Breestraat 86. GFOOTE J4ARLIJESC1E Zomer-Oprniming M. CAHEN. M. CAHEN. De nog voorhanden zijnde HEEREN-, I0N6EHEEBEN- en E1NDEBELEEDEEEN worden van af Baandag den 20sten Jnni tot veel verminderde prijzen opgeruimd. In het Bagazijn staat op elk Kleedingstuk de uiterst billijke, VASTE prijs met den nn zeer aanzienlijk ver minderden prijs genoteerd. Hen gelieve zijne aandacht te vestigen op de groote Etalage: Zijden Damast 65 Cts. ATJEH. j toestand der brandspuiten. Voorzeker is dit \voor een groot deel te danken aan de onver moeide zorgen van den directeur der brand weer in deze gemeente. De collecte ten behoeve Tan het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gowapenden dienst in de NeJerlandoD, in deze gemeente gebonden op 14 en 15 Juni jl., heeft opgebracht 19.57s. De loting tusschen do in dit jaar ingeschrevenen voor de schutterij in deze gemeente zal plaats hebben op 28 Juni a. a., des v/m te elf uren. Uil de «.Staatscourant.". Besluiten en benoemingen. Toegekend de zilveren eere-medaille der orde van Oranje-Nassau aan den adjunct-havenmeester ie Willemsoord, S. Ja ring. Beuoemd met ingang van 1 Septembor 1898, tot leeraar aan de Rgks-hoogere burgerschool te Groningen, C. J. Koolboom, thans leeraar aan de hoogere burgerschool te Sneek. Bevorderd tot luitenant ter zee lste klasse, de luitooant ter zee 2do klasse N. C. Beynen, od tot luitenant ter zee 2de klasse, de adelborst lste klasse jhr. U. K. B. Bendorp. Pensioen verleend aan den kapitein W. C. Sta ring. van het östo regiment infanterie, ten bedrage van 1253 'sjaars, aan den luitenant tor zee der lste klasse J. A. Van der Star, ten bedrage van ƒ1109 'sjaars; aan den eervol ontslagen comman deur der scheopsmakers bij 's Rijks werf te Wil lemsoord J. Lumkeman en aan den eervol ont slagen sasmeester bij die werf J. C. H. Stelleman, respectievelijk ten bedrage van ƒ725 en /5ü4 'sjaars. Vorlof verleend aan de na te noemen personen tot het aannemen der onderecheidingsteekenen, achter hun namen vermeld: S. Van Os, te Ara- steidam, geneesheer, de eere-medailie van het openbaar onderwijs van Vonezuola; J. Nieborg,te Uithuizen, particulier dienstman, de bronzen me daille Bene Merenti van Z. H. den Paus. De gewone audiëntie van den minister van binnculnndsche zaken op Zaterdag 18 Juni zal niet plaats hebben. Gomeonteraad van Leiden, Vervolg der zitting va* gisternamiddag j.n beh indeling komen nog de volgende puDten der agenda 5". Beuoeming van onderwijzond personeel aan andere scholen ten gevolge van de benoemingen sub 4. (138) Beoo-md worden: school 4do kl. No. 1, tot 2de onderwijzers de heeren J. Christmnse en P. Lem, tot 3len onderwijzer de heer T. Van Kan, tot 2de onderwijzeres in de hand werken mej. F. C. Kühlman, tot 3de onder wijzeres moj. J. H. Ten Holten, tot 3de en 4de onderwijzeres in de handwerken reep. de dames P. Fles en S. E. v. d. Wiel school 3de kl. No. 2 tot 3de ondorwijzers of onderwijzeressen de heer W. F. Maartense en raoj. E. J. Boe; school 3de kl. No. 3 tot 3de onderwijzeres mej. J. C. Dijkman, tot 3de en 4de onderwtjz-res in de handwerken resp. de daraee M Hitman en D. J. Nuesink. 6°. Suppletoiro begrootiDg en staten model A en B op de begrooting van lt-97, tor aanvulling van eenige te laag geraamde begrootingsposten. (123 en 139) 7°. Staat van af- en overschrijving, begrooting dienst 1898, ad ƒ480, tot vinding der kosten van het vergelijkend examen voor de benoeming van een hoofd der school 3de klasse No. 5. (124 en 131) Vastgesteld. 