N*. 11692. Dinsdag 5 April. A0. 1898 feze tQoarant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven Tweede Blad, Feuilleton. Zyn Keukenmeid. 2) LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon par 3 maanden. f 1.10, Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRU8 DEB ADVERTENTIES: Van 1-6 regels t L06. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootare letters naar plaatsruimte. Voor het Incasseoren buiten de stad wordt O.OB berekend. Gemeenteraad Tan Alkemade. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig do hoeren C. Rijzen en C. Straathof. Voorzitter de heer F. H. v. Wichen,burgemeester. 1. Na openlag der vergadering door den Voor zitter, wordt door het trekken van No. 6 volgens het reglement van orde bepaald, dat de omvragen voor deze verg. zullen aanvangen bij den heer Bakker, waarna- de notulen van het verhandelde in de vorige raadszitting worden gelezen en mot algemeene stemmen zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. 2. Worden medegedeeld de volgende ingekomen «tukken: a. Missive van Bnrg. on Weths. van Leiden, volgens welke de verpachting der opbrengst van den tol aan het Zijlhek en de jaagloonen met grasgewas langs de Zijl, dd. 21 Feb. 11. voor den t|jd van 5 jaren, ingaande 1 Mei 1898, is gegund nan A. Bontenbal, te Schipluiden, voor de som van f 1725 per jaar, zoodat de uitkeering van de gem. Leiden aan deze gemeente zal bedragen 1025 plus 500 vaste bijdragen in do kosten van den rijweg, samen 1525 's jaars. b. Missive van Ged. Staten, volgens welke bij ministerieele beschikking is bepaald, dat over 1898, «Is Rijksbijdrage ingevolge art. 45 der Wet op het lager onderwijs, bij voorschot zal worden uit gekeerd ƒ2450. e. Missive van Ged. Staten, volgens welke by Hon besluit van 11/15 Jnoi 11. B. n°46S8 (Bdo nfd.) de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris dezer gemeente, in verband met de daarvoor verleende Rijksbijdragen, nader z(jn ge regeld en met ingang van lo. Januari 1898 zjjn vastgesteld: voor den burgemeester op ƒ1100 met vryo woning waarvan bet genot is bepaald op ƒ200, en voor den secrotans op ƒ900, welke jaar wedden nader tot aan genoemde bydragen op de begrooting, dienst 1898, bebooren te worden ait- getrokken. d. Missive van Ged. St., waarbij het kohier van H. Omslag, dienst '98, zooals het in de vorige verg. is vastgesteld, dd. 7 Maart goedgekeurd is teruggezondenwelk kohier van 23 Maart tot 23 Aug. 1898 in afschrift ter lezing is gelegd en den 25eten Maart aan den ontvanger ter invordering voor den laten Sept. 1898 is toegezonden; - e. Dat de door B. en We. vastgestelde kiezers lijst voor 1898?99 bevat de namen van610 kiezers voer de Tweede Kamer, 607 voor do Prov. Staten en 457 voor den Gemeenteraad; zijnde bij de her ziening van de kiezerslijst afgevoerd 93 en nieuw daarop gebracht 99 kiezers; Een uitvoerig overzicht van den toestand der straatverlichting en gedólailleerdo opgaaf van toston over 1897. Alle welke mededeelingen sub 2, voor kennisgeving worden aangenomen. 3. Ingevolge het bepaalde bij art. 9 (ter) der Prov. Wet wordt op 's Voorzitters voorstel met aJgemeene stemmen besloten de benoeming van de stembureaux, b\j besluit van 19 Januari 1898 gedaan, alsnog aan te vullen met voor elk stem bureau óén lid, als ia genoemd wetsartikel bedoeld, en worden daartoe benoemd: voor het late stem bureau de heer J. J. v. d. Meer, en voor het 2de do beer J. v. d. Zon. 4. Voorgenomen oen adres van P. Van Leeuwen ter bekoming van ƒ150 vorbooging van salaris als brugwachter, waaromtrent door B. en Ws. wordt geadviseerd, dat zij voorloopig nog geen voldoende motieven voor een voorstel tot bet toestaan der gevraagdo verhooging aanwezig achten. Daar ook geen der loden in deze een voorstel wenscbt te doen, wordt met algem. stemmen be sloten voorloopig afwijzend op bet verzoek te be slissen. 