IC. 11772 Dinsdas: 12 JhM. A°. 1898 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Leiden. 11 Juli. Feuilleton. DAGBLAD. PRIJS DEZER. COUR A NT: Voor Lelden per 8 maanden, 1.10. Franco per po6t 1-40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PEU8 DER ADVKR'f'HN'l'I ftw» Van t 6 regels 1.06. iedere regel meer 0.17 J. - Groolera lettere naar plaatsruimte. - Voor het incasseereo buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend Nu bijna overal In onze gemeente de be- I langstelling in de feestelyke viering van de troonsbestijging onzer geëerbiedigde Koningin rich openbaart, o. rn. door plannen tot ver- siering, en illuminatie van straten en grachten, Imeenen commissarissen der Stsdelyko Gas fabriek, dat vanwege deze inrichting ook wol ets gedaan mag worden tot opluistering van Jat leest. ^Bovendien werd de aandacht van commis- jsarissen gevestigd op het feit, dat het schoone Van-der-Werf-park niet zal geïllumineerd, en jdus tUdens de feestelijke verlichting der stad, j welke schitterend belooft te zullen worden, een donkere plek aal vormon in die ver lichting. Commissarissen achten hot daarom wensche- !(jk, dat bet Van-der-Werf park [op den avond van het feest den 22aten September vanwege de gasfabriek worde geïllumineerd, maar willen zonder goedkeuring van den gemeenteraad ^'geen order geven tot het doen dezer buiten gewone uitgaaf. De kosten zulten ongeveer 600 bedragen. il'3 Commissarissen verzoeken mitsdien den IQXUad z(jne goedkeuring aan bovengenoemd voorstel te geven. B. en Ws. deelen den gemeenteraad mede, dat door hen van het denkbeeld met inge nomenheid is kennis genomen. ZU geven mitsdien in overweging, commis sarissen der Stedelijke Gasfabriek tot esne 3. uitgave van 600 voor bovengenoemd doel i wel te willen machtigen. Onder overlegging van het desbetreffend adres van do heeren C. J. Baron Leembruggen, te Leiden, T. A. O. De Ridder, te Katwyk a. d. Rijn, en A. L. De Sturlor, te Velzen, adviseeren B. en Ws. den gemeenteraad de aan adres santen. besluit van 24 September 1896 verleende concessie tot het leggen van rails in den zuidol\jken berm van den straatweg Leiden Alfen, ten einde daarop een stoom tram te doen loopen, onder overigens geheel dezelfde voorwaarden, evenals de minister van waterstaat, voor den tjjd van twee jaren te ie-verlengen, zoodat de vergunning eerst zal ^vervallen, wanneer de geheele lfin niet is voltooid en in exploitatie gebracht binnen vier jaar na de dagteekening der oorspronke- IJjks vergunning. De heeren H. L. Drucker, Th. W. Van Lidth de Jeude en A. v. RbtJn, in de gemeente raadsvergadering van 16 Junijl. benoemd ten omtrent het voorstel van Burg. en BëS "einde va:Weths. van 26 Mei jl. het verslag uit te vat brengen, bedoeld in art. 7 der Verordening pf van 5 April 1894 „betreffende het bewonen van gebouwen, welke, als schadelijk voor de de openbare gezondheid, voor bewoning oüge- nE «chikt zijn", hebben het volgende rapport mt' uitgebracht: By een door hen ter plaatse ingesteld onder in ioek hebben zü geheel bevestigd gevonden de mededeelingen, voorkomende in het verslag v.m de commissie, vermeld in art. 1 der Verordening. Ook ten gevolge van balddadig- 1 e: heden, door omwonenden gepleegd, verkoeren gre: do perceelen thans nog in veel slechter toe- stand dan toen de commissie ze bezocht en beschreef. Naar haer meening zijn de perceelen thans volkomen ongeschikt voor bewoning ze zijn trouwens op dit oogenblik niet be woond en kunnen, met het oog op den algomeenen toestand van verwaarloozing en verval, ook niet de verbeteringen worden aangewezen, waardoor ze voor bewoning ge schikt te maken zouden zijn. De eigenaar, door de