8°. Verzoek van A. J. Verbeek, om terugbe taling van schoolgeld, lager onderwijs. (126) Gunstig beschikt 9°. Voorstel tot uitvoering van bijkomende werken in verband met do vervanging van het houten draaihoofd van de Schrijversbrug. (127) Aaoge omen. 10°. Staat van af- en overschrijving op de be- -^rooting dieust 1898 tot verhoogiug van den post: „Subsidie aan werkhuizen", onz (137) 11°. Staat van af- en overschrijving op de be grooting dienst 1897, van do Stedelijke Werkin richting. (129) 12°,Suppletoiro Staat van begrooting, dienst 1898, van do Stedelijke Werkinrichting. (130) Vastgesteld. 13'. Rekening, dienst 1897, van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. (94) Goa igikeurJ. 14°. Verzoek van de Wed. A. E. C. Engelberts Huyskes, om terugbetaling van schoolgeld lager onderwijs. (134) Ganstig beschikt. 15°. Voorstel tot plaatsing van bliksemafleiders op de school der 3de klasse No. 5 aan den Mare- singeL (132) Aangenomen. 16°. Verzoek van J. F. Wafelbakker tot over dracht van de huur van hot voor koffiehuis be stemde gedeelte van Den Burg. (136) De heer P. J. Van Hoeken heeft niets tegen het verzotk, doch zou den nieuwen pachter gaarne willen ontslaan van den last, dien verkoopingen van afcraak, enz. veroorzaken. Spr. vraagt of de Niouwstraat geen geschikte plaats zou zyn. De Voorzitter wyst op de overeenkomst met heeren notarissen en ook dat b(j verplaat sing naar de Nieuwstraat weer anderen den last zou'en ondervinden. Het verzoek wordt ingewilligd zonder hoofdelyke stemming. 17°. Rekening, dioust 1897, van het krankzinni gengesticht Endegeest". (140) Wordt conform het advies der commissie van financiën goedgekeard. De Voorzitter deelt het een en ander mede omtrent de exploitatie der stichting, o. a. dat daarin thans 375 patiënten worden verpleegd en het maximum 377 mag bedragen, zoodat aan Ged. St. in overweging zal moeten wor den gegeven, om de patiënten van buiten de provincie Zuid-Holland te evacueeren. 18°. Vaststelling van het kobier der plaatselijke directe belasting, dienst 1898. (133) De heer Drucker, die het niet inziet dat ter vereenvoudiging van de berekening van de aanslagen het bepaald noodig is 3 pet. te heffen, stelt voor 2.97 pet. Dit voorstel wordt verworpen met 12 tegen 7 stemmen (de beer P. J. Van Hoeken had vooraf de vergadering verlaten). Voordat de Raad overging tot een geheime zitting ter vaststelling van het kohier der plaatselijke directo belasting, dienst 1898, betoogde de heer Pera, zijn ingenomenheid betuigende mot de gunstige wending in de housing van het publiek om de muziektent op het Park by uitvoeringen, do wcnschehjk- beid van politietoezicht op het Steenschuur tegenover het Park. De Voorzitter beloofde dezen wenk in acht te nemen en hierover te spreken met den Commissaris van politio. Ook werd nog aangenomen een voorstel van B. en Ws. om het kasgeld met een be drag van 30,000 te vermeerderen. 19°. Rekening, dienst 1897, van de Stedelijke Gasfabriek. (142) Goedgekeurd, nadat den heer Juta, voor zitter der Commissie voor de Gasfabriek, toe lichting was gegeven naar aanleiding der opmerkingen van de Commissie van Financiën. RECLAMES, a 25 Cents p?r regel. BIJ 1978 39 tot f 14.65 p. Mot., evenals Zwarte, Witte en Gekleurae Henaebcrg-Zijde van 35 Cts. tot f 14.65 p. M. Glad, Gestreept, Geruit, Gewerkt, Damast, er,z. (c a. 240 versch. qual. en 2000 verscb. kleuren, dessins, enz.), franco eo vr(J van Invoerrechten in hols. Stalen per om megaande. Dubbel briefport naar Zwitserland. G. HENNEBERG's Zydefabrieken Ken K. HoflZiiricii. 