VERSTOPPING gingsfeest was aangeboden on thans op het tooneel aanwezig was. De president dankte in gepaste bewoordingen yoor de blijken van belangstelling door het schenken van een vaandel der vereeniging bewezen, waarna door de leden eveneens een paar voor deze gelegenheid toepasselijke coupletten werden gezoogen, die uitstekend voldeden. Na een komische voordracht,getiteld: „Een Baliekluiver", wefd opgevoerd „John Alman", oorspronkelijk drama in twee bedryvon of vier tafereelen, met een voorspel ia één bedrijf: „De Kinderroof". Alle leden, in dit nummer werkzaam, toonden door hun spel, dat zy de zinspreuk „Voorwaarts" eer aandoen. Op hoogst betre igende wjjze werden de ver schillende rollen vertolkt en de dilettanten toonden niet alleen, dat zo begrepen en ge voelden, maar ook, dat hun geen moeite te grcot was om door degelijke en aanhoudende oefening de uitvoering zoo correct mogelijk te maken. Wy trengen dan ook gaarne by dezen onze hulde aan de vereeniging „Voorwaarts." Noordwyk. De harmonie-kapel „Crescendo" alhier, directeur de heer Job. Oostelaar, denkt s. "Woensdag, 23 dezer, 's avonds halfacht, ki hit „Hof van Bolland" een uitvoering te geven voor haar kunstlievende leden. Nu elders de beginletters van de namen der twee gearresteerde jongelieden in zake de intraak by de firma H. en Zn. zie ons vorig nummer genoemd worden, deelen wy hier ter voorkoming van misverstand mede, dat Z9 zijn L. P. R. en G. H. Az. (niet Cz.) Ze zjjn echter inmiddels reeds weer ontslagen en eergisteravond uit 's Gravenhage terug- gekoerd. Rynzaterwoude. In een op Dinsdag .22 November te houden Nutsvergadering, waar ook aan niet leien vrije toegang wordt ver leend, Z3l als spreker optreden: dr. M. Nie- meyer, van Sneek, met hot onderwerp„Vier beelden uit het Volksleven, naar Fiits Reut r". Ter-Aar- De Tuindersbond alhier beeft Dinsdag avond haar aangekondigde vergade ring gehouden, ten huize van J. Van der Laan, te Langeraar. By een vroegere bijeenkomst is het verlan gen te kennen gegeven een commissie te be noemen, belast met het onderzoek van het gehouden beheer, meenende, dat onregelmatig heden daarin zouden hebben plaats gehad. Deze commissie van onderzoek is indertyd gekozen, die de haar opgedragen taak heeft volb-icht en rapport uitbracht aan de leden van den bond. Dit rapport had niet zijn gunstige zijde; de onnauwkeurigheden, welke in de admini stratie zyn ontdekt, werden voor een gedeelte door het bestuur weerlegd. De adviseur mr. Van Briel Sasse, toNieuw- veen, uitte zyn meening omtrent cit rapport ®n weersprak niet, dat fouten waren ingeslo pen, doch gaf te kennen, dat een onregel matigheid in bet bestuur haar aanloiding kon vinden in het overtollige werk, waarmode het belast. De vraag van overwegend belang inoet zijn: Is er oneerlijkheid in het spel? en Jit bleek ni6t bevestigd te zyn. Hij drong aan pp betore verdeeling van de werkzaamheden van het bestaur, de loonen niet te laag te Stellen en meer hulpkrachten aan te schaffen. De vergadering stemde hiermede in en be noemde een boJe, die bolast zou worden met de uitbetaling van de marktpry'zen enz. De heer Sassen was van meenins, dat de commissie van toezicht zich tyzonder van baar taak had gekweten, en nu de grieven waren weggeruimd, noodigde by derhalve allen uit, die nog niet als lid waren aange sloten, zulks thans in het belang van den bond alsnog te doen. Overigens werden door hom nog eenige wyzigingen in het reglement voorgesteld, waarmede de leden zich hebben vereenigd. De Voorzitter tracht zyn dank uit aan de leden voor hun betoonde belangstelling en aan den heer Sassen voor zyn bemiddelend optreden en sloot de vergadering. De door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie goedgekeurde begrooting van de in komsten en uitgaven van deze gemeente voor het dienstjaar 1899 be'raagt aan ontvangsten ƒ9163.925 en een geiyk bedrag in uitgaaf, overeenkomstig door den Raad vastgesteld in zyn vergadering van den 12den October jl. Valkenburg. In hun vergadering van gisteravond hebben stemgerechtigde leien der Ned.