Burgerlijke Stand van Leiden, missaris don beer J. D. Buys Th. Az. en den commissaris jhr. mr. Huydecoper. Voorafgegaan door den directeur-generaal, den heer B. Goldbeck, werden de Koninginnen en het gevolg door de vestibule van het hotel na»r de voor haar bestemde zetels in de Kur zaal geleid. Aan H. M. de Koningin werd in de voor gang een bouquet aangeboden door do jeug dige freule Van Hardenbroek, kleindochter van den president van commissarissen baron Van Hardenbroek van Bergambacht, en aan de Koningin-Regentes door de jeugdige freule Sirtema van Grovestins, eveneens een klein dochter van den president. Na de welgevallige aanvaarding dezer bloe- mengave openden zich de deuren der zaal en bevonden HH. MM. zich in een lusthof, ge vormd door een berceau van scbilderacbtigen vorm, geheel met de klimopplant bedekt en aan do zijkanten belegd met welriekende rozen. Met zichtbare ingenomenheid hoorde hier de Vorstin de „Huldigingsfeestklanken" aan, door den kapelmeester J. Rebicek naar Oud- Hollandsche liederen gecomponeerd. Vervolgens werd H. M., voorafgegaan door den directeur-generaal en zes Scbeveningsche meisjes, die bloemen op Haar weg strooiden, tusscben het en haie geschaarde Haagsche Keurvendel, commandant de heer Vlielander Hein, door de zaal naar het versierd terras geleid, waar Scheveningen's Mannenkoor een >jed ter eere van H. M. aanhief. De terugtocht geschiedde over het Gevers- Deynoot-plein, den Gevers-Deynoot- weg langs do met netten versierde Badbuiskade en Bad huisstraat, door de groen gemaakte Vijzel straat en verder langs de Haringkade naar Den Haag, Het was Zaterdagavond een en al vrooiyk- beid te Scbeveningen. De Hagenaars kwamen in bet visschersdorp feestvieren, maar, als contra-beleefubeid, gingen de Scheveningsche mannen en vrouwen naar Den Haag op de prettigste wjjze de peentjes opscheppen. De Scheveningsche weg met zijn verlich tingen was weder 't middelpunt van de jool. Het dorp zelf was fraai verlicht, vooral ook de hotels „Zeerust", „Rauch", de eerepoort aan de Ankerstraat, de sociëteit „Neptunus", het Paviljoen (landzijde) van den prins Von WJed on „Seinpost". De leden van het feestcomité bielden na het vertrek van Hare Majesteiten gezellig lamenzyn in de Sociëteit „Neptunes" waarbij de voorzitter, de heer A. Hoogonraad. het voorwerp was van hartelijke ovatie. Het bal-champêtre op bet versierde en ver lichte terras van het Kurhaus, door het heerlijkste weder begunstigd, was druk bezocht. De gala-kunstavond, de Koningin aange boden door het hoofd-comité voor de inhal digingsfeesten te 's-Gravenhage, is schitterend geweekt. De zeer groote zaal was goed versierd. Dicht bij het tooneel, dat met een sierlijk scherm was afgesloten, stonden zeven zwaar vergulde zetels. Het publiek, reeds van halfacht in de zaal aanwezig, was verblindend, 't Was een perk vol kleur, een bonte wemeling van uniformen en keurige toiletten. Kort na achten reed bet booge gezelschap aan. In de versierde vestibule wachtten freule Yan Bylandt en mevrouw Bisschop met ruikers van orchideeën de Koninginnen af. Buiten stond het keurvendel „Wilhelmina" opgesteld. Toen HH. MM. de zaal binnentraden, schet terden fanfares omlaag. Bjj de vorstelijke ver schijning boog de geheele zaal als onder een windvlaag. De Koningin was in een wit zijden, laag uitgesneden kleed. Aan den hals schitterde het van edelgesteenten, in het haar rustte een diadeem. De Koningin-Moeder was even eens in het licht en gedecolleteerd. Een kanten sluier daalde langs den rug naar omlaag. ,Toen het vorstelijk gezelschap had plaats genomen, zaten de Vorstinnen in het midden; 'er rechterzijde, met een stoel tusschenruimte