BENEDENHUIS Beurs van Amsterdam. TER-Aaii. Gehuwd: L. Van der Laan jm. 29 j. en J. K. Winters id. 20 j. O. Rietveld jm. 22 j. on T. Pijper jd. 20 j. VOOltSClIOTEN. Ondertrouwd: L. Elligena en M. H. A. Fissor. Getrouwd: L. J. De Nobol 26 j. en T. De G<Gcboren: Jon, Z. van R. C. Hugo en B. "Willemson. Levenl. zoon van W. Kwakkel en H. Brand. Levenl. zoon van C. Van Leeuwen en A. H. Kaptein. Overleden: C. Gerrita 72 j., weduwnaar van H. Van Oord. VOORHOUT. Overleden: Bartholomeus Van Kampen 15 m. Henrica Van der Moy 19 m. WASSENAAR. Bevallen: J. C. Do Gans gob. Zirkzee D. P. D. Eggink geb. Nanmng 25, A. Westgeest gob. Van don Barselaar Z. Overleden: E. H. Bünok. echtgenoote van A. llazendonk, 84 j. G. Parlovliet M. 65 j. EII. Knijnenburg Z. 3 m. ZEVENHOVEN. Bevallen: C. M. Oostrom geb. Van der Hulst. De zaak-Dreyfus. De „Terops" heeft nadere inlichtingen inge wonnen bi) eonige vrienden van den oud- minister van oorlog Cavaignac omtrent zyn voornemens in de heden beginnende Kamer zitting, naar aanleiding van het gerucht, cat h'lj zou voorstellen de Dreyfus-zaak aan het Hof van Cassatie te ontnemen. Dio inlichtingen komen hierop neer: DDe heer Cavaignac, hoewel besloten om alles te doen, wat op zyn weg ligt om de revisie van het Dreyfus-proces tegen te hou den, is nog niet tot een besluit gekomen omtrent den vorm van de voorstellen, die hij lich zou kunnen genoopt voelen aan de Kamer te doen. Hy is voornemens de Kamer de onmogelijkheid aan te toonen, om tot een oprechte herziening over te gaan, en by denkt sommigen van zyn argumenten te vinden in de onoverkomeiyke bezwaren, die juist thans de mededeeling van het geheime dossier doet ontstaan. Inzonderheid denkt bij aan te toonen het bezwaar, om in het openbaar te bespreken de personen van de vreemde agenten, die met den spionnendienst in Frankrijk belast zijn, en de onmogelijkheid om aan de ver tegenwoordigers van Dreyfos en aan Dreyfus zelf de Fransche agenten over te leveren, wier daden geleid hebben tot de ontdekking van het verraad, dat volgens hem niet vatbaar Js voor discussie." De „Soir" verklaart, dat in de eerste Kamer zitting een voorstel zal worden gedaan, lui dende als volgt: „De Kamer, besloten do rechten van de civiele en van de militaire party in elk opzicht te handhaven, verzoekt de regeering om het dossier van de Dreyfus-zaak weder aan het Hof van Cassatie te ontnemen en weder ter hand te stellen aan den minister van oorlog, het hoofd van de militaire justitie, die alleen bevoegd is." Da urgentie van dit voorstel zal door de flnderteekenaars worden gevraagd. Volgens de DSoltil"zUn op denMont-Valórien zes vertrekken „in orde gemaakt", waarvan er reeds een door een verdacht militair is betrokken. Deze persoon is echter Diet Dreyfus. D.) Een redacteur der „Petit Courrier" te Angers heeft een onlangs uit den dienst ontslagen marinier gesproken, behoord heb bende tot 66n detachement op het Duivels eiland. Hy verklaarde Dreyfus op zyn eilandje, een rots met enkele kokospalmen, gezien te hebben. Zyn houten hut stond omstreeks in het midden, zyn baard en hoofdhaar waren wit en by liep gebogen. Hy werd bewaakt door vier man onder oen opzichter, met geladen geweren en revolvers gewapend on die elkaar nacht en dag om do twee uren aflosten. In de hut was een hunner altyd by hem en de marinier beweerde, dat gezegde hut vol spiegels was, zoolat hy altyd in het oog gehouden kon worden. Eiken ochtend bracht een door veroordeelden geroeide boot onder toezicht van gewapende mariniers het voor den dag benooiigde voedsel aan. Voor het overige bevestigde de zegsman van ge noemd blad, dat de balling wel boeken, maar