N*. 11760 Dinsdag 2& Juni. A°. 1898 (jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton» HEiDEROZEN. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURAirri Voor Lalden per 8 maanden, 1.10. Franco per po6t1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRIJS DER AD VERTEHTÖÏN t Van 1—0 regel8 f 1.05. ladere regel meer f 0.17- Grootera letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt /"0.05 berekend Oilloiëel© Kennisgevlugen. De Bargemeeator der gemeente Leiden, Gelet op art. 55 laatato lid der Kieewot; Broogt ter algemeene konnis, dat de herstemming ter benoeming Taü eon lid ran de Provinciale 8taten van Znid-Holl&nd zal plaats hebben op Dinsdag, 2 8 Jnni a. e., van des voormiddags aobt tot dee namiddags vijfnron. Do lijit der c&Ddidaten bevat in alphabetiaobo TOlgorde de volgende na men: J. A. BOTS. H. PAUL. Art. 1*28 van het Wetboek van Strafreoht luidt: „Up, die opzettelijk zioh voor een ander uitgevende, „aan eon krachte u wettelijk voorachri/i uitg- schreven „verkiozing deel neemt, wordt geetrafc met gevange nisstraf van ten hoogste één jaar". LeideD, De Burgemeester voornoemd, $0 Juni 1898. F. WAS. De Burgemeester der gemeente Leiden; 1 rengt, naar ainleidiug van «rt 65, 4de lid der Kieswet ter algemeene kennis, dat do oproopiags- kaarteu voor do herstemming ter benoemiu£__**:i dón lid.vau de Provinciale 8tateu_yaj^~®7ud-lJólland op Di usdig 28 J nji-i—voor lion, die hun kaart l^obben. vieren of aan wie gcoi kaart is toe- uitsluitend ter 8eoretarie dezer gomeente verkrijgbaar zgn gesteld van des morgens 9 tot deu namiddags 4 uren en op den dag der herstemming van des morgens 8 tot des namiddags 5 uren. Do belanghebbenden znllen evenwel gehouden zijn om voldoende van hnnne ioden'iteit te doen blijken. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 85 Juni 1898. H. 0. JUTA, Weth., loco-Burgm. De Burgemeester der gemeento Loidon Vestigt de aandacht der ingezetenen op den inhoud van de artikelen 57 en 58 van de Kieswet, luidende als volgt: Artikel 57. Het Hoofd of de bestuurder van een bedrijf of een onderneming, waarin mannelijke personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, arbeid verrichten in fabrieken en werk- Slaaleen, is verplicht te zorgen, dat ieder van ie personen, die bevoegd is tot de keuze inede te werken, gedurende ten minste twee achtereen volgende uren, tusschen acht uren dos voormid dags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegen heid vinde. Artikel 58. r Het Hoofd of de bestuurder,» het voorgaand artikel bedoeld, is verplicht te zorgen, dat in zijn fabriek, of. vrerkplHats_op een plaats, waar arbeid wordt verricht, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot Stemming bepaalden tijd op een zichtbare wjjze is opgehangen een door hem onder- ieekonde lijst, de uren, in het vooigaand artikel bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Op de woorden .arbeid" en .fabrieken en werk plaatsen" is 1 der Arbeidswet toepasselijk. 1 der Arbeidswet, omvattende de artt. 1 en 2, luidt als volgt: Art. 1. Onder arbeid verstaat deze wet alle werkzaamheden in of Yoor eenig bedrijf, behalve 1°. werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw, boschbouw, veehouderij of veenderij; 2°. werkzaamheden buiten fabrieken en werkplaatsen in of voor het bedrijf van hem, bij wien degene, die ze verricht, inwoont, voor zoover die werkzaamheden ook buiten eenig bedrijf in een huishouding of stalling plegen voor te komen. Art. 2. Onder fabrieken en werkplaatsen ver staat deze wet alle zoowel open als besloten ruim ten, waar in of voor eenig bedrijf pleegt gewerkt te worden aan het vervaardigen, verandoren, "herstellen, versieren, afwerken of andere wijze tot verkoop of gebruik geschikt