N°. 11848 Maandao; ÏO October. A". 1898 Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. Feuilleton. EV300JE NAN. PRIJS DEZES COURANT: Toor Leidon per 3 maanden. 0 f 1.10. "ranco per post1.40. tfzonderlUke Nommers 0.06. PRLJ8 DEE AJÜVKRTENTIKN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17j. Grooterö letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiten de stad wordt 0 05 berekend. 3 Gemeenteraad van Alkciuade. Voorzitter: de heer J. H. Van Wichen. Alle leden zijn met uitzondering van den heer v. Rijzon aanwezig, jfeondcr aauraerkingen worden de notulen ge arresteerd. I. Ingekomen stukken on mededeolingen. o. Een telegram van H. M. de Koningin en I 0; M. de Koningin-Weduwe, waarin dank wordt gébracht voor de aangeboden gelukwenschingen; b. dat aan deze gemeente over het loopende jaar door het Rijk zal worden uitgekeerd 7409.53V2; c. dat door Ged. Staten i9 goedgekeurd de reke ning over 1897, sluitend* niet een batig saldo van /Sl 1.027»; ka,b en c worden voor kennisgeving aangenomen; Lfti. oeu adres van H. Scbakenbos, brugwachter Rijp-Wetering, waarin verzocht wordt herstellin- van dringende reparation aan zjjn woniDg. [Op voorstel van den Voorzitter wordt dit adres handen gesteld van 13. en Ws. ter afdoening; e. een adres van F. Kraan wordt gelezen; deze irzoekt den Raad of zjjn kinderen voor rekening ,n de gemeente te Hoogmade mogön schoolgaan, [Öndat zij droogvoets de school te Rijp-Wetering [iet kunnen bereiken, en des middags hun boter- mmen bij anderen moeten opeten, omdat de ihool wordt gesloten. De Voorzitter wenscht, dat dit adres wordt aan- jehouden met het oog op den weg Rijp-Wetering- loogmade; komt deze weg tot stand, dan is het fezwaar van dit adres opgeheven; wat de sluiting nn de school betreft, daarover zal do Voorzitter iet het betrokken hoofd correspondeeren. Aldus isluten. II. Vernieuwing bruggen weg naar Leiden. De Voorzitter zegt, dat hij met de rechtheb- tenden van de in de vorige vergadering besproken iruggen, heeft gesproken, maar geen van allen [zijn genegen afstand van oen der bruggen te doen, mdat die voor hen onmisbaar zijn. B. _en Ws. vragen den Raad machtiging tot hot loen van vernieuwingen aan een drietal bruggen don weg naar Leiden. De Raad verleent zijn toestemming. III. Aanvrage subsidie weg Rijpwotering-Hoog- lade. Do Voorzitter brengt in het midden, dat de ..ttd vau het werk zoodanig is ingericht dat de [emeente aanspraak heeft op Provinciale subsidie. Do Ned.-Herv. Gem. te 11 oogmade is genegen 1/250 toe te staan; de erven Sprong, de eigenaren van een heerlijkheid aldaar, ƒ800, als de weg gereed is; bovendien geeft zij nog een stukje grond cadeau, thans in huur bij Eoogenboora. De gemeente Woubruggo heeft zich bereid ver klaard, een brug to maken, te onderhouden en te laten bedienon. De bouw van deze brug is begroot op 1-350. De Voorzitter zogt, dat de uitvoering van dit gebeele werk zal kosten ƒ9711.10, on stelt voor V» van dit bedrag vau de Provincie te vragen, in den vorm van subsidie. De beer Oosthoek vindt, dat de gemeente Wou- rugge to weinig dóet voor do uitvoering van [dit werk. Woubrugge betaalt daarvan V». terwijl 'kemade J,3 moet betalen, en zij dezelfde revenuen rekken van dien wegaanleg. De Voorzitter gelooft nie+„ dat de gemeente "oubrugge te vinden zal ziju om meer to geven, n voegt or aan toe, dat zulks nog wel gevraagd an worden. Do Voorzitter vraagt den Raad of hij in beginsel an besluiten tot bet uitvoeren van genoemd werk en tot aanvrage vau een subsidie nl. 7s van de te maken kosten. Geruimen tijd werd hierover nog gediscussieerd, en eindelijk werd besloten zooals de Voorzitter aanbood. IV. Subsidie aanlog tramweg door de gemeente. Naar aanleiding