N". 11849 Dinsdag 11 October. A*. 1898 r uo. §eze Qoarant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Feuilleton, MOOIE 5MAN. DAGBLAD. PEUS DEZEB COURANT I Voor Lelden por 8 maanden. Franco per poel Afzonderlijke Hommers 1.40. 0.0B. FRUS DES AHv wh.'1'HN'I'I t Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17|. Grootera letters naar plaatsruimte. - Voor het incasseerod buiten de stad wordt 0.06 berekend Offioiëole Konnlsffeviüffen. KENafISGEVINC. Loting "ïXioi' de NATIONALE MILITIE. Burgemeester on Wethoudera van Leidon brengon bij deze, voor do tvreedo maal, ter kennio van belang hebbenden, dat, iDgevolge de beschikking van den Oom aiieearia der Koningin in dez© provincie, de loting der in dit jaar voor de lichtiDg van 1899 binnen deze gemeente voor de Nationale Militie ingeschre venen, alzoo voor hen, di© geboren zyn in het jaar 1879,'zal gcacbioden in oen der vertrokken van het Baadhoia alhier, en wel: op Dinsdag 18 October 1898, voor de ingeechrevenen, wier geslachtsnamen, naar alphabotische volgorde, beginnen met d© letter© A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K on L; en op Woensdag 19 October 1898, voor de ingeschrevenen, wier gealaobtsDamen, naar gemolde volgordo, begiDnen met do lettere M, N, O, P, Q. R. B. T, U, V, W, X, Y en Z; op beide dagen aanvangende dee morgeDe te h a 1 f t i o n. Wijders wordt onder hun aandacht gebracht, dat, ingovolge art. 83 der wet, yoor dcu ingezebrevone, die niet ia opgekomen, het nomtner getrokken kan worden door zijn vader, moeder of voogd, terwijl, ia ook deze niet opgekomen, alsdan het trekken go- aohiedt door deu Bnrgemeeetcr of hot lid van den Baad dor gemeente, waar de lot-ling is iogeschreven en voorta, dat, gelijk bij' art, 31 ia bepaald, de opge komen iogoschrevene dadelijk ca het trekken van zijn nommor de redenen van vrijstelling opgeeft, die bij meent te hobbeD, zullende ©ebter bet opgoven van deze redenen door zijn vader, moedor of voogd knnneD geeohieden, zoo deze tegenwoordig en do ingepchrevone Diet opgekomen ie. Eindelijk worden belanghebbenden onderricht, dat tot het doen ommaken v^n de getuigachrifien ter bekoming van v ijitclliog wegens broederdienat of op grond van 'e zijn eenigo wettige zoon (weike getuigecbriften worden afgogoven op de getuigenis van twee bij den Burgemeester bekende on te goeder naam en faam staande ingezoteoon, die zich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaarde, door .medc-onderteekening, verantwoo:delgk atolleD), do gelegenheid beataat ter Seoretario dozer gemeente .(Afdeoling Nationale Militie en 8chutterij, kamer No. 9J, in de week van Maandag 21 November a.a. tot on mot Zaterdag 26 November d. a. v., van dea Voorzmddaga Lalftien tot dea.namiddags dcio- uron. Burgomeeater có Wethouders voornoemd, Leiden, F- AS, Burgemeester,.. 8 October 1898. VAN HEïSTrSeoreUirie. Burgemeester en Wethouders der gomeontcLeidao, Golet op art. 201 der Algomeene Politieverorde ning van den 6den November 1379, waar ij wordt bepaald, dat ten minste tweemaal in hot jasr, cn wel eens iu het voor- en eons in het najaar, op kennisgeving van Burgemeester en Wethouders, Bohoorsteenen en stook-leatsen gereinigd moeten worden, noodigen de ingezetenen uit aan do bedoelde reinigmg van BChooreteenen en stookplaatsen gevolg te geven. Burgomeeater en Wethouders van Leiden, Leiden, F. WA8, Bargemeestor. 