terschap van president Faure (dio geen stem heeft), welke heden zal besluiten over het aanhangig maken van de zaak-Dreyfus by het Hof van Cassatie. Geiyk men vreet, is de minister van justitie niet gebonden aan het advies der commissie en kan hy op eigen gezag het Hof van Cassatie de herziening in handen geren, doch is by tevens gehouden het advies aan het Hof over te leggen, zoodat dit zyn moreele kracht niet mist. Een voor de revisionisten bemoedigend precedent wordt door do „Indépendance" medegedeeld. Toen de zaak-Jamet-Lóger aan het oordeel van den minister van justitie werd onderworpen, was de commissie van advies eveneens als nu in twee gelyke partyen verdeeld. De toenmalige minister besliste op grond van dezo uitkomst der stemming tot revisie en de zaak liep af met de vryspraak van de beide veroordeelden. Over de ware reden, waarom de regeering nog geen besluit heeft willen nemen, gaan verschillende gissingen. Een daarvan is, dat hot ministerie nog geen besluit had willen nemen over het „petit bleu", op grond waar' van Picquart voor don militairen rechter zich zou hebben te verantwoorden. De vraag doet ^ich nameiyk voor, of dit stuk met het dossier- Dreyfus in handen van het Hof van Cassatie gesteld moet wordeD, in welk geval de be handeling der zaak-Picquart zou moeten wor den verschoven tot na afloop van de revisie, indien deze plaats heeft. Werd echter beslist !?p anderen zin, dan zou het „petit bleu" on- middeliyk aan het parket van den krygsraad gezonden worden en de militaire procedure zonder oponthoud haar loop kunnen hebben. Dat Zaterdag geen besluit is gonomen, ligt, volgens latere berichten, alleen daaraan, dat Zaterdag geen ministerraad is gehouden. Het was slechts een samenkomst van de ministers, die te bereiken waren: de eerstvolgende ministerraad was vastgesteld op Dinsdag, zoodat de ministers Yiger en Peytral gemeend hadden zich gerust tot Maandag nit Parys te kunnen verwijderen. Zy zyn nu, geiyk gemeld, telegraphisch teruggeroepen voor den raad vaD heden. Men vertelt, dat ten gevolge van de beslis sing van de commissie de minister van justitie Barrien zou aarzelen zyn oorspronkeiyk plan door te zetten, maar de minister-president Brisson moet beslist de zaak Dreyfus willen liquideeren. En de ministers Bourgeois en pelcassó gaan daarin geheel met hem mede. Hoopt men dus misschien wel te recht van den kant van den ministerraad op een gunstige beslissing, de verwachting, dat het Hof van Cassatie de herziening zal gelasten, in geval zy wordt aangevraagd, is geschokt en wel voornamelijk door de mededeeling, dat het juist de drie raadsheeren in het Hof van Cassatie waren, die in de commissie voor do revisie tegen een gunstig advies hebben gestemd op grond, dat daartoe geen voldoende rechts gronden aanwezig waren. De revisie is slechts aangevraagd, naar het schijnt, op grond van de bekentenis van kolonel Henry, en de com missie had dus alleen de vraag te overwegen of deze bekentenis een niouw feit vormde de nature d établir Vinnocence du condamné. Deze vraag zou door de drie leden van het Hof van Cassatie ontkennend zijn beantwoord en vandaar, dat men zich oDgerust maakt over bet resultaat van een aanvraag tot herzieniDg bü het Hof van Cassatie, wanneer ten minste die aanvraag zal berusten op hetzelfde argu ment. Wil de Regeering den zekeren weg gaan, dan zou zy vernietiging van het vonnis moeten vragen op grond van onwettigheid, wyi aan den krijgsraad geheime stukken zyn Overgelegd. Dit feit is op het oogenblik vry voldoende bewezen en wil men stelliger be- wyzon, dan zyn deze