Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 25 Pebr. van Lissabon; de Madura" arriveerde 27 Febr. van Amsterdam te Batavia; de „Massapequa", gecharterd door de Holland— Amerika-lijn, vertrok 27 Febr. van Nieuw-York naar Amsterdam; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Febr. Tarifa; de „Rotterdam" arriveerde 25 Febr. van Rotterdam t9 Nieuw-Yorkde „Sumatra", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 27 Febr. te Suez; de „Burgemeester Den Tex", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Fobr. Kaap St.-Viacent; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Febr. te Padang; de „Lawoe" vertrok 26 Febr. van Rotterdam naar Batavia; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 28 Febr. te Suez. Alfon. Druk is men reeds bezig de per- ceolen aan den R\jn, door de provincie Zuid- Holland onteigend voor de vaartverbetering IJsel Ringvaart, te ontruimen. Enkele eige naars bebben echter toestemming hun ge bouwen nog deien zomer te laten staan, wat zeer zeker van belang is voor de groote bes- sensaprabrieken, die geheel of gedeeltelik geamoveerd moeten worden. Benthuizen. In het nationaal huldeblijk, lat dit jaar aan H. M. do Koningin-Regentes zal worden aangeboden, werd door deze ge meente bijgedragen de som van f 34.92l/3> Hillegom. Men scbryft aan de „Tel." uit flillegom Voor de zooveelst9 maal circuleert alhier Mn adres aan de Hollandsche IJzeren-Spoor- weg-Maal9cbappö met het dringend verzoek, toch eindelijk eens een behoorlijk stations gebouw te willen stichten en daardoor een einde te maken aan den ellendigen, gevaar leken en onboudbaren toestand van het tegen woordige stationsgebouw, de toegangswegen, het emplacement, enz. Door gemeentebestuur en particulieren is bfl herhaling gepetitionneerd bj) de Hollandsche IJz.-Sp. Mij., b8 Raad van Toezicht op de spoorwegen, bfl den Minister van "Waterstaat, Handel en Nijverheid, doch alles tevergeefs. Men vraagt zich hier onwillekeurig af, hoe bet mogelijk is, dat een directie van eon dergelijke Maatschappij in een beschaafd land ïulke toestanden duldt en bestendigt, terwijl ieder vreemdeling de handen daarover ineen slaat. Wat zon onze fraaie, bloeiende gemeente met haar vele groote handelshuizen toch mis dreven hebben, om zoo stiefmoederlijk behan deld te worden? Het zoogenaamde stations gebouw (sic!) is een hok, waarin men dreigt te stikken of geroosterd te worden of wel te vergaan door den tocht, daar bflna eiken dag eenige ruiten breken; op het perron loopt men bovendien nog gevaar verpletterd to worden, daar dit slechts l'/a meter breed is, enz., enz. Indien bet doel was, te wachten op ae proefheming, waar het station in het belang der gemeente en der Maatschappij behoort, dan is nu toch reeds lang en voldoende ge bleken uit bet groote personenvervoer, wat bet centrale punt en de aangewezen plaats is. In ieder geval is het te wenschen, dat er nu eindelijk een einde kome aan den ondraag- Ijjken toestand, waartegen ieder welmeenend bnrger, wien de belangen der gemeente ter harte gaan, ten sterkste moet protesteeren. Door het bestuur van het alhier bestaande ziekenfonds „Hulp in Nood" is besloton, dat de algemeene jaarvergadering voor de leden, weldoeners en donateurs zal gehouden worden in de zaal van het café „Flora" op 7 Maart a. Rn des avonds te halfacht. Vrijdagavond is door J. H. N. Wonter- lood, conducteur bij de Noord-Zuid-Holl. Stoom tramweg MiJ. Haarlem—Leiden alhier, als ge vonden op den openbaren weg binnen deze gemeente gedeponeerd een vat, zijnde gevuld vermoedelijk met gedroogde appelen, en waar- •cbilnlijk verloren door een vrachtrijder. Noordwyk-aan-Zeo. Aan het strand is het lijk aangespoeld van een Scbeveningscben visscher, behoord hebbende tot de bemanning der bomschuit Scb. 173, welke dezer dagen by IJmuiden is verongelukt. Het lijk toch io herkend al3 te zijn dat van Pi6ter Vrolijk, oud 23 jaar, ongehuwd matroos op bovengenoemde bom, schipper C. De Mos, reeder T. Yan der Toorn. Het lijk wordt heden alhier ter aarde besteld. Valkenburg. Bij den kerkeraad der Ned.