N°. 11902 Maandag 12 December. A0. 1898 jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (gpn- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. Feuilleton. 1 TWEE BROEDERS. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 3 maanden. 'YV. f 1,10. Franco per post140 A/zonderiyke Nommers *0 05 PRIJS DER ADVERTENTIES Van 1—6 regel8 1.05. Iedere regel meer 0.17 J. Grootero lettere naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. TWEEDE KAMEB. Financiën, In zyn Memorie van Antwoord op hot voor- loopig verslag betreffende het Vile Hoofdstuk (financiën) der Staatsbegrooting voor 1899 deelt de minister van financiën mede, dat het thans by den Raad van State in over weging zijnde wetsontwerp niet alleen be palingen bevat, waarvan het te verwachten is d*t het aantal oneerlijke aangiften in de vermogensbelasting zal verminderen, maar dat daarin ook voorstellen zfjn opgenomen om enkele gebreken en leemten aan te vullen: Het zou naar 's ministers oordeel gevaarlijk zyn, aan de inspecteurs voor te schrijven, dat zy by afwyziog eener aangifte aan den belastingschuldige de gronden dier afwijking behoeven mede te deelen. Intusschen heelt de minister de inspecteurs aangeschreven om in de geheel of gedeelteiyk afwijzende beschik' kingon op bezwaarschriften de daartoe geleid hebbende overwegingen te vermelden, als deze over rechtspunten loopen. De meening, dat het biliyk was, de inkom sten uit bedryven door hier gevestigden in het buitenland uitgeoofend, aan de bedryfs- belasting te onttrekken, komt den minister niet gegrond voor. Of er voldoends grond be staat om ten opzichte van do schippers af te wykon van den regel, dat zy eerst aan de bedryfsbelasting onderworpen zyn, wanneer zy geregeld often miost9 drie maanden achter een hun bedryf hier te lande uitoefenen, zal worden ovorwogen. Do meening, dat de rechter zou hebben uitgemaakt, dat coöperatieve en andere bouw- voreenigingen niet aan do bedryfsbelasting onderworpen zyn, moet op een misverstand berusten. De uitgifte dy belastingbiljetten voor de bedryfsbelasting zal zooveel mogelyk worden vervroegd. Een wetsontwerp tot wyzigiog der classi ficatie van eenige gemeenten tot voorziening van te hooge aanslagen der koffiehuizen en dergeiyke perceelen, tot vrystellicg van ge stichten, die in het geval verkeeren van het krankzinnigengesticht Voorburg en tot nadere regeling van enkele andere spoedeischendo punten kan eerlang worden ingediend. Van voorstellen van ingrypende hervormin gen der nauwelyks twee jar^n in werking zynde wet moet de Minister zich onthouden. Vorvroeging van de vervolging, als middel om de belastingplichtigen op het niet betaald zyn hunner aanslagen opmerkzaam te maken, acht de Minister niet aan te bevelen. Betwyfeld mag worden of het wenschoiyk is het sedert 1845 voorgeschreven formulier der waarschuwing te vervangen door een ander, dat, boe ook gesteld, evenmin gaarne gelezen kan worden. De bewaring van aangehouden goederen geschiedt met de meeste zorg, klachten daar omtrent worden steeds nauwkeurig onder zocht. Automobielen zyn slechts tolplichtig, wat ©p door den Staat onderhouden wegen betreft, op de wegen van Limburg en op den weg van Groningen naar Delfzyi. Van den z. g. Lombokschat zyn alleen ver smolten de ongangbare en beschadigde munt speciën; plm. 20 kg. goud en plm. 130 kg. zilver. Medegedeeld wordt, dat het aanvankeiyk voor uitkeeringen aan de gemeenten becyferd tekort plm. zal bedragen ƒ1,022,000. In ver band hiermede wordt by Nota van Wijziging voorgesteld het desbetreffende artikel terug te brengen tot ƒ13,410,000. Vervroegde uitbetaling van pensioeneD, ten laste van den Staat, is in onderscheiden ge vallen niet mogeiyk en in het algemeen niet wenscheiyk. Omtrent bet eindcyfer bevreemdde het den Minister een zoo ernstig verwyt als wordt gedaan, niet ernstiger