zonder twyfel te kry- gen. Bovendien zou de commissie in haar Tapport de meening hebben uitgesproken, dat er grond bestaat voor de vernietiging van het vonnis, omdat er een onwettigheid is begaan. Revisie is langs dezen laatsten weg niet mogelijk, maar na de eventueele vernie tiging van het vonnis zou Dreyfus opnieuw geoordeeld worden. Deze redeneering berust op de onderstelling, dat de drie leden van het Hof van Cassatie tegen de gevraagde revisie zouden hebben gestemd. Blijkens een later te Parijs verspreid bericht zou slechts één raadsheer van het Hof met twee directeuren van het departement van justitie tegen hebben gestemd, ten gevolge waarvan de vooruitzichten van de revisie weer wat zyn gestegen. Einige dagen geleden meldden de couranten, dat de geneesheer der marine, dr. Ranson, die Dreyfus naar het Duivelseiland heeft bo geleid, tusschen de voering van do jas van den veroordeelde een bundel papieren had ont dekt. Dr. Ranson eigende zich deze papieren toe en overnandigde ze later aan een notaris te Montignac, mr. Degale. De „Gauloia" heeft een onderzoek naar deze papieren ingesteld. De notaris deelde mede, dat hy ze weder aan dr. Ranson had teruggezonden. Deze papieren zouden een bekentenis van Dreyfus moeten bevatten. y De geheele geschiedenis en 'a dokters ont dekking in de „voering" van de jas van den herhaaldelyk gevisiteerden veroordeelde heeft iets van een bakersprookje, waaraan de „Gau lois" echter schier drie kolom druks wydt. De dochter zou toch wel de geheimzinnige papieren overhandigd hebben, hetzfl aan den kapitein van 't schip, of aan den minister van marine, .Uq minste aan 't parket van justitie, De „Petite République" vertelt het vol gende, dat door informaties van andere zyde bevestigd wordt: Commandant Ravary zat in gezelschap van eenige vrienden aan een diner, toen het ge sprek kwam op het proces en de aanvallen, die hy, Ravary, te verduren had. De com mandant zou zich daarby byna letteriyk aldus hebben uitgelaten: „Alles wat men op myn rekening stelt sedert myn rapport over Esterhazy vervult my met walging. Men beweert, dat ik instruc-. tio gevoerd heb tegen Picquart an niet togen Esterhazy. „Welnu, er was in myn rapport anderhalve bladzijde ten laste van Esterhazy. Men heeft my last gegeven dat doel te verwyderen." De „National Ztg." bevestigt, dat men in Duitschland nooit heeft tegengesproken, dat kolonel Von Schwarzkoppen betrekkingen heeft onderhouden met Esterhazy. Het was in volkomen overeenstemming met zyn ambt de inlichtingen van officieren als Esterhazy aan te nemen. En werkelyk heeft Yon Schwarzkoppen met Esterhazy betrekkingen gehad. Deze verklaring wordt als officieus be schouwd on trekt zeer de aandacht. De zaak Ficquart. Kolonel Picquart zit in Cherche-Midi opge sloten in een sombere, enge, vuile cel, alleen, geheel alleen, zonder dat iemand hem mag bezoeken. Geen vriend, geen familielid mag hem de band drukkeD. Zyn advocaat zelfs blyft van hem uitgesloten. Meester Labori heeft nameiyk tweemaal beproefd toegang tot Picquart te verkrygen, ten einde zich met zyn cliënt te onderhouden. Men beeft hem echter geantwoord, dat kolonel Picquart niet met zyn verdediger mag spreken vóór dat de conclusies van de instructie aan generaal Zurlinden zullen zyn medegedeeld. Meester Labori is toen dadeiyk vertrokken. Op de griffie worden al de brieven van Picquart ge lezen. Niets wordt hem bespaard: beleediging, laster, vernedering, lichamelyke kwelling. En zoo, zegt de „Siècle", omdat hy de waarheid wilde, boet hy daar, moreel gepynigd door de afschuwelijke beschuldiging, licbameiyk