- Horv. Gemeento is bericht ingekomen, dat de heer P. J. Couvée Jr., candidaat te Leiden, voor het op hem uitgebracht beroep heeft bedankt. Veor. Uit de statistiek betreffende het lager onderwijs dezer gemeente blijkt, dat- op 1 Januari jl. van de 143 in do gemeente aan wezige kinderen boven de 6 en beneden de 12 jaren 13 om een of andere reden geen onderwijs genoten. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Pensioen verleend aan T. of A. Verseput. bode bij de Algomeene Rekenkamer 572aan C. L. Pabbruwe, commies bfj de Alge meene Rekenkamer ƒ1496. Om gezondheidsredenen met ingang 1 Maart eervol ontslagen mr. J. C. G. Boot, ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten voor de kantons Oostburg, Terneuzen en Hulst, standplaats Mid delburg. Benoemd tot notaris te Slochteren do heer K. Poelstra, thans notaris te JJlst. Benoemd tot vertegenwoordiger der Nederland- sche regeeriug in de .commission pénitentiaire internationale" mr. J. Simon van dor Aa, referen daris aan het departement van justitie, belast met de inspectie der gevangenissen enz. Met ingang van 1 Mei a 8., de ingenieur 3do klasse van den Rijkswaterstaat E. Van Konijnen burg onder de bevelen gesteld van den hoofd ingenieur in bet Gde district, oin to worden toe gevoegd aan den ingenieur in het Westelijk arron dissement van dat district, ter standplaats Breda. Gemeenteraad van Alkemade. Tegenwoordig al de leden. Voorzitter de heer F. H. v. Wichen, burgemeester. Wordt aan de orde gesteld: lo. Een adres van het zich te Oude-Wetering gevormd hebbend comité voor de feestviering bij gelegenheid van de inhuldiging van II. M. Koningin Wilhelmina, ter bekoraing van subsidie iu de kosten dier feestviering. Aangezien ook op de andere plaatsen in deze gemeente feestcomités zijn of worden in het leven geroepen, van wclko eveneens aanvragen om subsidie te wachten zijn, stelt de Voorzitter, mede namens Burg. en Weths.. voor het adres aan hun college te renvoieeren tot nadere voordracht en afdoening, en wordt na eenige bespreking ook voorgesteld, om, behalve do op de begrooting staande 300 voor portret van H. M. en feestviering van de schoolkinderen, een nader vast te stellon krediet aan Burg. en Weths. to verleenen, om dan daaruit, behalve versiering of illuminatie van het Raadhuis, enz. ook to bestrijden de door Burg. en Weths. zooveel mogelijk geëvenredigd naar het zielental toe te kennen tubsidiön aan de comités voor de feest viering in de verschillende onderdeelen of wijken der gemeente, daar eon centrale feestviering alhier ondoenlijk wordt geacht. Na hierover ge voerde discussiën, waaruit vau volkomen instem ming mot het voorgestelde blijkt, wordt ten slotte met algemeene stemmen dienovereenkomstig be sloten. 2o. Adres van het kerkbestuur dor Herv. Ge meente van Oude- en Nieuwe-Wetering, om inlichting omtrent het contract of de overeen komst omtrent de door deze gemeente aan genoemd kerkbestuur jaarlijks uit te keeren begrafenis rechten, waaromtrent de Voorzitter voorstelt het te renvoyeeren aan Burg. en Weths., ten einde het arohief te onderzoeken of het bewuste document, (een ondeihandsch koopcontract van 23 Maart 1838) daarin voorkomt, om dienovereenkomstig de go- wenschte inlichtingen te kunnen geven. Hiertoe wordt na eenige bespreking mot algemeene stem men besloten. 3o. Het door Burg. en Weths. opgemaakt konier vaü den Hoofd. Omslag, dienstjaar 1898, wordt met algemeeno 9temmen vastgesteld op ƒ2585, verdeeld over 489 contribnabelen in 14 klassen. In te vorderen vóór of op 1 September 1898. 