maken van voor werpen of stoffen, of waar in of voor eeoig bedrijf voorwerpen of stoffen een daartoe strekkende bewerking plegen te ondergaan. Keukens en soortgelijke inrichtingen, waar spijzen en dranken voor onmiddellijk verbruik bereid worden, benevens apotheken, zijn hieronder niet begrepen. Overtreding van de artt. 57 en (5^ van de Kies wet wordt gestraft met hechteüis van ten hoogste veertien dagen of geldboete vhb tèïi hoogste f 75 (zie de artt. 154 en 157). v. ;i,r i Leiden, De Burgemeester voornoemd, 25 Juni 1898. H. C. JUTA, Weth., loco Burgm. Leiden, 27 Jnni. Met het oog op de twijfelachtige gevallen, welke zich ook weer b(j de eerste stemming voor do Provinciale Staten hebben voorgedaan om uit te maken of een stembiljet al of niet geldig was, h rinneren we er aan, dat zulke gevallen morgen, Dinsdag, by de herstemming, heel gemakkelijk kunnen worden voorkomen door van het biljet een goed gebruik te maken. Dat miidel bestaat eenvoudig daarin, dat men slechts het ronde witte plekje in het zwarte blokje voor slechts één der beide in herstemming komende candidaten, alzoo van den éérsten öf van den tweeden, niet van allebei, geheel'zwart maakt, zonder eenig ahder teeken, als potloolkrassen, lijnen, enz., op bet biljet aan te brengen. Dat laatste is buiten het voorschrift der wet en zou het ingevulde biljet toch van onwaarde kunnen doen worden. Wenscht men dus den heer Bots(4isbét eerste op het biljet ets*t) te Btemmen, dan maakt men het blokje voor diens naam geheel zwart en wil men den heer Paul (die het tweede staat) stemmen, dan do-t men hetzelfde alléén met het blokje voor diens naam. Dat is alles! Meer behoeft er niet gedaan to worden. Elke bijvoeging of doorhaling is verboden. De oproepingskaart moet naar de stembus worden meegenomen. Wie zulk een kaart heeft vergeten of verloren, kan een nieiiwe ter Gemeente-Secretarie gaan halen. De bfj de Kweekschool voor Zeevaart alhi.r gedetacheerde sergeant provoost v. k. K. Van den Berg worot^den lsten Juli a. s. overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantser- dekschip „Holland", welke bodem met dien datum te Amsterdam in dienst zal worden gesteld. Dientengevolge wordt zijn detachee ring bij genoom 1e Kweekschool met geleken datum ingetrokken. Aan bet eindexamen gymnasium te Schiedam is door zes leerlingen deelgenomen, die allen het einddiploma verkregen, nl. de heeren 0. W. Coolsma, van Rotterdam, N. J. Yan 't Hooft en S. H. J. James, van Vlaar- dingen, M. J. Kosters Gz., van Leiden, J. Versteeg, van Schiedam, allen voor A, en H. Do Vries, van Nichtevecht, voor B. Bij beslissing van den minister van oorlog wordt de eerste luitenant C. Webb, die onlangs van zijn detacheering bij het leger in Ned.- Indië is teruggekeerd, met ingang van 16 September a.s. gedetacheerd bij de Kon. Milit. Academie, ten einie belast te worden met de militaire opleiding der cadetten. Uit 's Gravenhage meldt men, dat de 85 jarige dr. J. E. De Vrij, de wereldbekende scheikundige en pharmaceut, Zaterdag in goede gezondheid den dag mocht herdenken, dat hy 60 jaren geleden aan de univtrsiteifc te Leiden bevorderd werd tot doctor in de wis- en natuurkunde. Aan innige belangstel ling van de zijde der talrijke vereerders van I dezen man van de wetenschap ontbrak het niet. Een der grootste verrassingen was zijn benoeming tot doctor in de geneeskunde honoris causa door den Senaat der Utrecbt- 8che universiteit. Een deputatie van dat col lege kwam *:en jubilaris den eere titel aan bieden ten zijnen huize, dat versierd was met de kostbaarste bloemen en planten, als zoo veel bewijzen van sympathie. Verschillende deputation maakten den verdienstelijken onder zoeker hun opwachting. Namens de Leidsche universiteit kwam prof. Wysman