ATJEH. Beuter seint uit Berlijn; De (officieuze) pNordd. Allg. Ztg." schryft n*ar aanleiding van de rtrgeoringeaaiivaarding door Koningin Wilhelmina der Nederlanden: Ook Duitscbland begroet doze gebeurtenis met levendige detlneming. Het is een hecbt, mo-ilgk gewonnen en wjjs by een gebonden erf deel, dat do jeugdigo Koningin aanvaardt Dat zdit erfdeel goed zal beheeren on bot land tot Toortdurenden bloai zal besturen, daarvoor nemen wjj als borg baar afstamming uit bet Oranjebuis, dat aan den Duitschen to'.em taaiheid en kracht ontleende, en tevens met groota staatsmanstalenten begaafd, den grond legde voor Hollands wapenen en bloei. Doitsch- land biedt dir jeugdige lieftallige Koningin zö'n oprechte wenschen. Haar regeering zij immer gezegend en in innige harmonie met bet sterke volk, tot heil des lands, gedachtig aan de lijfspreuk van hot Oranje-Huis. Omtrent de feestelijkheden te Pretoria seint Reuter: De hier woonachtige Hollanders zullen den verjaardag en do regeeringsaanvaarcing van Koningin Wilhelmina op groote schaal vieren- De feestelijkheden duren een week. Woens dag wordt in bet geheele land als een feest, dag gevierd. Te Voorschoten wordt reeds heden en morgen feestgevierd. Het prijkt allerwegen in vliggentooi, terwijl bier en daar ook smaak volle versieringen zijn aangebracht, van welke vooral uitmunten dia van bet Raadhuis, om do woning van den burgemeester en van de villa „Berbice" van den heer Van Kempen, Daast de goud- en xüverfabriek, welke even eens talrijke vlaggen vertoont. Eerepoorten, vlaggentropeaën cn groote eu kleine schilden met „Leve de Koningin!" ontbreken evenmin. Da bevolking is druk op de been en draagt natuurlyk eveneens de geliefde oranje- en nationals kleuren, de kinderen bovendien met vlaggetjes waaiende. De toebereidselen voor de illuminatie van morgenavond zijn vele. Nadat hedenmorgen in de kerken de dag godsdienstig was gewijd, had van middag om fcalféén in de versierde openbare lagere Bchool de plechtige opening plaats van de tentoon stelling, welke bjj deze gelegenheid door de af-eeiing Voorschoten der HolUndsche Maat schappij van Landbouw is georganiseerd go- worden. Vele genoorigde dames en heeren hadden zich tegen bet bepaalde uur aldaar met de inzenders vereenigd. De voorzitter der afdeeling, de heer J. M. Van Kempen, heette in zijn openingstoespraak allen welkom, vooral die hebben bijgedragen tot het welslagen dezer tentoonstelling, en betuigde den dank der afdeeling voor de wel willende medewerking. Het" was hëm een groot genoegen deze tentoonstelling te mogen openen, te meer omdat ztf een scboone bedrage vormt tot, do inhuldigingsfeesten onzer geliefde Koningin. Moge het belang van den Nederlandscben Landbouw, onder Gods zegen, door Harer Majesteit* regeering krachtig worden bevorderd sn ook deze tentoonstelling medewerken tot rijn bloei! Toen spreker de tentoonstelling geopend bad verklaard met de bede: „Leve de Koningin Oranje boven 1" werden deze woorden ver- rolgens als een juichkreet herhaald, waarna de president der keurmeesters, L. Graaf Van Limburg Stirum, die, naar wij vernamen, voor de leiding van de tentoonstelling zich veel moeite had gegeven, dank zeide voor de gesproken woorden, namens de jury's htt bestuur hulde bracht voor de ontvangst en de regeling en eveneons eincigde met een ,Leve de Koningin 1" en een „Leve Voor schoten r Do buitenstaande kapel der d.d. LeiJscfae Schutterij deed het Oude "Wilhelmus weer klinken en de tentoonstelling werd in oogen- Bchouw genomen. In de drie schoollokalen