Inhuldigingsfeesten. *- Beurs van Amsterdam. Derde Aankondiging. biyven houden, wees de controleur E. aan H. Ali met zyn gevolg een bepaald gedeelte van de doQsopn Praja ter bewoning aan. Wat nu het lot van H. Ali en da beide andere boofdon is, weet nog niemand met zekerheid te molden. Het is echter te hopen, dat men, vooral wat H. Ali betreft, niet al te humaan met deze lieden omspringt, en hen, wil het B. B. ze al niet ter dood veroor- deelen, voor het minst van Lombok ver bant. Tweemaal reeds beeft H, Ali ons ge toond hoe weinig vertrouwen wy in zyn gegeven woord kunnen stellenzou men zich ook hier door onzen loozen vriend voor de derdo maai laten bedriegen? Wy willen bopeD, dat 't niet gebeuren zal. Hot eenige bendeboofd, dat zich nog niet heeft willen onderwerpen, is Retmodje. Dez* staat nog steeds onder den invloed van onzen beruebten en niets meer te verliezen hebben den gedro6ten dwangarbeider Saridin; met hun beiden schijnen zy aan het hoofd te staan van enkele kwaadwilligen, die door hun vele streken en kwaad geweten 't beter oordeelen, hun bestaan te zooken in hun oud bedrijf het rooven en pluüderen van de bevolkiog dan zich als landman in Praja te vestigen. Daar zullen zij 't niet al te lang maken, omdat zü maar al te goed begrijpen, hoe rijp zij voor de galg zijn. Waai' dez9 enkele kwaadwilligen zich thans ophouden, is niet bekend. Men deelt ons uit Blïtar mede, dat op verscheidene landen do aanstaande koffie- pogst een misgewas wordt. Gelijksoortige berichten bereiken ons ook eit So?rabaia. (B. Nbld.) Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië #ijn de volgende beschikkingen genomen. CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Wegens langdarigen dienst een jaar verlof naar Europa nan den commies 2de kl. bij den po3t- en telegraaf dienst II. H. Jansens, met bepaling, dat luj zijn betrekking zal nederleggen op 5 januari 1398. Bosch we zen: Goedgekourd is, dat R. A. ïteinfoct en J. C F. Dieudunue tot ultimo Dec. 1896 te werk gesteld als tijdelijk opziener 3do kL hij het Boschwezen ook na dien datum als zoo danig zijn in dienst gehouden, de eerste tot uit. Juli 1897 en do laatste met bepaling, dat hjj in bedoelde tijdelijke betvekkiug wordt gehandhaafd tot ultimo Februari 1898. De directeur van Binnonlandsch Bestuur is ge machtigd om de benoemdo opzieners bij het Bosch wezen op Java en M ado era B. H. J. W. Roijnst, C. A. Almerood en A. J. E. J. Van Kempen ook in hun nieuwe betrekking te blijven belasten mat de hun opgedragen werkzaamheden, mot bepaling, dat zrj ia verband daarmede bij hun corps worden gevoerd a la suite, do twee laatstgenoemden, zoo lang zij met bedoelde werkzaamheden belast blijven» onder het genot van de ten behoeve van de tijde lijke opzieners der lste klasse toegestane indemni teit voor reis- en verblijfkosten, ten bedrage van 100 's maands, in stede van de hun toekomende 'ndemniteit voor reiskosten. Bij het op. L onrlervv. voor Europeanen. Ontslagen: Op verzoek eervol uit '3lands dienst, de onderwijzer lste klasse J. Kluiver. Benoemd: Tot. onderwijzer lste klasse, de onderwijzer 2do kl. W. Schuit; tot onderwijzer '2de klasse, de onderwijzers der 3de klasse R. Smelt en J. Rood. O n t s l a gen: Op verzoek, wegens ziekte eer vol uit zijn betrekking de griffier bij de rapat te Padang Sidempoean, residentie TananoelL (Suma tra's Westkust 1, A. W. L. Scbolte. Verlengd: Met zes maanden do termiin waarvoor mr. M. C. Offerhaus is belast met de function van landraadsvoorzitter te Malang en de ambtenaar Swartz