N\ 11702 Dinsdag 19 April. A0. 1898 $eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering ^van ion- en feestdagen, uitgegeven jPeuiileton. Getrouw tof in den dood. LEIDSCH DAGBLAD. 3PBJJS DEZES OOUBAHTi Voor Lolden por 3 maanden. B tranco per poet Aftondorlnke Nommors /I.18. 1.40. 0.05. PEU3 DES ADVEETENTLËH: Van t-8 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17|. Groolert lettors naar plaats-oimta. Voor bet Incasseer en buiten do stad wordt f 0.05 berekend. vuujw"^^TOCTMMMBaBanii Leiden. 18 April. Van bevoegde zflde wordt ons verzekerd, dat de bewering in „De Hollander", als zou by de gehouden verkiezing van 35 gemach tigden voor het kiescollege der NaJ.-Herv. Gem. (waarby do klesvereeniging „Geloof en Boiydenis" al baar candidaten, zy het dan ook met geen groote meerderheid, verkozen zag) de kioavereeniging „De Ned.-Herv. Kerk" don krachtigen steun der vrijzinnigen onder vonden hebben en wel onder voorwaarde, dat zy by eventueele verkiezing harer cani- daten do belangen dier vrijzinnigen zou hel pen behartigen, ten eenenmale van waar heid is ontbloot. I Tot hot doen van concessies aan de vrijzin nigendoor deze Klesvereeniging was, detlt men 'ons mede, geen aanleiding en daarom kon daarvan dan ook van haar kant geen sprake zijn. Heeft een enkole vrijzinnige haar candidaten gestemd, dan geschiedde dit geheel vrijwillig. By vorige verkiezingen vergeleken, consta teert „De Ned.-Herv. Kerk" uit het thans op baar candidaten uitgo racbte stemmenaantal, naar men ons opmerkte, vooruitgang. Opgaaf van het aantal bezoekers der musea en monumenten, gedurende het eerste kwartaal 1698: Koninklijk Kabinet van Schilderijen te 'g Gravenhage 3512; Museum Moermanno Westreenianum te 's-Gravenhage 8; Koninklijk Penningkabinet te 's Gravenhage 31; Rijks- Museum te Amsterdam 39,564; Rijks-Museum van Oudbeden te Leiden 956; Rtfks-Ethno graphisch Museum te Leiden 170; Museum van Natuurlijke Historie 345; Rijks Kabinet van Prenten te Leiden 21Historische zaal in het Prinsenhof te Delft 796; Gevangen poort te '8-Gravenhage 1824; Muiderelot 86; Ruïne van Brederoie 219 on het Monument te Heiligcrlee 63. (Sts. Ct De uitgave van het „Weekblad voor de Burgerlijke Administratie", het bekende blad, aan do studie van hot Staats- en Administra tief recht gewijd, ondei redactie van mr. H. Vos, advocaat te Ldden, dat sinds moer dan vjjftig jaren uitkwam by de firma H. C. A. Tbieme, te Nijmegen, is na de liquidatie dezer vennoot- 8chap overgegaan in handen van den heer L. J. Veerman, te HeusdeD, uitgever van de bekende rechtsgeleerde werken: „Het Reper torium" eo „De Nederlandsche Pasicrhle." De Klesvereeniging „De Grondwet", to Amsterdam, zal op Donderdag den 21sten April, des avonds te halfnegen, ood bijeen komst houden in de groote zaal van het „Nutsgebouw" aldaar, waar de hoer G. J. W. Koolemans Beynen, majoor der infanterie, in garnizoen te Leiden, zd spreken over„Weer- plicht". Op do internationale bloemententoon stelling te Gent zijn do volgende btkroningen aan Nederlanders toegekend: Gebroiders Bijvoet, O verveen, voor 150 hyacinten in 50 verscheidenheden, lste prijs, met algemeone stemmen. A. Glijm De Vos CoUtrecht, voor bloeiend© plant voor do warme kas, uit zaad verkregen on nog niet op een der vorige tentoonstellingen der vereeniging ingezonden, lste prijs voor clero lendron balfouri aur. var. Dezelfde voor de schoonste hoya. 2de prijs voor boya plcta aur. var. M. Koster Zoon, te Boskoop, voor de 10 schoonste paeonia arborea, 2de prijs; voor een paeonia ar'oorea, uitmuntende door ontwikkeling en bloei, lste prijs; voor ver zameling van 20 azalea hybriden (A. mollis X sinensis), lste prijs; voor azalea moilis zaailing, nog niet ingezonden op een der tentoonstel lingen der