JPinanciiSele Kroniek. Was de Beur9 ton onzent de vorige week door feest- en vacantiedagen tot een toestand van wer keloosheid gebracht, anders was haar houding in dezo week. Hiertoe brachten verschillende ge beurtenissen het huune bij. De opnieuw uitgebro ken onlusten op Creta deden haar invloeden gelden en drukten voornamelijk de Tnrksche fondsen, ter wijl een beschouwing in een der grooto bladen naar aanleiding van don xuoord op de Keizerin van Oostenrijk, over de mogelijkheid van een versto ring van do eenheid van Ooatenrijk-Hongarije bij een overlijden van Z. M. Keizer Frans Jozef, de koersen van de Oostenrijk-Hongaarsche fondsen dermate drukten, dat de Juli-metalliekon zelfs een geheel procent omlaag moesten. Mogen nu derge lijke beschouwingen voorbarig zijn, toch zyn zij niet van nut ontbloot- Want men is het er tame lijk wel over eens, dat bot niet de Keizer van Oostehrjjk, maar wel Frans Jozef is, die door de eene natie als Aartshertog en Keizer, door de andero als Koning of Vorst wordt geëerd of geliefd, on wio zal nu kunnen voorzeggen of deze verschil lende naties verbonden zullen blijven, wanneer zij niet meer te zamen gehouden worden door dien band, welken zij allen liefhadden. Welke de gevol gen, ook op financiëel gebied, zouden zijn van het uitoonspatten der Oostenrijk-Hongaarsche monarchie, is niet zoo gemakkelijk te voorzeggen; echter mag men veilig aannemen, dat wanneer .eendracht maakt macht" nog altijd waar is, een verbrokkeling niet gunstig zou zijn. Onzo Staatsfondsen waren vast en prijshou dend. Integralen SC1/*, de drie procents ongoveor 97';,6, een prijs, waarop zij zich reeds sedert een paur wekon bewogen. Ook Spanjaarden bleven, niettegenstaande de heftige voorvallen in de Corte3, tamelijk wel op prijs. Veel kans om met eenig succes de finan- «jiëele hervorming te beginnen of een nieuwe lee- zing te sluiten is er op het oogenblik zeker niet. De regeering gaat daarom nog steeds voort, oro, door nieuwe voorschotten bij de Bank van Spanje Op te nemen, zich van bet boog noodige geld to voorzien. Portugeezen waren veel beter in prijs en mochten zich in een uitgebreiden handel verheu gen met veel vraag, waardoor zij tot 223/4 procent monteerden. Veel gerachton omtrent het afstaan of ver pachten der Delagoabaai en Mozambique aan Engeland hadden op deze koersen grooten invloed, doch ofliciëele bevestiging ontbreekt tot dusverre. De Italianen waren nagenoeg zonder handel. De Italiaanscbo rente kon echter haar koers tamelijk handhaven, gisteren 86a/4. Of dït echter op den duur zoo blijven zal, is haast ongelooflik. De begrooting moge op het papier al in evenwicht zijn, de toekomst zal do aap toch wel uit de mouw doen komen, want de financiën van Italië verkeeron sinds langen tjjd in een ziekelyken toestand, welke, nu eens opgelapt cn dan weder verbloemd, toch ten slotte in collapsns eindigen zal. Do Russen waren vast en prijshoudend. Er loopen weder geruchten omtrent een nieuwe Russische leening en hiermede wordt het bezoek van den Russischen minister van financiën aan Berlijn in verband gebracht Men ie echter van oordeel, dat Rusland thans, zoowel te Parijs en Londen als te Berlijn, tevergeefs zal aankloppen. Hot schijnt echter zeker te zijn, dat Rusland voor het voleinden der Trans-Siberische Spoor nog wel een beroep op de geldmarkt zal moeten doen. Onder do industriëele waarden maakto dezo week do Koninklijke Petroleum-Maatschappij weder een treurig figuur. Op bet ongunstige bericht der Directie, dat do produoiie van £000 vaten tot 4000 vaten per dag is teruggeloopen, daalden de aandeelen ruim 80 pet. Men werkt echter met kracht voort aan het boren van nieuwe putten en heeft alle hoop op succes; doch de2e hoop kan ook teleurgesteld worden. Door deze daling werden natuurlijk ook de Sumatra-Palembang- aandeelen