A0. 1898 geze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomnier bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 10 Augustus. N°. 11798 Donderdaj; XI Augustus. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden.1.10. Franco per po6t«.0 1.40. Afzonderlijke Notnmers 0.06. PBIJ3 DER ATWreRTHMTF ftWt Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17|. - Groolere letters naar plaatsruimte. - Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend Eerste Blad. Officiëele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Le den uoodigeD, Daar aanleiding dor vele bij hen inkomende Xacbton, alle ingezetenen, die door de takken der vóór hunne vroriogen staande hoornen verhinderd mochten zijn bij de aanstaande Inhuldi ingsfecsten behoorlijk te vlaggen, uit daarvan vóór 1 Sep tember e. k. aangifte te doen bij den Directeur der Gemeente-werken, opdat het enoo.on der boomen regelmatig knnne plaats hebben. Aan na 1 September inkomende verzoekon m1 niet meer kunnen void,an worden. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Leidon, F. WA8, Burgemeester. 9 Aug. 1898. YAN HEYST, Secretaris. Bargemoeeter en Wethouders van Loiden, Gezien art. 8, 1ste alinea, dor wet vau den 2den Juni 1375 (Staatsblad No. 95), tot rogoling van het toozicht bij bet oprichten van inriobtingen, welke geraar, sobado of binder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algomeene kennis, dat door ben op heden vergunning is verleend aan W. A. F. MARIJT on rechtverkrvjgonden tot het uitbreiden van de kloppcrij, drogerij en bowaarplaats van huid: n ia het porceol Kijfgracht No. 35. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. 8 Aug. 1898. YAN HEYST, Seoretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemoene kennis, dat door RENIER JUYNE, tonende te Kerk-Driel, een verzoekschrift is ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank, Id bet perceel Kerksteeg Wijk III No. 8. Burgemeester on Wethouders voornoomd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 9 Aug. 1898. VAN HEYST, Secrotaris. Iq de gisteravond gehouden zitting van de Kamtr van Koophandel en Fabrieken, voor- gezeten door den heer P. L. C. Driessen, was in de eerste plaats aan de orde de bespreking van de kiezerslijst voor do Kamer zooals die door B. en Ws. ter beoordeeling aan de Kamer was Ingezonden. Besloten werd die lijst na eenige kleine wijzigingen goed te keuren en baar aan B. en Ws. terug te zenden. Ten opzichte eener circulaire van de com missie voer de wereldtentoonstelling (groep 16), houdende verzoek om inlichtingen omtrent verschillende industriëele toestanden, werd besloten daaraan niet te voldoen, als zou die beantwoording te omvangrijk zijn en het daarenboven onderwerpen betreft van to uit sluitend specialen aard. Ingekomen was een missive van de Kamer te Londen, houdende beantwoording van de onlangs aan deze gerichte vraag, waaraan was toe te scbrjjven de achteruitgang van den Nederlandschen kaashandel in Engeland. Uit dat schrijven blijkt, dat die achteruitgang was te wijten aan vier oorzaken, t. w. lo. con currentie; 2o. productie van minderwaardige is in Nederland; 3o. den smaak van het Eogelsche publiek; 4o. den hoogeren prijs, die 10 andere landen wordt betaald. Tot toelichting dezer argumenten wordt aangevoerd Ad lm. De concurrentie geschiedt voorna melijk door Canada, dat door lagere vee- prijzen, goedkoopere landerijen, minder belas ting, grooter formaat van kazen (waardoor deze minder verzorging behoeven), goedkooper hout (dat gelegenheid geeft de kazen in houten doozen verpakt te verzenden), er in geslaagd is een evengoed product tegen lageren prijs op de Engelsche markt te brengen dan waar voor goede Hollandsche kaas kan geleverd wordeD. Ad 2m. Onder