K°. 11759. geze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. ATJEH. Feuilleton. GEVAT. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT i Voor Lelden per 8 maanden. f 1.10» Franco per post 1**0. Afzonderlijke Nommere 0.06. PRLJB AOVKKTWN'i'l rfrfV Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17 J. - Groctere letters naar plaatsruimte. - Voor het incasseer en buiten de stad wordt f 0.05 berekend Onze Inhuldigingsfeesten. in. We zyn nu genaderd aan een mooi num mer van ons programma van volksfeesten, namelijk: 4. Tonstoken. De deelnemer aan dit spel bestygt een trapje en neemt, in zyn eentje, rustig plaats in een wagentje op wielen. Dit, losgelaten zyn de, rfldt langs een hellead vlak naar omlaag, gehoorzamende aan da natuurwet der zwaartekracht. De passa gier, wieu een Btok in do hand is gegeven, ontmoet op zijn weg een toestel, waaraan een vaatje hangt, met water gevuld; onder aan is een klos bevestigd, waarin oen gat. Gelukt het nu den mededinger, met zijn opgeheven stok in dat gat terecht te komen, dan blijft het vaatje in evenwicht en er ge beurt niets; treft hij ergens anders, dan maakt het vaatje een schommeling, en de minder gelukkige ontvangt, als consolatie-prijs, een kleine opfrissching in den vorm van een waterbesproeiing. Een soortgelijk steekspel, ©enigszins herin Derende aan de tornooien uit den riddertijd, is No. 5. Kwaden Dries steken. Kwade Dries is een groote man, van hout, in bevallige houijng rechtop staande, met benedenwaarts geri<hte handen, in elke waarvan een gat. Z\jn bestrijder wordt in een handwagentje langs hem heen gereden, en moet trachten, in het voorbijgaan, den te zijner beschikking gestel den stok in een der gaten te steken. Wie zijn keus niet kan bepalen, en dus maar óp goed geluk af steekt, loopt gevaar wel den man aan arm of.band te treffen, maar niet precies door het gat heen, wat toch bet eenig middel is om Dries te noodzaken zijn toestand van rustige rust niet prijs te geven. Wordt hij ergens anders geraakt, dan gaat zijn kwaadheid over in woede; hij draait op een verticale spil, en geeft den verstoorder zijner overpeinzingen zoo in 't voorbijgaan een zelfde terechtwijzing, als wij in gewichtige oogenblik- ken van ons jeugdig loven weieens van andere dan hout n banden ontvangen hebben. Heel ernstig in baar gevolgen is zulk een oorveeg niet, en Dries zelf schijnt haar ook voldoende t> achten, want onmiddellijk daarna herneemt hij zijn. kalme, niemand aanstoot gevende houding. 6. Blaastrappenis een dingetje van groote beweeglijkheid. Elk der deelnemers krijgt, aan zijn middel bevestigd een touw, dat als een staart nasleept, aan welks uiteinde een met lucht gevulde varkensblaas is vastgemaakt. De kunst is nu, andermans blaa6 stuk to maken en de zijne heel te houden, alweer e.n beeld dus van den veelbesproken „stryd om het bestaan." De overlevende in het blaasbezit is natuurlijk overwinnaar. Het gaat niet gemakkelijk zoo'n ding kapot te krijgen men mag daartoe van de kracht van ieder lichaamsdeel gebruik maken, zelfs met zijn hoofd er bovenop gaan staan. In dezen of- en defensioven oorlog komt het aan op vlugheid, overleg en een be=tje geluk. Het geknal der buiten gevecht gestelde blazen bootst vrij getrouw het bombardement van Santiago na. 7. Boegsprietloopen kunnen we allen. *t Is niét moeilijk over een aan den eenen kant loshangenden naast, die natuurlijk een weinig slingert, een kleine wandeling te doen. Er bestaat eenige kans er onderweg afterolLn, maar dat is niet heel erg, men komt dan terecht in een liefelijk gespreid bedje van zaagsel, dat noch op gelaat of handen, noch aan de kleeren een ontkenning achterlaat van den versregel: „Het strev.n zelfs is schoon in 'fc worstelp rk der eer." 8. Ringsteken te paard. De deel