5. Adres van den beer E. J. Rodewgk en 35 andere ingezetenen, woonachtig in het zuidelijk gedeelte van Roelof-Arendsveen, waarbij verzocht wordt tot d« noodige wegsverbetering aldaar over to gaan. Bierbij wordt door B. en W. overgelegd een door den opzichter opgemaakte begrooting van kosten van nieuwe bruggen en nieuwe beschoeiing, en verbreeding van den weg tot een totaal bedrag van ƒ6600.waarvan ƒ600.door den Veender-& Lykerpolder en particulieren wordt vergoed voor afkoop van onderhoud van bruggen, en waaronder 1800 begrepen is voor vernieuwing van schoeit Dg werk, dat toch zou moeten worden uit gevoerd, zoodat voor buitengewoon werk overblijft ƒ4200. Borg. en Weths. stellen voor tot de uitvoering dezer noodig geachte in de begrootiDg van den oprichter bedoelde werken te besluiten, met overneming van de particuliere en polderbruggen, tegen de daarvoor aangeboden afkoopsommcu van te zamen ƒ600. Nadat hierover door den Voorz. met de noodige toelichtingen het woord i9 gevoerd on de zaak door bijoa alle leden uitvoerig besproken is. wordt ten slotte met 8 stemmen de heer 0o9thook hield zich buiten stemming besloten overeenkomstig het voorstel van B. ea Ws. en wel als volgt: o. in eigendom en onderhoud voor do gemeente over to nemen: 1. de twee polderbruggen in den weg te Roelof-Arendsveen nabij T. Wagenaar en N. Kuiper, tegen een in de gemeentekas te stor ten afkoopsom van ƒ500, en deze ophaalbruggen te vernieuwen: do eerste gelijk aan die bij G. Castelijn en do tweede als die bij het erf der Wed C. De Jong, 2. de brug nabij T. Do Jong tegen een afkoopsom van ƒ50 en deze te vernieuwen als vasto brug gelijk aan de vaste bruggen in het noordelijk deel van Roelof-Arendsveen. 3. de brug nabij J. J. v. d. Meer tegen een afkoopsom van 50, en deze eveneens te vernieuwen als vasto brug, gelyk aan de vorige. 4. de bruggen nabij H. Nieman en W. v. Ruiten, J. Van der Zweten S. Van Ruiten, zonder afkoop, en deze drie bruggen af te breken en to dempen, en daarvoor in de plaats te maken oen nieuwe ophaalbrug tegen over de vaart nabij E. J. Rodewijk, ongeveer gelijk aan die by meeraeooeraden G. Castelijn; b. den weg in bet Zuidea van Roelof-Arondsvcen vanaf P. Koek tot de grens van Woubrugge, go- heel in verband met de nieuw to maken bruggen, te bcschoeien en aan to plempeü en op voldoende breedte te breugen en in te richten voor rijweg; zullende B. en Ws. de noodige bestekken en tee- keningen voor de uitvoering dezer werken door den opzichter deen ontwerpen, en blijvende de goedkeuring hiervan, zoomede van de aanbesteding zelve, aan den Raad voorbehouden. 6. Voordracht van B. en Ws. met ontwerpbesluit tot verkoop van een nominaal bedrag van /"ll,800 kapitaal, ingeschreven in het 2,5 pets. Grootboek der Nat. Schuld, waarvan de opbrengst naar den tegenwoordigen koers van 87 pet met inbegrip van de renten over 4 maanden is te zamen ƒ10364; welk bedrag voor den dienst 1898 benoodigd is wegens verhooging der posten van uitgaaf: wegen on bruggen", ter bestrijding van de kosten van aanleg van steenen paardenspoor iB Lageland, en wegsverbetering met aanleg van bruggen te Roelof- Arendsveen, aamen ƒ9776,50 en „openbare ver makelijkheden en feeeten" tor bekostiging van volks- en schoolkinderfeesten, door subsidiën aan de plaatselijke comité's voor de feestviering bij gelegenheid van de inhuldiging van H. M. Koningin Wilhelmina ƒ850, welk voorstel nabespreking en toelichting bij afzonderlijk besluit met alge- meene stommen wordt aangenomen, wordende het besluit tot genoemden verkoop van ƒ11,800 nomi