minderwaardige kaas worden verstaan de fabriekskaas, die in Engeland is ingevoerd in denzelfden vorm en kleur als de goede Goudsche en Edammerkaas. Daar door werd deze kaas, van afgeroomde melk 'gemaakt en weinig vetgehalte bezittende, go- houden voor gelijkwaardige kaas als de goede, vette Hollandsche kaas. Natuurlijk moest de laatste in discrediet geraken. Ad 3m Het Hollandsch publiek hoeft een voorliefde voor kaas, die in vorm en smaak gelijkt op Cheddar, terwijl de Londensche winkelier Cheddar liever verkoopt, omdat die, eenmaal aangesneden, minder korstverlies geeft en minder snel uitdroogt. Ad 4m. Dit is zeer zeker als de gewich tigste reden te achten. De hooge prijzen, die betaald worden voor Hollandsche kaas in Frankrijk, Duitschland, de Nederlandsche koloniën en elders zijn eensdeels oorzaak, dat de kaas niet naar Londen wordt verzonden, andersdeels een tegenwicht tegen groote ver beteringen, ten einde de verloren markt te herwinnen. Besloten werd dit antwoord te stellen in kaafca vaa den xuivelconsulent den heer J. Rinkes Borger, ten fine van advies omtrent zoodanige middelen, welke kunnen strekken om deu Nederlandschen kaashandel in Enge land weder in eere te herstellen. Tbn slotte was aan de orde een circulaire van de Kamer te Tilburg, gericht aan den Minister van W., H. en N., strekkende Z.Exc. te verzoeken het daarheen te leiden, dat in het vervolg het Daseinen van telegrammen, wier adres is veranderd, kosteloos geschiede. Daar het hier, naar de meening van de Lei:sche Kamer, een onderwerp betreft van niet genoegzaam overwegend algemeen belang, werd besloten dit verzoek dezerzijds niet te ondersteunen. Da vergadering werd hierop na rondvraag gesloten. Voor de akte Fransch lager onderwijs is geslaagd mej. M. F. J. De Vries, alhier. Door den kapitein ter zee tit. comman dant van de Kweekschool voor Zeevaart alhier is hedenmorgen op gebruikelijke wijze uitgereikt do zilveren medaille voor 24 jaren eerlijken en trouwea dienst, met brevet en lint, aan den bij genoemde Kweekschool gede- tachaerden sergeant stuurman v. k. J. J. Ragut; en de bronzen medaille voor 12 jaren eerlijken en trouwen dienst, met brevet en lint, aan den marinier der 2de klasse A. Hol- trop, mede gedetacheerd bij genoemde Kweek school. Voorgedragen is ter benoeming van tijdelijk leeraar in natuurlijke historie aan de hoogere burgerschool voor jongens met drie jarigen cursus te 's-Gravenhage, dr. J. F. Van Bemmelen, leeraar aan het gymnasium. De inschrijvingsregisters, op het Kurhaus en het Oranjehotei nedergelegd ten dienste van HH. KK. HH. den Groothertog van Saksen, Erfprins en Prinses van Baden en Q. D. H. de Hertogin van Mecklenburg, worden geteekend door leden van bet corps diplomatique, verschillende hoofden van Hr. Ms. missiën in den vreemde, hofdignitarissen en hooge civiele en militaire autoriteiten, enz. In bit hotel „Den Ouden Doelen" te 's-Gravenhage zijn aangekomen Prinses Olga Altiéri en gravin Lodovica Cadroeja, geb. Prinses Altiéri van Lucca, en de generaal in het Engelsche leger J. All ward met Mrs. AUward, komende van Londen. Mr. A. F. Van Leyden, consul der Noder- landen te Smirna, is te 's-Gravenhage aan gekomen. Als buitengewoon gezant van Brazilië bij ons Hof zal optreden ridder De Souza Correa. De nieuw benoemde Ruraeensche gezant, de heer J. N. Papiniu, wordt 6poedig in Den Haag verwacht. De hoer W. A. Hienfeld, vice consul van Spanje, is door H. M. de Koningin Regentes van Spanje benoemd tot consul te Amsterdam. Te Scheveningen is gisteren de conferen tie geopend omtrent den internationalen treinen loop, waarop verschillende Europeesche spoor wegmaatschappijen vertegenwoordigd z\jn. Morgen, Donderdag worden de rijtuigen en paarden, ten gebruike van de