den 85-jarige gelukwenschen. Het hoofdbestuur der Nei. Maatschappij tot bevordering van de Pharmacie was vertegen woordigd door den heer,Van Leddtn Hulse- bosch, die het woord voerde, en den heer Van den Byllaardt. Het Rotterdamscbe departe ment dier Maatschappij door de heerairör. Vos en Roepman en dat van Den Haag door de heeren Van den Jiyll-arrt, voorzitter, Uöf- man en Vati öe WaLJ>e-hëër~v. d. Byllaardt, die den -ju'liaris toesprak, bood hem een bloemstuk en palm aan. De Polytechnische School te Delft eindelijk was vertegenwoordigd door prof. Aronsten. Den ganschen namiddag ontving dr. De Vrij bezoiken van tal van mannen, die zich op het gebied der Datuurkunaige wetenschap naam verwierven. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de te Amsterdam gevestigde dr. Schillemans te Leiden tot doctor in de geneeskunde pro- moveeroe. Het heeft den geachten geneesheer, die reeds meer dan twintig jaar te Amsterdam de praktijk uitoefent, niet aan bewijzen van belangstelling ontbroken. Tal van collega's, profeséoren, vrienden en, oud-patiönten kwa men hem in zijn woning1 in de Sarphatistraat gclukwenachen of zondep hem bloemen als blijken van belangstelling. Ook de beambten van het telegraafkantoor aan het Tulpplein en conducteurs en koetsiers der trams, die door de Sarphatistraat gaan, wenschten den ge achten geneesheer schriftelijk geluk. Onder de vele vereenigingen, dia zich gereed maken de a. s. troonsbestijging van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina waardig te vieren, lehoort ook de Vereeniging van Nederlandsche Scherpschutters, waarvan H. M. de Koningin-Regentes de Hooge Bescherm vrouwe is. Zty heeft daartoe den vorm gekozen van een buiUngowonen algemoenen schietwed strijd, welke van 5 9 Juli a. s. te Loos- duinen zal worden gehouden. Aan dezen wed strijd wordt een kamp verbonden, waarin de deelnemers kunnen overnachten, terwijl er voor gezorgd is, dat des avonds op gepaste wijze kan worden feestgevierd. De wedstrijden zijn verdeeld in die met geweer op 250 meter, met revolver en flobert. Een schitterende collectie prijzen wordt bijeen gebracht. Ook uit het buitenland komen be langstellende bijdragen in; zoo werd van de zustervereenïging te Lyon een fraaie gouden medaille tor waarde van 150 fr. ontvangen, enz. Het volledig programma voor den wedstrijd en de kampeering is verschenen, terwijl het uitvoerend comité, adres Plein 27, Den Haag, tot het geven van alle inlichtingen bereid is. Als eere-voorzitter voor den wedstrijd zjI optreden jhr. H. Laman Trip, generaal-majoor, commanlant der 1ste divisie infanterie. Ter vervanging van den heer W. R. Riemersma, die 1 Sept. a. s. naar Alfen ver trekt, is aan de vrije school op Gereformeer den grondslag te Gouda tot ond rwijzer be noemd de beer Johs. Van der Starre, te Rotterdam, die op genoemden datum in functie hoopt te treden. Te Halfweg is men met het bouwen eener Christelijke school met drie lokalen en onderwijzerswoning begonnen. Nog dit jaar zal deze school worden jre-ip r-Ho. De NedwLmasche Bakk-rsgaz-llenbond Jiieïtr~gisteren te 's-Gravénhage haar jaarver gadering Vertegenwoordigd waren do afdee- lingen Haarlem, Leiden, Zaandam, Hoorn, Utrecht, Arnst rdam, 's Gravmh >ge, Leeüwar- don en Rotterdam, t© zamen 16 leden. In het jaarverslag van don secretaris werd in den breede gereleveerd de jongste bakkers beweging in *8 Gravenhage en geconstateerd, dat de organisatie door de toen geleden nederlaag veel heeft geleden. Verslag en reke ning van den penningmeester werden goedge keurd De kas sloot op 1 Juni meteen saldo van f 44.16. Ruim vier uren lang werd daarna gesproken over het voorstel van Utrecht en Hoorn, luidende: De Bond stuurt de afdeelingen in de richting tot het