gemotiveerd te zien. Het ligt in Ministers be Joeling een kon. besluit uit te lokken, waarby het bedrag, waarvoor muntbiljetten van 10 worJen uit gegeven, zal worden verhoogd van 11,000,000 tot 12,000,000, dat der biljetten van 50 verminderd van 4,000,000 tot 3,000,000. Nieuwe biljetten van Rameh-papier zyn in circulatie gebracht voor ongeveer ƒ3,000,000. Aan het einde van 1898 zal van deze bil jetten zyn aangemaakt voor een bedrag van ƒ4,000,000. Het denkbeeld de betrekking van betaal meester op te heffen veroient, naar 's Ministers oordeel, getn aanbeveling. In overleg zal worden getreden met de betaalmeesters, om hen van üykswege eon brandkast te ver strekken. Aan de bewaking door schildwachten van de betaalmeesterskantoren hecht de Minister minder waarde dan de leden. Zoo noodig zal in de behoefte aan zilveren pasmunt ten plattelands worden voorzien. Het aanmunten van guldens zal niet ge schieden al3 standpenningen ter herinnering aan de inhuldiging, maar omdat daaraan behoefte bestaat. Organieke regeliDg der belooniog van ambte naren van den waarborg zal de Minister gaarne overwegen. Teneinde de promotie van kommiezen- verificateurs te bevoroeren, wordt by deze begrooting voorgesteld het getal verificateurs der 3do categorie te verhoogen. Het is den Minister niet mogen gelukken een regeling der belooning van de deur waarders der directe belastingen te ontwerpen, waarby aan hunne wonschen wordt te gemoet gekomen. Er bestaat geen bezwaar by den Minister om de traktementsverhooging voor de assistent deurwaarders der dirocte belastingen te Amsterdam ook toe te passen op den jongste hunner, die, ofschoon nog slechts anderhalf jaar in deze betrekking benoemd, haar te voren meer dan twee jaron tydeiyk heeft vervuld. Voor vermindering van het getal ontvang kantoren te 's-Gravenhage pleiten niet minder geldige redenen dan voor de instelling van een eerde inspectie aldaar. De pryzen van verpachte strandvakken te Zandvoort en Schevcningen zyn bepaald naar plaatselyke omstandigheden. Het verzo k van het bestuur der veroeniging van beëeaigde klerken van de hypotheek- bureaux in Nederland om de door die klerken vóór hunne aanstelling tot Ryksklerk bowezen diensten geldend te mogen maken voor pensio.n is, op grond van de bestaande pensioenwetten voor inwilliging niet vatbaar. Financiëele Kronieli. De fondsenmarkt was in de laatste dagen eigen lijk lusteloos en flauw to noemen en de koersen van de meeste fondsen leden onder deze stemming, zoodat voor bijna alle geliefkoosde speculatiesoorten lager koersen aan de orde waren. Echter niet alleen deze, ook meer bepaald beleggingsfondsen deelden ten deele in dezen achteruitgang. Amerikaansche prima obligatiën echter maakten oen uitzondering. De redenen voor dezo flauwe stemming zijn meer dere. In de eerste plaats is, wat de speculatieve soor ten betreft, winst nemen aan. de orde van den dag; hierdoor komt veel foods tor markt, en moet, daar do stemming in het buitenland niet onverdeeld willig is, natuurlijk do koers iets minderen. Dan moot men ook rekening houden met het vooruit zicht, dat, minstens genomen omtrent de helft dezer maand, men wel aan duurder geld zal moeten gelooveu. Tegen het einde van het jaar toch zal niet alleen hier, maar ook elders een dringender en grooter beroep op de circulatiebanken gedaan worden. Het ligt dus voor de hand, dat de groote Banken in Rnsland en Duitschland haar disconto niet verlagen, zullen en hot is hoogst waarschijnlijk, dat ook de Bank van Engeland, om het boroep op haar goud tegen to gaan, haar wisseldisconto zal verhoogen. Voor het oogénblik is het geld in Nieuw-York nog niet duur, doch dit kan ook daar niet uitblijven, alsdan zal Amerika trekken op zijn tegoed in Europa. Onder duurder geld in Amerika moeten natuurlijk de speculatiefondson lijden, daar men dan waarschijnlijk