4976 11 Gemeenteraad van Aarlandcrveco. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig, alle leden; één vacature. Na voorlezing van verschillende ingekomen stukken besluit de Raad op voorstel van B. en Ws. afwijzend te beschikken op een adres der heeren Hofstede Crull en Willink, ingenieurs te Borne, om concessie tot het leggen en hebben van electrische geleidingen voor licht en beweeg kracht binnen dezo gemeente. Voorleziug wordt gedaan van een ingekomen adres van den heer H. M. Labberté, hoofd der openbare lagere school te Aarlaüderveen (dorp), om eervol ontslag uit zijn betrekking op grond van lichaamsgebreken, met ingang van 1 Aug. a. s. B. en Ws. stellen voor, dat verzoek too te etaan, doch het ontslag te doen ingaan op 1 Juli 1898. De heer Van Muiswinkel vraagt welke reden B. en Ws. hebben om het ontslag eerder te doen ingaan dau is aangevraagd, alsmede of de heer Labberté van dat vroeger ontslag geldelijk nadeel heeft; genoemde heer heeft toch 39 jaren lang het onderwijs gedieud. De Voorzitter zegt, dat eerder ontslag voor de gemeente financiëel voordeeliger is, terwijl het nadeel, dat de heer Labbertc ondervindt, niet zoo groot is: bij eerder ontslag gaat ook zijn pensioen vroeger in. De heer Van Borssnm Waalkes zegt, dat eerder ontslag voor de hand ligt Het ontslag ia aange vraagd wegens ongeschiktheid voor den dienst, ten gevolge van lichaamsgebreken, en de genees kundige verklaring is reeds sedert eenigen tijd afgegeven. Een voor het onderwijs ongeschikte kan toch niet in zijn betrekking worden gehandhaafd. Hierna wordt met algemeene stemmen het voor stel van B. en Ws. onveranderd aangenomen. Eonparig wordt besloten don heer W. Ziegelaar, alhier, te benoemeu tot telephonist en diens vrouw tot plaatsvervangster, op een gezamenlijke jaar wedde van ƒ80, alsmede eerstgenoemde aan te stellen tot besteller tegen een vergoeding van ƒ0.10 bestclloon per telegram. B. en Ws. stellen hierna den Raad voor, aan elk dor drie in deze gemeente bestaande commis sion tot regeling der feesten ter gelegenheid van de inhuldiging van Hare Majesteit de Koningin een subsidie to verleenen tot een bedrag van ƒ0.50 voor elk schoolgaand kind, als bijdrage in de kosten van de schoolfeesten. De heer J. Rijlaarsdam verklaart zich tegen deze subsidio. Hij zegt, dat de betrokken feestcommis sie langs de huizen der ingezetenen reeds hebben gecollecteerd voor het schoolfeest. Dc heer Van der Lee zal ook tegen stemmen, omdat bij bet be drag van de subsidie te hoog vindt Het voorstel van B. en Ws. wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Rijlaars dam cn Van der Lee. Op de ingediende reclames tegen hunnen aan slag op het kobier van den hoofdelijken omslag van M. Van Zwietcn Gzn. en mej. S. Bouwer wordt afwijzend beschikt. Hierna wordt de vergadering, niets meer aan de orde zijnde, gesloten. Eerlielyko Berichten* Katwijk aan Zee: Gereformeerde Gem. Zondag-voormiddag te hslftieD, bevestiging van ds. Impeta, door ds. Wielenga, van Katwijk Binnen, en des namiddags te drie uren intrede van ds. Impeta. Noordwykerhout: Ned.-Herv. Qem. Zondag-voorin. te halftien, de heer Westerman Holstyn, tbeol. can J. te Leiden. Geen Zondags school. Oude-Wetering: Nel.