to zijner beschikking gesteld is voor griffierswerkzaamheden. Verleend: Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan den opzichter.2de kl. bij den waterstaat en 's lands burgerlijke oponhara werken C. F. J. Hamel, met bepaling, dat hij op 7 Januari 1898 zijn betrekking zal nederleggen. Gesteld: Tor beschikking van den directeur van binncnlandsch bestuur om werkzaam te wordon gesteld brj het biimenlandsch bestuur M. Ch. H. Lindliout en J. G. Van Golden, gesteld ter be schikking van den gouverneur-generaal om in administratieve betrekkingen te worden geplaatst. Bij het Binnenl. Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera. Benoemd: Tot controleur lste klasse J. Van Weert, ambtenaar op non-activiteit, laatst die be trekking bekleed hebbende, met bepaling, dat hij geplaatst wordt in de residentieZuider-en Ooster- afdeoling van Borneo. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Overge plaatst: bij den ge-w. en plaats, geneesk. dienst van Amboina en Ternaie te Banda de off. van gez. der lste kl. te Makassar, J. Sckijfsma; bij dion van Atjeh en Onderhoorigheden de off. van gez. der 2de kl. teMedan, W. J Van der Min; bij het gain.-bat. van Amboina en Ternate de kapt. bij Let 2de depot bat. te Magelang, A. B. B. JnnseD bij het 2de depot-bat. do kapt. bij het 2de bat. inf. te Magelang, J. A. W. Wcustmann; bij den gew. en plaats. genicdienBt in Atjch en Onderb., do leapt, der genie to Padang, J. C. C. Peereboom. Verlengd: met een maand het verlengd verlof naar Salatiga wegens ziekte, aan de&maioor der inf. bij het subs.-kader te Batavia. A. E. N. 13, Olken. Ingetrokken: do overplaatsing naar Soma- rang en ovorgepl. bij den gew. en plaats, gen- dienst van Atjeh en Onderbde off. vaD gez. der lste kl. te Banda, J. F. Tulleners; do overpl. naar het 2de bat. inf. en overgepL bij de lste reserve-bat., de 2de luit. bij het 7de bat. inf. J. Prager. Geplaatst; bij aankomst bij het 2de reserve- bat, de 2de luit. der inf. uit Nederland verwacht wordende, als zijnde bestemd voor den diensth. 1.1. B. O. S. Schregaidus bij het 3de depot-bat. de 2de luit der inf. uit Nederland verwacht wordende, als zijnde bestemd voor den dienst h. t. 1. Th. K. Roqué. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overgo- Ïi laatst: Van de „Socmbing," „Atjeh" en „De iuyterop het wachtschip „Bromo" en vergnnd um to repatrideren, de off. van gez. lste kl J. Aaltsz, do off. van adro. 2de kl. B. M. Taverne en de luit. ter zee der lste kl. S. P. l'Honoré Naber van de „Gedeh" op de „Soembing,'' de off. van gez. lste kl. T. Bennik; van do „Gedoh" op de „Bromo" de off. der adm. lste kl. D. G. Krol van der Hoek; van de „Bromo" op de „Atjeb," de off. der adm. lsto klasse J. A. Grooteudorst Vergund: om wegens langdurig verblijf te repatrieeren, aan den luit. ter zee 2de kl. J. Voogd van Hrs. wachtschip „Bromo" en den luit. ter zeo 2de kl. A. E. Mathijsen van Hrs. wachtschip „Gcdeb". Opgave van passagiers, van Batavia naar Marseille en Nederland vertrokken por ss. .Merapi": de off. van gez. 2de klasse F. A. Karthaus, de heer D. J. Keek en echtg., de heer P. E. Brouwer, benevens Hr. Ms. troepen en schepelingen. CORRESPONDENTIE. M., te Valkenburg! Do Minister van Justitie is in den regol Woens dag om halftwee aan het Ministerie van Justitie, hoek Plein-Lange Pooten, te spreken. Langzamerhand vormen zich thans de ver schillende comité's ter verelering en. verlich ting der straten en grachten by gelegenheid der a. 8. feesten. Naarmate deze comitó's zyn samengesteld, zullen