vereeniging, lste prijs. Bovendien voor een inzending, niet gevraagd in het programma, van groote azalea hybriden en ni9uwe zaailingen van 1896 een zilveren medaille lste klasse. J. H. Krol age Zoon, te Haarlem, voor: nieuw iDgevoerde plant voor de koude kas, 2du prijs voor richardia species; voor 20 paeonia herbacoa, lste prijs; voor 40 hip- peasirum, 2de prijs; voor schoonste inzending van 50 darwintulpen, lste prijs. K. J. Kufik, te Hillegom, voor 150 hyacin ten, in 50 verscheidenheden, 3de prijs voor 100 hyacinten in 100 potten, 2de prijs; voor 250 hyacinthen In 25 verscheidenheden (in pannen), lste prijs met algemeene stemmen; voor 300 vroege enkels tulpen in 30 ver scheidenheden (ln pannen), lste prijs; voor 300 dubbele vroege tulp.n in 30 pannen, lste prfis; voor narcissen, 24 potten met 8 a 5 bollen por pot en in 12 verscheidenheden, lste prijs; voor 50 potten met narcissen, in 50 soorten of verscheidenheden, lste prijs. K. Wezelenburg, te Hazerawoude (by Bos koop), voor nieuw ingevoerde niet-blo den de plant voor den vollen grond, 2de prijs voor glycerla spect.ibilis fol. var. Da heer J. J. Croles (a.-r.), te IJIst (Fr.), lid der Piov Slaton van Friesland, wenscht bfi de a. 8. verkiezing niet meer in aanmer king te komen. Hy is afgevaardigde van het kiesdistrict Sneok. D:i heer J. A. Weinberg, hoofdopzichter der landsgobouwep, is in Den Haag overleden. H t bestuur dor Britache postery maakt thans bekend, dat, te beginnen met 1 Mei, de Engelsche correspondentie, bestemd voor Rotterdam, Amsterdam, 's-Gravenhage en Lciden, verzonden wordt over de lyn HarwichHoek van Holland. Zaterdag-avend is de burgemeester van 's-Gravenhage, jhr. rfcr. B. Ph. De Beaufort, zacht en kalm te Mariëndül, by Arnhem, overleden aan dgevolgen van de longont steking, waardoor hy was aangetast. Slechts zeven maanden was het den over ledene vergund als hoofd van bet gemeente bestuur van de residentie werkzaam te zijn, nadat by vroeger te Hilversum en g6ruimon tyd to Baam de betrekking van burgemeester had bekleed. Met ingang van 15 September jl. benoemd en dien dag geïnstalleerd, aan vaardde de heer De Boaufort het burge meesterschap der Hofstad met do beste voor nemens, overtuigd, dat hom een zware taak wachtte, maar vertrouwende den moeilykheden te boven to komen door toewyding en goeden wil. Gedurende zyn kortstondig burgemeester schap heeft hy daarvan biyk gegeven. Aan toowydng ontbrak het hora niet, om zich met de gemeentezaken en do gemeentenaren ver trouwd te maken, en goeden wil betoonde hy eveneens, al zal bet hem ook zelf meer- malon gebleken zyn, dat voor het beheer van eon groote gemeente meer gevorderd wordt, vooral waar men, zooals hy, zich reeds by zyn optreden geplaatst Z3g voor vraagstukken van zeer overwegend belang. Zyn heeDgaan in de kracht van z(jn leven hy was even 45 jaar oud een zware slag voor z'Jn huisgezin en zyn familiebetrekkingen, zal door veel Ha.enaars worden betreurd, die in den korten tyd, dat hy aan het hoofd der gemeente stond, zyn eenvoudig en beminneiyk k rakter hadden leeren waardeeren. Hy schonk zyn medewerking en steunde zeer veel zaken van nut en algemeen belang en was eerelid of beschermer van veel ver enigingen. Als een der eerevoorzitters van het hoof-lcomité voor de inbuldigingsfeesten in de residentie, toonde hy byzondere belang stelling voor den goeden gang dier feeaten. Warm vereerder van het Oranjehuis, getuigde hy ook reeds by de aanvaarJing van zyn ambt van de gevoelens, die hem bezielden. De overledene was kamerheer in buiten gewonen dienst van wyien Z. M. den Koning. De byzettiog van het stoffelijk overschot ven den overledene, in het familiegraf te Leusdon (Utrecht), a. s. Donderdag, zal des namiddags te drie uren geschieden. De Tweede