comm. gehoord, erkent, dat thana van bewoonbaarheid geen sprake is. Hy meent, dat de mogolykheid bestaat, de per ceelen weder bruikbaar te makèn. De maat regelen, die daartoe noodlg zijn, kunnen even wel, naar het oorJeel der commissie, niet worden gebracht onder de „verbeteringen", waarop de verordening in artt. 7 en 8 het oog heeft; daarvoor zijn ze te omvangryk en te verschillend van aard. Wordt door den ge meenteraad tot onbewoonbaarverklaring be sloten, dan kan de eigenaar alsnog trachten, ter plaatse bruikbare woningen in te richten. Op grond van een en ander geeft de com missie in overweging, het volgend besluit te nemen „De Raad der gemeente Leiden verklaart, dat de perceelen, gelegen in de Gasthuislaan, en genummerd met de nummers drie en vijf, staande ten name van Filippus Jacobus De JoDg, te Leiden, ala schadelijk voor de openbare gezondheid ongeschikt ztyn voor het bewoneD, en dat de gebreken, waardoor die ongeschiktheid wordt veroorzaakt, niet vatbaar zijn voor verbetering; „Bepaalt, dat deze twee perceelen door de bewoners moeten worden ontruimd binnen twee weken, te rekenen van den dag, waarop afschrift van dit Raadsbesluit, blykens proces verbaal van den door Burg. enWeths. daarmede belasten beambte, aan den eigenaar en aan den hoofdbewoner van ieder perceel zal zijn medegedeeld of aangeboden. De commissie van financiën heeft geen bedenkingen tegen de door regenten der Roomsch-KathoJteko armen en van het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis ingediende staten van af- en overschryving, den dienst 1897 betreffende, en adviseert tot goedkeuring. Den gemeenteraad wordt door B. en Ws. ter vaststelling aangeboden oen staat, strek kende tot voldoening uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, dienst 1898, van een bedrag van f 1000 ten behoeve van de weduwe C. Stol, geb. Hillegonda Horreur, wier echtgenoot op den 4den Juni jl. by het uitvoeren van werkzaamheden ten dienste van de gemeente het teven verloor. Deze uitkeering is gegrond op de bepaling van art. la der Verordening van 6 April 1898. Op den post voor Onvoorziene Uitgaven is nog een bedrag van 28,329 beschikbaar. De commissie van financiën heeft tegen dit voorstel geen bezwaar. Aan het eerste toelatingsexamen voor het gymnasium alhier, dat gehouden is 7, 8 en 9 Juli, werd door 24 adspiranten deelge nomen. Van dezen slaagden voor de eerste klasse: A. Van Bonten, F. Boele, K. A. H. Coebergh, P. J. Dee, D. Doyer, H. P. Fortgens, C. J. Francois, M. H. Godschalk, Jeannette G. H. Hovens Gróve, J. P. B. De Josselin de Jong, J. J. Kloots, A. Massink, W. H. H. Middendorp, J. Van Muiden, P. S. Oberman, H. J. Van Oordt, Elsa R. Oppenheim, A. Pyper, W. A. Tioloman en C. E. W. J. Veit. Afge wezen werdtn 3 candidaten. Voor de vijfde klasse werd toegelaten J. J. Tichelaar. Wy vestigen do aandacht op het extra- concert, dat hedenavond door de Beiersche infanterie kapel in uniform in den tuin van „Zomerzorg" zal gegeven worden. Wy doen dit met des te meer genoegen, omdat volgens de berichten, de kapel o. a. by haar optreden in den Haagschen Dierentuin zeer veel succes heeft behaald en omdat er ia do natuur eindeiyk eenige verbetering schynt te zyn ingetreden, zoodat men 's avonds buiten zittende, niet meer zal behoeven te rillen en te beven. En zoo kan een vertoef van een paar uren in den met zooveel zorg onder houden tuin onder het gehoor van schoone muziek byzonder veel aautrekkelyks aanbieden. In den book- en kunsthandel van Blan kenberg Co., op de Mare alhier, is goótaleerd en verkrygbaar een prachtig medaillon van Koningin Wilhelmina, in passend encadrement, zeer zeker het best geiykend van al hetgeen tot