feze fëoarani wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 3 maanden. T.f l.lö. Franco per post1.40. Afzooderl(jke Nommors0.05. PRU8 DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels f 1-05. Iedere regel meer f 0.17J. Grooterd letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. N\ 11851 JDondtercIag 13 October. A°. 1898 Dit nommcr bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ofliciëele Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Leiden, Gezien bet besluit van dtn Heer Coinmieear'a der Koningin in de provincie Zuid-Dolland, van den lbdtu September 1*98 (Provincial blad No. G6), houdende regeing van do loting voor de Nationale Militie, en waarlij d-.n bnrge- metsterd der gemeenten, waar de lotiog plaats heeft, o. in. wordt verzocht om al d> hun ten dienste Biaando middelen aan to wooden, ter voorkoming van dronkenschap lij gelegenheid van do loting Noodigt de bel&n^behboudea hg dezo ernstig on dringend uit, zich. op de dngeD, waurop in deze gemeeuto voor dt> Militie geloot wordt, GEHEEL TE ONTHOUDEN VAN HET GEBRUIK VAN STERKEN DRANK, ton oinde zich te vrijwareo, niet alleen voor do nadeelige gevolgen van dronk* nschap in het algemeen, maar ook voor de straffen, bepaald bij de artikelen 252, 426 en 453 van bot "Wetboek vau Strafrecht. LeidoD, Do Burgemeester voornoemd, 11 Oot. 1898. F. WAS. Leiden, 12 October. Ook in ons lani stelt men veel belang in het standbeeld, dat te Gent voor "Willems zal verrijzen. Er heeft zich een sub-commissie gevormd om gelden voor dit monument te innen. Dr. J. W. Muller, te Leiden, belast xich met de bijdragen in ontvangst te nemen. De by het 4de reg. inf. benoemde kapt. W. L. Porupe komt te Leiden in garnizoen. EP t „Indisch Genootschap" zal Maandag 17 October, des avonds te halfacht, een ver gadering bouden, waarin mr. J. C. Van Baren- carspel eenige beschouwingen zal voeren over de hoofdbeginselen en voornaamste artikelen van het ontwerp der Indische Mijnwet. Do Rembrandt-tcntoonstelliog te Amster dam wérd gisteren bezocht door 1380 beta lende bezoekers, btt grootste aantal tot dusver. De gemeenteraad van Sneek heeft mot algemeene stemmen tot leeraar in de Hoog duitsche taal on letterkunde aan gymnasium en H. B.-school benoemd den heer A. L. Brouwer, te Goes. Een groot aantal ingezetenen van Delft is vergaderd geweest, om over de voorgenomen heffing eener straatbelasting van gedachten te wissoloo. Veel discussie had niet plaats, maar het meerendoel der aanwezigen teokende een adres aan den Raad, de verwerping der bedoelle voorst-Hen vragende, die volkomen in 6tryd werden geacht met het billijke prin cipe, dat belasting geheven behoort te worden naar draagkracht. Immers, volgens beide voor stellen zoowel dat van B. en Ws. als dat van het raadslid Vreeburg zou de heffing eener straatbelasting drukken op de minder- gegoeien, en zouden do gefortuneerden niets of weinig naar verhouding hebben bij te dragen. Bjj het onderzoek in de afdeelingen van den Raad is daarentegen met 9 tegen 7 stem men het heffen eener straatbelasting in be ginsel goedgekeurd. Naar wij vernemen, is dr. L. Reeling Brouwer aangewezen om dr. TtHogen, die als g-necsheer-direoteur aan het krankzin nigengesticht te 's-Gravenhage heeft bedankt, als zoodanig te vervangen. (N. R. C.) Door Burg. en Weths. van Delft is aan d2n Raad voorgesteld een leening van f 160,000 nominaal te sluiten ter bestrijding van de kosten van verschillende werken. Vijf onzer bekende auteurs, Emants, W. Van Rennes, D. H. Joo^ten, Reyding en Sprinkbuyzen, schrijven voordrachten voor Willem Van Zuylen. Dezen winter zal hij die voordrachten ten gehoore brengen. Hit onderwijs aan de Ryks-tuinbouw- winterschool