Feuilleton. Getrouw tot in den dood. boord. Het Kanaalsskader was niet ver van Gibraltar bewegingen aan het uitvoeren; er Gtond een hollo zee en coor de een of ande re verkeerde manoeuvre kwamen do schepen to dicht bj) elkander en botsten tegen elkaar aan. Gelukkig konden z(j weer spoedig vrij komen; van de „Jupiter" werden aan een boord de booten uit de davits geslagen. Van de v(jf Mohammedanen, be schuldigd van den moord op twee soldaten van het Shropshire-regiment, by het jongste peatoproer te Bombay, is er een ter dood veroordeeld, de vier anderen zyn veroordeeld tot levenslange verbanning. Zeven Russen, waaronder hoog geplaatste personen, zyn door een militair gerechtshof te St.-Petersburg, wegens het ver- koopen van geheime stukken, de landsver dediging betreffende, tot zware straffen ver oordeeld. Uit nadoro berichten over de y.mp die de Araerikaansche stad Shiwneetown getroffen heeft ten gevolge van een doorbraak blykt dat zestig personen verdronken zyn en oen kwart millioen dollars schade geleden is. Vreemd is het, dat byna geen voorzorgs maatregelen genomen waren; men schynt de ramp toch eenigen tyd voorzien te hebben, 6ommige kooplieden hadden zelfs hun goederen gedeolteiyk in veiligheid gebracht. Toen de dijk brak, vertelden ooggetuigen, atortto zich een berg van water, twintig voot hoog, door de opening, en binnen een kwar tier was een groot gedeelte van btt stadje dat tusschen den dyk en een heuvelrug ge bouwd was, verwoest. De meeste bewoners van de vernielde huizen vluchtten op de heu vels, maar daar de middelen vsn gemeenschap afgebroken waren, duurde het lang eer er hulp kwam, on hadden zy in don kouden avond en nacht, onder een slagregen, veel te ïyden. Daar kwam nog by dat vele booten die te hulp gezonden waren, de ongclukkigen niet konden bereiken omdat het water woest en vol draaikolkon was. Eerst iQ den loop van den volgenden dag kwamen een paar groote stoombooten met levensmiddelen, maar lang niet genoeg. Intus schen had het water zyn vernielingswerk voortgezet en byna al wat nog van de 9tad over was, verwoest. Sbawneetown was een plaatsje van 3000 'nwo::ers, tusschen Evansville en Paoucan aan de Ohio gelegen. Spanje en de Yerecnigde Staten. Als tegenstander van de verontrustende berichten, die van alle zijden worden verspreid, is een telogram van den correspondent van de BTimea" van belang, waarin deze mededeelt, dat allen, die achter de schermen kunnen zien, verklaren, dat de toestand minder ernstig is dan hy schynt. En zoo denkt ook deNieuw- Yorksche Beurs er over. De optimisten wyzen er op, dat de motie van het Huis geheel in overeenstemming is met de wenschen van den president, dat er feiteiyk een overeenkomst bestaat tqsschen dezen en de leiders van hot Huis. Do motie draagt den president op tusschenbeide te komen om oen einde te maken aan den oorlog, maar geeft hem enkel de machtiging en niet do opdracht om geweld tegetruiken. Wordt deze of een dergeiyke motie aangenomen door den Senaat, dan acht de president bet nog mogelijk om anders dan met de wapens te intervtniêeren. Hy zou de voorkeur hebben gegeven aan een meer vormelyke en minder heftig gestelde motie, maar men verzekerde hem, dat de afgevaardigden krasse termen noodzakelyk achten met het oog op bun kiezers. Voor deze theorie pleit ten minste een zaak, zegt de correspondent. SpaDje bebooft geen notitie te nemen van do woorden der afgevaar digden. AU de regeering van het koninkryk verstandig is, doet zy het niet. Zy behoeft niet te weten, dat