ECHTE BRONWATEREN, Voortzetting S. H. C. SMITS. Past op owe («ezoudlieid! ANDRÉE Theosophie. A. BLUYSSEN ZONEN, Engelsche Noaveauté-Stoffen M. CAHEN, Nieuwe Rijn 32. Iaspeoteurs Agenten. per Luchtballon naar de Noordpool, Vollenhoven's Vollenhoven's LAGER tot einde dezer week. I koek Paardensteeg NATUURBOTER. De G-racieuse. Wed. FISCHER Co., Engelsche Kinderwagens, STOUT -=-Garandeeren al onze qnaliteiten.-=- Haarlemmerstr. 29. M—«WB En gros. H!n détail. Steenschuur 10. LEIDEN. Steenschuur 10. voor Tafel- en Medicinaal gebruik. TTelephoonnuna mer 1 6. DEMI LACBAMBRE en ALEXIS MACHUROX, Vrijzinnige Eiesvereeniging. Leidsche Spaarbank. meest versterkende drank. beste Bier voor dagelijksch gebruik. I. P. RIEDEL, Boommarkt. Meei?!!! Feuilleton. IWMMÏ Wij constateerden, dat onze minste qualiteit van 22} Cts. de anderhalf pond, dat is 30 Cts. de S pond, véél beter is dan wat anderen verkoopen voor 40, 45, 50,ja zelfs 55 Cts. de 2 pond. EA.JL T U NIET BEETNEMEN! De korting, die wij bovendien voortdurend geven, bedraagt veel meer dan de waarde der prullen of consumptie-artikelen van twijfelachtige qualiteit, die door anderen worden toegegeven. Fabrikanten v»u Katuur- en Marg.boter. 625 50 134 Eigen Verkoophuizen, waarvan te Leiden IN 651 30 ÖL» pOt. Oitler de gewone gocdkuope prijzeu pCt. Door een buitengewoon vcordeeligen iokoop van eene groote partij en om ons groot aantal Werklieden flink werk te kunnen verschaffen, leveren wy gedurende Januari en Februari HEEBEWKLEEDEItEX op Jfaat, van deugdelijke, solide Stoffen, tot onderstaande prezen, élégante, góed-pas sende modellen. 178 40 Gekleede Kostunies voor 40, ƒ36, ƒ32. Jacquet ƒ36, ƒ32, 28. Culbert ƒ32, 28, ƒ24. S3 pft. onder de gewone sroedkoopc prijzen 23 pCt. 0 "i a o Ecne van de grootste der bestaande Maatschappijen van Verzekering op bet Leven, niet Uitlotingen en tegen Ziekteen Ongevallen, wensclit in geheel Nederland aan testellen INSPEC TEURS en AGENTEN, met vast Salaris of tegen vergoeding eener zeer hooge Provisie. Slechts Hcereu uit den deftige» stand en met goede relatiën komen hiervoor in aanmerking. Fr. br., onder lett. U Z, aan'tAlg. Adv.-Bnr. KRUISMAN Co., Amsterdam. 059 24 Zooeven is verschenen bij den Uitgever A. W. SiJTIIOFF, te Leiden: DOOR met talrijke plaatjes. JPrijs OO Cts. Ver kr ij gbaar bij alle B 0 ek handel aar s. De Leden-Vergadering, belegd tegen Vrijdag 28 Januari, wordt gehouden, NIET op dien dag, maar op Donderdag 2? Januari, des avonds te acht uren, en NIET in liet Nutsgebouw, maar in de Kleine Gehoorzaal (ingang Aal markt). De Voorzitter, «sk J. OPPENHEIM. Voor de betaling der rento 1897 zal worden zitting gehouden in het gebouw der Bjnk Oude R(Jn N°. 56: Woensdagen 2G Januari en 2 Februari 1698, van 10 tot 2 uren. Voor de enkele beschrijving, Woens dagen 9 en 16 Februari 1898, van ÏO tot a uren. De bijgeschreven rente kan op elke volgende zitting worden in ontvangst genomen. Zonder bijschrijving wordt toch nimmer renteverlies geleden. De avondzittingen van 26 en 27 Januari, 2, 3, 9 en 16 Februari, zullen niet worden gehouden. De Comm.-Penningtn. 