te Naaldwijk zal voorloopig gestaakt worden, dewijl van dat onderwijs slechts door drie leerlingen gebruik gemaakt •*§>rdt; aan den heer C. H. Claassen, Ryks- tfinbouwleeraar aldaar, is in verband daar mede als standplaats Boskoop aangewezen. Het departement 's Graveühage der Ned. Maatschappij tot bevordering der pharmacie heeft zich o. a. gewend tot het hoofdbestuur dier Maatschappij, met het voorstol den minister van financiën er op te wyzon, dat door de voorgestelde verhooging van accijns het verbruik van alcohol voor de pharma- ceutische en chemische industrie Dog meer dan vroeger wordt getroffen en dat door zoodanige verhooging de concurrentie der binnenlandsche industrie met de buitenlandsche nog meer bemoeilijkt wordt. De gisteravond gehouden vergadering der liberale kiesvereeniging „Vooruitgang" district 3, te Rotterdam, proclameerde tot candidal ?oor de Provinciale Staten den heer J. W. Hein van Rockanje (vacature's Jacob). Voorts tot candidaat voor den gemeenteraad (vacature-dr. Sleurs) den heer W. P. Van der Hel.*, assuradeur. Er was ingekomen een schrijven der Katho lieke kiesvereeniging „Recht en Orde", met verzoek haar candiJaat, dr. J. Van den Berg, over te nemen, wolk verzoek door den heer J. Visser Jac zoon ondersteund, doch door mr. Th. Retpmaker bestreden werd. Te Oosterhuizen zal vanwege de Afdee- ling Apeldoorn der Geldorsch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw met Rijks subsidie een wiuter-landtouwcursus geopend worden. De cursus duurt twee winters en is toegan kelijk voor jonge landbouwers boven de 14 j^ren, die voldoend lager onderwijs hebben genoten. Het onderwijs zal gegeven worden door de hoofden van scholen te Empe (Brummen) G. J. Wisseling en te Oosterhulzen A. W. Van Vli'.t, en omvat lsndbouw, veeteelt, plant-en dierkunde, kennis der natuur, bemestingleer, landbouw chemie, zuivelbereiding, enz. Naar het „A. H." verneemt, is gelijk verwacht werd de heer G. W. W. C. baron Van Höevell benoemd tot gouverneur van Celebes en Ondtrhoorigheden. Te 's-Gravenhage is overleden mr. fl. Ferf, oud-kantonrechter en oud-lid van de Staten van Friesland. Toegekend is het eereteekon voor be langrijke krijgsbedrijven met den gesp Atjeh 1873/96 aau den sergeant J. W. H. Buskens van het 2de reg. inf., gedetach-.erd by het Ind. leger, alsmede aan de miliciens E. L. Os- eentjerk van het l6te, S. Leenheer en S. Davids, beiden van bet 3de, en M. C. R. Staal van het 4de reg. infanterie. Ingevolge machtiging van H. M. de Koningin i3 aan het pantserschip, waarvan de bouw ia opgedragen aan 's Rfiks werf te Amsterdam, de naam gegeven van „Koningrn- Regentos". De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissiën, die in dit jaar bei ast zijn met het afnemen van de examens van apothekers bediende, zullen zitting houden te Breda op 24 October en te Zwolle op 1 November a. s. en volgende dagen. Volgens de „N. R. C." heeft de heer Richard Hol ontslag gevraagd als directeur der Diligentia concerten te 's Gravenhage en is als zijn opvolger de heer Mengelberg aange wezen. Te Amsterdam is overleden de heer D. Henriques De Castro, een man, cie vooral bfi de leden der Portugeesch-Israëlietische gemeente in boog aanzien stond. Niet alleen was hij jaren lang Hi van den kerkeraad dier gemeente en behartigde bij haar belangen met ijver en toewijding, maar ook als voorzitter van de hoofdcommissie voor de zaken van het Port. Isr. Armbestuur, welke functie bij tot zijn dood vervulde, stichtte hg veel nut. De nu overledene maakte zich bovendien zeer verdienstelijk door mtt modewerking van den heer A. Van Creveld Mz. gedurende 25 jaren te ontcijferen de grafschriften der oude stee- nen op het bekende