Vorstelijke familie Van Wied tijdens de inhul igings- feesten, in Den Haag per Staatsspoor aan gevoerd. De directeur generaal van Landbouw, de heer Sickesz, is van buitcnlandsch veilof in Den Haag teruggekeerd. De generaal-majoor Gjjsberti Hodonpyi vertrok gisteren ter inspertie naar Deventer. De jonge beeldhouwer Wortman, die verleden jaar den „prix de Rome" behaalde en een welgeslaagde buste van H. M. de Koningin vervaardigde, is te Rome overleden. Het „Nieuws v. d. Dag" deelt mede dat de Nederlandsche Tooneelvereeniging het seizoen do volgende maand zal beginnen met de opvoering van Bredero's „Spaansche Bra bander," waarin de heer Van Westerhoven de hoofdrol, de hoer Ternooy Apèl den knecht Robbeknol zal spelen. Op de Oosterbegraafplaats by Amster dam is een eenvoudig man begraven en toch was de belangstelling van velen groot; uit alle oorden van het vaderland, uit alle standen van de maatschappy waren mannen byeen- gekomen, om de laatste hulde te brengen aan den heer C. J. Van Spall. Als handwerksman begonnen, heeft hy zich door vlyt en werkkracht tot een schoone maatscbappolyke positie weten op te heffen, zonder dat hy in zyn jeugd een eenigszins wetenschappelyke opleiding had gekregen. Aanvankeiyk werkende in ondergeschikte be trekking by den aannemer der Heldorsche duinwaterleiding (de eerste waterleiding in Nederland), werd hy welhaast de technische exploitant dier onderneming; later was hy de mede oprichter en technische leider der gasfabriek 6a dier plaatse. Da bloeiende yzer- gietery en machinefabriek aan het Nieuwediep had haar ontstaan aan hem te danken, en toen de scheepvaart van het Nieuwediep naar IJmuiden was verplaatst, was hy de oprichter der machinefabriek, waarop Alkmaar thans nog troisch mag zyn. Overal, waar practi6che kennis of ondervinding werd vereischt, was hy de vraagbaak, waar nimmer vruchteloos naar licht werd gezocht, zoo byv. by de Leidsche, Alkmaarsche en Zaandamscbe water leidingen en zooveel andere inrichtingen. Van Spall heeft door zyn volhoudende werkzaamheid, zyn beleid, zyn voorbeeldig trouw en etriyk karakter veel tot stand ge bracht; velen heeft hy verplicht door hen voort te helpen als hy begreep, dat die hulp verdiend en nuttig kon zyn, veel jonge lieden gesteund, indachtig altyd aan de moeilykheden, die hy vroeger zelf had ondervonden. {H. C.) In het gemeenteblad van Amsterdam i6 opgenomen de administratieve verantwoording van do inkomsten en uitgaven der gemeente Amsterdam over den dienst 1897, benevens de rekeniog van den gemeente ontvanger over genoemden dienst, welke B. en Ws. ter voldoening aan de voorschriften van de artike len 218 en 219 der Gemeentewet den Raad aanbieden, en een daarby gevoegde memorie van toelichting. Uit een en ander biykt, dat de rekening sluit met een batig saldo van ƒ617,801.67. Men schryft aan de „Tel.": Voortdurend stggen er van de bewoners der Duitsche grensplaatsen klachten op, wegens het ge sloten houdc-n der grenzen voor het Holland sche vee, maar het scbynt, dat de Duitsche regeering vooralsnog zich doof houdt voor iedere aanvrage tot weder openstelling. Ten einde nu met meer kracht tegen dezen toe stand te kunnen protesteeren, zal er binnen kort te Emmerik oen volksvergadering worden gehouden, om dit voor Coa veestapel zoo be- langryk punt te bespreken en naar krachtiger middelen om te zien, om tot voorgemeld doel te geraken. Het officieele inhuldigingsprogramma maakt geen gewag van gedachtenispenningen strooiende herauten op de pleinen der hoofd stad, afkondigend met luider stemme de go- beurtenis. Het ontbreken der de stad doortrekkende herauten is een afwyking van het programma, in 1849 gevolgd. Prof. G. Van Overboek de Meyer, sedert 1887 corrospondeerend lid van de Koninkiyke