ffc 11704 Donderdag; 31 April. A°. ie: feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering Van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomnier bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Getrouw tot in den dood. LBIDSCH DA&BLAD. PBUB DEZEB COUBANTi Voor Lelden por 3 maanden» f 1.10. franco per post1.40 Afeonderijjke Nommors O 05 PEXIS DEE AD VTSETEK TiÜTT Van 1 6 ngels f 1.05. Iedere regel moer f 0.17|. Grootara letters naar plaatsruimte. Voor bet Incaaseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. OIHciëelo Keunlsgeviagea. Burgemeester en Wothoudere van Leiden; Gezien h t adioe van do LEID8CHE KATOEN- MAAT80HAPPIJ, voorheen DE LEYDEB A Co., houdendo verzoek om vergunning tot uitbreiding van haar fabriek aan do HeeroDgraoht Nob. 9/81, door bijtrekking van het voormalig Ooaterkorkgobouw Celot op de artt. 6 on 7 dor Hindorwot; O oven bjj doze kennis aan bet publiek, dat geaoomd verzoek mot de bijlagen op de Socrotario dozer gemeente tor visie gelegd ie; alsmedo, dat op Dins dag 3 Mei a. e., 'e voormiddage te elf nron, op het Baa-dhuis, gelegenhoid zal worden gogeven, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wetboadera voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeoster. 19 April 1898. VAN HEYAT, Secretarie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden Gelet op art. 201 der algemeene Politieverordening van den 6don November 1879, waarbg wordt be paald, dat ten minste tweemaal in het Jaar, en wol ééns in het voor- on ééns in het najaar, op kennis geving vau Burgomeester en Wethouders, ecboor- eteonon en stookplaatsen gereinigd moeten worden, noodigen de ingezetenen uit aan de bedoelde, reini ging van ecboorsteenen en stookplaatsen gevolg to geren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. It April 1898. VAN HEY8T, 8eoretaris. Leiden. 20 April. De nieuwbenoemde hoogleeraar bij de facul teit der godgeleerdheid aan de universiteit alhier, dr. B. D. Eerdmans, zal Woensdag 11 Mei a. s., des namiddags te twee uren, het hoogleeraar8ambt aanvaardea met het houden eener redevoering in het groot auditorium van het academiegebouw. De laatste bijeenkomst van de 0A!liance Fran^aise" was zeker niet de minst interessante. De heer Julien Tiorsot, in-Frankrijk bekend als een dor trouwste folkloristen, gaf ons eon duidelijk overzicht van hetgeen hjj op het gebied van de Chanson populaire heeft ver richt. Uit de Provincie gekomen, reeds meer dan 20 jaar te Parijs gevestigd, nu als Directeur- adjoint de la Bibliothèquo du Conservatoire, heelt bi] als zoovele anderen zyn oude liefde voor zijn „pays" la Bresee niet verloren en heeft hij, daartoo gebracht door zijn aanleg en zijn betrekking, do studie voortgezet, die door Wckerlin onder het keizerrijk was be gonnen. Gedurende de laatste lien jaren heeft hij de verschillende oude provinciën van Frankrijk in alle richtingen doorkruist, om uit den mond van het volk op te teekenen, wat nog overblijft van de Chanson populaire, de echte, de oude. Een 40 tal, keurig in den volkstoon door hem geharmoniseerd, zijn reeds verschenen als Mélodies populair es des provinces de France (Heugel, jue Vivienne, Paris), een uitgave, die, zooals de heer Tiersot, dien wij in dezen als volkomen betrouwbaar kenner mogen gelooven, duidelijk doet zien, dat Frankrijk op dit ge bied een eigen cachet heeft en in rijkdom niet achterstaat bU andere groote landen. De voordracht van enkele der mee6t typische chaneons, allereerst die van le Roi.Ronaud, wellicht de mooiste van alle, maakte een diepen indruk en toonde, hoezeer de heer Tier8ot in den geest van dit genre is door gedrongen. Le Retour du Marin en vooral la Chanson du