672 19 O. F. ALSCHE. Voordrachten van ANNIE BES ANT, uit Londen. 594 20 Te Haarlem: Vrijdag 28 Januari, des avonds te 8 uren, Brongobouw, Frederikspark. Onderwerp: Theosophy and its Teachings. Te 's-Gravenhage: Maandag 31 Januari, des avonds te 8 uren, Gebouw v. m. Loge, Fluweelen Burgwal. Onderwerp: The conditions of life after death. TOEGANGSPRIJS EEN GULDEN PER PERSOON. Te Haarlem wordt Zaterdag 29 Januari, des namiddags van halfdrie tot halfvijf, eeno afternoon tea gehouden in een der lokalen van het Brongebouw. Hiertoe wordt ieder belangstellende uitgenoodlgd; toegang vrij. van af f7.5Ö, met van staalplaat geperste bakken. J. SS. B5E KRUIS, 2S9 10 Hooigracht 41, b/d. tiroenesteeg. Hoofdagent te Leiden Eenlg vertegenwoordiger voor Leiden cn Omstreken. TELEPHOONNUMMEE 122. N.fB. Het Extra-Stout wordt onvervalscht afgetapt in fl. van 8 en in '/a fl. van 4 maatjes. 7742 23 DER 656 150 Opruiming, Gekl. Glacé Dames-Hand schoenen, 65 Cts. Zuiver Wollen Meisjes-Onder lijfjes, 56 Cts. Cassa Meisjesbroekjes 31 Cts. Witte Thibet Kapertjes 29 Cts. Wollen Kapertjes 29 en 44 Cts. Astrakan Baretten 50 Cts. Wollen Kinderschoentjes, 121 en 20 Cts. Witte Keukenboezelaars 33 Cts. Bonte dito 34 Cts. Zwarte katoenen Kinder kousen (prima qualiteit) 19 CtS. Wollen Vrouwenkousen 39 Cts. Gekleurde en Zwarte Heeren- strikken, 121 en 15 Cts. Witte Satijnen Heerenstrikken 4 Cts. Gekleurde linnen Fronts en Manchetten 10 Cts. Tricot Heeren-Handschoenen 37} Cts. Astrakan m/glacé 98 Cts. Ongebleekte Mansborstrokken 46 Cts. Jongens Truien 25 en 35 Cts. Linnen Manchetten 19 Cts. per paar. Sterke Wollen Sokken met lange boorden 39} Cts. Korsetbaleinen 7}Cts. per paar. Lijf baleintjes 3} Ct. per dozijn. Doosjes met 3 stuks fijn gepar. fumeerde Zeep 15 Cts. m Ë&Jj HAARLEMMERSTRAAT See^ m De Nieuwe London doet do grijze haren hinnon en kele dagen verdwijnen, maakt het haai' glanzend cn zacht, be let bet uitvallen en Doemt de polletjes van hot hoofd weg. Üf: Prijs: f 1,50 en f 0,85 per flacon-.-."' Verkr baar ty B. G. BOFK^NNE, Coif feur-Parfumeur te Leiden, Brotstr. 136. AlIerQjnate verache Boter 1.40 per Kilo. belagen GRASboter (zéér voordccllg voor Keukengebruik) ƒ1.30 per Kilo). Verkrijgbaar bij de 655 10 Wed. J. ITEESHAIIER 4 Zn., Mandenmakeresteeg 6, by de Waag. Prima adres voor zuivere Natuurboter, Goudache, Leidsche en echte Edammerkaas. Zyn laatste wil. 41) Pynlyke tt-kon in den bals en den schouder, wolke met elke seconde heviger werden, heiinnerden Paul aan zyn wond. Een koortsachtige rilling deed zyn tanden op elkander klapperen, terwyi een ongewone hitte hom naar het hoofd steeg, zyn ooren deed gonzen, zyn hersenen in de war bracht, zoodat hy als werktuiglyk zyn paard bestuurde, dat by eiken stap dreigde te struikelen. De wind was heviger geworden; er vielen eenige 'druppels, gevolgd door een stortbui, die weldra in een gestadigen plasregen overging. De dag trak aan. De boeren, die zich naar de markt begaven, eenigen snel voortstappend onder hun parapluie, anderen goed beschermd door de kap van hun rytuig, keken met ver- 'bazing naar dien eenzamen ruiter; die, zon der overjas of regenmantel, tot