van de Koningin, zaten de groothertog van Saksen Weimar en de prinsen Yan Wied; ter linkerzijde der Koningin-Moeder, zaten de prins Van Wied en zijn dochter. Vooraan op het tooneel stond mr. H. Viotta, de componist der Huldigingscantate op woorden van mr. J. E. Banck, achter hem een breede schare zangers en zangeressen, te zaam ge bracht uit „Cecilia, „Euphonia", „Melosopbia" en „Toonkunst". Aan z(jn voeten, beneden tegen het tooneel aan, zaten de leden der Haagsche Toonkunstenaarsvereenlging, uit wie bet orkest is bijeengebracht. Na een korte inleiding voor orkest viel het koor in. Na de cantate volgde het eerste der drie tableaux-vivants, 't hoogtepunt van den avond. Een fragment uit de cantate, de rozenversiering, was in beeld gebracht. De commissie der kunstschilders, de heeren Bisschop, Duchattel, Josselin de Jong, Klinkenberg, Maris, Martens, Mesdag en Sierig, hebben iets bijzonders tot stand gebracht. Het tooneel deed denkon aan een licht doek van Alma Taaema. Alles was Jicht en kleur. Op den voorgrond daalde een schaar kinderen, do handen vol rozen, de breede marmeren trappen van een terras af, booger op de trappen stonden talrijke figuren, scboone vrouwen in keurige gewaden, een voudig in Griekscben stijl geplooid. Zy droegen rozen. Mannen en vrouwen op de bovenste trede in weelderige groepeoring omlijstten bot goheel. 't Was een beeld van verrukkel(jken smaak en teekening. De zaal jubelde dan ook los. In de pauze gebruikten HH. MM. eenige ververscbingen. Toen het scherm weer opging, stelde het tableau-vivant voor de toebereidselen voor den „Tocht van Prins Willem van Oranje over do Maas", welk stuk eveneens werd toegejuicht. De cichter dr. H. J. A. M. Schaapman en de componist Richard Hol kwamen nu aan het woord. In breede maat bezingt de dicbtei den vrede, en begroet de Koningin en smeekt alle gunsten over haar af: Vrede en aroeid voor bet volk, voorspoedige zeevaart, een bloeitijdperk voor onze kunsten. Beurtelings klinkt bet forsch en statig, vrooiyk of somber, tot ten slotte alles zich oplost in de breede maten van het „Wilhelmus". Andermaal hoorde de geheele zaal hot slotcouplet staande aan. Het laatste nummer van het programma verheerlijkt het glorietijdperk der Nederland- scbe kunst, steunende op een fragment uit Schaepman's „Oranje-vrodelied". Sweelinck voor het orgel, Vondel met zijn dochter naast zich, Rembrandt, uitkomend tegen een donkere groep, waarin enkele kanten regenten kragen lichten, en daarboven een rij van vrouwen in helle kleederen, die palmtakken wuiveD. De Koninginnen en haar gevolg stonden op. De kreet „Leve de Koningin l" werd overgenomen en levendig driemaal herhaald. Uitgeleid door de feestcommissie, bereikten HH. MM. haar rijtuigen. Het stille, landelijke Rijswijk was gisteren b«na niet meer to herkennen. Van alle omliggende plaatsen en plaatsjes was het volk saaragestroomd; uit olke woning wapperde de vlag, en bijna huis aan huis versiering. Hier geen zware eerepoorten met draperieën, neen, overal was het landelijke behouden, groen en bloemen. Kwart voor drieën begon de klok te luiden, ten teeken, dat Haro Majesteiten d9 grens der gemeente genaderd waren. Daar wachtte de burgemeester, de beer Verhage Metman, de hooge bezoeksters op en ging Haar in zjjn rijtuig voorop naar de kom van de gemeente. Bij het eveneens enkel met groen en bloe men versierde raadhuis hield het Koninklijk rijtuig stil en aldaar richtte de burgemeester het welkomstwoord tot de Koningin, ook namens de leden van den gemeenteraad. Allen hier saamgekomon, verzekerde de burgemeester, waren zeer dankbaar voor de groote eer, welke der gemeente te beurt viel door het