N°. 11615. Woensdag 5 Januari. A0. 189c ze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Leideu, 4 Januari. 3F"© a_Ileton. Zijn laatste wil. tfmm IDSCH DAIjBLA PRIJS DEZER COURAJNTs Voor Loiden per S maanden.1,10. Franco por post1-40. Afzonderlyke Nommors 0,05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17 J. - Grootera letters naar plaatsruimte. - Voor bet inca6seeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. IBeryli. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid Holland van den 14déu Decem ber 1897 No. 86/1, (Provinciaal blad no. 78), als mede het Koninklijk besluit van den 19den No vember 1897 (Staatsblad No. 213), waarbij is be paald, dat de herijk van de maten en gewichten over de herijk periode van 1898 en 1899 zal loopen van 1 Januari 1898 tot 1 September 1899; her inneren de ingezetenen dezer gemeente aan hunne verplichting overeenkomstig art. 15, lott. a dei- wet van den 7deu April 1809 (Staatsblad No. 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten on gewichten, onder mededeeling dat daartoe door don yker zitting wordt gehouden in het lokaal van den ijk in het gebouw aan de Lammermarkt en wel voor de maten en gewichten welke nog niet gebruikt zijn en ten verkoop voorhanden bij handelaren in die artikelen op 4, 5, 6, 7,8,11, 12, 13, 14 en 15 Januari 1898, telkens van des morgens 9 tot. 12 uren en des namiddags van halfeen tot halfvier. Vcor de gewone gewichten benevens de maten en strijkers Y.an 18 Januari tot 16 Maart ivoor do verschillende straten op dagen en uren als door ons telkens achtereen volgens zal worden vermeld). Voor dc nieuw vervaai digdc maten en gewichten iederen Vrijdag en Zaterdag tusschcn 4 Januari en 16 Maart 1898, telkens van 9 tot 12 uren voor- middags en van halfeen tot halfvier namiddags. Voorts vestigen zij de aandacht van belangheb benden op het volgende: dat, ingevolge circulaire No. 328 van 10 Januari 1870 van Ztjno Excellentie den Minister van Binnen- landsche Zaken, en in verband met het Koninklijk Besluit van 14 Juli 1894, Staatsblad No. 132, do te zwakke oude blikken mateu moeten worden afgekeurd dat, ingevolge art. 12 eerste alinea en art. 14 tweede alinea der ijkwet, de maten en gewichten alleen dan kunnen worden geykt als zo zijn voor zien van hun wettelijken naam of waarde dat in dit jaar de herijk zich weder uitstrekt tot alle mateü en gewichten zonder onderscheid dat van de onjuist bevonden gewichten, die op verzoek der belanghebbonden, voor zoovene dezelve daarvoor vatbaar zijn, door den ijkor tegen een vastgesteld tarief ten bate van 's Puijks kas wordeu gejusteerd, het justeergeld onmiddellijk aan hem moet worden voldaandat do koperen gewichten, voor het geval zij te licht zijn ge worden en het grondvlak]! geeno gelegenheid aan biedt tot verzwaring, moeten worden afgekeurd, ingevolge ministerieele beschikking dd. 5 Decem ber 1882, No. 27 afd. Handel en Nijverheid-, uit hoofde de verzwaring op het zijvlak niet meer behoort te geschieden ten opzichte der aan te bieden maten en gewich ten is, in do eerste plaats wat de vochtmaten betreft, dringend noodig, dat de herrjkplichtigen worden aangemaand die voorwerpen met dan goed ge- leiaigd aan te bicden, daar bij gebreke daarvan geene voldoeude verificatie daarop kan worden toegepast. v orvolgens wordt ter kennis van de belang hebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van den 5den October 1897, de letter h in den gesvonen schrijfvorm bestomd is tot goedlceurings- merk zoowel bij den ijk als bij den herijk der maten on gewichten en bij den ijk van gasmeters de Koninklijke kroon, terwijl het kantoomierk voor do gemeente Leiden is het cijfer 7, en eindelijk, dat de maten en gewichten, op gevaar van straf, voorzien moeten blijven van de vereischte stem pelwerken dat dus het laatst geplaatste goed- kcuringsmerk voortaan gedurende twee jareu on geschonden moet worden bewaard. Aanstaanden Vrijdag, 7 Januari, zal bet 25 