veel engage menten zal afwikkelen. Het is daardoor dus wel te verwachten, dat ook hier. een eonigszins flauwe stemming zal beginnen te; heerschon, want ook hier kan dan duurder geld. niet uitblijven. Mocht echtor tegen verwachting hot geld in Nieuw-York niet veel duurder wordon en Nieuw- York gretig opnemen wat hier ter markt komt, hetgeen ook niet onmogelijk is, daar tot nu toe de ontwikkeling van industrie cr steeds gunstig is en inet enkele uitzonderingen der verschillende spoorwegsystemen in zeei bloeieDdon staat verkee ren, daD zal het hoogstwaarschijnlijk niet op be langrijke reactie neerkomen, doch met ophanden winter kunnen ook voor de spoorwegen alleszins minder gunstige toestanden aanbreken. Nog kun- non wij een dei de reden aanhalen voor de flauwe stemming der Bears, en wel do verschillende boodschappen bij de opening der Kamers in Amerika, Duitschland en Spanjo. De rede van president Mae Kinley werd in Wallstrcet niet bijzonder geappreciëerd. Dit bleek wel daaruit, dat Nieuw-York daarop terstond lager koersen zond. Men kan echter niet zeggen, dat do Ameri kanen over 1898 ontevreden behoeven te zijn. Zij hebben zich met geweld van eon groot en ryk grondgebied, waarnaar zij reeds tal van jaren mot begeerlijke oogen gekekea hebben, meester ge maakt, on hoewel het verkrijgen van dit gebied zoer veel geld gekost heeft, kan dit hun financiëel toch niet hinderen, want zij hebben dit jaar een buitengewoon, ja nooit zoo hoog geweest zijnd bntig handelssaldo met de wereld in het algemeen. In Spanjo is echter, hoewel do premier Sagaata ons zeer patriotisch en sympathetisch verhaalt, dat Spanje, verlaten, vertrapt en vernederd, door dezo vernederingen gelouterd, met energie en volharding toegerust, der wereld zal toouen, in staat te zijn, als oen tweede Phoenix uit haar assche te verrijzen, de naaste toekomst zoo helder niet. Men vreest Carlistische opstanden, doch do ergste zaak is de regeling der schuld. Spaoje zal trachten zijn verplichtingen, althans wat het moederland betreft, te voldoen, doch omtront de Cubaan8che Schuld laat de minister zich niet speciaal uit. Voor de houders dezer obligatiën is het 't verstandigst er op te rekenen, dat hun coupons niet betaald zullen worden. Ook de dalende potrolcummarkt drukte wel eenigszins onze Beurs. Om te beginnen kunnen wij wijzen op een verderen teruggang, zij hot dan ook niet heel veel, van onze eigen Staatsfondsen. Portugeezen waren vrij vast, doch zonder veel koersverschil. Spaansche Bnitcnlandsche schuld moest echter wat prijsgeven en was niet precies willig te noemen. Het zou trouwens wel iets merkwaardigs zijn, indien de Spaansche fondsen zich konden verbeteren. Wanneer echter de ver wachtingen van den heer Sagasta geen pia vota bleven, ja, dan zou er misschien kans zijn, dat ook deze Staats-obligatiën binnen een paar jaar weder aanmerkelijk beter waren. Do heer Sagasta toch gelooft, dat, nu Spanje geen koloniën meer heeft, de huishouding goedkooper ingericht en beter be heerd zal kunnen worden en volgens hem zou Spanjo biunen een paar jaar haar moeilijkheden te boven kunnen zijn, altijd, wanneer het niet do zorg voor de Cubaansche schuld op zich behooft te nemen. Zoo dit wel het geval moet zijn, dan zal het langer duren, misschien wel twintig jaar. Nu, het is te hopen voor de obligatie-houders! Zeker is hot, dat de Spaansche regeering er ernstig over zal moeten denken het land op te beffen uit do financiëele ellende, en wanneer handel en nijverheid in het land geholpen en gesteund wordon, is het lang niet onmogelijk, dat, rijk als het schoone Spanje is in natuurvoortbrengselen, vrucht baren bodem en gunstig klimaat voor veel culturen, de hoop van den hoer Sagasta vervuld zal worden. Het gemeentebestuur van Madrid heeft bekend gemaakt, dat van de thans betaalbare coupons der stedelijke leeningen 7"/1C0 pet. couponbelasting zal worden ingehouden. Dit heeft betrekking, op de nieuwo 4-pcts. leening, op do 6-pcts. van 1861 en op de 3-pcts.