Kamer is byeengeroepen tegen Dinsdag 26 April, te halfdrie. Do ryksarchivaris in Gelderland heeft aan do gemeentebesturen in dat gewest ter be antwoording toegezonden de volgende vragen: lo. of de archieven der gemeenten zyn ge regeld, en zoo ja, óf die wetenschappelyk dan Wel globaal of voorloopig zyn geregeld; 2o. of er gedrukte inventarissen van de archieven der gemeenten bestaan; 3o. of van de inventarissen duplicaten by openbare colleges of inrichtingen berusten; 4o. zoo de archieven zyn geregeld, wie die regeling beeft verricht. Waarschijniyk zyn dergelijke vragen ook door de andere ryksarchivarisson aan de ver schillende gemeentebesturen gericht en zal de Minister zich op deze wijze de gegevens ver schaffen, om een overzicht van den alge meenen toestand onzer gemeente-archieven te krijgen. De „Sts. Ct." No. 89 bevat het reis rapport van ïïr Ms. schoener „Dolfijn," belast geweest met het politietoezicht op de visschery in de Noordzee over de maand Maart 1898. Gedurende die maand worden geen overtre- cingen geconstateerd. Voorts het reisrapport van Hr. Ms. schooner „Zeehond", belast ge weest met het politietoezicht op de visschery in de Noordzee, van 9 tot 28 Maait 1898. Gedurende deze reis werden geen overtredingen geconstateerd of vermeldenswaardige byzonder- heden betreffende de visschery vernomen. De minister van bianenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat het in de bedoeling der Regeering ligt voorbereidende maatregelen te nemen, waardoor het mogeiyk zal worden met ingang van 1 September 1899 over te gaan tot opheffing van do gelegenheid om als inwonend 1-iorling huisvesting en verpleging in het gebouw van 's Rijks Vee- artsenyschool te Utrecht te ontvangen. (S.-Cf.) Een telegram uit St.-Petersburg meldt dat de gezant van Rusland by ons Hof, de heer C. De Struve, tot werkeiyk geheimraad is bevorderd. Door een commissie, bestaande uit de heeren mr. M. Crommelin, O. P. Van Eoghcn Jr., mr. R. Melvil baron van Lynden, mr. C. W. Star Numan, jhr. mr. J. Röell, dr. P. D. Chantepie de la Saussayo, A. baron Schimmel- pennlnck van der Oye van de Poll en Nyen- beek en mr. G. Van Tionhoven, is aan den Staat der Nederlanden ter plaatsing in het Ryksmuseum te Amsterdam ten geschenke aangebolen een marmeren borstbeeld van dr. Nicolaas Beets, vervaardigd door diens zoon O. Beets, predikant te Arnhem. Aan de commissie is de dank der regeering betuigd. Sts.-Ct Het stoomschip „Ardjoeno", van Rot terdam naar Java, passeerde 16 April Ponta da Guia; de „Obdam" vertrok 16 April van Nieuw-York naar Rotterdam; de „KöDig" vertrok 16 April van Amsterdam naar Oost-Afrika; de „Anchises" arriveerde 17 April van Batavia te Amsterdam; do „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 17 April teSouthampton; de „Oengaran", van Java naar Rotterdam, passeerde 16 April Ouessant; de „Sumatra", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 16 April Gibraltar. Uit de „Staatscourant". Kod. Besluiten. Benoemd tot reclitor in de arrondissemcnts-rechtbfink te Amsterdam, rar. F. A. Eggors, thans rochter-plaatavervangor in ge melde rechtbauk. Aan J. A. Bossera, op zijn verzook, eervol ont slag verleend als notaris te Loon on Zand. Pensioen verleend aanW. J. Van Bunschot, hoofd der o. I. school te Nunen, ƒ600J. L. Schrijne- macher, hoofd der o. 1. school te Mescb, ƒ667; D. Scholten, hoofd der o. 1. school te lieusden, ƒ861H. Rotgans, hoofd der o. 1. school te Hoorn, gem. Ter schelling, f423; F. H Kramme, hoofd der o. 1. school te Buureo, gom. Baaksbergcn, ƒ534; J. F. Coenen, hoofd der o.l. schooi te Zoelaud, ƒ442; J. C .Van Bree, onderwijzer aan de o. 1. school to Eindhoven 156; J. A. J. Vermaat, onderwijzer aan oen o. 1. school to 's-Gravenhage (Zuid-Holland), 