4o. Het door Burg. en Weths. opgomaakt kohier van de Hondenbelasting over 1898 mee 100 honden in de 1ste klasse ad ƒ2 en 73 honden in de 2de klasse ad 1 per hond, «rordt met algemeene stemmen vastgesteld op f 273, met bepaling, dat de invordering er van zal plaats hebben in één termijn vóór of op 1 Juli 1898. 5o. Schrijven van mr. C. H. P. Klaverwijden, notaris te Leiden, in zake de wegsverbinding tusschen Rijp-Wetering en Hoogmade, en waaruit bljjkt, dat de beheerders van gronden onder Hoog made, waarover die weg zoude loopen, bevorens een beslissing te nemen, een locaal onderzoek willen instellen, waarna de uitslag daarvan zal worden medegedeeld. Wordt goedgevonden dit af te wachten, indien de zaak door nadere bespreking met bedoelde beheerders niet ia te bespoedigen, hetgeen de Burg. bij gelegenheid zal beproeven; wordende tevens aan Burg. en Weths. opgedragen te trachten in de noodige communicatie tusschen Rijp-Wetering en Hoogmade, in overleg met den eigenaar van het onde voetpad of anderen, tijdelijk voor zooveel mogelijk te doen voorzien. 6o. De Voorzitter deelt namens B. en Ws. mede, dat de veldwachters in den laatstan tijd meer dan gewono nachtelijke surveillances hebben verricht, en in den nacht van 14 op 15 Jan. 1L twee paar dendieven hebben aangehouden, en P. Du Pau en Boddaan voor hun kloek en beleidvol optreden deswege door den minister van justitie eervol in het Politieblad vermeld zijn. Dat echter blijkens een door den officier van justitie medegedeeld schrjjven yan den heer procureur-generaal te Amsterdam geen termen zjjn gevonden voor een geldelijke belooniug. Daarom wordt voorgesteld hun van gemeentewege een gratificauo re ver leenen. Uit de hierover gevoerde di6cossjÖn birjkt, dat eeDige leden deze gratificatie voor alle drie de veldwachters, Du Pao, Bodaan en Post, wen schen te bepalen op ƒ30, onderling re verdeelen in evenredigheid van elk naar bilJjjkhcid daarvan toekomende portie. Een dienovereenkomstig door den Voorzitter in stemming gebracht voorstel, strekkende verder dan dat van Burg. en Woths., hetwelk ƒ25 bedoelde toe te kennen, wordt met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. 7o. Het iu de vorige vergadering aangehouden adres van den heer J. Van Noord, onderwijzer aan de openb. school te Roelof-Arendsveen, ter bekoming van verhooging zijner jaarwedde of een gratificatie, en het daartoe betrekkelijk voorstel van B. en Ws. om adressant voor eens een gratificatie te verleenen van ƒ25, wordt, na bespreking, waarbij de Voorzitter tot aanneming adviseert, met 9 tegen één stem verworpen. Vóór stemde de heer Elatgeest, fcerwjjl de heer v. d. Meer zich aan de stemming onttrok. So. Wordt medegedeeld, dat do nadere begrooting van kosten oen er brug over de ringvaart to Kaag nog niet gereed is om deze in de vorige vergade- nng aangehouden zaak thans te kunnen behande len; waarom eenparig wordt besloten het adres alsnog tot nader aan te honden. Bij do gewone rondvraag bespreekt de heer Elstgeest het na den tijd van aanvang der bijzondere school buiten laten staan vaD kinderen, die de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs of de bewaarschool te Roelof-Arendsveen bezoeken, waarover de burgemeester met het schoolbestuur zal sprckeD; vestigt de heer Bakker de aandacht op het doen herstellen van eenige gedeelten weg in net zuiden van R.-A.