Henneberg-Eijde, 6. HENNEBERS's Zijdenfabrieken, wijzen. Alle vaandels, standaarden en fanions zullen tydena de revue ontplooid z\jn. De generaals, de corpschefs, zoomede do officieren van vreemde legers, zullen H. M. de Koningin kunnen volgèn by het rijden langs de troepen, zkh aansluitende aohter het gevolg van Hare Majesteit De generaals doen zich volgen door hun adjudanten. Do niet-ingedeclde generaals en corpsche/s, alsmede de officieren van vreemde legers, stellen zich b\j het defileeren op achter H. M. De chef van den generalen staf regelt den marsch van de troepen naar de Renkumerheiie. Inkwartiering moet daarbij zoo mogelijk worden vermeden. Het Bloemencorso. Het voor Bondsleden gereserveerde terrein tijdens bet Bloamencorso te 's-Gravenhage is het middengedeelte van het Lange Voorhout, van den Kneuterdijk tot het paleis van wijleD Z. K. H. Prins Hendrik. B\j de bloemenhulde zullen dames-bonds leden in groot9n getale tegenwoordig zijn. De heer Doeleman is in hst samenstellen der kindergroep bij het corso geslaagd. Eenige personen hebben het plan gevormd, den Huidewagen in het corso per wiel to be geleiden. Zy stellen zich voor, acht ryders voor den wagen te doen rjjden, acht achter den wagen (beiden in twee ryen van vier) en naast elk wiel eeü rijder. Er worden pogingen gedaan om een groep van racers en oud-racers te vormen. Reeds bobben welbekende personen, als Pim Kiderlen, Huy8ser e. a. zich aangemeld. Gemeenteraad van Boskoop. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Opening der vergadering en lezing der notnlcn van do vorige vergadering die worden goedgekeurd. Do Voorzitter brengt ter tafol: lo. Proces-verbaal van de opneming van kas en booken van den gemeente-ontvanger. 2o. Een schrijven van den heer M. Van Kleof Jzn., Aangevende de som, waarvoor hij genegen is aan de gemeente in eigendom af te staan een perceel tuinveld ten dienste van een eventQeel daar te stellen tuiubouwschool. 3o. De door Ged. Staten goedgekeurde besluiten van af- en overschrijving van en op posten 'der begrooting dienst 1897. Alle deze worden voor kennisgeving aangenomen. De begrooting voor het 4de bataljon rustende schutterij in Zuid-Holland, bedragende in ontvangst en uitgaaf /"449, wordt goedgekeurd. D« Voorz. deelt mede, dat een exemplaar van het verslag van don landbouw ter leziög beschik baar ligt ter secretarie; dat de bliksemafleider op den toren is geïnspecteerd en in orde bevonden, en dat bet Dagelijkse!» Bestuur in onderhandeling is met den eigenaar van den grond aan den Bie- zentocht, voor do plaatsing van een brandspuit huis nldaar. Een voordracht van personen ter benoeming van twee leden vnn het college van zetters voor 's Rijks dir. belastingen wordt opgemaakt en daarop worden, na gehóuden stemmingen, geplaatst: de heeren J. La Grand en J. W. Van Groos als 1ste dubbeltal en de heeion L. Erkelene en J. Van Bergen als 2de dubbeltal. Op verzoek van het Dagelijksch Bestuur wordt aan den ambtenaar ter secretarie, den heer W. P. E. baron Van der Borch, een gratificatie ge schonken van ƒ25, voor de waarneming gedurende de ongesteldheid en bet verlof van den secretaris. Voor lokaliteit ten dienste van het voorbereidend onderricht van den wapenhandel wordt ter be schikking gesteld een deel van de openbare school. De rekening der gemeente, dienst 1897, bedra gende in ontvangst ƒ26,111.47, in uitgaaf ƒ24,495.30, batig slot 1616.17, wordt den Raad aangeboden en gesteld in handen van do commissie van onderzoek. Een voorstel van don heer P. A. Ottolander, be treffende het in