-Herv. Gera. Zondag-voorm. te tien uren, ds. J. W. H- Kalk man, pred. te Woerden. Valkenburg: Zondagavond te xes uren, ds. J. Nierstrasz, predikant te Leiderdorp. Woubrugge: Gereformeerde Gem. Zon- dag-voorm. te tien uren en 'snsm. te half zeven, de heer Hempeniux, van Zwammerdam. De correspondent te Batavia van het „HM." seint ren 16 Juni: „De beide colonnes bereikten Kemala, Van de colonne-Van Heutsz werden 7 lulandsche soldaten gewond. De colonne-Willems leed geen verliezen. In verschillend© achermutse- lingen zijn 20 vijanden gedood. „By aankomst te Tjot Moerong bloek Toekoe Oemar te zijn gevlucht. „Beide troepenafdeelingeo koeren naar Segli terug." Hieruit blijkt, dat de overate Willems den overste Van der Dossen In bot opperbevel over de Selimoen-colonne heeft vervangen. De correspondent te Batavia van de „N. R. C." seint nog, dat toen Van Heutsz naar Kemala rukte, by daar de troopenmacht onder Willems ontmoette, welke den vijand In het landschap Sarna Indra opzocht, maar daar geen ontmoeting met hom had. Het blad teekent er bfl aan: De buiten gewone snelheid, waarmedo kolonel Van Heotsz het geheel onbekende land heeft door- loopen, heeft zeker veel toegebracht tot het succes, door hem behaald. Aan zyn aanvoering onzer onvermoeide kranige, Indische soldaten danken wy het licht, dat nu in de Atjeh- zaken gaat schijnen, en do goede kans, dat eindelijk de oorlog op Noord-Sumatra ten einde zal worden gebracht. Als de nog definitief te benoemen gouver neur van Noord-Sumatra in staat wordt ge steld even krachtig te blijven optreden als nu'aan kolonel Van Heutsz mogelijk was en in zijn bestuur even beleidvol is als deze hoofd officier als krijgsman, dan zal spoedig allen verzet de kop worden ingedrukt en einde lijk rust, vrede en voorspoed het deel worden van de landen, waar reeds sedert honderd jaren vóór onze komst onafgebroken strijd woedde. Bij het Departement van Kolo niën is van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indie ontvan gen het volgende, van 17 dezer gedagteekende, telegram betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh: Den 12den dezer is de colonne van kolonel Van Heutsz van Kotta Poetos door het gebied van Toekoe Bintara Keumangan en over Tjot Moeroeng naar Kemala Baja getrok ken en de colonne van overste Willems van Segli door het gebied van Toekoe Bintara Soewi Sama Indra eveneens naar Kemala Raja, alwaar beide colonnes den 14den dezer aan kwamen. De eerste colonne ondervond weinig tegenstand. Toekoe Oemar is gevlucht. Gesneuveld is 1 en licht gewond zijn 7 inlanders beneden den rang van officier. De vijand had 21 dooden. De tweede colonne ondervond geen tegenstand. Den 15den zijn beide colonnes naar Mehtareung getrokken. Gemengd IVieuws. Omtrent de aanhouding van den uit het Huls van Bewaring t9 's-Gravenhage ontvluchten Willem Boekweg verneemt men nader, dat het door de nasporingen van de politie gebleken was dat Boekweg zich sedert zijne ontvluchting enkele malen wist schuil te houden te 's-Gravenhage. Den overigen tyd bevond hy zich te Amsterdam of elders. Het vermoeden bestond, dat hy zich die enkele malen ophield ten huize zflner ouders aan den Noord-West Buitensingel in Den Haag, welke woning gisterochtend te balftien door den in specteur van politie Van Rosmalen, do recher cheurs Ten Raa en Gitz en de agenten Van Beveren, Ket en Lamet werd omsingeld. De inspecteur eischte den vluehtetog op, doch ont ving van de ouders do verklaring dat hun zoon zich niet ten hunnent ophield. Daarop zou juist de woning nauwer