van de vorige Raadszitting heeft de Voorzitter eenige inlichtingen ingewonnen, cn wel: dat de brug over do ringvaart zal kosten ƒ85,000, en dat de eono helft is berekend voor Noord- en de andere helft voor Zuid-Bolland; dat to Roelofarendsveen een station zal gevestigd worden en te Oude- en Rijpwotering een halte; voorts bestaat het plan te Rijp- en Nieuwe-Wetering beweegbare bruggen te loggen; wanneer het echter geen belemmering gaf in do scheepvaart, dan zou de directie uit een financtëel oogpunt liever vaste bruggen leggen, en verzocht te weten hoe hoog de doorvaart-hoogte sou moeten zjjn bjj vaste bruggen. De Voorzitter zegt, dat de tram in de provinoie Zuid-Holland een baan zal krijgen van 15 K.M., waarvan 7 a 8 in de gemeente Alkemade. De geheele kosten voor aanleg, enz. zullen bedragen ƒ756,000; in do gomeente Alkemade zullen de kosten alzoo bedragen 400,000, Vs in de kosten betaalt de Maatschappij en wanneer er '/s door het Rijk en l/3 door gemeente en provincie worden gegarandeerd, dan wordt tot aanleg overgegaan. Omdat bet nog niet bekend is wat andere gemeenten geven, vindt de Voorzitter het nu moeiljjk om een beslissing te nemen, en stelt voor der Directie van de aan te leggen Tramlijn te berichten, dat de gemeente in beginsel genegen is een rente Yan een zeker kapitaal te garan- deeron, en wel voor een zeker aantal jaren, naar evenredigheid van de belaDgen,die deze gemeente er bij heeft. V. Adres telephoon Oude-Wotering. De Voorzitter zegt, dat hij te Oude-Wetering een onderzoek in loco heeft ingesteld; het is spieker gebleken, dat het verlangen aldaar om een telephoonkantoor niet zoo groot was, als door hem was voorgesteld. Het adres was door 19 personen ouderteekend, waaronder velen, die nooit een telegram ontvangen; alleen de Lo;ren v. Greuningen, Bonda en Fokken zijn personen, die er belang bij hebben. De heer Bonda had spreker nog gezegd, wanneer het veel moeite en geld kosten moest om te Oude-Wetoriug een kantoor te krijgen, dat de Raad dan niet tot het vestigen van een kantoor moet besluiten, en wanneer er 10 ets. bostelloon bijkomt, dan bo- hieldeu zo liever de toestand zooals die nu is. De Voorzitter zegt nog, dat adressanten het kantoor zouden wenschen op het Zuideneind, wat nogal kostbaar zal zijn. De kosten van een eu ander zouden bodragen ƒ300. Het verzoek van adressanten om een telephoon kantoor te Oude-Welering te plaatsen komt in stemming en wordt met algemeene stemmen ver worpen. VI. Nadere regeling jaarwedden schoolhoofden. De Voorzitter brengt in het midden, dat Ged. Staten haar goedkeuring hebben onthouden aan een Raadsbesluit betreffende de jaarwedde van het schoolhoofd te Rijp-Wetering, om dat van ƒ900 op ƒ800 terug to brengen. Ged. Staten stellen voor een regeling op de salarissen van de schoolhoofden in deze ge meente en wel de aanvang-jaarwedde te stellen op ƒ800, na 2 dienstjaren te verhoogen met ƒ50 en na 4 dienstjaren het te brengen op ƒ900. B. en Ws. stollen voor het desbetreffende Raads besluit dd. 25 Aug. in te trekken en de jaar wedde van ƒ900 te handhaven. Een derde voorstel is er een van den Voor zitter, aldus geformeerd: aanvang-salaris ƒ800, na 5 dienstjaren ƒ850, na 10 ƒ900; na 20 ƒ950; en na 30 ƒ1000 per jaar. De Voorzitter verdedigt zijn voorstel en meent, dat dit in het belang der gemeente is; de onbil lijkheid dio er nu, naar de meening van den Voor zitter, is, wordt daardoor weggeuomen. De wethouder Bakker kan zich maar niet ver eenigen mot het voorstel Yan den Voorzitter; spreker zou liever wenschen, dat het salaris van den te benoemen onderwijzer te Rijp-Wetering weder word gebracht op ƒ900, en dat de salarissen verder blijven zooals ze zijn. Na langdurige