-veen, waarvan de voor zitter do herstelling aan den opzichter zal op dragen, en acht de heer Oosthoek het wenschelijk den weg te Oude-Wetering zeodra mogelyk te be- grinten en gelijk te maken, waaraan zal worden voldaan, zoodra er grint voorhanden is. Gemengd Nienws. De h e r y k van de gewone ge wichten, benevens der maten en strikers, zal In bet yklokaai aan de Lammermarkt plaats bebbenop 1 Maart voor de bewoners van de Doezastraat van 9 11 u.; voor die van de Lange Raamsteeg, Middelste Raamateeg, en Korte Raamsteeg van 11 12 u.voor die van de Vliet van 12'/, l1/, u.; voor die van de Molensteeg van 1'/,2 n.; voor die van de Bakkcrsteeg by de Kaiserstraat van 2—21/, u. en voor dio van de Kaiserstraat van 27,-8'/, uur. De korporaala-gymnastiek- en ecbermvereeniging „Olympia" gaf Zaterdag avond in do concertzaal Ephralm aan do Haarlemmerstraat alhier een uitvoering, welke ook werd bijgewoond door eenige boeren hoofd- en verdere officieren der infanterie, wier tegenwoordigheid op den boogsten prjje d) wang streek, „ik moet eerst nog eens over dat plan nadenken, eer ik er m'jn toestem ming toe geef." Op dit oogenblik werd bet gesprek gestoord door Werner Antoni, die met mevrouw Neudorf binnentrad. „Zoo:" zeido by lachend, „zit de hoele familie daar by elkaar? Dat treft uitmun tend I Ik heb namelpk een kleine verrassing in den zinik zou myn jongste schilderij wel eens willen ODderwerpen aan de ctitiek van myn familieleden en vrienden. Maar eorst zou ik nog wel het een en ander in orde willen maken en mevrouw Neudorf zsl zeker ook wel eventjes willen rusten na baar lange wandeling." De predikantsweduwe nam plaats by Mar- garota en informeerde belangstellend naar baar gezondheid. Rozekate trok baar ver loofde mede naar bet aangrenzende vertrek, waar zy alleen waren. „Zeg - Ferdinand," begon ze aarzelend, liebt blozend. „Nu, lieveling?" Hy sloeg beide armen om baar been, zoodat baar hoofd aan zyn borst rustte. „Ik wil toch maar liever wat - wat vroeger trouwen dan zoo lang van je ge scheiden ta zyn. Dat denkbeeld vind ik ver- sebrikkeiyk." „Ik ook Rozekatel" Hy bekte zich over baar heen en kuste haar blond hoofd on baar lief, blozend gelaat. „Dacht je nn heuscb, echatje, dat ik dat voorstel ernstig bsdoelde? Ik wist heel goad, wat je me daarop sondt antwoorden. Neen, Rozekate, geen uur wil ik je ontberen, geen uur langer dan volstrekt noodig ia. Ik ben gierig op elke minuut, dat ik je kan ziea, je bezitten. Weet je, hoezeer ik je liefheb, engelachtig meisje? Neen, je weet het Biet, want met woorden ie bet niet te zeggen, maar je zult het ondervinden, eiken dag, elk uur, als je myn vrouw bent. Elke minuut wil ik je danken voor bet offer, dat je my brengt, door van je trotscbe boogte neer te dalen in myn bescheiden thuis, en ik zal je daarvoor dan ken door mijzelf geheel aan je te geven." „Offer, zeg je?" En warme liefde sprak uit baar vochtige oogen; „offer 1 En dat terwijl het geluk, dat je my schenkt, my doet duizelen Ik heb myn kunst lief, ik boud baar boog, doch het ware geluk vindt de vrouw toch slechts in de liefde van een man aan eigen baard 1" Eenige oogenbllkken later stond bet gebeele gezelschap in het atelier van den schilder, in een balven kring voor den ezel gescbaard, waarvan by langzaam bet doek aftilde. Een kreet van bewondering welde op uit aller mond daarop heersebte diepe stilte. Daar stond op bet doek een kruis op een ruwe rots in zee en daarnaast twee vrouwen gestalten. De eene, die op een verhooging stond, droeg een donkerblauw gewaad, dat in breede, lange plooien neerhing. Zy hield den eenen arm om het kruis geslagen en leunde daar tegen aan. Het fijne hoofd met bet donkore haar was eenigszins achterover gebogen; het gelaat, dat de trekken van Mar- gareta bad, keek met ernstigen, verhelderden blik ten hemeL PUS tast En naast haar, aan de andere zyde van bet kruis, iets lager staande, lichtelijk gebogen, een slanke, in bet wit gekleede meisjeegestalte. Blond, weelderig baar omgolfde de fijne slapen, en donkere oogen, waaruit zonbelder licht straalde, blikten uit een Dleek, stil gelaat naar de aarde. Zy scheen zich voorover te buigen naar de menscbeD, die daar moede, met zwaren last beladen, rondliepen. Zy grootte hen met de zegenend opgeheven band, dio .bloemen en vruchten strooide, welke ln groote hoeveelheid aan haar voeten lagen, terwyl zy met de andere hand, die een tak wilde rozen droeg, op het kruis