kerkhof te Ouderkerk. Voor eigen rekening liet de overledene tal der oude graftomben restaureeren en daarover gaf hy een werk uit, getiteld „Keur van Grafsteenen", een boek, dat voor oudheidken ners van groote waarde werd en ook onder buitenlandsche geleerden de aandacht trok. Ook bet wtrk v*n den heer Henriques De Castro over de „Synagoge", uitgegeven bfi het 200-jarig bestaan der synagoge, is bekend. De overledene was buitendien door zyn uit gebreide taalkennis hfi had kennis van Spaansch, Hebreeuwsch, Portugeescb, Latijn ten Grieksch en door zijn studie op het gebied der kunstgeschiedenis een vraagbaak voor velen. Hij was een ijverig lid van het „Kon. Oudbeidkunoig Genootschap," tevens lid van de „Maatschappij voor Nederlandsche letterkunde te L-iden" en van het „Zeouwsch Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen." De Portugeesche regeering erkende -zyn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de Orde vau do Oncevlekte Ontvangenis. Aan het leven der hoofdstad nam hy ijverig deel, vele nuttige instellingen voor kunst en weldadigheid genoten zyn steun, terwijl hy o. a. ook een werkzaam aar.deel had aan de oprichting van „Artis" en het tot stand komen van bet Vondelpark. Het stoffelijk overschot zal Vrijdag o. k. op de Port. Isr. begraafplaats te Ouderkerk ter aarde worden besteld. (Tel.) Naar wij vernemen is by kon. besluit van 26 September 11. aan den Neaerlandschen Cbristeiyken Geheel-Onthoudors-Bond van Regeeringswege een subsidie van ƒ150 voor zijn werk tot drankbestrijding toegekend. Men herinnert zich, dat op de begrooting van Binnenlandsche Zaken van dit dienstjaar een post van f 10,000 is uitgetrokken ten behoeve van het werk der drankbestrijding. De hier bedoelde Bond zond een adres aan de Regeering, waarin de redenen werden uiteengezet, waarom hy meende ook voor een de tl van dezen post te mogen in aanmerking komen. Naar aanleiding daarvan ontving de Bond Zaterdag bericht van het hier gemelde kon. besluit. HC.) Men schryft aan „De Nederlander": De Gereformeerde Kerktn in Nederland in het algemeen, maar die van Mi-ddelstum-in het byzonder hebben een zeer zwaren slag geleden. Ds. Nederbosd, een geboren humorist, is over leden, diep betreurd door zijn gemeente, rnaar voaröl door de mingegoeden ia die plaats. De Gereformeerde Kerken lijden zeer veel door dit verlies. De gestorvene toch was penningmeestor der Theologischo School, lid van htt hoofd bestuur Van htt Noordel. EvaDg. Zendingsfeest, bestuurslid der Gtr. ScbooWereenig. in Neder l ind, lid van den Schoolraad. Moeiiyk zal het zyn voor dezen man wéder een zoo accuraten opvolger in de verschillende corporation te vinden. Tot president van den Senaat van het Indologisch Studentencorps is gekozen de heer P. Ch. Swart. Dr. Ph. Kooperberg (arts), geneesheer- directeur van het Stads ziekenhuis te Leeuwar den, heeft uit die betrekking eervol ontslag aangevraagd. De burgemeester van Amsterdam, mr. S. A. Yening Meinesz, is, na vier weken te Baden-Baden te hebben doorgebracht, terug gekeerd. In het „Hotel de 1 Europe" te Amsterdam is afgestapt de prina d'Aremberg, uit Parys. Van de "firma P. Noordhoff, te Groningen, ontvingen wy de volgende werken en werkjas: lo. de tweede verbeterde en vermeerderde uitgaaf van „Oontes Choisis" van Alphonse Daudet en „Contes Choisis" van André Theuriet, op goed papier met duidelyke letter gecrukt. 2o. „Ventilatie en verwarming van scholen," bekroond antwoord op de prysvraag, uitge schreven door do districtsvergadtring der onder- wyzers gezelschappen in het district Groningen, in het jaar 1897, door L. M. Moolenaar, adjunct- directeur der gemeentewerken te Groningen. 