op de huid doorweekt, met moeite zyn afgebeuld paard in draf hield. „Wonderiyke luitjes zyn die vreemde heeren toch!" zeiden zy tot elkander; „zoo in den regen uit ryden te gaan, terwyi zy ryk genoeg zyn om stilletjes in het hoekje van den haard te blyvenl" In een hoekje van den haard I Paul zou alles gegeven hobben wat men hem vraeg, om daar op dat oogenblik te zyn. Doch er lag *7og een twaalftal kilometers vóór hem, hy had zoo- j even een handwyzer geraadpleegd en hy j twyfelde or sterk aan, of zyn paard, of by zelf wel de kracht zou hebben het zoo ver te brengen. Verscheidene malen was hy op het punt van af te stygen en een schuilplaats te zoeken in een der huizen langs den weg, welke thans al minder en minder zeldzaam werden. Zyn eigenliefde belette het hem echter. Ook begon hy weer moed te scheppen, toen hy op plaatseu kwam, waar by reeds vroeger was goweest. Poey, Sirors, de brug van Arti gueloue had by reeds achter den rug. Daar lag Lescar, de oude hoofdstad van Béarn, met haar schoone kerken uit de negende eeuw, haar zonderlinge huizen, zoo schilderachtig tegen de heuvels hangende. Zich oprichtend in de stygbougels, kon Paul in de verte de torenspits van Saint-Martin en het reeds groene geboomte van het park van het kasteel onderscheiden. Nu was hy het doel genaderd, en verlangend in de stad aan te komen, vóór deze nog geheel was ontwaakt, gaf hy, hoewel met tegenziu, zyn arm ros nog eenmaal de sporen. Maar deze wreedheid werd hem noodlottig. Het paard deed een zysprong, als wilde het opkomen tegen een dergelyke behandeling, en al zyn krachten verzamelend tot een laatste inspan ning, sloeg het over in een korten, stootenden, maar snellen galop. Zyn voorbeenen knikten, alsof het vallen zou, en weldra, een misstap doende, kwam het op een hoop steenen langs den weg terecht en wierp zyn beryderineen nogal niet diepe sloot. Daarna, van zyn last ontheven, stond bet op en snelde den weg op naar de stad en naar zyn stal. Door den schok eenigszins bedwelmd, kroof Paul weldra tegen den wal op. Hy had zich byna niet bezeerd en er waren geen getuigen by het ongeval geweest; doch hy was geheel met modder bedekt en zag er zóó gehavend uit, dat zyn eenige gedachte was, zich aan de spottende blikken der menschen te onttrek ken. Van den nood een deugd makend, her vatte hy de reis te voet. Het verkeer op de wegen werd tbans drukker. Vóór de herbergen der voorsteden waren reeds kleine gezelschap pen veroenigd. Men praatte, schertste, lachte en dronk. In de straten begonnen de huis moeders reeds uit te gaan; in de nabyheid der markt was het vol leven en beweging, en Paul, vreezend herkend te worden, koos de minst bezochte stegen en gangen, verhaastte zyn stap, sloop langs de muren en keek nydig naar de zon, die nu door de wolken begon te breken. Toen hy op de Place Royale aan kwam, sloeg de klok op het stadhuis acht slagen. Hy zuchtte by het bedenken van alles, wat er hem in de laatste uren wedervaren was, en, met gebogen hoofd, zich zoo klein makend als hy kon, overschreed hy don drempel van het „Hotel de France." Een jongen, die de plaats aanveegde, gaapte