zjjn de afdeeliog zuivelbereiding en tuinbouw, welke inderdaad 'belangrijk mogen genoamd worden en toonen, dat Voorschoten op dit gebied niet by enderen van dien aard behoeft achter te staao, ttrwyl het pluimgedierte zich bevindt op het plein voor het schoolgebouw en het vee in de Voorstraat en met haar prachtige en nu ook in vlaggentooi prykende Lindenlaan. Van ter zake deskundigen hoorde men dat ook dat gedeelte van de plaatselyko tentoonstelling uitmuntend geslaagd mocht wordon genoemd. Toegekend werden do volgende bekroningen: Paarden, geboren in 1898 mot hun moe ders. 1ste pry's: P. Hooyraans, 2do prys: J. Hooymans, 3de prys: C. C. Breukink. Paarden geboren in 1897. 1ste prys: G. Alblas, 2de prys: L. Graaf v. Limburg Stirum, 3de prys: J. Hooymans. Ttr opluistering. Zeer eervolle vermelding, C. C. Breukink, 3 jarig merriepaard, inl. ras, zweetvos. Zeer eerv. verm., J. M. Van Kem pen, 1 paard. Eerv. verm., J. C. De Graaf, paard, vosruin, April 1895. Pinkstieren, geboren in 1897. lete prys: J. Goeman8, 2de prys: J. A. v. d. Kroft, 3de prys: C. Dijkman. Kalfstieren, geboren in 1898. lste prys: C. Dykman, 2de prys: C. H. Van Vliet Da schoonste en best melkgevende Koe; ▼an 4 tot 7 jaren oad; gekalfd vóór 1 Juni. lste prys: J. A. Van der Kroft, 2de prys: A O wel, 3de prys: C. H. Van Vliet. De schoonste en best melkgevende Schot; gekalfd vóór 1 Juni. lste prys: J. Steene- ▼öld; 2de prys: P. Hooymans; Eervolle ver melding: C. Dykman. De schoonste ea best melkgevende Vaars gekalfd vóór 1 Juni. lste prys: Wed Lek- kerkerker; 2Je prys: J. Rodenburg. De beste Pink, geboren in 1897. lste en 2de prös: A. Owel. Kuiskalveren, geboren in 1898. lste prys: C. Dykman; 2de prys: A. Blok; 3de prys: A. Owel. De beste vetgeweide Koe, lste prijsC. C. Breukink; 2de prys: C. .Grundeken. De beste vetgewyde Schot, lste en 2de prys C. C. Breukink. De mooiste Springrara, lste prijs: P. Hooy mans; 2de prys: C. C. Breukink. De vier vetste Schapen, geboren in 1897. late en 2de prys: C. C. Breukink. De vier beste Lammeren, geboren in 1898, lste prys: C. Dykman; 2de prys: C. C. Breukink. De schoonste Zeug, met minstens 6 Biggen, lste prysJ. Steeneveld2de prysA. Verboon. 6 Varkens (schrammen), lste prys: C. Dyk man; 2de prys: W. G. Duynisveld; eerv. verm.: C. van der Hulst. De beste melkgevende geit, lste pryeH. van Kooy; 2de prys: G. Oudshoorn; eervol ver melding: S. de Groen. De /raakte Kippen; (1 Haan, minstens 4 Hennen.) lste prys: L. Graaf r. Limburg Stirum; 2de prys: G. B. vanDyk; zeer eerv. verm.: L. Graaf Limburg Stirum; eerv. verm.: P. Schoor. De fraaiste Kippen, broedsel 1898. (1 Haan, minsten 4 Hennen.) lste en 2de prys: L. Graaf v. Limburg Stirumeerv. verra.: C. van der Huist. De fraaiste Eenden, broedsel 1898. (1 Woerd. 3 EendeD); lste prys: G. B. vafl Dijk; 2de prys: L, Graaf v. Limburg Stirum. De fraaiste Kalkoenen (1 Haan, 2 Hennen), lste prys: L. Graaf v. Limburg Stirum. Het fraaiste paar ganzen, lste pry's: L. Graaf Limburg Stirum; 2de prys: A.Ver boon; zeer eerv. verm.: M. Do Graaf. De fraaiste konynen, (1 ram, 1 voedster lste prys: A. Turion, 2de prys: P. Van Hemert Jr., zeer eerv. verm. P. Schoor. B. Zuivelbereiding. Ean achtste vat Leidsche boter, lste prys: J. Van der Marei, 2do prys: J. Van Haaster, 3de prys: Jac. Van Santen, eerv. verm. A. Verboon. Twee stuks komyne kaas, elk niet lichter dan 6 KG. lsto prys: Jac. Van Santen; 2de prys: W. G. Dutjnisveld. Twee stuks zoetemelksche kaas, elk niet lichter dan 5 KG. lste prys: G. Alblas; 2de prys: J. Steeneveld. Twee stuks Gondsche Derby-kaas, elk niet lichter dan 7 KG. lste prys: M. De Graaf, 2de prys: J. Steeneveld. Planten, ter versiering van het lokaal. Eerste prys: J. M. Van Kempen; tweede prys E. v. d. Bos: 6 coleus. 