medcgesleept. De onlangs benoemde commissie in zake de Koninklijke Portugeesche Trans-Afrikaansche Spoor heeft haar rapport uitgebracht en hoewel dit niet voor publiciteit bestemd is, is toch be kend geworden, dat do commissie een verdere ondersteuning van Staatswege voorstaat, om het voleinden van de ljjn tot den linkeroever van de Lucallarivier mogelijk te maken en de buitenge wone uitgaven, ontstaan door het voortdurend ^oogc goud-agio, in evenwicht te brengen. Hier voor zou een som van minstens 1200 contos noo- iig zijn. De regeering zou dan de baar bij contract van 1894 toegestane 300 milreis per kilometer gedurende 10 of 12 jaar kwijtschelden, opdat de Maatschappij op deze gronden zich bij loening het benoodigdo kapitaal zou kunnen aanschaffen Het behoeft echter geen betoog, dat dit bericht nader bevestiging noodig heeft. De willige, vaste stemming der Amerikaanscbe Spoorwegmarkt verdween deze week op de lagere noteering., door Nieuw-York gezonden, ten gevolge van den hoogen geldkoers en de geruchten, dat Chili on Argentinië gereed stonden, elkaar in het haar te vliegen, geruchten, waarop ook de Londen- sche markt haar veerkracht eenig9zins verloor en liet de contraminepartjj gemakkelijk werd gé- maakt van de gelegenheid partij te trekken. Inmiddels verbeterde de markt echter weder op betere geruchten uit Chili en hot bericht, dat de tarievenstrijd tusschen de Canadian-Pacific en de Amerikaanscho Pacific lynen op bevredigende wjjze is opgelost. Voor Union en Preferente Topoka Shares, zoomede voor Income bonds B Oregon Short, was aanmerkelijk beter| prijs to bedingen. Gulfwaarden waren weder flauwer, hoewel volgens bericht van den president Stillwel de ongunstige geruchten van vlottondo schuld en receiverschap geheel ongegrond en integendeel de omstandig heden van do Maatschappij zeer gunstig zijn. De rente op de obligatiën wordt thaDS ten volle ver diend. De ontvangsten over Augustus (312,000 dollars') waren het hoog9t sedert liet bestaan der Maatschappij en de president verwacht van af heden belangrijke vermeerdering. Itijnlandtchc Bank. Uit Onde-Wetering. De kroningsfeesten behooren hier ook tot het verledene. Ze begonnen met een optocht der schoolkinderen, begeleid door onderwijzend personeel en plaatselijk feestcomité, aange vangen b(j de bijzondere school tot de open bare, waar de stoet werd geformeerd en zich in beweging stelde naar bet raadhuis te Roelofarendsveen, waar ten aanhoore van een talrijk publiek ten overstaan van burgemees ter en gemeentebestuur het kroningslied werd gezongen, begeleid door de flinke muziek van de „Harmonie" uit Roelofarondsveen, directeur d« heer B. J. De Qoei, van Leiden. De heer Bontje, hoofd der Cbr. School, richtte een toespraak tot den burgemeester, die door Z.E.A. beantwoord werd. Na nog gemeen schappelijk een feestlied te hobben gezongen, en een driewerf „Leve de Koningin" te hebben geroepen, en een „Leve de Burgemeester", schreed de met banieren en vlaggen en oranje getooide stoet over Nieuwe-Wetering en Kanaaldijk terug naar de scholen. De cbr. scboolleerlingen voerden met zich een nieuw vaandel met opschrift: Johannes 15:5. „Ik ben de wijnstok, en gi) de ranken; die in Mij blijft, en Ik in hem, die draagt veel vrucht; waDt zonder Mij kunt g\j niets doen". Door een bijdrage van het gemeente bestuur zijn do scholieren onthaald geworden. 