jaren geleden zijn, dat prof. dr. S. S. Rosen- steio, destyds boogleeraar te Groningen, be noemd Y/«rJ tot hoogleeraar aan de genees kundige faculteit aan de Leidsche universiteit als opvolgr*7 van prof. dr. J. C. G. Evers. De Fransche mail uit Oost-Indiü, loo- pende tot 10 Dec., wordt hedenavond alhier verwacht. B(j gelegenheid van het Galabal ten Hove was het gewoon verkeer voor rijtuigen tusschen de Molenstraat en de Oranjestraat te 's-Graven- hage gisteravond van zeven uren af gestremd. In het Noordeinde van de Hoogstraat af tot aan het Koninklijk Paleis werd vooral tusschen acht en negen uren een buitengewone bedrij vigheid waargenomen. De trottoirs en stoepen waren bezet met nieuwsgierige kijkers naar een lange reeks van een- en tweespannigo rijtuigen, die zich uit allo richtingen naar het Paleis bewogen, nu een stapje vooruitgaande, dan weder geruimen tyd stilstaande, al naar mate de koetsen, die aan het hoofd van de file kwamen te staan, de genoodigden voor het galabal ten Hove tot onder het velum, buiten de peristyle van het Paleis gespannen, hadden gebracht. De vestibule van de vorstelyke woning, die gisteravond gastvrijheid schonk aan pl. m. 1000 genoodigden uit de kringen van de diplomatie, de hofhouding, de vertegenwoor digende, Staats gewestelijke- en gemeentelijke lichamen, de magistratuur, legT en vloot, laatstgenoemde machten vertegenwoordigd door de vlag- en opperofficieren uit de residentie en een groot aantal subalterne officieren, ook van het Indische leger, die hoofdingang was feestelijk verlicht, waarto9 een groot getal modorateur-lampen, die, hoe ook uit den tijd, nog een zacht, maar intensief licht ver spreidden, het hare bijdroegen. Het groot aantal binnentredenden deed duidelijk zien, dat de Nieuwjaars-party bij zonder druk bozocht werd. Trouwens, in de salons, waarvan de innerlijke pracht eiken uiterlyken sier overbodig maakte, zoodat hier en daar slechts eon eenvoudige groep van in- en uith8emscke gewassen een hoek vulde of een corridor tooi ie, bewoog zich een grooter getal genoodigdeu dan andere jaren, allen natuurlijk in gala kleeding ei\ de dames in ryko baltoiletten, waardoor in het goud en zilver van de uniformen eenige nuance werd gebracht. De Koninginnen zijn te halfnegen in de diplomaten kamer gekomen en begaven zich, na zich met de vreemde gezanten en hun dames te hebben onderhouden, te halftien naar de Groote Zaal. In Haar wit zijden kleed, met goud gebor duurd, maakte de jonge Eoningin een aller- bovalligsten indruk aan de zijde van de Koningin Regentes, die een japon van mauve fluweel droeg. Prinses Elisabeth van Waldeck, de logée van HH. MM., vergezelde de koninklijke familie en was in een geel zijden balkleeding. Do Prinses opende het bal met don adju dant van H. Mden luitenant kolonel jbr. v. d. Pol', waarna door velen aan de verdere dar sen, begeleid beurtelings'door de muziek der kon. mil. kapel en van do schutterij, werd deel genomen. In don loop van de danspartij werden twee eere quaèrillo3 gevormd. Als een bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de meeste kamerkeoren in het voor die hoffunctie ni:uw voorgeschreven kos tuum het bal bezochten. Ned.-Herv. Kerk. Bedankt is voor het beroep naar Stavenisse door ds. M. M. De Lint Lz., te Leimuiden; voor het beroep naar Dirksland door ds. J. H. W. Kalkman, te Woerden. Aan de Tweede Kamer der Staten-Geno- raai wordt het volgende adre3 gericht door de heeren C. Van Lennep c. s. „Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden, behoorende tot Neór- lands jongelingschap, die aan de loting voor de Nationale Militie reeds hebben deelgenomen of eerlang daaraan zullen deelnemen; dat zy met de meeste ingenomenheid do toezegging hebben vernomen van eeo wetsont werp tot afschaffing der dienstvervangiDg; dat zy het stelsel van afkoop van dienst plicht verderfelijk achten voor de belangen van den Staat en van het individu; dat bedoelde afkoop, die zelfzucht