geen couranten te lezen kreeg, en dat hem nooit een enkel woord toegesproken of ge antwoord werd. De „Liberté" beweert te weten, dat het requisitoir van den procureur in do zaak- Dreyfus zoo stellig mogelyk is en twee offi cieren in staat van beschuldiging stelt; het rapport van mr. Bard moet even beslist zyn. Het Hof schynt besloten te wezen, kort en goed de revisie te bevelen, om een enquête te vermyden, die zou leiden tot ontdekkingen, waarvan het bekend maken pynlyk zou zyn. Van de 15 raadsheeren van het Hof van Cassatie zyn er tien vóór de revisie. Voor heden zyn door de politie te Parys strenge maatregelen genomen. Alle verzame lingen op straat zyn verboden; personen, die daaraan deelnemen, zullen onmiddellyk worden gearresteerd. Als oproerkreten zullen be schouwd worden de uitroepen: Weg met Frankryk, weg met 't leger, weg met de Joden, dood aan de Jodon en weg met Brisson. De Fransche Kamer zal na haar samen komst worden bezig gehouden door niet mineer dan een dozfin interpellaties over do zaak-Dreyfus, of daarmede in verband staande zaken. Onder anderen zal de heer DeBaudry interpelleeren over de vlucht van Zolal De Parysche correspondent van de „Daily Chronicle" beweert, dat hy Zondag Zola in oen gesloten rytuig heeft gezien. Hy is zeker, zich niet te hebben bedrogen, want hy kent Zola reeds meer dan vyftien jaar. Zola heeft hem bovendien nog gegroet. De „Liberté" deelt nog mede, dat het rap port van den raad sheer-rapporteur, mr. Bard, kort en duideiyk zal zyn. Hy zou alleen enkele feiten onbesproken laten, die door mr. Mor- nard, namens movrouw Dreyfus, ontwikkeld moeten worden in zyn pleidooi ten gunste van een nieuw onderzoek. Dit laatste is echter, geiyk hierboven medegedeeld, twyfelachtlg. Frankryk on Engeland. Van de Engelsche admiraliteit is te Ports mouth order ontvangen om de bemanning van alle uitvarende oorlogsschepen in de haven geheel te completeeren. Het bevel, om vior torpedoverniolers van waterpypketels te voor zien, is ingetrokken en de vaartuigen hebben last gekregen provision, die gelost waren met hot oog op de voorgenomen keteiverandering, weder aan boord te nemen. Renter's Agentschap to Londen verneemt, dat sen8atiewekkende berichten betredende de verhouding tusschen Engeland en Frankryk niet worden gerechtvaardigd door feiten, dio zich de laatste dagen hebben voorgedaan, en dat er geen reden bestaat voor ongerustheid. De mededeelingen, die thans gedaan worden betreffende bevelen van de admiraliteit aan de vloot moeten ook met de uiterste reserve worden aanvaard. Het rapport van majoor Marchand is te Parys aangekomen. Er wordt geen melding in gemaakt van de ontmoeting met Sir Kitchener; hy spreekt alken over den door hem gevolgden weg, geeft byzonderheden omtrent de geographische ligging der door hem bezette punten, de bezetting dier posten en het aantal manschappen, dat hy daar ter bewaking heeft achtergelaten. Ook deelt by verschillende gegevens mede omtrent de verdragen, welke door hem met de inlandsche hoofden zyn gesloten, over het mahdisme en zyn ontmoeting met de troepen van den Khalifa. Den 25Bten Augustus beschikte do expeditie nog over ruim voldoenden voorraad levens middelen. Lord Asquith heeft in een rede, te ICeighley Zaterdagavond gehouden, ook de Fashoda- quaestie aangeroerd. Hy beweerde, dat Enge land vast besloten was om in deze quaestie niet toe te geven, maar gaf niettemin den raad do zaak te bespreken met die kalmte, welke een grooto natie past. De voor Franschen beleedigende wyze, waarop „Punch" deFashoda-quaestieillustreert, is niet zonder gevolgen gebleven. Een aantal Franschen te Londen heeft