naal kapitaal met algemeene stommen vastgesteld om aan de goedkeuring van Ged. Staten te worden ondorworpen, ter uitvoering zonder resumtie. Gemengd Nieuws. Het perceel Hoogewoerd 10 4, b|j de Kraaierstraat, alhier, heeft een aan merkelijke verandering ondergaan. Was er tot voor korten tijd een bloeiende timmer manszaak in gevestigd, thans doet een ge deelte er van dienst als winkel in kruideniers- en grutterswaren, alsmede in comestibles. Met het oog op deze verandering van be stemming moest de inrichting der ruime lokaliteit heelwat gewijzigd worden, en het mag gezegd: dit had onder leiding van den heer B. E. Spijker Az., vroeger bouwkundige hier ter stede, thans architect te Gouda, op uitstekende wijze plaats, zóó, dat de resul taten er van niet anders dan geroemd kunnen worden. Winkel, magazijn en bergplaats der voor een zaak als deze in soo groote verscheiden heid bonoodigde artikelen zijn naar de eischen des tijds, ook wat de verlichting betreft, en voor 1, hetgeen niet zonder beteekenis is, prac- tisch ingericht. Heden werd deze nieuwe zaak geopend en er kan verwacht worden, dat het haar bij voortduring niet zal ontbreken aan druk bezoek en veel afnemers. Wjj wenschen den oprichter en eigenaar er van, oen beer B. E. Spijker P.Hzn., die van harte toe. Door zijn veeljarige medewerking in een zaak van denzelfden aard als doze kan van hem gezegd worden, dat hy een man van 't vak is. De Vereeniging van Kindervrien den in Den Haag heeft in het perceel Weimar- ftraat 82 aldaar een kinderhuis geopend mot belendendon kinderspeeltuin, waar gelegenheid bestaat opleiding te ontvangei tot kinder juffrouw en moeders zich kunnen bekwamen in het aangenaam en leerrijk bezighouden van haar kroost. De inrichting staat onder de hoofdleiding van mevr. Van Calcar, wier tegenwoordig© woning: onmiddellijk gemeen schap heeft met de schoollokalen. Het prac- tisch bestuur is opgedragen aan mej. Doesborg. Het bestuur der Haagsche wielrij dersvereniging „Utile Dulci" heeft den Raad verzocht de in de politieverordening voorgestelde bepalingen omtrent bet wielryden te verwer pen, subsidiair het verbod om langs het strand te ryden, dat om door de Veenestraat, Spui straat en Vlamingstraat tusscben 2 en 10 uur te rijden en het verplichtend stollen van een sein by het omrijden van hoeken van straten niet aan te nemen. De 21-jarigo loodgieter Meeu- wenoord, die uit een dakgoot van een perceel in de Soetenstraat te Schoveningen viel, is in het R.-K. Ziekenhuis te 's Gravenhage overleden. Hij was Diet verzekerd tegen ongelukken. Omtrent den moord te Rotterdam meldt de „N. R. C.", dat meer en meer de overtuiging veld wint, dat de vader C. H. Wit mond reeds eeniga dagen met het vreeselyk voornemen, om zijn dochteitje te vermoorden, rondgeloopen heeft en volgens een vooraf beraamd plan te werk is gegaan. De in do woning in de Bergstraat gevonden glazen, waarin de sporen vau het vergift gevonden worden, waren o. a. reeds Woensdag door hem daar gebracht. By het vinden der lijken stond een dezer glazen onder zijn bereit. Om hen, die er belang bij hadden ztJn verblijf te ontdekken, op een valsch spoor te brengen, had hy onder meer verteld voornemens te zijn naar Amsterdam te gaan; met kennissen, te Rotterdam, had hy daarentegen afgesproken op bepaalde dagen te komen dineeren, enz. Ook gaf hy den koetsier, die hem reed, nadat hy zyn kind van de straat opgenomen en in het rytuig gezet had, aanvankeiyk last naar het station D. P. te rijden, doch daar gekomen, gebood hy hem naar Delft te rflden, omdat hy, zoo zeide by, zijn dochtertje in die gemeente in een klooster wilde brengen. Op de Schiekade gekomen, veranderde hy evenwel weer van gedachte en gaf toen last naar