N°. 11753 Maandag 20 Juni. A°. 1898 ■r)nr"; <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. LBIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Vcor Loiden per 8 maanden. 6 f MO. Franco per post1,40» Afzonderlijke Nommors 0.05. PRIJS DER ADYÏRTENTIËN Van 1—6 regel3 f 1.05. letters naar plaatsruimte. wordt f 0.05 berekend. regel moer f 0.17J. Orootere Voor hot incasseeren buiten de stad Onzo Inhuldigingsfecsten. ii. "We zullen thans beginnen met de spelen, aan het slot van het vorig artikel genoemd, afzonderlijk te bekyken, en wel uit techniacb, practiscb, philosophise!), historisch, aesthetisch en onderscheiden andere oogpunten, al naar de stof er zich toe leent. Bovenaan staat: 1. Mastklimmen. Natuurlijk wordt dit het eerst genoemd, want het gaat de hoogte in. Een uiterst populair spel, van zeer ouden datum; de oudste zeevaarders, de Pheniciérs, hebben er reeds pleizier van gehad, en mon beweert zelfs, dat een vorm van mastklimmen reeds bestond, toen de oormenschen in de oerboaschen zich nog met rauwe zolfgeplukte boomvruchten moesten generen. De zaak is nogal eenvoudig; de deelhebbers trachten met handen en knieën zich naar boven to werken om een der vlaggetjes machtig te worden, die aanspraak geven op een prijs; bemerken zij onderweg, dat het niet lukken zal, dan laten zij zich kalm naar beneden zakken en geen mensch zal er hen boos om aanzien, dat zij hebben gestreefd zonder succes. Voor man nen boven de 60 jaar Is deze wedstrijd mis schien niet aan te raden; rappe jongelui kunnen hun krachten eons toonen. "We hebben vroeger vaak gezien, dat men, om de zaak wat te veraangenamen, den mast met ze9p besmeerde, en eenmaal zagen we een leuk heer, die om zijn middel een dozfin doeken had hangen, om telkens, als hy een eindje omhoog was geschoten, boven zyn hoofd een zoeploos terrein te maken. Was een der doeken vol, dan wierp by hem-ooilaa^t Duurde welwat lang, maar hy kwam toch in 't topje. Dergelijke maatregel van voorzorg is hier onnoodig;- de commissie heeft eenig idee, dat men zeep wel voor nuttiger doeleinden kan aanwenden. Niet minder bekend on door de liefhebbers hoog gewaardeerd is No. 2. Zak loop en. Em echt vaderlandach spel; of het van Assyrischen of van Egypti- schen oorsprong is, daarover zyu de geleerden nog niet geheel eens, maar oud is het stellig. Bovendien levert het een beeld van den wedstryd des levens, diea wy toch allen op onze manier mede ondernemen; want wie ODzor is daarby in zyn bewegingen vry, wie loopt niet in een of ander ding, dat hem be lemmert in zijn gang, hom weieens doet struikelen, om onmiddellyk daarop den tocht weer aan te vaDgen? De jeugdige dilettanten, die ons op de proeven hunner beenvaardigheid zullen ver- gaston, zullen wol doen ook deze zyde van het vraagstuk, waarby zy betrokken zyn, in oogenschouw te nemen. De individualiteit van den kampioen gaat heelemaal, op het hoofd na, in een zak, die om den hals wordt vastgemaakt. Op een sein. stellen twee gasten zich in beweging 'èn trachten nu maar het eerst aan 't eind der baan te komen. Wie onderstboven rolt, ver- lioze den moed niet, maar trachte gauw weer in verticale positie te geraken; bost mogeiyk dat den mededinger aanstonds 'tzelfde ovrr- komt. Hier doet zich het merkwaardige geval voor, dat het leed des eonen den anderen vreugd verschaft, wat anders in de wereld nooit en nergens voorkomt. We hebben wel eens vernomen, dat, wie bij het afmarcheeren zich niet overhaast, de meeste kans heeft om als overwinnaar uit het strydperk te tredenmaar dat is eigeniyk een vakgeheim, hetwelk wy niet mochten verraden. De oeretaankomenden van de tweetallen gaan opnieuw aao den gang tegen elkander; totdat er prys- en promie-winnaars zyn aan gewezen. In 't voorbygaan breDgen wy nog in herinnering, dat ook de overigen niet zonder een etoffelyk bewys van erkenning hunner verdiensten zullen, blyven. 