verontwaardigde brieven aan de redactie van bet satirische weekblad geschreven; maar daarby is het niet gebleven. Een heer die voor een der ruiten van het redactiebureau de plaat zag hangen, ontstak in zoo hevige woede, dat hy met zyn parapluie de ruit insloeg. Hy werd onmiddellyk gevangengenomen. Yolgens enkele bladen was hy een FraDscbmaD, volgens andere een Ier, en zou hy tot den inspecteur van politie, die hem ondervraagde, hebben gezegd: „Als ik een Franschman was, had ik het geheele gebouw in de lucht laten springen." Een nieuw Blauwboek, gisteren van de Engelsche regeering verschenen, bevat een depoche van don regent van Egypte aan lord Cromer van 9 October. Daarin wordt de houding van sir H. Kitchener ten opzichto van majoor Marchand goedgekeurd, met byvoeging, dat de herovering van Khartoem geen effect zou hebben als het Nyidal niet aan Egypte werd teruggegeven. De regent verzocht lord Salisbury er voor t9 waken, dat de onbetwistbare rechten van Egypte erkend worden, en dat alle provinciën, welke het vóór den opstand van Arabi-Pacha bezette, weer aan Egypte komen. Sir H. Kitchener schreef 21 September aan Marchand, dat allo vervoer van oorlogsmunitie op den Nyl volstrekt verboden is. Het Blauwboek bevat ook een telegram van 12 October van lord Salisbury aan den gezant te Parys, Sir Edmund Monson, waarin verslag wordt gegeven van een lang ge sprek met den Franschen gezant baron De Courcel. Lord Salisbury bevestigde nogmaals, dat het dal van den Nyl nog altyd aan Egypte toebehoort en dat de Britsch-Egyptische over winning voor Omdurman elke verzwakking van Egypte's aanspraken ten gevolge van de verovering door den Mahdi heeft te niet gedaan. Het gesprek liep vervolgens over deonmo- geiyke stelliog van Marchand. De Britsche minister verklaarde reden te hebben om te golooven dat Marchand erkent dat h\j niet in westelijke richting kan aftrekken. Baron De Courcel zeide dat hy zeer wel langs dezen weg zou kunnen terugkeeren als de Engelschen hem dat veroorloofden. Lord Salisbury ver zekerde dat de Engelschen hem dit niet zullen beletten, maar, antwoordde Do Courcel weder, „hy kan niet heengaan zonder levensmiddelen". Ten slotte gaf lord Salisbury de verzekering, dat do Engelschen hem levensmiddelen en munitie zouden verschaffen op twee voor waarden, te weten dat Marchand de munitie alleen zou gebruiken tegen vyandelyko stam men die hem aanvielen, en dat hy zich terug trekt tot het gebied dat de Engelschen als Fransch beschouwende streek voorby de waterscheiding tusschen de Ubanghi en de zyrivieren van den Nyl. Toen veranderde baron De Courcel van onderwerp- Hy verklaarde dat Frankryk een grensregeling voorstelde die het land in het bezit zou brengen van het bevaarbaar deel van den Bahr-el-Ghazal, en zoodoende een toegangsweg voor zyn handel naar den Nyl opende. Lord Salisbury verzocht den Franschen ge zant ter vermyding van misverstanden de voor stellen die hy zou willen doen omtrent den terugtocht vau Marchand en de andere quaes- tiea op schrift te stellen. Telegrammen. SHANGHAI, 24 October. Onder de Invloed- ryke Cblneozen alhier loopt een nog niet bevestigd gerucht, volgens hetwelk de Kei zer van China gistoren uit den weg is ge ruimd. MADRID, 24 October. Het aftreden van den minister van oorlog wordt bevestigd. Da „Imparcial" noemt als reden, dat de Re- geeriog zyn gedrag }n de zaak der „Nacional" heeft afgekeurd. LONDEN, 24 October. Baron De Courcel is uit Pary6 naar Londen teruggekeerd. De ministerraad is tegen Donderdag byeen- geroepen. LONDEN, 24 October. Te Portsmouth, Chat ham en Devonport moeten bevelen ontvangen zijn van de Admiraliteit, om