heden is verschenen, 't Is een waar kunstwerk, dat den naam van Ant. Latour alle eer aandoet. Zoo iets is een waar salon artikel. Aan het gymnasium te Haarlem werden van de acht leerlingen der 2de klasse er vyf bevorderdS. v. d. Bergh, I. W. Eekhout, G. W. W. C. Van Höevell, H. G. De Jongh on G. J. U. Palm; 2 voorwaardelijk en 1 word afgewezen. De tiende algemeene vergadering van „Effatha", Vereeniging tot bevordering van Christeiyk onderwys en opvoeding voor doof stomme en blinde kinderen en jongelieden, zal gehouden worden op Woensdag 13 Juli, des voormiddags te elf uren, in bet gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21, te Leiden. Deze vergadering is toegankelijk voor leden en belangstellenden. Des middags zal een openbare les plaats hebben. Op Dinsdag 12 Juli, des avonds te acht uren, den avond vóór den dag der algemeene ver gadering, zal insgelijks te Leiden, in do Pieterskerk, een bidstond gehouden worden voor bet werk der barmhartigheid in het algemeen en in het byzonder voor den arbeid ten behoeve van doofstommen on blinden. In dezen bidstond zal voorgaan ds. A. H. Van Minnen, van 's-Gravenzande. In tegenspraak met een Ingezonden be richt deelt het „Vad." mede, dat het gedenk- teeken op het Regentessepleia te 's-Graven- hage binnen korten tyd zal verryzen. Het daartoe aanvankeiyk uitgetrokken bedrag is aanzieniyk verhoogd en het werk opgedragen aan den beeldhouwer Odó en den architect Du Rieu. Enkele weken geleden is het monu ment, op 1/10 der ware grootte, in klei, aan het oordeel e6ner commissie onderworpen. Uit het zeer gunstig oordeel dier commissie mag de gevolgtrekking gemaakt worden, dat hot gedenkteeken, alhoewel niet het meest kostbare, zeer zeker een der sieriykste monu menten in onze residentie zal worden. Het Koninklyk Instituut van Ingenieurs heeft ia zyn vergadering van Zaterdag met algemeene stommen op twee na aangenomen het door den Raad van Bestuur ontworpen reglement, waardoor de mogeiykheid wordt geopend om te komen tot een fusie met andere technische vereenigingon. Volgens het „Haagsche Dagblad" is door de Club der leden van do rechterzijde der Provinciale Staten van Zuid-Holland een poging gedaan om in overleg te treden met de liberale club, betreffende de benoeming der leden van Gedeputeerde Staten. Onder verwyzing naar hetgeen ten dien opzichte geschiedt in de provinciën, waar de liberalen in de minderheid zyn, werd in over weging gegeven thans, met het oog op de eventuoele herbenoeming van mr. Goekoop, een plaats in te ruimen aan de rechterzijde, om later, by mogelyko tusschentydsche vaca ture, een tweede plaats beschikbaar te stelten. Daar de rechterzyde thana 36 leden telt, meende men, dat dit verlangen biliyk is. De liberale meerderheid heeft echter geweigerd tot een dergelyke regeling mede te werken. De heeren jhr. Hartsen en Van der Vliet, te Amsterdam, die wegens het niet ontvangen van hunne dames ten Hove, iu hun qualiteit van onder-commandanten der eerewacht hun ontslag namen, hebben hun ontslagaanvrage ingetrokken, ofschoon aan bun verlangen niet is kunnen voldaan worden. De eerewacht zal ook in de kerk dienst doen. Zy zal daar aan de zyden van den troon tot aan den uitgang der kerk, met uitgetrokken dogen tydens de plechtigheid, geposteerd zyn. Nv. d. D.) Het weekblad „De Hervorming", toe juichende, dat op 31 Augustus, ter gelegenheid van Koningin "Wilhelmina's troonsbestygiDg, overal in den lande godsdienstoefening zal worden gehoudc-n, maakt de opmerking, dat men daarby in garnizoensplaatsen, waar parade gehouden wordt, onwillekeurig den militairen zou beletten aan die godsdienstoefoning deel te nemen. Het blad geeft daarom in