worden ingesloten, toen plot seling de huisdeur aan de zijde van het smalle wegje aan de binnenzijde werd geopend en Willem Boekweg uit huis kwam en zich hals over kop in do vaart stortte en naar de over zijde zwom. Terwijl hij den wal beklom werden om hem schrik aan te jagen eenfge revolverschoten gelost. E?n formeole jacht begon over het land, waar voorheen de bloemkweekery der firma Voerhoeve was. Op de houtwerf van den heer Van Gogh aan de Veenkade werd by eindelijk gegrepen en daarna geboeid naar het Hoofdcommissariaat van Politie over gebracht. Boekweg heeft reeds oen vonnis wegens diefstal ondergaan en sedert zyn ontvluchting tal van rijwielen gehuurd en daarna ten eigen bate verkocht. Dank zy de yverige bemoeiingen van de recherche is de maatschappij van dit gevaar- lyk individu voor geruimen tyd bevryd. Willem Boekweg is thans weder opgeslo ten ia het Huis van Bewaring. Hot „Weekblad van het Recht" deelt mede, dat de officier van justitie by de rechtbank te Haarlem cassatie heeft aange- teekend tegen het vonnis dier rechtbank, ge- wezen in zake overtreding van de boterwet, waarby de gevraagde lyfsdwang voor de kosten van openbaarmaking der uitspraak was ge weigerd. H. Wonsoff stond gisteren voor de rechtbank te Amsterdam terecht wegens brandstichting. Hy zou nl. in den nacht van 6 op 7 Mei jl. In zyn woning op de derde ver dieping in perceel Rechtboomsloot 72, brand hebben gesticht, door de lakens van de bedstee en eenige kleedingstukken met petroleum ge drenkt in brand te steken, waarom gemeen gevaar voor menschenlevens en goederen te duchten was. De agent van politie A. Griep zag in den genoemden nacht tegen kwart over twaalven rook opstijgen uit de geopende vensters van de verdieping, door beklaagde en familie be woond. Snel begaf hy zich naar boven en zag allereerst voor de matglazen deur van ce keuken een hel vuur, terwijl hij ook een sterk ge knetter hoorde. Daar de deuren gesloten waren, liep de man naar beneden, waarschuwde de andere bewoners en alarmeerde de brandweer. Toen de deur was opengetrapt, viel er Iets brandends naar beneden, terwijl de getuige ook de pooten van de tafel zag branden. De peer van de petroleumlamp lag ongeveer een halvea meter van de tafel verwyderd op den grond. De styl van de alkoof brandde eveneens. Dadelyk viel het dezen getuige en ook aan de brandweerlieden op, dat overal in de kamers brandjes op zichzelf woedden. Toen Wonsoff met zyn vrouw en zyne kinderen thuiskwam dat was ongeveer te 1 uur gaf de vrouw een paar tooneel- gilletjes en kreeg eon dito flauwte, maar Wonsoff begaf zich zeer kalm naar boven en gaf als waarscbyniyke reden van den brand op, dat de peer uit de lamp was gevallen. Toen petuige Griep zich verwyderde, gingen ook Wonsoff en zyn vrouw heon, zonder verder acht te slaan op hun meubilair, dat door brand en water geleden had. Hot vuur was spoedig gebluscbt. Eigenaardig was het byv. dat alleen do kussens op het bed brandden en het hout van de bedstede onbeschadigd was. Aan den agent van politie Griep werd door den voorzitter, mr. Wichers Hoeth, een woord van lof gebracht voor zyn flink optreden. De rechercheur R. Krol, die een onderzoek bad ingesteld, deelde nog meio, dat het ver- br nde beddengoed naar petroleum riekt. Ook met verschillende kleedingstukken was dit het geval. De kleedingstukken lagen voor een deel onder de bedstede. Get. J. A. Baas, makelaar in brand- assurantie3, had 'e morgens vroeg van een zflner