steunde. Op het wonderschoons gelaat, dat Rozekate's trekken vertoonde, lag een zachte, warme glimlacb, een uitdrukking van heilige, erbarmende menschenliefde. Charitasl Elk der omstanders begreep de voorstelling geen hunner behoefde te vragen en allen drukteD zy zwygend en ontroerd den schilder de band. Margareta vlyde zich tegen haar echtgenoot aan; haar oogen spraken baar dank, baar bewondering uit. Nu wist zy, welke die verandering in haar man geweest was, die haar beangst had ge maakt. Hy droeg een grootscb idee in zich rond, dat alle andere gedachten verbande. Tbans wist zy, waarom zyn blikken zoo be wonderend badden gehangen apn het schoone meieje, dat zyn „Charltas" aou worden. ,De kunst is goddelyk en haar doel moet hoog zyn." PiStas blikt naar boven, naar de reine, lichte boogten; Charitas staart in de diepte, op het lydende, worstelende menschdom. Zy lenigt de smart, heelt de wonden en heft de menschen met liefde op tot baar ernstige gezellin en tot God. Wbl hem, die zich op zyn weg op aarde de vroomheid en de menscbenliefde tot ge leidsters kiest I f werd gesteld on voor do vereeniging als aeer eervol werd beschouwd. De zaal was verder 1 door leden en zoowel vrouwelyke als manne- lyke genoodigen geheel gevuld. Aan deze uitvo ring was een liefdadig do l verbonden, en wel ten gerieve van een weduwe geworden eebtgenoote van een overleden wapenbroeder, die tevens met zyn vrouw eeDige kinderen achterliet. Bezittere van kaar ten waren nn verplicht bet programma ad 10 centa te koopen en bovendien had er voor deien avond geen nitkeering aan de leden plaats, maar bad deze eveneens een bestem ming voor de weduwe verkregen. Wat de uitvoering zelve aangaat, bet voor naamste bestanddeel werd natuurlyk overeen kometlng den omecbryvenden naam, gevormd met werkzaamheden in onmlddeliyk militair verband staande. De vrpe- en ordeoefeningen, gymnastiek rekstok, party geweer, kolonne geweer, party sabel, korte stok en degen ondervonden dan ook veel belangstelling en werden lulde toegejuicht, niet het minst de slot apotheose, voorstellende een overval en geveeht tusschen een patrouille Hollandsche Boldaten en Atjebneezen, beschenen door ben- gaalsch vunr, waarby de muziek bet oude Wilhelmus speelde. Het goed bezette orkeet had bovendien ge durende den gebeelen avond tot afwisseling eenige schoone muzieknummers ten gehoore gebracht, w. o. ook enkele solo's voor violen en piston, welke eveneens langdurige toe juichingen ten deel vielen. Maar nog iets anders werd den aanwezigen aangeboden, nl. de opvoering van Wynstok's tooneelspel „Stille Jan" en Pohl'a blyspel „De echoolrydeter," elk met medewerking van een dame. Beide stukken liepen vry flink van stapel en werden vlug afgespeeld. De grimeering van den zaakwaarnemer bad echter wel wat bojaarder kunnen zyn, het gaan halen, over straat, van Grim door den herbergier zODder hoofddeksel en het terug komen van Stillen Jan uit de gevangenis nog met zyn matrozenpakje aan waren wel wat zonderling en evenals nog enkele andere zaken gebreken, die met den tyd wel zullen ver beteren. De wensch, in bet welkomstwoord door den voorzitter uitgesproken, dat men zich dezen avond mocht amuseeren, is bewaarheid geworden, ook wat betreft het bal, dat 'e nachts om drie uren op de uitvoering volgde. Heden d i e n d e v o o r d o n Ho o g e n Raad de zaak van den ontslagen controleur De B. by de Stads-Bank-van-Leening te Leidrn, die wegens valschheid ln het zoogenaamde aortiments-reglster dier bank veroordeeld werd tot 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Jos. Van Raslte, uit Rotterdam, ont wierp één cassatiemiddel, hierop gegrond, dat het Bortiments-register niet uitsluitend tot contröle was bestemd, zooals volgens art. 360 van het etrsfwetboek wordt gebiecht. Het openbaar ministerie zal over 14 dagen concluBie neman. Vyf etraatbengels