Koninklijk bezoek. Hierop overhandigde me vrouw Verbage-Metman H. M. de Koningin een bouquet, terwijl mevrouw Von Fisenne H. M. der Koningin-Moeder een bouquet aan bood. Daarna volgde de voorstelling van de Raadsleden. De Koninginnen bleven bij de begroeting in het rijtuig. H. M. de Koningin verklaarde, dat het Haar aangenaam was de leden van c'en Raad ter plaatse te zien en betuigde Zich erkente lijk voor de blftken van gehechtheid, welke Zij ook hier weder mocht aanschouwen. Daarna reed het rijtuig om den onlangs voor het Raadhuis geplanten Wilhelmina- boom en kwam zoo voor de feesttribune, ter zijde waarvan de werkliedenvereniging „Rijs wijk" en de werklieden van de fabriek van verduurzaamde levensmiddelen van dr. J. Tb. Mouton, met bun banieren, geschaard stonden. Twee jonge meisjes, mej. Kraan en mej. H. Verwey, boden daar bloemruikers aan. De burgemeester stelde de leden der feestcom missie en bloc voor en verzocht voor den eere-voorzitter, ds. Verwey, het voorrecht een woord tot Hare Majesteit te mogen richten. Ds. Verwey vertolkte in een vry lange toespraak de gevoelens der feestcommissie. Na de ontvangst te Amsterdam en in de residentie, verzekerde hij, had men er hier vurig naar verlangd Hare Majesteit te be groeten als Koningin. Overal, van den Dollard tot de Schelde, die innige verknochtheid aan het Huis van Oranje, die liefde voor de per soonlijkheid der Koningin, welke H. M. ook hier mocht aanschouwen. Hierna schetste spreker de historische be- teekenis van Rijswijk, alwaar ook het stoffe lijk overschot bewaard wordt van den dichter van ons Volkslied. Wij denken, aldus vervolgde spr., wanneer wij U hier aanschouwen in tegenwoordigheii van de Koningin-Moeder, aan de lieflijke bede: dat God U behoede, zoo rein, zoo lief, zoo trouw. Vervolgens crukte spreker den wensch uit, dat H. M., wanneer zij verpoozing zocht in de staatszorgen door een rit naar zee of door het Bosch, zij de vreedzame gemeente Rijswijk niet zou vergeten. Met een „Vivat Regina", „Leve de Koningin", waarmede het publiek hartelijk instemde, eindigde de hoer Verwey zijn toespraak. De Koningin dankte voor deze hartelijke woorden, welke Zy verklaarde zeer op prijs te stellen. H. M. betuigde ook Haren dank voor de vele moeite, welke men zich teRys- wyk had gogeven om Haar foesteiyk te ont vangen. Daarop hief de Ryswyksche jeugd, onder leiding van een onderwyzer, een feestlied aan, dat HH. MM. met het programma in de band volgden. De Koningin knikte d© kleinen vriendeiyk toe, verklaarde dat zy zeer aardig gezongen hadden en verzocht aan den voor zitter van het feestcomité om hen te bedanken. Onder de tonen van bet Wilhelmus van de Jagermuziek ging de stoet daarna naar de Naald, het Vredeteeken alwaar do leden van het hoofdbestuur van den Vredebond waren opgesteld. Onderweg, voor de pastorie, bood mej. B. Verwey der Koningin een vredes palm aan, terwijl voor bet R.-K. gesticht een - -WVO. aantal meisjes in het wit, met oranjesjerp een ovatie brachten. Daarna verlieten HH. MM. de gemeente Rüswyk, tot aan de grens uitgeleid door|den burgemeester, en bereikten onder talryke be wyzen van geestdrift de Geestbrug, de grens tusschen Ryswyk en Voorburg. Hier stond de burgemeester van Voorburg gereed om HH. MM. te ontvangen. Twee eere poorten waren aan de Geestbrug opgericht, een er vaD, door de werklieden van de stoom- meelfabriek des hoeren Koechlin zeer eigen aardig uit meelzakken in nationale klenr geverfd en vervaardigd. Ter verwelkoming hadden zich te dezer plaatse mede opgesteld het personeel van de fabriek Westenburch" van den heer Mouton en de leden 7an de vereeniging „Eenheid voor het gezag". In