in elke haven zes van de nieuwe snelvarende torpedojagers gereed te boudon. WASHINGTON, 24 October. By oen be slissing van het Hooggerechtshof van heden, werd de vereeniging der groote Trunkiynen, in November 1895 gevormd en bekend als Joint Traffic Associaton, onwettig verklaard. MADRID, 25 October. De kapitein-generaal van Madrid, generaal Chinchilla, heeft zyn aanvrage om ontslag voorloopig teruggenomen. LONDEN, 25 October. Het departement van marine heoft den Cunard- en White Star maat schappijen last gegeven, do gesubsidiëerde booten in gereedheid to houden voor moge lijke gebeurtenissen. Deze booten zyn: do „Compania", do „Lucania", de „Majestic" en de „Teutonic." In geval van oorlog zullen deze optreden als geleiders van Engelsche koopvaarders, die uit Amerika komen. PARIJS, 25 October. Esterhazy schreef een brief aan den heer Manau, den procureur- generaal by het Hof van Cassatie. Hy ver klaart daarin op hoogen toon, dat de revisie niet zal plaats hebben, zoncer dat hy (Esterhazy) in de gelegenheid wordt gestold zyn bezwaar schrift in te dienen, niet in het geheim, maar in het openbaar. Hy voegt er ty, dat hy zich voorbehoudt om langa wettelyken weg mededeeling te vragen van alle stukken, dio op hem betrek king hebben en die aan het Hof van Cassatie onderworpen zyn, ten einde daarop te kunnen antwoorden. Hy neemt op zich op afdoande wyze vast te stellen: dat Esterhazy niet van verraad kan worden beschuldigd dan door een troep ellendelingen, dio aan den vyand verkocht zyn. LEIDEN, 25 October. Thermometerstand: gisteravond om 8uren 11° C. 58.1" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 1(F C. 50' F., 's middags om 12 ureD 12.5 C. 54.5 F., 's namiddags 4 uren 12.5' C. 54.5' F. De majoor H. B. Van Maaren, van het 2de reg. vesting art. to Amsterdam, wordt overgeplaatst by het 2de reg veld-art. te Leiden. De luitenant-kolonel van den generalen staf, chef van den staf en de stelling van Amsterdam W. Hoogenhuyze, die de najaars- oefeningen van het Fransche leger heeft bijgewoond, is door den president der Fransche Republiek benoemd tot officier der orde van het Legioen van Eer. Gistermorgen te 9 u. 2 m. vertrokken do Koninginnen, met gevolg, per extra trein van Het Loo naar Arolsen. Per rytuig kwamen zy op het perron voor het paleis aan, waar het gevolg reeds aan wezig was; ook de burgemeester van Apel doorn de heer H. P. J Tutein Nolthenius en de intendant van het paleis Het Loo, de heer J. A. Yan Steyn, waren daar ter begroeting aanwezig. Na zich oenige oogenblikken met enkele dames en heeren uit het gevolg te hebben onderhouden en van den burgemeester en den heer Yan Steyn op minzame wyze afscheid genomen to hebben, namen H.H. M.M. plaats in het voor Haar bestemde salonrytuig en bleven tot aan het vertrek van den trein voor htt geopend portierraam staan, minzaam de aanwezigen groetend. Do trein werd tot aan Rhelne begeleid door den adjunct ingenieur der tractie van de Holl. IJz.-Spoorweg-Maatsch., den heer Slotboom, en den adjunct-inspecteur van het vervoer, den heer Yan Dyk. Door onvoorziene omstandigheden wordt H. M. niet vergezeld door mevr. A. J. Juckema van Burmania, baronesse Rengers, hofdame. Jonkvrouwe F. L. H. Yan de Poll, dame du palais, honoraire, is daartoe aangewezen. Wegens het vertrek van HH. MM. uit Apeldoorn hebben de volgende Hofdignitarissen zich weder naar de residentie begevenbaron Clifford, hofmaarschalk; baron Taets van Ame- rongen, kamerheer; baron Bentinck, lste stal meester; jhr. Yan der Staal, particulier secre taris, en jhr. Six, ordonnanc-officier. Het stoomschip „Etna" vertrok 24 Oct. van Neufahrwasser naar Amsterdam; de „Her- zog" vertrok 22 Oct van Durban naar Rotter dam en Hamburg; de „Pomona" arriveerde 24 Oct. van Amsterdam te Kopenhagen; de „Prinses Amalia,"d van Batavia naar Amster dam, vertrok 24 Oct, van Genua; de „Prinses Sophie," van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 25 Oct. te Suez. UITLOTINGEN. Parijs. 