(Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§or* en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. N'. 11771 Maandag 11 «Juli. A°. 1898 LEID PEUS DEZKB OOTJEANTl Voor Lelden per 8 oiaanaea. f 1.10, Franco per post 1.40. Afaonderiyke Hommers 0.06. PRIJS OER ADVEBTENTTÊN t Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer 0.17 J. Groctero letters naar plaatsruimte. - Voor het Incase oer oo bulten de stad wordt ƒ0.05 berekend Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Leiden, 9 Juli. De uitslag van hat toelatingsexamen tot de Hoogt ra Burgerschool voor Jongens te Leiden is als volgt: Aantal candldaton voor de 1ste klasse 54. Toegelaten 36, voorwaardelijk 3, Afgewezen 15 ToegelatenJ. Van Halmael, J. A. A. Blank waardt, A. Korevaar, E L. Masthoff, C. Korte- weg, F. H. L. Dillié, P. Klinkenoerg, P. J. Van Hoeken, G. S. Overdiep, J. W. Bokhorst, F. J. Rienks, H. N. Tetterode, L. Van der Goes, J. P. W. Keuls (voorw.), J. J. Van der Lee, Lidia A. C. Pel (voorw.), J. A. Kok, F. H. Boldert, A. Parmentier, W. L. Rietdyk, A. L W. E. Van der Veen, J. Elgeman, N. J. A. Taverne, F. C. Verbeek, W. J. P. Dries80n, D. Ouwehand, H. Lucht, F. G. De Wilde, A. Cahen, W. Mooy, A. E. Zandvoort (voorwaird.), G. A. Calkoen, K. A. Hor;t, J. A. Riedel, M. J. Krier.s, A. L Steffelaar, Dora W. M. Mulié, T. J. Lekkerkerker, C. De Groot, J. Ouwehand en J Milikan. 2de kl.1 candMaat, afgewezen. 3do kl 4 can iidaten, waarvan 2 afgewezen en 2 toegelat' n, namelijk Dirkje v. d. Kloot en AnDie Van Pienbroek voor alle vakken, behalve de wiskunde. 4de klasse: 2 candidaten, afgewezen. E Door den hertog De Loubat, te Parijs, ie aan de Universiteitsbibliotheek te Leiden ten geschenke aangeboden een exemplaar van de op zjjne kosten vervaardigde photo chro- mographische reproductie, getiteld„II manos- critto Messicano Borgiano nel Museo Etno- grafico della S Oongregazione di propoganda flde" (Rome 1898) Don schenker is daarvoor de dank der Regoering betuigd. I By de examens in boekhouden en handelscorrespondentie voor de praktyk, van- fWege de Vereeniging van leeraren in het ekhouden te Amsterdam gehouden, zijn eslaagd voor boekhouden de hoeren W. M. Hackfoort en P. A. A. v. Loon, van Leiden. I Door curatoren dor gemeenteiyke uni versiteit te Amsterdam worden voor de ver- J vulling der vacature van gewoon hooglocraar In de Grieksche taai- en lett-rk unci e, ontstaan door het eervol ontslag, verleend aan dr. S. A. Naber, aanbevolen dr. Koenraad Kuiper, leeraar aan bet Gymnasium te Haarlem; dr. J. C. Vollgraff, hoogleeraar aan de vrye unl ▼ersiteit te Brussel; dr. D. C. Hesseling, privaat-do .-ent aan de ryks-universiteit te Leiden. Tot H. M. de Koningin-Regentes zal een adres gericht worien door het uitvoerend coraitó en afgevaardigden van do commissies, welke uit de burgerij to Scheveningen zyn gevormd voor de bevordering harer belangen in zake een visschershaven aldaar. 1 Daarin wor t dank vertolkt voor het biyk van medewerking door Harer Majesteits Regee ring zoo overtuigend geschonken in zake den havenaanleg, t.rwyi ten slotte Harer Majesteit het verzoek wordt gedaan, dat liet Haar moge behagen, in verband met de voor waarde, coor den Haagschtn Gemeenteraad gesteld, nl. dat de bouw en bet onderhoud van de buitenhaven voor rekening van het Rijk geschiede, H-ren onmisbaren steun te willen verbenen tot het tot-stani-komen van de visschersbaven. Ook aan do Provinciale Staten wordt een dras gerkht met het verzo;k het vroeger genomen besluit tot verleening van 3 ton subsidie gestand te doen. Aoressen in gelyken