de president feitelijk afstand heeft gedaan. Zelfs zyn Boodschap is voor haar geen officiëele verklaring dat zyn alle huiseiyke aangelegenheden. De Spaansche regcering behoeft alleen maar te weten wat haar langs diplomatleken weg van het departe ment van buitenlandsche zaken te "Washington of van den Amerikaanscben gezant te Madrid wordt medegedeeld. Door geen van deze bronnen is tot dusver iets onherroepelyks ter kennis van baar ge bracht. De onderhandelingen kunnen elk oogenblik weder opgevat worden op de oude grondslagen. Spanje is al lang gewend geraakt aan krasse taal van het Congres. Hat heeft steeds met stilzwegen geantwoord. Dit moer geruststellende aanzicht berust op de onderstelling, dat de presiient een deel zou willen terugnemen van het gezag, dat hy in zyn Boodschap aan het Congres heeft overgedragen, en dat zyn staatkunde, wel is waar onwrikbaar ten opzicbt9 van de vrybeid van Cuba, toch nog ten doel beeft deze vryheid door vrede te verkrijgen en niet door oorlog. In elk geval schynt men al9 zeker te kunnen aanueraer, dat de Amerikaanscho afgevaardigden nog nht geheel doordrongen zijn van den ernst van den tegenwoordigen toestand. Er worden gloeiende redevoeri jgen gehouden tegen Spanje; er worct lang ge redeneerd, vooral in den Senaat, 0dia even als gewoonlyk langzaam is en met een zekere waaroigheid debateert"; maar daarmede is ook alles gezegd! Met zekerbeij zeggen, welken weg de Amerikanen op willen, kan niemand doen. „Ik ben niet ver van de waar heid", zegt een bericht van de New York JIcraldt „wanneer ik verklaar, dat laat in den avond (van Donderdag) niet één man in Amerika, van af den president tot don kleinsten krantenjongen op de straat, weet of de oorlog onvtrmydeiyk is, ja of neen. Het zonderlingste van den toestand is, dat er niets van Cuba wordt gehoord omtreDt den wapenstilstand, die als de sleutel van den toestand wordt beschouwd. Zullen de Cabaanscbe opstandelingen luisteren naar de afkondiging van generaal Blanco?" Onmogelijk is het te beschryven, zegt het blad dan verder, hoe iedereen den toestand moede is. Iedereen ïs bereid zich te verklaren voor oorlog of vrede, wanneer slecbts „a master mind" zich voor een van beide ver klaarde. Maar waar is do „master mind"? Is die te vinden by den president of by het Congres of by do vloot, die, zonder iets te doen, ligt in de nabijheid van Key West? Niemand weet het." In deze woorden wordt de toestand vol doende geschetst. En de verschillende bladen mogen nu allerlei beschouwingen houden over de mogelykheil van een oorlog of van bet handhaven des vredes, met zekerheid iets zegg n kan niemand. Men moet dus de besluiten van Senaat en Huis van Afgevaar digden afwachten. Waar8cbyniyk zal bet In den Senaat hedon nog niet tot een stemming komen, hoewel een poging zA worden aangewond om tot een overeenkomst ta geraken. De Senaat zal ver moedelijk den geheelen avond vergaderen; do conservatieve leden zullen echter beproeven de verdaging der zitting op bet gewono uur te verkrygen. Men zegt, dat de president waarschijnlijk over geen tnkc-lo motie van het Congres, over welke ook, zyn veto zat uitspreken, maar hy zou de erkenning van do Cubaansche opstandelingen als een inbreuk op zyn grond wettelijk prerogatief beschouwen. Intusscben duren de krijgstoerustingen voort. De Amerikaanscho regeering heeft de stoomers „St.-Paul," „St.