P^uvre Laboureur, beide van ge heel verschillenden aard, vonden door de oiwc- rispdijke wijze, waarop zij gezongen werden, met veel andere chansons onverdeeldon b\j val. De begeleiding van deD heer Berkeljon cbed de muziek goed tot haar recht komen Werkelijk, de soirée Tiereot was een waardig slot voor het seizoen en maakte, voor zoover dit mogelijk is, de teleurstelling ov:t het niet- optreden van Trufifier goed. Voor bet akte-exRmen L. O. zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren A. M. Van Sermondt en J. Francken, uit Leiden, L. E. Van Loo, uit Waarder. De Parjjsche correspondent van het „Hbl." meldt: De Koninginnen brachten gisteren wederom een bezoek aan het Louvre, om de Fransche galerijen, de beeldhouwwerken en de werken uit den tijd der renaissance te bezichtigen; daarna keerden zjj naar het Hotel Continental terug. Te één uur gaven zij daar een intiem dejeuner, waaraan, behalve het gevolg, deel namen de heeren Bihonrd, gezant van Frankrijk te '8 Gravenhage, d'Anethan, oud-gezant van België te 's Gravenhage en thans te Parijs, commandant Moreau, ridder De Stuers, freule De Stuer6, de heer en mevrouw Van Weece en de consul-generaal Van Lier. President Faure, die gistermorgen uit het Zuiden was teruggekeerd, bracht des middags om drie uren, vergezeld van generaal Hagron, chef van zijn Militair Huis, en kolonel Bour geois, een bezoek aan de Koninginnen ln Hotel Continental. De praai Jent wérd aan den ingang ontvangen door generaal Dumon- ceau, aoju 'ant jbr. Van der St-tal, commandant Moreau en den Nederlandschen gezant, die hen onmiddellijk naar het salon op de eerste verdieping geleidde, waar HH. MM. den presi dent aan de deur ontvingen. Do heer Faure bleef vijftien minuten met de Vorstinnen alleen, waarna het wederz.ydsch gevolg werd voorgo steld. Te 3 u. 20 min. vertrok do president. Om kwart voor vieren kwamen mevrouw Faure en mej. Lucïe Faure, vergezeld van deD chef van het Civiel Huis van den pre sident, den heer Legall, HH. MM. bezoeken. Vervolgens ontvingen de Vorstinnen enkele dames uit hooge Parjjsche kringen. Om halfzes reden HH. MM. met de hof dames gravin Van Limburg Stirum en baro nesse Van Ittersum in een open rijtuig naar het Elysée. Zy werden eerbiedig begroet door de tdlrijko menigto, die in den omtrok van het Hotel wachtte. Do Vorstinnen werden onder aan het perron ontvangen door den secretaris generaal van het presidentschap, generaal Hagron, tweo officieren van dienst en den directeur van het protocol Crozier, die hen naar president Faure geleidde. Deze ontving HH. MM., omringd door zijn Militair Huis. Ver volgens bracht n HH. MM. een bezoek aan mevrouw Faure. Het geheele bezoek aan het Elysée duurde twintig minuten. Den Koninginnen werd bij de aankomst en i>y het vertrek militaire eer bewezen door een bataljon infanterie, mot het vaandel onder be vel van een kolonel opgesteld op het pl ia voor het paleis. De muziek speelde het „Wil helmus." HH. MM. werden by het vertrek levendig toegejuicht door de menigte. Er werd luid „Vive la Reine 1" geroepen. Na een korten rijtoer keerden zij naar het hotel terug. HH. MM. zullen hedenavond om halfacht per extra trein naar Cannes vertrekken. De waarnemende burgemeester van 's-Gravenhage, de heer Gevaerts van Simons- haven, herdacht in de Raadszitting gisteren het treffend sterfgeval van burgemeester De Beaufort. HU herinnerde aan de goede ver wachtingen, door hem gekoesterd toen hy zeven maanden geleden den burgemeester installeerde, getuigde namens den Raad, dat gedurondo den korten tijd, dat de heer De Beaufort de functie bekleedde, hij door groote minzaamheid, vriendelijkheid, aangenamen om gang de algemeene sympathie