onderhoud overnemen van de wegen en straten door de gemeente, wordt, na eenige be raadslaging, verworpen met 4 fegen 3 Btemmen. Een voorstel van den heer F. J. Grootendorst, tot afschaffing van de kermis alhier, wordt mode verworpen met 6 tegen 1 stem. Verder wordt aan B. on Ws. eon crediet ver leend van ƒ50, ten einde uit die soni te bekos tigen de verlichting en versiering van de brug over do Gouwe bij gelegenheid van het in de ge meente te vieien Inhuldigingsfeest. Syuode. In de gisteren gehouden zitting is by de herstemming over het voorstel tot wijziging van Art. 25 Reglement op het examen, waar over in de zitting van Woensdag de stommen staakten, do conclusie der rapporteerende commissie verworpen. De voorloopig aangenomen verandering in Art. 4 Regl. op het fonds voor noodlydendo kerken en personen, en in verband hiermede in Art. 14, werd vastgesteld. Het artikel zal aldus luiden: „Jaarlijks houden de kerkeraden ten minste óón collecte in haar gemeente ten behoeve van noodl. kerken en personen." gehandeld werd hot rapport van de com missie voor nieawe wetsvoorstellen over het nieuwe roglement op de benoeming van ouder lingen en diakenen en do beroeping van pre dikanten, ingediend door den heer J. G. Moltzer, pred. to Deventer, en strekkende om, door de oprichting van kerkeiyke vereenigingen, de rechten der minderheden by de verkie zingen en benoemingen te handhaven en tot een evenredigo vertegenwoordiging te komen. Vóór de eigenlyko behandeling diende de heer Vermeer de volgende motie in„De vergadering besluite, om het voorstel van den heer Moltzer niet in behandeling te nemen, aangezien bet in stryd is met art. 11 alg. reglement (n ook met het voorloopig vastgestelde nieuw reglement op de kerkvisitatie. Bovendien is het te voorzien, dat de Kerk het met grooto meerderheid zal verwerpen; dus zou de be handeling van dit voorstel toch doelloos zyn." Na beraadslaging werd deze motie verworpen. De conclusie van de meerderheid der rappor- toerende commissie strekte tot voorloopigo vaststelling van het voorstel, terwyi de min derheid tot afwyzing adviseerde. By de bespreking van art. 1 werd door den heer Busch Keizer deze wyziging ingediend, strekkende om de aaneensluiting van stom- gerechtigde loden der gemeente tot een ker keiyke vereeniging facultatief te stellen. Dit amendement werd aangenomen en daarna h t geheelo artikel, waarin het beginsel is neer gelegd, aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Geveilde percoolou. Gehouden verkooping in het Notarishuls aan Den Burg alhier, op Vrydag 19 Aug ten overstaan van L. J. C. A. Gordon, notaris te Leidon: Het woonhuiè, A. 98, met tuin en bloembollenland, aan den Rijksstraatweg te Wassenaar, samen groot ongeveer 1-30-27 hectaren, ia bod ƒ5150, kooper de beer J. Knynenburg, te Wassenaar, voor ƒ5320; een perceel bloembollenland, gelegen alsvoren, groot ongeveer 0-46-54 hectaren, niet ge gund; een perceel bloembollenland, gelegen alsvoren, groot ongeveer 0-85-90 hectaren, in bod 2500, kooper de heer J. Overdevest, te Wassenaar, voor ƒ2501. BECLAHEI, a 25 Cents per regel. slechts echt, wanneer direct van myne fabrieken betrokken. Zwart, wit en gekleurd van 35 Cents tot f 14.GS p. Meter—glad, gestreept, getippeld, Damast, enz. 240 verschill. qualit, en 2000 verschill. kleuren, teekeningen, enz.), franco en vrij van invoerrechten in huis. Monsters omgaand. Dubb. triefporto naar Zwitserland. 