nemers aan dezen wedstrijd moeten een paard tot hun beschikking hebben. De commissie plaatst op het torrein een toestel, waaruit ringen naar voron schieten de ruiters krijgen een steekwerktuig, een zwaard des vredes, in de hand en moeten nu maar in 't voorbij rijden zien dat zy door een ring heen steken, net als wij doden in onzen jongenstijd, toen de draaimolens nog die gezellige inrichtingen waren, die de kermissen van die jaren onver getelijk maken voor elk rechtgeaard gemoed. Dat ringsteken te paard is een mooie wed strijd, en wie de meeste zegetekenen behaalt, verdient een eereplaats in de geschiedenis onzer Leidsche inhuldigingsfeesten. 9. Dan nog een nummer voor onze stad- genooten, die bezitters zijn van een rijwiel; zij zullen een eindje lletsen, om 't gauwst natuurlijk, maar middelerwijl ook proeven hebben af te leggen in het overwinnen van moeilijkheden of hindernissen. Deze zullen zijn van verschillenden aard, maar niet zoo, dat er bovenmenBcheljjke in spanning vereiBcht wordt om ze te overwinnen. Ia 't voorbijgaan een sigaret of een lange pijp aansteken en die tot het eind toe brandende te houden, een gevuld glas oppakken, leegdrinken en weor neerzetten, een ander gevuld aan 'teind der baan brengen, dat zijn zoowat de soort van kunststukken, die de commissie vragen sal, en die we bier niet in alle bijzonderheden kunnen medodeelen. In een slotnummer gaan we nog het een en ander vertellen van de spelen voor vrouwen en meisjes, en vervolgens zeggen waar en wanneer de deelnemers zich voor do inschry vingen hebben aan te melden. We hopen door onze berichten reeds nu een voldoende mate van belangst Hing te hebben gewekt, om veler medewerking te kunnen verwachten. {Slot volgt). FMnanciüele Kroniek. De afgeloopen week is weder zeer kaïn» ge- woest. Koorsvariatiën waren goring en handel van weinig beteekenia. Kr i9 dan ook trouwens niets gebeurd om veel beweging te ver wokken. Men zou zeggon, dat de gebeurtenissen in de Carabische zée on op de Pliilippijnen Europa geheel koud laton, on hol kalm toeziet, dat Spanje vernietigd wordt. Er ligt wel iets onridderlijks in die hou ding van Europa tegenover het zwakke Spanje, dat zich uitput in den enormen strijd tegen de machtige Unie, te ineer onridderlijk, daar het ons voorkomt, dat die onverschilligheid wel geveinsd zal zijn, en eigenbelang hierbij een groote rol speelt. Handel en financiëele belangen verbieden Europa met do Unie oorlog to voeren en wanneer do roof gedeeld wordt, zal er wellicht voor enkelen iets overschieten. De winnende hand toch ia mild. Kans op spoedigen vrede hangt af van het succes der Amerikanen. Van interventie hebben do Amerikanen niet willen hooren en zeker nu niot, nu zg zooveel zekerder zijn van de overwinning. Hun landingsleger is nu op Cuba ontscheept. Men staat aan den vooravond van groote gebeurtenis sen. Buitendien, de Amerikanen hebben, wat zij ook zeggen mogen, den oorlog gewild. Deze dient, om do Unie te bevestigen on den bewoners te leeron, dat zij tegenover de rest van de wereld als natie homogeen moeten zijn. Do uiteenloopende belangen der versoliillencle staten en de verstand houding tusschen aibeid en kapitaal waren reeds aardig op weg, om in de naaste toekomst ver brokkeling van de groote republiek te doen vcr- wachton. Ministeriëele crises volgden elkaar op in Frankrijk en SpaDje. De ongeregeldheden in Albanië worden ongetwijfeld door de Montenegrij- nen gestookt, om Ooateunjk te hinderen, en men zou haast denken, dat er in den Balkan iels broeit. De Europeesche fondsen bewogen zich bijna gedurende de geheele week op hetzelfde koera- niveau; Den eonen dag*-een fractie minder, den anderen dag een fractie beter. Zoo ging het met Spaansche en Portugeeschc, doch beide met weinig handel. Italië