van Raad en gemeente verwierf. Deze redevoering werd staande door do Raadsleden aangehoord. Het Dagtlykscb Be stuur zal officiëel bi) do begrafenis vertegen woordigd worden. De vergadering word, na een paar urgente zaken te hebben afgedaan, ton teeken van rouw gesloten. Men meldt uit Don Haag van gister avond: De eerste opvoering van .Een Kriezis", het nieuwe blijspel van Marcellus Emants, bad met welverdiend succes voor een goed bezette zaal in den schouwburg plaats. Na elk beoryf terugroeping, waartoe de uitmuntende vertol king door de artiesten van .Het Ned. Tooneel" zeker veel bijdroeg. De pittige dialoog vond herhaalde toejuiching. Toch zou het succes nog grootsr geweest ztfn, als de handeliog niet wat gerekt ware. Op voordracht der commissie voor het Museum van Kunetny t-erhoid te Haarlem, benevens de daaraan verbonden Kunstnijver heidsschool, heeft het hoofdbestuur der Neder- landsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid tot lid dier commissie benoemd den heer Armand Sassen, te Amsterdam, ter vervanging van wijlen den heer S. I. graaf Van Limburg Stirum. De uitslag van de te Utrecht gehouden herstemming voor een lid van den gemeente raad, district A., vacature-Gerlings, is: dat gekozen is de heer G. Serton (cand. der lib. Utr. kiezers-Ver.) met 407 stemmen, tegen 266 stemmen op den candidaat der Cjr.-Histo- rischen, den heer J. H. Wessels. In de „Staats-Ct."zijn opgen>men Konink lijke Besluiten lot oprichting van Kamers van Arbeid voor de bouw- en aanverwante bedrijven, voor de confectiebedrijven, voor de bedrijven tot voortbrenging en verwerking van voedings- en genotmiddelen en voor de drukkersbedrijven, alle te 's Gravenhage. De heer C. Vis, directeur van het telegraaf- kantoor te Breda, van April 1874 af, is overleden. Ingevolge machtiging bij Koninklijk besluit van 14 dezer is aan den ingenieur 23o klasse by do marine, M. G. De Gelder, met ingang van 1 Mei a. s., een jaar verlof verleend buiten bezwaar van den lande, tot het waarnemen van een particuliere betrekking. Aan do leden der Tweede Kamer zal door do Regeering worden to gezonden een over zichtskaart van Groot-Ajeh en aangrenzende kuststaten. Dr. E. v. Rijckevorsel, te Rotterdam, is door de universiteit van'Glasgow tot doctor honoris causa benoemd. Naar men verneemt, is de heer P. Goed koop Dz, directeur der werf „Conrad" to Haarlem, door den Keizer aller Russen benoemd tot ridder 2de kl. der orde van St-Stanislaus. Het nieuwe Post- en Telegraafkantoor te Amsterdam zal, naar het .N. v. d. D." ver neemt, 1 Juni in gebruik worden genomen. Naar het vrouwenweekblad .Belang en Recht" mededeelt, bestaat hot plan in den herfst a. 8. te Amsterdam een cursus te openen ter opleiding van fabrieksinspectrices. Naar men verneemt, wordt to Amster dam het borduurwerk vervaardigd voor het kleed, dat H. M. Koningin Wilhelmina zal dragen by de inhuldiging. Dit geschiedt aan de in het Rijksmuseum gevestigde Rijksschool voor Kunstnijverheid door eenigo dames-leerlingen, onder toezicht van de leerares, mevrouw Ida Van Emstede— Winkler. Het geheel belooft een kostbaar product van kunstnaaldwerk te zullen worden. (Tel.) Het stoomschip .Admiral,"van Oost- Afrika naar Vlissingen en Hamborg, arri veerde 18 April te Aden; de .Kanzier" ver trok 18 April van Mozambique naar Rotter dam en Hamburg; de „Madura", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 19 {April te Suez, de „Prinses Sophie," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 April van Southampton; de „Kaiser," van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 18 April te Tanga; de „Prins Willem I" vertrekt 20 April van Paramaribo naar Amsterdamde .Prins