst in, dat jonge meisjes in den regel den lof eener afwezige in haar tegenwoordigheid ongaarne plegen te hoorenik dacht er aan, hoe dierbaar mij toch ook Virginio was; ik verschrok bij de gedachte, dat in mijn binnen ste een soort van dubbele liefde leefde en dat alles bracht mij zoodanig in verwarring, dat ik eerst na geruimen tijd waagde een onderzoekenden blik op het schoone meisje tegenover mij te werpenmaar merkwaar dig, Virginia's oogen ontmoetten de mijne glinsterend en toestemmend, in haar blik lag een warmte en hartelijkheid, die zij jegens mi] nog nooit betoond had, en toen zij mij andermaal de hand reikte en dank baar verzekerde: „Het was geenszins mijn voornemen, uw voormalige vriendin te na te treden cn u pijn te doen, mijnheer do legatieraad", toen meende ik een zach ten druk harer hand te bespeurenIk begreep mij en haar, ja, ik begreep do go- heele wereld niet meer, en wat wij nog ver der gesproken hebben op dien avond, is mij nooit zoo heel duidelijk geweest. Ik ver keerde als in een droom. Zacharula of Vir ginio? Of beiden? Was ik niet op den besten weg, de instellingen van een Mormo- nenstaat in mijn hart in practijk te bren gen? Ik ging met zonderling verdeelde gevoe lens huiswaarts; nooit had ik met warmere innigheid aan mijn verloren lieveling ge dacht, en toch had ik daarbij het gevoel, alsof Virginie bij mij eenmaal de verlorene kon vervangen. Geruimen tijd vond ik ech ter niet den moed mij te verklaren, ofschoon ik inwendig overtuigd was, dat ook Virgi nie mijn genegenheid deelde. Hoe langer ik haar kende, des te meer voelde ik, hoe de geheimzinnige bekoorlijkheid, die zij bij mij opwekte, juist haar oorsprong vond in do steeds wederkeerende, hoewel steeds vluch tig voorbijgaande punten van gelijkheid, dio zij met Zacharula hadj en des te moeilijker viel heb mij, de beide koninginnen mijns harten uit elkander te houden. Deze om standigheid was heb ook, die ten laatste de beslissing uitlokte. Ik vertelde Virginie ccn grappige gebeur tenis uit China, en zij lachte daarover zóó hartelijk en met den zilveren klank harer stem, die zoo geheel die van mijn lieveling was, dat ik onwillekeurig luide uitriep :j „Zacharula!" Zij verschrok hevig en zag mij, de hand op heb hart drukkend, met grooto oogen angstig aan. Ik vroeg haar, wegens den veroorzaakten schrik, om vergiffenis, en toen ja toen deed ik ccn liefdesverkla ring, zóó ongerijmd en verward, als de wijste onzer ze pleegt te doen, wanneer hij werke lijk verliefd is, een dier verklaringen, die, woord voor woord gestcnograplieerd, een merkbaar hoofdschudden van alle verstan dige menschen zouden teweegbrengen. Maar Virginie hoorde mij diep ademhalend, blo zend cn gelukzalig glimlachend aan, ja, zij drukte mij teeder de hand, toen ik haar in do zoo ondoelmatig mogelijk gekozen be woordingen en op do meest dwaze wijze, die maar denkbaar is, verklaarde, waarom ik haar eigenlijk zoo liefhadzij bekende mij, dat het eveneens met haar ging en zij in mij menige gelijkenis ontdekte met een ander, die het eerst heur hart had gewonnen. Daar over ondervond ik die onverstandige soort van jaloerschheid, welke door sommige wijs- geeren als de retrospectieve wordt aange duid; zij hield wel is waar vóór Virginie's uit het diepst harer ziel voortstroomende en onbeschrijflijk innige teederheid niet lang stand, vooral toen zij zeide „Wanneer ge hedenavond niet al to laat komt, zal ik je een geheim ontdekken, waarna ge nooit meer jaloersch zult zijn op het verleden. Hoort ge? Kom niet te laat!" r Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1