-Herv. Gemeente tot predikant benoemd ds. J. Koek, te Hien en Dodewaard. Aan den benoemde is door den kerkeraad de beroepsbrief toegezonden. Woubruprge. De uitslag van de 16 dezer gehouden publieke aanbesteding van het 5 jarig onderhoud der 2 vyzelwatermolens en verdere onderhoudswerken van den Ouden- dykschen Polder, alhier, is als volgt; Perceel 1. Timmer- en smidswerk, 15 in schrijvers: H. Verby, Hoogmade, ƒ3490; J. Do Kort, Hazerswoude, ƒ3300; Ph Qualm, Koudekerk, 3287; H. Van der Wal, Leider dorp, 3255; G. Van der Wal, Oudshoorn, ƒ3245; P. Vryburg, Oud-Ado, 3233; L. Gas man, Oud8hoom, 3145; J. Van Lokhorst, Alfen, ƒ3135; P. Van der Ljjn, AarlaDder- veen, ƒ3129; Gebr. C. en J. Stigter, Woa- brugge, ƒ3055; H. Muller, Hazerswoude, 3000; A. Heesterman, Hazerswoude, 2990; J. Dekker, Hazerswoude, ƒ2980; Jb. KrooD, Woubrugge, ƒ2976.40; P. Boot, Woubrugge, 2790. Perceel 2. Metselwerk, 2 inschryvers: W. StrookrnaD, Woubrugge, 165; D. Van Essen, Woubrugge, ƒ155. Porceel 3. Verf- en glaswerk, 2 inschryvers: T. M. Niemantsvordriet, Woubrugge,/"548.50; C. Jonker, Woubrugge, 537. Perceel i. Rietdokkerswerk, 2 inschryvers C. Donker, Oudshoorn, ƒ130; J. H. Bergman, Woubrugge, 120. De perceelen 1, 2 en 4 zyn aan de laagste inschryvers gegund. Militie-Yereeuiging. Do „Geld." bevat de volgende advertentie: Vrijwilligers bij de Militie Jongelingen, tusscben 20 en 35 jaren oud, die geneigd zyn op te treden als vrywilliger by de militie (dia niet langer behoeven te di»nen dan een loteling en bovendien hun broeder vry maken) voor de gemeente Tilburg, tegen een tegemoetkoming van minstens 200 gulden, worden uitgenoodigd 2ich vóór 21 November a. e. schriftelijk ta wenden tot, enz. Naar aanleiding van de Memorie van Ant woord van den Minister scbryft „De Maasbode": „De uitdrukking, dat particuliere vereenl- gingen, waarvan de Regeering zelve volkomen de wettigheid erkent, tot haar groot leedwezen zjjn ontstaan, verbaast ons ten zeerste. Hier plaatst de overheii zich beslist op het terrein niet van landsregeeriDg, maar van party bewind. Hier keurt zy een daad af, die zfl als uit voerster van 'slands wetten niet kan of mag afkeuren. Hi r werpt zy het moreel gewicht, dat elke blaam van elke overheid heeft, in de schaal, niet omdat de gegispte daad lakenswaardig is, maar omdat deze aan een fractie mishaagt. Waar de militiewet de samenstelling van het leger op de eerste plaats verlangt uit vry williger8, waar dus de militie-vereenigingen geheel werkzaam zjjn in den geest zeiven der door deze Regeering herziene wet, daar achten wy een dorgeluke Rcgeerings- uiting als bovenvermelde constitutioneel onge oorloofd, Gemengd Nieuws. Aaa de telephoon alhier zyn aan gesloten: 266. E. A. Van Grasstek, Hoogewoerd, 327. S. De Boer, Doezastraat. 328. S. De Boer, Korte Mare. 329. A. Pyi, Breestraat. 331. Gér. Bots, Hoogewoerd. 332. Koerts Feenstra, Pietersk.