's Middags werd op het Braassemermeer een episode uit den vierdaagscheir zeeslag vertoond, met een dertigtal meer of minder versierde schepen. Een flinke zeil wind werkte mede om dit uitstekend te doen slagen. Een aardig gezicht was het al die schepen onder kanongebulder en geweervuur der ge kostumeerde soldaten, te zien manoeuvreeren. Toen het Engolsche admiraalschip door dat der Hollanders werd geënterd en een paar flinke jongens oversprongen en, in den mast geklommen, de Engelscbe vlag neer haalden, kende de vreugde geen perken, en deed de muziek een krachtig Wilhelmus hooren. Na afloop van den strijd trok de geheele vloot, het Hollandscbe Admiraalschip voorop, in optocht door de Oudewetering, getrokken door een boot van de Maatschappij Carsjens, di9 door den rirecteur welwillend aan do feestcommissie was afgestaan. Vervolgens werd een optocht te land ge houden met al de manschappen, aangevoerd door hunne dappere officieren en voorafge gaan door de muziek. Des avonds werd het foest voortgezet. De boot, die 's middags bij den zeeslag dienst had gedaan, was verlicht en de Zangvsreeniging en het muziekkorps, op die toot plaats nemende, wisselden elkander af met muziek en zang, terwijl met een goed geslaagd vuur werk het feest werd besloten. En zoo is dit feest, bijgewoond door duizen den toeschouwers uit omliggondo plaatsen, zonder stoornis voorbijgegaan. Den volgenden dag vierden de schoolkinde ren ieder in hun eigen school feest, en werden daarbij onthaald op enkele lekkernijen. Ten slotte een woord van dank aan allen, dia hebben meegewerkt tot het welslagen van het feest, inzonderheid aan den directeur der maatschappij „Carsjens" voor zijn belange- loozo medewerking. Uit Hoogmade, Nadat eerst aan 60 on- en minvermogende huisgezinnen een ruime gave van runavleesch en krentenbrood was verstrekt, werden den volgenden dag te Hoogmade de iuhuldigings- feesten met bijzonder veel animo gevierd. De burgemeester en diens echtgenoote vereerden dit deel der gemeente dien dag mtt bun tegen woordigheid. Aan het tonkneppelen wtrd door 64 personen doelgenomen en de prijs, een rookstel, behaald door den heer C. Lioverse; de heeren H. Verby, J. Van Goozen Jr. en J. Van Goozen Sr. verkregen de premiën, zijnde respectievelijk een theepot met stoofje, twee presenteertrommeltjes en een inktstel. Voor ringrijden en sleuteltrekken meldden zi.h 81 paren aaD. De prijzen voor ringrijden werden gewonnen als volgt: C. Baak Czn., regulateur; S. Rykeiykhuizen, azijnstel; P. Van Rijn, kistje sigaren; en voor sleuteltrek ken door de dames J. Elsgeest, servies; A. Van Ryn, stel glazen en M. Niekerk een boeren- jocgenspot. Met slofloopen waren de gelukkige winners: H. De Klerk, een wokker; J. Witte- man een bronzen- en H. Van der Star een houten rookstel. Alleraardigst was het te zien hoe de jongens zich inspanden met het turfrapen. Ze hadden zich ook al dagen te voren geoefend en een bijzondere vaardigheid daarin verkregen. De prijzeu werden behaald door: G. VorbiJ, doos met gereedschappen; G. Rykelijkhuizen, een tol; H. Zwetsloot, een dambord; P. Zwetsloot Jz., een mondorgel; W. Spijker, een sigarenkoker; J. Van Tol Czn., een porte- monnaie. Des avonds gaf het zanggezelschap, onder leiding van den directeur, den heer H. Meijer, eenige zangstukjes ten gehoore, waaronder de cantate „Oranje en Nederland," die mees terlijk gezongen werden en herhaaldelijk wer den toegejuicht. Tot laat in den nacht werd het feest voort gezet, zonder dat een enkele wanklank werd gehoord. Uit Itoelof-Arendsveen» Begunstigd door overheerlijk, ofschoon wel wat warm najaarsweder, zijn alhier de feeste lijkheden b\j gelegenheid der troonsbestijging van H. M. Koningin Wilbelmina thans afge- loop?n. AI wat daaromtrent werd verwacht, is niet alleen in vervulling gegaan, doch verre overtroffen. Het door het Comité met veel zorg opgemaakt program, is uitmuntend afgewerkt. Nadat de ingezetenen in eene voor dat doel espresseiyk door den pastoor opgedragen gezongen H. Mis, het feest met God waren begonnen, vertrok onder het gebeier der klokken, het lossen van vreugdeschoten en de tonen van opwekkende marscben, een grooto kinderschaar der beide scholen, bege leid door het personeel der gemeenteschool de EE. ZZ. konden om bijzondere redenon hieraan niet deelnemen