-promieleening. Oostenrijkers, Hongaren on Russ scbe Staats- on Spoorwogobligatiën zonder voel verandering. Voor Turken C en D wat meer vraag en over 't algemeen beter in prijs. Ook de Turksche loten konden zich een fractie ver beteren. Do gowono aandeelcn C u 11 u u r-M y. der Vorstenlanden konden zich op hun ver hoogde koersen niet staande honden en noteeren weder dt 63 pet. Sommigen denken, dat deze koers te laag is in verband mot het reeds vroeger vermelde gerucht, dat do Maatschappij een winst van een millioen gulden zou gemaakt hebben. Wanneer dit juist is en men eenige zekerheid had, dat ook in de toekomst de suiker- eu koffie cultuur gocdo winsten zal govon, dan zou het idoo wel gewettigd wezen, dat deze aandeeleu thans te laag genoteerd zijn. Over 't algemeen zijn do Cultuurwaarden in den laatsten tyd nogal gowild en schijnt voor vele het afgeloopen jaar niet ongunstig lo zijn geweest. Aandeelen Barge- Moorraan staan ook op een koers, waarop zij in langen tijd niet geweest zijn. De petroleummarkt echter was wedor geheel ODtstemd. De mededeeling van de directie der K o n i n k 1 ij k e, dat de Dieuw aangeboorde bron slechts enkele dagen gevloeid heeft, benevens het gerucht, dat het grootste gedeelte van de terreinen dezer Maatschappij overstroomd is, bracht hier weder een gevoelige reactio toweeg. De aandeden Koninklijke i welko de vorige weok nog 313 noteerden, zijn thans weder tusschen 245 en 246 pet. verhandeld. De aandeden Sumatr Palembang hielden hiermede naar proportie gelijken tred, doch ook Moeara-Enims moesten eenige procenten verliezen. Het verslag van do Peruvian Corporation maakt niet veel beter figuur dan verleden jaar. Het credietsaldo der balans is wel is waar tot 61,052gestegen, doch men moet niet uit het oog verliezen, dat de rente op de debentures van 6 tot 3 pet. gereduceerd is en er 7'/-millioen 4-pcta. cumulatieve preferente aandeden en 9 millioen gewone aandeden uitstaan. De verhouding van de Corporation tot de Regeering ia nog steeds dezelfde en het bestuur heeft nog niet do minste toezegging van de regeering kunnen verkrijgen omtrent betaling van schadevergoeding voor het vervoer der troepen gedurende do revolutie noch omtrent de betaling van de £80,000... jaarlijksche subsidie. Wat de Amerikaanscho Spoorweg- markt aaDgaat, de willige stemming was ook hier, zooals boven reeds gezegd is, verdwenen. De eeuwigdurende strijd over de tarieven van vervoer ontstemmen telkens weder de markt dezer waarden. Thans zijn het weder de Atchison Topeka, de Rock Island cn de Chicago en Alton, versus de Chicago en Great) Western, welke hierover oneenig zijn. De drie, eerstgenoemde Maatschappijen weigeren met de laatste baar vervoer uit te wisselen, hetzij vracht-, goederen, hetzij reizigers. De reden hiervan is de1, weigering van de Chicago Great Western, om toe te treden tot do overeenkomsten tot het' bandhaven der tarieven, omdat haar president, de heer Stickncy, in dergelijke overeenkomsten geen vertrouwen stelt. Men verneemt uit Nieuw-York, dat in Iowa is opgericht de Minesota en Southern Railroad Co., die hot bouwen beoogt van een spoorweglijn groot 520 mijlen, van Kansas-City naar Sauk- Ce n tr o te M i ne a p o 1 is. Door dezo aanleg zou de Kansas-City Pittsburg enGulispoor een rechtstreekscho verbinding krijgen met de lijnen der Grea t-N orthern on Northern- Pa c i f i c-systemen. Dit laatsto zal niemand tegen- spreken, doch zonder bepaalde overeenkomst mot deze betrokken Maatschappijen zal dit echter der Kansas-City-Pittsburg eo Gulfspooi niet veel baten. De verschillende aandeelen met uitzondering van Akrons hares en Norfolk Western Common and Preferred waren iets lagor; zoo ook