matigen draf volgde do stoet nu met den burgemeester aan bet hoofd de be schaduwde Prinses-Marianne- en Koninginne- laan, en bereikte de kom der gemeente, waar zich voor het Raadhuis de wethouders en de leden van den gemeenteraad hadden vereenigd. By dat gebouw gekomen, hief het Voorburgsche fanfarecorps „Forum Hadriani" het Wilhelmus aan. Geestdriftvol werden HH. MM. door de langs den weg geschaarde bevolking toegejuicht. Voor den ingang van bet Gemeentehuis hield het Koninklijk rytuig halt. Mevr. Van Tuyll van Serooskerken, echtgenoote van den burgemeester, bood H. M. Koningin Wilhel- mina een fraaien bloemruiker met oranjelinten aan, terwfil de Koningin Moeder uit de banden van de echtgenoote van den gemeento-secre- taris, mevr. Van Mierop welwillend een bouquet aanvaardde. Nadat de burgemeester de wethouders, leden van den Raad en den secretaris aan Hare Majesteiten had voorgesteld, hield baron Van Tuyll van Serooskerken een toespraak, waar voor de Koningin minzaam dankte. Hare Majesteit Koningin Wilbelmina be tuigde Haren dank voor de feestelijke ont vangst en zeide onder meer getroffen te zijn door de harteiyke biyken van liefde en ge hechtheid in deze gemeente ondervonden. Ook roemde Zy de versieringen en het spelen van hot fanfarecorps en H. M. verklaarde met genoegen te hebben kennis gemaakt met de leden van den Raad. Onder h6t gejuich van de menigte en het spelen der muziek werd daarop de weg vervolgd langs Oo6teinde Wykerlaan. Aan de grens van Stompwyk wachtten de burgemeester, de leden van den Raad en ook eenige notabelen dier gemeente den koninklijken stoet op. Ook hier werd weder eenige oogenblikken halt gehouden. De burgemeester, de heer Van Duyvendyk, heette Hare Majesteiten welkom, waarna de stoet langs Trekvliet, Kerkstraat en Heerenstraat naar Voorburg terugkeerde. Op verschillende plaatsen onderweg werden HH. MM. bouquetten aangeboden. By de Laan van Niéuw-Oost Indië etonden de schoolkinderen geschaard en zongen onder leiding van den heer Bro khuyzen H. M. liederen toe: „Oranje en Nederland" en „Aan myne Koningin", wat een treffenden indruk maakte en den Koninginnen aangenaam aan deed, getuigen de hartelyke woorden van dank tot de kleinen. Langs de laan van Nieuw-Oost-Indië keerden de Koninginnen naar 's-Gravenhage terug, tot aan de grens uitgeleid door baron Van Tuyll van Serooskerken. Op minzame wyze betuigde Koningin Wilbelmina den burge meester Haien dank en tot tweemalen toe verzocht zy hem aan de bevolking van Voorburg Haar harteiyken dank over te brengen voor de bewezen van liefde en gehechtheid, in die gemeente Haar te beurt gevallen. Ongeveer te vyf uren waren de Vorstinnen in het paleis terug, met zich brengende een schat van bloemstukken, zoodat het rytuig schier een bloementuin geleek. Gemengd Nieuws. By het j.l. Zaterdag te 's-Graven- hage gehouden bloemencorso behaalden de heer J. G. Ballego, mej. M. Ridderhof en de heer H. W. Brouwer, allen van Leiden, den eersten prijs in de afdeeling „groep versierde rywielen." Hedenmiddag omstreeks half- twee geraakte een 8 jarige knaap terwyi hy speelde met een hond in de Uiterstegracht, waaruit hy door zyn broer, die zich daartoe geheel gekleed te water begaf, weer op het droge werd gebracht. Zaterdagavond heeft er op de Haarlemmerstraat een veebtparty plaats gehad tusschen een militair en een burger, waarby de één een vry ernstige wonde aan het gezicht bekwam. Een hunner is door de politie in het arrestantenlokaal in bewariüg gebracht. De Koninkiyko tribune in het Malieveld te 's-Gravenhage zal morgenmiddag by gunstig weder na afloop van het Concours- hippique tot 6 uren voor het publiek te bezichtigen