zin zijn reels ver zonden door de vereniging „Schevtningen's Bel ng". In de vergadering der Eerste Kamer van Dinsdag 12 Juli, des voormiddags te elf uren, komen o. a. in de daarby vermelce volg orde, on.erstaande ontwerpen van wot in behandeling: goedkeuring der sanitaire con ventio van Venetië; regeling van de wyze, waarop door de daartoe verplichte Ryks- ambtenaren ten behoeve van den Staat zeker heid wordt gesteld; regeling er personeel© belasting naar den grondslag rywielen; overeenkomst met do Stoowva;.rfcuaaatschappy .Zeeland"; Noord-Oosterlocaal-spoorweg; voorzi niog in de verdediging van de Noord zeekust in Noord Holland. Na afloop komen aan de orde de interpel latie van den heer Fransen van de Putto, houdende verzoek aan do ministera van watrr- 8taat, handel en uy verheid en van oorlog om inlichting over een contract tot uitkering van een subsidie aan het hoogheemraadschap Delfland in verband met den toestand van het boezemwater van Delfland, en de interpellatie van den heer Bergsma, houdende verzoek aan den minister van buitenlandsche zaken om inlichting of een bericht in de Nederlan 'sche Staatscourant van 16 Juni 1898, aanl iding zou kunnen geven om aan do Bd gische Regeering te verzoeken de Belgisch-a grenzen voor den invoer van vee uit Neder land open te stellen. Tot predikant by de Ned.-Herv. Gem. te Blokzyl is beroep n ds. C. Spoelstra, te Pre toria (Transvaal), eertyds pre.ikant to Zoeter- woude. Ds. J. H. Donner Jr., predikant te Nieuw- dorp, is beroepen by de Geref. Gemeente te Amstelveen. B.dankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. tu Harderwijk door dr. E. W. J. Posthumus Meyj s, to Heinenoord. De kapt. Giel, van het 4de reg. inf. te Gouda, is overgoplaatst by het 2de reg. inf. Geslaagd zün voor het notaris-examen, eerste gedeelte, de heeren M. J. Telchuys en F. W. Riod, van 's-Gravenhage; L. Volkers, van Steen wyk; A. Van Riel, van Zaandam; J. B. A. Dericks, van 's-Hertogonbosch; Th. C. L. Smit, van Koog a/d. Zaan; P. J. A. Adriani, van Almeloo; H. C. Labberton, van 's Graven hage; A. L. H. Bingen, van Roer mond. Tweede gedeelte, de heeren F. H. Gerritsen, van 's Gravenhage; C. E. De Jonge, van Harderwyk; J. W. E. Duys, van Grave; Ph. J. Van der Werf, van Utrecht; M. W. A. Van Traa, van Rotterdam; P. Van de Steeg, van Deventer; W. E. Vos, van Amsterdam; W. Smits, van Hareerwyk, en G. J. Lysen, van Vianen a/d. Lek. De verjaar-ag van H. M. de Koningin- Regentes zal te Baarn feestelyk gevierd wor den. De vereeniging tot verfraaiing van Baarn en tot Levor.ierii.g van het vreemdelingen verkeer z.l 's avonds 2 Augustus in het Wilhelmina-park een schitt- rend vuurwerk ontsteken, w.<arby zi.h 2 muziekcorpsen zuilen coen hooren. By de begrafenis van majoor W. A. Van Rees, gisteren te 's Gravenhage, waren onder meer tegenwoor ig jj waarnemende voorzitter d^r Rek nkamer, de heer Van Vliet, met de leden Becking en Lebron de Vexeld, hoofd ambtenaren en oud-ambtonaren, generaal Ver- spyck, de vice-aUmjraal Macleod en de oud kolonel St-op. Generaal Verspyck wytlde eonige hartelyke woorden aan de nagedachtenis van den ont slapen vriend, een bekwaam officier, Staats arabUnaar en schryver; 'als superieur een raenscb, die de algeineene hoogachting genoot Door wylen jhr. L. D. Rutgers van Rozenburg, in levoii wethouder der gemeente Baarn, zijn aldaar de volgende legaten ver maakt: aan de Ned.