Willem III" arriveerde 18 April van Amster dam te Paramaribo; de „Prinses Amalia," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 19 April te Port Said; de „Reichstag" aniveerdo 18 April van Hamburg en Antwerpen te Delagoabaai. Bodegraven. Door de rare sprongen van een paard, dat zich bang maakte voor oen paar fietsen, geraakte de heer J. De B., van Utrecht, met zjjn fiets van den hoogon wal af in een sloot. Ook de voerman kwam met paard en wagon in het water terecht. Geluk kig had de beer De B. reeds weder den wal bereikt. Het paard n.l. was boven op de fiets terechtgekomen, zoodat deze geheel stuk was. Overigens liep het ongeluk goed af. Iloogniade. Door stemgerechtigde inge landen van den Doespolder, gemeente Wou- brugge, is met bijna algemeene stemmen in de plaats van wijlen den heer H. Van Leeuwen tot lid van het bestuur gekozen de heer C. W. Lieverse. Lisso. B\j Burg. en Weths. is ingekomen een verzoek met bijlagen van P. Cbaudron, alhier, tot het oprichten eoner smederij op het erf achter het perceel aan de Dorpsstraat, B No. 53, kad. S-ctie D No. 1233. Bezwaren tegen do inwilliging van h t ver zoek kunnen worden ingebracht op Dinsdag 3 Mei a. sdes voormiddaga te elf uren, ter gomeente-secretarie. Noordwykcrhout. De heer G. Bulten, onderwijzer aan de openbare school in het dorp en benoemd tot hoofd der school te Nieuw Schoonebeek, heeft die benoeming aan genomen en zal 1 Juli a. s. do botrekking aanvaarden. Wassenaar. Gistermiddag hield de co r,. missie voor de inhuldigiogsfeesten ten ver gadering op hot raadhuis. De Voorzitter deelde mede, dat H. M. de Koningin den 15den Sept. oen bezook zal brengen aan deze gemeente. De tentoonstelling der Vereenlging voor Land bouw zal den 15den en löden September worden gehouden. Verder werden nog sub commissies benoemd voor de versiering en de volksspelen. In deze gemeente heoft zich oen geval van roodvonk voorgedaan. Woubrugge. Zondag 24 dezer, 's voormid dags te halftien, zal alhier de bevestiging plaats hebben van den nieuwen predikant bij de Ned.-Harv. Gem., ds. A. C. La Grand, van Hoendeiloo, door den consulent ds. T. Doeven- dans, vau Hoogmade. 's Namiddags te 2 uren intreerede. De plaats is circa 5 jaren vacant geweest. De verkiezing van een lid des bestuurs van den Veender-Polder, alhier, wegens ge wone aftreding van den lieer Maunts Van Soest, is bepaald op 28 April a. s., van 10—12 uren. In de alsdan te houden vergadering mot Ingelanden zullen de rekening over 1897 en de begroeting des polders voor 1898 worden vastgesteld, die tot 27 Apr.l to voren ter visie liggen. Uil de ..Staatscourant". 3ij Koninklijk bosluit is do Staatscommissie, belast mot bet ontworpen van een Wetboek van Strafrecht voor de Europeanen in Nederlandsch- lodië, besla mde nit de heeren mr. D. L. F Do Pauly, oud president van hot Hooggerechtshof van Nederlandsch-indie, voorzitter; A. A De Piuto, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; L. Hovy, oud-presidont van den raad van justitie te Batavia; D. J. Mom Viscli. raadsheer in het gerechtshof te Arnhem; G. A. Van Llamel, hoog leeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, leden, waaraan do heer mr. J. Slin- genberg, advocaat te Amsterdam, als secretaris was toegevoegd, ontbonden, onder dankbetuiging voor de gew.cütige diensten, door haar bewezen. By Kon. besluit van 18 April is mr. De Pauly bevorderd tot commandeur in de orde vau den Nederlandschen Leeuw en mr. Mom Visch benoemd tot ridder in dezelfde ordo. Benoemd tot onderwijzeres aan do Rijkskweek- school voor onderwijzeressen te Apeldoorn, mej J. Lieftinck, te Arnhem; bij hot wapen der artillerie, bij het 3de reg. vesting-artillerie, tot