talrijke agenten bericht gekregen, dat den vorigen nacht brand had gewoed in het huis van bekL Hy begaf er zich snel naar toe en ont moette onderweg bekl. met wien hy een overeenkomst sloot tot regeling van do brand schade. Get. zou een zeker aantal percenten ontvangen en schoot daarom voor hy nog i-ts van den brand gezien had f 25 voor aaD beklaagde. By zyn bezoek aan het bewuste perceel vond bekl. het „een rare rommel". Waarom hy zoo dacht wist get. niet te verklaren, maar toch vond hy het geraden aan zyn brand- assurantie-maatschappy te seinen. De heer Van Loo kwam nu over en stelde aan get. voor te bewerken, dat beki. aange klaagd werd, dan zou getuige f 50 krygern Get. wilde hier echter niets van weten. BekL was voor f 1500 verzekerd. Get. dacht dat niet meer dan f 400 a f 500 van waarde in de vertrekken aanwezig was geweest. De voorzitter maakte er den get op merkzaam op dat zyn phantasie hom „eenigs- zins" parten speelde. Daar was nog voor geen f 25 waarde aanwezig. Bekl. had gezegd dat hy wel f 1200 schade had. Get. was ook tegenwoordig geweest by het onderzoek, toen de met petroleum gedrenkte kleeren gevonden werden. H. L. Cornelissen, eertyds bediende by Baas, had den inboedel naderhand getaxeerd op f 850. Zyn patroon had hem gezegd dat hy niet hooger moebt gaan dan f 1000. Deze getuige scheen zijn vroegeren patroon niet byzonder te vertrouwen. Niet dat hy hem beschuldigde vooruit van den brand geweten te hebben, maar er was toch zoo iets vreemds aan. Van Loo had ook aan den rechercheur Krol geld geboden. Bekl. bad aan getuige gevraagd of deze wilde verzoeken aan bekl.'s schoonouders te veTklaren dat bekl. daar den gebeelen avond was geweest. Ten slotte verklaarde get. Comelisaen nog dat zyn patroon hem een mooie positie had geboden, als by dit en dat verzweeg. Over de geheele verhouding van bekl. en den makelaar in brandassuranties Baas bleef een vreemd waas hangen. Van Loo, de inspecteur der brand waarborg - maatschappij had de zaak al daieiyk zeer verdacht govonden. Hy werd nameiyk niet door den Amstexdamschen agent der maatschappij telegrapbisch gewaarschuwd, maar door Raas. De eisch van het O. M. Is 8 jaren. (Hbl) Toen gistermorgen do aannemers met het heiwerk voor een te bouwen perce-1 aan de Lindengracht by de Brouwersgracht te Amsterdam zouden beginnen, stortte plotseling de muur van een aangrenzend huis in. Een 70-jarige vrouw, die zich in cit gebouw bevond, kwam mede naar beneden en brak het sleutelbeen; oen jong mrisjo bekwam eveneens eenige verwondingen, ge lukkig niet van ernstigen aard. De heer Daman, commissaris van politie aan de Noordermarkt, had ce straat voor het huis laten afzetten, om de menigle op e?a afs and te houden en de brandweer laten opschellen, omdat beweerd was, dat er nog men8chen onder bet puin lagen. By onder zoek bleek dit gerucht gelukkig onwaar te zyn. (Tei.) De 5 5-jarige timmerman B. V., te Papendrecht, die verleden Zaterdag met nog drie andere timmerlieden naar Hedel was go- zonden, om aldaar behulpzaam te zijn by het lichten van een vaartuig, had verleden Zondag het ongeluk te water te geraken en geheel onopgemerkt te verdrinken. Vermoedeiyk heeft, hy des avonds laat de lichten willen bereiken met een roeiboot, die op eenige meters af stand van den oever lag. Zyn ïyk is onder Poederooien thans opgevischt en aldaar ter aarde besteld. (D.Ct) Vermoedeiyk door het spelen met lucifers van kinderen zyn te Driewegen (Z.Bevel) in