N°. ir823 [Dinsdag; SO September^ A0. 1898 (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Burgcrlyke Stand Tan Leiden, F euilleton. Een liefhebbende dochter. LEIDSCH BAG-BLAB P~R1.TR DEZER COUBAJSTT: Voor Leiden per 8 maanden. f 1.10. Franco per post p 1.40. Afzonderlijke Nommers e 0.06. PBUS DEB AD VEBTENTTÉN Van 1-0 regels 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootera lettors naar plaatsruimte. - Voor het incasseeroD bulten de stad wordt f 0.05 berekend Tweede Blad. Staten-Generaal. Talrijker dan ooit was de sluitingsvergade- riDg der Staten-Generaal bezocht. De voorzitter eer Eerste Kamer, do heer Van Naamen van Eemnes, in half-gala, omringd door het bureau der beide Kamers, mede in dergelijk kostuum, opende de vergadering in tegenwoordigheid van do volgende leden van beide zijden van het Binnenhof, t. w. de heeren: Van Kerkwijk, Jansen, de nestor der Tweede Kamer de heer Donner, Goekoop, Pyttersen, Van Boneval Faure, Da Klerk, Houwing, Van Hall, v. Kempen, Troelstra, Van Karne- beek, Alberda, Gleichman, De Visser, Godin de Beaufort, Krap, Van Limburg Stirum, Lief- tinck, C. Pijnacker Horovjk, Nolting od Fokker. Do Minister van Binnenlandsche Zaken liet zich niet lang wachten. Nauwelijks bad de voorzitter do namen der heeren te zijner ont vangst afgeroepen, zijnde de hoeren Merkelbach, Hartog, Harte van Tecklenburg, T. Van Asch van Wijck en Bruramelkamp, of Z.Exc. trad, onder hun geleide, de vergaderzaal tinnen tot he£ uitspreken der volgende sluiting6rede: „Mijne Heeren 1 „Het behaagde de Koningin mij te belasten u Harer Majesteita dank over te brengen voor uwe onafgebroken behartiging van 's lands belang, waarvan deze zitting talrijke bewijzen opleverde. Ik kwijt mij by dezen gaarne van dien plicht. „Als voorbereiding vaa de hervorming der levende strijdkrachten werd do dienstvervan- ging bij de militie afgeschaft. „Een verdrag tot het vaststellen van ge meenschappelijke regeleo ten aanzien van som mige onderwerpen van internationaal privaat recht, op de burgerlijke rechtsvordering be trokking bobbende, verkreeg wettelijke be krachtiging. „De goedkeuring bij de wet van de sanitaire conventiön, te Parijs en te Venetiö tusschen Nederland en verschillende andere Staten ge sloten, zal, naar met grond mag worden ver wacht, de volksgezondheid ten goede komon. „De behartiging van de verschillende land bouwbelangen werd bij éón departement ge neutraliseerd. „Door het toestaan van gelden voor den aanbouw van een nieuw pantserscbip is de noolige versterking van onze zeemacht voort gezet. „De belangen van Rijksambtenaren werden bevorderd door de regeling van de vergelding van tijdelijke diensten met pensioen, alsmede door ni uwe bepalingen omtrent de zekerheids- stelling ten behoeve van den Staat, door bin, die daartoa krachtens hunne betrekking ver plicht zijn. „De aanvulling van de wet op de personeele belasting met bepalingen omtrent den grond slag rijwielen kwam tot stand. „De verkeersbelaDgen zoo in Nederland als in Indiö werden bevorderd door de overneming van eenige in Nederland en B-.lgiö gelegon spoorwegen en van den Bataviasehen Ooster- spoorweg, alsmede door bevordering van den aanleg en regeling van de exploitatie van den Noordooster-lokaalspoorweg. „Een geldloening, ten laste van don Staat gesloten, voorzag in do geldelijke behoeften van Nederlandsch-IndiÖ. „De invoering van de opium-regio op Java en Madura, alsmede op Lombok, vond wet telijke regeling, terwijl het uitvoerrecht van suiker in Nederlandsch Indiö werd afgeschaft en de gouvernements koffiecultuur in de resi dentie Menado werd opgeheven. „Nog op menig ander