kapitein, de eerste luitenaut jbr. E. H. J. Storm van 's-Grave- sande, van het 2de reg. vcld-artillerie; bij bet corps pantserfort-arlillerie, tot eersten luitenant, de tweede luitenant N. M. H. Dopier, van he corps. Goedgekeurd dat aan G. Vos, burgemeester der gemeente Linden, op zijn verzoek, met ingang van 1 Jani 1898, eervol ontslag is verleend als soi retans dier gemeente. Toestemming verleend aan W. T. Smits, burge meester der gemeente Jutphaas, om tot 1 Mei lb'J9 te Utrecht te wonen. Aan J. B. Riep], geboren te Oberlihfen, J. B. Aichner, geboren te Gobelsbach, en E. Gerl, ge boren to Nittenau, vergunning verleend tot liet 3?"* Ö"0.ill©"fc033L. 8) .Dit weet ik nog niet," zeide het meisje, met een droevige uitdrukking in haar don kere, vochtige oogen; „het zou misschien beter voor mij zijn hier to liggen totdat ik stierf en nists meer van het leven en al het verdriet, dat er in is, te weten." „Ge zult nog wel ondervinden, dat niet alles in het leven verdriet is, dat er ook veel g.^d-s in is." Eon uur later kwam Lucille terug en las haar voor uit een stichtelijk boek. Eess luisterde aandachtig, hoewel zg er misschien nog niet veel van begreep, het liebt was nog maar eon flauwe schemering doch zij stelde er levendig belang in, door den aangenamen toon der bzende stem be koord, en verrast door het denkbeeld van een geestelijke wereld, die haar nooit voor haar veibeolüing bevattelijk was voorgosteld. Zy viel in slaap met den weerklank van do woorden des Verlossers nog in haar boren. Lucille kwam den volgendon ochtend naar baar beschermelinge zien. Bess was aoor versterkend voedsel en rust verkwikt en verlangdö op te staan. „Is er ook iets, dat ik voor u doen kan, juffrouw?" begon zij. .Noem me lady Lucille; zoo heet ik." „Lady Lucille dat is een mooie naam,— als er iets was, dat ik voor u doen kon maar och, lieve hemel, wat kan ik? Ik deug voor niets anders dan oin in de lente of in den zomer met een mand met bloemen te loopen en 's winters laarzenveters eu lucifers te verkoopen." „WD zullen wel spoedig zorgen, dat ge wat beters leert. Ik ben er zeker van, dat ge niet dom zjjt." „Ik heb altijd den naam gehad van nogal bij-de-hand te wezen, lady Lucille. Wat ik probeerde te leeren had ik gauw beet. Ik kon verscheiden liedjes uit het hoofd, die ik Zaterdagsavonds op straat zong." „Mijn kamenier zal u naaien leeren. Zljt ge handig met de naald?" .In 't geheel niet, lady Lucille I Ik bob nooit een naald goed kunnen vasthouden. Ze glipt mij altijd uit de vingers." „Dat zult ge spoedig l9eren. Elke vrouw behoort handig met do naald te zijn. Dat is ons, geloof ik, aangeboren. Maar het eerste, wat ik u moet leeren, is op God te ver trouwen." „Daarover heeft men mij nog nooit gespro ken, lady Lucille." Anna zielenZg wisten Diet, dat Christus ona geleerd heeft onzen Hemelschen Vad6r om alle goede dingen te vragen. 0nz9 gebeden mogens niet altijd verhoord worden zooals wij het wenschen of zoo spoedig als wij het wenschen; maar wij weten, dat zij toch altijd geboord worden, en dat God ons geoft wat hot bost voor ons is." „Als ik hier in huis woonde, zou ik dat misschien ook wel gelooven," zeide Bess, voor wie de eenvoudigste slaapkamer op .Ingleahaw Castle" als een priêel in den Hof van Eden was. Lucille trachtte haar steeds meer on meer het goede in te prenton. Het wa3 niet ge makkelijk iemand iets te leeren, die nooit eonig onderricht had gehad dan in die half vergeten dagen op de school voor havelooze kinderen; maar Lucille was voor haar taak berekend en vond in dit kind van de Lon- densche stegen een schranderheid, die in de toekomst snelle vorderingen beloofde. Aan haar kamenier Tompion droeg zjj op haar het