3. Driebeenloop en.. Dat is een spe', waarby het gemeen achapsbeginsel een beetje meer op den voorgrond treedt; men is daar afhankeiyk van oen kameraad. Den liefhebbers van dit nummer raden wy aan, zich vooraf van een makker te voorzien, die ongeveer gelijk van grootte is; dat maakt de samen werking wat gemakkeiyker. Zoo^ls men weet, wordt het rechterbeen van A. vastgebonden met het linkerbeen van B.we krygen dus iets, dat van verre gezien een kleia beotje lykt op de Siamee3che tweelingen. Dat voorafgaande oefening op den uitslag van den wedstryd Diet zonder invloed biytt it wel te begrijpen; 6n als wy, in boedanigheid van deskundigen, een wenk mogen geven, dan is het deze: Jongelui, begint heel bedaard, en bqvenal, spreekt goed af met welk been je het.,fierst van wal zult steken. Weest het daaromtrent nooit met elkander eens; als A. rechts wil, dan moet B. links willeD. Doe je anders, dan is er eenige kans, dat je heel eendrachtelijk over «le aardoppervlakte komt te buitelen. Elk winnend tweetal krygt een ander mededingend vriendenpaar, en zoo vervolgens tot het eind. Wordt vervolgd I^inanciüele Kroniek. Een terugblik op de afgeloopen week geeft niet veel gewicbligs te zien. De tegenstrijdige en on betrouwbare berichten, hetzij van uit Madrid of uit Nieuw-York, zijn met dat al zoo weiing be langrijk, dat zij de Beurs vrij ongevoelig laten, liet blijkt echter meer en meer, dat de oorlog nog laug zal kunnen duren, ook al eiudigt hij ontwijfelbaar met bet verloren gaan van Spunje's bezittingen in do Antillen en Oost-IndiP. Dit ongunstig vooruitzicht voor Spanje zal zich wel laten gevoelen, voornamelijk in den hoek der Spnanscho en Portugeesche en andore zwakke Kuropeesche en Zuid-Amerikaansche fondsen. Hoewel de weekstaat der Bank van Spanje een onveranderden goudvoorraad aantoont, beteokent dit niet veel, daar het toch geen betoog behoeft, dat or geen enkel goudstuk wordt uitgegeven en er ook geon enkel in circulatie is. De biljetten- omloop is reeds verbazond en nog met ruim 4 millioen toegenomen. De koersen der Perpetueele Schuld bewogen zich bijna de geheelc week op dezelfde hoogte. Portugeezen waren stil en met weinjg'j affaire; de Kamer ging uiteen zonder be sluiten betreffende de schuldregeling te nemen. Hot schijnt echter vrij zeker te zijn, dat ook de gelden voor do aanstaande October-coupons ge vonden kunnen worden. Italianen geheel zonder handel. Wat onze Staatsfondsen betreft, in verband met de nieuwe leeniüg was er levendige liandel in Integralen en 3°/9 Ncderlandsche Werkelijke Schuld, hoewel in hot laatst der weck togen lagcro koersen. De Hollaudsche IJzeron-Spoorweg-Maat- schappij bereidt de uitgifte "voor van een nieuwe 3'/.-pcl8.-leeDing van 12 millioen, welker opbrengst moet dienen voor den aanleg van terreinen, haven werken en aaukoop van rollend materiaal. liet dividend over 1£97 werd op 4Ü pet. bepaald. Voor pandbrieven Noith-Westorn en Paciflc-Hypothcck- bank bestond meer vraag tot aanmerkelijk betere koersen. Petroleumwaarden. welke vaat openden, konden, wat de Koninklijke betrof.de betere koersen niet handhaven, daar het dividend ad 52 pet. tegen viel. De meeste vraag blijft bestaan voor Palcm- bang. welke zich flink kondon verbeteren. Men verwacht oor deze aandcelcn verderen koersveor- uitgang, wanneer over oenigè maanden do raffi naderij gereed zal zijn. Tabaksaandeelen waren, over 't geheel genomen, vrij Yast, zonder veel variatie in koers. De opneming in de officieels noteèring van de aandeelen Nederlandsch-Indische P>xploratie-Maatschappij werd met een flinke rijzing begroet. Men zegt, dat do vooruitzichten dorer ondernoming zeer bevredigend zijn en alle aandacht verdienen. Van de' Zuid-Amerikaanscho fondsen trokken de Brazilianen het-meest do aan dacht-. Het schijnt do Braziliaansche regeering gelukt te zijn, met verschillende, zoowel buiten als binnenlandsche, bankiershuizen overeen te korrun do conversio dor 4-pcts.