-Koorsteeg, welke men even op de naast de telephoon hangende lyst der abonnés gelieve by te 8chryven. Na geruimen tyd op de Hooge- wobrd gesurveilleerd te hebben op grond van verschillende by co politie ingekomen klach ten van winkeliers dier straat, dat jongens 's avonds steenen in de winkels wierpen, ge lukte het gisteravond een burger één dier baldadige knapen te grypen en aan een agent, die zi.h in de buurt ophield, over te geven. De knaap is in politie-bewaring gesteld. Tegen een persoon, die gister middag een kat ergerlyk mishandelde, zal door de politie proces-verbaal worden opge maakt. Sedert eenigen tyd is voort- vluchtig een ta Scheveningon woonachtig com- mhsionnair, die kleine sommen gelds op voor schot gaf en in verband hiermede verdacht wordt zich door zyn geldschieter een aantal gefingeerde posten te hebben doen uitbetalen. De zaak is in handen der politie. Omtrent dezen couamlssionnair in effecten, enz. wordt nader vernomen dat hy wordt ver dacht zich aan valschheii in geschrifte te hebben schul.ig gemaakt. Als vaststaande zou kunnen worden aangenomen, dat hy een wissel ten bedrage van eenige duizenden valscheiyk met den naam van een elders wonenden notaris beeft onderteekend. Ver moed wordt echter, dat de voortvluchtige nog veel andere soortgelijke feiten zou hebben gepleegd. In alle richtingen zyn politie en justitie gewaarschuwd. In ver'oani hiermede staat in het „Alge meen Politieblad" gesignaleerd J. Dings, 35 jaren, die 12 Nov. jl. is verdwenen, vermoe delijk in de richting van Rotterdam. Het gerechtshof te 's Grave n- bage bevestigde heden de vonnissen van do rechtbank te Middelburg, waarby Leo Miloen wegens eiefstal van kippen te IJzendyke tot twee jaar en wegens beschadiging in een cel in bet huis van bewaring te Middelburg tot twee maanden gevangtnisstraf is veroordeeld. By de verschillende belasting- overtredingen, die heden voor de Haagsche rechtbank werden behandeld, werd voor een Haagsch ingezetene, die zyn woning 400 te laag voor de personeelo belasting had aangegeven, een geldboete geëischt van ƒ391.70, te vervangen door 78 dagen hechtenis. Naar de „Haagsche Ct." verneemt, hebben de huurders van de Boscbtenten in Den Haag aanzegging gekregen, dat zjj van af 1 Januari 1899 hun inrichtingen 's avonds om 10 uren moeten sluiten. Voor de rechtbank te Amster dam is gisteren behandeld de zaak van C. Hogenes, beklaagd door onvoorzichtigheid zware mishandeling te hebben toegebracht aan den kruiser Swalve. Hogenes van beroep melkslyter, reed op den 15den Augustus met een tweewielig karretje in een tamelyken draf langs de Weteringschans. Op de hoogte van „C3fé Flora" reed deze kar een tram, die van het Leidsche plein kwam, achterop. Deze wilde Hogenes passeeren, legde de zweep over 't paard, waarby een jongen, die naast hem zat, den conducteur van do tram een slag toebracht. By de Vyzeistraat werd hierop de kruier aangereden. Nadat het ongeluk gebeurd was, werd het paard nog meer aangezet, doch door een vigi lante, die dwars over den weg ging staan, tot stilstand gebracht. Ia deze zaak werden 10 getuigen A charge gehoord. Het eerst werd gehoord als des kundige dr. Merekens, die verklaarde, dat Swalve een rib had gebroken en de rechtor- onderkaak op twee plaatsen was gescheurd. De wonde aan de kaak is nog niet genezen. Als tweede getuige werd gehoord Swalve, die verklaarde, dat hy nog steeds geen zwaar werk kon doen. De derde getuige was de koetsier van de tram, die met de overige getuigen verklaarde, dat de man bovenmatig hard reed. Door den beklaagde waren twee getuigen A décharge meegebracht. Deze konden echter niet veel ten gunste van beklaagde bijbrengen. Het O. M. achtte dan ook het feit wettig en overtuigend bewezen. Mr. Hugenpotk tot Aerdt noemde het een onmenschelyke daad en eiscbte de hoogste straf zynde zes maanden. De wet laat het niet toe, doch anders zou ik, zride by, zeker zwaarder straf hebben geëischt. Uitspraak 25 Nov. a. s. Vrydag en Zaterdag aanstaande zullen jachten plaats hebben op het Koninkiyk Domeia Soestdyk, waartoe