discussiën komt het voorstel van den Voorzitter in stemming en wordt aange nomen met 6 tegen 5 steramen. Vóór stemden de heeren Nichten, Straathof, Elsgeest, v d. Voort, Los en Oosthoek. VU. Begrooting voor 1899. Doze bogrootiDg werd zonder bespreking goed gekeurd. Hot eindcijfer is eenigszins gewyzigd met bot oog op de uit te voeren werken en het sluiten van een geldleening. In ontvangst en uitgaaf werd de rekening nu vastgesteld op 49,633.55*. Bjj do rondvraag vraagt de heer Oosthoek, of er een lantaarn geplaatst kan worden op den lantaarn paal bij het grindbok to Oude-Wotering. B. en Ws. zullen een onderzoek instellen. Op voorstel van den hoor Van der Voort gaat de vergadering ia comitó-geueraal. Gemengd Nieuws. Morgen, Zon d ag, zal d e L e 1 d s c h e Cricket- en Vottbalvereeniging „Ajax" hier ter stede een wedstryJ (friendly g.ime) spel,n met .Haarlem," uit Haarlejy. Het beloolt een spannende strijd te worden. Het terrein is gelegen aan den Oegstgeesterweg, tegenover het .Moordenaarslaantje." De directeur der Martha-Stich- ting schryft aan het „Utr. Dbl.": .Het zal ons e n blijdschap zyn het gemartelde meisje uit IJselstein op to nemen en te mogen ver zorgen met de andere 300 kinderen, waarvan enkelen zelfs ook zoo door; vader of moeder mishandeld zyn geworden, die thans by ons zijn. Werkelyk verheugt h=t mij, dat deze treurige geschiedenis zóó veel deelneming en barmhartigheid verwekt heeft; doch weet, dat deze zaak niet de eenige treurige ge schiedenis van dien aard-is hier is do vlam naar buiten geslagen, maar o! er wor.t als het smeulend vuur zooveel ver orgen gehou den. Gaarne zagen wij voor onzen arbeid van barmhartigheid (waartoe wellicht dit voorval voor onze en andere stichtingen moet mede werken) meer steun. Dringend wekken wij daarom onze medeburgers op: Doet eens een grondig onderzoek naar het lijden van hon derden kinderen; do.-t h6t omzichtig, want die kinderenverwoesters doen het behendig." Dat men dit toch wel bed-nke. Voor het gerechtshof te Amster dam werd heden gepleit ia de zaak van de wed. A. H. v. d. L., te Alfen, contra de Maat schappij tot Expl. v. St.-Sp. omtrent een vor dering, door eischeres in deze ingesteld en door de rechtbank te Utrecht toegewezen, doch waartegen de Maatschappij appèl had aangetoektnd. Over 14 dagen zal het gerechtshof in deze conclusie nemen. Diefstal van 100,000 franken.— In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de brandkast in de directeurskamer van de rjjwiel- fabriek der firma Peugeot Zonen, te Parijs, opengebroken en bovengenoemd bedrag in goud en zilvergeld, enz. geroofd. De dieven hadden een deur opengebroken en zich zoo toegang verschaft. Te Savannah (Georgia) heeft Zon dag een wervelwind gewood, waar honderd men8cheu het loven by verloren. Heel de oogst is vernield. In het hoofdbureau der poste- r(Jen te Parijs z(jn voor 15,000 franken buiten- landscho postzegels gestolen. In de kantoren der rijwielmagazijnen der firma Peugeot fils op de Avenue de la Grande Armée is eveneens ingebroken. Er is voor honderd duizend franken waarde, papieren en geld, uiteen brandkast gestolen. Daaronder zijn 20,000 franken toebehoorende aan den bekencen wielrijder Bourillon, die in een af zonderlijke cassette in do brandkast bewaard werden. De werkstakersopstootjes te Parijs z(jn van geringe btteekenis geweest. Een troep van 300 werkstakers drong de werkplaatsen van het XVIde arrondissement binnen. ZjJ verjoeg de mannen, die aan den arbeid waren, en vernielden wat onder hun bereik kwam. De politie stond machteloos toe te zien. Na afloop van deze wandaad werd op do arbeidsbeurs een centraal comité voor de alge meene werkstaking ingesteld door de acht corporaties van