-goudleening in een 5-pcts.-papicron; waarvan de rente betaalbaar is in gowone landsmunt, 'te garandeeren. Do houders, die met deze voorwaardon genoegen nemen, ontvangen een bonus ad 25 pet. Zij, die de conversie niet aannemen, zullen do nominale waarde hunner stukken in gewone landsinunt ontvangou. De Amerikaansc-ho spöorwegmarkt kenmerkte zich deze week door eenige reactie. Bijna over de geheelo lijn wa9 een vrij sterke achteruitgang te constateeron, terwijl natuurlijk die fondsen het meest leden, die in de laatste dagen veel geavan ceerd waren, zooals Florida's, 5% Oregon Cali fornia, Norfolk Western, enz. Do ontvangst der Florida Central Peninsular blijven zich echter flink verbeteren, dank z(j den transporten ten be hoeve van het leger en de vloot. Missouri's waren en blijven in gedrukte stemming, hetwelk wordt toegeschreven aan het uitbreken der gele koorts, die ook in do Kansasstreken veel offers cischt. Hoewol met den terugkeer van den heor Den Groeien een gunstiger verloop van do Gulfwnardcn in het vooruitzicht werd gestold, moesten toch zoowel Beltshares als Gulfaandeelea en obligaliën vreloroin iets van hun koers prijsgeven. Voor prima Amerikaansche Bonds blijft echter goede vraag bestaan. Hoewel de uitslag Yan den strijd niet twijfelachtig kan zijn, is het toch niet te verwonderen, dat er van tijd tot tijd oen reactie komt. Yelen toch, die goedkoop gekocht hebben, denken er over, bun winst te realiseeren. Aan bod van dien leant, het besluit van het Huis van A-rgevaardigdeo, om maandelijks 17- millioen zilver to doen munten, en de vraag, welken invloed do nieuwe leening op do markt zal uitoefenen, alle deze omstandigheden waren van invloed op hot verloop der markt. Jiijnlandsche Bank. Gemengd Nieuws. M®rgon speelt „A j a x I" zyn eer- sten cricketwedstryd van dit jaar in Leiden ©n wal tegen de 's-Gravenhaagsche C.-C. Met mooi weer is een interessante wed strijd te verwachten. Aanvang ongeveer halfelf. Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 698 zwembaden door heeron en 172 door dames. De temperatuur van het water is 20° Celsius. Het eerste feest in ons land, hetwelk zal plaats hebbtn tot viering der a. s. inhuhiting van Hare Majesteit de Koningin, zal waarscbynlyk zyn Ce vyfdaagsche réunie, van 5 tot en met 9 Juli a. s. te Loosduinen, waar afgevaardigden der corpsen van legeren marine, oienstdoonae en rutjt ndè schutterijen, scherpschutters- en weerbaarheids-vereeni- gingen en co psen zullen samenkomen, ten einde zich onderling te moten in bedrevenheid als schutters. Van het hg^r zal aan dien wedstryd, ^ie is uitgeschreven door de Voreeniging van Nederlandscho Scherpschutters, worden deel genomen door het regiment grenadiers en jagers, de acht overige regimenten infanterie, de normaal-schietschool, het instructiebataljon, de vLr regimenten vesting artillerie en het cc-rps pantserfort-artillerie, elk vertegenwoor digd door een detachement van 5 onder officieren of minderen, onder bevel van een officier, terwyi de Minister van Oorlog verder heeft bepaal ddt daaraan ook door officieren van de corpsen der infanterie zal kunnen worden deelgenomen, voor zoover daartegen by de betrokken commandeereDde officieren giei bedenking bestaat. Ton bohoeve van den wedstryd werden door het Departement van Oorlog beschikbaar gestel! 