3o. „De Electriciteit, boe ze wordt opgewekt, hos ze in de practyk wordt aangewend en hoe ze wordt gemeten," naar het Hoogduitsch door P. W. B. Sassen, leeraar aan de ambachts school te Groningen. Beide deze werken zyn eveneens geïllustreerd. 4o. „Volledige leercursus der Fransche taal," door J. N. Valkhoff, oud-directour der Ryks Hoogere Burgerschool te Heerenveen, eerste stukje, 15de herziene druk. 5o. Theoretisch practische inleiding tot de Hoogduitsche taal," door H. C. Spruyt, leeraar aan het gymnasium te Groningen. 6o. Jespersen en Sarauw, „Engelsch voor oerstbeginnenden," eerste deel, met veel houtgravuren. 7o. „Nieuw Duitsch leesboek met oefenin gen" voor Nederlandsche scholen, bewerkt door O. Veenstra, hoofd der school voor m. u. 1. o. te Aalten, tweede stukje. 8o. Part I en II „A Handful of Stories selected" by R. D Nauta. 9o. „De Jeugdige Zanger," theoretische en practische handleiding by het zangonderwys, inzonderheid op de scholen, door Richard Hol, 71ste werk, 2de duetje. lOo. „De Taalvriend," taaloefeningen voor de lagere school door B. Baas, hoofd der school te Blesse, tweede stukje, voor leerlin gen van 9 a 10 jaar, derde vermeerderde druk. Ho. „Vraagstukken ter oefeniqg.in de Meet kunde" (voor eerstbeginnenden) door W. H. Wisselink, directeur der Ryks Hoogere Burger school te Heerenveon, eerste stukje, negende, verbeterde druk. 12o. „Vraagstukken ter oefening in de Meet kunde," door W. H. "Wisselink, directeur der Ryks Hoogere Burgerschool te Heerenveen, derde stukje, derde, vermeerderde druk. 13o. „Rekenscbool." Oefeningen voor het aaDschouW'.iyk, uit bet hoofd en schrifteiyk rekenen door W. H. Wisselink, directeur der R. H. B.-S. te Heerenveen. Zevende stukje. Gewone en tiendeelige breuken, „Percent-", Gezelschapsrekening, enz. Twaalfde ver beterde druk. Htt stoomschip „Edam," van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 11 Oct. Prawle- point; do „Herzog" arriveerde 8 Oct. van Hamburg en Amsterdam te Mozambique; ae „Rotterdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 11 Oct. van Boulogne sur-Mer; de „General" vertrok 10 Oct. van Delagoabaai naar Vllssingen en Hamburg; de „Kaiser," van Oost-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, passeerde 11 Oct. Ouessant; de „OengaraD," van Rotterdam naar Java, passeerde 11 Oct. Point de Galle; de „Achilles" arriveerde 8 Oct van Amsterdam en Liverpool te Batavia; de „Prins Alexander," van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 11 Oct. te Genua; de „Soem- ting", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 11 Oct. van Marseille. Allen. Op Dinsdag 18 Oct. a. s. zal in do groote zaal van de Martha-Stichting alhier een groote lichtbeelden-voorstelling plaats hebben. De opbrengst zal btrekktn ten teboeve van de verspreiding van Chr. lectuur onder de militairen. Alkemade. Als zetters der directe belas tingen in dtze gemeente zyn herbenoemd de heeren H. Bakker en C. v. Ryzen. Bodegraven. In de plaats van mej. Ruiten berg, ondtrwyzeres aan de Clir. school alhier, die de benoeming naar een gelyke betrekkiDg in Den Haag aannam, is benoemd mej. Van Buuren, van Dordrecht, die deze benoeming heeft aangenomen. Mtt ingang van 1 December a. s. worden verplaatst de klerken der poateryen en to'e- graphie: de heer Van Vuuren van Bodegraven naar Laren en do beer De Haan van Doorn naar Bodegraven. Leiderdorp. Door de politie van Leiderdorp is proces-verbaal opgemaakt tegen zekere A. L., huisvrouw van D., alhier woonachtig, wegens misban reling. Het bestuur van den Zyllaan en Meyo- polJer, onder deze gemeente, maakt bekend, dat op Woensdag 19 October a. s. schouw zal gedreven wordeu over alle slooten, binnen genoemden polder gelegen. Noordwyk. Ht>t was een indrukwekkende stoet, die gisteren omstreeks negen uren onze gemeente binnentrok. In twee lange ryeo, waartusschen do eerwaarde heeren professo reü, kwamen de jeugdige studenten van het seminarie Hageveld, voor- het o.