werklieden bij het bouwvak, die tot dusver aau de staking deelnemen. Er zjjn vooralsnog geen tet kenen van verslapping bij de werklui; integendeel crelgt do beweging zich uit te breiden. De stakers zullen trachten de spoorwegbeambten tot deelneming over te halen. Na afloop van de vergaderingen hadden nog een paar ongeregeldheden plaats. Uit een troep van een vierhonderotal stakers, die re9ds eenmaal was uiteengejaagd, werden steenon naar de politie geworpen. Een com missaris van politie en een agent werden gewond, waarop de prefect de gewapende macht liet ontbieden om de rustverstoorders in bedwang te houden. Een der niet-werkstakers, aangevallen, loste revolverschoten en kwet6te een greyist. Op de spoorlijn (voor de tentoonstelling) Courcel lesChamp de Mars is alle arbeid gestaakt. Ook onder de vuilniskarmannen hoerscht de geest der werkstaking. In verscheidene wijken van Parys bleven de vuilnisbakken gister morgen ongelichtl De Koningin van Engeland ont snapte Dinsdag jl. op een wonderbare wijze aan een rijtuigongeval, dat zeer ernstige ge volgen had kunnen hebben. De Koningin maakte nl. met Keizerin Fried- rich en mot de dochter van deze laatste, de prinses van Schaumburg-Lippe, een ritje in een open landauer. Plotseling sloegen de paar Jen op hol en renden in dolle vaart in een bosch. Gelukkig geraakten de raderen van het rijtuig tusscben twee dicht op elkaar staande hoornen onbeweeglijk, waardoor het rijtuig stand hield. De Koningin, de Keizerin en haar dochter waren door den schok alleen hevig geschrikt, doch konden ongedeerd het rijtuig verlaten. De rechtbank te Aken veroor deelde een voermansknecht uit Eupen tot 1 jaar tuchthuisstraf, omdat by eon leegen zak had gestolen. De rechtbank kon geen mindere stral oplegg.n, daar de daad gepleegd was op het neutraal grondgebied van Moresnet (het driehoekig stukje grond, dat aan Pruis n, Belgiö en NaJerlani grenst en aan geen enkelen Staat toebehoort), waar do Code Penal nog ongewijzigd in al zijn strengheid heerscht. De rechtbank gaf bi) de uitspraak van het vonnis den raad een request in te cienen om strafvermindering. In de ,Revuo des Revues" becijfert zekere Fródéric Lolliue de millioenen balen papier, die tegenwoordig in de heele wereld beorukt worden; een burggraaf, meneer A. Do Royer, ergert zich over don Franschen adel, die al maar Jodinnen en dochters van Jonathan trouwt. Hebben we nog een Franschen adel? roept by uit. „Zonder te willen beweren, dat het Amerikaansche of Joodsche bloed benoden dat van onze oude ridders gaat, moeten we toch bekennen, dat hoe lang r hoe meer vreemd bloed in het adellijke t loei komt." Curieus is dit artikel, dat niets nieuws vertelt en zelfs niet op de, in Engeland te viadon remedie: werkzaamheid en geli-ver- dienen voor de adellijken, attent maakt, curieus is het door de vrijmoedigheid, waarmee een einaelooze lijst wordt gegeven van Fransche adellijken, die burgerjuffrouwen trouwden, 't Bedrag van den bruidschat wordt er telkens bjj vermeld, mèt do namen der oude en hooge geslachton aan welko dio schat de juffrouw heeft vermaagschapt! De styi is verschillend. Of do burggraaf schryft in dezen geest: „Charles-Maurice de Talleyrand-Périgor 1, hertog van Dino, gescheiden van Elisabtth B^ers Curtis, is in 1887 hertrouwd met Adèle Sampson, weduwe van Levington Stevens, die hem 7,000,000 dollars heeft aangebracht; z'Ö is de schoonzuster van gravin de Talley- rand-Périgord, geboren De Gontaut Biron, van do gravin Oppensdorff, en vermaagschapt aan do families d'Antioche, de Beroardaki, do Sainte-Aldegondo, de prinsen van Furstemberg, de Rohan Chatot, de Castellans enz óf „de gravin de Pourtalös, geboren Isabella Andrews, hoeft 800,000 dollars bruidschat gehaj; zy is vermaagschapt aan de familiën de Bussióre, do Monbrison, de Schi kier enz." óf het lui it nog eenvoudiger, gehoel en al in sport styl, zooals men de namen en verdienston van renpaarden opsomt: „Graaf de Sartiges heeft juffrouw Ella Thorn Dike gotrouwd (2,000,003 dollars) Een zonderling avontuur is ee£ wielrijdster te Dublin overkomen. Zy ree* met een vriendin 0V9r een straatweg, waar aan weerskanten eenigo werklieden be?