hem aan in stomme verbazingeen bediende, die de voorkamer in orde maakte, wierp zyn stofdoek neer en nam een houding aaD, alsof hy hom de deur wilde uitzetten, on de portier, die zich naar zyn bureau begaf, verloor byna de deftige bedaardheid, welke hem eigen was, by het zien van dien met siyk bedekten, doornatten bezoeker, in wien hy tot zyn onbeschryflyke verwondering een zyner aan- zienlykste logeergasten herkende. „Ik heb een ongeluk gehad met myn paard," zeide mynheer Da Rouverand, en h\j wa3 reeds half de trap op naar zyn kamer, toen by er byvo gde: „Zend my, als betubolieft, myn bsdiende." Jozef was reeds in geen beste luim over het lang wegblyvon van zijn meester, maar toen hy dezen in een erbarmelyken toestand zag binnenkomen, doorliep een rilling van afgryzen geheel zyn eerbiedwaardigen persoon, van zijn met zorg gepommadeord hoofd tot zyn met verblindenden glans gepoetste laar zen. Hy stond daar ah verstoend, de armen half uitgestrekt, de lippen geopond, naar de druipende kloeren en het gehavende voor komen van mynheer Da Rouverand te kijken. Onder een diep stilzwygen, dat echter wel sprekender was dan de bitterste verwytingen, begon hy hem te ontkleeden, en tosn bij het bloed zag, dat zyn kleeren doorweekte, kon hy een uitroep van ontsteltenis niet weer houden. „Mynheer is gewond 1" „Jadat is te zeggoner is my een klein ongelukje overkomen; ik ben van myn paard gevalleo." Het gelaat van Jozef vertolkte, dat hy er niets van geloofde, en met een minachtend lacbje om de lippen, zeide hy in zichzelven: „Wat behoeven de heeren toch te liegen, als zy die kunst in 't geheel niet verstaan?" Hy kwam met de hand aan de das, waar mede Paul zyn hals had omwonden. „Pas op!" riep deze, opspiingend. Voorzichtig wond Jozef het buitenste ver band los; maar toen hy den zakdoek wilde wegnomen, die op de wonde lag, kon zyn meester een kreet van pyn Diet bedwiDgen. „Neenl.... Raak my niet aan 1" Paul werd doodsbleek. H6t hoofd draaide hem en om niet te vallen, moest hy zich aan den schoor steenmantel vastgrypen. „Wil mynheer, dat ik een dokter ga halen?" „Dat is niet noodig. Gy kunt die schram wel verbinden." By het beschouwen van die schram werd het gezicht van Jozef nog donkerder. Niet, dat de gezondheid van zyn meester hem zoozeer aan het hait lag; by was te ver standig, om niet te weten, dat zyn heer een mensch was, vatbaar voor alls kwalen, der menschheid eigeD, en by zou er niets op tegen hebben gehad, indien Paul werd aan getast door de een of andere bekende ziekte, dat hy er aan stierf zelfs, als alles maar geregeld normaal in zyn werk ging, onder toezicht van een gediplomeerd geneesheer, die dan ten minste erkende en wetenschap- pelyke oorzaken van den dood kon opgeven. Maar dit geval, dat hy moest toeschrijven aan hy wist niet wat en voor den dokter ver borgen moest houden, kwam hem verdacht voor. Was oie wonde Diet veroorzaakt door een vuurwapen? Jozef verwijderde zich, om er over na te denken, terwyl zyn meester, een weinig bygokomen door zyn zorgen, naar bed ging en zou trachten te slapen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 6