IncomebondsBOregon Short eo Western Nieuw-York on Pcnnsylvaniö. Obligatie- soorten echtor bijna alle hoogcr, t. w. Missourri 89, Norfolk We s torn 87, Oregon Cali fornia 927/gf Utah Northern 107, Unions 100 pek Bunlandsche Bank. Hollandsch Diep. Omtrent de grootste spoorbrug in ons land,, die over bet Hollandsch Diep, is in de afdeeliDgen der Tweede Kamer do vraag; gedaan, of de pylers op zoodanige wfize tegenj ontgrondiog beveiligd zyn, dat het veilig- verkeer over deze brug verz kerti is. Het antwoord van den minister van water staat luiJt bevestigend. Door jaarlyks meermalen herhaalde en ten deele poriodieko peilingen wordt gezorgd! steeds op de hoogto te blyven van den toe stand van den rivierbodem om de pylers van deze spoorwegbrug. Doen zich ergens minder gunstige ver- scbynselen voor, dan wordt, nog voordat die verschijnselen van dien aard zyn geworden,t dat het veilig verkeer over de brug het minste gevaar zou loopen, overgegaan tot uitbreiding of versterking der bodembezettingen om de pijlers. 41) Zou by zich door zyn jongeren brooder laten overvleugelen? Zou by niöt kunnen toonen, dat meD, ook zonder gestudeerd te hebben, bet tot welvaart en aanzien kan brengen? De vraag was slechts hoe by zich het noodige kapitaal zou verschaffen, om de vervaardiging van den meteoorbrander in het groot te be ginnen. Het denkbeeld, zich het geld door leening by verwanten of bekenden te verschaf fen, wierp hy verre van zich, en een com pagnon te zoeken, daar had hy genoeg van. De gedachte alleen, dat men daardoor een onder zoek zou instellen naar zyn zakelyk en parti culier verloden, deed hem pyniyk aan. Daarby kwam nog, dat iemand van zyn karakter, zooals het zich in de laatste jaren bad ge vormd, moeiiyk met een vreemde als com pagnon op den langen duur zou kunnen om gaan. Hoe Karei ook nadacht, hem bleef slechts den uitweg over, zich tot een geldschieter te wenden en tegen rente en een aandeel in de winst een kapitaaltje op te nemen. Maar dat was gemakkeiykor gezegd dan gedaan. Wel behelsden de dagbladen advertentiën van zulke geldbeden, maar hun eischen waren in den regel zoo overdreven, dat de onderhandelingen Steeds zeer spoedig werden afgebroken. Op zekoron dag legde Karei een bezoek fcf by eon geldschieter in de Duivenstraat. De man, Holzappel geheeten, toonde zich toa- 8chictelyker dan de vroeger door hem bezochte kapitalisten; hy verklaarde zjch bereid oen kapitaal van zes duizend gulden voor te schieten tegen 6 pet. jaariyksche rente on een aandeel van 7 pet. in de winst, indien de informatiön, welke de geldschieter zou nomen, goed uitvielen. Toen in den loop der onderhandeling Karei papieren overlegde, waarop de geldman den naam van zyn klant zag, nam het gesprek plotseling een verrassonde wending. „Koster?.... Koster?...." zeide hy en dacht even na. „Wanneer ik me niet vergis, heb ik vroeger ook eens met een heer van dien naam zaken gedaan." „Best mogeiyk; buiten myn familie wonen er nog verscheiden Kosters in de stad." „Ja... nu herinner ik het my: het was een jonge man; hy schreef zyn naam precies als uhet was een jong jurist, een advocaat, die aan het kantongerecht werkte." Onaangenaam verrast keek Karei op. Dat moest Otto geweest zyn! Ja, die maakte toen veel schuldenHy stond nog in het onzekere, of hy zich als do broeder van den lichtzinnigen schuldenmaker zou voor stellen of niet, toen de geldman weder het woord tot hem richtte. „Ja, ja, ik herinner my alles duideiyk, ofschoon er al minstens drie jaren over ver- loopen moeten zyn. Het was een joDge man een halven kop kleiner dan gy, een losbol en een slechte betaler. Driemaal heb ik toen myn geld verlangd, en ik had het reeds als verloren beschouwd. Toen den laatsten dag# kort voor zyn aanstelling als commies, komt hy myn kantoor binnengestormd en betaalt my. Gy kunt u myn vreugde