door de afzondering in bet vunzige hok van een gevangenis, waar de beginselen van vry- heid en recht op middeleeuwsche wyze ver kracht worden. George Clémenceau schildert in „l'Aurore" den toestand van den gevangene in nog scheller kleuren. „Toen Henry domweg voor Cavaignac en twee andere getuigen, waar onder Boisdeffre, bekende, achtte de geheele bendo zich verloren. De falsaris hechtte aan zyn bekentenis niet de minste waarde. „De geheele wereld wist betl" zeide hy naïef, en in zyn onnoozelheid noemde hy een naam. Dat was zyn doodvonnis. „Men heeft er nog ve^l moer gemaakt", voegde hy er aan toe, doelende ongetwyfeld op Esterhazy. Men beantwoordde hem slechts door te zwygeD, en eenige uren later werd hem een officier gezonden, om hem de keuze te geven tusschen degradatie, gevolgd door dwangarbeid, of den dood, de zaak verstikt, en pensioen aan zyn weduwe. Dat zyn de menscben, die Picqaart nu in handen hebben, den onthuller van het verraad van Esterhazy, den aanklager der falsarissen 1" „Yictorie 1 Du Paty do Clam heeft Picquart l Dat is de wraak. Men zal hem niet opeens dooden. Daar zou geen aardig heid aan wezen. Het koord van Lemercier- Picard, heeft hy gezegd, of het scheermes van Honry? Well dat zou te snel zyn. Men moet den tyd hebben van zyn kwelling te genieten." En tot slot: „In zyn cel nu zit kolonel Picquart en peinst, en volgond in zyn droom den gedachten- gang zyner kwellers, lacht hy rustig den plicht aan. Hy heeft nog slechts een enkel woord gezegd: „Moordenaars 1" Dat woord zal verscbrikkelyk weerklinken in do historie, tot eeuwige schandvlekking van zyn beulen en de lafaards, die hem hebben overgeleverd." Hoe de uitlevering van Picquart aan den militairen rechter in zyn werk gegaan is, vertelt de „Figaro" thans vollefig. Het dossier Picquart, door Cavaignac begonneD, was ge heel gecompleteerd door generaal Zurlinden. Deze was op het punt in zyn hoedanigheid van minister van oorlog bevel tot informatie te geven aan den militairen gouverneur van Parys, toen by zyn ontslag nam als minister. Opnieuw gouverneur van Parys geworden, eischte generaal Zurlinden van den nieuwen minister van oorlog het dossier op, dat hy zelf had verzameld, en waarvan de behande ling hem nu toekwam krachtens de rechter- lyke bevoegdheden, aan zyn ambt verbonden. Generaal Chanoine meende zich niet te kunnen onttrekken aan een opeisching onder deze omstandigheden en hy zonu het dossier aan den gouverneur van Parys zonder er zelfs kennis van genomen te hebben, en niet wetend, dat de ministerraad er vóór of over bad beraadslaagd. Generaal Zurlinden belastte nu, in het bezit van het dossier, volgens het militair wetboek, een officier met de instructie en de zaak werd op die wyze aanhangig ge maakt. Eerst daarna werden de minister van justitie en vervolgens de eerste minister op de hoogte gesteld. De echtheid van hefc „petit bleu" wordt gestaafd door de „Köln. Ztg." en het „Berl. Tageblatt." Beide bladen verklaren uit goede bron te weten, dat het telegram wel niet door den militairen attaché van het Duitsche ge zantschap majoor Yon Schwarzkoppen was geschreven, maar door den geheimen agent van bet gezantschap, die als bemiddelaar optrad tusschen den attaché en zyn spionnen. De „Petite République", het orgaan van den heer Jaurès, vertelt, dat de generale staf reeds geraimen tyd tot den ondergang van kolonel Picquart had besloten en bfityds maat regelen heeft genomen om een dossier tegen dezen officier te verzamelen. Dit dossier, dat natuuriyk geheim is, bevat, volgens het ge noemde tlad, louter