12 stuks enkelbloemigeBol of Knolbegonia's. Eerste prys: J. L. Vogels. 12 stuks dubbelbloemige do. Eerste prys: E. v. d. Bos. 12 stuks Dahlia's, in potten gekweekt. Eerste prij9: J. L. Vogels. 3 stuks bloeience struik Fuchsia's. Eerste prys: P. Van Egmond. 26 éénjarige Zaadplanten, in bloei. Zeer eerv. verm. E. v. d. Bos. 25 potten bloeiende L lies, in soorten. Eerste prysW. Vieveentweede prysJ. P. Schmal; derde prys: Th. Vieveen. 50 Hyacinten-bollen, in soorten; op naam. Eerste prys: A. Wamaar; tweodo prys: J. P. Schmal. 100 Tulpen boll-m, in soorten; op naam. Eerste prys: C. Eggink; tweede prjjs: J. P. Schmal. Fantasie-blo?mstuk. lste prys: C. Eggink en Van Dyk. 2de prys: E. v. d. Bos tnC. J. Schoor. 3de prys: C. Burdon Muller. 6 groote Perziken, lste prys: L. Graaf v. Limburg Stirum. 2de prys: N. Van Haasteren. De grootste Meloen, lste prys: N. Van Haasteren. 2de prys: L. Graaf v. Limburg Stirum. Verzameling Vruchten, lste prys: L. Graaf v. Limburg Stirain. 2de prijs: dezelfde, (by loting.) Verzameling Groenten, lste prys: L. Graaf v. Limburg Stirum. 2de prys: dezelfde, (by loting.) To Zoeterwoude was heden ook aan elke woning de driekleur met oranjewimpel ontplooid. Feestelyk ziet het dorp er uit, grooten en kleinen zyn getooid met oranje of nationale strikjes, kortom alles legt ge tuigenis af van de liefde en gehechtheid aan onze Koningin. Hoewel men hier nog een week is gescheiden van de dorpsfeesten, is de feestviering reeds nu het onderwerp van vele gesprekken, en bestaat er luBt, zoowel by knapen en meisjes, als mannen, om aan de volksfeesten deel te nemen. Het aantal deel nemers, dio zich tot heden hebben aangemeld, is dan ook groot. De Koningin in de Kerk. Zooals men weet, had H. M. de Koningin zelf begeerd op den gewichtigen dag van heden ter gemeente op te gaan en dientengevolge werd een godsdienstoefening in de Groote Kerk te 's-Gravenhage uitgeschreven, welke hedenvoormiddag te 10 uren gehouden werd tegenover een gehoor van circa 4000 personen, waaronder verschillende staatsleden en autori teiten. In de bank onder het orgel hadden zich o. a. geschaardde ministers Pierson, vice admiraal jhr. Roöell en Eland; de oud ministers baron Mackay enHavelaar; de Com missaris der Koningin; de Burgemeester; de kolonel commandaDt der scbuttery. De overige zitplaatsen werden ingenomen doorkerkgangers uit alle rangen en standen, het tollet der dames aangevuld met het op dezen dag onmisbare oranje garnituur en de kleeding der mannen getooid met den oranjestuk. Even voor 10 uren kwamen het kerkge bouw binnen de Groothertog van Saksen, de Hertogin van Mecklenburg; de Prins en Prinses Von Wied met gevolg. De dames en heeren van het Civiele en Militaire Huis van H. M. hadden bereids in grooten getale in de ryen voor de koninklijke zetels plaats genomen. Als inleiding liet het orgel, bespeeld door den hoer Koopman, variation op de vader- landsche liederen hooren en het Largo van Handel, dat vooral onder de kerkgewelven een machtigen indruk maakte. Opgewacht aan den ingang van de loge door de bovenvermelde vorstelijke personen de Groothertog croeg het kleine ordet9ekon der Militaire Willemsorde aan het daarby be- hoorende blauwge6treepte oranjelint betra den de beide Koninginnou te 10 uren het bedehuis, aan de kerkdeur ontvangen door de kerkvoogden