stelt boven het Staatsbelang, strijdt mot het eer- en het plichtgevoel, dat de jongelingschap moet be zitten en bezielen; dat zy het hoogst onrechtvaardig achten, dat de verdediging van den Vaderlandschen grond op de schouders wordt gelegd van de armen, die de middelen tot afkoop missen, die bij het behoud van don geboortegrond htt minst belang hebben en die den strijd van het leven op de moeilijkste wijze moeten voeren dat zfi gevoelen verplicht te zijn een goed voorbeeld te geven, door hun plaats in de gelederen in te nemen naast de minder be voorrechten en minder ontwikkelden, om waar noodig de rechten en de eer van Vaderland, troon, altaar en huisgezin te handhaven en te verdedigen tegen vreemd geweld dat zy overtuigd zyn, dat de dienst in de gelederen weldadig zal werken op de vorming van het karakter, op de kracht van den wil, op h .t gevoel van eigenwaarde, op de frisch- heid en kracht van lichaam en geest; dat zij diep beseffenhoezeer het dienen in de gelederen van het leger door de zonen der invloedrijke en meer bevoorrechte ingezetenen, de belangstelling in a'los, wat het leger betreft, zal doen stygen en zoodoende daaraan een relief geven, dat algemeen wordt gewenscht; dat de afkoop van dienstplicht de kloof in stand houdt, di9 er bestaat tusschen zonen van hetzelfde vaderland; de belangstelling in het leger van de zijde der regeerende klaeson ondermijnt, en zoodoende het zedelijk bewust zijn van het beste deel der natie schaadt; dat met allen, die liet leg-.r door eigen ervaring kennen, zeer zeker ook de ruim 400 vrijwilligers, die bet reservekader nu reeds telt, kunnen getuigen boa doeltreffend in het leger tucht, ordezin, geest en lichaamskracht worden ontwikkeld; dat de bezwaren, tegen het persoonlijk ver vullen van den dienstplicht aangevoerd, veelal mogen worden beschouwd als voorwendsels tot plichtverzaking; dat zij-geheel overeenkomstig het gevoelen van wijlen professor Buys het in volkomen overeenstemming met onze waardigheid achteD, wanneer Hare Majostdt de Koningin, by de troonsbestijging, do regeering kan aanvaarden over een volk, dat met het ontmannende, vernederende en ontzenuwende stelsel van afkoop van dienstplicht gebroken heeft. Redenen waarom zy UEdelmogenden eer biedig verzoeken, in het belang van het ons allen dierbaar vaderland te willen medewerken om bedoeld wetsontwerp tot wet te ver heffen." Zy, die met de strekking van dit adres instemmen, kunnen als blijk daarvan een briefkaart of naamkaartje zenden aan den heer C. Van Lennep, te Wageningen. - In de met spoed belegde vergadering van den Haagschen gemeenteraad werd door B. en Ws. medegedeeld, dat door den minister van binnenlandsche zaken bezwaar wordt gemaakt de vereischte goedkeuring te bevor deren op den door den Raad vastgestelde verordening tot vaststelling van het bedrag der opcenten op de personeele belastiDg bin nen de gemeente 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders, hoewel van oordeel blijvende, dat de regeling, in genoemde verordening neergelegd, is in het belang dét gemeente, stellen nu den Raad voor te berusten in de zienswijze van den minister en de ver ordening in te trekken, onder aanbieding eener nieuwe verordening tot vaststelling van het bedrag der opcenten op de personeele belasting binnen de gemeente. De Raad nam die nieuwe regeling zonder woordenwisseling met algemeene stemmen aan. Nu na heel veel moeite de vergunning voor het plaatsen van een circus te Scheveningen weer verkregen is, heeft voor Den Haag de heer Albert Schumann een poging gedaan om een dergelyke inrichting te mogen hebben op het Alexanderveld. De beslissing van den Raad zal vallen, wanneer z\Jn verzoek om een gc-deeite van die vlakte in huur af te staan, in behandeling komt. Er volgde een besloten vergadering, die na een h.