6581 14 (E. en E. Hoil.) Zltrich. Gemengd Nieuws. Naar wj) vernemen, is dezer dagen albier een werkelijk stout stuk door een 18-jarigon knaap uitgevoerd. Hoewel de studie reeds vaarwel gezegd hebbende, wilde bü toch ook nog gasrae, evenals zyn gewezen schoolmakkers, die nog van de vacantie pro fiteeren, een reisje naar Eatwijk maken. Zyn makkers vroegen daartoe verlof aan hun ouder3 en kregen een kleinigheid voor de reis mede, maar by durfde niet vragen, wel wetende, dat hem er op zou worden gewezen, dat de tyd voor werken was aangebroken. Zonder verlof zou by evenwel toch gaan en by wist raad om aan geld te komen. Geraakke'yk stond by des nacbfs op en ging den achter zijn woniog gelegen tuin in om over oen muur dien van een buurman te bereiken. Door een deur kwam by in een poort, waarin een keldergat van zyn buur man is, dat hem genoeg ruimte bood om er door te gaan. Onder bet buis door wist by don uitgang te vinden en in den winkel zyns buurmans te komen, alwaar by een paar grepen in de toonbanklade deed, om daarna lange denzelfden weg zyn bed weder op te zoeken. In den daarop volgenden morgen ving het reisje naar Eatwyks duinen aan en op bet laatst voegde zicb nog by de toebtgenooten een reeds 16 jarige, dis toch niets omhanden bad en met zyn tyd geen raad wist. Geen wonder, dat de rykaard zich royaal toonde, waarvan vooral de 16-jarige terdege profiteerde. Na van de edele rykunst genoten en een zoebad genomen te hebbeD, liet by de jeug dige reisgezellen in de duinen achter eu was met den oudste spoedig naar bier terugge- atoomd. Daarop ging bet per tram naar Voorschoten en lieten de beertjes zich vervolgens van daar naar bet Huis Den Dsyl en terug ryden, alsook zich naar bun middelen beoienen. Natuurlykf!) gebruikte de 16 jarige daarby zyn bittertje, bier on cognac, in afwisseling van biefstuk, enz. Eerst toen alles was verteerd, keerden beiden terug, om to droomen van het gesmaakt genot. Inmiddels was echter de vermissiDg van het geld ontdekt en, zooals on3 wordt gemeld, daarvan by de politie kennis gegeven, die gisteren de reizigers beurtelings aan baar bureel deed komen, wat waarschyniyk nog een bitteren nasmaak voor ben kan opleveren. Met zekerheid kunnen wy dit niet zeggen, maar men vertelt, dat de jeugdige nacht wandelaar te voren nog eens op dezelfde wyze don nu afgelegdon weg gevonden heeft. Een twintigtal stalhouders to Rotterdam maken by advertentie bekend, dat zy, om ongelukken te voorkomen, by gelegen heid van do feestelykhelen op 31 Augustus Diet zullen ryden. Tevens wordt er bUgevoegd, dat de ODdernemers van begrafenissen niet zullen doen begraven. Door bet O. M. by de rechtbank te Amsterdam is drie maanden gevangenisstraf geëischt tegen een metselaar, die een kameraad, welke tydens de werkstaking aan de Wille- brordus kerk aan den Amsteldyk aan het werk wilde gaan, mishandeld bad. BU de meeste corpsen is wegens de warmte de dienst zóó geregeld, dat de oefeningen 's morgens vroeg en 's avonds ge houden worden, wat ook te Leiden geschiedt. Men schryft uit Haarlem aan de „N. R. Ct."Nu dit jaar op voorstel van het raadslid Tb. Schurmann de standplaatsen op de kermis zyn verpacht, is de opbrengst onge veer f 8000 geweest. Verleden jaar, zonder verpachting, was de opbrengst f 3186.27. Dinsdagavond werd de boerdertj van den heer v. d. W., te St.