de Bergstraat te ryden, waar hy zyn dochtertje In de door hem gehuurde wening droeg. De moeder is begrflpeiykerwys radeloos van smart, te meer, daar haar vermoord dochtertje haar eenig kind is. Thans tracht de politie den verkooper van het vergift op te sporen, door zoo gosd moge lijk de gangen van Witmond gedurende de laatste dagen na te gaan. In het ziekenhuis had Zaterdag de gerech telijke schouwing van beide lijken plaats, doch de uitslag hiervan wordt strikt geheim ge houden, evenals die van hel onderzoek der overoiyfselen van het vergift. Aan de „Tel." wordt nog gemeld, dat, by het vinden der lijken, het eene glas, waaruit waarschijnlijk het meisje heeft moeten drinken, verder in de kamer stond. Bide gezichten waren met zakdoeken bedekt, toen de lijken gevonden werden in de bedstede; nab\j Witmond's eene hand, die buiten de bedstede hing, lag een met zes patronen geladen revolver. In het vertrek werd ook een strop gevonden. By fouilleering van het ïyk werd gevonden een briefje, waarop enkele korte woorden geschreven stonden, zooalskrammen koopen, hamer, touw, vergift, bedwelming, rijtuig. De gezichten der lyken waren akelig opgezet door de giftwerking. Hot bewuste percoel in de Bergstraat werd een groot gedeelte van den Vrydag door in specteurs der recherche bewaakt, ten einde eventueel een ontmoeting met Witmond uit te lokken om de schuilplaats van het meisje te ontdekken. Op voornoemde plaatsen was W. niet meer te ontmoeten, het onheil was toen reeds ge schied, terwyi ten opzichte van het perceel in de Bergstraat de wachthebbende rappor teerde, dat het een onbewoond huis waa, zooals ook werkeiyk het geval was. In den loop van de week had Witmond te Amsterdam gewoond by familie, redeDen waarom men hom aldaar zocht. Ook werd van daaruit een telegram gezonden naar zyn vrouw, verraoedelyk door een familielid, om een verzoening tot stand te brengen. De commensaal, die inwoonde by mej. F. Gilet, in de Rembrandtstraat te Rotterdam, en ook verkeeriDg met haar had, is nog steeds niet boven water. Zooals bekend is, is mej. Gilet by een noodlottigen brand in den nacht v«n 25 op 26 Maart H. om het leven gekomen. Bedoelde commensaal ia een oud-Indisch militair, genaamd Hendrik H. en 44 jaar oud. Zyn opsporing wordt verzocht. Te Nieuw en dam is de sigaren fabriek van den heer G. H., te Nayl, totaal afgebrand. Het vuur werd door de braQdwe^r tot het aangetaste perceel beperkt. Alles waa verzekerd. Te Hoogezand heeft de firm» Scholten en Beukema aan dertig arbeiders op de papierfabriek gedaan werk gegeven, omdat die industrie kwynt. Zaak Hogerholzen. Mr. Troel- «tra deelt iu „De Soc.-Dem." mede, dat een vermogend belangstellende in de zaak-Hogp - huizen op zich heeft genomen den overtocht uit Amerika van Paulus Van Dyk te betalen. Dit bedrag en de benoodigde som om gedurende 100 dagen 3.75 per dag aan Van Dyk uit te koeren wegens verzuim, zal mr. T. by de redactie van het „Nieuws- en Advertentieblad" te Heerenveen deponeeron onder de volgende voorwaarden dat de redactie het ticket eerst koopt, nadat mr. T. op aanklacht van Paulus Van Dy^, door de rechtbank te 's-Gravenha?e wordt vervolgd dat hem by aankomst hier te lande zyn verzuimgeld wordt uitbetaald naarmate van de reeds verzuimde werkdagen; dat het geld ter beschikking van den geld schieter is, indien Paulus Van Dyk gedurende een maand, nadat hem door mr. T. per aan- geteekenden brief kennis van deze zaak is ge geven, to rekenen van het oogonblik, waarop hy die kennisgeving heeft ontvangen, in gebre ke blyft, een aanklacht wegens smaadschrift tegen mr. T. by den officier van jusiitie te '8 Gravenhage in te dienen dat de uitkeering zal eindigen tien dagen nadat bij voor de openbare