6 Oct. 1898. VAN HEYST. Secretarie. Gemeenteraad van Voorschoten. Tegenwoordig de Voorzitter en alle leden. By de opening der vergadering horinnerfc do Voorzitter met een enkel woord aan de inhul digingsfeesten, die ook te Voorschoten met zooveel geestdrift en eendracht zijn gevierd. Hij hoopt, dat H. M. lang en gelnkig moge regeeren en dat het den ingezetenen van Voorschoten gedurende haar regeeriug bij voortduring wèl moge gaan. (Applaus.) Na lezing en goedkeuring der notulen deelt de Vborz.'mede de volgende ingekomen stukken: "a..,Proces-verbaal van kasopneming. b. Missive van Ged. Staten, houdende goed keuring der verhooging ran it jaarwedden der Wethouders. Beide stukken worden aangenomen voor kennis geving. Aan pastoor Bernsen wordt wegens vertrek uit de gemeente afschrijving verleend van hoofd, omslag ad /"6.50. Aan B. en Ws. wordt een krediet verleend van 230.25 wegens kosten van de beide laatste branden. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat door den heer A. O wel ƒ50 van de kosten van zijn brand aan de gemeente is terugbetaald, waarvoor de Voorz. hem namens de gemeente beeft dank be tuigd. Aan C. Van Meurs en P. A. Van Leeuwen, politie-beambten, wordt wegens han diensten bij de inhuldigingsfeesten ieder een gratificatie van ƒ7.50 verleend. Wordt besloten uit den post voor Onvoorziene Uitgaven te voldoen een bedrag van ƒ2.50 als kosten van schoonmaak van bet ijklekaal. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten wordt hot batig saldo dienst 1897 dor gemeente-rekening met ƒ0.10 verhoogd en alzoo gebracht op 2092.88. Alsnu komt aan de orde bet adres van de heeren W. L. Van Grasstek c. s. houdende bezwaren over de riolcoring van hun huizen. De Voorzitter stelt namens B. en Ws. voor, aan adressanten te kennen te geven, dat do Rand genegen is zoo mogclyk in den toestand dier rioleering verbetering te brengen, indien adres santen zich verbinden in de eventueele onkosten daarvan een derde gedeelte bij te dragon. De heer v. Kempen meent, dat 1/3 wel wat boog is. Zij, dio buiten do kom der gemeente wonen, genieten toch reeds minder dan anderen. Boven dien levert do sloot nabij de bedoelde woningen groot gevaar op bij besmettelijke ziekte voor do geheele gemeente. Do heer Schoor zogt, dat dit nog bewezen moet worden, dat bij zich met het voorstel van B. en Ws. kan vereenigen en dat hij zelf nog eenigen tijd geleden een kostbaar riool bij zijn huis heeft moeten maken, geheel voor eigen rekening. Do Voorz. zegt, dat ook vroeger altijd bet be ginsel heeft gegolden, dat belanghebbenden zeiven bijdragen in do kosten van aanleg der rioleering. Men vergete niet, dat sleohts een deel ook van de kom der gemeento is genoteerd. Wanneer men bier van gemeentewege gaat rioleeron, dan zal men van alle kanten verzoeken krijgen. Dan zou een algemeene rioleering voor de geheele ge meente beter zijn. Hij hoeft er over gedacht dit voor te stellen, maar is vpor de enorme kosten van aanleg en onderhoud teruggeschrikt. Wanneer het riool in quaestie wordt gemaakt, dan zal dit volgens raming van den gemeente-opzichter ƒ275 kosten. 1/3 gedeelte daarvan verdeeld over de 12 adressanten, die niet tot de onvermogenden be- hooren, maakt niet veel uit. Het voorstel van B. en Ws. wordt vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Aon de orde komt een adres van den beer M. Hoog en 230 anderen houdende verzoek aan deo Raad dc kermis af te schaffen en daarvoor in de plaats te stellen een Koninginnefeest. De Voorzitter zegt, dat ook z. i. de kermis is verouderd en in den tegonwoordigen tijd geen reden van bestaan meer heeft Bovendien zaait dit feest verdeeldheid in de gemeente, omdat een belangrijke minderheid er niet aan deelneemt. Veel beter ware een feest, zij het op bescheidener schaal, zooals bier onlangs is gevierd bij gelegen heid der troonsbestijging van H. M. Zulke feesten bevorderen de eendracht, daar ieder er aan deel neemt Het zal alleen de vraag zijn of zulk een feest bier ieder jaar mogelijk zal blijken. Z. i. be hoort een vereenigiDg te worden opgericht met jaavlijksche bijdragen in den geest der 3-October- vereemging te Leiden. B. en Ws. stellen voor aan adressanten mede te deelen, dat de Iïaad bereid is hun verzoek