Belgische Academie van Geneeskuode, is thans tot buitenlandsch eerelid van die Academie benoomd. Omtrent de diepzee-expeditie is „Insu- linde" in staat gesteld de volgende mode- deeling te doen: Hr. Ms. flottielje vaartuig „Siboga" zal met een volledig état major en bemanning naar Indië varente Batavia wordt het schip buiten dienst gesteld en komt ter beschikking van prof. Max Weber. Behalve de commandant G. F. Tydeman biyven aan boord de luitenants tor zee 2de klasse H. J. Boldingh en C. E. H. Van Heyninga; de derde officier, benevens de officieren van gezondheid en administratie, gaan op andere schepen over. Een particulier doctor wordt in Indië geëngageerd en de be manning zal bestaan uit Javaansche matrozen, die te Batavia worden aangemonsterd. De gewone audiëntiën van de ministers Tan justitie en marine zullen deze week niet plaats hebben. Het stoomschip „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 9 Aug. van Southampton; do „Spaarndam" arriveerde 9 Aug. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, is 9 Aug. Pantellaria gepasseerd; de „Gedó", van Java naar Rotterdam, passeerde 9 Aug. Wight; de „Kanzier" vertrok 8 Aug. van Mozambique naar Rotterdam en Hamburg; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 9 Aug. te Port-Said; de „Prins Maurits", van West-Indië naar Am sterdam, arriveerde 9 Aug. te Havre; de „Herzog", van Oost-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 8 Aug. te Lissabon. Deze brand ontstond door het broeien van het hooi. Naar wy vernemen, was niets ver zekerd. Alhier hebben zich 31 jongelieden aan gemeld voor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht. lioogmade. Alhier is overleden de oudste ingezetene C. Bax, oud-str(jder van 1830 '31, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis, in den ouderdom van 95 jaren. Noordwyk. Gisteren was het de Haagsche processie, die voor de eerste maal ter bede vaart trok naar het gebeente van St.-Jeroen. Ten getale van omstreeks 170 kwamen zy om tien uren 's voormiddags per extra-tram aan, waarna, onder leiding van den eerw. hoer Oudewater, kapelaan der parochiekerk aan de Parkstraat te 's-Gravenhage, tot welke parochie het meerendeel der pelgrims be hoort, de verschillende plechtigheden plaats hadden. Ruim halfvyf werd, wederom onder uitgeleide dor muziek van het fanfare corps, de terugtocht aanvaard. Aan de oproeping ter byeenkomst in het „Hof van Holland", om plannen voor een gemeenschappeiyke versiering enz. der Voor straat te bespreken, was gisteravond slechts matig gevolg gegeven. Daar deze weinig tal- ryke opkomst grootendeels word toegeschreven aan het vage der oproeping, werd een voor- loopige commissie gekozen, bestaande uit de heeren Jhr. Quarles van Ufford, E. De Groot, A. Dorsman, H. B. J. Haanappel en B. Ber- kemeyer, welke heeren eenigen onder de uitdrukkeiyke voorwaarde, dat zy zich voor geen definitieve keuze willen verbinden een nieuwe uitnoodiging voor een, naar zy bopen, talryker vergadering zullen doen. Uit een op gemaakte begrooting kwam men hierby tevens tot de wetenschap, dat de Voorstraat circa 550 Meters lang is. (Er zouden nl., aan weers zijden gerekend, 1066 Meters te versieren zyn). Oudslioorii. De lotring K. Ouwehand,van de lichtiug 1897 dezer gemeente, is voorden tyd van 2 jaar gedetacheerd by het leger in Oost-Indië. Voor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht hebben zich in deze ge meente 12 jongelingen aangemeld. Kynsburg. Gisteren vergaderden by den heer Coster de ingezetonen, die bygedragen hebben voor het feest by de inhulciging van H. M. de Koningin. Besloten werd een school feest te organiseeren, een drietal volksspelen te doen houden door jongens van 12 16 jaar, te trachteD, dat een poffertjeskraam