-lfuur weer in openbare overging. Toen las de secretaris van eon groet papier voor, dat de directeur der gemeente gasfabriek aldaar een aannemelijker en financiëel gun- stigor aanbieding had ontvangen om werk zaam te zfin by de gemeente gasfabriek te Amsterdam; dat by echter genegen was directeur in Den Haag te blijven op voor waarde, dat zijn jaarwedde gebracht werd op ƒ7000 'sjaars, met behoud van het genot van vrye woning, vry vuur, licht en duin watergebruik en voor zyn pensioen ook werd berekend de tyd, gedurende welken de heer Van Doesburgh by de uitbreiding der fabriek is werkzaam geweest. Burg. en "Wetb. achtten het van het grootste belang met het oog op do uitbreiding der gaswerken den directeur voor de gemeente te behouden en gaven derhalve iu overweging de gestelde voorwaarden aan te nemen. De Raad had er blykbaar in de geheime vergade ring ook zoo over gedacht en willigde zonder een woord discussie of stemming de eischen in, ten aanzien yan het pensioen te kennen gevende, dat de regeling in den door den directeur gewenschten zin ligt opgesloten in de vigeereude pensioen-verordening, Door een lid der Ned.-Herv. Gemeente te Utrecht is een gift van 150,000 ge schonken aan de diaconie en diaconiescholen dier gemeente. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht door ds. G. F Haspels, te Kralingon. De 1ste luitenants J. H. Makkink en J. P. J. Vorberno, v_n het 5de bat. 5Je reg. inf., die op hun verzoek inderty-1 werden overgeplaatst naar Atjeh, keeren medio Mei a. s. in kt vaderland terug. (N. R. C.) Er heofc zich een comité gevormd, bo- staande uit de hoeren dr. A. W. Bronsveld, prof. J. M. S. Baljon, beiden te Utrecht; ds. J. Moulyn, te Nymegendr. J Th. De Visser, te Amsterdam, voor oe stichting van een gedenk- teeken voor wylen den oud-hooglearaar J. L. Doedes. Z. Exc. graaf Fersen Gyldenstolp gevol machtigd minister van Zweaeu en Noorwegen by het Necerlandscho Hof, heeft Zondag-avond met zyne familie intrek genomen in het „Hotel den Ouden Doelen", te 's-Gravenhage. De eerste soiióe-dansante van het Grcot Casino te 's Gravenhage zal plaats hebbc-n den llden Januari in het „Hotel den Ouden Doelen". De heer H. De Vlieger heeft ontslag aangevraagd als ontvanger der gemeente Oud-Beierland. Behalve den gezant van Rumonië, den heer Bengesco, vertoeft ook in het „Hotel des Indes" do heer Kretrulesco, Raad van legatie, mede te Brusssl. In hetzelfde Haagsche Hotel is aangekomen kapt. Haillot, militair-attaché by de Fransche legatiën to Brussel en te 's-Gravenhage. De parochianen van aen zeereerw. 'neer B. DankolmiiD, pastoor van de St. Jozefskerk te Haarlem, hebben dezen een geschenk aangoboJen van 1800, ter versiering v.n de kerk, uit vreugde over het niet benoemen van dezen geestelijke tot pastoor der nieuwe kathedraal. Gisteren herdacht ds. D. Beeckman, predikant by de Horv. Gemeente te Breda, zyn 40-jarige evangeliebediening. Namens zyne gemeente ontving by geschenken en talrijk waren de biyken van belangstelling, die den jubilaris ten deel vielen. Door milde giften van den heer Beeckman kregen de algemeene armen eon extra-bedeeling, terwijl verschillende protestantsche instel lingen ook het Militair Tehuis tot huis- houdeiyke feesten in staat gesteld werden. Het aan een ander blad ontleende be richt omtrent het koninkiyk huisarchief is niet juiit. Naar het „Hbl." verneemt, bestaat het gebouw uit een middengedeelte en twee vleugels. In het middengedeelte bevinden zich gelykstraats eenige vertrekken, namelijk tot verblyf van Hare Majesteiten en voor don directeur van het huisarchief, terwyl de go- heele eerste verdieping met de boogvormige ramen aan den voorgevel wordt ingenomen door musoumlokalen, waarin voorwerpen, be trekking hebbende op de geschiedenis van het Huis van Oranje, ten toon gesteld zullen worden. Het rechtervleugelgobouw is uitslui tend tot berging van archieven bestomd, ter wyl het linkervleugelgebouw, hetwelk nog in 10) - Hoe meer hy er over peinsde, hoe duide lijker het hem werd, dat hy slechts op één wyze een ein Je aan do zaak kon makenhy moest Franchise zien te vinden, en