terechtzitting, waarin zyn eventueele aanklacht tegen mr. T. wordt behandel J, getuigenis der waarheid zal hebben afgelegd, en dat het restant der gelden dan aan den geldschieter zal worden teruggegeven. Het eerste bericht omtrent de vermoording van een Duitsche expeditie door de Wahehe in Oeat-Afrika wordt bevestigd door een schrijven van 10 Febr., door een onderofficier van de expeditie uit Dar-ea- Salaam afgezonden. Kapitein Pritwitz was 15 Januari aan het boofd van een compagnie Askaris naar het binnenland getrokken. Terwyi men bezig was zich te versterken, werd de expeditie plotse ling aangevallen door eenige honderden Wahehe, die alle leden vermoordden. Slechts twee personen brachten er het leven af. De inschryving voor den gedenk penning ter eero van Zola heeft ongeveer 10,000 franken opgeleverd. Opvallend is het, dat er vooral uit den Elzas zooveel inschry vin gen zyn gekomen. De penning, waarvan de vervaardiging is opgedragen aan den bekenden beeldhouwer Alexander Charpentier, wordt nit een kilogram zuiver goud gemaakt. Als go van plan zljt er eon maand af te houden, omdat ik uw dienst op-stel en sprong heb verlaten, twijfel He er geen oogenblik aan of de wet geeft u gelijk. Doe wat u goed vindt, maar vergeet niet, dat ik mijn uiterste beat heb gedaan om het u naar den zin te maken." Misschien had Trevor wel lust gehad om, zooals sommige getuigen In burgerlijke zaken zouden zeggen: zijn gevoelen eens krachtig uit te drukkon; dat was echter niet noodig, want toen hij opkeek, zag bij aan de uitdrukking van het gezicht van de tweede meid, dat ze met hem meevoelde. Alison diende al dertig jaar in zijn familie, bij vrosg haar dan ook wat baar opinie was over dat briefje, uitgaande van het dankbeeld (wat voor hem aan geen twijfel onderhevig was), dat ze het gelezen had. Wat ik er van denk, meneer? Ik vind, dat u veel te veel geduld met haar hebt gehad, en dat bet een geluk is, dat ze weg is. En neem u me niet kwalijk, meneer, maar ik geloof, dat het veel betor zou zijn als u eon jonger, keukenmeid naamt; die zou in alle opzichten veel geschikter en gezegiykor zjjn. Natuurlijk zou dat niet mogelijk zijn, ala ik er niet was. Ik ben een vrouw op leeftijd en zal wel een oogje in het zeil houden. Qe hebt lang niet zooveel hulp van my als mogelijk zou zijn." Dat Is misechien waar. Huur maar een keukenmeid naar jouw smaak; het komt er niet op aan of za oud is of jong, als ze maar helder en fatsoenlijk is en goed kan koken." Gisteravond ls de nieuwe keukenmeid gekomen, meneer." Zoo? Nu, als ze die omelet gebakken heeft, dan zal het wel gaan." Alison zuchtte en zei: ,lk vrees van niet, meneer. Ik bon eigenlijk erg uit mijn bumenr." Wat, nu al? Ik moet zeggen, dat w(j niet gelukkig zijn In onze keus. Wat heeft ze gedaan?" Niets, meneer. Ze ia alleen zooveel mooier en jonger dan ik dacht! Ik ben vrees.ltjk teleurgesteld." Dat zy jong ie, kan haar niet ala een zonde worden aangewreven, als ze ten minete goed ie voor haar werk." Ia, als zs dat is," zei Alison op heftigen toon, tze lijkt echter zoo bepaald niet op een van onze vorige dienstboden!" Nu, daarvoor dank ik den Hemel!" Misschien!" zei Alison weifelend; ik achtte het echter noodig, u een beetje voor te bereiden en, mevrouw Trevor komt binnenkort hier, die moet ook voorbereid worden." Voorbereid? Waarop?" Wei, ze kwam van morgen beneden in een rose katoenen japon 1 Ik kon van ver bazing gaen woord zoggen!" Laat baar toch zooveel rose dragen ale ze wil, ale haar gedachten daardoor ten minste niet te veel worden afgeleid!" Eén ding moet u me beloveD, meneer. Als ik inzie, dat ze niet geschikt ia voor haar werk, mag ik haar dan wegzenden, voordat mevrouw Trevor komt? Ik zou