bijua geheel zonder affaire De val van het ministorie-Rudini heeft nu ook al de scbooDe plannen van den minister Luzzntti in rook doen vergaan. De betaling der Juli-coupons van Spanje is aangekondigd, maar de obligatiën zullen hierbij moeten worden ingeleverd, ovenals met de inschrijving Italië en de Italiaansche Sporen gesohiedt, iets, wat den houders der Spaansche schuld allesbehalve aangenaam zal zijn. Russische fondsen waren over het geheel vast. De voorwaarden van conversie der aandeelen Fastowa mogen dan juist niet zijn, wat men gaarno gewonscht had, de laatste oproeping gaf toch aanleiding tot een levendigen handel in dit fonds. Rusland is niet meer zoo loyaal als vroeger. Dit heeft men ook kunnen bemerken uit de geschie denis van de conversie van den Zuid-West-Spoo-. In reliquaten van dezen laatstgenoemden spoorweg was in deze dagen, na lang zonder affaire geweest te zyn, wederom handel tot beteren koers en mot vraag voor Berlijn. Op industrieel gebied trokken vooral de aan- deelev der Glasfabriek in Bohemen, voorheen A. Ziegler Co., de aandacht. Zij werden tot ongeveer 185 pet. verhandeld, terwijl de Belgische noleering met 192 Amstordamsche usance gelijk stond. Mon verwacht voor deze onderneming een schoone toekomst. Do Compagnie Internationale des Wagon-Lit9 maakt gebruik van haar recht om de nog uitstaande 5-pcts.- en 4'';-pcts.-obligatiën af te lossen en biedt conversie aan in 3^ -pets.- fondsen op deze basis, dat de oudo obligatiën verwisseld worden tegen 3V;-pct3.-obligatit:n en de houders bovendien voor elke 4'';-pcts.-obligatie fr. 17.50 en voor elke 5-pcts.-obligatie fr. 27.-50 in geld uitbetaald krijgen. Op do algeraeene ver gadering vau de aandeelhouders der Spiegel- en Lijsten fabriek ,De Atlas" werd besloten, de Amerikaanscho Branche dezor onderneming te liquidooren. De aandeelen der Nederlandsche Oliefabriek kunnen worden ingewisseld, ieder tegen twee aandeelen dor Naamlooze Vennootschap Fransch-Hollandsche Oliefabriek te Delft. De balans der Nieuwe Afrikaansche Handels vereniging sluit mot een klein winstsaldo, hetgeen op reservorekening wordt overgebracht. Do tabaks- afdeeling was stil en flauw. De Lankats worden het meest gevraagd. Senombah iets minder in koers. Op de jaarvergadering der Nederl. Assahan Tabak-Maatschappij voorheen Herrings Co. bleek, dat de netto-winst f 154,051.55 bedroeg, welk bedrag geheel gebruikt is tot afschrijven van de vroegere verliosposton, waardoor dezo tot f40,281.85zijn gereduceerd. De geheele week is er in die aandeelen geen haodel geweest. Het komt ons voor, dat het voor de aandeelhouders dier Maatschappij' niet onaangenaam zou zijn, indien ze haar balans en wiust- en verlies-rekoning publiceerde. De Nederlandsch-lndisebe Escoinpto- Maatschappij keert over 1S97 geen dividend uit- Onder de Zuid Amerikaansche waarden komen in de eerste plaats do Brazilianen tor bespreking in aanmerking. De maatregelen, door de regeering genomen, om orde in dien flnanciëelen warboel te brengen, is zooder twijfel willekeurig en iugrijpend, doch wij willen hopen, bij verstandig beheer, een stap op don weg van voorspoed. Do amortisatie der schuld wordt uitgesteld gedurende een tijdvak van 13 jaar en de rente op de obligatiën gedurende 3 jaar niet in geld, maar met obligatiën der nieuwe 5-pcts.-Tolleening betaald, voor dit doel uitgegeven tot een bedrag van 10 millioen onder de auspices van hot hui9 Rothschild. De rente op deze leeniög wordt, zooals wij bereids in ons vorig Overzicht meldden, in gewone landsmunt betaald. Door het fundeeren der rente gedurende 3 jaar van de gezamenlijke buitenland- scho schuld, ontkomt men nu wel de uilbetaling jn goud van -f- 3.000.000 pd. st. 