jhr. De Savornin Lohman en Erdman. H. M. droeg een kostuum van zee groen satyn en Haar Moeder een gebrocheerd kleoi van wit satyn. Voorafgegaan door den kamerheer van dienBt graaf Van Limburg Stirum en gevolgd door de hofdames, den adjudant kapt. ter zee Zegers Veeckeüs, den kamerheer en partic. secretaris jhr. De Ranitz eu den ordonnance- officier lsto luit. Six richtten de Majesteiten, na met de vorstelijke verwanten groeten te hebben gewisseid, zich naar de voor H. D. bestemde zetels. De vreemde Vorsten en Vorstinnen voegden zich by het Kcninklyk gezin in de loge van het Hof. Onmiddellijk nam de godsdienstplechtigheid een aanvang met een zegenbede door den predikant da. Van der Flier, die reeds op het proekgestoelto stond, uitgesproken. Dat met gevoel en warmto uitgesproken woord begon met een gelukwensch over het heuglyke feit dat de jaren des levens van onze Koningin vermeerderd waren, waaraan zich onmiddellijk aansloot een herinnering aan de grootmaking van ons land door Oranjo en de wensch, dat H. M. tydens Hare Regeering een geest van wyaheW moge gtgevtn worden en dat bet volk bezield moge worden door een geest van eendracht en liefde. Na deze inleiding hief de gemeente feest en dankliederen aan coor het zingen van Psalm 103 vers 1. Middelerwijl werd gelegenheid geschonken liefdegaven, die als feestgaven zullen dienen, te offeren in het collectantenzakje. De geachte leeraar, zyn rede vervolgende, wees op den 3laten Augustus als een natio- nalen feestdag, een ónvergeteiyken dag, van zoo groote beteekenis, omdat de jeugdige Koningin de teugels van het Bewind in han den neemt, ter gedachtenis waarvan alle zontn en dochteron zich vereenigen, een dag waarop de prediker de bede uitte, dat alle ver schil en verdeeloheid ter zyde zou worden gelaten. Steeg uit aller harten dank op, de Jeeraar dankte de Koningin dat zy zelf begeerd had ten bedehuize op te gaan, voor een plechtig heid, die voortgekomen is uit de behoefte des harten. Op dit dankgebed volgde des predikers toe spraak welke tot tekst had den 39en psalm 8e vors „Ende nu wat verwacht ik o Heero, myne hope die is op U" een koninkiyk woord van hoogverheven stempel dat grond geeft voor een blik terug, vooruit en omhoo/. Daarom schetste hy wat God door Oranje voor Nederland was, want Oranje en Neder land zyn een". Zyn belang is or.s belang, en naast God heeft bet volk zyn welvaart, vryheid en andere voorrechten aan Oranje te danken. En in dien dank, meen-e dr. Van der FJier, deelt het eerst onze geliefde Koningin, dio zich in klimmende mate in de liefde van het volk mocht verheugen, want in duizenden harten bekLect Zy een plaats. Herinneren e hoe Zy reeds in prille jeugd Haar koninklijken Vader verloor, noemde de spreker het een troost dat Zy een koninklyke Moeder bezat die Haar in liefde opvoedde en die over Haar gewaakt heeft zooals een moeder over het hart harer kinderen waken kan. Met aanhaling van historisch geworden woorden van Ainalia Van Solms, weos de prediker zyn vorstelyke toehoorster ook op de zware ver- antwoordclykheid die op Haar rust, des te grooter voor hen die ze dragen, naarmate zy hooger in de wereld staan. Maar toch was die taak schoon waar zy aanvaard wordt in de fri8sche lente des levens, maar eer. moeilyke taak in tyden waarin zooveel banden des gezag8 zyn losgeraakt. Hy wenschte H. M. by do vervulling van die taak kracht en zelfvertrouwen, maar een zelfvertrouwen, $at berust op vertrouwen in God, en hier vooral haalde de Evangeliedienaar de woordeD, die hy tot uitgangspunt