wy daarvan geregeld in ons blad melding maken, men weet dan tot wien zich te wenden. Zoo heeft zich thans een comité gevormd voor het gedeelte van den. Nieuwen Ryn, dat begrepen is tusschen de Hoogstraat en de Kamemelksbrug, en wel de heeren: P. F. Eollandet, Voorzitter. F. F. W. HEINTZ. A. L. W. TIMMERMAN. K. A. L. KEULS. P. VAN DRIEL Bzn., Secretaris. Vermoedeiyk zal dit comité zich in contact stollen met eventueel op te richten comité's voor de Botermarkt en de Vischmarkt, ten einde op die wyze in gemeenschappeiyk overleg en met vereende krachten een waardige ver siering en illuminatie van dat schoone stads gedeelte tot stand te brengen. De zaak-Esterhazy. Met eeDige beslistheid treedt thans het gerucht op, dat het onderzoek van majoor Ravary naar de gegrondheid der beschuldi gingen, welke tegen majoor Eaterhazy zyn ingebracht, i3 geëindigd. De „Figaro" meldt, dat het rapport Maandag avond in handen van generaal Saussier zou wordon gesteld, maar de „Éclair" verzekert, dat dit reeds Zaterdag geschied is. Beide bladen zyn echter overtuigd, dat majoor Esterhazy voor den krygsraad zal worden gedaagd. Niet omdat er bewyzen voor zyn schuld zyn gevonden, want de rap porteur concludeert tot het geven van een ordonnance de nan-lieu, maar omdat men aan zyn beschuldigers da mogelykbeid wil ont nemen om te beweren, dat men het licht heeft geschuwd. De krygsraad zou waar- schyniyk tegen a. s. Donderdag worden by een- geroepen, volgens andere berichten tegen den lOden dezer maand, omdat de verdediger van majoor Esterhazy, mr. Tézónas, uitstel heeft gevraagd, op grond dat hy op 6 Jan. geen tyd genoeg zou hebben om zyn verdediging behooriyk in orde te hebben. In de aanklacht zal worden vermeld (vol gens de „Éclair"), dat uit eeu nauwkeurig, grondig en ernstig onderzoek is gebleken, dat de beschuldigers van majoor Esterhazy geen bewijzen hebben kunnen bybrengen voor hun aantijgingen; verder, dat het onderzoek geen spoor van hoogverraad aan het licht heeft gebracht en de „beschuldigde" alleen voor den krygsraad is gebracht, opdat zyn onschuld slechts des te schitterender aan het licht komen zal. De „Echo de Paris" verzekert met stellig heid, dat het proces-Esterhazy in stipte ge heimhouding zal worden gevoerd. Het voor nemen, om nog nieuw materiaal in het proces te berde te brongen, zal verydeld worden, want de krygsraad zal alleen die bowysstukken toelaten, die reeds aan generaal Pellieux en aan majoor Ravary zyn voorgelegd. BUITENLAND. PultAchlanda Een bericht uit Friedrichsruh, meldt dat prins Von Bismarck den oudejaarsavond te midden van zijn familie gevierd heeft en pas om halftwee naar bed is gegaan. Prof. Schweninger en graaf Herbert Bismarck zouden gisteren vertrekken. Het gerucht wil, dat Von Bismarck's tegen woordige lïchameïyke onbeholpenheid veroor zaakt wordt door lichte waterzucht in de voeten. Prof. Schweninger hoopt deze zwel ling echter weer spoedig weg te maken. Oosteurljk-Hong-.-AIoiiarcliio. De voorzitter van de Hongaarsche Kamer van Afgevaardigden deed mededeeling van een brief van den minister-president Banffy, meldende dat by koniaklyk besluit de status quo betreffende het aandeel van beide deelen van het ryk in de gemeenschappelijke uit gaven gehandhaafd is. De Kamer besloot tot eenvoudige lezing van het besluit. De minister-president verklaarde dat de regeering zich genoodzaakt heeft gezien om de noodige maatregelen te nemen tot hand having van den status quo. De regeering had wel regelingen kunnen afkondigen, zeido hy, maar zy zag de noodzakeiykheid