zyn. Vrijdagavond reed het paard voor de postkar van Assen op Meppel te Uffelte tegen het voorspan van een stil- staanden wagen aan. Headier viel dood neer. Doordat de eigenaar van bet voor den stilstaanden wagen gespannen paard zoo be reidwillig was bet voor de postkar te span nen en er mee naar Meppel te ryden, onder vond de postdienst geen vertraging door dit ongeluk. Men meldt uit Amsterdam aan de „N. R. C.": De fameuze lichtstoet Is dan Zaterdagavond eindeiyk langs de straten getrokken. Óelukkig^ejndeUjk, want wie hem gezien hebben, zullen de wyeheld prijzen des burgervaders, die redenen heeft weten te vinden den lichtstoet te doen schrappen van het officiëele programma der inhuldigings feesten. Het optochten organiseoren ia een kunst, die de Nederlanders aan deze zyde van den Moerdyk niet vorstaan. Hier is een soort van artisticiteit noodig, die heelemaal naar buiten moet werken, een soort van kunst, die door uiterlyke effecten overbluft, een kuost, die haar waarde ontleent aan de mise-en-scène. De 'historische optocht van Woensdag de Belgen hebben ons hunne critiek niet gespaard maakte een armoedigen indruk. Dat do kostumes historisch getrouw zyn gewoest, is iets, dat om bekomende omstan digheden geapprecieerd kan worden, hoofd zaak is echter, dat een optocht boeit, dat hy een weelde is voor het oog. Onze optocht nu was niet ryk genoeg. De weinige groote stukken waren te klein en in de ontwikkeling van het geheel ontbrak de climax. De lichtstoet nu was meer dan arm. Wat zullen wy er verder nog van zeggen? Dat de schittering, de weelde er aan ontbrak, volgt uit hetgeen wy biervoren zeiden. Hier en daar verspreidden de fakkels eon rossigen gloed, die uit de verte gezien geen onaardig effect maakte, maar dat is ook alles. Nog eens, wy pryzen het wys beleid deB burgemeesters, dio aan de Koningin dit eer bewijs, hoe goed bedoeld ook, heeft weten te besparen. De heer Jacq. Kok, Damstraat, is door eenige vereenigingen van studenten en jonge lieden uitgenoodigd, de leiding op zich te nemen van een ovatie, die hedenavond aan don hoofd commissaris van politie, den heer Franken, zal gebracht worden. Daartoe is de noooige vergunning gekregen. Te halfacht vertrekt de stoet met de muziek van het „zevende" van Rokin, stille zyde, door de Doelenstraat naar don Kloveniers burgwal, waar de heer Franken woont. By den burgemeester is ingekomen van J. B. een som van f 1000 voor het Amster- dam8cbe Politiefonds en f 000 voor de brand weer, ter erkenning van de voortreffelijke diensten, door deze corpsen gedurende de feesten bewezen. By h et losse n van hout van het aakscbip „Elisabeth," liggende in de Eerste Katencrechtscbe haven te Rotterdam, is een bootwerker met een gedeelte van de deklading, bestaande uit planken, over boord geslagen. Do planken kwamen voor een deel op hem terecht, wa.rdoor hy inwendig vry ernstig werd gekneusd. Na uit het water gerod te zyn, is by naar het Ziekenhuis vervoerd. Zaterdagnamiddag is vry ernstig verwond ter verpleging in het Ziekenhuis aldaar opgenomen een jongen van zes jaar, die, op den Goolsingel op een wagen willende springen, viel en over beide beenen gereden werd. NJR. C.) Do Zype word in de beide laatste dagen door belangrijke branden getroffen. Onder Oudesluis brandde de hooiklamp af van T. Rt^rwyi in de plaats zelf een huis met schuur van Jm. Kr. in de asch werd gelegd. In de Zuid-Zyp ging de toerdery van J. Kater in de vlammen op. Deze laatste plaats benoorde aan den heer De Sonnaville, te Alk maar. Hooibroei moet aan deze branden niet vreemd zyn. Vrijdagmiddag is te Daarlerveen em groote hooimyt, waarin de geheele hooioogst, van den landbouwer