valsche stukken en is „vervaardigd" (de uitdrukking is van de „Petite République") door den heer Wattines, substituut-officier van justitie te Parys, en schoonzoon van generaal Billot, desiyds minister van oorlog. Van dit dossier, „herzien en gerangschikt" door den schoonzoon van generaal Billot, bedient men zich thans tegen Picquart. De valsche stukken, waaruit het is samengesteld, zyn-zoo absurd en zoo grotesk, dat Billot zelf noch Cavaignac zich van deze durfden bedienen. Naar aanleiding van do overgave van Picquart aan den militairen rechter schryft het Neder- landsche „Weekblad v. h. Recht": „Dat er één verstandig en onpartydig man is, die in Picquarts schuld aan de hem nu ten laste gelegde valschbeid werkelyk gelooft, nemen wy niet aan. Toch zyn wy er lang niet gerust op, dat by, eenmaal aan den militairen rechter overgeleverd, door dezen niet binnen den kortst mogelyken termyn als falsaris tot tuchthuisstraf zal worden veroor deeld. Zoodanige voroordeeling brengt onbe kwaamheid mede om getuigenis in rechte af te leggen en zoude dus tevens een probaat middel zyn om by eventueele revisie in zake Dreyfus den krachtigsten getuige in het voor- detl van dezen beklaagde van de baan te schuiven." De leden van den tweeden krygsraad hebben Zaterdag in de Cherche-Midi een eerste ver gadering gehouden onder voorzitterschap van kolonel Foulon, byzonder commissaris van de regeering. Zy hebben het onderzoek van het dossier Picquart aangevangen, welks eerste stukken dateeren uit den tyd van de enquête, door generaal De Pellieux geopend betreffende de beschuldiging tegen den commandant Ester hazy, waarby behooren tal van processtukken, resultaat van de enquête van den commandant Ravary en van de onderzoekingen, door den heer Cavaignac en generaal Zurlinden in gesteld. Het dossier is zeer omvangryk en de nauw gezette stuoie, die men er van zal moeten makeö, gevoegd bjj de ondervragingen, con frontaties en getuigenverhooren, zal geruimen tyd in beslag nemen. Kapitein Tavernier, rapporteur van den krygsraad vau Parys, belast met de instructie Van de zaak Picquart, behoort nog in naam tot het garnizoen van Marseille. Sedert 14 Augustus is hy' tot rapporteur van den krygsraad van Parys benoemd. Hy is thans veertig jaar oud. Onthullingen van Esterhazy. In de Londensche „Observer" vindt men een verslag van gesprekken, die Esterhazy gehad heeft met iemand, by wien hy een tiental dagen gewoond heeft sedert zyn komst te Londen. Esterhazy bekende het borderel geschreven te hebben op bevel van kolonel Sandherr. Het document, dat heimelijk aan den krygs raad was medegedeeld, was de brief met de woorden: „Cette canaille de D.De brief was inderdaad door den militairen attaché van Duitschland, Schwarzkoppen, geschreven, maar met D. werd bedoeld oen zekere Dollfu?, die vroeger aan den Duitscben militairen attaché plannen van de vestingwerken van Nice had geleverd. De gesluierde dame was de vrouw van kolonel Du Paty de Clam. BUITENLAND. Frankrijk. Op da muren te Parijs zyn biljetten aan geplakt met het portret ran den hertog van Orleans, met het onderschrift: „Om spoedig te verschijnen." Te Parijs was ook aangeplakt een oproeping, waarbij de getrouwen van Paul Déroulède werden bijeengeroepen tot een vergadering onaer zijn leiding. De oproeping eindigde met „Leve Frankrijk 1 Weg met de verraders 1" Er waren maatregelen genomen om de orda bij deze betooging, welke gisteren plaats had, te handhaven. Op die vergadering van tegenstanders van de revisie van het proces-Dreyfus, noemde Deroulbde minister Bri860n een partijganger van