daarvan nitt in. De regeering heeft met de Oostenryksch- Hongaarache Bank een overeenkomst gesloten en de Oostenrykscbe regeering heeft baar toestemming gegeven voor de handhaving van het reciprociteitsverdrag. De debatten over de voorloopige overeen komst werden daarop voortgezet. Spanje. Ruis Rivera, een der aanvoerders van de Cubaansche opstandelingen, die gevangenge nomen en naar Spanje getransporteerd was, is eergisteren te Barcelona aangekomen. Hy word te voet en zwaar geboeid, tusschen ryen soldaten in, door de straten van Barcelona naar de vesting Monjuich gevoerd. Hot publiek hield zich kalm, en Rivera ook, maar hy protesteerde toch togen deze onwaardige be handeling. Vereenïgde Staten. Het gouvernement van de Vereenigde Sta ten heeft thaus 2 automaten in dienst gesteld om briefkaarten te tellen en in kleine bundels te verpakken. Deze machines zyn gemaakt in Connecticut. Ze kiinnen 500,000 kaarten in 10 uren tellen en ze verpakken in bundels van 25 kaarten. Door de werktuigen wordt het pakpapier van een trommel afgewonden, door 2 lange „vingers", die van onder op ryzen, terwyl een andere vinger in een pot taaie lym doopt en daarmede het papier op de juiste plaats insmeert. Een ander gedeelte van de machine buigt het papier om het pakje kaarten, en daarna drukt een duim over de plaats, waar de lym zit, waarna het pakje op een loopenden riem wordt ge'egd, om het te vervoeren. Creta. De admiraal Canevaro, bevelhebber van het Italiaan che eskader in de wateren van Creta, heeft van koning Humbert een bedrag van 10,000 franken ontvangen, ter ondersteu ning van noodlydende families. De autoriteiten waren voornemens 2 Jan. 1000 franken te overhandigen aan den bisschop van Kydonia voor de Christonen dier pro vincie, terwyl aan de noodlydende Moham medanen voor een zelfde bedrag aan kleeren, levensmiddelen, enz. zou worden uitgekeerd. De overige 8000 franken zullen verdeeld worden, zoodra de behoefte daartoe biykt. Er is beweerd, dat prins George van Griekenland werd aanbevolen tot gouverneur van Creta. In wei-onderrichte kringen wordt gezegd, aldus een telegram nit Konstantinopel, dat een formeel voorstel dienaangaande nog niet gedaan is. Wèl is de naam van prins George aangeroerd. Soedan. Het eerste detachement van het Lincolnshire regiment zou heden uit Caïro naar Soedan vertrekken, de rast Vrijdag. Men werkt yverig aan den spoorweg tusschen Keneh en As3oean, die binnen twee of drie weken klaar kan zyn, waardoor dan Caïro en Assoean in rechtstreekache verbinding per rails gebracht zyn, De spoorweg van Wady Haifa naar Berber kan pas in April gereed komen. Drie kanonneerbooten varen den Nyl op en neer ten zuiden van Berber, en een versterkt kamp is aan de samenvloeiing van deAtbara met den Nyl opgericht by Ed Damer, waar ook vier kanonneerbooten kruisen. De Nyl valt echter zoo sterk dat de operation op de rivier niet wel horvat kunnen worden voor Mei. China. Li Hung Chang heeft by een correspondent van de „New-York Herald" zyn hart uitge stort over de boosheid van Duitschland in het byzonder en van do Europeesche mogend heden in het algemeen. Hy noemde de bezetting van Kiao-Tchau door Duitschland een schending van de ver dragen en van het volkenrecht. Hy zeide: „De Chineesche regeering bood onmiddel lijke en volkomen genoegdoening aan: be straffing der schuldigen, ontslag dor plaatse- lyke overheden en ruime schadevergoeding. „In het verlangen om vyandige daden te vermyden werden de Chineesche troepen nit Kiao-Tchau teruggeroepen, toen de Duitschers