uit Leiden, waaronder twee kleuters van 12 .raar, treurig ontwikkeld voor bun leeftyd, waren heden met moeder of vader voor de Haagsche recht bank gekomen om zich te verantwoorden over een drietal kleine diefstallen. Twee hun ner hadden uit een gang een leeg botervaatje gegapt, dat zy voor 30 centen hadden ver kocht; met hun vyfjeB hadden ze een eind looden buis gekaapt; nog twee hunner hadden eamen oen strykyzer weggenomen en de kleinste had een zaag gestolen, die hy had verkocht voor 2 centen om koek te koopen. Of de bengels zich eigeniyk wel bewust waren van wat zy hadden gedaan, valt te betwij felen; hun antwoorden hoorende zou men zeggen, neen, terwyl de gestolen voorwerpen by elkaar nog geen 12 stuivers waarde hadden. Volgens de moeders waren baar jongens beete, brave, oppa86ende kinderen, die natuur lyk verleid waren door andere ondeugende knapen. Een vader een weduwnaar, die alles vrat hy nog verdient verdrinkt en zich hoegenaamd niet om zyn 12-jarig kind bekommert, ja, het in zyn dronkenschap zelfs mishandelt, zoodat het knaapje eome 'e nacbta niet thuis durfde komen, en by de politie een onderkomen verzocht, kreeg van den president een ernstige, zeker ten volle verdiende berisping. Het O. M. vorderde voor 2 jongens opzending naar een Ryk8opvoedingageeticht en voor de drie anderen, voor leder 14 dagen gevangenis straf. Huliparty van de moedera, voor wier jon gens opzending werd gevraagd. Biyde ge zichten van hen, die er denken met 14 dagen of misschien minder af te komen. Uitspraak over 8 dagen. DeHaagache rechtbank veroor- deelde hedenden werkman, die te Vryen- ban een jas on broek ontvreemdde ten nadeele van een landbouwereknecht, tot 6 maanden; - den scbuitenjager uit Stompwyk, die te Leiden een brugwachter beleedigde, tot 6 dagen; de twee personen nlt Lelden, die alhier de politie beleodlgden, leder tot 7 dagen; - den persoon uit Katwyk, die zich tegen zyn arrestatie verzette, tot f 6 boete of 5 dagen; - den man uit Stompwyk, die aldaar de politie beleedigde, tot 6 dagen, en den persoon uit Leiden, die alhier een ambte naar beleedigde, tot f 10 boete of 10 dagen; de twee joDgene, die hy een dame te Ryswyk diefstal pleegden door middel van lnkllmming en braak, respectieveiyk tot 4 en 8 Jaren gevangenisstraf. Vr ygesproken werd de vlschhandelaar uit Leiden, die door den kantonrechter alhier was veroordeeld wegens het toestaan, dat na bezetten tyd in zyn winkel eetwaren, door hem aldaar verkocht, werden genuttigd. Geheimzinnig. - De Amsterdam- sche correspondent der „Pr. Gr. Ct". schryaj het volgende aan zyn blad: Een Haagsche dame moet, naar men onhj van betrouwbare zyde mededeelt, dezer dagen' In een trein het volgende zyn overkomen. Gewoon meermalen alleen te reizen, verzocht zy den conducteur plaate in een damee coupé.1 Deze bezet zynde, wee» de conducteur haar een niet rooken coupé aan, waarin niemand aanwezig was. Op 't uiterste tijdstip van ver trek van den trein komt nog oen heer enel tooloopen, die zich in deze coupé begeeft. En kele seconden nog en de trein vertrekt. De van 't snol loopen nog bygende hoe» wendt zich tot de dame met de woorden: „Mejuffrouw, u zult hier Iets zonderlinge zien gebeuren"; en een pietooi nlt den zak te voor- ecbyn balende, voegt by haar toe: „U zal niets overkomen, wanneer gy u maar kalm houdt en geen poging aanwendt om de rem over te balen, doch by de minsto beweging, daartoe schiet ik u dood". En op haar, die angstig in een hoek der coupé was gaan zitten, steeds het oog ge vestigd houdende, begon de persoon zich van zyn bovenkleederen te ontdoen, om dia te ver wisselen voor een boorenpakje, dat by nit een kleinen koffer te voorscbyn haalde, om dan da uitgetrokken jas, broek en veet daar weder in to bergen. De gedaanteverwisseling wal spoedig geecbled en aan het etation Leiden verliet de man den trein geheel