2% -pets. Premioloten 1882. Trekking op 22 October 1893. Hooge prrjzeo: 4643 fr. 100.000, 375238 fr. 50,000, 263867 en 467418 fr. 10,000. De volgende nummers met fr. 1000: 275374 484624 176137 499682 106718 455919 550220 380192 2712 358190 234830 323386 296590 9972C 244504 227793 363713 14481 81S93G 120147 631341 177895 887591 200996 239643 842054 245550 270790 17637 445459. Betaalbaar 15 November 1899. 26 October 189é. Vor. Koers 2\4 pCL Nod. Work. Sohold koers. kodon. 85% Si 8 pCL Obli«. dito i 97% 8 pCt Cert. dito j «3JSS 4 pCt Brazilië 61 6 pCt. Ooetem. Mei/Nov. 4 83% 83% JanJJoU 63% 83% 8 pCt. Portugal. J 21% 21% 4 pCt. Spanje. 39% 38% 6 pC-L Moxlco 84% 85% 4 pCt. Venezuela 4 81% 80 Kolonialo Bank Aan dealen i 4 47 48 dito pret. 66 68% Ncdorl. Indiecho Handelsbank 84 85 Ncdcrl. Üandol-Mq. op rosoontie 116% 145 Dordt PcLr. Mjj 113 114 Java Potr. Mg. 170 Koninkl. Potrol.-M^j. 1 226% 226 Ncdcrl. 26% Mocara Enim 4 123 130 Sumatra Palembang 83% 88% Aand. Soemalata 190 Central, Pacifio Shares 21% 24 Atchison Topeka s 18% 12% dito pret. s 31% 81% Or. Shortlino B 65% 55 Union Pacifio 82% 31% dito prof. 64% 64 16% 16% 6 pCt. dito Oblig 72 '0% 61% 60% Prolongatie 2% pCt. De markt was heden zeer flauw op lagere consols, doch herstelde zich later belangrijk. Koloniale Bank pref. beter Koninkl. Petrol-. My. 231-223-226. - Moeara Enim 128% - 130. Sumatra Palembang 89% —88%. Het Leidsche Tooneel. Hoeveel maal Sandeau's „Mejonkvrouw De la Seiglière" hier al is opgevoerd, weten we niet precies, maar dat het reeds heel dikwyls is geschied, staat vast. De keus, om er het abonnement mee te openen, zal door velen dan ook zeker wel wat vreemd gevonden zyn. Men ziet dan liever een nieuw stuk. Of het daarom was, dat de zaal niet zóó bezet was als we dit by de Yereenigde Rotterdamsche Toone6listen gewoonlijk ge wend zyn? Hot is niet onmogelyk dat velen, die het stuk reeds vroeger „genoten" hadden en niet tot de abonnés behoorden, van een gang naar don schouwburg afzagen, hoe gaarne zy ook de Rotterdammors zien spelen. En dat spslhet was weer subliem, niet het minst dat van den heer D. Haspels, die den geest en den humor, welken Sandeau byna in het geheele stuk, maar vooral in de rol van den markies De la Seiglière gelegd heeft, zoo goed deed uitkomen. Deze rol is een der schoonste creaties van dezen talent vollen acteur, die er reod3 tal van jaren buitengewonen lof mee behaalde, want o. a. reeds in 1883 toon het stuk al voor oud bekend stond trad hy er alhier in op toen de Rotterdammers nog een afdeeling van de Koninklyke Yereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" uitmaakten. Hy was toen dus 15 jaren jonger, maar dat nu verstreken tyoperk is wat deze karakterteekening betreft, niet van invloed op hem geweest. Hy gaf ook nu aanleiding tot bewondering, evenals toen hy in dezelfde rol eenige jaren geleden optrad ter herdenking van zyn 25-jarig tooneel-ju: ileum. Eigenaardig is het by een voorstelling als deze op te merken welke wisselingen er zich op het tooneel alzoo in een zeker tydsbestek voordoen, byzonderiyk voor trouwe schouw burgbezoekers. Dirk Haspels broeder, Jaap Haspels, die in 1883 en ook nog vyf jaar geleden, in 1893, de valsche rol van den advocaat Destoumelles vervulde, is niet meer. Hy is thans vervangen door Alex. Faassen, zyn