-rst officiéél, ter bedevaart naar het gebeente van St -Jeroen, den apostel en geloofsverkondiger, ditn menig een dir jonge pelgrims wellicht als zyn door luchtig voorbo9ld hoopt na te volgen. Na de gebruikelyke plechtigheden, in do kerk en op het Martelveld, werd, onder de gewone bege leiding van de fanfare „St.-Jeroen", reeds vroogtydig de terugtocht aanvaard. Oegstgccst. Met ingang van 1 Jan. 1899 zyn door den Comm. der Koningin in deze provincie benoemd tot zetters der Ryks belas tingen voor deze gemeente de heeren J. C. Spaargaren en H. Van den Ameele. Roelof-Arendsvecm. In de Maandag-avond albier gehouden vergadering van de leden der IJsclub te Roelof-Arendsveen bleek by bet opma ken der kas, dat de inkomsten over 1897 waren f 410.27, terwyl do uitgaven slechts f 6.75 bedroegen, zoodat deze Vereeniging zich mag verheugen in een batig slot van f 403 52. Zy zal in den aanstaanden winter kunnen beschikken over een betrag van ongeveer 530, medegerekend de contribution over 1898. De aftredende bestuursleden, zijnde do heeren H. l'Ami en C. v. Ryzen, zyn met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Ter-Aar. Tot zetter van 's Ryks directe belastingen dezer gemeente zyn benoemd de heeren F. Schepers en C. Valentyn, welke benoeming door hen is aangenomen. Een merkwaardige verzameling. Wy ontvingen van de heeren Burgersdyk Niermans, Nieuwsteeg 1 te Leiden („Templum Salomonis"), den op verlangen aan iefer gratis toe te zenden, zeer net uitgevoerden catalogus, van hun ryke verzameling van rechtsgeleerde dissertaties, in de 18de en de th ns ten einde spoedende eeuw aan de Nederlandsche academies verdedigde dissertaties. Catalogus dissertationum iuridicarum defensarum in academiis Neerlandiae 17001898). De lyst bevat in alphabetische orde niet mindc-r dan 3878 Dommers. Een uitvoerig alphabetisch register der in de dissertaties behandelde onderwerpen is daarachter gedrukt. Het kan goede diensten bewyzen aan hen, die, zich met do studie van een bepaald onderwerp bezighoudende, wenschen na te gaan wat de in NeJerland zoo ryke academische literatuur daarover in de twee laatste eeuwen heeft opgeleverd. De dissertaties zyn in den catalogus niet afzonderlijk geprysd, maar zyn naarmate van hun belang voor v\jftig ets. a f 1.50 by de heeren B. en N. verkrygbaar. Van enkele slechts is om baar zeldzaamheid of om haar buitengewoon belang de prys iets hooger. Dat de verzameling, hoe ryk ook, geheel of nagenoeg volledig is, wordt door de ver zamelaars niet verzekerd, en kunnen wy nog veel minder verzekeren. Dit alléén kunnen wy zeggen, dat wy van de vele oude bekenden, die wy op ons geheugen af er aanvankelijk in zochten, alleen misten: J. G. Ro.hussen, de Causis cur in nonnullis capitibus difjerat Codex Civilis Indo Neerlandicus a Codice Cioili nostroUtrecht, 1853, in de „Them Is" van hetzelfde jaar aangekondigd door tor. A. A. De Pinto. De kennismaking met dezen cat-.logus kunnen wy gerust aanbevelen aan alle weten- schappeiyke juristeD. (Weekbl. v. h. Recht.) TWEEDE KAMER. In de zitting van gistermiddag te half.rie werd door den voorzitter medegedeeld, dat de heer Smeenge is benoemd tot voorzitter der commissie voor verzoekschriften en de heer Pynappel tot voorzitter der commissie tot voorbereiding voor do ontwerpen betref fende oudorlyke macht, enz. Verder deelde de voorzitter mede, dat de centrale secti9 besloten beeft nog enkele ont werpen, waaronder het wetsvoorstel Hartogh c. 8., in de