verkrijgen van afschaffing van nachtarbeid langs wettelijken weg. Bij dit debat openbaarden zich drie stroomingen, die op de meest breedsprakige wjjze werden uiteengezet, nl. het streng volgen van den economischen weg zonder wettelijke hulp, het inroepeo van wettelijke hulp en het inroepen van wettelijke hulp naast de economische macht. Aangenomen werd ten slotte het voorstel Utrecht—Hoorn met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden Hoorn, Utrecht, Leeuwarden en Rotterdam. TegenZaandam, Amsterdam en 's-Graven- hage. Blanco Haarlem en Leiden. Tot redacteur van het orgaan van den Bond werd benoemd de heer Heyblom, uit Rotterdam, terwijl 's-Gravenhage werd Aan gewezen als plaats, waar het hoofdbnreel zal gevestigd zijn. Aan den aftredenden redacteur Havers, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd hulde gebracht. Te halfvyf ging de vergadering over tot een pauze. Alstoon waren nog een aantal punten van ondergeschikt belang aan de orde. De inbuldigingsfeesten zullen te Baarn op twee dagen gehouden worden en wel op den 30sten en 31sten Augustus. De Koning innen zullen den 30sten Augustus vanSoest- dyk naar Den Haag vertrekken. De weg van Soest^vjk naar het station (denkelijk nieuwe lijn N. C. S.) zal geheel met vlaggen versierd worden. Naby het sta tion zal 66n tribune worden gebouwd, waar de schoolkinderen HH. MM. zullen toezingen. Een eerewac'nt van 14 heeren zal den Vor stinnen uitgeleide doen. Verder zullen te Baarn verschillende eerepoorten opgesteld worden; er staan op het programma plannen van een holdigingeboom, volksspelen, muziekuitvoe- ringen, fakkeloptochten, enz. De minister van oorlog vertoeft thans in hst „Oranje Hotel"' te Nijmegen, waar hy tot hst einde dezer maand biyft. De Sultan van Siak begaf zich, zooils wfl reeds meldden, Zaterdag-namiddag om 12.42, vergezeld van den oud-assistent-resident, den heer Schouten, en zyn beide Indische beóienaen, per spoor naar .-Begrn, om door H.H. M.M. _de-Ko&irrglnnen in audiëntie te "Whfcden ontvangen. By aankomst aan het -stetkm Baarn, te 2 14, werd ds Sultan ont vangen door den adjudant van dienst en den eersten stalmeester van H.H; M.M., die Z. H. namens de Koninginnen complimenteerden. In twee gereedstaande hofrytuigen het eerste mot vier paarden werden de Sultan en zijn gevolg naar Soestdjjk gereden en aldaar aan den ingang ontvangen door den hofmaar schalk, óie Z. H. geleidde naar de voor hem bestemde appartementen, alwaar den Sultan gelegenheid werd geboden zich te verfrisschen. Kort daarna werd de Sultan by H.H. M.M. aangediend en na de voorstelling en begroeting uitgeneodigd plaats te nemen op een fauteuil naast de KoniDgm. By bet onderhoud, dat ruien een kwartier duurde, fungeerde de heer Schouten als tolk. Na afloop der audiëntie werd de Sultan op dezelfde wijze naar zyn appartementen terug geleid en kort daarna met dezelfde plechtig heid, -na een rytoer door de omstreken, naar het station Baarn gereden, van waar om 3.50 de terugreis naar Nijmegen werd aanvaard. Bö aankomst te Nymegen om 5.25 waren veel èelangstellenden aanwezig om een kykje te nemen naar het schitterend gala-kostuum, waarin de Sultan voor deze gelegenheid was gekleed. Z. H. droeg een geheel met goud gebor duurde gesloten jas met opstaanden gouden krang en gouden epauletten, waarvan de bladen met diamanten geheel waren bezet; daarover bijwyze van sj;rp een breeden mas sief gouden band met diamanten, een gouden buikgordel met diamanten slot, waaraan een goiidon sleepsabel met diamanten heft. Het hoofddeksel was een zwarte muts met gele staande pluim, omgeven door diamanten met een pïachtigo diamanten figuur aan de voor zijde. Om den hals droeg de Sultan een kost baar diamanten versiersel, dat aan den boord was