-Herv. Kerk 4000, aan de Herv. diaconie 3000 en aan de Amalia- bewaarschool eveneens 3000, alles vry van successie rechten. Door den minister van oorlog Is aan verschillende hoofd- en verder officieren der aienstcoende schutteren vergunning verleend om de gioote najaarsmanoeuvres der 2de en 3de divisie infanterie by te wonen. De luit. kolonel W. G. L. F. F. Van Hoogcnhuyze, chef van den staf in do stel ling van Amsterdam, is aangewezen om van 11 tot 18 Soptemcer de manoeuvres van het 8ste en 13de legercorps in Frankryk mede te maken. By de officiöal'ê canoidaatatelling voor de Prov. Staten van Zuid-Holland in het district BriJle zyn als candi aten opgegeven de heeren mr. G. J. Goekoop (lib.), or. T. Breesnee (lib.) en A. R. Van Beekum Maurisse (antir.). De oud-stry. er W. Rotteveel, drager van het metalen kruis, is te Deventer op 86-jarigen leeftyd overleden. Te Maastricht zullen van 13 16 Aug. groote feesten plaats hebben ter gelegenheid van de IXde jaarlyksche algemeens vergade ring der afdeelingen van den NeJerlandschen en van den Koninklyken Belgischen Bond van oud onderofficieren. Van verschillende zyden zyn voor den daaroy te houden schietwedstrijd medailles, om als pryzen te worden uitgereikt, ingekomen. Het eere-comitó bostiat uit leden van de Eerste en Tweede Kamer, van ue Provinciale Staten van Limburg, van den ge meenteraad van Maaslricht, enz., met den Commissaris der Koningin in Limburg als voorzitter. De heeren T. Bos, uit Groningen, A. C. Bonger, uit Amsterdam, G. Keulen, uit K'.rke- rade, en W. De Haas, uit Rheneü, zyn geslaagd voor bet examen als electrotechnlsch ingenieur aan de Königl. Technische Hochschule te Aken. Te Rotterdam is benoemd tot leeraar voor geschiedenis aan de H. B.-S. met ö-j. c. voor jongens ar. C. Te Lintum, te Enschedee tot leeraar in de Fransche taal aan aofl. B.-S. met 5 j. c. de heer F. W. Leeman. Ndar men de „N. R. C" meedeelt, zyn by -.e Verocnigde Tooneelisten te Rotterdam geëngageerd mejuffrouw Betsy Beekman, die dezer dag n tot i e hoogste klasse der Tooneel- 8chool weri toegelaten met een eersten prys, en ue h er C. M. Van Hees. Naar wy vernemen, hebben zich voor het afltgg n van de notariële examens 401 can idaten aangemeld. (Arnh. Cl.) By de Staatsspoorwegen is benoemd tot ingenieur by den ci nst van weg en wer ken de a junct ingenieur 1ste klasse M L. Blculand van Oordt. M-n schryft uit Middelburg van gisteren In esn lan -auer kwam de Sultan van SLk hedenmiddag hier ter stede te vier uren aan. Z. H. was vergez.ld van den heer C. L. Van Woelderen, directeur van de Maatschappy Zeeland." Eenige bezienswaardigheden hier ter stede, o. a. het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, werden door den vorst met belangstelling bezichtigd. Per trein van zes uren keerde Z. H. naar Dororecht terug. Gisteravond is per trein 8 der S.-S. to Dordrecht in het hotel „Ponsen" de Sultan afgestapt. Veel belangstellend publiek was op perron en stationsplein aanwezig. Z. M. zal lieden aan de glasblazerijen vaa den heer J. J. Bouvie een bezoek brengen. Het stoomschip „König", van Oost-Afrika naar Rotterdam on Hamburg, passeerde 8 Juli Gi raltar; de „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 8 JuliPrawlepoint; do „Agamtmnon" vertrok 6 Juli van Batavia naar Amsterdamde „Burgemeester Den Tex" vertrok 9 Juli van Amsterdam naar Batavia. Alkeniado. Als een bijzonderheid zy ver meld, dat het aantal geboorte-aangiften by den Burgerlijken Stand, hetwelk in deze gemeente met eeD bevolking van 4357 zielen, minstens 12 per maand beloopt, over de maand Juni slechts 5 bedroeg. Katwyk. In plaats van wylen don heer F. Meyer werd tot hooikeurder te Katwijk aan oen Ryn aangesteld Jt>. v. d. Gugtcn Johz, tcrwyl tot hoofdman dor pompers