Webbink afgetrand. Oorza. k hooibroei. Het hooi was niet verzekerd. Op Tessel is verbrand een hooimyt van den heer Maas. Het ongeval ODtstond door kinderen, die in de nabyheid met luiifers speelden. Het hooi was niet verzekerd. Naar men aan de „H. C." mede deelt, moet te Haarlem hot plan bestaan op te richten een vereeniging, waarvan men tegen een geringe contributie lid kan worden en die zich telken jare met den verjaardag onzer Koningin meer speciaal met het organiseeren van kinderfeesten zal belasten. De heeren Ch. Boissevain, mr. A. Polak en dr. P. H. Ritter doen een be roep op het Amsterdam8che publiek, om als een hulde aan de politie, die zich by de feesten in de hoofdstad zoo voorbeeldig gedragen heeft, aan eiken agent een gouden tientje met de beeltenis der Koningin uit te reiken. Het „Hbl." oppert h e t denkbeeld, dat de feestcommissies der laatste dagen zich niet ontbinden, maar in stand blyven om als commissies voor socialen arbeid op tetrodtn Een deputatie van de anti-revo- lutionnairo propagandaclub „Keuchenius" heeft aan H. M. de Koningin tydens Haar verbiyf te Amsterdam een adres overhandigd, waarin gratie voor de gebroeders Hogerhuis gevraagd wordt. Moord te Rotterdam. De toe stand van vrouw De Gier, op wie vóór eenige dagen door den bootwerker A. Pioterso een moordaanslag gepleegd werd, is vooruitgaande, zoodat men op een geheel herstel hoopt. De uiterst onverkwikkelijke Dreyfus-zaak is na de jongste gebeurtenissen weer een quaestie van verschil geworden in de buitenlandscho pers. Het loont feiteiyk de moeite niet, om dat twistgeschrijf te volgen. Ieder roeent natuuriyk geiyk te hebben en onthullingen heeft men door dat geschryf niet te verwachten. Toch worden door deze zaak de hartstochten opgezweept; vooral tusschen Franschen en Duitschers, welke laatsten worden beschuldigd, in do Dreyfus-quaestie betrokken te zyn. Op deze beschuldiging antwoordt thans nogmaals de „Kölnische Zeitung": Wy, Duitschers, scbl/nfn et ^e acEuld van te moeten dragen, zegt het blad, wanneer de Franschen een onschuldige op het „bagco" laten. Want wanneer zy hun Droyfus-proces weer opnemen, zullen wy hen overvallen met een oorlog. En waarom? Omdat de revisie zal onthullen, dat do Duitsche keizer brieven heeft gewisseld met kapitein Dreyfus; dat een Duitsche veldjager en een Pruisische majoor door de Franscho regeering zyn omgekocht, dat een Jo.in stukken heeft genomen uit den zak van een Pruisisch generaal, toen deze lag te snurken; dat men, dat wil zeggen de Fransche regee ring of de Franscho generale staf, den Duit- schen keizer en zfjn gezant heeft doen bestelen l Nu eens aangenomen, dat deze beweringen juist zyn, wat nog altyd bewezen zou moeten worden dan zou toch nog geen mensch fn bet Duitsche land „Seine Haut zu Markte tragen", omdat de Duitsche ktizer een brief heeft geschreven aan een Fransch- man, twee Duitsche officieren „Lumpen" waren en een derde „ein alter Tolpel"; of omdat de Fransche generale staf zich tot modeplichtige heeft gemaakt van dieven. Dat zou hetzelfde zyn, alsof men den spitsboef, die een zilveren lepel heeft gestolen, op het pistool zou uitdagen. Voor den dag dus met het geheimste aller dossiers! Oorlog komt er met, oorlog komt er in geen geval, wat het dossier ook moge bevatten. De Duitscbe ryksregeering zal by de verdere ontwikkeling van de Dreyfus-zaak niet de gere8trveerJe houding verlaten, welke zy, nadat de staatssecretaris Bülow zyn bekende verklaringen he^ft afgelegd, heeft in acht ge nomen. In hooge kringen moet gezegd'zyn: „Wy willen geen petroleum ib het Franscho vuur gi.ten." Generaal Zurlinden, de nieuwe minister van oorlog, heeft het