-Pankras, een prooi der vlammen. De brand schynt door hooibroei te zyn ontstaan. Te OudePekela ie de behuizing van H. Patbuis, staande aan de Eraaiboswyk, totaal afgetrand. De bewoners, die op bet land met den oogst bezig waren, hebben niets kannen rodden. Te Terueuzen is een jongen van 9 jaar en in de oude Makkumervaart ia een 10 jarig knaapje uit Exmorra by bet baden verdronken. Het bericht, dat met deinhul- digingsfecsten bet goederenvervoer gedurende drie dagen geheel zal gestaakt worden, heeft de Langedyker fcouwefs zeer teleurgesteld. De schade zou voor dis streek trouwens enorm zyn. Als men alleen maar eens het artikel bloemkool rekent, waarvan dagolyks alleen te Eroek-op-Langedyk reeds meer dan 100,000 stuks ter markt komen. En wordt de bloemkool niet op tyd gesneden, dan is zy geheel waardeloos. Wordt het besluit omtrent staking van het goederenvervoer gehandhaafd, dan zal de lust tot feestvieren by de Langedyker bouwers niet groot zyn. Moord? Te Udonhout niet ver van Tilburg - is dezer dagen het lyk gevonden van de 25 jarige Joanna Van Ryswgck, die sedert 31 Juli 11. te Kaatsheuvel werd vermist. Omtrent dit treurige geval vermeldt de „N.-Br." het volgende: Op geuosmden datum naar Tilburg gegaan, ten einde haar daar wonende zuster te bezoeken, werd zy sinds tevergeefs door haar bejaarden vader thuis verwacht. De onder zoekingen bleven tot dusver vruchteloos. Zocht men het niet in een richting, die door de omstandigheden moest worden aangemerkt als een grocte onwaarscbynlykheid? Zeker althans verwonderden zich hier velen, dat or niet meer nasporingen plaats vonden tusschen TilburgKaatsheuvel via Udenhout. De lijk lucht deed nu by toeval het lyk vinden. De plek, waar bet lyk is gevonden, is niet ver van de boerenstelling gelegen, waar do onge lukkige nog voor eenigen tyd als dienstmeid werkzaam was. Geen geldswaarde was ver- vreemd; de kleinigheden, te Tilburg voor do kinderen harer zuster gekocht, waren nog in haar handkorfje aanwezig. Men vond het lyk in liggende houding; kousoband en zak doek bonden haar den hals aan eeuig struik gewas. Wanneer bier misdaad in het spel wae, het zal nu nog moeilyker vallen zulks te betwyfelen moge dan yverige nasporing der politie, zoo mogeiyk, beletten, dat de lyst der ongestrafte wandadon van do laatste jaren weder met één vermeerderd worde. Jammer echter, dat de verregaande staat van ontbinding doet vreczen, dat mogeiyk aanwezige sporen van geweld onherkenbaar zyn geworden. Naar aanleiding van hetgeen onlangs werd meegedeeld over het versieren van buizen en straten met kleeden en taputen, deelt de redactie van het aNed. Dagbl." thans mede, wat zU op dat punt met eigen oogen heelt aanschouwd. „Het was op den dag eener processie in een klein dorpje in het Schwarzwald. Nauwelyks had de optocht de kerk verlaten, of el de bewoners plaatsten voor hun ramen één of meer brandende kaarsen. De kleine kleedjes, die op den vloer de tapyten vtrvingeD, werden uit de vensterbanken ge- haogen en afgesneden gras werd op de straten gestrooid. Byna plotseling en met zeer geringe kosten had het geheel aldus een feesteiyk aanzien gekrog n en misschien, dat het hier genoemde Duitsche voorbeeld op onze dorpen ten minste nagevolgd zou kunneu worden." De Twentsche Stoomtimmer- fabriek der firma Scholten, te Stad-Almeloo, staat geheel in braud. Aan blusschen viel niet te denken. Twee nabystrande heerenbuizen begonnen ook te branden. Gis t er namid d ag bad de 60 jarige metselaar G. Winkels bet ongeluk by een in aanbouw zynd gebouw te Lonneker van een vrü hoogen steiger te storten, ten gevolge waarvau hy een been, een arm en een paar ribben brak, ook zyn borst word zwaar gekneusd. Per brancard heeft men den ongelukkige naar het Ziekenhuis te Enschedee moeten overbrengen. Gietermorgen had te Steenwjjk een droevig ongeval plaats. De dienstmeid van den heer V. zou theowater naar binnen brengen. Hierby moest