by de brand spuit aldaar benoemd werd A. Korpelshoek Cz. Alle bomschuiten alhier hebben thans de kantvisschery geëindigd; nog een twintigtal staat aan het strand, waarmede men druk in de weer is voor het maken der toebereidselen voor üo haringvis8chery. Van de bommen, die reeds vroeg naar laatstgenoemde visschery waren vertrokken, komen zoo nu en dan be richten aan, waaruit is af te leiden, dat tot heden de vangst nug niet aanzienlijk ie. De bloem.oll-.nkweeker C. W. Jr. alhier viel gisteravond in den Ryn en werd weldra door twee personen, die in zyn nabyheid vertoefden, op het droge gehaald. Koudekerk. By de stemnnng voor een lid van den R3aa dezer gemeente zyn uitgebracht 115 gelcige stemmen, waarvan op do heeren: Ph. Qualm 51, P. De Graaff 31, J. Van Omme- ring 16, A. Goemans 10 tn J. Van Wensveen 8. Op Vryoag 15 clczer zal etn nerstemming tosechen de twee eerstgenoemden plants hebb> n. Nieuwkoop. In het eerste halfjaar werd op het hulpkantoor te Nieuwkoop ingelegd f 10,137.721/,, verdeeld over 231 inlagen, en ttrogbutaald 5365.47, verdeeld over 60 terugbetalingen. Aangevraagd werden 58 nieuwe boekjes. Noordwykorhout. Door Burg. en Woths. ia bek-nd gemaakt, dat de gemeente-rekening over 1897 aan den Raad is overgelegd, tot 19 Juli ter gemeente-secretarie ter lezing ligt eo tegen betaling der kosten verkrygbaar is geöteU. Oudshoorn. Alhier zal 20 Juli a. s. tua- schtn 2 en 3 uren gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie. Rynsburg. De leden der feestcommissie by gelegenheid van de a. s. inhuldigings plechtigheid, die niet hebben bedankt als zoodanig, hebben zich per circulaire tot de ingezetonen gewend, waarin zy mededeelen, dal in den loop dezer maand de gelden zullen geïncasseerd worden, waarvoor men zich by inteekeniDg heeft verconden. Als voorloopig programma stelt de commissie zich voor het plaatsen van een yzoren hek om den Wil- helminaboom, schoolfeesten en bedeeling der armen. In een algemeene vergadering van allen, die hebben bygedragen, zal het feest programma worden vastgesteld. Roelof-Ajendsveon. Voor de ontvangst van Rynland8ch bundergeld zal door den rent meester van dat waterschap of diens gemach tigde alhier zitting worden gehouden ten lokale van don heer Marinkelld op a. s Maan dag 11 dezer. Aan het postkantoor Roelof-Arendsveen en de aaaronaer russorteerende hulpkantoren werd gedurende het 2de kwartaal van 1898 by do Rijkspostspaarbank ingelegd 6416 44; terugbetaald f 20,724.25. Bet laatste, dan dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 1S9. Ter-Aar. Deze week had alhier door hot bestuur van den Noordefndschen polder de opneming plaats van de nieuw gebouwde schutsluis aan het Papenveer in deze ge meente. De sluis is behooriyk op tyd door de aannemers Bodegraven, van Nieuwveen, en Van Dam, van Aarlanderveen, afgewerkt, onder leiding van den dagelykschen opzichter W. F. Yuyk, alhier, en zal eerstdaags tot groot gerief van de tuinders in ae gemeente weder In werking worden gesteld. - Dinsdag 12 Juli a. e< zal in deze ge meente de gelegenheid zyn opengesteld tot kostelooze inenting in de Roomsch-Katb. school te Langeraar, des voormiddags te elf uren. Wussonaar. Den 16den Juli a. s. hoopt onzo postbole Yan Aken den dag te herdenken, waarop hy vóór 25 jaren by de posteryen werd aangesteld. In 1873 verkreeg hy een aanstelling als tweede bode. Dit was toen reeds een belangryke verbetering. Vóór dien tyd werd onze uitgestrekte gemeente bediend door één bode. Veel is er in die 25 jaren in den dienst verbeterd, maar toch is het geen „baantje" dagelyks door