525; G. W. C. Vermandol, onderwijzeres aan een o. 1. school te Rotterdam, 685; J. Iedoma, hoofd dor o. 1. school te Ytens, ƒ584; G. U. Dijkstra, hoofd der o. 1. school te Nijoga, ƒ614; S. VogelzaDg, hoofd der o. 1. school te Duurwolde, 313J. J. Rade- raacher, onderwijzeres aan een o. 1. school to Kampen, ƒ210; S. A. Bakker, onderwijzer aan een o. 1. school to Groningen, 164; H. J. Veersoma, onderwijzer aan do o. 1. school te Ekamp, ƒ219; W. Otterman, hoofd der o. 1. school to Emmen^547; F. K. De Jong, hoofd der o. 1. school to Dreumel, ƒ316; E. F. Van Nispen geb. Tonckens, onder wijzeres aan eon o. 1. school to Appelscha, ƒ172; D. De Wit of De Wit Hzn., hoorn der o.l.school te Holjjesloot, ƒ630; C. A. W. M. Termos, onder wijzeres aan een o. 1. school te Utrecht, ƒ189; L. H. Kerpen, onderwijzer aan een o. 1. school to Maastricht, ƒ534; H. Th. Richter, onderwyzer aan de o. 1. school te Doom, T. Mouthaan, onder wijzer aan de o. 1. school te Colijnsplaat, ƒ400; M. A. P. Montagne, onderwijzeres aan een o. 1. school te Leiden, ƒ343; dr. W. G. Van der Woerd, conrector aan liet gymnasium te Schiedam, ƒ750; dr. W. A. Lehman do Lebnsfcld, leeraar aan het gymnasium te Schiedam, ƒ595; dr. L. J. Morell, leeraar aan hot gymnasium te Utrecht, f 1214; dr. L. J. Suringar, leeraar aan het gymnasium te Amsterdam, ƒ1323; L. J. Verwoert, lste assistent bij de Kon. Bibliotheek to's-Gravonhage, 667 ;L. Koppert, concierge der Kon. Bibliotheek to's-Gra vennage, ƒ530; R. of R. E. De Haan, directeur van on leeraar aan de Rijks-H. B.-school te Winters wijk ƒ1350. Min. beschikking. Dr. J. E. Gunning Wz.. rector ran het gymnasium te Zwolle, tot wederopzegging toegelaten als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks-univoisiteit te Utrecht, om onderwijs to geven in depractische on theoretische paedagogiek. l)e Koningiunen te Pargs. Ka een tweede ontbpt Zaterdag vertrokken de Koninginnen, leder afzonderlijk, vergezeld ▼an een hofdame, per rytuig van het hotel, om eenigo magaz\jn-n to bezoeken en een rit te maken. De Regentes keerde om vier uren terug; de Koningin, die het rytuig terugge zonden had, kort daarna te voet. Om Tyf uren maakten de beiie Konirginnen met het geheele gevolg in open rytuigen een groeten rit door de Champs Elysóes, waar het zeer levendig was. Vervolgens ging het langs de Place de l'Etoile en het Trocadéro naar den rechteroever der Seine, waar de terreinen der tentoonstelling van 1900 bezocht werden, die thans een uitgestrekte bouwvlakto vormen. Ten slotte bezichtigde men de Esplanade dos Invalides, waarna de terugtocht naar het hotel werd aanvaard. Na het diner gingen de Koninginnen niet meer uit. Zondagmorgen woonden GH. MM. by de godsdienstoefening met het p^rsonoel der legatie in den Temple Réformó du Saint Esprit aan de Rue Rochebrune. Te kwart over tieüen traden de Koning innen met de dames gravin Van Limburg Stirum en baronesss Van Ittersum en do heeren ridder Huyssen van Kattondyke en Van der Staal de kerk binnen, juist toen de dienst aanving. Er had geen 3nk le olftcièele plechtigheid plaats; alles geschudde in den grootsten eenvoud. De Vorstinnon namen plaats op de eerste bank. Ds. Sautic-r leidde den dienst, waarna ds. Fagts pre ikte naar het Evangelie van Johannes, hoofdstuk 20, ▼ers 26. In de preek was geen enkele toespe ling op de tegenwoordigheid der Koninginnen. De dienst was te 11 u. 40 min. afgeloopen. Na den dienst reden HH. MM. met gevolg in open rytuigen naar de Protestantsche kerk aan de Rue do l'Oratoire. Zy bezichtigden het gebouw en begaven zich vervolgens naar het standbeeld van admiraal De Coligny, een voorvador van Koningin Wilhelmina, det tegen do kerk is [opgericht op do plaat?, waar do admiraal werd vtrmoord. Na etnigo oogon- blikken toavens keerden do Vorstinnen naar haar hotel t-Tug. Na het dejeuner, om halfdri-, redon zy met den gozant jhr. De Stu rs en twee hof dames in open rytuigen uit. In den omtrek van het hotel was een groote menigte byeen, die HH. MM. warm toejuichte. De Vorstinnen bezoebton de Madeleine, do Notre Dame en het gebouw van de schatkist. Na een grootcn rytoor langs de Champs Elysóes door de omstreken van Pary?, be wonderden HH. MM. by St.