zy den kelder passeeren, waarvan het luik open stond, hetgeen zij niet zag. Daardoor viel zy naar beneden en bezeerde zich ernstig aan bet boofd, doch teveos kreeg zy't kokends theewater over het bovenlichaam, waardoor hevige brandwonden ontstonden, zoodat dadeiyk geneeskundige hulp moeet worden Ingeroepen. De commissaris van politiete Middelburg verzoekt te worden bekend gemaakt met naam en woonplaatS van den uitgever, drukker of colporteur van het nagedrukte vers, getiteld ,üe Rechte Jozef," komische solo- scène voor een heer. Een nagedrukt exemplaar, zonder van den naam des drukkers voorzien te zyn, is te Middelburg in beslag genomen, terwyl J. B. Den Boer, uitgever, boekhande laar te Middelburg, het auteursrecht van dat vers bezit. Vermoedeiyk zal met dat vers op kermissen gecolporteerd worden. Men schryft uit 's-Hertogen- bosch: Nadat bekend geworden is, dat de kunstscbatten van het kasteel Heeswyk onder den hamer zullen gebracht worden, ie de toeloop van vreemdelingen, vooral Engelschen, die een bezoek aan het kastoel brengen, meer dan verdubbeld. De hitte. Dinsdag werd do zoon van den landbouwer v. d. B., te IJselmonde, in het land door een zonnesteek getroffen. Te Nieuw Dordrecht (Dr.) is Dinsdag do arbeider Homan onder hot werk door do hitte ineengezakt In bewusteloozen toestand thuis gebracht, waren de levensgetston spoedig geweken. Ook te Hebelermeer moet een man, diode koeien naar de wei bracht, door de bitto ge dood zyn. Te Numansderp heeft zich ook een geval van zonnesteek met doodelyken afloop voor gedaan. Te Nieuw-Bulnen ie Woensdag eveneens een persoon aan zonnesteek gestorven. Dinsdagavond viel te Colynsplaat eon tweede slachtoffer van de groote warm te. Een 36- jarige veldwerker moest huiswaarts'vervoerd worden en overleed, ondanks ingeroepen geneeskundige hulp, reeds des nachts. By vonnis dar arr.rechtbank te Roermond werd G. H. Jegers, oud 19 jaar, landbouwer, woDende to Horn, beklaagd van zware mishandeling, den dood ten gevolge gehad hebbende, gepleegd in den avond van 12 Juni jl. op Tb. Seems, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 jaren. De eisch was 6 jaren. Woensdag glng.de heer Van Lange, wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, met een roeiboot de rivier den IJsel op om te zwemmen. Tot heden ie hy echter niet teruggekeerd, terwyl zyn kleeren in de roeiboot gevonden werden, zoodat aangenomen mag worden, dat hy verdronken, is,., nn Dezer dagen zyn 'snachts d^or middel van braak ontvreemd uit de woning van den burgemeester van Kethel en Spaland veel tafelzilver, gouden en zilveren voorwer pen en sieraden. Men ie echter de persoon of de personen, die hebben ingebroken, reeds op het spoor: niemand minder dan de dienstbode is de ver- moedelyke daderes. Zy is reeds in hechtenis genomen. De „Lapeyrous e," die generaal Gallieni, uit Madagaskar terugkeerend, aan boord had, beeft by Fort Dauphin schipbreuk geleden; de opvarenden zyn gered, maar bet schip is verloren. Te KeyWost moeten drie geval len van gele koorts voorgekomen zyn. Te Morosilg, in Hongarye, is een kerktoren ingestort, op bet oogenblik, dat werklieden bezig waren met bet plaatsen van een kruis. Een aantal nieuwsgierigen, cie voor de kerk stonden te kykeu, werden onder het puin bedolven. Men beeft reeds zeven lijken en tal vau gewonden opgehaald. In het Noorden hebben Woens dag zware onwedeps gewoed. Op Jutland werden vier menschen door den bliksem ge- dooi en zyn veel hulzen en bofstsden afge brand. Te Chrlstiania en in don omtrek der stad zyn ten gevolge van