6000 patronen voor het geweer M. 75, 11000 vcor het geweer M. 71 en 1000 revolver- patronen. Do heer G. A. A. Knaap, to Haar- lemmtrmter, gaande Woensdag mot don trein van Amsterdam naar Breda, had bet ongeluk een portefeuille met f 3025 to verliezen. Het ïyk, deze woek uit de Am- sterdamscho Vaart endtr Haarlemmerliede opgehaald, is dcor enkele aanwijzingen, daarop gevonden, herkend. Het is ten 21-j-irig jong- mensch uit Amsterdam, vroeger aldaar winkel bediende, doch die sedert 2 jaar wegens huiseiyke omstandigheden de ouderlyko woning on oie stad verlaten had. Woensdag-middag had te Heinkens- zani een ernstig ongeluk plaats. De land- bouwersknocht J. De K, die boven op een lading planken rood, had het ongeluk er af te vallen, waardoor de wielen ovir hem heen gingen met h-t noodlottig gevolg, dat hy op de plaats dood bleef. Uit Leeuwarden wordt gomeld, dat de toestand van den man uit Bartlehiom, die in een vlaag van waanzin een moord aanslag had geploegd op zyn vrouw en daarna zichzelf op gruwelijke wyze het leven heeft gepoogd te benemen, thans geen levensgevaar me r oplev.rt. S, te Hom, is ton gevolge van den Zondag-avond bekomen messteek over leden. De justitie was gisteren ter plaatse. In „Electra", werktuigkundig en electrotechnisch weekblad, houdt A. V. een plei 'ooi voor meerdere toepassing van electrische trekkracht op trambanen. In ona land is dc-ze tractie nog in haar kindsheid, terwftl in Amerika, Duitschland en België de electrische tram reeds burgerrecht hesft ver kregen. Hoort men de belanghebbenden by snol en goed vervosr er over praten, dan is het of er niets dan zwarigheden bestaan, niettegenstaande het buitenland getuigt, dat dezo onder gelijke omstandigheden als hier te lande in het eind steeds worden overwonnen. Zoo h^eft Duitschland reeds een net van 1000 küomtter leDgte; door 56 steden snort of schuift do electrische motor en in 34 andore zal hy weldra zyn intocht doen. Hier te lande schrikt men steeds terug voor de ratelende accumulatoren in de residontie, maar vergeet, dat te Brusstl daarentegen uitstekende resultaten worden verkregen met hettrolley- systeüm<en n^t dtf oadergrondscbe geleiding. En to Brussel beëft men allesbehalve proef- lyntjes. Het is, zegt A. V., de plicht der electrotechnici, om hier te lande mee te helpen, een einde te maken aan den alLrtreurigsten staat vac achteriykheid, waarin wy verkeeren. Niets staat bier de invoering van electrische beweegkracht ic den weg dan alleen behouds* gezindheid cn angst voor iets nieuws, dat eigeniyk al sinds een tiental jaren heelemaal niet nieuw meer is. Etióvant, de anarchist di© Woens dag door het Hof van Assises van Seino et Oiie ter dood veroordeeld is, had op 17 Januari jl. drie moordaanslagen gedaan op de agenten vaQ een politi pest in de Ruo de Berzelius, te Farys. Etn eer agenten ontving acht mes- sttken, die zyn leven ernstig in gevaar brach ten, de orvirige slachtoffers kwamen er beter af. Als bewe^gredon voor zyn daad gaf Etió vant destyds op, dat hy zich wreken wilde over een veroordceling, wegens opruiend ge schrijf in de Libertaire". Voor bet Hof nam de beschuldigde een weinig gepaste houding aan. By weigerdo de vragen omtrent zyn naam, leeftyd en beroep te beantwoorden, zeggende tot den president: „Dat alles weet ge al lang; als ge comodie wilt spelen, moet ge cat maar alleen doen." To9n daarop de voorzitter hem vroeg of hy geneigd was op de ge'oruikelyke onder vraging over do misdaad te antwoorden, merkte Etióvant op: „Ik zou zeggen, dat u dat alles niets aaDgaat." Onder deze om standigheden oordeelde de voorzitter bet overbodig tot de ondervraging over te gaan en ving hy onmiddellijk aan met het ge tuigenverhoor. Etióvant scheen wel een weinig ontstemd en uit het veld geslagen door den geringen teg<nsUnd, dien hy ontmoette. Dj advocaat-generaal Van