gebied kwamen wettelijke regelingen tot stand of werden z|J voorcereid. „Door de vervulling van het achttiendo levensjaar der Koningin op 31 Augustus, nam het Regentschap een einde. Steeds zullen de uitnemende diensten in herinnering blijven, door Hare Majesteit do Koningin Moeder als Regentes van het Koninkrijk den Volke be wezen. „In naam der Koningin verklaar ik deze zitting van de Staten Generaal to zijn gesloten." De herinnering aan de uitnemende di nsten, door do Koningin-Moeder als Regentes den Volke bewezen, een slot der toespraak, aan genaam om aan te booren, ontnam ditmaal daaraan bet banale karakter van gewoonlijk. Eerste huwelijks-afkondiging van 18 Sept. C. Van den Heuvel jm. 21 j. en M. J. W. Mili- kan jd. 22 j. W. v. cl. Broek jm. en A. Niesten jd. 28 j. J. Van Campeu jm. 32 j. en M. A. M. Gerlagh jd. 30 j. A. Reoeo jm. 22 j. en J. C. Klein jd. 24 j. H. C. Plasmeijer jm. 32 j. en H. J. G. M. Ter Beek jd. 26 j. A. Mijer w. 60 j. en A. De Goede w. 56 j. A. E. v. d. Voet jm. 27 j. en J. M. v. d. Ainoelo jd. 22 j. L. Van Putten jm. 26 j. en C. Gtjsonij jd. 21 j. A. Van Hijkoop jm. 31 j. en M. Van I'olanen jd. 30 j. L. Duijndam jm. 21 j. en J. v. d. Geest jd. 20 j. J. Van Eijk jm. 29 j. en J. C. Kaak jd. 21 j. J. G. Horstman jm. 29 j. en P. Minneo jd. 23 j. BOSKOOP. Bevallen: E. Van Oosterom gob. Den Ouden D. A. K. Visser geb. Folix D. A. Hooftman geb. Trirap D. C. E. Knepper geb. v. d. VVillik Z. J. Spaargare geb. Boele JJ. Overleden: 1'. Van Es 31 j. Gehuwd: D. Van Gemeren 26 j. on K. Ramp 27 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: H. Francken geb. Van Ofwegen Z. M. Hortensius geb. Van den Bos Z. J. Visser geb. Souneveld D. C. W. L»1 ijleven geb. Barendrecht Z. S. Van 't "Wout geb. Brunt Z. Overleden: G. Van Dorp D. 5 m. W. Kruiswijk wedr. van G. Van Gent 86 j. KATWIJK. Geboren: Harmke D. van P. v. d. Horst en H. Haakman. Herman Hendrik, Z. van W. v. d. Plas en C. M. Mugge. Hendrik, Z. van C. De Mol en M. Schaap. Gijsbert Teunis, Z. van L. Van Rhijn en C. Jonker. Floria, Z. van Jb. Varkevisser en Jac. Varkevisser. Hendrik, Z. van M. Plug en T. v. Duyn. Adriana Maria, D. van A. Den Haan en A. W. Hakker. Willem, Z. van P. Kralt on W. Van Duyn. Overleden: Adriana Van Boelen 11 m. Anton Ouwchand 11 m. Jan Ruwaard 10 m. Arie Van Wijk 5 j. Jacob Van Rijn 3 m. Gehuwd: W. v. Duyn jm. en J. Glasbergen jd. R. J. Aalberts jm. en D. Parlovliot jd LISSE. Ondertrouwd: Martinus Van Tol wedr. en Grietje Oldenbage jd. Gehuwd: A. W. De Lange en K. Stolkor. Geboren: Aafje, D. van J. Hoefnagel en D. Saai. Over loden: Hendrik Van Wavcren 4 m. Maria Van Tongeren ongeh. 50j. Alida Johanna Kleijhorst 5 m. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Petronella Jacoba D. van J. Van Schie en J. Hoogcveon. Gorardus Johannes Z. v. B. lluigrok en H. Bergman. OEGSTGEEST. Overleden: Antje Kuipers 79 j., weduwe van Johs. Van der Fluit. Helena Le Gras 72 j,, te Amsterdam. Johanna Veltenaar 41 j.. echfg. van Jan August Hoffman, te Rotterdam. VOORSCHOTEN. Go boren: Maria Johanna, D. van C. De Haas en J. Verhoog. Wilhelm, Z. van C. H. De Ruyter en P. Verhoog. Overleden: J. J. Verhoog jm. o4 j.A. J. W. M. Ruigrok jd, 4 m. RIJNSBURG. Geboren: Jansje Elizabeth, D. van P. v. ïterson en K. v. d. Moij. Thomas Albertus, Z. van J. Pauw .