in gunstige overweging te nemen, zoodra zal zijn gebleken, dat de viering van een jaarlijksch feest op 31 Augustus door voldoende bijdragen zal zijn verzekord. De heer Schoor kan zich hiermede volkomen vereenigen. Het zal nu moeten blijken, wat do voorstanders van een Oranjefeest daarvoor over hebben. Het voorstel van B. en Ws. wordt mot alge meene stemmen aangenomen. Do Begrooting dienst 1899 wordt na voorlezing der verschillende posten zonder discussie vastge steld in ontvangst en in uitgaaf op ƒ20,937.611. Bij da „Kosten van het herhalingsonderwijs" deelt de Voorzitter mede, dat zich voor herhalings onderwijs in de nuttige handwerken aan den Rijndijk slechts 2 meisjes hebben aangomeld, zoo dat dit onderwijs daar thans niet kan worden gegeven. Bij de gewone rondvraag vestigt de heer v. d. Horn de aandacht van B. en Ws. op don verkoop van pauweveeron en klappers bij feestelijkheden en.vraa^I of eon voorziening daartegen in de ge meente-verordening niet noodig zal zijn. De Voorzitter wil gaarne den wenk overwegen, doch meent, dat, nu de groote gemeenten de pauweveeren verboden hebben, die industrie wel zal verdwijnen. De heer Schoor zegt ook vernomen to hebben, dat de handel in pauweveeren reeds is_gestaakt. Niets meer aan de orde zjjnde, wordt de ver gadering door den Voorzitter gesloten. Gremengd Nieuws« Een jongmensch bezocht Zaterdag namiddag het café „Harmonie" en zette zija fiets ia de gang van dat café. By het heen gaan kwam hy tot de minder pleizierige ervaring dat reeds een ander zyn fiets had medegenomen. Toen de kellner daarop mede deelde dat kort te voren een goed gekleed heer in de gang een glas tier besteld had en toen hy hem dit wilde brengen de onbe kende was verdwenen, viel de verdenking op dezen. Een aangifte by dè politie geschiedde en men ontving een vaag signalement van den verdachte, waarop he| onderzoek volgde. Ook werd door de politie naar verschillende plaatsen getelegrapheerd, h6tgeen ten gevolge had dat nog dienzelfden avond te 's Graven- hage werd aangehouden een vrywel Hollandsch sprekende Duitscher, die de ontvreemde fiets wilde te gelde maken. Die aanhouding ge schiedde als volgt: de winkeliers en verhuur ders van rijwielen te 's-Gravenhage worden schromeiyk benadeeld door lieden, die er hun werk van maken om rywielen machtig te worden en dezen ton eigen bate te verkoopea, zoodat zy in eiken verkoop wantrouwen heb ben. Zoo ook hier. Toen de Duitscher de fiets ten verkoop aanbood, waarschuwde de winke lier per tclephoon de politie en nauwelijks was hy ingerekend of het telegram der Leidsche politie werd ontvangen. Hy is gisteren met het rywiel ter beschikking van den commis saris van politie alhier gesteld. Een paar oudjes. Het echtpaar Kaals, te 's-Gravenhage, dat Zaterdag bet zeldzame feest vierde van zyn 65-jarig huweiyk, mo.jbt veel biyken van belangstelling in de eenvoudige woning in de St.-Jacobstraat ont vangen. Groot was de verrassing, toen ook het bestuur van de 3de sectia afdeeling Den Haag fc>n Omstreken van de vereei iging Hit Metalen Kruis den oud-stryder kwam gelukwenschen en, by monde van den heer Huygens, kwam toespreken en h9m het eerelidmaatschap der vereeniging kwam aanbieden, vergezeld van een couvert, waarvan de inhoud den oudjes best aanstond. Ook de oud-waschvrouw van de Citadel, de weduwe Schoenzetter, kwam heel gemoedeiyk met den ouden krygsmakker een uurtje praten over den ouden tyd. Zoowel Kaals als zyn huisvrouw waren zeer opgewekt en dankbaar voor de biyken van sympathie. De Czaar-Peter-straat te Amster dam was Zaterdag-avond in rep en roer gebracht door het gerucht, hetwelk zich natuuriyk als een loopend vuurtje verspreidde over de Eilanden, dat in genoemde straat een moord had plaats gehad. Er werd verteld, dat zekere De Haan, een gepensionneerd