zyner leerrede nam, weder aan. Hier brak ds. Van der Flier zyn rede voor een wyie af en stemde, onder zyn voorgang, de gemeente in met de verzen 1 en 11 van Gezang 273. „Bsveel den Heore TJwe wegen." Tydens de herder eenige oogenblikken rust nam, kon men duidellyk op zyn gelaat lezen aan hoeveel aandoening dr. Van dor Flier, die de godsdienstige opvoeding der jeugdige Koningin geleid heeft, in deze voor hom go- wichtige ure ten prooi was. Nadat de laatste tonen van het orgel el sordito gespeeld haddon weerklonken, benam de predikant den draad zyner tekst door weder uit te werken do stelling, dat het Vorstenhuis van Oraoje niets zonder God is en dat in de hope Gods de Kroon op het hoofd niet zwaar drukt, de arbeid Diet moeilyk valt en de kroon des levens en der genade gegeven wordt. De gemeente bief hierop Gezang 96: het „Hallelujah" aan en zong H. M. tot slot toe „Dat 'sHeeron zegen op daal". Na dit indrukwekkend geaang verliet Hare Majesteit het kerkgebouw naby den iDgang uitgeleid door de vorsteiyko verwanten. De gemeente vertrok onder Vaderlandsche tonen van het orgel, die overgingen in het Wilhelmus, historische melodie. Nader wordt nog gemeld: Even vóór 10 uren reden H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder met gevolg naar de Groote Kerk. Da vorstinnen zaten beiden in de voor den kerkgang gebruikelyke gesloten gala-koets met staatsie-bok. By het Paleis, langs den korten weg dien HH. MM. volgden: Noordeinde, Hoogstraat en Groenmarkt, en voorts op het kerkplein zelf, stond een dichte menigte aan drie dub bele ryen geschaard. Geestdriftige jaichkreten vergezelden Hare Majesteiten op den geheelen tocht en een enthuaiastïsch gejubel verwel komde de Koninginnen by hare aankomst vóór het kerkgebouw. De politie werd by het handhaven der orde by gestaan door cavalerie. By het verlaten van het kerkgebouw te 117% uur> °P bet oogenblik dat Hare Majes teiten het rytuig bestegeD, speelde het ca rillon htt Wilhelmus, oude toonzetting. Hare Majesteiten keerden langs denzelfden weg naar het Paleis terug. Wederom werden den Koninginnen op dien korten tocht harte- lyke ovaties gebracht door een weer aange groeide menigte. Te Katwyk aan den Ryn vieren de ingezetenen heden feest by gelegenheid van de aanvaarding der regeering door H. M. Koningin Wilhelmina. Alom wappert het dun doek, ouden en jongen hebben zich met oranje of de nationale kleuren getooid, terwyi op verschillende plaatsen fraaie versieringen zyn aangebracht als een hulde aan onze geöer- biedrgde Koningin Wilhelmina, zoo aan het gemeentehuis, de woning des burgemeesters, het R -K. gymnasium, en op do Turfmarkt, waar een fraaie eerepoort is geplaatst. De feeatvieriDg nam hedenmorgen 7 uren een aanvang met de koraalmuziek van den toren der gemeente door Katwyks HarmoDi9. Jammer is het, dat door den vry sterken wind, zooveel van deze muziek voor de toe hoorders verloren ging. Om halltien a tien uren werd* godsdienst oefening gehouden in de verschillende kerken, terwyi om halfeen de offkiéele receptie door den Riad ten Gemeentehuize plaats had, die door zóó velen bezocht was, dat de raadzaal, waarin thans ook een fraaie beeltenis van H. M, Koningin Wilhelmina pry kt, geheel gevuld was. Allereerst word het woord ge voerd door den burgemeester, en vervolgens door Bollee, Herv. pred. te Katwyk aan don Ryn, den heer Bokhorst, hoofd der openbare school, eveneens aldaar, ds. Impeta, Gerof. predikant te Katwyk aan Zee, pastoor van Stralen van Katwyk aan den Ryn, ds. Plug, Herv. pred. te Katwyk aan