én P. v. d. Meij. Neeltje, D. van C. v. Egmond en C. De Mooy. Gehuwd: Johannes v. d. Eijkel wedr. 59 j. en G^rrigje Kok. wed 50 j. SASSENÜEIM. Geboren: Gerlof, Z. Van T. Louwen en T. Boorsma. Engelbert, Z. van C. Dekker en E. Van Fa assen. Martina Maria, D. van C. Langelaan en M. Van Tol. Ovorledon: Levenloos kind van H. Schrama on H. Duinhoven. STOMP WIJK. Be val Ion: C. De Heij geb. Van den Bosch D. C. Nieuwveen geb. Knij- nenburg Z. VEUR. Bevallen: A* Van Leeuwen geb. Van Leouwen. Overleden: M. J. Van Veen D. 21 j. WADDINGS VEEN. Be val Ion: A. C. Van der Pouw gob. Straver Z. C. Rip geb. Straver D. Overleden: M. Stolkwijk wed. van L. Ver geer 65 j. A. Zweerman Z. 5 m. P. C. Hoo- gerdijk Z. 7 m. A. Van Kempen echtg. van G. De Ruitor 65 j. ZOETER, WOUDE. Geboren: Johanna Antje, D. van A. Den Haan en Alida Parlevliet. Overleden: G. Ouwersloot, 68 j., huisvrouw van D. Nijkerk Q. v. d. Geest, 81 j., weduwe van H. Van Noort. ZEGWAARD. Gehuwd: Petrus Johannes van Beelc 30 j. en Theodora Cornelia Van Wissen 23 j. Geboren: Petrus Hubertus Z. van J. Hörters en C. M. Gouweleeuw. Johanna Pieternella, Z. van P. Sonneveld en R. Van Gaaien. Willem, Z. van C. Slootweg en A. H. Olij. Overleden: A. Van der Boon 83 j. wed. van P. Bos. J. Langelaan 77 j., echtg. van W. Lin deman. ZOETERMEER. Goboren: Klazina, D. van J. Slootweg en G. Van Vliet. Overleden: H. Molenaar 17 j. Gremen^d Nieuws» In een onbewaakt oogenblik geraakte Vrijdag een SJarig kind van den waschbaas De Haan, te Assen, in een di.-pe sloot nabfj den Wittorweg aldaar. Hoewel het kind kort in het water heeft g-legen, was het reeds overleden, toen men het op het droge bracht. De vader was Donderdag ochtend met de troepen naar do manoeuvres vertrokken. Men herinnert zich den moord aanslag, niet lang geleden te Zundert gepleegd. Het slachtoffer ontving daarbij niet minder dan drie kogels in bet onderlijf en werd ter verpleging in het gasthuis te 's-Hertogenbosch opgenomen. Thans vernemen we uit goede bron, dat de man volkomen hersteld is. NB. Ct.) De straat van Wormerveer naar Zaandijk is ni.-t breed. Dit ondervond dozer dagen de kleedermaker L., te Wormerveer. Terwijl hij met zijn vrouw en twee kinderen, cie in een kinderwagen werden voortgescboven, zich op die straat bevond, kwam een rijtuig aanrollen. De kinderwagen werd door het rijtuig gegrepen en omvergegooid, met het gevolg, dat de kinderen er uit vielen, waarvan het eene een arm en het andere een beentje brak. Uit passagieren. Donderdag vertrokken of passeerden te Nijmegen een aantal extra treinen met troepen, die aan do groote veld-manoeuvres en de revue op de Renkumer heide zullen deelnemen, waarbij zich het volgonde voordeed. Een trein met twee bataljons van het 6de reg. inf. uit Breda, welke te Nijmegen tusschen 10 en 11 uren des voor middags arriveerde, had eenig oponthoud, zoodat de manschappen wat mochten uitstap pen. Van deze gelegenheii maakten evenwel een groot aantal soldaten gebruik om Nijmegen eens te zien en daar cafó's te bezoeken of om iets voor consumptie in te koopen. Intusschen waa het tijdstip voor het vertrek van den Brodaechon trein aangebroken en werd door den stationschef het sein tot afrit gegeven, zooJat deze trein zonder de nog in de stad vertoevende soldaten zijn bestemming naar de Yeluwe volgde. Kort daarna kwamen een 200- a 250 tal ongewapende soldatc-n aan het station en zagen zü dat hun trein met huDne daarin achtergelaten wapenen en uitrusting stukken reeds uit het gezicht was verdwenen. Gelukkig was inmiddels een trein met troe pen van het 2de reg. infanterie uit Noord- Brabant het station binnengestoomd. Goede raad was nu duur en werden die achterge bleven manschappen van hot Cie reg. in de open wagens of bakken, waarop de ziken en compagnioskiirren, caissons, enz. van het 2de reg. geladen waren, in de richtiog van Arnhem medegevoerd; doch, daar het 2de reg. een an'ere bestemmingsplaats bad dan het 6de, zullen die achtergebleven soldaten