-Louis," „Now-York"en „Paris" gecharterd. Er is te Washington nog geen aanduiJing ontvangen, dat de Europeesch9 mogendheden oen nieuwo nota zullen zenden. De senatoren achten het onwaarscbyniyk, dat Engeland of Duitschland zich zouden aansluiten by eenige manifestatie, waaruit afkeuring van het optre den der Vereenlgdo Staten zou spreken. Men gelooft-, dat ook zelfs Engeland later zou kun nen komen tot erkenning der Cubaansche onafhankelijkheid. Het gebeele staande leger zal bevel krygen zich aan de kusten te verzamelen, vooral aan dio van Florida. Reeds is een legerorder uitgevaardigd, waarby aebt regimonten infanterie wordon aangewezen om naar Nieuw-Orleans te gaan, zeven naar Mobilo in Alabama en zeven naar Tampa (Florida). Zes regimenten cavalerie, alle lichto batterijen en de regimenten artil lerie, met uitzondering van twee, gaan naar Chickamanga. De order brengt een verplaatsing van 20,000 man mede. Het vliegend eskader is te Hampton Roads (Virginïé) teruggekoord. De „Popoio Romano" zegt, dat in geval van oorlog Europa absolute onzydigbeid zal hsnihaven, maar tegen het einde der vyande- lykhedon zullen, in geval Spanje het onderspit delft, de mogendheden beletten, dat het bestaan van dit land wordt bedreigd. In geen geval zal Spanje wordon overgelaten aan de genade van Amerika. Het koloniaal kabinet van Cuba heeft tot de regentes van Spanje een manifest gericht, waarin het zijn onvoorwaardelijke medewer king voor de verdediging der rechten van Spanje en de wederopleving van Cuba aan biedt. Het voegt er by, dat het Cubaansche volk, erkentelijk aan het moederland, altijd de zyde daarvan zal kiezen, om, al ware het ten koste van alle opofferingen, do eer en de souver.initeit der natie en de vrije instel lingen der kolonie te handhaven. De openbare meening te Madrid protesteert krachtig tegen de woorden van generaal Lee over de ontploffing van de „Maine." Da Spaan sche rogeering zal protesteeren togen de uit eenzetting van de ontploffing d6r „Maine" in de Boodschap van president Mc. Kinley. OnJaoks den wapenstilstand zetten de op standelingen op Cuba hun invallen voort. De Spaanscho regeering heeft bericht ont vangen, dat in Florida nieuwe vrybuitsra- expedities tegen Cuba worden georganiseerd. De Spaansche gezant Sennor Polode Bernabe ia gereed om uit Washington te vertrekken, maar heeft nog geen bevelen van zyn regeeiiog ontvangen. Omtrent de strijdkrachten der Yereenigde Staten geeft de Nieuw-Yorker „The Work] Almanac and Encyclopedia" van 189S de vol gende bijzonderheden Aan bet hoofd van het staande landleger staan 9 bevelvoerende generaals, 3 met den rang van generaal-majoor en 6 met dien van brigade-generaal; verder zijn er 10 brigade generaals voor verschillende takken van dienst. Het staande leger bestaat uit 10 regi menten cavalerie, met 447 officieren en 6010 manschappen5 regimenten artillerie, met 290 officieren en 3934 manschappen, 25 regi menten infanterie met 910 officieren en 12871 manschappen en één bataljon pioniers; dan de troopen voor den gezondheidsdienst odz. met 532 officieren en 2538 manschappen. In het geheel dus 2179 officieren met 25353 manschappen. De „landmilitie" bestond op 1 Januari 1898 uit 1391 generaals en officieren van den ge- neralen staf, 5290 man cavalerie, 4906 man artillerie en 101,873 man infanterie, samen dus 113,460 man; op de lyst van de militie- plichtigen komen bovendien nog 10,139,788 man voor. Aan het hoofd der actieve marine staan 6 contre-admiraals en 110 commodores. Zy telt 2000 manschappen marine-infanterie onder het bevel van een kolonel, benevens de oorlogsvloot. Deze vloot bestaat uit 10 pant8erschepen met een