Zee, en den heer Van Ryn, als voorzitter der Kamer van Koop handel te Katwyk, die allen hulde brachten aan onze Koninginnen, inzonderheid aan Koningin Wilhelmina. Na afloop dezer receptie hield de gemeen teraad nog een vergadering, waarin de heeren Willem3 en Lange hot woord voerden en besloten werd, een telegram te zenden aan H. M. de Koningin-Moeder, waarin deze door den Raad zjjn diepgevoelden dank en trouw by de voleindiging harer taak wordt aange boden; en een telegram aan H. M. Koningin "Wilhelmina, waarin de Raad haar zyn op rechte hulde en trouw aanbiedt. Van den feestviering hopen wy morgen een moer uitvoerig verslag te geven. De feesten te Haarlem zyn gisteren begon nen. Te acht uren werd er door het fanfarekorps „Kunst na Arbeid", onder directie van den heer Rühl, voor oen grooto menigte koraal muziek ten gehoore gebracht van den toren der St.Bavo op de Groote Markt. Inmiddels stonden 2000 kinderen in ryen geschaard be neden te wachten op het klokje van halfnegen, om dan onder directie van den heer W. Robert, eeno aubade te geven. Onder begeleiding van het infanterie-muziek- corps uit Leiden werden er door de kinderen, die allen van vlaggen waren voorzien, acht oranjeliedtren ten gehoore gebracht. Daarna marcheerden zy met drie muziekcorpsen door de stad, brachten onderweg een ovatie aan den burgemeester in 't Kenaupark en aan den Commissaris der Koningin op de Nieuwe Gracht en trokken ten slotte naar de Kaasmarkt, waar zy zich op negen booten inscheepten, om naar de spoorbrug te varen en, aan den andereo kant van de stad, naar de Cruquius. Ds correspondent te Batavia van de „N. R. C." seint onder dagteekening van gisteren: „De troepen van kolonel Van Heutsz en overste "Wilteme z(jn te Segü teruggekeerd. Alleen de eersten bereikten Tangsehen ont moetten daarbij vveinig tegenstand. Oemar vluchtte naar de Westkust.- Tcic«CL'aui n» PEKING, 30 Augustas. Naar aanleiding van de ratificatie van bet contract betroffen de den spoorweg van Peking naar Hankan, vraagt Engeland zekere ipoorwog-coneeaaRn. Hel- wordt waarschjjniyk geacht dal de Cblneeecht j regeering zal toegeven. MADRID, 81 Augustas. Sen talegram aü- Las Palrnaa op Majorca meldt dat generaal' Weyler een byeeukomat van zijn aanhangers heeft gepresideerd. Hy sprak over de rampen, die Spanje heb ben getroffen, en beklaagde zich over do censuur, zeggende dat de vervolgingen hem waarschijnlijk zullen beletten om de verant woordelijkheid aan 't licht te brengen van do staatslieden, welke dezen op het leger en op de marine trachten te schuiven. Generaal Weyler beloofde zich van na af aan 't hoofd des volksmassa te zullen stellen om te strij den voor heil des lands. LEIDEN, 91 Aagnatus. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 17* C. 62.6° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 15° C. 59' F.; 's middags om 12 uren 16 C. =60.8 F.,'a namiddags 4 uren 15.5° C. 59.9' F. Heden zullen te 's Gravenhage de ge- zamelyke oefeningen aanvangen der studenten, welke eene eerewacht zullen vormen by do Inhuldiging van H. M. de Koningin op 6 Sep tember. Aan deze oefeningen, welke gehouden worden in den Koekamp, wordt, zooals men weet, deelgenomen door studenten uit Leiden, Utrecht, Amsterdam en Delft, die gedurende deze dagen zullen gehuisvest zyn in de gymnas tieklokalen der Normaalscbiet8chool. Het aantal zal ongeveer honderd bedragen, ver deel i in 4 sectiën, elke universiteit écne en in eigen uniform. Als teeken van eenheid zullen alle een witten pluim op de kepi dragen, hetgeen niet