^ waren met het in-orde-brengen van draden aan electrische geleidingen. Een draad lag slap op den grond to-.n de wielrydsters daar voorby kwamen. Plotseling werd hy strak ge- trokkon, met dit gevolg, dat een der twee met fiets en al in de lucht werd geslingerd. Ry wiel en rydstör maakten een onberisp lyke saltomortale, de damo kwam op haar beide voeten terecht. Tevens kreeg zy een hovigen schok, maar zy was daar eeruer van hersteld dan de machine, welke geheel vernield was. 18) „Biyf waar u zytl" zeide zy op strengen toon. „Zeg my, hoe u aan dien gordel zyt gekomen." „Wat gaat jou dat aan? Geef hem my, of ik neem hem," riep Lester uit, en weder trachtto hy hem uit haar handen te rukken en weder hielden haar strenge blik en waar- j schuwend gebaar hom terug. „Hoe komt u er aan?" herhaalde zy met fcjar heldere, gestrenge stem. f Lester zag, dat het nutteloos was haar bang tfe willen maken: dat dreigementen en booze ^fikken aan haar verspild waren. Hij probeerde het nu op een andere manier. „Als je het dan weten moet, ik kocht hem verleden week in een winkel te Newcastle, voor weinig geld," zeide hy op onwilligen toon. Nan zag hem met de diepste minachting aan. „Dat is een leugen, dat weet u best 1" zeide zy duidelyk en beslist. „Een leugen I Hoe durf je zoo tegen my spreken, brutaal kind" Lester kwam een paar passen naar voren en bief zyn hand op, als om haar te slaan. Zy lachte verachtelyk. „Durven? Ik durf alles," zeide zy. „Eu daar u de waarheid er niet over vertellen zal ik u de moeite besparen er nog meer leugens over te verzinnen. Herinnert u u een maand geleden, toen u, met nog oen paar van uw soort, twee ongewapende mannon aanvielt, die over het veld leden, hoe u ze bestolen en half vermoord'hebt? Deze gordel word door een van hen gedragen en tusschen de voering bevond zich byna drie duizend gulden. Hier is de gordel en hier zyn de overblyfselen van de voering, maar waar zyn do banknoten en het goudgeld, dat er in was?" voegde zy er by, en uit de oogen, die zy op hem vestigde, sprak zooveel toorn en ver achting, dat Lester, slecht en onbeschaamd als by was, doodsbleek werd en tevergeefs trachtte dien vreeselyken blik te ontwyken. „Als ge het weet, waarom vraagje het dan?" mompelde by. „Waarom? Dat weet ik zelf eigeniyk niet," zeide Nan, heel langzaam, „misschien, omdat, al zyt u nog zoo slecht, u toch myD vader zyt en ik u, als ik kan, wil bewaren voor de publieke straf en schande, die u zoo ryke- lyk verdientI Luister! De mannen, die u bestolen hebt en voor dood op het veld achtergelaten, zyn nu in de Gouden Vallei. Eén van hen heeft er een eed op gedaan, dat hy zich wreken zal. En hy is er de man niet naar om zyn woord te breken. Wees dus gewaarschuwd." Lester was in zyn hart een lafaard, en Nans ernstige woorden en haar stellige over tuiging, dat Alan zyn woord gestand zou doen, indien hy hem ontmoette, joegen hem schrik aan. Hy wist ook, dat hy in de Gouden Vallei op niemands hulp of sympathie behoefde te rekenen. Hoewel hy bang was, trachtte hy echter zyn angst te verbergen. „Ik ben niet bang voor hem. Zy zullen my nooit herkennen," mompelde hy. „U niet herkennen l Eu hy beschreef u zoo nauwkeurig, dat ik, tot myn onuitsprekelyken schrik, u dadelyk uit de beschryving her