aan land gingen. Ondanks de sterke openbare meening voor de verdediging van het Chinöescbe gebied tegen de aanvallers, heeft myn regeering geen versterkingen daarheen gezonden." De „terugroeping" van de Chineesche sol daten ter ver my ding van vyandige daden fs kosteiyk en met minder het naïeve geloof van den geslepen staatsman in de uitwerking der Chineesche beloften, zonder waarborgen! De aanleiding tot de bezetting, de moord op de beide Duitsche zendelingen, is voor Li Hung Chang een onbeteekenend feit, en zeer gewone en wel te verwachten gebeurtenis, die overal elders ook had kunnen voorvallen: „Evenals in andere landen, zyn ook m China misdadigers. Noch verdragen, noch wetten, noch godsdiensten kunnen de misdaad geheel onderdrukken, hoewel zij haar veroordeelen en straffen. In elk land zyn plaatsen, waar wetteloosheid heerscht. „De zendelingen voor Shantung besloten naar zulk een plaats te gaan, wetende, dat de inwoners zeiven dikwyis de slachtoffers zyn geworden van bandieten." En Li Hung-Chang eindigde aldus: „China heeft zich helaas nog niet hersteld van de gevolgen van den jongsten oorlog. Het heeft een tydperk van vrede noodig om de hervormingen ten uitvoer te leggen, waar mede onlangs een aanvang is gemaakt. In de laatste jaren hebben waarneming en er varing den Chineezen geleerd om Wostersche landen te beschouwen als modellen, die zelfs grooter zyn in onrechtvaardigheid dan in macht. „Is het rechtvaardig ons te onderdrukken, terwyl wy stryden om het dwangjuk van onze oude beschaving af te werpen en terwyl ver betering en vooruitgang onafgebroken waar to nemen zyn? „Moet China bemoeflykt worden met be zetting van zyn kustgebied wegens een ge beurtenis, die alle Westersche landen door middel van de wet zouden afdoen en niet door middel van den oorlog? „Het onverwachte incident, dat door myn regeering wordt betreurd, zal door volkomen genoegdoening wordon gevolgd. Wy wenschen slechts ons land ongeschonden te behouden en voortdurend te verbeteren, wyi hier ean arbeidsveld open is voor alle laaden ter ont wikkeling van hun handel." Groot-Britannië tracht de plannen van Rusland omtrent Port-Arthur te dwarsboomen door van de Chineesche regecring de open stelling van dez3 plaats als verdraghaven te verkrygen. Gelukt dit plan, dan komt Port- Arthur onder gelijke omstandigheden als Shanghai en de andere verdraghavens en staat dus ook boven de controle van eenige mogendheid. Volgons een bericht aan do „Times" nit Peking worden de onderhandelingen tus schen China en Rusland, ovor het sluiten eener gegarandeerde leening, met groote leven digheid voortgezet. Wanneer de onderhandelingen tot oen goed pinde komen, zegt de-„Timea", zouden de Rus sen, onder voorwendsel, dat zy toezicht mogen houden op het innen der grondbelasting, zich het recht kunnen aanmatigen om ia eiken tak van bestuur in te grypen. Telegrammen» LONDEN, 3 Januari. Reuter's office verneemt dat het zenden van Britsche troepen naar Wady Haifa (Soedan) en van versterkingen om deze te Caïro te vervangen veeleer met e;n defensief dan met een offensnf do3l is geschied. De maatregel is gewettigd door de houdiag der Derwischen, öi9 dreigen voort te rukken, on er volgt niet uit dat de Britsch- Egyptische troepen onmiddellyk tegen de Derwischen zullen oprukken. TORONTO, 4 Januari. Terwyl gisteravoud de candidaten voor den gemeenteraad in een gehouden meeting in het stadje Londen (Ontario) van 2000 personen toespraken hiel den, zakt9 een deel van den vloer in; 200 personen kwamen in een kelder t.