tonneDinboud van 6315 tot 11525 ton, 2 gepantserde kruisers van 8200 en 9271 ton, 1 ramtorenschip van 2155 ton, 6 monitors met twee torens van 3990 tot 6060 tOD, 13 monitors met één toren, 16 oügopantsorde kruisers van 2089 tot 7375 ton tot 1891 ton, 15 kanonne rbooten, 4 kruisers en 23 torpedobooten, waaronder éón 2) Dit gesprek vond plaats ln da Paaschdagen, dia lady Carlyou by baar broeder en haar nicht doorbracht, by welke gelegenheid zy al haar welsprekendheid aanwendde om in Lucille den lust op te wekken voor de vermaken van dien bevoorrechten kring, waar zy spoedig toegang zou verkrygen, zonder dat het haar echter gelukt was iets moer dan 6en flauwen indruk op haar niebt ta maken. Een beker, die vol i', kan niet meer bevatten, en Lucille's leven op „Tngleehaw Castie" was zoo gelukkig ala maar mogelijk was. Zy bad baar vader zielslief dien vader, die voor het moeder- looze meisje do hartelijkheid en teederheid zelf was geweest; zy hield veel van haar goede oude gouvernante, juffrouw Marjorum, die baar, van baar vyfde jaar tot nu toe, ouderwozen en opgevoed had. Zy was gehecht aan bet oude huis, met zyn historische her inneringen, het romantische boscb, den ouden tuin, de grasperken, de zomerhuisjes, den vischvyver, de kolfbaan, de priéelen, de fon teinen dis aangename mengeling van oud- Hollandschen en Italiaanschen sty 1, die aan het uitgestrekte landgoed zulk een verschei denheid gaf. Zelfs de oude, grauwe sta! was haar lief; zy had halt voor haar span aardige gryze ponnics, voor den witten hit, dien zy onver- zeld in het bosch mocht beryden, en voor don jongen bruin, dien zy by byzondere ge legenheden aan de zyde van baar vader bereed. Zy had honden, katten en allerlei lievelingen. De meesten van de dienstboden hadden baar zien groot worden en van allen was zy de afgod. Zy leefde in een atmosfeer van liefde, en nooit verveelde zy zich in het stille, oude huis, waar zoo weinig bezoekers kwamen. Lord Ingleabaw was in zijn kling geenszins een onbeteekenend persoon, boewei hy Diet in de groote wereld verkeerde. Hy was een streng conservatief en odd ervaren politicus, Btomde by alle gewichtige gelegenheden, hield soms een redevoering en bezat bg zyn party veel invloed. Hy had een huls in Grosvenor- square, waar bg drie donkere kamers op de benedenverdieping bewoonde en de sierlijker bovenvertrekken ongebruikt liet. Zyn kort, gelukkig huwolyksleven had by gedeelteiyk in dit buis doorgebrachten de kamera waren vol zoete, weemoedige herinneringen aan zyn jonge vrouw, die te Venetië gestorven was aan een koorts, waardoor zy zes maanden na de geboorto van baar kind werd aange tast. Het grootste gedeelte van het jaar woonde hy op „Ingleabaw Castle," als een kluizenaar en boekgoleerde, en had geen behoefte aan ander gezolscbap dan dat van zijn jeugdige dochter. Op dien helderen Hei ochtend hadden vader en kind samen ontbeten in een aardig ver trekje, dat zy de gescbilderde kamer noem den, omdat de paneele» beschilderd waren met bloemen en vlinders, eenigszins in den styi van het Pompadour tydperk. Mei moest byna plaats voor Juni maken, de vensters stonden w(jd open en de kamer was vol geuren, zoowel van de bloemen op tafels, schoorsteen mantel en consoles, als van de bloembedden in den tuin. „Wat gaat ge van ochtend doen, lieveling?" vroeg de graaf, terwyl zyn dochter by zgn etoel Btond. „'t Is veel te mooi weer om u met juffrouw Harjorum op te sluiten. Al de andere vlinders genieten hun leven in den tuio." „Ge zult my toch, hoop