weer en wind, door F'euilleton. HESDESROZEM. Aldus scheidde h|j van het huis ,Heiderode", et het vaste bewustzijn nimmer weer den rempel te overschrijden, want voor hj) ter ruilofc terugkeerde, zou de verhuizing der aveaea met haar dochters naar een dichtbij pBlegen provinciestad plaats vinden. Eigenaardig en weemoedig tevens was het den jongen man blijkbaar om het hart, toen 4m, na zich van zyn weenende bruid te heb ben losgerukt on van Liza een stillen hand druk ontvangen te hebben, voor do laatste 'jnaal op het heideland neerzag, waar de ''teerling van zyn lot op zoo wonderbare wyze gevallen was. Destyds, omstreeks andorhalf jaar geleden, toen hy met den frisscben moed der jeugd voor den eersten keer deze streek had betreden, lag zy in purperen bloeipracht voar zijn oogen uitgestrekt, een onbekend land van belofte, vol glans on zonnescbyn; thans trok hy bij het aanbreken van oen ruwen dag in Maart weer van daar, en grauw en somber en doodsch strekte zich de dorre heide voor hem uit; zouden in zyn leven ooit bloesems •o zonneschyn terugkeeren? Hoe dit ook zyn mocht, één zaak beloofde hy zich plechtighaar leven zou, aoo ver het in zijn macht lag, de zonneschyn niet ontbre ken, die lieflijke roos, die hem haar liefde had geschonken, die hy binnen weinige maanden zyn vrouw zou noemen; haar levensgeluk mocht er niet onder lyden, dat zyn eigen schipbreuk geleden had: hy wilde voor haar een trouwe echtgenoot en beschermer zyn. En Harald deed wat by beloofd had. Ook zyn ouders vernamen nimmer het ge heim zyner eerste liefde. Zy gaven met een bly hart hun toestemming tot zyn verbintenis met de dochter van den ouden vriend, en toen hy zyn lieftallige jonge vrouw hun huis binnenleidde, toen was de hoogste en laatste wensch van het oude echtpaar vervuld, en Lora'8 warme, kinderlyke aard maakte haar weldra tot hun lieveling, de vreugde huns harten. Wel scheen het hun toe, alsof van den dag zyns huwelyks af een verandering met hun zoon was voorgevallenhy was zooveel stiller en ernstiger dan vroeger, de overgang van den jongeling tot man scbeen by hem een zoo plotselinge te zyD, doch ayn vrouw was zoo vrooiyk en opgeruimd, dat xyn afgetrok kenheid minder in 't oog viel. Bovendien rustten op hem voel nieuwe plichten, veel verantwoordelykheid, want de ongesteldheid van zyn vader had dezen ge noodzaakt zich geheel en al uit bet werkzame leven terug te trekken en het beheer zyner goederen uitsluitend aan zyn zoon over te laten. Aan de daartoe benoodigde middelen ontbrak het hier voorzeker niet, en ook Lora's leven was ryk aan uiterlyken pronk en glans. Het was, of haar man niet genoeg doen kon, om haar geringste wenschen te vetvuHen; of al zyn pogingen ten doel haddon haar te omringen met alles, wat haar hart begeerde. Die verder af stonden laakten somwylen het, zooals zy het opvatten, te erge verwennen der jonge vrouw van den kant haars echt- genoots, en zelfs de schoonouders, die Lora als hun eigen kind liefhadden, vreesden somtyd8 in stilte, dat die te groote toogeef- ïykheid op den duur van schadelyke uitwer king zou kunnen zyn. Doch zy lieten hun zoon begaan; hy moest zyn vrouw het beste kennen en weten te beoordeelen, in hoever zyn handelwijze voor haar paste of niet. En het vervolg gaf hun en hem geiyk. Was Lora in den eersten tyd van hun echt nog menigmaal wat kinderachtig en er op uit, driftig en in haar drift, geiyk dat niet anders mogelyk is, zelfzuchtig te zyn, de gelijkmoedigheid van haar man, de ernstige, treurige uitdrukking, waarmee hy haar onver standigheid opnam, strafte haar veel meer