benevens de eere leden en leden van het feestcomité naar het Raadhuis, om daar ten overstaan van den burgemeester In plechtig ambtsgewaad, hare hulde te brengen aan Koningin Wilhelmina. Het zingen van eenige door de mnziek bege leide liederen, door al die keurig uitgedoste en met vlaggen, wimpels, vaandels en tropeeën prachtig opgesmukte kinderenry uit Roelof- Arendsveen en Nieuwe-Wetering, onder leiding van het hoofd der school te Roelof-Arends veen de verschillende toespraken, vooral die van den burgemeester, dat verwekte een buitengewone geestdrift onder de honder don toeschouwers. En die goestdrift is den geheelen dag door gaandeweg toegenomen. By den fietswedstrijd, by het mastklimmon, by den optocht van de versierde fietsen, by de illuminatie, het vuurwerk, den fakkelop tocht, in één woord, bij het geheele feest was het enthusiasme der bevolking gestegen tot een te voren nooit bereikte hoogte, en dat met een orde en ean waardigheid, boven eiken lof verheven. „Nooit," roepen de menschen, „nooit heb ben we aoo'n feest beleefd, en zullen we ook wel niet meer beleven." Ook hier om even de bekende gemeenplaats te gebruiken is geen enkele wanklank vernomen. Eere derhalve aan de loden van het hoofd- comité en die der Bubcomitó's, die hunne met veel zorg voorbereide plannen zoo schitterend hebben zien slagen; eere aan de inwoners van Roelof-A rends veen, die door bet vorsLren en illumineeren hunner huizen, in vereeniging met do vanwege het Comité in feestgewaad gestoken bruggen, aan de Yeen vooral in den avond een allerprachtigst aanzien gaven l Eere aan de leden van de „Harmonie" en hun wakkertn directeur, die door hunne toewij ding en inspanning zich zoo dapper kweten van hunne waarlyk niet gemakkelijke taak! Hulde aan het volk, dat door zyn voor- beeldelooze orde zóó waardig heeft feestge vierd, dat deze dag nog lang, zeer lang bij oud en jong in aangename herinnering zal blijven 1 De uitslag der by deze gelegenheid gehouden wedstrijden i3 als volgt: a. Hardry den op fietsin, 12 deelnemers, 3 prijzen. 1ste prys (f 10) P. Kemper, 2de prys 6) H. Bank, 3de prijs (f 4) B. v. d. Meer J.Jz. b. Versierde fietsen, eveneens 12 deelnemers, 5 pry zen. 1ste prfis- (een towl) Jac. Reynders, 2de prijs (album met koperen standaard) Joh. Loos, 3de prys. (12 jap. kopjes en schoteltjes met verlakt blad) W. Stipdonk, éde (portret van do Koningin met kop. standaard) Jac, Ver haar, 5de (pióce de milieu) P. Grandadam. c. Mastklimmen, 15 deelnemers, 16 pryzen, bestaande uit oen rookstel, een inktstel, een wekker, een barometer, een horloge met ketting, een portecconnaio, een zakmes, een sigarenkoker, tabaks- en sigarenpypen, en nog eenige snuisteryen. De klimmers, waarvan sommigen 2 pryzen bemachtigden, konden evenwel de prijzen niet zien, doch slechts 15 verzegelde enveloppen, waarin de prijs was opgeschreven, en oie eerst by de uitdeeling werden goopend. Door de drukte van het feest is het den berichtgever niet mogeiyk geweest, juiste aanteekening te houden van de winners. Uit Iiijpwetering. Het Inhul-igingsfeest is ook alhier den 15den dezer op waardige wyze gevierd. Het weder was dien dag zeer schoon; de Oranje zon hield zich geen oogenblik whuil en wierp haar stralen zoo verwarmend als in Juli op de feestvierenden neder. Te 8 uren verscheen de schooljeugd, netjes uitgedost; de meisjes meest allen in bet wit en velen met Oranje- pet of dito baret. De kinderen konden door de zorgen der feestcommissie voorzien worden van ceintuurs en sjerpen, vlaggen en vaandels. Weldra was de stoet in school opgesteld en was in één woord prachtig. Na het luiden der klok verschenen de commissieleden en later de muzikanten van het gunstig bekende Harmoniecorps van Warmond. Na een korte toespraak van het hoofd der school, tevens president der Feestcommissie, werd het