ik, niet geiyk stellen met de vlinders, vader? Ja, het is een heerlttke ochtend! Ik was voornemens met juffrouw Harjorum dadeiyk na het ontbyt Dante te lezeD; maar ik geloof, dat ik die arme schepsels in den tweeden kring maar een paar uren zal laten wachten, terwyl ik met „Puck" door het bosch zwerf. Daar zal die lieve oude Marjy wel niets tegen hebben." Zij kuste baar vader en wilde wegleopen, toen hy baar tegenhield. „O ja, Lucio, dat zou ik haast vergeten: ik heb je wat nieuws te vertellen. Ik heb gisteravond een telegram van Bruno ont vangen." „Van Brunol" riep zy, terwyl zy de handen in elkaar eloeg en een lieflyka rozeklenr zich over de blankheid van haar gelaat ver spreidde; „en dat hebt ge my oog niet eens gezegd 1" „Ik had het als een aangename verrassing voor je willen bewarenmaar ik heb voor myn meisje nooit iets geheim kannen houden. Het onderzeesche, de „PliiDger". Daarby komen nog 6 oude yzeren en 10 oude bouten schepen. Door aankoopen zyn de Vereenigde Staten nog ln het bezit gekomen vaD den Brazil!- aanschen kruiser 1ste klasse „Amazonas" thans omgedoopt ln „New Orleans", en de „Almirante Abreu," terwyl nog zullen worden aangekocht 3 pantserschepen 6 pantserkruisers, 12 kruisers met pantserdek, 2 torpedo-kruisers en 20 torpedo-jagers. De drie pantserscbepen zUn het Braziliaansche schip do „Mayo," dat thans te Settin gerepareerd wordt, het Brazi liaansche schip „Riachuelo" en het Argen- tjjnsche oorlogsschip „Almirante Brown." De 6 pantserkruisers zyn „San-Martino," van Argentinië, welke thans in Italië in aanbouw is, „Asama" en „Tokiva," beide behoorendo tot Japan en ln Engeland in aanbouw, benevens do „Holland" en de „Zeeland," aan Nederland behoorendo. Tot de 12 kruisers met gepantserd dek behooren uw „Esmeralda" vao Chili, „O'Hig- gins" van Brazilië, „Takosago," „Kasagi" en „Cbitoaa" van Japan, „Hai Tien" en „HaiCUi" van China. De twee torpedokruisers zyn de Brazi'iaanscbe oorlogsschepen „Tim bi va" en „Tupy"; de 20 torpedo-jagera behooren tot verschillende nities, on Ier anderen tot Chili, China en JapaD. Van de 00,000,000 dollars, welke ter be schikking van de Ameriltaansche regeering gesteld zyn, wordt 15,000,000 boeteed voor den aankoop van Dieuwe schepen, 10,000,000 voor het aanschaffen van ammunitie, 6,000,000 voor geschut, 5,000,000 voor reparatie aan hulp-kruisers, 5,000,000 voor reparatie van de schepen, 5,000,000 voor steenkool, 5,000,000 voor bet versterken van havens, voor tor pedo's, arsenalen, enz. Do zeemilitie is tot nog toe georganiseerd in 17 etaten en telt 3871 officieren en man schappen. In tgd van oorlog wordt zy ge bruikt voor do verdediging van do kast en de havens, om den dienst te verlichten van de vloot, die op zee is. Hot marinebestuur van de Vereenigde Staten moet nu ook de band gelegd bobben op bet Braziliaansche oorlogsschip „Nictheroy". Aan de „Frankfurter Zaitnng" wordt uit Nieuw-Vork gemeld, dat de Hoiland-Amorika- iyn byna al hare stoomschepen aan de re geering hooft aangeboden. Opmerkeiyk is in verband biermede oen bericht van de „Times" uit Rotterdam, dat de Spaansche rageering zich tot de Holland-Amerika-lyn gewend heeft, maar dat deze antwoordde, dat zy geen schepen te koop had. Uit St.