wel niet op den bepaalden tijd ter aangewezen plaatse zijn gearriveerd. Of de commandanten van dij uiteengeloopeD bataljons van het 6e reg, by aankomst van den trein, wel op hun gemak zijn gewe st, mogen wij uit een krijgs kundig oogpunt betwijf-len. ArnhCt.) De grondwerkers aandelijnen CourcellesChamp de Mars en Courcelles Moulineaux van den Parijschen stadsspoorweg hebben het werk gestaakt. Zfi eischen 60 centimes loon per uur in plaats van de 50 centimes die zij nu vordKnen. Dj grond werk. rs, de timmerlui en de metselaars, die op de terreinen van do werel:tentoonstelling aan den arbeid zijn, hebben zich by de stakers aangesloten. Het aantri stakers wordt op 7000, volgens onkelen op 15- of 10000, ge schat. Te Lumezzano, provincie Brescia, is, naar uit Milaan verluidt, een geheime kruitfabriek met haar bezitter in de lucht gevlogen. Op de Sterrenwacht te Kopen- hagen werd Woensdagnacht te drie uron een zwak lichtende komeet waargenomen. Men gclooft, dat het de Tempelsche komo.t van 1866 i3. To Brussel zijn t wee Franschen in hechtenis genomen, cie bezig waren bilj-t- ten aan to plakken. De gevangenen beweren, dat zfj anarchisten zyn. De moordaanslagen tegen go- kroonde hoofden zijn lang niet zeldzaam. Op koningin Victoria is achtmaal etn aanslag gepleegd. Het leven der Russische Czaren is voortdurend door bommen bedreigd van nihi listen. 14 April 1879 loste de nihilist Solowiew ditj schot.n op Alexander II, 1 Dec. van bet zelfde jaar zou de keizerlijke extra-trein te Moskou iQ de lucht gejaagd worden en 17 December 1880 werd de keizerlijke eetzaal door bommen vernield, 13 Maart 1881 verloor de Czaar door Orzini-bommen, welke onder zijn slede werden geworpen, het leven. Zyn zoon en opvolger Alexander III werd 13 Maart 1887 door nihilistische studenten bedreigd en 29 October 1888 gebeurde het vreeseiyke spoorwegongeluk ty Eorski. 11 Mei 1878 deed Hödel een aanslag op het loeen van keizer "Wilhelm I en drie weken later, op 2 Juni van hetzelfde jaar, werd de keizer door schoten, door NobiliDg gelost, verwond; eenige jaren vroeger had de student Becker een aanslag op zyn leven gewaagd. In 1885 ty de inwijding van het Nieder- wald-monument was er een anarchistische aanslag beraamd, om den keizer, den kroon prins en verscheidene Duitscho bondsvorsten in de lucht te doen vliegen. De samen zweerders werden ter dood veroordeeld. In 1893 werd een beraamde aanslag tegen het leven van keizer Wilhelm II verydeld. De koning van Wurtemberg wtrd als prins in Octo.er 1889 c'oor revolverschoten van een jongen man bedreigd. Koning Humbert van Itawerd in 1878 en 1897 door een aanslag tegen zyn leven bedreigd. Op don koning van Griekenland werden 26 Febr. 11. eenige revolver schoten afgevuurd. Dit lystje in onvolledig, maar het geeft reeds genoeg. Volgens nadere berichten heeft de orkaan in "West Indiö meer dan 100 slacht offers gemaakt, alleen te St.-Vincent. Driekwart van de bevolking van dat eiland is 2onder dak en de administrateur vraagt dringend om hulp. Te Baroacos zyn 10,000 woningen vernield. Engelsche oorlogsschepen zyn nut levensmiddelen naar de geteisterde eilanden gezonden. Koningin Victoria hoeft een telegram van deelneming gezonden, de Lord Mayor van Londen iA een fonds trachten byoon to brengen. De twee Fransche soldaten, op de Duitsche grtns by Saint-Dió in hechtenis genomen, zyn weer vrügelaten. Volgens een bericht aan de „Daily News" zyn de Amerikaansche en Franscha zendingsposten te Ho tsjou, op vyitig myien van Tsjoeng king, door het Chineescho ge* poupel aangevallen. De Amerikaansche go- bouwen werden in brand gestoken. Een hoveling, Ko genaamd, heeft bekend de dader te zyn van den moordaan slag op den keizer van Korea. Hy was tot het vergiftigingsplan aangezet door eon weg* gejaagden tolk by de Russische legatie. Zondagmorgen isnabybetstation Udenhout (N.