namens H. M. de Koningin-Moeder zyn uitgenoodigd verschil lende leden en oud-leden der Koninklijke Hofhouding, benevens de burgemeesters van Baarn, Soest on Eemnee. Aan de jacht ran Vrijdag zal worden deelgenomen door den vorst van Bentheim- Steinfurt. Omstreeks halfelf gisteravond thuis komende, kwamen bewoners van pand no. 37 aan den Scbiedamscben singel te Rotterdam tot de ontdekking, dat een vrouw in do ingezonken stoep, tot het sousterrain van genoemd huis toegang gevende, was gevallen en daarby de ruiten van een deur had gebroken. Met veel moeite werd de vrouw, die smoordronken bleek te zyn, daaruit ge haald en toen door eon agent, geholpen door burgers, raar het bureel in de Witte-de- With-straat gebracht (N. R. C.) Gisteravond had er met de laatste stoomtram van Vechel, by aankomst te Steensel (N.-B.), een ernstig ongeval plaats, dat betrekkeiyk nogal goed afliep. Een voer man, die met twee karren, achter elkaar gebonden, huiswaarts keerde, kwam met de tram in totsing, waardoor de beide karren omvielen en aan splinters werden gereden. De voerman kwam onder één der karren terecht, doch had oogenscbynlyk geen letsel bekomen; het paard had eenige kneuzingen. Iemand te Goes had zooveel muizen in huis, dat ze in een bewoonde kamer met rytjel krygertje speelden. Toen ging hy vloeren, muren, zolders, kortom alles insmeren met een carboloplossing. Den vol- g ndtn dag legde hy voor de muizengaten alLrlti Kkkere beetjes, om te zien, of zyn gasten nog aanwezig waren. Maar zie, geen enkele vertoonde zich; ze waren alle ver dwenen. Dejustitie uit Zwolle heeft zich naar Staphorst begeven, om een onderzoek in te stellen wegens den dood van Jan Kuyers Jr. Te Budel had de 18-jarige verver J. K. het ongeluk, terwyi by aan do zink- fabriek bezig was met verveD, van een hooge ladder te valkn. Hy bleef op do plaats dood. De Kamer van Strafzaken van de rechtbank te Aken heeft in hooger be roep drie werklieden vrijgesproken, die in eerste instantie waren veroordeeld, omdat zy by oen werkstaking op post hadden gestaan by een geboycotte fabriek. De vryspraak berust op de overweging, dat den werklieden het op post-staan niet verboden kan worden zoolang zy geen storing in het verkeer ver oorzaken en zich rustig gedragen. Dit vonnis Z3l den wel wat overdreven yver van veel Pruisische politiecorpsen in dit opzicht zeker wat matigen. Op allerlei wtJzen trachtende smokkelaars de douanen op een dwaalspoor te brengen. Als bewys hoe slim ze dat soms weten aan to leggen, diene het volgende, dat door een smokkelaar verhaald werd. Op zekeren nacht zouden weer eenige koeien gesmokkeld worden. Reeds een heel eind over do grenzen meenden de drijvers onraad te bespeuren. Één hunner, de zoogenaamde voorpost, vulde een baai met hooi en ging in de richting, waar de commiezen in hinderlaag lagen. Zoodra dezen den man met den zak op den rug zagen, gingen ze hem achterna, doch de eerste zette het op een Ioopen. Eindelyk liet hy zyn vrachtje vallen; de ambtenaren namen de baal tabak o pardon, bet was hooi 1 op, en stonden leeiyk op hun neus to kyken. Onder die bedryven waren evenwel de koeien langs een anderen weg in veiligheid gebracht. Vliss. CL) Hollanders in Duitachland. Volgens nadere berichten, zyn er in het geheel tusschen de 30 en 40 Hollandsche werklioden te Gronau in West falen over de grenzen gezet. Waarom, blijkt nog altyd niet E-rst heette het, d<t zy Pruisische soldaten hadden uitge jouwd, daarna, dat het een maatregel tegen de anarchisten was. Maar beide verklaringen worden onwaarschijnlijk genoemd. Een feit ia, dat hun werd aangezegd, dat zy „lastige" buitenlanders waren. Volgens een nog niet bevestigd bericht