Dreyfus, dat is iemand cie zijn vaderland prijsgeeft. Zoo een revolutie uitbrak, zou Ciemeuceau bet schavot bestijgen. Eet leger zal dappere lieden vinden, die het zullen ver gezellen, wanneer bet zich in de Btraten zal vertoonen om Frankrijk te verdedigen tegen hen, die het aan den vreemde willen over leveren. Zoo Dreyfus in Frankrijk terugkomt, zal hij worden gelyncht. De vergadering sprak zich uit voor oen wederoprichting van den Patriottenbond. Bi) het vertrek der aanwezigen hadden eenige standjes plaats. Een groote meeting heeft te Parijs ook in de salie Cbayne plaats gevonden, van per sonen vóór de revisie van het proces-Dreyfus. Voorzitter was de heer De Fressencé. Bij acclamatie werd een motie aangenomen, eischende de onmiddellijke invrijheidstelling van kolonel Picquart. :rr-rn— By het uitgaan hadden eenige standjes plaats, daar anti-liberalen de meeting-gangers opwachtten. Twee personen werden gekwetst. Italië» Minister Pelloux heeft in overeenstemming met de andere Italiaansche ministers een wetsontwerp voorbereid, waarby personen, die gevangenisstraf ondergaan hebben, niet als afgevaardigde kunnen gekozen worden. Daardoor zouden in Italië schier alle can- didaturen der socialisten worden onmogeiyk gemaakt. Spnnjo. Er heeft toch by de aankomst van admi raal Cervera te Madrid een incident plaats gehad. Toen de admiraal den trein verliet, liep de minister van marine met de armen uitgebreid op hem toe, om hem te omarmen. Doch de koele en correcte houding van admi raal Cervera deed don minister begrypen, dat deze van elk blyk van harteiykheid afkeerig was. De commandanten en de offi cieren, die admiraal Cervera begeleidden, verborgen hun antipathie tegen den minister van marine niet. Twee officieren, te midden van de menigte, die aan het station wachtte, zeiden zoo luide, dat de minister het moet hebben verstaan: „Die man is verantwoordelyk voor alles wat gebeurd is; het is werkelyk ongeloofeiyk dat by nog aan 't bewind blyft." Men beweert dat admiraal Cervera in 't bezit is van documenten, die duideiyk be- wyzen dat hy, ondanks zyn protesten, ver plicht werd, op klaarlichten dag met zyn eskader van Santiago te vertrekken. De zitting van den hoogen krygsraad, waarvoor de admiraal zal verscbynen, belooft waariyk be langwekkend te worden. De kosten van den oorlog op Cuba bedra gen volgens de officiöele opgave sedert 1895, byna twee milliard. Dinsdag zullen de leden van de commissie voor den vrede te Parys aankomen. Admiraal Cervera beeft een onderhoud gehad met minister Sagasta, Uit Madrid wordt d.d. 24 September gemeld: Emilio Castelar ontving uit Londen een brief, waarin hem met een anarcbistischen aanslag wordt gedreigd. Cliiiia, Het gerucht loopt te Shanghai, dat Kang- Yu-Wel, die door de keizerin beschuldigd wordt betrokken te zyn by een samenzwering tegen het leven van den keizer, en die volgens gerucht uit Peking gevlucht was, thans is aangekomen te Woosung, en is overgebracht aan boord van een Britsche kanonneerboot aldaar. Uit Wei-Hai-Wei wordt geseind, dat het Britsche oorlogsschip „Centurion" plotseling vertrokken is met verzegelde orders, men vermoedt naar Taku. Do „Centurion" zal van Chefoo af vergezeld worden door de oorlogs schepen „Victorious," „Narcissus," „Hermi- one," „Fame," „Hart" en „Alacrity." De toestand wordt als zeer ernstig be schouwd. Omtrent den toestand in China melden de laatste berichten, dat do Keizer nog in leven is en dat hy door verdubbeling der paleis wachten zyn veiligheid versterkt heeft. Tus schen den Keizer en do Keizerin-Regentes, zyn tante, heerscht