waardigen opvolger, die van zyn 6oms al heel zonderling advocaat schap maakte wat er van te maken was. Bernard Stamply, die 15 jaar geleden in Spoorman een vertolker vond, werd nu weer gegeven door Tartaud, evenals 5 jaren ge leden. Hem was die rol dus evenmin een onbekende. De rol van Raoul de Vaubert heeft nogal verschil van vertolkers gehad: in 1883 Van don Heuvel, in 1893 Van Eysden, in 1898 Erfmann, die dit jaar voor het eerst aan de Rotterdamsche Tooneelisten is verbonden, ofschoon hy voor de Leidenaars toch geen onbekende, maar zelfs een goed bekende is. Wy hopen hem spoedig iu een andere rol dan deze weer te zien. Keerwolf hield het vyftien en tien jaren geleden vol met de rol van Jasmin als kamer dienaar van den markies, maar heeft het ditmaal tegen Meunier opgegeven. Indien wegens ongesteldheid van mevronw Beeraman8 deze niet verhinderd ware geworden als Baronnesse de Vaubert te fungeeren, dan zou zy dezen avond in dezelfde omstandig heden hebben verkeerd als D. Haspels, nl. in de drie genoemde keeron, sedert 15 jaren, dezelfde ter wille van haar zoon intri- geerende dame te hebben vertoond. Nu werd dit gedaan door mevrouw Marie Yan Eysden Vink, die echter óók al geen onbekende in het stuk was; immers ook zy trad er vyf jareu geleden in op, maar toen als de dochter van den markies, Hélène, die de baronnes zoo gaarne tot schoondochter wilde hebben. By al de toevallen, die het stuk oplevert, kon dit kleine toevalletje, volgens hetwelk zy nu zelve voor die schoonmoeder welke haar dus niet vreemd was speelde, er nog wel by. Ook zy oogstte veel by val. Hélène zelve is in do drie tydperken aan veel wisseling onderhevig geweest: eerst mej. C. Yan Eyken, toen mevrouw Van Eysden— Viok, nu mej. Alida Klein, die, hoewel in het eerste bedryf wat koud optredende, In de volgende bedrijven meer warmte aan haar spsl gaf, niettegenstaande haar oen verkoudheid scheen aangegrepen te hebben. De fraaie bloemenmand, haar, onder dubbele terugroe ping van het geheele gezelschap, aan bet einde der voorstelling geschonken, was een in alle opzichten welverdiende holde. Marktberichten. Rotterdam, 25 October. Vee. Aanvoer 88 Paar den VeuieDe, 1803 magere en 650 votto Rnnderon, 514 vette- en groakalveren, 72 nuchtere Kalveren. 34 Schapen of Lammeren, Varkens, 307 Biggen, 1 Bok, EzeL Men noteert: Yette Banderen Iele qual. 68 a 2de quaL 52 a 8de quaL 40 a cents. Kalveren lete quaL 80. 2de <piaL 70 a 60 ct., Stieren lete quaL 48, 2de quaL 38, 3de qnal. ets. alles per KG. Ossen lste qual. 58, 2do qual. 52, 3de qual, 42 oente. Handel traag. Graskalveren ƒ60 a 30, Melkkoeien/'210 a 130, Kalf koeien ƒ220 a ƒ160. Stieren 180 a 65, Vaarzen ƒ120 a ƒ70, PiDken 76 a 54, Paarden ƒ60 a 40. Handel redelijk. Boter. Aanvoer: 74/8 en 85/16 ton on 608 stukken van kilo. De prijzen waren als volgt: lste qual. 54, 2de quaL ƒ50, en 3de qual. 48. Voor stukken van i/9 kilo werd 60 a 65 centa betaald. Bjdegraven, 26 Oct. Kaae. Aaugov. 131 wagens, te zsmen 7645 «tuks. wegende 33,014 KG. Priji lste soort Goudaohe 23.— ft 26, zwaardere 27a 2Je soort 19.ft ƒ21.Derb. kaai, prijs lsts eoort f 24.50 a 2ie soon a Edammer Kaas. prijs lste soort 29.a 2de soort ƒ24.—aƒ—wagens Leidaoho Kaaa, fa het schippond. Handel vlug. SC lied am, 24 October. Notesring van do Make laars. Montwijn ƒ13.Jenever 17.