-rocht; 28 werden gedood en 100 gewond. 4 Januari 1S98. Vor. Koers koers. hedon pCt. Nod. Werk. Schold. 83 87*4 8 pCt. ObÜg. dito &y» 99% 3 pCt. Ccrt. dito 98j* MM 5 pCt. Oostcnr. Mei/Nov. 85% 85*4 Jan.'Jali 85 20J4 33Ü 33% 3334 Koloniale Bunk Anndoclon 48 dito pref. 69 Kcdcrl. Indische Qandolsbank 81)4 Hcdorl. Handcl-Mij. op rescontro 137% Koninkl. Petrol.-Mij 625 022 45 10S)4 108 Sumatra Palembang ICO 100% 123 123% 214 220 Central. Pacific Shares 12 11% 13% 13% dito pref. Q 30 «4 29% Union Pacific 25% 25% dito pref. 4934 49% 20J4 20% 11% 77)4 03 68% Prolongatie 234 pCt. Tabakken waren zeer willig, Europeesche fondsen vast, Amorikaansche Sporen echter flauwer, ook BoksteL's. LEIISEN, 4 «Januari. De heer D. Cordes, hedenmorgen aan bet station alhier orerleden, was oud presi dent der Kamer van Koophandel te Amsterdam. Blykens telegraphische opgave was de opbrengst van de Solosche Tramweg Maat. schappy over December 1897 4100, over December 1896 bedroeg deze ƒ3654.65; ver meerdering: 445.35. Het totaal van 1 Januari tot uit. December 1897 bedroeg 52,484.76; van 1 Januari tot uit. December 1896 42,842.98; vermeerde, ring: 9641.78. Dcor jonk\rouwo E. E. R. Lycklama a Nyeholt te 's-Gravenhago werd aan de gemeente Opsterland een bydraga van 400 in dtn hoofdelyken omslag over 1897 gezonden, wegens haar tyieiyk vorbiyf in de gemeente, dat haar echter, daar het goen drie maanden had geduurd, niet in de termen der belasting had doen vallen. Het stoomschip „Danae" vertrok 3 Jan. van Algiers naar Amsterdam de „Edam," van New-York naar Amsterdam, passeerde 4 Jan. Prawlepoint; de „Kanzier", van Oost- Afrika naar Ylissingen en Hamburg vertrok 2 Jan. van Marseille; de „Mars" vertrok 3 Jan. van Gibraltar naar Amsterdam; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, pvsseerde 2 Jan. Carvoeiro; de „Reichstag" vertrok 2 Jan. van Mozambique naar Rotter dam en Hamburg. Gistermiddag werd op de Haar lemmerstraat een jongen by ongeluk door een wielryder aangereden, met het gevolg dat die jongen met het hoofd op een stoep terecht kwam en daardoor eon wonde opliep, welke vervolgens door een geneesheer werd behandeld. Van eene in deze gemeente lig- gendo stoomboot zyn 's nachts een paar waterlaarzen ontvreemd. De politie doet oader- zoek. In bet onlangs medegedeeld proces tusschen een verhuurder en huurder, waarby door den verhuurder schadevergoeding werd gevorderd, op grond dat de huurder den aard en bestemming van het gehuurde perceel zou hebben veranderd, heeft de srrondissements-reebtbank te 's-Gravenbage heden vonnis gewezen en den verhuurder (eischer) zyn eisch ontzegd met zyne ver oordeeling in de kosten van het geding. Yoor don vorbuurder-eischer trai op Mr. H. G. Gordon, voor den huurder gedaagde Mr. J. H. Goudsmit. Naar het „Utr. DbJ." ver neemt, zyn opnieuw vier getuigen in de zaak vanGebra.' Hcogerhuis door dm rechter von instructie gehoord, 'tGetal getuigen, die geboord zyn, bedraagt nu 18. De heer Tresling, geneesheer te Hilversum, heefc Vrijdagavond na den eten zyn hui3 verlaten, waarscfcynlyk om eenige patiënten te bezoeken, ooch is tot heden niet teruggekeerd. Men heeft op versehlllsnde plaatsen gedregd, doch mocht niets vinden. Dit raadselachtig verdwijnen van iemand, zoo zeer gezien als dr. T., heeft te Hilversum een grooten indruk gama-kt. (Hbl.) Door den heer U. Ackermann, vervener te Osdorp, is naar Parys verzonden eene waggonladiDg turf, 20,000 stuks, uit Osdorperbo venpolder. Dit is, voor zoover be kend, de e.rste comnrissie nit het buitenland, door