hot onweder overstroo mingen ontetaan. Veel straten staan ouder water. De Bysacker epoordyk is over een afstand van 400 meter weggespoeld. In het Hongaarsche comitaat Bekes, ten oosten van de Teiss, heeft ook een onweer vreeselyke verwoestingen aangericht. In Sarret vlogen over de honderd daken van de buizen. Vreeselyke storm- en onweersberichten komen ook uit het gouvernement Plock, in Russi8ch-Polen, verbalen van door den bliksem gedoode menschen (drie en twintig), verdronken en doodgeslagen vee, weggedreven bruggen, ontwortelde boomen en vernield graan. Nog vier van de mynwerkere, die Zaterdag b(j de myngasontploffing te Marie- mont (Belgis) wouden hadden gekregen, zyn daaraan bezweken. Het waren vLr broers, allen getrouwd en met kindoren. Het schynt wel, dat er een brand- epidemie in Europa is uitgebroken. Van allp kanten komen berichten van groote branden, die hier minder, ginds meer materieels schade veroorzaakten en in enkele gevallen ook aan monschen het leven kostten. In den nacht van Zondag op Maandag brak te Nisney-Nowgorod een nieuwe brand uit in de workplaats Rokowischnikow, ten gevolge van het onvoorzichtig omgaan met vuur. De in den slaap opgeschrikte bewo ners van hot 6lechts met één bouten trap voorziene gebouw sprongen uit de vensters om zich te reddon. Tot nu toe zyn reeds 15 volledig vorkoolle lyken onder de puinhoopen uit te voorschyn gehaald. Velen worden echter nog gemist; men vreest, dat het aantal dooden zeer groot is. Een groot deol van de stad Kasan (Rus land) is door hot vuur vernield geworien. 256 woonhuizen en 138 inrichtingen, waar onder veel openbare gebouwen, het stadhuis en een spoorwegwerkplaats, z(jn een prooi der vlammen geworden. De brandweer ver toonde wonderen van dapperheid, maar kon met geen mogelykheid het alles vernielende element in zyn vaart stuiten. E ret door het draaien van den wind nam de brand in afmetingen af. Verscheidene personen be kwamen brandwonden en werden verminkt. Eenige werden waanzinnig. Den volgenden dag begon do brand opnieuw in het Tarta- rische gedeelte der stad, waardoor ook nog 16 gebouwen in asch gelegd werden. Uit Loriont wordt gemold, dat do stad Concarnean sedert Dinsdagavond in brand staat. Admiraal Minard heeft om hulp geseind van alle militaire garnizoenen aan de Bre- tonsche kust. Drie kruisers zUn met pompen aan boord vertrokken om hulp to bieden. Concarneau is een stadje van nog geen zes duizend inwoners In het arrondiieetn,;, van Quimpor (Finistère.) Een schilderachli! Bretonsch stadje, met tal van houten huiz.g Het bestaat trouwens nit twee gedoelteu Oud- en Nieuw-Concarneau. Oud-Concarneig ia een kleine vesting op een met voet grani6t werk versterkt eilandje. Het plhatsjs iee)| hoofdzakelyk van de aardinevangst. Be bran) moet zyn aangekomen by een bexeider rat pekelvleeach. Do fabriek van militaire uitrustingen rag Eatwal te Monplaiair la ten prooi' dec rlaE, men geworden. Men bericht uit Ferrol, in Spanje, dat ij de bergen in de nabuurschap een hevige brand ie uitgebroken. De stad Skala, in Galicié, ia eveneena dooi het Vuur geteisterd. Eenige honderden.huitgj 'z(jh afgebrand, waaronder het grootste deel der openbare gebouwen. Er zyn. menschen om het leven gekomen en tal' van geredjg bewoners der verbrande huize» moeten thans in do grootste ellende een goed beenkoms| zoeken. Te Wildenranna zyn, naar luid. van een telegram uit Bassau, 31 gebouwen door een brand, die van 10 uren des morgens tot l uur dos middags duurde, vernield. Tweg personen verbrandden, terwyl de stoffelyk» schade zeer groot wae. Het dorp Nagy-Talya, in het Hongaarschg komitaat Heves, staat In vlammen. Ent. gisteren waren veertig hoeven, verbrand. Te FordaLaszlo by Kolozsvar is antzaglyiu schade aangericht door onweer en hagelslag, Tal van bruggen en buizen zjjn vernield ei het verkeer met Kolozsvar is gestremd. In het zuiden van Frankrijk zyn uitgestrekt» bosschen vernield, ook in het noordwesten van Spanje. Te Lyon is een fabriek van militaire uitrustingsstukken in de aseh gelegd. Kcrkelyko Bericktoa. Bodegraven: Ned.