oneenigheiJ. Do Chineesche gezant te Washington heeft verklaard, dat de afstand van den troon van den Keizer ten behoove van de Keizerin- Weduwe de politiek van vooruitgang en hervorming geenszins veranderde. De Keizer heeft zyn recht van „veto" behouden en kan alle wetten, aie niet met ztfn inzichten strooken, van onwaarde doen verklaren. ëocduu. Een strydmacht uit Kassala, onder bevel van kolonel Parsons, heeft 22 dezer Gedaref bezet, na een zeer scherp gevecht, dat drie uren duurde. De vyand, 3000 man sterk, werd geheel uiteengedreven met verlies van 500 dooaen. Het verlies der Egyptenaren was 59 gewonden en 37 doodenvan de Engelsche officieren werd er geen enkele gedood of gewond. Sir H. Kitchener is to Omdurman terug gekomen, na posten te hebben gevestigd te Fashoda en aan de Sobat. Er is geen gevecht geleverd, behalve met een stoomboot van de Derwiachen, die buitgemaakt werd. Telegram ru o u. PARIJS, 26 September. Volgens besluit van de Ministerraad zal de minister van justi tie de aanvraag om revisie, die by hem is ingediend, overleggen aan het Hof van Cassatie. Alle ministers verklaarden zich voor het besluit om de procedure der herziening te openen en het dossier te verzenden naar het Hof van Cassatie. De Minister van Justitie gaf te kennen, dat by den procureur-generaal de noodige instructie zal geven, opdat de aanvallen op het leger vervolgd zullen worden. FERROL, 25 Sept. Het schip „Cartagena" is met beschadigden voorsteven hier binnen- geloopen. De „Cartagena" i3 op de hoogte van Kaap Yilano ten gevolge van dikken mist in aanvaring gekomen met de Engelsche stoomboot „Rophena," die gezonken is. Vyftien matrozen van de „Rophena" verdronken; alleen de kapitein en één matroos werden gered. De „Rophena" kwam van Huelva en was op weg naar Engeland. LONDEN, 26 September. De „Daily Tele graph" ontvangt uit Kairo het bericht, dat T( sir Herbert Kitchener Marchand te Faihoda aantrof en hem mededeelde, bijzondere laat-1 gevlogen te hebben om hem er op te wijzen* dat dit grondgebied aan Engeland behoord* en dat dus de Franschen het moesten vete laten. Marchand weigerde zich terug te trekken,1 tenzjj hem dit door de Franeche regeering werd bevolen. De Sirdar liet te Fasboda da Engelsche en de Egyptische vlag hljschen en liet er twee Soedaneesche bataljons be nevens een detachement Cameou Hooglanders achter als garnizoen onder bevel van kolonel Jackson. Voor bet overigo is het overgelaten aan de diplomatie om de zaak te regelen. i LEIDEN, 36 September. j Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 12' C. 63 6' Fahrenheit; hedenmorgen 3 oren 9.5" C. r= 49.1° F., 's middags om 12 uren 14.6° C. 58.1° F., 's namiddags 4 uren 14.5° C. 58.1° F. De Hooge Raad behandelde beden het cassatie-beroep tegen het vonnis van den kantonrechter alhier, waarby een persoon op grond van do betrekkelijke verordening werdj veroordeeld wegens het in een niet gesloten hand wagon op de openbare straat vervoeren van asch en vuilnis. Het O. M. concludeerde tot verwerping van het cassatie beroep. De uitspraak is bepaald op over acht dagen. By de heden alhier gehouden verkoopiogy van cokes in party an van 100, 10 en 5 Heet. waren de pryzen f 43, f 4.60 en f 2.30. i De minister van oorlog heeft aan da autoriteiten der landmacht medegedeeld, dat het Harer Majesteit de KoniDgin heeft be haagd by schryven van den cirecteur van het Kabinet der Koningin dd. 23 Sept. 1898 Hoogst- derzelver dank en tevredenheid te doen be tuigen aan het leger, voor de diensten, dia het in de laatste weken bewezen heeft. Aan de dienstdoende schuttery te Gouda is toegestaan een vaandel in gebruik te nemen en te voeren. De voormalige commandant der Haagscho brandweer, do heer Do Wys, die een reis naar Oost-Indië maakte, is gisteravond van daar in de residentie teruggekeerd. Thans kan worden medegedeeld, dat HH. MM. de Koninginnen op 30 September a. s. to Apeldoorn zullen aankomen, om half- twaalf. Reeds is men daar ter plaatse druk in do weer, om de Koninginnen, by Hare terug komst op Het Loo, feestelyk te ontvangen. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuwe York naar Amsterdam, passeerde 26 Sept. Bevezier; de Reichstag", van Oost-Afrik* naar Vllssingen en Hamburg, passeerde 25 Sept. Gibraltar; de „Rotterdam" arriveer!' 25 Sept. van Rott-rdam te Nieuw-York. CORRESPONDENTIE. - J. W. M., E. J. W en M. v. d. B.I Hy, die aan den weg timmert, beeft altyd bokyksl Een redactie van eon dagblad mag dit gezegde in de eerste plaats op haar toepasseiyk achten en toch als men wist hoe in vele gevallen, met spoed moet worden beslist, terwyi het publiek, kalmpjes gezeten onder een kopje thee, met rustig; rust ban oordeelen en verooraeelen Nooit of te nimmer wordt een woord van goedkeuring vernomen, alleen dan, wannee* iets mishaagt, is men tot spreken geneigd. En dat treft te meer, wanneer een artikef wordt opgenomon zonder eenige bybedoelingt alléén wat haastig ter zetterf) gegeven door den drang der omstandigheden. i Aan het bureel van ons blad werd niet aangeplakt dat H. M. de Koningin onze stad zou bezoeken. Dat was een praatje. Het bloemstuk in den Witten Singel was niet van de gemeente, maar van de be woners van Witte-Rozenlaan tot Noordeind* Beursbericht. Amsterdam, 26 Sept. Koninkl. Petrol.-My. 248. MoearaEnim 138.— Sumatra Palembang 98. Central Pacific Shares 25KAtchison Topeka 13^ Atchison pref. 34K - Or. Shortline B 58Vi Union Pacific 34}*Union pref. 66J4 Officieel© Kennisgevingen* Inkomstenbelasting 1898. Burgemeoster en Wethouders van Loiden brengen in herinnering, dat met 3o Sept. e. k. de derde ter mijn vervalt van de Inkomstenbelasting, dionat 1S98, en dat alsoo op den leten Ootober e. It. minstens do helft van den a&nslag moet zijn voldaan. Zy noodigen mitsdien bolanghebboaden uit, om, ter voorkoming van vervolgings. osteD, tot do betaling van bet vereohuldigde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoomd, LeideD, F. WA8, Burgemeester. 27 Sept. 1898. VAN BKY8T, Beoretarie. Marktberichten. Rotterdam, 26 Sept. Op de veemarkt ware* aangevoerd: paard, veulens, ezels, magere runderen, 154 vette runderoD, 147 vette ea gr&skalveren. 6 nuchters kalveren, 2175 schapen of lammcroD, 600 varkens, biggen, bok of geit. Men noteert: Vette Banderen Jste qu»L 62 a 2de qual. 64 a 3de quaL 50 a een te. Balveren leto qual. 85, 2do qualiteit 58 a 05 conts, Stieren lsto quaL 2de qual 8de qual. conts, Ossen 1ste quaL 62, 2de qua). 64, 3do qual. 50 cents. Handel traag. Schapen lsto qual. 60 a2da qual. 46 a cents. Varkens lete quaL 38, 2de qual. 37, 8de quaL 36 cents. Lieht soort 38 a 40 cents. Handel redelijk vlug, bg grooten aanvoer. Aardappelen: Spnucbe jammen ƒ2.50 a ƒ2.70, Overmaasche f8.— a /8J0 Zeeuweche blauwea f 2.90 a ƒ8.Geldoreche blauwen f 3.a ƒ3.10, Flakkoesche blauwon f 2.80 a/"2.50, Vlgmsobe blau^ wen ƒ2.25 a f2.tQ. Aanvoer redelijk, weinig vraag, Alfen, 26 3e t. Aangevoerd 28 wagens kaas,, parttjon, te zamon 1314 etuis. Pnjs: Oondsohe kaas lsto qual. f 20.— a /22.60, zwaardore a 2do qual. f 16.— a f 19.Edammer f a Leidsobe kaas f do 150 kilo. Handel vlug.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3