-Vincent (Kaap Verdiscbe eilanden) wordt gemeld dat de Spaansche oorlogsschepen „Infant Haria Tcreeta" en „Cbristobal Colon" aldaar aangekomen zyn, en zich by de daar roede liggende torpe-lodottielja gevoegd hebben. Het Amerikaanscho ministerie van marine heeft gecontracteerd voor 1000 muilezels, om voor den transportdienst op Cuba gebruikt te worden. De Amerikaanscbe minister van marine heeft nn bevel gegeven, het wrak van de „Maine" geheel te verlaten. Daaruit blykt wel dat de Amerikaanscho regeering vast besloten ie, geen arbitrage over de oorzaak der ont ploffing te aanvaarden. Kapitein Sig3bee had by zyn departement aangevraagd om kleine boeveelbeden dynamiet te mogen gebruiken, ten einde oen van de barbette-torene, waarin de twee 10-inch-ka- nonnen zich nog bevinden, te treken, maar de Spaansebe autoriteiten verzetten zich tegen bet gebruik van ontplofflDgsmiddelen. Deze twee kanonnon, die meer dan 100,000 dollars gekost hebben, worden dus in den steek gelaten. BUITENLAND. Frankryk. Volgens de „Matin" heeft het Engeleche miDisterie van koloniën opnieuw getracht de oplossingen van de Nlger-quaestie te verhin- telegram is uit Florence en Bruno komt byna onmiddellgk. Hg reist rechtdoor hierheen. Ge kunt Twyford last geven om zUn kamers gereed te maken." „Byna onmiddeliyk!" herhaalde Lucio. „Wat wilt ge daarmee zeggen, vader? Vandaag al?" „Dat zou bezwaariyk gaan. Gisteren was hy nog in Florence." „Dat is waar, en Florence is aan het andere einde van do wereld minstens drie dag reizen van hier. Maar ik had toch niet ge dacht, dat by reeds zoo spoedig terug zon komen. Zyn laatste brief was zoo onbestemd." „Zult ge bigde zyn hem weer hier te hebben?" „Zeker zal ik biyde zijn; maar ik zal hem niet veel zien. Hy zal telkens hier of daar heen gaan om forellen te vangen; of naar Londen, of Ssvenoaks, of Tunbridge Welis. Gelukkig ie het niet in den jachttyd. Hy kan nu niet eiken morgen om negen aren nitrgden en 's avonds om balfacht geheel be slijkt terugkomen." „Geniet van zyn gezelschap zooveel ais ge kunt, terwyl ge hem by u hebt," zeide baar vader. „Hy is nu een man en zal zyn plaats in de wereld moeten innemen als de toekom stige lord IngleBhaw." Het meisje liet zich luchtig op haars vaders kuis zakken en vlgde haar hoofd tegen zyn borst aaD. „Spreek zoo niet!" riep ze uit. „Ik kan er niet van hooren, dat iemand u opvolgt. God geve, dat Bruno's hoofd snoeuwwit moge zyn, voordat hij lord Ingleabaw wordt 1" deren. Hot Bchynt, dat Engeland tyd wil winnen, om aan do Niger een klein, doch geoefeod legertje te verzamelen, ten einde op die wijze invloed te kunnen uitoefenen op den gang van zaken. Het verlangen van vrouwen en meisjes om by don post- en telegraafdienst in Frank ryk in dienst te treden, blykt zeer groot te zyn, Voor een 250-tal opengestelde plaatson meldden zich ruim 8000 vrouwen aan, waar van uit Parys alleen 1300. De Prins van Wales is Donderdagmiddag te Parys aangekomen. HO werd op het station te Lyon door een militairen attaché van het Britscho gezantschap ontvangen. De prins is in het hotel Bristol afgestapt. DuiteoliluoU. Het voornenfen bestaat, hot telephoon- wozen ten platten lande en in de kleinere steden van Duitschland belangryk uit te breiden. Volgens opnemingen zou, nevens de bestaande, de oprichting van 11,176 telephooDkantoren gewenscht zijn en de postmeester-generaal wil dit plan binnen acht jaren uitvoeren. In den loop van dit jaar zullen reeds 4694 telepboonkantoren, met gebruik van voor handen geleidiogen, ten platten lande opgoc richt worden. Hot was eerst niet het plan van den keizer cit jaar z|jn gewone reis naar 't Noorden te maken, maar nu zal za toch doorgaan en do geheels maand Juli duren. De keizerin gaat niet mee, maar het wordt waarschynljjk ge acht, dat zy wel meegaat naar Jeruzalem, in