Wilhelmus volgens de oudo toon zetting door het corps aangeheven, waarna een lied op dezelfde wyze met begeleidiog van instrumenten door de kinderen werd gezongen. Daarna werd het „Huldigingslied" van Berkeljon met begeleiding tegenover een schoon levensgroot portret van H. M. voor gedragen. Vervolgens begon de optocht der kinderen. Op de brug werden weer enkele liederen met en zonder begeleiding gezongen. By de pastorie gekomen, trok de stoet met voorkennis van den pastoor, den zeereerw. heer Scbyf, tevens eere voorzitter der Feestcommissie, den tuin ia, en voerde daar met begeleiding van de muziek het volkslied Wien Neerlandsch Bloed uit, waarna de kinderen alleraardigst door den pastoor werden toegesproken en vervolgens op koek onthaald, terwijl het onderwyzeod personeel in de pastorie een kop koffie ge bruikte. Daarna werd zeer netjes door den stoet gedefileerd en de tocht naar het Zuideinde en van daar weer naar het noorden voortge zet. Het marcheeren ging, dank zy der schoone muziek, volgens ooggetuigen uitstekend. Ver volgens werden de kinderen in de school onthaald, terwyl het eten en drinken wel met begeleiding, doch niet op de maat van de muziek plaats had. Intusschen warou de volksspelen begonnen. Deze vielen zeer in den smaak. Vooral het hardloopen met kruipen door hangende tonnen en het aantrekken van een oude jas en het opzetten van een ouden, gedeukten hoogen hoed, bril en baard wekten zeer den lach lust op. By het ringsteken werd de 1ste prys, een regulateur, gewonnen door J. Borst, de 2de prys, een hanglamp met de portretten van de Koninklyke Familie, door D. Van Haestrecht. By het sleuteltrekken de 1ste prys, een servies mot blad, door Johanna Van Diemen, de 2de prys, een verzilverde botervloot met mes, door Anna Louwerse. By het tonloopen de lste prys, een nikkelen theepot met dito stel, door J. Van der Star, do 2de prys, een fraai waterstel, door H. Oudshoorn. By het knikkersdragen de lste prys, eon rookstel, door S. Van Benten, de 2de prys, een sigaren koker, door S. Van Kins. De huizen waren vry algemeen versierd met vlaggen en grOen en 's avonds verlicht. Die verlichting was van sommige zeer aardig; eenige, waaronder enkele van de mingegoeden, zagen eerepoorten voor zich opgericht. De ver lichting van de brug en de tint gaf ook een mooi effect in het water. Jammer, dat door den mist van den vorigon nacht veel ballons en lantaarns bedorven wareD, en ook door den mist van dien avond kwam de verlichting op eenigen afstand niet tot haar recht. Ongeveer te 8 uren had de optocht met ballonfakkels plaats. Ook deze geschiedde in goede orde met begeleiding van schoone muziek. Aan de herberg van Disseldorp ge komen, werd daar elk der pryzen na een toepasselijke toespraak door den voorzitter der feestcommissie aan de winners uitgereikt. Op don terugtocht by de pastorie gokomon, worden de deelnemers aangenaam verrast door het plotseling ontsteken van bengaalsch vuur, waarby verscheidene stukken vuurwerk werden afgestoken. Daarna werd weer in den tuin gedefileerd en de commissie harteiyk door den pastoor toegesproken en op een gias wjjn onthaald. Vervolgens werden in de muziektent nog eenige zeer schoone muziekstukken uitgevoerd, waarna men aan bet emle van het program was gekomen. Het feast is dus uitstekend geslaagd ©n er is maar één ro^p over de geestdrift en de goede orde, waarmede het gevierd is. Er is geen enkele wanklank gehoord. Uit Bodegraven. Eveneens als op zoovele andero plaatsen, begunstigd door prachtig weer, hadden Woens dag en Donderdag ook te Bodegraven de zoo lang verbeide inhuldigingsfeesten plaats. Het dorp was geheel en al in feestkleedy gestoken. De bonderden on nogmaals honderden vreem delingen, die in deze. dagen de gemeente be zochten, bewonderden als om stryd deprach- tigo versieringen en de schitterende