van de „Westf. Merkur", werden sommigen door de agenten van hun werk gebaald en naar de grenzen gebracht met hun vrouwen, die waren medegenomen terwyl zy thuis bezig waren den pot te koken. De werklieden kregen zelfs niet eens vergun ning om zich thuis te gaan vorkleeden. Zoo iets zou, meent de „Germania", ïyken op deportatie in Rusland. Zy houdt daarom ook dit bericht voor overdreven, maar her- innort intusschen den minister van binnen- landsche zaken, dat zulk een handelwyza in stryd zou wezen met de eerste eiscken der menschelykbeid. Wy leven, besluit de „Ger mania11, toch. niet in een land, dat omringd is door een Cbineeschen muur, want „dewerold staat in het teoken van het verkeer", zooals de Keizer zeido. Niet duizenden, maar honderd duizenden Duitschers zoeken en vinden in het buitenland werk en Ioonend bedryf, en zy allen zyn verzekerd van de bescherming van bet Duitsche vaderland. Hoe nu, als bet buitenland revanche neemt en Pruisische onderdanen over de grenzen zet, omdat ze lastig zyn? Met de wereldpolitiek, die wy moeten volgen, is deze uitwijzingspolitiek van eon politie staat gewoonweg niet in overeen stemming te brengen." In het Duitsche „Biirgerblatt" daarentegen worct geklaagd over de wyze, waarop in Nederland worut gehandeld tegenover buiten landers, die zonder middelen van bestaan z(]n. Uit Emmerik schreef men dd. 10 Nov. aan dit blad: „Onze nabuur Holland bevrijdt zich van de daar zonder middelen van bestaan ver toevende buitenlanders, zooals men weet op een eenvoudige manier, door ze de grenzen over te zetten. Dientengevolge komen bier byna dagelyks personen aao, voor wier ver voer hier verder gezorgd worden moet. Wat eergisteren in dit opzicht is gebeurd, is zeker ongehoord. „Tal van gezinnen, waarvan de mannen in Rotterdam op een fabriek reeds 28 maanden werkzaam zyn, hadden geschil gekregen over het loon met hun patroons en riepen toen de hulp in der politie. Deze maakte korte metten on bracht het geheel 3 gezelschap, bestaan ie uit 15 personen, onder geleide van een politie beambte, ovtr de grenzen. Onze politie heeft nu, hoewel zy daartoe niet verplicht was, daar de personen uit Oostenrijk komen, de arme, uitgehongerde, voor een deel zieke mannen opgenomen en hoopt, dat binnen eenige dagen de nooiige middelen van het Oostenryksch consulaat inkomen om het gezelschap naar zyn vaderland te brengen." Een groot werk. UitBuenos-Ayres wordt aan het „N. v. d. D." gemeld, dat de bouw van de groote oorlogshaven te Puerto- Belgrano, naby Babia Blanca, voor 10 millioen gulden is opgeoragen aan de Nederlanasche firma Dirks Dates en Van Hattem, vertegen woordigd door den heer A. Y. Hartog, ia vereeniging met de „Uebersee-Bank", to Bueno3 Ayres. De rechtbank te EIberfeld hoeft een voerman uit Brunswyk veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens majesteits- beleediging. Boven ;ien had de beschuldigde nog een veroorJeehng van een krygsraad tot zfin last, ook wegens majesteitsschennis, en wel tot 3 jaar en één maand gevangenis straf. Beide 6traffen zya vereenigd met een der e van vier jaar en zes maanden gevan genis wegens insubordinatie. Het spoorwegongeluk tusschen Parys en Saint-Denis schynt veroorzaakt te zjjn door een onvoorzichtigheid van een der machinisten ol het verzuim van een wissel- wachter; ten gevolge van herstellingen aan den weg konden sommige treinen niet over hun gewone spoor gaan. Een trein van Amiens, die naar het station du Nord ging, en een, die pas het station ver laten had om naar Saint-Denis te gaan, liepen op elkaar. Groote vaart hadden da treinen niet, daar tr voorzichtig gereden werd, maar de werking van de remtoestell-n wtrd