minder dan geen tyd h.t buis, de inboedel en de schuur van eon klompen maker een prooi der vlammen geworcen. Niets kon worden gered, doch alles is geassureerd. De jeugdige "W. A. Claris, beschul digd van den brand gesticht te hebben in den avond van den löden April in het huis van bewaring aan de Korte Hoogstraat, te Rotter dam, waar by gevangen zat, is, geiyk met een enkel woord gemeld, buiten vervolging gesteld, daar hem dit feit wegens de gebrekkeiyke ontwikkeling en de ziokelyke storing zyner verêtandeiyke vermogens niet kan worden toegerekend. Hy wordt naar het Rykskrank- zinnigor.gesticht te Medemblik overgebracht. Aan den Rustheuvel te Os is Woensdagnamiddag het huis afgebrand van W. v. Viymen, bewoond door Jan Van Haaren. Alles is verbrand, zelfs de geit en de varkens. Huis en inboedel zyn tegen brandschade verzekerd. Dinsdag 14 Juni, des voormid- dag8 te elf uren, vervoegde zich aan de woning van den tuinman W. F. Van Ingen, wonende to Hees, een lanölooper, genaamd Mulder, getoren te Sittard, thans zonder vaste woon plaats, ten einde een aalmoes te bekomen. Toen hy ontwaarde, dat er niemand thui3 was, begon hy de kasten open te breken en nam goud en zilver, enz., daaruit weg, tot op een gegeven oogenblik de huisgenooten zich vertoonden, het onraad bemerkten, om de naastbyzynde politij zonden en de brutale dief werd ingerekend en achter slot en gren del gebracht. Gistermiddag omstreeks drie uren ontstond to Enscheiee brand in een perceel van twee woningen, toebehoorende aan E. Rolovink; een van dezo brandde totaal uit. Het vee word gered. Huis en inboedel waren verzekerd. Van gemeentewege is men te Enschedee onder toezicht ce politie begonnen met het afbreken van achtti n flinke woon huizen, welke in stryd met ae bouwverorde ning zyn gebouwd. De eigenaar, de heer E. DaLnoorJ, heeft de woningen laten bouwen direct op den weg. Aan de eene zy ie breekt men af; terwyl aan den anderen k*nt de aannemer van het werk nog bezig is, dat te voltooien. Een dor gewonde dames by het tramongelok te Sneok hEe t tegen de Nederl. Tramweg-My. een vordering van schadever goeding ingesteld van ƒ20,000. De toestand der gewonden is zeer tevreóigtn'; do dame, wie een been geamputeerd is n bet andere op drie plaatsen is gez t, zal dil laatste waar- schynlyk kunnen behouden. (N. Gr. Cf.) By de in 1894 te Groningen ge houden lustrumfeesten ward de vrees geuit, dat de toen gehou en maskerade wei de laatste zou zyn. Vermoedelijk is dit uiet het geval en zal ook in 1899 h^t hoofdnummer van de lustrumfeesten een maskerade wezen. Gisternacht om even twaalf uren brak een felle brand uit onder de ge meente Achttienboven in een boeren behuizing, bewoond door den warmoezeni^r Verbeek en. den eigenaar van een wasehinrichting, Van Oostrum. Al dadeiyk was de rook tot in de stad Utrecht te zien en velen begaven zich dan ook naar het terrein van het ongeval, op ongeveer een half uur afstands gelegen. De beide woningen zyn gehtei uitge rand, en eerst nadat men met haken de nog op staande muren had neergehaald, was men tegen twee uren den brand meester. Alles was verzekerd; persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Do oorzaak was on bekend. C.) Het Hof van Cassatie te Parp heeft verworpen het hooger beroep van den paddenstoelenk woeker Carrara en diens vrouw tegen fot vonnis, waarbu eerstgenoemde ter dood en de vrouw tot levensiaugen dwang-

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2