verlich ting. Het met zooveel zorg samengestelde pro gramma is uitstekend van stapel goloopen. Het eerste nummer van Woensdag, de op- to:ht der S00 schoolkinderen, was alleraardigst en bracht een ieder in verrukking, ia de stem ming der schooljeugd zelve: opgewonden vroolykheid. H-t voorstel van den voorzitter der feestcommissie, burgemeester Lo Coultre, om een telegram van hulde aan H. M. de Koningin te zonden, werd door jong en oud met warm applaus ontvangon. Op dit telegram werd het volgende antwoord ontvang -n: Burgemeester, Bodegraven. Hare Majesteit de Koningin draagt my op Hoogstderzelver dank over te breDgen. Adjudant van dienst Van den Bosch, Het slotnummer van den eersten dag, de liebtstoat van versierde rywielen, had veel succes. Het eerste nummer van den tweeden dag, tevens het glanspunt dezer twee dagen, was schitterend: ce historische optocht was in één woord prachtig. De muziekuitvoering van 160 zangeressen en zangers was even eens keurig. Ook het slotnummer, een schit terend vuurwerk slaagde uitstekend, niettegen staande een mistige lucht niet bevorderlijk was aan het welslagen. Met groote voldoening kunnen de inwoners van Bodegraven op dit schoone feest terug zien. Geen wanklank werd gehoord; alles liep in de beste orde onder een enthusias- tische feostvreugde af. Een woord van harte- lyken dank aan de uitstekende regeling en lei ring zy hier der feestcommissie gebracht. Maar is zoo'n woord van dank hier tor plaatse wel noorig? De gebeurtenissen van gisteren, Vrijdag, den dag na de eigenlijke feestdagen, zyn bewys genoeg, hos hoog het volk de bemoeiingen der commissie op prys stelt. De spontane betuigingen van dank aan den voorzitter der commissie, den heer Le Coultre, zyn de treffendste bewyzen, hoe diep de burgery gevoelt, wat de heer Le Coultre èn als voorzitter der feestcommissie èn als burgemeester der gemeente, gedaan heeft om dit feest zóó schitterend te maken, als het geweest is, om bet te maken tot een biy ven de herinnering aan de troonsbestyging van Hare Majesteit de Koningin. Niet onvermeld mag blijven de vorstelyke gift van den heer A. G. Meurs, te 's-Graven- h.igo: aan iedere school binnen de gemeente een prachtig schildery in vergulden lyst van H. M. de Koningin! Uit Oegstgeest. Begunstigd door prachtig weder, slaagden gisteren de Inhuldigingsfeesten alhier uit stekend. Feestelijk zag het er uit door do huis aan huis uitgestoken vlaggen, de verschillende eerepoorten en de versieringen, door vele inge zetenen by en om hunne huizen aangebracht. Om 8 uren verzamelden zich circa 350 kin deren, voorzien van Oranjo sjerp en nationale vlag, voor de school in de Leidsche Buurt. Voorafgegaan door muziek, het rytuig met den eere-voorzitter on de eereleden, en de leden der feestcommissie, trok men in optocht door de Leidsche Buurt, langs den Lagenweg naar de plaats, waar de Wilhelmina-linde zou worden geplant. By het planten van den boom hield de eere-voorzitter de burgemeester een toespraak, terwyl de plechtigheid werd opgeluisterd door kinderzang en muziek. Onder de opgewekte tonen der muziek ging de optocht, gevolgd door een steeds aan groeiende menschenmassa, voort naar de kerk buurt en terug naar de Leidsche Buurt. Aldaar gekomen, bleven de kinderen in de openbare sohool, waar zy op verschillende vervërschin- gen werden onthaald en de beer Schramade hun met verschillende goocheltoeren ama- seerde; later genoten zy nog van poffertjes in de kraam op het feestterrein. De feestcommissie was intusschen mot de muziek verder gegaan naar het feestterrein op het „Villa-park". Dat zag er feestelijk uit door alles, wat de commissie had aangebracht voor de verschil lende volksspelende bovengenoemde poffertjes kraam, een muziektent en een commissietent, byzonder versierd door een prachtig bloem stuk, voorstellende het Nederlandsche