onaardig zal staan, daar toch reeds allen de witte slobkousen eu dito handschoenen hebben. Maandagmorgen zal reeds vroeg do reis van 's-Gravenhage naar Amsterdam aanvaard worden om dan 'a middags in 2 pelotons over elkaar opgesteld te staan op de Raadhuisbrug over de Heerengracht, zoodal H. M. de Ko ningin by Haren Intocht tusschen do gelederen zal doorryden. Met bet logies in Amsterdam hebben de studenten het ook goed getroffen, daar hun is afgestaan het grooto en nieuwe gebouw „de ryschool Yelo", waarvan de heer W. Vroiyk directeur is. Ook hior wordt door het Ryk het nachtleger verstrekt. Dinsdag 6 September zal de eerewacht by de Inhuldiging vóór den rechtervleugel van het paleis geschaard staan, ook een schoone gelegenheid om alles van naby te zien. De heer F. Loers, alhier in garnizoen, is aange wezen om de oefeningen in Den Haag te leiden. Het stoomschip Laertes" arriveerde 31 Aug. van Batavia te Amsterdam; de „Maas dam" arriveerde 31 Ang. van Nienw-York to Rotterdam; de „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 31 Aug. te Genua; de „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 31 Aug. teSuoz. Zoeterwoude. De verlichting der elf lan taarns op het dorp is hoden vergund aan A. Vonk, voor de som van /"7.75 per lantaarn, zynde de laagste inschrijver. Door Th. Vitscher was ingeschreven voor ƒ7.90 per lantaarn. De uitkeeriog, door bet Ryk aan deze gemeente te doen, volgens art. 1 der wet van 24 Mei 1897, regelende de fioanciöelo verhouding tusschen het Ryk en de gemeente, is door Ged. Staten definitief vastgesteld op f 11726.281/»- De gemeente behoudt dus de som, dio zy reeds voor de grensregeling genoot. Burgerlijke Stand van Leiden, Van 25 tot en met 31 Augustus. BEVALLEN: J. Bavelaar gob. Wetselaar Z.— C. Overbeeko geb. Prommol D. E. Epskem» gob. Scbcnkeveld D. E. v. d. Wetjdon geb. v. d. Ark Z. A. A. W. Bik geb. v. Ingen 'L S. M. Molenaar geb. Dool D. J. v. d. Reijden gob. v. Rosso D. C. Verbiest geb. v. Polaoen D. M. Th. De Bruin geb. v. UldeD Z. V. Koroman Job. Havers D. A. Bonhoff geb. Eveleens D.— Brugman geb. Mnlder D. H. J. C. De Kempe- naer geb. Ruob D. J. v. Dorp geb. Vermunnicht Z. A. Oudshoorn gob. Dreef Z. P. J. Goos- sens geb. Hoefnagel D. C. Massaar geb. Lind- lant Z. J. E. Hamet geb. v. Houten D. W. J. Bonto geb. Keesson Z. M. C. Hollebeek geb. j Imans Z. E. Marqueuie geb. v. d. Big D. S. J. C. De Wekker geb. De Wekker Z. Ch.' Niohot geb. Sira Z. A. P. Convee geb. Meerburg' Z. M. H. Lepelaar geb. Post J) P. J. Dijk-' man geb. Planjcr Z. W. F. S. C. Sinit geb. Dreef Z. H. P. De Vrind geb. Hamers Z. S. Van Amerongen geb. Nopol Z. C. M. G. Veeren geb. v. d. Graaf D. J. Roos gob. Ossevoort Z. A. G. Speel geb. Junker D. OVERLEDEN. B. H. Van dor Hevden geb. Lambenon w. 68 j. W. J. Van Zijp l1 m. G. Larape m. 33 j. S. M. Molenaar geb. Dool V. 31 j. H. Bekooi geb. van der Geer w. 69 j. J. Van Vliet geb. Verwey V. 66 j B. J. Van Beok m. 51 j. F. Wetselaar D. 8 m. A. Van der Linden D. 3 m. L Montague D. 77 j W. J. L. Mooy Z. 3 w. A. Kost D. 18 m. - J. G. Wijnstroom D. 85 j. GEHUWD: B. G. Van Beramel jm. en J. Van Wonw jd. P. M. C. Van Beck jm. en J. M. Gnoccbi jd. W. Hclvcnateijn jm. en J. A. Ver boog jd B. J. W. Entken w. eu A. M. Hage- doorn w. la 4e Itel. Werklar. i|)a opgenomen f DATUM. DAOKS. Volw. Klo- deren. Totaal, 21 Aug. Zondag 47 10 •7 22 Maandag. 57 7 54 23 Dinsdag. 71 15 85 ai Woensdag. 74 15 89 35 Donderdag 72 15 V 26 Vrijdag 75 15 99 27 Zaierdac. 58 9 77

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 9