overweging die parade by uitzondering eenige uren later te stellen dan gewooniyk. Naar wy vernemeD, bestaat by de Regeering het voornemen over te gaan tot wyziging van art 44 van het algemeen reglement voor het vervoer op de spoorwegen (vervoer van ontplofbare stoffen betreffende). (N. R. G Do candidatuur van mr. G. J. Goekoop voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland in het district Brielle is gesteld door 625 kiezers, die van den heer A. R. VanBeekum Maurisse door 46 en die van den heer D. Breesnee door 44. Beroepen is by de Ned.-Herv. Gem. te Joure ds. A. W. Voors, te Heinoo. De Sultan van Siak kwam Zaterdag middag te Rotterdam van Dordrecht aan, ver gezeld door den assistent-resident G. A. Schouten en de heeren A. G. Kröller, chef der firma Müller en Co., en De Jong, oud- directeur der Nederl.-Indische Stoomboot- Maatschappy. By den heer Kröller werd ge luncht en daarna een rytoer door de stad gemaakt. De heeren Kröller en De Jong ver gezellen den Suitan naar Londen, werwaarta hy p?r „Batavier III" vertrok. Het stoomschip „Spaarndam" vertrok 9 Juli van Rieuw-York naar Rotterdam; da „Sumatra", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Juli Perim; de „Ardjoeno", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 8 Juli Gibraltar; de „Bromo", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 6 Juli Ouessant; do „Kaiser" vertrok 9 Juli van Amsterdam naar O.-Afrika; de „Godó", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 9 Juli van Padang; d© „Prinses Sophie", van Batavia naar Amster dam, vertrok 9 Juli van Genua; de „Rotter dam", van Rotterdam naar Nleuw-York, passeerde 8 Juli Lizard; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 8 Juli te Padang; de „Smeroe", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 9 Juli van Perim, de „Telemachus", van Amsterdam en Liver pool naar Batavia, arriveerde 8 Juli te Singapore; de „Bundesrath", van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hamburg, passeerde 9 Juli Dover; do Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 10 Juli te Southampton; de „König", van Oost-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 9 Juli te Lissabon; de „Prins Willem III" arriveerde 11 Juli van Suriname te Amsterdam, Noordwyk- Mej. A. E. De Grave, tydelyk werkzaam aan het instituut „Noord wyk", is benoemd tot onderwyzeres te Haarlemmermeer (naby Halfweg). Hit do „Staatscourant." Kon. b o sluiten. Benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Appingedara, mr. J. D. Wichers, te Appingedamm hot arrondissemert Onderdcndam, P. E. Bos, te Groningen. In zijn rang overgeplaatst bij het wapen der infanterie van het leger in Nod.-Indië, de tweede luitenant H. J. J. Van Voorthuyson, van het lste reg. infanterie. Pensioen verleend aan J. J. Van Leeuwen, wed J. Koudij9, commies 1ste klasse bij 's Rijks belas tingen, /240; M. E. Schneider, wei mr. P. C. W. of mr. P. G. Kluit, griffier bij het kanton gerecht te 's-Gravenhago, ƒ400; J. H. Hunton wed. F. J. Kloot, rijksveldwachter (brigadier)- ƒ194; F. W. J. Thörig, wed. N. Epkema, militie* commissaris, 225; J. M. L. Van Asperen Ver vonne, wed. N. De Jonge, protestantsch godsdionst* leeraar bij do gevangenissen te Utrecht, ƒ240, W. J. Van der Vogt, wed. J. A. Fricke, teekonaar van het kadaster, ƒ400; A. M. Goerts, wed. J. K, H. Vreydenberger of Vrijdenberger, brievengaar der, ƒ259; H. O. Jongejan, wed. C. Vis, directeur van hot rijkstelegraafkantoor te Breda, ƒ720; J. S. Van Zwet, wed. J. A. Weinberg, hoofdopzichter bij de landsgebouwen, ƒ1050; C. A. M., L. H. en A. C. Plas, kindoren uit het huwelijk van wijlen C. Plas, laatstelijk bewaarder in de strafgevangenis te Goes, met wijlen C. F. Van den Broecke, ƒ96; A. C.f J. A., W. E. on W. Bunders, kinderen uit het huwelijk van wijlen den rijksveldwachter W. Banders, met wijlen E. H. Tribulet, ƒ160. Bij beschikking van don minister van mariuo is de klerk bij 's Rijks werf te Hellevoetsluis M, J. Polak, met ingang van 1 Augustus a. s., over geplaatst naar 's Rijks werf te Amsterdam. De gewone audiëntiën van de ministers van oorlog en van waterstaat, handel en nijverheid zullen deze week niet plaats hebben. n ';lv HEIDEROZEN. 