dien dag haar verlokkende geuren op Rynsburg ver spreidt en een yzeren hek om den Wilhel- mina-boom to plaatsen. Ook zal tr een rlng- rydery plaat3 hebben, waarvan do kosten echter niet door het feestcomité gedekt worden. Muziek zal verder de feestvreugde opwekken. "Woubrugge. Aan do goede zorgen van het hoofd der politie, het flink optreden der hoofd-brandmeesters en de medewerking van de landbouwers onderling zal het oügetwyfeld te danken zyn, indien we hier van brand ten gevolge van hooibroei verschoond biy ven. Vooral in het dorp zyn reeds hier en daar bergen uitgegooid en werd door boren en yzers de mate van den broei opgenomen, ten einde te trachten nadeelige gevolgen te voor komen. Zoetorwoudo. De commissie voor de a. s. inhuldigingsfeesten in onze gemeente is geconstitueerd. Zy bestaat uit 21 personen. Eerevoorzitter is de heer J. H. SJicher, burgemeester; verder is voorzitter de heer G. P. Van Outeren, 2de voorzitter de heer W. J. C. Van Bouwdyk Bastiaanse, lste secretaris de heer A. A. Van Gils, 2do secretaris de heer J. C. De Rooy, penning meester de heer J. J. Van Koolbergen. Aan den burgemeester dezer gemeente is verlof verleend om zich gedurende vier weken uit zyn gomeento te verwyderen met ingang van heden. De waarneming zyner betrekking is thans opgedragen aan den oudsten wethouder, den heer C. Lagerberg. Alkemado. De heer H. "Waarle, die ge durende 38 jaren als hoofd der school te Rypwetering met veel yver en toowyding gearbeid heeft aan het heil der jeugd, heeft tegen 17 November a. 8. eervol ontslag aange vraagd. Den waardigen man zy nog menig jaar van welverdiende rust gegund l Bodegraven. Nadat Zaterdagnacht een begin van brand nog tydig kon gebluscht worden in de stoomkuipery van de heeren "W. Ockhorst Co., is Maandagnacht echter een hooiberg van den landbouwer K., in De Meüe, onder deze gemeente, geheel uitgebrand. tot het aannemen der onderscheidingsteekenen achtor bun namen vermeld: jhr. ror. P. H. Gevers Deynoot, te 's-Gravenhage, directeur van liet Kabinet der Koningin, de ver sierselen van groot-officier der orde van het Legioen van Eer, hem door den president der Franscho republiek geschonken; mr. H. J. Dijckmecstor, te 's-Gravenhage, secre taris-generaal van het departement van binnen- landsche zaken, de versierselen van commandeur der orde van het Legioen van Eer, hem door den president der Fransche republiek geschonken dr. W. P. Ruysch, to s-Gravenhage, adviseur voor de medische en veterinaire politie bij het departement van binneDlandsche zakon en inspec teur voor het Staatstoezicht op krankzinnigen en krankzinnigengestichten, en ar. P. J. Kaiser, te Leiden, adviseur-verificateur van 's-Rijks zee- instramenton, beiden de versierselen van officier der Leopoldsorde, hun door den koning der Belgen geschonken. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het in ae maand October a. s. te houden examen ter ver krijging van het getuigschrift van bekwaamheid voor do betrekking van leerling-consul, ten einde bij voorkomende gelegenheid voor een benoeming als zoodanig in aanmerking te kunnen komen, zal plaats hebben op Maandag '24 Oct. a. s. en volgende dagen. Plaats en uur van het examen znllen nader worden bekendgemaakt. Nadere bijzonderheden bevat de ,Sts.-Ct."No.l83. Uit de „Staatscourant." Koninklijko besluiten. Benoemd tot burgemeester: van OosterhesseleD, S. J. M Van Moock, secretaris dier gomeento, en van Leeuwar- deradeel, IJ. Oosterlo; tot adjunct-commies aan het departement van waterstaat, handel en nijver heid mr. J. C. A. Everwijn. De kapitein-luitenant ter zee S. K. Sybrandi, met 23 Augustus a. s. eervol ontheven van hot bevel ovor Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, en dat bevel alsdan opgedragen aan den kapt.