Wapen, geschenk van het kasteel Oud-Poelgeest. Om 10 uren begon op den straatweg naast het feestterrein het sleuteltrekken endering- rijdeqj, oen aardig gezicht, die vole versierde "2-wielige rytuigen, bespannen met opgetooide paarden. Om 11 uren begonnen de andere spelen, als boegsprietloopen, tonkneppelen, zakloopen, tonkruipeD, blokjesdragen, knikkersdragen, mastklimmen en véloeipède ryden. Deze spelen, waarvoor veel deelneming was, •liepen in de baste orde af en werden door een talrijk fee8teiyk gestemd publiek bijgewoond. Om circa 5 uren waren die spelen afge- loopen en werden de pryzen aan de geluk kigen uitgereikt. Maar men dacht er niet aan het feestterrein te verlaten; men bleef er onder vrooiyko muziek feestvieren totdat het donker werd. De muziok begaf zich nu naar de versierde tent op de brug aan den straatweg by het Villa park om aldaar togen 8 uren concert te geven. Inmiddels waren de iiluminatiën ontstoken. Byna geen woning of tuin of men vond er verlichting aangebracht door glaasjes, ballons Df lampions, te veel om afzonderlijk te noe men. Er moet gezegd worden dat de illuminatie schitterend en algemeen was en veelal een prachtig effect maakte. Nog had er 's avonds een geïmproviseerde optocht plaats. Een versierde wagen, waarop muzikanten hadden plaats genomen, gevolgd door de commissieleden, pryswïnners, fiets- ryders, lampions- en fakkoldragers, begeloid door een zingende en juichende menigte, maakten een tocht van de Leidsche Buurt tot de Kerkbuurt, waarby op verschillend© punten ovaties werden gebracht. Teruggekeerd bloven velen de feestvreugd© nog geruimen tyd voortzetten tot laat in den nacht. Dit feest, in opgewokte vroolykheid, zonder den minsten wanklank, gevierd, zal onge-; twyfold by de ingezetenen in aangename her innering blyven. Hulde aan de politie voor haar bezadigd optreden. De pryzen by de verschillende spelen werden behaald als volgt: Ringrjydery: IstB prys S. Rietmeyer, 2de pr. J. Olsthora, 3 ie pr. L. Van Noord, éde pr. A. Van Leeuwen. Sleuteltrekken: lste prys Alida Bakker, 21© pr. Antje Da Groot, 3de pr. Corn. Goedhart, éde pr. Neeltje Zandbergen. Tonkneppelenprys M. Van Klavoron, premie C. Star en Jan Schryvers. Prys G. Onwer- sloot, premie G. De Wit, H. Van den Berg. Prys P. Slootweg, premie Jan Lubbe, Piet Ouwersloot. Zakloopen1. A. v. d. Kraan, 2. A. Kappier, 3. C. Do Groot, 4. W. Van DiggeleD, 5. W. Was8enbiirg. Tonkruipen: 1. W. Ruys, 2. G. Star, 3. F. Molenkamp, 4. A. Van Leeuwen, 5. G, Van Leeuwen. Blokjesdragen: 1. D. Van Grootveld, 2. G. Van Leeuwen, 3. C. Van der Kley, 4. G. Boumaü, 5. J. Ouwersloot. Knikkersdragen: 1. A. Van den Berg, 2. P. Duindam, 3. T. Borst, 4. M. Ciggaar, 5. I. Boogaarts. Mastklimmen: H. Van der Luit, J. De Wit, J. Van der Luit, C. De Groot Az., H. De Groot, \V. Van Ryn, M. De Ruyter, E. Turenhout, D. Duindam, P. Van Delft, J. Van Dnyl, S. Langeveld, J. v d. Kraan, H. Da Jong, W. v. Noord, C. Borat. Vélocipèderyden1. Herm. Ruys, 2. JaD Zeestraten, 3. Theo. Ruys, 4. Jobs.Driessen Jzn. Programma van Muziekuitvoeringen. MUSIS SACBUM. Zondag 18 Sept.. to halficht, door h6t Stafmuziek corps van het 4de rog. inf. Directeur*, de heer W. Van Erp. Eereto afdeeling: No. 1. BPommeroeul", Marcho, Langloie; 2. Ouverture „Lo Hoi d'Yvetot", Adam; 8. a. „Lee Bameauz", Melodie, arr. Mann, Fanre; b. Cortege", arr. Van Erp, Moezkowaki; 4. Potpourri de l'Opóra „Bigoletto", Verdi. Tweede afdeeling: No. 6. Ouverture „La Muette do Portiri". Auber; 6. Hymne, Marcbe et Danee do l'Opéra „Aida", Verdi; 7. „KnnstlerlobeD", Walzor, 'Strauee; 8. Fantaieie du drame de Leon:arallO „Les Paillasses', Van Erp, CORRESPONDENTIE. Ingezondenstuk ken of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken worden ongeplaatst ter zyde gelegd.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 10