'sjaars, maar zij brengt bet nadeel inode, dat de schuld dor repu bliek met 10,000,000 pd. is toegenonen. Onder dezo regeling vallen 't'/j-pc-ts. binnenlandscho leening van 1879 en de buitenlandscho leeningen ^'/j-pets. 1883 4'/2-pcts. 1888 4-pcts. 1889 5-pCts. 1839 en 1895 en de Ooste-Minas van 1895. De Ameri- knanscbe sporen verheugen zicb bijna alle in betere ontvangsten en de dividend betalende Maatschap- pgen hebben weder hun gewoon kwartaal-dividend geannonceerd. De Chicago-Roch-Isl«md-Pacificbeeft zich bet bezit verzekerd van de Spokane-Falls- Norlhern R.R., een lijntje, 140 mijlen van Spokane naar het Canadeesch grondgebied. Ook de Canadian Pacific wordt gezegd, naar dit bezit gestaan te hebben. De Baltimore- en Ohio-Shares moesten vier pro cent van hun koers prijsgeven, waarschijnlijk ten gevolge van het bekend worden van de eerstdaags te pnbliceeren reorganisatie, waarin van de aandeel- hoaders een bijstorting ad 20 pet. gevraagd wordt. Men wil de gezamenlijke schulden op verschillende deelen van het spoorwegnet, dat 2048 mijlen groot is, tmificeeren, cn allo vlottende schulden aflossen. Om biertoe Ie geraken, zal worden uitgegeven 70,000,000 dollars piior-lien-bonds op de hoofdlijn, 63,000,000doll. 4-pcts. 1ste hypotheek, voorzooverre niet voor de prioHien-bonds verbondon, verder 40,000,000 dollars preferente aandeelen en 35,000.0 X) dollars gewone aandeelen. Do vaste lasten zullon met inbegrip der belastingen 6,250,000 dollars bo dragen, terwijl do netto's over bet jaar 1897/98 op 7,750,000 dollars geraamd worden. Voor kapitaal in reserve voor toekomstige be hoeften is in dit plan ook voorzien. Er zou tevens een syndicaat gevormd zijn, hetwelk de rniro 30,000,000 dollars in geld bijeenbrengt, vereischt wordende tot de uitvoering van dit plan. Western-waarden, tegen betere koersen gevraagd, eindigden ten slotte stil en zonder bandol, nadat de buitenlandscbc vraag bevredigd was Oregon Shorts hielden zich op vroegere koersen staando en werden steeds do:yr Duitscliland van de markt genoQisja. Florida's leden onder een minder gun stige beschouwing in een der Finauciëele bladen en moesten weder iets van hun avance verliezen. Ten slotto kunnen wij nog vermelden, dat Central- Sbsres iets williger waren op het gerucht, dat met Juli a. e. hot gewone dividend zal worden betaald- liijnlandsehe Bank. Do correspondent Tan de „N. E. C. 8' indo dd. 23 Juni: .Het veertiende bataljon gaat naar Padang Tidji. Twee bataljons gaan naar Koeala Gi- gieng. Het aanleggen Tan een weg naar Pa dang Tidji wordt met kracht doorgezet. Zater dag zal oen groote tocht naar Eedjo ng onder- nomen worden." Bierbjj teekent bet blad aan: Padang Tidji ligt b(j en ten oosten van de watersch hing tusschen Groot-Atjeh en het Pedirscbe. Er kan dna verwacht worden, dat er spoedig een goede communicatieweg tU8- achen Selimoon en Segli zal z()n tot stand ge bracht. Koeala Gigieng ligt op 6 kilomet r ten oosten van Segli, en do Endjoeng rivier heeft haar Koeala weder 8 kilometer oostelijker. Het staatje Endjoeng behoort tot do fede ratie van Pedir. Ten oosten worit het begronsd door een bouvelrug, öi: tot aan de zee voort- loopt De 30 kilometer diepe zoogenaamde Peiirsche vlakt: eindigt daar, want meer oostelijk in Paoteb-Rscja is de vlakke kust strook slechts een paar kilometers hreed. Slof) Jawol," klonk het terug. Een oudo vrouw had zulk eeD nuttig voorwerp by zich, een naaister uit den omtrek, die, om een kleeding. stuk te passen, op reis was geweest en-zich daardoor nu by de menschen in het algemeen en by den heer Rothe in het byzonder ver- dienstelyk kon maken. De jonge man stond ondertusschen in zyn hoek somber voor zich uit te staren. Hy dacht er over na of by zich verzotten dan wel toegeven zou; by besloot echter tot het laatste, daar zyn weigeren van zulk een onschuldig verzoek opzien