belemmerd door de vochtigheid en glad heid van do rails. Er werd niemand gedood, maar 22 personen, allen Franschen, bekwamen verwondingen. Van de gekwetsten verkeert er slechts één in levensgevaar. RECLAMES, a 25 Cents per regel. Door Profes soren In delflcdl- ctynen beproefd en aanbevolen, hebben de Zwitsersche Pil len van den Apo theker Richard Brandt, die voor 70 Cents het doosje in de Apotheken verkrijgbaar zfln, zich eens wereldvermaardheid verworven, door baar on overtroffen zekere, aangename en daar-y ge heel onschadelijke uitwerking tegen (Hardlijvigheid), onvoldoenden stoelgang en de onaangename gevolgen daarvan, zooals Hoofdpijn, Hartkloppingen, Bloedaan drang, Duizeligheid, Misselijkheid, Gebrek aan eetlust, enz. Het dageiykscbe gebrnik kos& maar 3 Centen en de Zwitsersche Pillen van den Apotheker Richard Brandt worden tegenwoor dig boven andere middelen door de vrouwen verkozen. 9170 24 H. Doeff, gewezen controleur der 2de klasse b" het binnenlandsch bestuur in de bezittingen buit Java on Madura, laatstelijk met verlof hier? lande, op zijn verzoek, wegens physieke ont^ schiktbeid, gerekend van 1 November 1898. Vergunning verleend: Aan den luitenant-kolond van den generalen ataf W. G. L. F.. F, Van Hoo genhuyze, chef van den staf in de Stalling Va» Amsterdam, tot het aannemen en dragen derorda. teekenen van officier van het Legioen van Eer; aan den ordonnans-officier, eerste luitenant jlir. C. L Van Sucbtelon van de Haare, tot het aannemen en hot dragen van het ordeteeken varr ridder Iru afdeeling der orde van de Waakzaamheid of van den Witten Valk, van Saksen- Weimar-Eisenach. Alsnog benoemd tof lede» varr de plaatselijke commissie van Toezicht op de Rijkslandbouy?. winterschool te Dordrecht L. Overwater te Strijen" sas, J Van den Torren ta Zevenhuizen,. 4, Xl0^ te Feursum en P. Gautier te Streofkerk. De gewoue audiëntie van den minister van oorlog op 17 November, benevens die van da ministers van marine en van koloniën op l§ November, zullen niet plaats hebben. Gemeenteraad van Zocferwouie. Vit de „Staatscourant." Bij koninklijk besla it is, ter vervulling vnn de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Jhr. Mr. J. P. A. Teding van Berkhout, te Heemstedo, benoemd tot Hoogheemraad van bot hoogheemraadschap Rijnland, provincie Zaid- en Noord-Holland, do heer A. J. E. Baron Vaalttersum, te Bennebroek, sedert 1S78 Hoofdingeland van Rijnland in het 3de district. Eervol ontslagen de Oost-Indische ambtenaar Zitting van heden. Met den Voorzitter waren 9 leden tegenwoordig, Afwezig waron de heeren Hoogoveen, wegens on gesteldheid, en do beer Kaptein, met kennisgeving. Na lezing van de notulen der vorige vergadering werd door den Voorzitter voorlezing gedaan van een schrijven van het bestuur der Friesche Maat schappij van Landbouw, verzoekende: óf adhaesie te betuigen aan zyn tot H.M. de Koningin gericht request, om met alle Haar ten dienste staande middelen de opening der Belgische grenzen. voor al ons vee te verkrijgen en, helpt dit niet, repte- aaiile-maatregeleu te nemen, zelï een verzoek in dien geest tot H. li. te richten. In genoemd request wijst het bestuur der Friesche Maatschappij op de toezegging der Belgische regecriag, door deze gedaan bij de verbetering van1 het kanaal naar Ternenzen, om niet meer ongemotiveerd' do grenzen voor ons vee te skaten. Na eenige gedachten-wisseling; over deze zaai, waaraan deelnamen de Voorzitter en de heeren v. d. Velde, Konijnenburg, v. d. Poeh Rijnsburger, Lagerberg en Pie terse en waaruit bleek, dat opening der Belgische grenzen, zw niet direct, dan toch indirect ook in het belang van deze ge meente wordt geacht, werd zander