marinier, die tevens in perceel 42 een kruidenierszaakje met brooddepot had, zyn vrouw met een bierflesch een slag op het hoofd had toegebracht, waaraan zy spoedig daarop zou zyn bezweken. Een buurvrouw, juffrouw Donker, vertelde echter, dat het geval zich anders zou hebben toegedragen. Zy vertelde, dat De Haan iemand was, die nogal dikwerf dronken was en met zyn vrouw steeds in onmin leefde. Zaterdag avond was hy thuis gekomen en bad ruzie gekregen met eeu kennis uit de buurt. Van een in het voorportaaltje liggenden stapel hout had hy een stuk genomen, waarmee hy zyn tegenpaity te lyf had willen gaan. Vrouw De Haan was uit den winkel geloopen om de twistenden te scheiden; terwyl zy het stuk hout had gegrepen, was zy over den drempel der straatdeur gestruikeld en in de gang neergevallen. Toen juffrouw Donker haar had helpen opnemen en achter den winkel op eeo stoel had neergezet, scheen vrouw Do Haan buiten kennis to geraken. Juffrouw Donker was toen heengegaan om hulp te hal-n en had later vreemd opgehoord, dat de buurvrouw kort daarna was overleden. Hier is dus geen sprake van een bierflesch. Toen het voorval bekend werd, was de politie spoedig ter plaatse, terwyl later de substituut-officier van justitie mr. C. Baart de la Faille en de rechtercommissaris mr. F. A. Eggers ter plaatse kwamen. Aan De Haan werd een verhoor afgenomen en daarna werd hy door een et. rk politie-escorte op Kattenburg gebracht. De politie had heelwat te doen om den man tegen de opgewonden menigte te beschermen. Een nader ingesteld onderzoek, waarby de geneesheer dr. J. Meyers als deskundige tegenwoordig was, heelt aan het licht gebracht, dat van moord of doodslag geen sprake is De Haan had altyd ruzie met zyn vrouw en ofschoon de menschen uit de buurt hem afschilderden als een onverbeterlyken dronk aard, oia steeds zyn vrouw mishandelde, was deze volksstem Llykbaar wat overdreven, want by de politie stond de man niet als dronkaard aangeschreven. Getuigen verklaarden, dat De Haan zyn vrouw Zaterdagavoud mishandelde. Een kennis uit de buurt was er by gekomen en had ge zegd: „Laat die vrouw met rust, pak my liever aan!" Toon was vrouw Dt Haan tus- Bcbenbeide gekomen en gevall-n, en had daarby een schynbaar onbeteekenende wonde onder het oog gekregen. In de kamer op bed getracht, was zy kort daarop overleden. De geneesheer geloofde, dat de dood hier was te wyten aan een hartkwaal, waaraan do vrouw lydende was. De ïykschouwing zal dit echter nader moeten aanwyzen. Op het oogen- blik, dat het treurig voorval zich afspeelde, was er ni9mand anders thuis dan een twaalf jarig nichtje uit Purmerend, dat by De Haan logeerde. Dit kind vertelde, dat oom en tante wel ruzie hadden,'doch dat zy niet gemerkt had, dat oom met een hout cf een bierfieschje geslagen had. Wel is waar werd in den winkel een gebroken bierfieschje gevonden, doch het kind geloofde, dat dit in de verwarring van een plank was gestooten. De verwonding dor vrouw duiddo trouwens niet op slaan met hout of flesch. Het lyk der overleden vrouw werd tegen halfelf, toen politie en justitie het perceel in quaestie verlieten, in een mand naar het politiebureau op Kattenburg vervoerd en zou gisteren naar het Wiihelmina- Gasthuis gebracht worden om te worden ge schouwd. De Haan blyft voorloopig althans in hechtenis. (Hbl.) Te Dordrecht had gistermiddag een treurig ongeluk plaats. De hoofdconducteur der Staatsspoorwegen Jan Timmer, stand plaats hebbende te Rotterdam, die daar met zyn goederentrein aankwam, wille over de rails loopen, met het treurig gevolg, dat hy door den sneltrein gegrepen en overreden werd. Toen men hem onder den trein vandaan haalde, was by reeds overleden. De ongeluk kige laat een vrouw met zes kinderen na. Hy had reels 22 dienstjaren. In de Jonker-Frans-straat te Rotter dam werd