-Br.) door verzakking van den grond trein 1 der Staatsspoorwegen gederail leerd. De voorste bagagewagen en een per-' sonenrytuig kantelden zonder oDgelukken to veroorzaken, doch de machinist moest buiten dienst gesteld worden wegens verwonoiog. Daar de weg daar enkel spoor heeft, moesten de volgende treinen van Utrecht naar Breda over Bokstel gaan, hetgeen een groote vertraging veroorzaakte. i) Gedurende myn laatste vorbiyf in Rome had ik een paar dagen voor een uitvlucht in do Maremmen bestemd. Zoo vaak ik van het Noorden waa gekomen of verder naar het Zuiden was gereisd, had my van uit don spoortrein hot geheimzinnige landschap be hoord met zyn stillo boscbjee, de sombere moerassen, de eenzame kasteelen en de in de zee uitstekende landtongen. Ook was het my bekend, dat in eenige dezer, steeds meer in verval gerakende kasteelen nog kunstschatten waren te vinden, die geen ernstig reiziger in Italië onbekeken laat. Verleden jaar haalde ik nu eindeiyk het verzuimde in. Ik reisde met den spoorweg tot Marigliano en wandelde van daar naar de kust over eenzame, on bebouwde vlakten, die Blecbts zelden worden doorkruist door een herder op zpn muilezel, waarin men slechts bywylen een boscbje aan treft, en welke onophoudeiyk gedachten op wekken aan roof en moord, en die toch geen andore gevaren in zich bergen dan de kudden wilde runderen, die soms, nadat men reeds vooraf het vreeaeiyk gebrul eu gestamp heeft gehoord, als razend voorbpstormen Diarna ging bet verder langs het strand, langs dit koBteiyk strand mot de bloeiende braamstruiken, de acantheeön, de aloe's, do cactussen. Vervolgens weer door ds stille vlakten met kurk- eu steeneiken bier en daar, altyd de blauwe rivier aan onze zyde, het plechtigo ruiscben dor golven, de spookachtige glinstering der verre oevers. Ik wydde een geheelen dag aan bet oude, romantisch op een rotsachtige landtong liggende kasteel der Giraldi en keerde over Lavana, Montebello en Forlanza terug. Toen ik weer in Rome was en eens in oen kleinen kring van Italiaanscho vrienden over mgn uitstapje sprak, meende oen van hen, dat ik my vooraf eens door onzen gemeenschappolykon bekenden professor Aglletti had moeten laten vertellen, wat deze beleefd had in dit kasteel. Myn belangstelling in het oude gebouw zou dan zeker nog veel grooter zyn geweest, want zulk een geschie denis kwam niet alle dagen voor. Toen ik dus, nieuwsgierig, om nadere opheldering verzocht over de levensgeschiedenis van onzen vriend, vernam ik het volgende: Aglietti, de zoon van een ryken Milaanschen koopman, had juist zyn studiën voltooid. By bereiddo zich voor op een academische loop baan, en toen by 7an Bologna naar Rome reisde, beleefde hU een avontuur, dat hem een tyd lang den minister van onderwijs, zyn wenschen en zyn loopbaan deed vergeten. „In werkelykheid," zeide de marchess Foccasecca, toen de geschiedenis verteld word, „heeft hy den geheelen roman te dan ken aan zyn blonden baard en zyn blanke huid. Zyn moeder was een Duitsche, maar hy ziet er heelemaal zóó Engelsch uit, dat de gidson hom op straat naloopen." Inderdaad was deze blonde baard zyn on geluk of zyn geluk, zooals mon het nemen wil. Hy is van een stroo-gelo kleur, die men in Italië niet aantreft, en Aglletti's kleine vrouw meent nog altyd, dat haar man veel mooier zou zyn, als by donker haar bad. „En toch," voegt zy er dan soms by, „dank ik God, dat hy niet zwart is." Toen de