oenig vervener ODtvaogen. Door het bestuur van den Boeren bond worden pogingen aangewend door heel Noord-Holland Boeren leenbanken, systeem- Rsffeison, op te richten. Te Venhuizen is zulk een bank hare werking reeds begonnen. Uit Girgen.ti op Sicilië wordt melding gemaakt van vry ernstige ongeregeld, heden onder bet landvolk te SicuJiana. Kerkelijke Berichten, Woubrugge: Geref. Kerk, Donderdag 6 Januari, 's avones ta halfzeven, ds. W„ Sieders, pred, te Vla .r iing?n. M ari£töerlelit©nu Rotterdam, 4 Januari. Boter. Aanvoer 43/8 en 81/16 ton en 590 slakken va.u Vs kdo- De prezen waren aio volgt: late qaal. ƒ54. 2de qual. f60, SJo qasl. ƒ46. Voor et ukken van Lflo werd 60 70 csuts betaald. Vee. Aanvoer 51 Taarden, Yenion, 842 magere, 700 vette Run leren, 254 vette- en graekalveren, 109 nuchtere Kalveren, 1 Schap of Lammeren, Varken, 94 LiggoD, Bi kken, of geiten, Ezt-le. Men noteert- volte lluaderou lste qual. 64 a - 2de qual. 60 3do qua'.. 50 a cents. Kalveren lsto qual. 85, 2do qual. 7ü a G5 cents, Sde quaL cents, Stieren 1st-: qual. 53. 2de quil 50, 3de qual. cents, Oasen lste qual. 64, 2do 60, 3do 54 cents. Handel vlag. Graikalroren ƒ30 a ƒ45, Melkkoeien'1 70 a ƒ230, Kalf koeien ƒ160 a ƒ225. Stieren f 70 a f 160, Vaarzen ƒ70 a ƒ120, Baarden 60 a ƒ100, Pinken a per etu Handel redelijk. A I) VERTEN TIËN. Getrouwd L, DIKEMA en E. A. SCH OEM AKER, dier ook namene wederzydsche familie, harte- ïyk dank zeggen voor de belangstelling, by hun huweiyk ondervonden, 89 8 Leiden, 4 Januari 1893. Voorspoedig bevallen van een Dochter J. "WURZER-geb. Van den Büro. (Heerengracht 47). Algemeene kmrasgeving. 103 4 Heden overlesd plotsiliog, tot diepe droefheid van ons, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA VAN DEN BERG, geboren Van Klaveren, in den ouderdom van 58 jaren. Leiden, Uit aller naam, 4 Januari 1898. N. v. d. BERG. (Beestenmarkt No. 44). 104 3 De Burgemeester van Leiderdorp betuigt zyn dank voor de gelukwenschen, hem by den aanvang van 1898 aangeboden. A. D. VAN ASSENDELFT DE CONINGH. Leiderdorp, 3 Januari 1898. 92 5 De Burgemeester van Sassenheim betuigt, met wederkeerigen hdlwc-nscb, zyn hartelyken dank aan allen, die ham bij de wisseling des jaars hunne gelukwenschen deden toekomen. Sassenheim, 3 Januari 1898. 91 5 De Burgemeester van Oegstgeest en Voor-1 hout betuigt zyn hartelyken dank voor do, bewijzen vqq belangst-liing, by de intrede van het nieuwe jaar ontvangen. 107 6 J. M. DE KEMPENAER. Leiden, 4 Januari 1898. Ondergeteekende betuigt, onder aanbieding van wederkeerigen gelukwensch, zyn harte- lijken dank voor de bewyzen van belangstel ling, by de intrede van het nieuwe jaar ont vangen. 108 6 H L. DRUCKER. De ondergeteekende betuigt zyn vriendelijken dank aan allen, die hom dezer dagen eeo gelukwensch deden toekomen. 106 4 P. J. BLOK. Met hartelyken dank voor do bewyzen vau belangstelling, ontvangon by de intrede var een nieuwen tijdkring, worden aan allen df beste wenschen toegebracht door 110 5 H. G. HAGEN By vonnis der Arrondissemsnts Rechtbank te Rotterdam, dd. 18 October 1897, is het huweiyk tusschen A.NÏJE CORNELIA VAN REKEM, zonder beroep, wonende te Rotterdam, en JOHANNES CORNELIS DE JONGH, Kantoorbediende, wonende te Rotterdam, ten verzoeke van eerstgenoemde verklaard door echtscheiding ontbonden, met al de gevolgen, bfl de wet bepaald, en met veroordeeling van den gedaagde in de proceskosten. 93 16 De Proiuieur der eischerea, Mr. J. C. ASTRO. Rotterdam, 3 Januari 1898.

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 3