dan wanneer hy haar hevig berispt zou hebben, en de telkens geuite wensch, nooit meer dien weemoedigen blik in zyn oogen te zien, gaf haar een aansporing tot zelfbeheerscbing, die een harde bestraffing nooit zou hebben aangebracht. Toen er in den loop der jaren kinderen kwamen, bleef in de oogen der wereld het jonge paar niets moer te wenschen over, en wanneer Harald zyn vrouw aanzag, omringd van de bekooriyke, blondharige kleinen, dan kon hy met een vol hart zyn God danken, niet alleen, dat hy er in geslaagd was Lora gelukkig te maken, doch ook, dat hy zelf geluk en tevredenheid door haar gevonden had. En nooit ondervond hy dat meer, dan wanneer hy zyn vrouw, zooals dat om de twee of drie jaar voorkwam, voor eenigen tyd moest missen, wanneer zy voor een korter of langer bezoek by haar moeder en zuster vertoefde. De langdurige ziekte der barones strekte zich tot op hoogen leeftyd uit, doch het was een zeer vreedzaam en golukkig leven te noemen, en haar lyden nam in den loop der jaren eerder af dan toe, al bleef zy ook even zeer als vroeger onbekwaam zich te bewegen. Hoewel zy het verlies van de familiebezitting niet zoo gemakkelyk verkropte, was toch voor haar, die immers altyd aan haar kamer ge kluisterd was, de ontbering van het buiten leven minder voelbaar, en het ver bly f in een stad, waar zy onderscheidene oude vrienden harer jeugd bezat, bood haar velerloi afwisse ling en veraangenaming. Voor Liza was het verlaten der heide veel zwaarder geweest. Onuitsprekeiyk moeilijk viel haar, die op het land was opgegroeid, het eerste begin In de stad; drukkend klein kwamen haar de enge ruimten voor, treurig het kleine stadstuintje, dat voor haar nu bosch en beide moest vervangen. Maar zy streed dapper tegen die zwaar moedigheid, welke baar somtyds dreigde te overmeesteren, en met dezelfde tevredenheid des gemoeds wist zy ook in de nieuwe omstandigheid van alles het beste in te zien. Naast de verpleging harer moeder en de zorg voor de kleine huishouding vond zy hier, evenals vroeger in het heideland, steeds nog tyd en krachten om armen en zieken troost en hulp te verlesnen. Bemind en bewonderd door allen, die in haar nabyheid kwamen, werd haar in den loop der jaren meermalen de gelegenheid aangeboden ia bet huweiyk te treden, maar zy wees allo aanzoeken met groote beslistheid van de hand. haar moeder telkens slechts die eene verklaring gevend: „Ik biyf liever by u." En Liza was gelukkig. Niemand, die in baar schitterende oogen en langs haar glad voor hoofd zag, kon daaraan twyfelen, en zelfs haar in ochteiyk en moederlijk geluk 6tralende zuster bield, wat den indruk van volkomen tevredenheid betreft, de vergeiyking met haar niet uit. Niettegenstaande do zusters in haar uiter- lyke verschyning dezelfde treffende geiykenis bewaarden, die van haar kindsheid af tot zoo veel verwisselingen geleid had, de palm der meerdere jeugdigheid moest de ongehuwde wordeu toegekend. BIk geloof, dat zelfs onze oude vereerder, luitenant Von TrübeD, ons thans zou kunnen onderscheiden, als hy ons nauwkeurig door zyn knypbril bezag," merkte Lora eens op (toen zy weer by haar moeder op bezoek was), zichzelf en het achter haar zichtbare gelaat harer zuster in den spiegel bekykend; „ik weet niet, hoe ge het aanlegt, Liza, maar gf ziet er altyd uit als een helder meer, waar over nooit stormen heentrekken, terwyi ik reeds verscheidene leeiyke kraaiepooten on oogen en mond heb aan te wyzen. Hoe kon dat toch? Ik heb toch veel meer reden ge lukkig en tevreden te zyn dan gy." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1