Zoterdag-namiddag de brievenbe steller R. C. Van Schio door een trampaard aangeraden en tegen het sllkbord van den tramWjgen geslingerd, waarby hem het linker oor nagenoeg werd afgescheurd. Dr. J. A. Van Wal8em verleende de eerste hulp, waarna by per raderbrancard naar het ziekenhuis werd overgebracht. Er in geloopen. - Men bad ver moeden op een 22-jarigen jonkman te Garyp, dat hy wel niet geheel onbekend zou zyn met de inbraak, aldaar deze week by deo landbouwer Mulder gepleegd, terwyl deze met zyn vrouw was gaan melken. Er was ont vreemd f 600 aan bankpapier, benevens 6 goudstukken en 5 niouwe guldens, wat alles bestemd was voor landhuur. Men ging by bedoelden jonkman geld wis solen, en waarlyk, hy gaf onder meer een nieuwen gulden. Des anderen daags was er reeds zóóveel aanwyzing, dat de politie nader ging onderzoeken en het geld by hem onder de dakpannen opspoorde. Hy is gevaDkelyk naar Leeuwarden gebracht. De Beriynsche bladen melden, dat do internationale conferentie tot algemeene ontwapening in den loop der maand Maart to St.-Petersburg zal plaats hebben. 22) „Alles in orde. Ton minste, ik geloof het ■wel", en Nan zag niet Malcolm, doch Alan aaD, terwyl z|) sprak. „Maar eer ik hem u teruggeef, moet ge mi] één ding beloven, en wel, dat gjj er mij geen vragen over doen zult, van waar hy kwam of wie hem bracht, of wat ook. Ge moet hem uit mijn handen aannemen en tevreden zijn." „Ik zal zeer tevreden zijn. Maar de dieven in doze streken moeten al een heel teeder geweten hebben, Nan! Da gordel werd ge stolen, dat geloof ik zeker - ik geloof niet, dat ik hem onder weg verloren heb en dat hjj door den een of anderen reiziger werd gevonden; is het wel?" „Neen - hij werd geBtolen." Nan werd bleek, terwijl zj) dit zeide, maar z(j koek Alan onafgebroken en vast in de oogen. „Maar de dief had, zooals gy zegt, een teeder geweten of anders, wat waarschynljjker is, was hy bang ontdekt te zullen wordeo, of werd hy ontdekt het een of ander en kon den buit niet behouden." „Mag ik één vraag doen, Nan?" „Jawel, mair ik beloof Diet u antwoord te suilen geven." „Werd by gestolon door den man, die ons vond en hier bracht?" ."Wat Jim Aspreg? O, heden, neen, Malcolm I Jim is zoo eerlyk als goud! Maar denk nu aan de voorwaarde en doe geen vragen meer." „En kryg ik den gordel van avond terug?" „Van avond of morgenochtend, ja dat beloof ik", zeide Nan beslist, en weder keek zy uitdagend over Malcolms hoofd naar de lange gedaante, die tegen den deurpost leunde. Alan luisterde gespannen, met een somber gelaat en atüf opoengedrukte lippen. „Dat is goed nieuws, nietwaar, Alan Maar, wat scheelt er aan, oude jongen?" En Mal colm keerde zich plotseling om on zag zgn neef aan. „Gy schynt u niets te verheugen over het vooruitzicht van den gordel en zyn inhoud terug te zullen krygen." „Och, zwyg over dien gordel!" zeide Alan heftig. Hy keerde zich om en verliet den winkel, terwyl Malcolm hem met ongeveinsde ver- bazing nazag. „Wat scheelt hem, Nan? Het is niets voor Alan om in de tegenwoordigheid eoner dame op zulk een ruwen toon te spreken," merkte Malcolm op. „Misschien vindt hy my geen dame," zeide Nan kortaf. „Kom, Nan, dat is niet aardig gezegd. Ik begryp niet, dat gy en Alan niet befer samen kunt opschieten. Houdt ge niet van hem? 