kende!" riep Nan hartstochteiyk uit. „U niet kennen met die verminkte band, met dat litteeken op uw voorhoofd; niemand, dio eens uw gelaat gezien heeft, vergeet dat weder, daar kunt ge op aan 1 Hij zal u stellig herkennen wees daar niet bang voort Doe een masker voor uw gelaat en een handschoen aan uw hand, als u weer uit rooven en moorden gaat en liever niet herkend wilt worden. Vader vader 1" „Zyn zy nu in het kamp?" stamelde Lester. „Op het oogenblik niet, gelukkig voor u zyn zy beiden den geheelen dag uit, maar zy komen vóór zonsondergang terug. Als u gisteren waart gekomen, hadt u ze bier in huis gevonden." „Wat! Hier?" „Ja," Nan zag hem uitdagend aan „hierl" Zy werden op den weg gevonden, waar u ze hadt gelaten om te sterven, door Jim Aspreg, en hy bracht ze hier. Zy waren beiden gewond en de een was zoo goed als dood. Ik nam hen in huis, ik verpleegde den zwaar gewonde en redde het loven, dat u hem byna benomen hadt. O, wees dankbaar, dat ik het deed dat het bloed van een vermoorde niet kleeft aan uw schuldige han den!" riep het meisje hartstochteiyk uit. Lester bewoog zich ongeduldig, maar hy zweeg. Zy stond vóór hem met den gordel nog in haar hand, lang en bleek en schoon, met vlammende oogen en styf opeengeklemde lippen, en haar blik rustte op hem. Eindelijk kon by het niet langer uithouden. „Zy komen vóór zonsondergang terug, zegt gy? Ik zal dan maar zorgeD, dat ik uit den weg ben, dunkt my," mompelde hy. „Ik zal in het kamp wel hier of daar onder dak kunnen komen, denk ik." „Dat geeft nietl Als u uw leven op prys stelt, moet u hier niet in het kamp blyven," zeide Nan beslist. „Ga liever met den post wagen naar het volgende station en biyf daar tot ik u een boodschap zend. Alan Courtenay en zyn neef vertrekken over een paar dagen en eerst dan en niet eerder zyt u veilig." „Best, ik zal gaan! Pak myn taschin, Nan, en breng my wat brandewüu en tabak," zeide Lester. „Dadelyk. Ik heb eerst een vraag te doen," zeide Nan. „Hier is de gordel, maar waar is het geld, dat u er uit gestolen hebt? Ik wil het hebben." Lester vloekte weder. „Ik heb geen geld; ik heb het tot den laatsten cent in aandeelen gestoken," zeide by. „Hoeveel heb je in de lade, Nan? Ik moet wat van je hebben." „Van my krygt u niets 1 antwoordde Nan va8t besloten. „Alles, wat ik heb, zal ik ge bruiken om het geld terug te geven, dat u gestolen hebtl" „Wil je niet? Dan zal ik je dwingen. Geef my dadelyk den sleutel 1" riep Lester uit. Hy sprong op van zyn stoel en naderde haar met een dreigend gebaar. Zy zag hem moedig iu de oogen. „Het helpt niets my to dreigen," zeide zy uit de hoogte. „Ik ben niet bang voor u. Ik was het vroeger wol, maar ik zal het nooit meer wezen, lafaard en dief, die gy zytl Ga naar uw stoel terug," voegde zy er bevelend by. Lester, zeer tot zyn eigen verbazing, voelde zich verplicht te gehoorzamen. Wat was er met het meisje gobeurd? vroeg hy zich af. Zy placht bang voor hom te zyn, maar dit was zy nu niet Er was geen vrees, slechts onuitsprekelijke verachting in haar groote oogen te lezen. Hy ging onwillig naar zyn stoel terug en vroeg nogmaals, doch tbana op ondordanigen toon, om brandewyn. Nan gaf hem dien en na hem den raad gegeven te hebben in huis te biyven, totdat de post wagen weder voorby kwam, begaf Nan zich naar den winkel, waar twee of drie klanten op haar stonden te wachten. Het scheon Nan toe, alsof er nooit een einde aan dien morgen zou komen. Zy had het zeer druk in den winkel, want behalve de gowono klanten, kwamen er nog veel menschen naar brieven vragen. Eindeiyk kroop de lange morgen toch om, en oven over twaalven hield de postwagon weder voor de deur stiL Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 9