Dreyfus dossier aan dm minister van justitie ter hand gesteld. De „Soir" beweert in staat te z|jn om te verzekeren, dat Zurlinden gekant is tegen herziening, en zyn ontslag zal incionen als het ministerie weigert zyn raad to volgon. Geveilde perceel© n. Gehouden verkoopirrg in het Notarishuls aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 10 Sept., ten overstaan van: lo. J. A. Van Hamel, notaris te Leiden, het huis Hooigracht 6, in bod f 3700, kooper de heer I. W. P. Licht qq.het pakhuis, Nieuwstraat 55, in tod f 1400, kooper de heer J. De Cler qq. voor f 1406. Het huis Levendaal 15, in bod f 1050, kooper deh8er M. C. Laman. 2o. L. J. C. A. Gordon, notaris te Leiden. Het hoerenhuis Breestraat 28, in bod f 11050, kooper de heer C. C. Van Ingen qq. De psr- ceelen, Volmolengracht 26 en 28 en Lange- gracht 31, 33, 85 er. 37, in bod f 10050, kooper de heer D. Veil'orief qq. Het pakhuis Volmolengracht 24, ia tod ƒ2100, kooper de hetr S. Smit qq. Het pakhuis in de West- Volmolensteeg 4, in bod f 1150, kooper de heer J. N. Botermans. Het huis, Volmolengracht 25, in bod f 1425, kooper de heer W. Sloos. Eerste huwelijks-afkondiging van 11 Sept. G. A. Ootmar jm. 26 j. en M. J. Van der Jngt jd. 24 j. A. Kop jni. 37 j. en E. C. M. Van Ulde jd. 27 j. J. Van der Zwart jm. 18 j. en G. Glasbergen jd. 19 j. J. P. Cramajm. 24). en J. J. Oudehoorn jd. 19 j. A. Van den Berg jm. en M. Biljouw w. A. A. Ladngo jm. 24 j. en A. C. Ladage jd. 26 j. G. Lek jm. 24 i. en C. Holswilder ja. 26 j. P. Tuinbof do Moed jm. 23 j. en P. Van Pnlen jd. 24 j. C. Van Leeuwen jm. 30 j. on A. E. Freeken jd. 21 j. W. De Zoeten w. 42 j. en C. Alberts jd. 23 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Cornelia, D. van G. v. d Nieuweudijk en M. v. d. Kwaak. Thcodoru9 Hendrikus, Z. van G. Does en G. Baak. Apolonia, D. van L. v. d. Werf en J. Van Leeuwen. Overleden: G. v. d. Schoof Vijftigschild, woduwc van J. F. Roodvoets, 55 i. A. C. Den Hollander, D. van Th. Den Hollander en J. M. v. Veen, lj. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Annn An ton ia, D. van C. v. d. Berg en P. v. d. Zwet. Cornolis, Z. van H. Hoogeveen en M. C. Vos. WASSENAAR. Bevallen: A. J. Kniinenburg geb. Vester D. J. Zonneveld geb. v. d. Barse laar D. M. Mekking geb. C'rum Z. C. A. Duijndam geb. Schravemado D. A. P. Bakker geb. Vijverberg Z. C M. C. Alkomado geb. Van der Zalm D. Het vermoorden van do Keizerin van Oostenrijk. Verpletterend is bet berii ht betreffende het vermoorden te Gonèvo van de Oostenryksche keizerin. Verpletterend vooral voor ons, Neder landers, oi3 thans lezig z'Jn een jonge vrouw te huldigen als Koningin die bobben gevoeld den invloed, welke uitgaat van een vrouw; die hebben kunnen waarleeren de kracht, waarover een vrouw beschikt. Overal zal het bericht een geweldigen indruk makenmaar zektr in geen land 6t rker dan in het onze. Een vrouw vermoordenEen vrouw op leeftyd. Wy, die de jeugd hebben gehul digd, moeten een begrip hebben van wat den ouderdom toekomt, on als er nu in ons volk een gevoel van haat ontstaat tegen hen, die meedoogenloos moorden, dan zou zulks in deze dagon niet te verwonderen zyn. Keizerin Elisabeth had veel goede gaven en had natuuriyk haar gebreken. Van baar fyn artistiek gevoel, om maar één onkel iets te noemen, gaf zy biyk door haar vereerinff voor Heinrich Heine, den grooten Duitschen dichter van het „Buch der Lieder", die baar lievelingsschryver was. Ia het park van ba^r beroemde villa Achilleion op Korfoe, dat door minstens vyftig duizend rozestruiken wordt versierd, richtte zy hem ter eere een tempel met een standbeeld op.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2