denken, vier of drieneen, toch, vier duizend gulden baar geld." „Vier duizend gulden?" En met wyd ge opende oogen zag Karei den geldschieter aan. De man, die den starren blik van zyn bezoeker voor een uitdrukking van twyfel hield, bevestigde stellig: „Vier duizend gulden. Ik kan me gerust op myn geheugen verlaten. Ik zal het u desnoods zwart op wit bewyzen." De man keerde zich om naar zyn schrijftafel on baalde er een groot boek af. Met blikken, welke meer dan groote belang stelling verrieden, volgde Karei diens be wegingen. Allerlei gedachten bestormden hem. Zou Otto het geweest zyn? Yior duizend guldenI Hoe had hy die kunnen betalen? Of gold het die drie duizend gulden wissel schulden, waarvan vader de eone helft, de rest Otto's vriend, Van Markwold, betaald had? Den naam van den woekeraar, die toen in de ouderiyke woning verscheen, kon hy zich niet meer herinneren; dit wist hy echter wel, dat hy geen overeenkomst had met dien van den man, die thans voor hem stond. Holzappel stiet een „Ahal" uit. „Ik zeide het u tocb, het waren er vier duizend. Hier staat het: Otto Koster, advocaat, Holmanstraat 21, betaalde my den vierden April achttienhonderd zooveel Een heftige beweging van zyn bezoeker verhinderde den heer Holzappel verder door te gaan. Karei was opgesprongen, hy stond voorover gebogen, al zyn zenuwen waren in werking, zyn oogen fonkelden, alles drukte een heftige opgowondenbeid aan. „Dan vierden April I" Dien datum had by vast in zyn geheugen ge grift. Hoe menigmaal was hy niet genoemd ge durende het proces, waarin hy was aangeklaagd! „Wat zegt u? Op den vierden April heeft myn broeder u vier duizend gulden betaald?" vroeg hy op klankloozen toon. De aangesprokene wierp een korten blik op zyn bezoeker en wees met zyn vinger op den afgeschreven post. „Is het uw broeder?" zeide hy vriendeiyk lachend. „Zie me daar maar niet zoo voor aanl Uw papa moet een fideelo oude heer geweest zyn, dat hy uw broeder zoo maar ineens vier duizend gulden heeft gegeven. Waarom wendt gy u ook niet tot uw vader?" Karei leunde dieper over de schryftafel heen; zyn gloeiende oogen vestigden zich op het boek van den geldschieter en toch kon hy de getallen niet onderscheiden. Hy ademde diep; hevige ontroering kenmerkte zyn ge- heele wezen. Vier Aprill Dat was de dag van den diefstal, welke hem ten laste was gelegd. En op dien dag betaalde Otto vier duizend gulden. Van waar had hy dit geld? Een gedachte door schoot het brein van den koortsachtig opge wonden man, een gedachte, welko zyn hart sterker deod kloppen. Vier duizend gulden werden uit vaders geldtasch vermist en vier duizend gulden bedroeg de schuld van Otto, welke den vierden April werd voldaan. Die gedachten en voor stellingen verwarden zich in zyn brein. Werd hy krankzinnig? Hy wist niet, of hy waakte of droomde. Hy greep met beide handen naar het voorhoofd, als wilde by zyn gedachten byeen houden. Hst bevreesde Holzappel, dat zyn bezoeker zoo lang zweeg. „Wat scheelt u?" riep by verwonderd uit. „Gjj zyt doodsbleek; gy siddert over uw geheele lichaam l Zyt gy niet wól?" Karei maakte een afwyzende beweging mot de hand. „Zyt gy zeker," vroeg hy, „dat myn broeder u den vierden April vier duizend guldon hoeft betaald?'' „Ja, natuuriykl" antwoordde de gevraagde beleedigd en sloeg met de hand op het voor hem liggende boek; „deDkt gy dan, dat men in zyn handelsboeken aardigheden verkoopt?" Karei greep naar zyn hoed; de grond dreunde onder zyn voeten. Hy wilde zeker heid bobben. Holzappsls verwondering werd steeds grooter. „Waar gaat gy nu he9n? Zullen we onze zaken niet afdoen?" Wezenloos zag Karei den geldman aan. Waarom hy hier gekomen was, scneen hy totaal vergeten te zyn. Wat wilde die man van hem? O, ja, na herinnerde bij zich weer all es I '^*8 -.It vef volga.j

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 9