23) d Zy keek daarby naar twee harer kinderen, rh( die in haar nabyheid speelden. Den kleinsten jongen had Liza op den arm, hy had beide armpjes om haar hals geslagen en drukte zyn blozend gezichtje tegen het harel „Altijd by tante Liza biyven," zei hy; „tante Liza liefhebben l" dat is het," voegde Lora er by, „dat maakt je gelukkiger dan my, omdat alle menschen je liefhebben en ge weet, dat je nooit iemand ergert of ongeduldig maakt of kwelt, zooals ik vaak doe. Maar zie je, Liza, één ding ontbreekt je: één menscb, dien je meer kunt liefhebben dan alle anderen, een man,, dien gy, zooals geen ander, gelukkig zoudt maken; zulk oen man hoop ik altyd nog voor je, zooals myn Harald is. O Liza, wat zou er van my geworden zijn zonder Harald! Hy is het, die my tot God gebracht, die my geholpen heeft myn ongeduldig, over- moedig hart te temmen en myn wil to 3& buigeD, ofschoon lang altyd nog niet zonder ®3, veel wankelen en terugvallen! Doch met myn laatsten ademtocht zal ik nog den dag zegenen, >3waaroP ik Haralds vrouw werd." if Liza verborg haar vochtige oogon in de lokken van het kind, en een stil dankgobed steeg uit hsur hart op t at Hem, Die haar offer genadig had aangezien. .66. No unr-' vet IB'ïft 78 Lora viel het zeer hard, dat haar man haar by haar bezoeken aan haar familie nooit ver gezelde; maar eerst moest dit achterwege blijven met het oog op zyn bejaarde ouders, en na bun dood waren het velerlei hinder nissen in zaken, die het hem onmogelijk maakten. Liza echter verheugde zich over de schrifte lijke en mondelinge schilderingen harer zuster over zjjn arbeidzaam en wetkdadig leven, over de liefde en vereering, die zijn ondergeschikten hem toedroegen, en bet geluk, dat hü in zijn kinderen en zijn huiselijk leven vond. En wederom, na verloop van jaren, waren de zusters bij elkander, ditmaal echter in rouw en tranen. Lora had haar nu volwassen kinderen aan de hoode van haar man ovorgelaten en was alleen, dag en nacht doorreizend, naar bet sterfbed van haar moeder gesneld. Nog werd het haar vergund, de laatste verzorging met haar zuster te deelen, den laatsten zegen der stervende te ontvangen; toen drong zy met het aanwenden van al haar overredingskunst er by Liza op aaD, haar naar beur woning te vergezellen. Maar Liza bleef by haar weigering. „Ik ben te zelfstandig, Lora," zeidezy, „en te oud, om myn onaf hankelykheid prys te geven." „Te oud, Liza? Hoe kun je dat zeggen 1 Dan moest ik het ook zyD, en daarvan wil ik nog nieta weten, ondanks myn volwassen zoons." „Dat is iets anders, een getrouwde vrouw is altyd jonger of gaat althans er voor door dan een oude vrystor. Maar wü, oude jonge juffrouwen, zyn er daarom toch ook op gesteld, ons eigen, al is 't nog zoo klein en bescheiden, tehuis te bezitten." „Ja, als het nog het oude thuis, het oude „Hsiderode" was 1 Dat zou ik me nog laten welgevallen 1" zuchtte Lora. „Het geliefdo oude „Heiderode" I" herhaalde Liza met tranen in de oogen. „Ik kan je niet zeggen, Lora, hoe zwaar my de gedachte valt, dat ons lief vaderhuis zoo van de eene hand in de andere gaat." „Ja, oom Brackhof heeft zich in het bezit niet lang mogen verheugen, en