-Herv. Gom. Zondag voorm. te halftien en 's avonds te- zes uren; ds. F. Yerhosff, O.-I. predikant. Oude-Weterlng: Ned..Herv. Gea. Zondagvoorm. te 10 uren, ds. SI H'. J. Dj Wollij pred. te Leiden. Rynsburg: NoJ.-Herv. Gem. Zondag- voormiddag te tien uren, ds. Hoogenraad, predikant te Leiden. Valkenburg: Ned.-Herv. Gem.Zondag- avond te zes uren, ds. B. Bolles, predikant te Katwyk aan den KUn. Woubrugge: Geref. Gem. Zondag voorm. te tien uren eu 'a avonds te halfzeven, ds. Gunst, pred. te Woerden. Alien: Ned.-Herv. Kerk. Zondagvoor middag ds. Vethake, pred. te Leiden's avonds dB. La Grand, van Woubrugge. Geref. Kerk. Zondag-voormiJdag en des avonds ds. M. Schuurman. Dreyfus—Zola. c. s. Het Hof van Cassatie moet gisteren be gonnen zyn met het onderzoek van dé hooger beroepen van kolonel Picquart tegen de jongste beslissingen van de raadkamer in de zaken Esterhazy, Fays en Du Faty de Clhm. Majoor Esterhazy is op bevel van den minister van oorlog naar een krijgsraad ver wezen. Men zal zich herinnereD, dat. de minister Cavaignac in zyn bekende rede in de Kamer reeds in uitzicht stelde, dat Esterhazy disci plinair gestraft zou worden. Tot dusver was daarvan niet gekomen door bet optreden van rechter Bertulus. Daar Christiaan Esterhazy de noodigo documenten tot staving van zyn klacht wegens bedrog tegen zyn neef, den- majoor, niet heeft gezonden aan den precursor der ropubliek, is zyn klacht voorgeel ter zijde gelegd. De Parysche „Soir" verzekert, dat in den ministerraad van Woensdag weder zeer heftig gediscussieerd is naar aanleiding van de laatste gebeurtenissen in verband met de zask Dreyfus. De minister van onderwps, de heer Bourgeois, most opheldering hebben gevraag! over een beweerde inmenging van den minister van justitie, den beer Sarrien, in een. beslissing van den procureur-generaal Bertrand. Tovens zouden eenige bodekte hatelyklieden zyn ge zegd over bot vonnis van de Kamer van In-beschuldiging-stelling in zake de aanklacht tegen Esterhazy en mej. Pays. Da minister president Brisson moet een hardnekkig stil zwegen hebben bewaard. Da tusschenkomst van president Faure was noodig om aan het gekibbel eeu eiuil te maken. De rechter van instructie Flory heeft rogatoire commission naar Toolouse en Con stantino gezonden, ten einde inlichtingen te verzamelen over do feiten, waarvan Zola's vader beschuldigd is door Judet, alsmede over de echtheid van de stukken, die Judet daarby gebruikt heeft. Georges Clémenceau deelt m de „Aurore" mede, dat generaal Billot, toen de brief van Zola, „J'accuse", pas verschenen was, hem door een hoofdofficier het volgende heeft laten zeggen: dat hy Dreyfus voor schuldig hfeld; dat generaal Mercier domheden begaan had by het procesdat by, Billot, de zaak anders zou aangevat hebben en zich van Dreyfus afgemaakt zou hebben door hem ergens heen te zenden, waar hU nooit meer van daan ge komen zou zyn; dat, wat onze defensie be treft.... (Clémenceau drukt deze woorden niet af); dat hy op Clémenceau rekende om

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2