den herfst. Baron Von Heyking, de Duitsche gezant te Peking, heeft in verband met het bezoek van prins Heinrich van Pruisen belangryko precedenten weten te verkrygen ten aanzien van ceremoniën aan het hof. Niet alleen zal de keizerin-moeder den prins ontvangen, maar de keizer beeft er ook in toegestemd, bem op voet van gelykheid te behandelen, het bezoek te beantwoorden en i:> het zomerpaleis met hem aan één tafel te zitten. Natuurlgk zyn dit zaken van belang, omdat het bier het Chineesche hof geldt. De schoonzoon van vorst Von Bismarck, graaf Rantzau, die in Januari den heer Bruns, redacteur van de „Hamburgischer Correspon dent", beleedigde, toen deze op Friedrichsrub kwam informeeren naar de waarheid van hef gerucht over den dood van den oud-kanselier, is door de rechtbank van Schwarzenbeek ver oordeeld tot een boete van 66 mark, bene eens in de kosten, terwgl bet vonnis in boven- genoomd blad zal worden openbaar gem&fijtt. Vereenigde Staten. Consul Lss's uitlatingen voor decommiteie verwekken ia Noord-Amerika een voroazunde beweging, vooral zyn verzekering, dat de brief van Weyler aan een redacteur van een courant te Havanna, geschreven toen het bezoek aan de „Maine" daar aangekondigd werd, echt is. Daarin schreef Woyler dat hy do baai van Havanna terdege met torpedo's had bezaaid, en sprak ds hoop uit, dat de Spanjaardon dis torpedo's zouden weten te gebruiken. Later zou Weyler aan den redacteur verzocht hebben, den bedoelden brief te vernielen, hetgeen echter niet geschiedde alvorens een ondernemende Nieuw-Torksche verslaggever den brief van den generaal had overgeschreven. De correspondent van de „Daily Mail" seint dat, als Noord-Amerika SpaDje beoorloogt, de voornaamste beweegreden zal zyn: de lust tot wraakneming voor het verraderlijk in de lucht laten springen van de „Maine." Iedereen in Noord-Amerika gebruikt bet „Gedenk de Maine!" als nationaal wachtwoord. Egypte. Over den slag by de Atbara worden nog de volgende byzonderheden bekend. Generaal Kitchener verscheen by het aan breken van den dag met esn leger van ongeveer 13,000 man, 24 stukken veldgeschut en 12 Maxim kanonnen op 2 K.M. afstand „Dan zondt ge, uw vader veroordeelen om stokoud ta worden. Evenwel, Bruno heeft geen haaBt en ik heb nog minder haast. Hg bezit een aardig vermogen, groote bekwaam heden, en ik hoop, dat hg zich als mynheer Cballonner zal onderscheiden voordat hg lord Ingleabaw wordt. En ga nu heoD, om uw ritje te doen. Ik moet over een half uur op den sneltrein zyn en eerst moet ik Raymond nog spreken." Raymond was zyn rentmeester. „Lieve vader, wat spgt het me, dat ge naar Londen gaatl Ik hoop, dat u vóór Zondag terug zgt." „Wees verzekerd, dat ik me niet langer dan hoog noodig is in de stad zal ophouden maar ik moet wachten om te zien of die maatregel in het Parlement doorgaat „Ik heb oen hekel aan maatregelen en aan het Parlement, als ze u van my weghalen," zeide Lucille. Nu volgden er teedere liefkoozingen tot afscheid en daarna snelde bet meisje naar do kamers, die zy en haar gouvernante in ge bruik hadden. Ze was nu in dat aangename levenstydperk, dat de tucht der leerkamer bad afgedaan, terwyl de banden der samen leving nog niet begonnen waren. In haar eigen kleine wereld, zoo veilig besloten bin nen de perken van eerbied en van liefde, deed ze zoowat alles, wat ze maar verkoos, en gicg om met wie ze maar wilde. Ze was in zekeren zin meesteres in haars vaders huis. IWordi nermJad-"

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2