zeker te recht, want Harald ia vast overtuigd, dat hy papa's argloosheid misbruikte voor zyn hebzuchtige doeleinden. Het vervolg heeft het dan ook uit gewezen; Harald meent, dat er slechte ge ruchten over hom tot onthulling gekomen zyn; anders had hy het land niet zoo spoedig verlaten; nu i3 by misschien al lang dood." De aankomst van ean brief brak het gesprek der zusters af. „Van Harald," sprak zyn vrouw; „ik ben nieuwsgierig te vernemen, wat hy antwoordt ep myn mededeeilng, dat ge steeds nog weigert by ons uw intrek te nemen; hy zal er gewis evenzeer over ontBtemd zyn al3 ik." Zy laa vluchtig den brief door, terwylLiza zich naar een andere kamer begaf. Opeens riep zy; „Liza, Liza, kom, o kom, on lees jielf 1" En met tranen in de oogen, waarachter evenwel de vrengde doorschemerde, reikte zy haar zuster den brief. „Ik k3n my uw teleurstelling best begrüpsn, lieve Lora," las zy, „omdat onze zuster u niet naar hier volgen wil, doch haar redenen beaam ik ten volle, zoomede haar wensch haar eigen onafhankelykheid te bewaren. Mij echter wil 't voorkomen, dat de tweelingroos lang genoeg binnen de muren eenor stad geleefd heeft, waar zy, dat weet ik, zich nooit thuis kon voelen. Zou zy dan nu niet, nu zü haar laatsten dierbaren kinderplicht vervuld heelt, naar haar heide willen terugkeereD, om daar verder te werken en te leven onder het nieuwe geslacht, gelyk zy het eenmaal reeds half al9 kind onder het oude gedaan heeft? In de bepaalde ver onderstelling, dat gy er niet tegen zoudt zyn, heb ik namelyk in den laatsten tyd Btappen gedaan, om het huis „Heiderode", welks laatste eigenaar gestorven is, aan te koopen. Hedenmorgen vernam ik positief, dat het my gelukt is; het koopcontract is gesloten, het landgoed „Heiderode" behoort ona. Daar wy echter zolven daar niet leven kunnen, en onze zoons het voorshands ten minste niet kunnen overnemen, de eeD, doordat hy hier ons tweede landgoed gaat beheereo, de ander, omdat hy nog te jong ia zou ik door u onze lieve zuster wel willen verzoeken, ofzy in onze plaats die taak wil overnemen. Het land en de menschen zyn baar immers boter dan iemand anders bekend, haar bekwaamheid in bet beheeten der zaken herinner ik my nog van vrosger; bovendien weet ik reeds een flinken inspecteur, die haar ter zydo kan staan, zoodat aan haar slechts het opperbewind ver-, valt, dat haar, naar ik verwacht, geen al r groote inspanning kosten zal." Liza's tranen beletten haar verder te lozenj „Heiderode," het geliefde vaderhuis 1 Het was haar als eon droom, dat zu daar in de van ouds bekende omgeving besturen en, zoo God wilde, haar dagen in vrede besluiten zou. En de hand, waaruit zy die Bchoone gave ontving, was immers voor haar en bleef tot den laatsten ademtocht de dierbaarste op aarde, de band, die het haar van een dubbelo waarde maakte zulk geschenk aan te nemen I Lora zag haar gemoedsbeweging. „O, Lizai" riep zy, terwyi zy haar zuster in haar armen sloot; „hoe gelukkig ben ik' O, als mooder dat nog had mogen beleven!'', „Zy weet het gewis," sprak Liza. „Ja, ja, ik geloof het ook," ging Lora voort, „en hos ovorheeriyk van Harald ons beiden zoo te verrassen! Lykt het niet precies op hem dit zoo in alle stilte af te maken? Ea nu alle3 in orde is, deolt hy het ons mede, alsof zoo ieta vanzelf sprak." „Ik weet het niet, of zoo iets ln zyn aard ligt," hernam Liza, toen haar zuster een ant woord scheen te verwachten; „ge vergeet, Lora, dat uw man thana bezwaarlyk nog dezelfde iB, zooals hy in myn herinnering leeft; voor my is hy altyd nog de joDgellng Harald, zooals hy destyds voor de eerste maal by ons kwam." Stol volgt

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1