professor op zyn reis in Pisa in den sneltrein naar Rome was gestegen, zag by in zyn coupé, in den hoek gedrukt, een dicht gesluierde dame. Zy droog in weerwil van het mooie weer oen regenmantel, en do onooglyke vorm van dezen mantel, die haar hoofd bedekte, de niet minder onooglyke vorm van den vilten hoed, dien ze droeg, en de wyze, waarop zy haar gelaat verborg, deed hem denken, dat hy met een Engelsche te doen had. Alleen hot totale gemis van bagage en de klank van het „buon giorno", waarmee ze zyn groet beantwoordde, wekte eenigen twyfel in hem op. Hy bekommerde zich dan ook niet verder om haar, maar was te meer verwonderd, toen zy na ongeveer een half uur zwygens—plotseling de opmerking maakte, dat het heel heet was! Hy keerde zich af van het landschap, in welks beschouwing by geheel verdicht was, zag naar den anderen hook en oen uitroep van verrassing kwam over zyn lippen. De leelyke oude Engelsche had haar sluier afge daan en zich veranderd in een zeer jonge en zeer mooie Italiaansche. „Zeker," etameldo hy verlegeD, „het is heel - heel warm." „Mag ik u myn waaier aanbieden?" vroeg zy met een schier uitnoodigenden blik, die hem opnieuw verlegen maakte. Was het mogeiyk, dat dit mooie, jonge wezen, met die jonge, kinderlyke trekken, reeds zoo ver dorven was? Hy ging dichter by baar zitten, nam dan kend den waaier aan, en vroeg, terwyl hy dien gebruikte, of zy óók naar Rome reisde. „Ja," was het antwoord.... „Dat wil zog gen ik heb nog een eindje zywaarts te gaan naar het kaeteel GiraldiU gaat zeker naar Rome?" Hy knikte en zy vroeg dadeiyk, of hy voor zaken reisde, waarop by zich aan haar voorsteldo. Zyn verwachting, dat zy nu ook haar naam zou noemeD, werd niet vervuld. Zy bedankte hem alleen en zei toen met een eigenaardigen lach, die volstrekt niet vrooiyk was, maar eerder uit beleefdheid voortkwam: „Ik heb u voor een Engelschman gehouden. Maar ik heb toch liever, dat u er zoo uitziet, en dat u toch een landsman bent." Nu glimlachte hy. Met welk een bekoorlyke naïveteit had zy dat gezegd! Maar toen zy plotseling bloosde en haar oogen sloot, scheen het hem toe, alsof in deze woorden een som bere beteekonis lag, welke hy vergeefs be proefde te ontraadselen. Zoo ontstond er een pauze; toen hield de trein stil in Graaseto. Aglietti keek met schynbare nieuwsgierigheid uit het venster van den waggon, om te ver hinderen, dat een derde iDsteeg en een einde maakte aan het „tflte h-löte", dat hem steeds meer belang inboezemde. Toen het gevaar weer ovor was en de trein weer verder ging, nam hy zyn vroegere plaats in en zeide schuch ter en op eon toon, die als vragend klonk: „Ik zou grooten lust bohbeD, ook een tocbtjo naar Castell Giraldi te doen!" „Werkeiyk?" zeide zy verheugd. „Dan zou den we immers te zamen Zy brak zelf haar zin af, maar vervolgdo terstond op ernstiger toon: „Weet u wel, dat ik daar zelf zooeven aan gedacht ijeb? Daar u aan geschiedenis doet en oude kunst, moet het oude kasteel u belang inboezemen. Allo Engelechen gaan er hoen. En my zoudt u een groot genoegen doen." Aglietti was reeds in den zevenden hemel. „Beschikt u heelemaal over myzeide by ene!. Zy keek hem nadenkend aan en vroeg toen, of hy dat in vollen ernst had gezegd. „Ik kan het slechte herhaleD," zeide by op bezielenden toon. „Beschikt u geheel over my". „En ale ik u verzochtals ik u verzocht zoo te doen, alsof...u myn man waart?'' Hy zag haar verbaasd aan en lachte. „In ernst? Wilt u die comedie Bpelen?" „Jal" „Wilt u „Uw man zyn? Van harte gaarne." „U moet dus jy en jou tegen my zeg. genïk heet Glna." (S!of volgt.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 5