my te veel ergeren als zjj my vroeg hoe het mogelijk was, dat ik dat meisje Diet van bet eerste oogenbllk af aan doorgrond bad." Nu, dat ls goed, Allsou; maar waarom zon ze niet geschikt zyn?.... Nu moet ik gaan werken. Maak jy maar een menu op voor van middag 1" Wilt u het niet zelf doen, meneer?" Vandaag niet. Ik heb het te druk." Goed, meneer, dus zal ik het haar zeggen van die rose Japon?" Bemoei je daar niet mee. Laat dat meisje toch dragon wat ze zelf wil!" Alison ging de kamer uit met oen alles behalve tevreden gezicht. Drlo of vier avonden achter elkaar werd hy uit eten gevraagd; zyn ontbyt wasechter lekker klaar gemaakt en het menu goed In elkaar gezet; het was werkeiyk onberispelijk 1 .Vandaag eet ik thuis!" zei by op oen goeden dag tot Alison. .Stuur Hester eens hier." Ik geloof, dat het beter !s als u ze nog niet ziet, mynheer. Zo draagt nog steeds die afschuwelijke rose japon." Bevalt ze jo andere goed?" Jawel," antwoordde AHbod. Haar gezicht drukte eofater niet zeer voel ingenomenheid uit. Bon je nog altyd uit je humeur over die japon, Alison? Er hapert toch andere niets aan, wel?" Alsof dat niet voldoende waal Daarby komt, dat ze den hal ven dag zit te scbryven Te scbryven? Wat schryft ze dan?" Och, ze echryft! Ze schynt dingen te verzinnen, die ze vervolgens neerschrytt, net als u doet, meneer!" Dat is verreweg het ergste, wat je tot nu toe van haar hebt verteld 1" zei hy op vrooiykon toon. .De volgende week wilde ik een klein tafeltje geven van twaalf couverts; zou ze dat klaar kunnen spelen, zonder bulp? Stuur baar eens hier, dan kan ik zelfbooren hoe ze er over denkt." Ik zal het haar liever zelf vragen, me neer, misschien geneert zo zich voor u." Dat is goed, doe jy het dan maar en vertel haar tegelykertyd wat ik zou willen hebben." Hestor ziet er volstrekt niet tegen op een dinertje voor twaalf personen klaar te maken," zei Alison, nadat zy een oogenblik wae weg geweest. .Ik zeide, dat ik haar wel een juist idee kon geven van wat n graag zoudt hebben, aangezien de menu's van uw dinertjes als even zooveel droppelen water op elkaar geleken." Trevor kende deze zyn zwakke ztjde niet; in de keuken kenden zy ze maar al to goed I Op eonig8Zin8 spytigen toon zei hy: ,Kn wat antwoordde zy daarop?" Zy vroeg of u uw gasten ook altyd het zelfde vertelde; zo vond, dat u dat met oven- veel recht zoudt kuunen doen al3 hun altyd dezelfde spyzen voorzetten." Zoo, zet ze dat?" mompelde hy, een beetje boos. Ja; ze vraagt me altyd uit, ik begryp niet hoe ze steeds weer andere vragen klaar heeft. En als ik haar dat zeg, antwoordt zy, dat ze het alleen doet, omdat u een byzondor mensch bent." Dat klonk betor. Toch kon Trevor niet nalaten te zeggen: .Zeg haar, dat het de plicht is van een keukenmeid een menu op te maken; als zy dat kan, laat ze het dan doen, dan kan ik beoordeelen of ik bet ge schikt vind." Een half uur later had by het menu *1. Het was goed geschreven, zonder taalfouten al was het Fransch en de verschillende gerechten waren goed gekozen. Ofschoon by heel goed wist, dat ieder, die zich de moeite wil geven van ze correct over te schrijven, een paar woorden in een vreemde taal kan neerschryven, waa by toch verbaasd. .Stuur dat meisje eens hier," zei hy op vasten toon. Hij verbeeldde zich, dat Alison alles deed om te verhinderen, dat by het nieuwe keuken meisje te zien kreeg, en juist daarom wilde hy haar gaarne aanschouwen. Zyn beslist optreden bad goede resultaten: hy hoorde Iemand met lichten tred de trap opkomen. Vroeger had hy altyd aan een „reusachtig monster", dat de aarde doed trillen, gedacht, ale een zijnor keukenprinsessen in aantocht was l (Wordf vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 5