zeoals hy zich dit bad voorgesteld te doen. De dame, welke, naar men oub mededeelde, naar Haarlem moest, kwam aldaar verschrikt aan, en deelde de zaak enkel aan een paar familieleden mede, met dringend verzoek haar toch geheim te houden, nota bene om toch maar niet met de politie ln aanraking te komen. Ra, ra, wat ie dit? Voetbal. Men deelt aan de „N. R. O." mede, dat de commieeie tot samen stelling van het Nederlandeche elftal, dat 10 April tegen de Engelschen onder mr. Graven te Lelden zal spelen, besloten hoeft in volg: orde, die hun goeddaebt de volgende beeren voor Nederland uit te noodigen. Den keeper van de H. V. V., J. v. d. Linden (Amsterdam), A. Kan (Den Haag), Heybroek (Rotterdam), C. Van Haseelt (Rtd.), v. d. Berg (Haarlem), FQhri (Den Haag), J. Roque (Arnhem), Broeze (Den Haag), J. Hisgen (Amaterd.), v. Holten (Rtd.), Reesema (Rtd.), Stichter (Den Haag), Tutman Cramer (Den Haag), J. Stok (Rtd.), Heseelink (Arnhem), Sweerta (Amaterd.), Ger- kena (Arnhem), v. Heukelom (Den Haag), Cre^ mer (Haarlem), Kampschreur (Amsterd.). Te Waddingeveen zal op 13 September, den dag voor de feestviering ter gelegenheid van de inhuldiging bestemd, o. au een historische optocht worden gehouden. Zondagavond brak ln de Van- Berkel-straat te Rotterdam naby het Jaffh een ernstige brand uit. Een benedenhuis brandde uit. Twee spuiten bluechten den brand. By de co m missi e voor d e inh ulj digingsfeesten zal een voorstel inkomen om op den dag, dat de Koningin de feeeten aebter bet Ryksmuseum bezoekt, duizenden post duiven los te laten, die uit de verschillends plaatsen van ons land daartoe zuilen worden byeengebracht. Men schat, dat 5- a 6000 duiven daarvoor beschikbaar zouden zyn. In het buitenland beeft een dergelyke loslating, o.a. in 1897 by de onthulling van het standbeeld van Wilhelm 1 te Coblenz, veel succee gehad. Op een der sneltreinen van A m- sterdam naar Antwerpen waren Vrydag zooveel brieven en briefkaarten voor den heer en mevrouw Zola, dat de postbeambten die onder één adres hebben verzonden, voor het gemak van de Fransche postadministratie. Uit Roermond meldt men, dat door den aanhoudenden regen de Maas bulten haar oevers getreden is en de weilanden langs die rivier overstroomd zyn. De Urker vischBchuit „U. K. 50", ie Zaterdagnacht, uit de Noordzee naar Nieuwe- diep terugkeerende, by het Westgat door een stortzee beloopen, waardoor al de opvarenden overboord werden geeiagen. De twee knechts wisten zich aan de schalt vast te klemmen en bleven op die wyze behoudt n, doch de schipper, T. Korff, gehuwd en vader van vyf kinderen, zonk terstond in de diepte weg. Zyn ïyk werd niet gevonden. Hulde aan Zola. Eenige oester- kweekers te Icrseke hebben het plan opgevat aan Zola, als hulde, een geschenk in oester* aan te bieden, benevens eenige portretten en groepen, op de kunstmatige oesterteelt be trekking hebbende. Een album met fraai ge- calligrapheerde opdracht zal do namen der bewonderaars bevatten. Gistermorgen tegen negen nren werd te Amsterdam de hulp der brandweer ingeroepen voor een binnenbrand in het ge bouw der „Dlamantsiypery-maatechappy", directeur de heer 3. Lehman, aan de Nieuw» Achtergracht 170/172. De brand waa ontstaan door een gebrek aan de electrische geleiding ln het vertrek, waar de meter en het schakel bord zich bevinden. Daardoor had het hout werk van den wand vuur gevat. Do brandweer van het Weeeperpleln had geen gemakkelijke taak, omdat brand, ontstaan door electrische geleiding, steede zya eigen aardige moeiiykheden medebrengt, daar men hier niet met water kan blueecheu. De blus- eching geechiedde due eerst zooveel mogelijk! met zand en eerst daarna kon msn verdetl uit een straal eenlg water gebruiken. Hé vertrek brandde uit en ook de vloer van vertrek daarboven leed nogal echade. (A. Hj

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 2