't Is toch zoo'n beste kerel; ik heb geen trouwer vriond. Ik wou, dat je meer'van hem hieldt, Nan". „Zoo? Nu, ik geloof niet, dat ik ooit meer van hem zal gaan houden dan ik nu doe, al kende ik hem ook neg zooveel beter dan nu," zeide zy kalm, „maar wat dost hot er eigen- lyk toe, of ik van hem houd of niet, daar ik hem na morgen waarscbynlyk nimmer terug zal zien?" Malcolm glimlachte. „Niet?" zeide hy. „Als gy hem Dimmer terugziet, zal het in ieder geval myn schuld niet zynl Kom, NaD," hy boog zich over de toonbank en nam haar haDd „je weet, dat ik je liefheb - is het niet?" „Je hebt het my ten minste dikwyls genoeg gezegd 1" En Nan ghmlachto half teeder, half trourig tegen den knappen jongen man. „Nu dan luister naar my. Waarom zou den wy niet dadeiyk trouwen, hier of te Durban, als je dat liever wilt? Ik heb daar een kennis, een Engelsche dame, die het alleraardigst zou vinden, als wy van uit haar huis trouwden, en dan zou ik myn vrouw mee naar Eugeland kunnen nemen." „Wat een onzin!" „Het is geen onzin. De gedachte u hier alleen te moeten achterlaten is my onuitstaan- baar. Een Jong meisje als gy kan bier eigen- lyk niet alleen en onbeschermd woneD. Kom, Nam, waarom aarzel je? Denk je, dat ik je niet gelukkig zou kunnen maken? Ik zal er myn best tos doen; dat zal ik waarlykl" En Malcolm, meer in ernst dan hy ooit in zyn leven geweest was, ging op overredenden toon voort: „En het zal my mo'eten gelukken, daar ik zoo heel veel van je houd." Nan sprak niét dadelyk. Zy was diep ge troffen door Malcolms ernsUgo wóórden. Haar gelaat nam een zachte uitdrukking aan en de tranen kwamen haar in de oogen. „Je denkt, dat je me lief hebt, beste jongen," zeide zy teeder. „Ach, dat denk je nu, maar bet zou uiet duren, Malcolm I Ik ben niet geschikt je vrouw te zyó. Ik ben er van over tuigd, dat ge nu denkt van wel, en, omdat ik mooi ben en iets meer boschaafd dan de meeste menschen hier, denk je, dat ik gemak- kelyk de manieren dor Engolsche dames zou kunnen aanleeren en oen van haar wordeD, maar dat zou het geval niet zyn I Wy behoo- ren tot verschillende werelden, gy en ikl Je ziet mo nu onder gunstige omstandigheden, maar zet my eens naast je mooder of je nichtje Frances, en dan zou je teleurgesteld en ge- ergerd zyn. O, ja dat zou je zekerl" Malcolm wilde haar tegenspreken, doch zy bracht hem door een bevelend gebaar tot zwygen. „Alan vertelde my gisteren alles van ,Fairholt" en van je moeder en je nichtje. Ik vroeg hom met opzet dit te doen." „En wat vertelde by je?" Malcolm zag baar vol verwachting aan. Zy glimlachte. „Hy vertelde my genoeg, om in te zien, dat ik geen geschikte vrouw voor Je ben," zeide zy treurig. „Ik vreesde hot reeds; toen kreeg ik zekerheid! Neen wy moeten scheideD, Malcolm, en onze uiteenloopende wegen alleen gaan. Zy hebben een tyd lang naast elkander gelegen, maar nu moeten zy voor altyd vaneen gaan." „Dat zal niet gebeuren 1 Als je niet met me mee wilt gaan, Nan, dan kom ik terug om je te halen," verklaarde Malcolm beslist. Nan glimlachte droevig. „Neen je zult my vergeten. H09 gauw? Binnen een maand een week missel ien. Het geheugen van mannen is merk waai dig kort," zeide zy. „Ik zal je nimmer vergoten. Ik zal er echter wel in moeten berusten, je hier achter te laten," ging Malcolm bedrukt voort. „Wy moesten eigeniyk ook al op weg naar buis zyn. Myn moeder en myn grootvader waren er beiden zeer tegen, dat ik deze reis ging maken, en ik kroeg hun toestemming slechts ODder voorwaarde, dat ik stellig binnen oen jaar terug zou zyn. Door myn ziekte was het my onmogelyk deze belolte te houden, en ik zie niet in, wat voor verschil het zou maken, indien wy er nu nog een paar weekjes by aanknoopten, maar Alan is zoo koppig, by staat er op, dat wy zoo spoedig mogelyk vertrekken zullen. We zullen dus wel moeten gaan, maar ik zat terugkomeD, Nan." „Waarom zoudt gy terugkomen T' „Ik zal terugkomen om u, Nan. Acb, je twyfelt aan my, Nan; ik zie, dat je aan my twyfelt. Je denkt, dat ik je vergeten zall" riep Malcolm uit. „Maar ik zal je toonen, hoezeer je je vergist. Daar je er op staat, zal ik je verlaten, maar ik zal terugkomen met een liefde even groot als thans en een hart, dat u alleen behoort. Dan zal je me gelooven en naar my luisteren - niotwaar, Nan?" Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 5