en afkeuring zou trweogbrengen. De handelsreiziger voerde het meten onder de controle van Rumpf en den waard uit. .Een meter vier en zeventig I" riep hy triomfantelijk pit. „Werkelyk heel nauwkeurig?" vroeg Rumpf. ,Op een haar af," bevestigde de herbergier, ,gy zult vyf glazen bier moeten betalen." .Inderdaad, ik heb het verloren," zeide Rumpf. „Nu, de schade ie zoo groot niet O Weimar zal ik het bier moeten koopon." In Weimar riep Rumpf om den kellner; het jier werd gebracht on gedronken. De vrouw, lie de ellemaat geleend had, moest ook rededrinken; ook den slotenmaker bood de gelukkige winner goedhartig een glas aan, doch deze bedankte ontevreden. Rumpf hield hem voortdurend in het oog. Het ontging hom niet, dat er een verandering kwam in het gedrag van den jongen man. Deze zag dikwyis verspiedend om zich heen, keek naar de deur en dan weer naar de roizlgers. De kunstdraaier bemerkte ook, dat by zyn slappen hoed dichter op het voorhoofd drukte en de blauwe sjaal styver om den hals trok. .Aha," dacht hy, „de vent wil ontsnappen. Meer dan iets anders pleit dat voor zyn schuld laten wy op onze hoede zyn!" Era scherp gefluit Vieeelbach! Het laatste etation voor Erfurt, eeu kleine plaats, met een niet zeer druk verkeer en Teel open veld rondom. Voordat de trein nog stilhield naderde de verdachte passagier de deur, die zich aan den vooraten wand van den waggon bovond, terwyl hy eerst den schyn aannam, aleof hy heen en weer wilde loopen, en daarna als in gedachten daarvoor ble9f staan. Toen de waggon stilstond, opende by de deur en trad, als om eens rond te zien of frissche lucht te scheppen, op het platform. Het oponthoud duurde slechts een halve minuut. Rumpf stond by de halfgeopende deur, BChynbaar onverschillig en zonder doel, de slotenmaker zoo wat een schrede voor hem, met het gezioht naar het perron gewend en zich met de linkerband aan het handvatsel vasthoudend. Plotseling klonk het signaal tot vertrek. Rumpf, die in de meening verkeerde, dat hy zich vergist had in het voornemen van den ander, trok de deur verder open om hem binnen te laten. Plotseling de trein kwam juist in beweging keerde deze zich bliksem snel om en maakte zich gereed van het platform, en wel naar den tegenovergeetelden kant van het perron, te springen. Op betzelfde oogenblik pakte de hand van den fabrikant hem met een vasten greep aan. „Gy komt zóó onder de wielen 1" riep hy uit, terwyl hy zich zeer verschrikt aanstelde. „Wat valt u in, mensch?" De jonge man stelde zich niet te weer; het was te laat, de trein was reeds in vollen gang. Zyn „redder" trok hem geheel naar binnen, hem vermanend een volgende maal voor zichtiger te zyn. Het voorval was zoo snel voorbygegaan, dat de andere reizigers, zonder iets van den waren stand van zaken te ver- moodon, meenden, dat de lange jongen inder daad byna was verongelukt en dat Rumpf hem gered had. De slotenmaker prevelde eenige woorden, die de laatste niet verstond, welke echter zeker zyn dank moesten uitdrukken, want by begaf zich naar zyn vorige plaats terug ou zag weer even zwygend en donker voor zich hoen. Slechte nu en dan schoot oen blik uit zyn onbeteekenende oogen naar don fabrikant, die allesbehalve vriendelijk was. Misschien lag er woede in, miescbien ook vrees Erfurt!" Algemeen geroep, gedrang, haastig door elkander loopen. De slotenmaker had zich goed voorbereid. Het dichtst by de deur zittend, sprong hy bet eeret op het perron, voordat de fabrikant nog zyn koffer had kunnen opnemeD. De laatste werkte zich ook zoo snel by eenigszins kon door den uitgang. Een blik over het groote, uitgestrekte perron by zag den vluchteling niet meer. Hoofd aan hoofd was de menigte opeengepakt. Doch het laatsto hek van het perron kwam hom te hulp. Daar stond de jonge man