hoofdelijke stemming besloten, aan het request der Friesche Maatschappij adhaesie te betuigen. Voort9 deelde de Voorzitter mede,, dat de weg werker M. Roes8en zóó ziek is, dat moest worden uitgezien naar een assistent-wegwerker en ais zoodanig ia aangesteld W. Slingerland. Op het verzoek van het Dagelijkscb Bestuurvaa den Algemeenen Nederlandschcn Wiekijdersbond, om aan beide boeken, van den S'chünkekweg een wegwijzer te mogen laten plaatsen, werd gunstig beschikt. Eindelijk deelde do Voorzitter ïreg mede, dat de gemeente-veldwachter J. WiHemae,. vege os gezondheidsredenen, aan den Commissaris dei Koningin tegen 1 Januari a. s. eervol ontslag heeft gevraagd uit zijn betrekking. Ter behandeling van het suppletoir kohier va< den hoofdelijken omslag, diensir IS08, gmg d< Raad over tot een zitting mefi gesloöeni deuren. Na heropening werd dat kohwar vastgesteld: tol een bedrag van f 42 en besloot de Raad aan. den veldwachter Willemse een pensioen toe te kennen van f 200 's ja ars. Besloten werd nog tot af- cn overschrijving ap de begrooting 1898, o. m. bestaande ëh veritooging van den post: onderhoud van braggende» wel met ƒ700: en voorts tot verzekering tegen brandschade van twee brandspuiten met spuitenhudaen, t. w. aan den Vliet en in Gelderswonde. Na nog een opmerking Y'au d!en heer v. d. Veldb over een klein ongerief «tan den Stompwijkschen weg, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. zaak-Dreyfas. Da banneling op het Duivelseiland weet op het oogsnblik reedsr dat zyn. vrienden niet hebb n stilgezeten en dat hun streven met aanvankelijk succes is bekroond. Op bevtl van het Hof van Cassatie is hem mede gedeeld, dat het verzoek tot herziening van zyn proces, door zQn vrouw mg.adien.l„ ont- vankelyk is verklaard. Dat is een ware verlichting voor de familie van den ongelukkige Mevrouw Dreyfus zeide tot een verslaggever, die haar kwam inter viewen, naar aanleiding van hot besluit van het Hof: „Eindelyk t Dank zjj den geest van gerech tigheid en het gevoel van menschelykheid van de eenige ware rechters^, dïö hy tot nu heeft gehad, zal myn man niet onder den druk der wanhoop bezwyken; hy zal doof het goad© nieuws »cb rit syn gebogenheid opheffen en alle geestesgaven terugkrijgen om zich te verdedigen tegen de afschnweJyhsh der beschuldigingen." Do schoonvader van Dreyfusr, de heer Hadamard, was diep ontroerd door het beslüit van het Hof. Hy voegdo aan de woorden van zijn dochter nog dez© toer „Geiyk wy herhaaldelijk hebben verklaard, zullen wy de meest gereserveerde houding in acht nemen tegenover de nieuwe feit d, die zicb eiken dag voordoen, en ona elkeo dag dichter by het doel brengen. Wij zijn vandaag ruimschoots beloond voor deze een voudigste van alle burgerplichten. Het is oos voldoende te weten, dat de kapitein van alles op de hoogte zal zijn, dat hy ons streven ea dat van onze moedige vrienden zal vernemen". Volgens de BCourrier duSoir" zalmr. Mom- hard, de advocaat der famili9 Dreyfus, het Hof van Cassatie verzoeken, ta- bevelen, dat Dreyfus naar Frankrijk worde overgebracht. Dat ware voorzeker do manier om de revwie zoo spoedig mogelijk af üa doem Het zenden van vragen naar Guyana ea nrissdhen van nieuwo vragen na het ontvangen; daxt antwoor den, zou nogal wat tyd in beslag nemen. De „Siècle" berekent, dat, als de stokken met de gewone mail worden verzonden, Drey fus ze niet vóór op zyn vroegst 30 Deeem&f zal ontvangen tn zijn antwoocdem zouden niet voor 26 Januari te Paiys kunnen zijn- Betreffende de telegrapbiscbe medadeeling omtrent den voortgang van zijn proces zegt do heer Cornóly in de „Figaro": *De uitsta*

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2