afdoelingen te onderzoeken. Voor de openbare zitting zyn aan do orde gesteld de wetsontwerpen, houdende nadeer® bepalingen omtrent den accyns van het gedistilleerd, reg ling van de vroegere tekorten van 13 ton in verband met het kleedingfoQds voor oorlog, de Indische mynwet, het ont- oigeningsontwerp voor de V.n Won straat te Amsterdam, verhooging der vestingbegrooting voor 1898, verhooging der oorlogsbegrootiDg voor 1898, aanvulling en verstrekkingen van oorlog over 1898. Na het uitorengen van het rapport op de verzoekschriften werd de vergadering tot Dins dag 18 October, 's morgens te elf uren, ge sloten. Tot rapportours voor het hoofdstuk Binnen landsche Zaken zyn benoemd de hetren Wïl- llnge, Zylma, De Savornfn Lobman, Drucker ea Tak van Poortvliet. Uit de „Staatscourant.* Kon. besluiten. Benoemd tot ridder in do ordo van Oranje-Nassau A. Blok, schoolopziener in het arrondissement Heusden, te Geei t ui lenberg. Pensioen verleend aan J. S. Drubbe's, weduwe van J. Lekkers, laatstelijk opzichter der magazijnen bij 'a Rijks werf te Willemsoord, f 325; aau M. De Jong, weduwe A. Veer, laatstelijk cipier in hot liuis van bewaring te Delft, J 25. De luitenant kolonel J. Regenbogen, van het 4do leg vestingartillerie, tc rekeneu van 11 October 1898, op non-acliviteit gesteld De met verlof in Euiopa aanwezige kapitein der infanterie van het leger in Nodorlandsch Indiö L. E. W. Seek, op zijn verzoek, ter zake van lichaamsgebreken, het gevolg van verwonding, in den strijd bekomen, met ingang op 1 November 1898, eervol uit den dienst ontslagen, met toe kenning van pensioen. De Oost-lmlische ambtenaar L. L graaf Van Randwijck, laatstelijk ingenieur 3de klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Nedcrlandsch-Indië, thans inet verlof hier te lande, op zijn verzoek, eervol uit 's lands dienst in Nederlandsch Indiö ontslagen. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 15 October o. k. niet plaats hebbton. Schatkistbiljetten en -promessen. Do ,Sts.-Ct." van heden bevat een Kon. besluit van 7 October 1898, waarbij aangezien het wen- schelijk is maatregelen te nemen ten einde 's Rijks kas desgevorderd tijdelijk te kunnen verste ken, do minister van financiën gemachtigd wordt tot do uitgifte van schatkistbiljetten on schatkist- promessen toteengezamenliik bedrag van f5,000,000 De rente dier schatkistbiljetten wordt, zoolang daaromtient niet nader is beschikt, bepaald op 3'/i pCt. in het jaar Vee ini oer in België. Nader wordt in de „Sts-Ct." ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat de openstelling der Belgische grenzen voor melkvee voorshands uitsluitend betreft koeien die i eeds gekalfd hebben, cn dat de quarantaine is gesteld op minstens 10 dagen. De uren, waarop de invoer kan plaats hebben, zijn vermeld in onderstaande tabel. Tol- en hulpkantoren. Veeartsen. Namen. Uren van Namen. Woon- Openstelling. plaatsen. Watervliet 8-10 u. vm. Van der Eecloo. Efeyden, Selzate (stat.) 11-12 u. vm. Deuil, "Selznte. De Klingo 10-12 u. vm. Declerck, Vraceno. Santvliet 9-11 u. vm. Bril, Stabroeck. Esschen (stat.) v.zonsop-tot v. Gewen, Esschen. zonsonderg. Esschen (dorp) 2-3 u nm. id. id. Baarle-Herlog 9-11 u vm. Huynen, Tuinbon*. Acbel (stat.) p. spw.enov. Van der Necrpelt. land 10 u vm. Iloydonck, Maaseik 10-12 u. vm. Pernot, Maaseik. Vise (stat.) tot 12 u. vm. SimoD, Visé. Gemeenteraad van Boskoop. Tegenwoordig allo leden. Voorzitter do burgemeester. Opening der vergadering en lezing der notulen, die worden goedgekeurd. De Voorzitter doet lezing van een missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 7 October jl., houdende, dat ZEx. heelt

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1