nog, die juist zyn kaartje aan den be ambte overreikte. „Paul wacht, Paull" riep Rumpf byna onwillekeurig. De slotenmaker wendde een oogenblik zijn bleek gelaat naar de richting, waaruit de stom klonk, daarna keerde hy zich weer naar den beambte, aleof de kreet hem niets aanging. Maar de fabrikant was nu zeker van zyn zaak. Paul Klode was immers do naam van den moordenaar 1 Nu gaf de jonge man zyn kaartje af, dadeiyk daarna Rumpf, die zonder zich ergens aan te storen, tot hem doorgedron gen was. „Wacht toch even," riep hy den slotenmaker na, „dan gaan wy samen.' De aangeroepeue wachtte eebtor niet, maar verhaastte zijn schreden, zooveel hy kon, zon der verdenking op te wekken. Rumpf was schter vlugger dan hy en haalde hom by het begin van de Stationsetraat in. „Wat wilt ge van my vroeg de jonge man met gefronst voorhoofd. „Wat ik wil? Mot u gaan in gezolschap is het minder vervelond." „Ik heb geen gezelschap noodig. Gy zyt een indringend mensch." „Niet dadolyk zoo barscb, vriendlief; gy hebt immers myn sjaal nog." „O zool Nu, daar hebt ge die weer. Ik dank u. Nu hebt ge uw eigendom terug." Hy wierp den fabrikant de sjaal toe en wilde zich nu van hem verwuderen. Doch deze had hem by den arm gevat en zeide: „Wacht toch een oogenblik, Paul Klode, ik Woe3t schudde de aangesprokene met een hevigen ruk Rumpfs hand van zich af en begon als razend de straat door te loopen. Zyn koffertje vallen latend, enelde de fabri kant hem achterna. „Houdt hem, houdt den diefl" riep by met donderende stem uit. Weinige minuten slechts duurde de wildo jacht. De vluchteling deed wanhopige pogin gen, eloeg een kleine zystraat in, geraakto weer op de hoofdstraat; eindeluk liep hy ge heel uitgeput op den buitenkant toe, waar een huurkoetsier hem tegenhield, voordat by nog den boek kon omalaan. Wanhopig verweerde hy zich, terwyl de menschen nieuwsgierig byeenliepen. „Laat ray loei" riep hy uit. „Ik heb niets gedaan. Die man is myn vyandl" „Houdt vastl" riep Rumpf, die hygend naderby kwam. „Vasthouden! Politie, roep de politie 1" „Wat heeft die man gedaan? UbeBtoleD?" „Ik zal bet aan de politie zeggen. Vooruit, naar het politie-bureau I" Da in de straat post hebbende politie beambte verscheen op hetzelfde oogenblik en vroeg: .Wie is die jonge man, mijnheer? Wat wilt ge met hem?" .Breng hem in de gevangenis, neem hem in hechtenis," hijgde Rumpf, nog altijd buiten adem. „Hij is de moordenaar van dokter Eveling te Berlijn." ,Hö JiegtT schreeuwde de jonge man, over alle leden bevend. „Geloof hem niet, hy wil mij een poets spelen 1" „Zie of hy een litteeken heeft .Een litteeken ik heb er geen." De politiedienaar beval beiden hem naar het bureau te volgen. Aan den rechterkant door den beambte en aan den linker- door Rumpf by den arm vastgehouden, bracht mon den gevangene naar bet gemoentehuis. Hier onderwierp men hem, nadat de fabrikant een korte mede- deeling gedaan bad, aan een nauwkeurig onderzoek en vond inderdaad op do linker borst hot litteeken van de byna genezen wonde. No vloeiden tranen uit de oogen van den schuldige; bevend bekende hy zyn miedaad. w helderde alle byzonderheden daarvan op, met bitter berouw en heete tranen de toe gevendheid van den rechter inroepend. Bnmpf echter ontving de uitgeloofde be- looDing, en kon met behulp daarvan de moeilyk- lieden in zyn zaken oploBeen. Rothe, de spraakzame handelsreiziger, bezoekt hem dik- wtJlB en verhaalt op elke nieuwe reie zyn medepassagiers de interessante gebeurtenis, waarby by dan de opmerking voegt, dat by Bumpf gaarne den voorrang geschonken heeft, wöl deze een arme drommel wae, dat by echter zelf even gced den moordenaar had kunnen ontmaskeren, wanneer hy slechts gewild had. Maandag 37^ Juni. jggg KSÉ DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 9