bevestigd. De pantalon, van dezelfde stof als de galarok, was van een gouden galon voorzien. De Sultan van Siak poseerde Zaterdag in het schitterend galakostuum voor zyn te ver vaardigen portret in het atelier van den pbotograaf Wilh. Ivens, te Nymegen. H<.t stoomschip „Koningin Wiluelmina", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Juni te Southampton; de „Madura", van Amsterdam naar Bdtavi-j, arriveerde 26 Juni te Padang; de „Prins "Willem IV" arriveerde 26 Jnni van Paramaribo te Amsterdam; de „Soonda", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 26 Juni Kaap Roca; de „Cyclops", van i) L Purperkleurig gloeit het heidelandschap in de gouden stralen der herfstzon, het uitge strekte heuvelachtige land der Roode Aarde. Het was slechts hemel en heide, wat men zag, eQ al vertoonden heide zich ook in schier zuidelijke kleurenpracht, toch bood bet een eentonig beeld voor een door meer romantische landstreken verwend oog. Maar de jonge man, die licht en behendig uit den postwagen springt, is öf niet zoo verwend, öf hy volgt den wyzen grondregel, zich niet door vergelijkingen een aangeboden genot te laten bederven. Beschut tend houdt hjj zyn hand boven de oogen, de fraaie, grysblauwe oogen, waarin de zonne stralen zich weerspiegelen, en fluistert glim lachend: .Schoon, zeer schoon," terwyi hy over het ruime, zonnige landschap heonkykt. Verwacht was hy door niemand, de jonge reiziger; hoe zou dat ook mogeiyk zyn, daar hy, om niet gebonden te wezen, den dag van zyn aankomat onbekend had gelaten 1 Hy liet dus in het kleine posthuis de boodschap achter, waarheen zyn bagage hem nagezonden moest worden, en begaf zich te voet op weg naar de plaats zijner bestemming. In de vrye natuur opgegroeid en aan groote wandeltochten gewoon, waa dit voor hem de aangenaamste wijze van voortbeweging, dat wil zoggen, wanneer by niet zyn geliefden schimmel kon bestygen en op diens rug voorthollen als de wind; ja, dat was natuurlyk nog aangenamer! En een lichte zucht, die hem ontsnapte, gold het thuisgebleven lievelings paard; wel is waar slechts een lichte zucht, want op het landgoed „Heiderede", waar hy als volontair een jaar dacht te vertoeven, zouden ougetwyfeld wel rypaarden zyn, waarop men niet minder flink over de heide zou kunnen galoppeeren. Zeker, de mogelykheid bestond, dat de baron zelf, die ongeveer van denzelfden leeftyd was als de vader van den jongen reiziger, te oud en atyf was geworden, om zich veel aan de edele rykunst te wydeD, en voor zoover den jongen man bekend was, waren er uit diens laat gesloten echt geen zoons geboren; maar het behoorde toch tot een goed onderhouden landgoed, dat ook de paardenstal flink voorzien was. Het kwam daarby den jongen man in de gedachte, hoe weinig by eigeniyk wist van do geldelyke en verdere omstandigheden der menschen, met wie hij, voor den eerstvol- genden tyd althans, in nadere verbintenis zou treden. Byna niet meer dan dit: dat zyn vader in zyn jeugd de studiemakker en ver trouwde vriend van baron Van Heiderode ge weest was, maar dat zy gebonden aan hun ver van elkaar liggende bezittingen, in een tyd, toen het reizen nog tot de zeld zaamste en moeilykste ondernemingen be- hoordo en er ook nog weinig briefwisseling gevoerd werd elkander uit het oog hadden verloreD, totdat de vader van den jongeling door een toeval vernam, dat zyn oude vriend nog leefde, en hy torstond het voornemen opvatte zyn eeDigon zoon eenigen tyd als volontair op het goed van zy'n vriend te laten dienen; dit geschiedde met het doel, dien eenigen zoon, vóór hy het beheer van een der vaderlyke bezittingen zou overnemen, in den vreemde nog eenige practiache ervaring te laten opdoen. Men was destyds minder wantrouwend dan tegenwoordig, in elk