- luit. ter zee W. P. A. M. Kluit. Pensioen verleend aan C. G. Van Wijk Werneke of Werneke C. G. Van Wijk, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen en van den waarborg en de belasting op do gouden en zilveren werken f3000; aan J. A. E. Jaegers, commies-ontvanger, 2de categorie, bij 's ltijks belastingen f 402. Aan de na te noemen personen verlof verleend InhnldigiB^sfeeston. De optocht van den Lichtstoet te Amster dam gaat naar alle waarschynlykheil niet door. De deputatio uit de sub comitó's heeft gister morgen haar aangekondigd bezoek by den burgemeester gebracht; zy werd zeer vriende- lük door hem ontvangen, maar do burgemees ter bleef by het eens genomen besluit. Met het oog op de vele diensten, die tydens de Kroningsfeesten van de politie gevergd wor den, durfde de burgemeester de verantwoor delijkheid van het toestaan van vergunning niet op zich nemen. Toch beloofde de burgemeester het hom aangeboden request in overweging te zullen nemen. De deputatie deed den burgemeester opmer ken, dat oen groot aantal burgers zich bereid had verklaard, als commissarissen van orde dienst te doen, waarop de burgervader ant woordde, dat hy zich daarop, indien zich een incident voordeed, niet zou kunnen beroepen. Het denkbeeld om voor den Lichtstoet over militaire hulp te beschikken vond ook geen ingang by den burgemeester; hy voerde bier- togen aan, dat op den avond van den 8sten Sept. de meesto militairen al weer vertrokken zouden zyn, dat ook de militairen vermoeiende dagen hebben. Z. i. zou tegen het houden van dien optocht een paar dagen later geon be zwaar bestaan, wyi de Koningin den Licht stoet, ook al vond die plaats tydens het ver- blyf van H. M. hier ter stede, toch niet zou zien. Ook maakte de burgemeester de opmerking, dat het plan van den Lichtstoet van zoo jongen datum is. Een gegrond bezwaar van de commissie, tegen het denkbeeld, om den stoet na bot vertrek der Koninginnen te doen plaats hebben, spruit voort uit de omstandigheid, dat na het vertrek van H. M. de versieringen en ook do tribunes- worden afgebroken, waar mede de subsidies vervallen, die vele eigenaars van tribunes voor den optocht hebben toe gezegd; dergelijke toezegging is ook gedaan door de H. IJ. S. M., inaien de Lichtstoet ge durende een der officiëele feestdagen plaats vindt. Terwyi do commissie voor den lichtstoet alle pogingen aanwen ft, om de voorstanders er van op te wekken een algemeen request tot den burgemeester te richten, om alsnog toestemming te krygen, maakt een voorzichtig Amsterdammer zich bevreesd voor brand gevaar, als een dergeiyke lichtstoet door do straten zou trekken, als deze met allerlei licht-brandbare stoffen zyn versierd. Deze noodigt daarom alle ingezetenen uit, om zich te onthouden van adhaesie betuigingen aan de commissio. Het hoofdcomité voor de inhuldigingsfeesten te Amsterdam heeft gisteravond vergaderd, om te overwegen, wat gedaan zal moeten wordeD, indien de ontstane werkstaking der timmerlieden blyft aanhouden, en ook do versiering van den weg, welke by den in tocht gevolgd zal worden, niet zal kunnen worden voltooid. Onder de 38 patroons, die hebben toegegeven, is geen enkel lid der patroonsvereenigingen te vinden. De patroons houden de Inhuldigingsfeesten buiten het ge ding en zien in de mislukking der stadsver- siering dus geen reden om do eischen der werklieden in te willigen. Onder deze om standigheden denkt het hoofdcomité voor de inhuldigingsfeesten er aan, het nog niet be stede geld aan de buurtcomité's terug to geven, voorts wat er reeds is opgericht weer af te breken en alleen zorg te dragen, dat langs den weg van den intocht huls aan buis do vlag zal worden uitgestoken.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1