— idem. Amst. proef ƒ18.60, por Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. SpoeliDg-comtniesie per Ictel I 0.50. Notceriag Tan den Brandersbond. Moutwijn 12JA a per heet. ot.. zonder faet «n zonder belasting. Alkmaar, 24 OcL Vee. Koeien per K.G. 0.60 a ƒ0.67; vette Kalvoren ƒ35 a ƒ80; id. per E.G., 0.65 a 0.76nuchtere id. ƒ8 f 16; Schapen ƒ16 a 23.75; vette varkena per K.G. 85 a 39 c.; magere id. 13 a ƒ15. Londen, 24 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd: renderen 1700, schapen on lammeren 6000, kal veren 10, varkens Prijzen: beate runderen 2/4 a 4/5, schapen en lammeren 3/4 x 5/8, kalveren a varkens x eb. Fr.oecho Boter 98 100 ah. Woerden, 24 October. Paarden. Op de heden gehoudou grooto najaarapaardenmarkt waren 1146 stuks aangevoerd. In l'/aj*risd paarden was de handel nogal levendig. Vele Duitecho kooplieden waren aanwezig. Deventer, 24 October. Voomarkt. Aan de heden gehouden groote koudomarkt waren aangevoerd 1359 stuk8 voo. De prijzen waren voor vet vee ƒ0.50 a J 0.58 per KG. en voor guste- 0.32 a 0.36 per KG. Neurende-melkgevenda kooien golden van ƒ100ƒ190 Neurende en melkgevende pinken ƒ70ƒ120. De handel was vlug; er waren veel vreemde kooplieden. Militieraden. Bij Koninklijk besluit van 21 October zijn be noemd de voorzitters en burgerlijke leden van de onderscheidene militieraden en bun plaatsver vangers, voor de lichting der nationale militie van 1899. Voor de provincie Znid-Holland zijn benoemd: in bot lste militiedistrict: tot voorzitter, mr. J. G. S. Bevers, lid der Provinciale Staten; plaats vervanger, mr. W. Dolk, idem; tot lid, A. J. C. baron Van Pallaudt, lid van den gemeenteraad van 's-Gravenhago; plaatsvervanger, J. C. Yan Hattnm van Ellewoutsdijk, idem; in het 2de militiedistncttot voorzitter, mr. P. D. Kley, lid der Provinciale Staten; plaatsvervan ger, mr. S Muller Hzn., idem; tot bd A. A. Hoos, lid van den gemeenteraad van Rotterdam, C. J Vaiilant, idem; in bot 3de militiedistr.tot voorz., H. C. Jutn, lid der Prov. SL; plaatsverv. J.H. Noothoven Van Goor, idem; tot lid, J. A Van Hamel, lid van den gcmeoiiteraad van Leiden; plaatsvervanger, P. L. C. Driessen. idem; in het 4de militiedistrict: tot voorzitter, E. Van der Gijp Barendrecht, Hd der Provincial© Staten, plaatsvervanger, A. C. Volker Azn., idem: tot lid, I Hordijk Jzn., lid van den gemeenteraad van Dordrecht; plaatsvervanger, HLVeth G.-IIzn., idem. advertentie ff. Getrouwd: L. P. YAN DER KROFT EN L. A. VERSTEGE, die, mode namens de Familie, harteiyk dank zeggen voor alle bewyzen van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. Oegstgeest, 25 October 1898. 8515 8 Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Dochter 8517 4 8. J. M. TUKKER-De Vos. Eenige en algemeene kennisgeving. Zeer voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon 8520 4 Oegstgeest, A. M. DE ROOIJ, 24 October 1898. geb. Van Schik. Heden ontsliep, tot onze diepe droefheid* zacht en kalm, in zyn Heere en Heiland, na een langdurig doch geduldig lfideD, onze ge liefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder WIL LEM FREDERIK, in den ouderdom van 20 jaren. Namens de Familie, Wed. J. KLEIN Doesburg Lannooij. Leiden, 25 October 1898. (Maredyk Vaartkade No. 6.) 8502 11 Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw YAN KLEEFF— Ltjdwig berichten het overiyden hunner Moe der en Behuwdmoeder Mevronw JOHANNA ANNETTA ELISABETH LUDWIG-Füe- meuer, te Amsterdam. Volstrekt eenige kennisgeving. 8503 6 IEMAND, eenige avonduren beschikbaar hebbende, zag zich gaarne belast met bijhouden van' boeken of andere administratieve werk zaamheden. Brieven onder No. 8514 aan het Bureel van dit Blad. 7 te haar, nieuw gebouwd, ia do Lokhorst- straat, bev.: Voor- en Achterkamer, ruime Alkoof, Plaats, Keuken; boven: 2 Kamers en Zolder, voorzien van Gas- en "Waterlti ing. Te bevr.: Pieterskerk-Koorsteeg 10. 8507 7

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3