geval romantischer, mis schien ook onpratischer. De oude heer Von Altenau won goen breedvoerige inlichtingen in over de uitwendige omstandigheden van zyn vroegeren studiemakker, over den toc'stand van diens schuren en stallen: bet was hem voldoende, dat het zyn vriend was, wien hy zyn kind toevertrouwde, en in de warme, hoewel korte toestemming, dis hy op zyn aanzoek ontving, herkende hy dan ook terstond den ouden, trouwhartigen kameraad, wien, zooals deze het uitdrukte, wel is waar bet geluk niet beschoren was, zelf een zoon te bezitten, maar die toch voor den zoon zyns vriends huia en hart met vreugde opeDde. Zoo was de jonge Harald vol blyde ver wachtingen in den vreemde getrokken; het waa, nagenoeg zeventig jaar geleden, niet zoo alledaagsch, dat men het voorvaderlyke plekje gronds verliet, en hy beloofde zich vele en ryke ervaringen op het, zooals zyn vader veronderstelde, zeker uitmuntend beheerde landgoed .Heiderode", vooral echter een opge ruimd en vrooiyk leven op dezen zyn eereten uittocht uit het ouderlyk huis, dat, al ia het nog zoo lieflijk, toch altyd binnen moer of min beperkende grenzen blijft. Aldus schreed hy, licht van hart en licht van voet, op zyn weg voort, de achoone weilanden voorby, waarvan de beginnende herfst het schilderachtig grazende vee nog niet verdreven had, menigon windmolen voorby, die als een uitgezette voorpost tegen den gezichteinder afstak. Dan weer voerdo de weg, dien de postmeeeter hem had uitgeduid en die overigens niet te missen was, een strook moerasland voorby, by welke aanblik het den jongen man verwonderde, dat een flink land heer ala de bezitter van „Heiderode" het niet reeds lang aan zich getrokken en ontgonnen had; doch men kent de moeiiykheden, die den grondbezitter dikwyis door alechtgezinde en halsstarrige buren in den weg worden gelegd en toen kwam by in het prachtigste eiken woud, waarby Harald het hart open ging van verrukking, zoozeer herinnerde het hem aan de vaderlandBche bOBschen, en achter dit woud op een kleine hoogte, verborgen en toch beimelyk uitkykend, het slot, - neen, die naam paste niet het huis „Heiderode". Een ouderwotach gebouw met twee verdie pingen en eeD rood pannendak. Slechts een gedeelte er van waa voor den reiziger zicht baar, en nu, by een kromming van den weg, verloor hy het weer geheel en al nit bet oog. In plaats daarvan werd hy verrast door den aanblik van een grooten, stilstaanden vyver, die byna den naam van meertje verdiende en waarop de hem omringende boomen donkere schaduwen wierpen. Een smalle streep van het zonlicht vond tusschen do takkon door haar weg en glin sterde op den waterspiegel, en juist over die lichtbrug heen bewoog zich thans een donker voorwerp, een kleine roeiboot, door een vronwelyke hand bestuurdop hetzelfde oogen- blik, dat Harald uit het bosch naar den oever trad, kwam het bootje aan land, en een jong meisje maakte zich gereed het te verlaten. Doch by het gezicht van den vreemdeling onthntste zy even en bleef dralend op de punt van het vaartuigje staan, klaarblykeiyk onzeker, of zy haar sprong uitvoeren ofweor van wal steken zou. Waarlyk, een bekoorlyk beeld, deze „jonk vrouw van het meer," met hot lieve, rozige kindergezicht, waaruit groote, fluweelzachte donkere oogen keken met half nieuwsgierigen, half schuchteren blik. Het eenvoudige, rozekleurige katoenen kleedje paste goed by de geheels jeugdige verschyning; de dichte, wit wollen doek, die om hoofd en schouders was geslagen, was achterover gevallen en maakte de ryke aach- blende haarvlechten zichtbaar. Harald had zyn hoed afgenomen en boog eerbiedig, in onverholen bewondering; toen bood hy de jonge roeister by het uitstappen ridderlijk de hand. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1