noodige onderricht in het naaien en de eenvoudigste huishoudelijke werkzaam heden te goven. „Als z\j zich werkelijk sterk genoeg gevoelt om op te staan, kunt ge haar wijzen hoe zij haar kamer in orde moet houden; en dan, nadat zij ln de dienstbodenkamer baar mid dagmaal heeft gebruikt," Tompion trok een lang gezicht, twijfelachtig of het gezel schap van een landloopster in het lagerhuis wel geduld zou worden „kunt ge beginnen met haar naaien te leeren." Tompion volgde haar meesteres in don corridor. „Gjj wilt haar toch zeker niet op het kas teel houden, lady Lucille?" vroeg z\j. „Zoo'n van de straat opgeraapte meid!" „Wij zullen haar binnen weinige dagen wel nader leoron konnon." „Maar b6der;k eon3, lady Lucille, zij kan wel tot een bende inbrekers behooren! Wat zal mylord uw vader zeggen?" „Dat ia mijn zaak, Tompion. Go kunt er zeker van zijn, dat ik haar zonder zijn ver gunning niet zal houden. Ik zal zien haar hier in den omtrek een botrekking te be zorgen. Ge hebt niots anders to doen dan haar te leeren een handig kameniertje te worden." „Het zal nog zoo gemakkelijk niet gaan een landloopster fatsoenlijke manieren te lee ren," pruttelde de onwillige Tompion. „Ge zult ondervinden, dat zij zeer vlug en bevattelijk is. Haar verstand is in de school van den tegenspoed gescherpt, 'tls de eerste maal, dat ik u ooit gevraagd heb iets buiten den gewonen regel te doen, Tompion. Ik hoop, dat ge nu niet dwars zult zjjn." Tompion verzekerde, dat zij niet zou aar zelen door het vuur voor haar meesteres te loopen, veel minder nog weigerachtig zou zjjn om een landloopster onderricht te geven, al had zij ook gemeene manieren en al drukte z\j zich ook onbeholpen uit. Lucille en juffrouw Marjorum brachten den ochtend met studie door, verdiept in Dante's „Inferno", waarbij hot meisje over alle taalkun dige moeilijkheden been sprong on den goest van den dichter vatte en de dramatische kracht van de tooneelen, die hij beschreef, bewonderde; terwijl de geduldige gouvernante haar b\j eiken regel opmerkzaam maakte op tjjden van workwoorden, naamvallen, betrek kelijke voornaamwoorden, bepaling van go zegde, en al zulke drogo bijzonderheden, cie het stokpaardje van middelmatige onderwij zers zijn. Het weder was niet zoo verleidt lijk schoon als den vorigon dag. De lucht had oen grauwen toon en Lucille was tevreden in huis te biyven tot do namiddagwandeling of rit, dien z\j voor haar gezondheid gewoon was met haar gouve-roanto te doen. Zou Bruno vandaag komen? Neen, dat was nauwelijks mogelijk l Zijn kamers waien in gereedheid; Lucille was er zelve naar gaan zien: een aangename „suite" van vertrekken ia den noordelijken vleugel van het kasteel, dicht by de kamers van den graaf zvlvon. Zü had er de oranjeriebloomen op tafels en schoorsteenmantel gezet, en eigenhandig had zjj die nog bevalliger groepen veld- en bo8chbloemen in vazen van donkergroen Venotiaansch glas met smaak geschikt. „Tn- gleshaw Castle" moest een aangenamen indruk op hem maken, zelfs nadat by in ItaliG was geweest. Na bet „luncheon" ging zjj zien, welke vorderingen Bess maakte onder toezicht van Tompion. Zij vond bet meisje voor oen open venstor zitton, in een van Tompioo's nette katoenen japonnen gekleed, beur bruin haar, in een vlecht orgebondon, onder een van Tompion'a eenigszins coquette mutsjss uit- komends. Haar voorkomen was de nttheid zelf; en haar schoonheid, die in haar have- loozen toestand reeds in het oog vallor.d was gowe9St, had niet weinig g'w urnen dcor water en zeep en zindelijke kleerc-n. Lucille w.is er trotsch op zulk een juweel aan den weg go vonden to hebben. (Wordt vcrvol-gd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1