-Cloud bet prachtig 3) Ze speride baas over de trouwe, oude gouvernante, onder wier gezag ze eenmaal gestaan had; maar hoewel eenigszins eigen zinnig, als ze haar hart op iets had gezet, was ze zoo godwee en zoo gemakkolyk door oen zachte hand te leiden, als een goed gedresseerd paard. „Juf Marjyl, juf Marjyl" riep ze, de oude leerkamor binnenstormende, waar juffrouw Marjcrura onder woordenboeken spraakkunsten en Italiaanecho geschiedenissen bedolven zat, gereed om Dante onderhanden te nemen, „ik heb groot cieuws! Bruno komt; Bruno zal morgen bier zfjn of uiterlfjk overmorgen 1" „Dat is waariyk een verrassing," zeide juffrouw Marjorum, zonder oen spier van haar gelaat te vertrekken „Ei, ei, komt manheer Cballoner weer bij ons, na twoe jaar afwezig te zyn geweest 1 Hy zal wel gegroeid zyn." „Zeg zulke dingen toch niet, juf Marjy. 't Is werkeiyk beleodigend! Weet ge dau niet, dat Bruno vier en twiotig jaar is?" „Dan zal hy in de breedte gegroeid zyn," hernam de gouvernante, „'t 13 alsof het pa6 gisteren was, toen hy tot dien tyd gedurig in een vorlicalo richting groeide. Daarna begon hy horizontaal uit te zetteo, en van toen af i6 hy in ds breedte gegroeid." „Mün lieve juf Marjy, ge spreekt over hem alsof hy Falstaff of de dikke koning Hendrik was," zeide het meisje. „Ik wil alleen maar zeggen, dafe hy een wèlopgegroeid jonkman ia. Ea laten we nu Dante onderhanden nemen. Wy komen aan een van de mooiste passages in de „Inferno."" „Och, juf Marjy, 't is zulk heerlyk weer, en het nieuws, dat Bruno komt, is zoo ver- blydend, dat ik geloof niet de noodige be daardheid te zullen hebben om Dc:nto te lezen voordat ik een rit in het bosch heb gedaan." „Doe zooals ge wilt, lieve; maar na die ritjes in het bosch zyt ge meestal niet zoo vlug van begrip als andc-rs. Dan hebt ge eoo merkbare geneigdheid tot geeuwen en onop lettendheid." „Ge zult ©ene zien hoe oplettend ik vandaag bdn. Maar ik moet eerst de blauwe klokjes ia „Hazel Hallow" zien. Bedenk hoe kort ze maar duren I" „Als ge wat verder in jaren gevorderd zfjt, lady Lucille, zult ge ondervinden, dat alle aardache genoegens van even korten duur zyn als do bioei van wilde byacinteD," zei juffrouw Marjorum, die zich verplicht achtte by elko gelegenheid dergelijke zedespreuken en woorden van wjjsheid te pas te brengen. Lucille Jiep vlag naar haar kleedkamer, om haar rijkleed aan te doen, en toen do breede eikenhouten trsp af naar 6en deur, die op het stalplein uitkwam, waar eon groom" wachtte mot „Pack", eo.n ruigsn, witten hit, forsch gebouwd, sterk, en wien de goedhoid de oogen uitstraalde. By deze deur steeg Lucille gawooniyk op, om do plechtigheid te vermyden van de groote gothieke poort door te gaan on verschoond to bly ven van de oplettendheden der oude vrouw, die in den zytoren woonde en haar altyd uit het venster van de kamer, waar het vreemdelingenboek lag, nakeek, of aan de deur stond, om voor haar te buigon als ze vcorbykwam. Het stalplein kwam in het park uic en binnen vyf minuten was Lucille weg en uit het gezicht van het kasteel. Het was een van die lieflijke lente-ochtenden, dat het een verrukkelijk genot is de geurige lucht in te ademen; dat wie oud is, zich jong gevoelt, en wie jong is nauweiyks met bedaarden tred kan loopen, maar in de volheid van zyn levenslust wel danspassen zou willen maken. De