Cassel, die het openbaar ministerie waarnam, eischte hot maximun»straf en do beschuldigde zelf drong er eveneens op aan, dat men hem geen verzachtende omstandigheden zou toekennen. Aldus geschiedde het. De jury verklaarde hem schuldig zonder verzachtende omstandig heden en het Hof veroordeelde hem ter dood. Met eon betuiging van onverschilligheid en den kreet „Leve de anarchie 1" ontving do veroordeelde de medodeeling van zyn vonnis. De vrouw van den senator Passina werd op straat door een sluipmoordenaar overvallen on gsdood. ÜF® euilleton. Het Geheim vau den Portlmmpton-Exprcss. S lol) „Is dat werkeiyk waar? En waar greep die misdaad plaats?" vroeg ik. „In Engeland. Herinnert ge u het geval met dien treinwachter, die dood in een kist ge vonden werd, het hart doorboord door een dolk?" „Zeer zeker herinner ik my dat. Maar wat had dat te maken met Balmaceda?" „Wel, vóór ik u dit ga vertellen, moet ik u verzoeken alle namen, die ik u noem, geheim te houden, en vooral myn naam. Ik weot, dat ge belang stelt in spoorwegzaken, en ik geloof, dat ge het verhaal gerust kuDt publiceeren altyd met in-acht-nemiog dor gestelde voorwaarden. Stemt ge daarin toe?" Natuurlyk beloofde ik dit dadelyk. Garcia rolde een sigaret en begon zyn verhaal. „Hoe en onder welke omstandigheden ik met Balmaceda kennis maakte doet nu Diets ter zake. Ik kan volstaan met de verzekoring, dat ik in dien tyd dikwyis in een govaariyke poaiti9 verkeerde en een van de meer intieme vrienden was, aan wien hy zyn geheimste handelingen vertelde. Na het volslagen mis lukken van al zyn pogingen vluchtte hy, zooals ge gisternacht torecht verteldet, naar hot huis van een zyner vrienden in Valparaiso. Men veronderstelde algemeon, dat hy zich foor doodschoot, maar by deed het niet.'' „Miar," vroeg ik, „hoe was het dan mogelyk zyn lyk ten toon te stellen voor het publiek „Het was niet Balmaceda's lichaam. Ik zal u vertellen, wat er gebeurde, maar geloof niet, dat Balmaceda, dien go toch roeds voor een schurk houdt, in uw achting er door zal rijzon. Er leefde in Valparaiso een zekere Da Costa, die buitengewoon veel op hem geleek. Het zou my te ver voeren en een verhaal op zichzelf vormon, als ik u alles verhaalde, wat er geschiedde om dien Da Costa in het huis te lokken, waar Balmaceda zich schuilhield, maar by liep in de val en werd zonder meer doodgeschoten en wel in zoo'n positie, dat het leek aleof hy zelfmoord gepleegd had. Terwyi zyn lyk in hot openbaar tentoon gesteld werd, vluchtte Balmaceda zelf het land uit in een koopvaardyschip, dat naar Porthampton vo^r. De vlucht lekte evenwel uit on een broer van Da Costa en enkele bloedverwanten van lieden, die hy bad laten doodschieten, besloten zyn spoor te volgen en zich op hem te wreken. Intusschen was ik, benevens eenige andere vrienden van den ex-president, waarvan enkelen in Londen woonden, bezig alles aan te wenden wat in ons vermogen was om zyn vlucht te begunstigen. Eindeiyk kwam het zoo ver, dat Itodrigo Da Coata en oen zyner vrienden, zoowol als ik met oen van de mynen, zich togeiykertyd in Porthampton bevonden, vóór Balmaceda er nog was aangekomen. Toen hy arriveerde, wisten wo hem ge durende enkele dagen te verbergen, maar Let was ons onmogelyk hem onopgemerkt naar Londen te laten reizen. Da Co3ta wist, dat hy in Porthampton was, en iedorc mogelijke uitgang werd zorgvuldig bewaakt. Eindeiyk kwamen we op het denkbeeld Balmaceda te vervoeren als lyk. Het viel ons moeiiyk, natuurlijk, onopgemerkt een kist in een leeg huis binnen te smokkelen. Maar we brachten het zoo ver en op de u bekende manier werd de ki6t, waarin Bilmaceda zich bevond, naar het station Porthampton vervoerd en daar too spoedig mogelyk geplaatst in een trein, die op het punt stond