zacbtp, frissche koelte streelde Lucille's wangen als eon liefkoozing, terwyi ze langzaam onder de breed uitgespreide takken van een kastanjelaan over den grasgrond reed, die wit bestrooi! was met de afgevallen bloesems der nog bloeiende boomen. Verdor op, in het hart van het bosch, was een groep Spaanscbe ka6tanjee, die als hooge bladtrentorens hun kruinen ln de blauwe, heldere lucht verhieven, terwijl hun onderste takken laDgs het gras stroken. D.ze trotsche oude boomen stonden ver van elkander, en de tusschenliggende grond was e9n azuren bloemenveld, behalve waar de byeengewaaido dorre bladeren van het vorige jaar oen goudkleurige streep ver toonden, als bezaaid met bosch-anomoaen. Yoorby dit kastaujebosch was eon golvende ■uitgestroktheid open grasgrond, waar bier een beuk en daar oen eik zich in eenzame groot8chheid, als vorsten des wouds, tegen de zomerlucht aftoekenden; on dan kwam het dichte eiken- en dennenplantsoon, dat het bosch een myi breed in zyn omtrek van zeven myien omzoomde eon heuvelachtige grond, vol lieflyko dalen en steile hellingen, het paradys van eekhorentjes, konynen on wilde bloemen. „Puck" kende eiken duim gronds van dit plantsoen, want hy had daar met zyn meesteres op allo uren en in alle weer gezworven; soms als do sneeuw diep in de dalen lag en de eerste sneeuwklokjes op den top der hoogste heuvels, waar de zonnestralen ze hadden aangeraakt, te voorschyn kwamen. „Puck" was gewoon in die bosschen zyn gemak te houden, aan een boom vastgebonden, terwijl Lucille te voet tusschen de bruine dennestammen en de bemoste eikon om doolde, om planten of insecten te verzamelen, schetsen te maken of te mijmeren, al naar ze lust had. Ze had haar kindsheid en haar meisjesjaren eenzaam doorgebracht, zondsr andoro afwisseling dan nu en dan het gezel schap van Bruno Challoner; en zo had ge leerd haar eigen vermaken en bezigheden to zoeken, inzonderheid als haar vader te Lon den of voor zfjn gezondheid to Aken of Wiesbaden was, want haar loven op het kasteel was eigenlyk een gestadig „tête-a-töto" met juffrouw Marjorum, die alle goede hoe danigheden bezat, behalve de gave om lomand aangenaam bezig to houden. In dat boach had Lucille, dag aan dag, •haar leasen geleerd, van hot begin der lente tot in hot laatst van den herfst; hier had zy haar lievelingsdichters gelezen; bier was zy bekend geworden met alias, wat wetenswaar dig is in de geschiodonis van bloemen en insecten. Zoolang zij zich kon herinneren was bet bosch haar speelkamer en haar studeer vertrek geweest. Op dezen dag liet zy „Puck" stapvoets en druilig langs de met gras be groeide paden v^- 'sukkelen. Zy dacht nu aan haar verren au-ic-meef, Bruno Challooer, den vormoedclyken erfgenaam van dat oude, grauwe kasteel, en den eenigen vriend en speelmakker, dien zy ooit gekend had; want het kwam niet in aanmerking, dat zfj omging met do vier dochters van den hulpprediker, die ton hoogste drie- of viermaal 'sjaars by haar mochten theedrinken. Bruno had een groot deel vau al zyn zomervacantiön op „Ingleshaw Castle" door gebracht. Hy was er geweest in de groote vacaotie, toen hy student was; hy had daar gestudeerd of heette te studeoren met privaat docenten, die oud vóór hun tyd waren geworden door gestadig kauwen op Plato on Aristoteles, of de iotegraal- of differentiaal rekening; mannen, die doortrokken waren van slechte tabakslucht en afkeerig vao allen vrouweiyktn omgang. De klassieke privaat docent was spichtig van gestalte en had sluik, lang haar. Hy maakte vorsen en beschouwde hctleven van de Gricksche en idealistischs zijde. De mathematicus was kort, dik en blozend, en geloofde niets anders dan wat mot teekena en cyfers bewezen kon worden. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1