van te vertrek ken. Van te voren hadden we schikkingen getroffen betreffende de aankomst in het eindstation te Londen. Mjjn vriend en ik bielpen de kist in den wagon plaatsen, en we feliciteerden elkaar reeds wegens het wel slagen van ons plan, toen we zagen, dat Da Costa en een andere man het heole spelletje mee hadden aangezien. "Wy waren nog meer verschrikt, toen we deze beide mannen in een leege coupé zagen springen, van waar ze gemakkeiyk den wag gon, waarin de ïykkïst zich bevond, kondon bereiken. Ik kreeg evenwel plotseliDg een ingeving, stapte nogmaals in den waggon, plaatste myn mond dicht by een reet in de kist en fluisterde: „Pas op, Da Costa is in don trein." Onmiddellyk daarna reed de trein weg, en myn vriend en ik maakten, dat we zoo spoedig mogelyk Porthampton uitkwamen. Den volgenden ochtend vernamen we den gehcimzinnigen moord op den wachter en wierpen allorlei stelliDgen op, maar binnen enkele dagon hoorden we de geheelo ge- schiedeni8 van Biluiaceda zelf, öi9 op een merkwaardige wyze ontsnapt was." „Nadat hy den wachter vermoord had on een nieuwe misdaad by de vele, die hy reeds bedreef, gevoegd had, veronderstel ik?" „Noen, dat nietl Maar luister en ge zult het hoor9n. Zoodra do trein vertrokken was, begon Balmaceda over zyn onaangenamen j toestand na te denken. Hy wilde niet in do j handen van Da Costa vallen, daar hy maar al te wel wist, wat de wraak van een Span jaard zeggen wil, en daarom besloot hy het met den wachter op een akkoordje te gooien en hem een fooi te geven, als hy hom ergens onderweg uit den trein het gaan. Hy had eenig verstand van spoorwegen, daar hy er zich zeer voor interesseerde, toen hy nog president van Chili was, en by wist zeer goed, dat de wachter een rem ter be schikking had, waarmee hy den trein lang zamer kon doen loopon en hem aldus in staat stellen er af te spriDgen. Met dit denkbeeld lichtte hy het deksel van de kist, dat er slechts I03 op zat, in de hoogte en stapte de kist uit. De wachter stond met zyn rug naar hem toe, maar keerde zich eensklaps om, keek zeer verbaasd en verontrust den indringer eenige oogenblikken aan en greep toen, vóór Balmaceda hem de zaak kon duideiyk makeD, den opgestanen doode by de keel. Een wor steling volgde, en daar Balmaceda verplicht was zich le verdedigen, al wilde hy denman geen kwaad doeD, wilde het ongeluk, dat de wachter ten slotte uitgleed on met zyn hoofd zoo bard tegen de kist aanbonsde, dat hy bewusteloos neerviel. Balmaceda, die wist, dat do trein spoedig stil mo2St houden in Ladminster, was eerst een weinig verlegon wat te doen. Esn£klap8 ovenwei kreeg hy een grootscho ingeving. Hy trok zyn jas uit en zette zyn hoed af, terwyl hy de kleeren van den trein wachter aantrok on diens pet opzette. Ver volgens tilde hy den wachter, di3 nog altyd bewusteloos was, op en legde hem in do kist neer, terwyl hy een doek, dien wy er in ge legd haddon, over hot gezicht van den man heentrok, en daarna het deksel over de kist Hy had bemerkt, dat de man in de halvs duisternis, die er in den wagen heerschte, een beetje op hom geleek. Ze waren beiden glad geschoren on hadden dezelfde kleur van haar. Hij was nauwelyks gereed en had juist nog tyd eenige dienstbrieven, gemerkt „Lady minster", op te rapen, toen de trein stilhield. De nagomaakte wachter sprong er af met zyn lantaarn in de hand, wierp de brieven op het perroD, zooals hy wist, dat gedaan werd, nam enkele andere aan van een stations beambte, alles met de grootst mogeiyke kalmte, liep het perron op en neer en zwaaido ten slotte zyn groen licht, als sein voor ver^ trek. 'tWas gelukkig voor hem, dat de wag gon, die alloen brieven voor Londen bevatte, niet geopend word.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 9