dat wel zoo spoedig mogtlyk. Doch waar haar te zoaken, tot wien zich te wenden, om den draad in handen te krijgen, die hem in dezen doolhof kon gelei Jen? Op zekeren d#g kreeg hy een ingeving. Wanneer men iets doen moet, dat men niet ^ril of niet kan voleindigen, „sprak hy tot zich- zelven, „zyn er altyd wel lieden, die er zich te^ön betaling mede belasten. Waarom heb ik ër niet vroeger aan gedacht, om te beproeven of oen bureau van informatie my de gezochte i lichtingen niet verschaffen kan?" Terstond bracht hy zyn plan tot uitvoering. Hy had nu eenmaal die taak op zich genomen en deinsde thans voor geen moeite meer terug om zyn doel te bereiken. Hy getroostte het zicb, naar een huis te gaan, waar hy anders nooit zou komen, in gesprek te treden meteen persoon, dien hy maar half vertrouwde, een zekere som te betalen en ten gevolge zyner vragen voor een gelukzoeker of een domoor te worden gehouden. Deze opofferingen verschaf ten hem eenige dagen rust en by begon zich reeds te vleien met de hoop, eindelyk te zul len slagen. Het seizoen te Parys liep ten einde en Paul maakte zich gereed zich naar zyn zomerverblyf te Deauville te begeven, toen by van den agent het bericht ontving, waarnaar hy mtt zooveel ongeduld wachtte. Het verslag was zoo volledig mogelyk. Do diént kon zich niet beklagen, geen waar genoeg voor zijn geld gekregen te hebben. De afbetaling der hypotheken op de bezittingen van De Lafougeraio, de verkoop dar verschil lende goederen, de juiste waarde der gronden, enkele hectaren, welke nog niet verkocht wa ren, alles stond er in vermeld. Men had zelfs de geboorteakte van Jean De Lafougeraie ge licht en zijn diploma van eindexamen aan het gymnasium weten machtig te worden. Men gaf zelfs den datum op, waarop hy zyn intrede te Saint-Cyr had gedaan, en eenige byzonder- heden omtrent zyn aanstelling in het leger, dat hy om gezondheidsredenen had moeten ver laten. Sedert dien tyd had hy verblyf gehouden te Lafougeraie of in een herstellingsoord, hetzy te Pau, Nizza of Cannes. Hy had altyd zeer teruggetrokken geleefd, en het was niet bekend, dat hy hier of daar betrekkingen had aange knoopt. „Domkoppen l Afzetters I Dievenriep Paul, het papier wegwerpend, dat hy met zooveel belangstelling wa3 begonnen te doorloopen. „Zy vertellen my een menigte nuttelooze dingen, en op het punt, waarop het juist aankomt, bewaren zy het stilzwygen. Er is niets van bekend! Dat kan wel zynl Wat iedereen weet, behoeven zy niet voor my te gaan nasporen! Waarom zyn zy Diet naar de plaats zelve gegaan? De menschen daar zullen toch wel iets weten, ten minste gissingen maken, die my op den weg konden helnen." Hy liep met groote schreden de kamer op en neer. Zyn gezond verstand zeide hem, dat hy alles gedaan had om zyn zending te vervulleü, dat er redelykerwyze niets meer van hem kon gevorderd worden, doch telkens kwam hem weder de ongelukkige reisgenoot voor den geest, die in zyn armen gestorven was; hy herinnerde zich zyn bede, zyn laatsten blik, zoo vol van vei trouwen, van dankbaar heid. Het oude gevoel van ridderlykheid begon weer in hem te herleven; hy werd bestormd door allerlei gedachten, welke hy belacheiyk vond, maar die hem desniettemin geen rust lieten. „Het schynt bepaald te zyn, dat ik die zaak niet meer uit myn gedachten zal kunnen ver jagen", sprak hy tot zichzelven, de wenk brauwen fronsend. „Die doode heeft bezit van myn leven ge nomen en zal my vervolgen tot ik hem vol doening heb gegeven." Hy trok ongeduldig aan de bel. „Jozefl" „Mynheer!" „Zorg voor myn koffers! In plaats van tegen het einde dezer week, zullen wy over morgen vertrekken." „Naar Deauville?" „Ne9n, niet dadelyk! Ik heb een zaak, waar voor ik naar Bourgondiè moet." „Naar Bourgondiè 1" dacht Jozef. „Dat is wel een beetje abnormaal." Het kasteel Lafougeraie lag op ongeveer twaalf kilometer van Joigny in een vlakke, boschryke streek. Geen ander uitzicht dan op boomon. Boomen, welko als een onmeteiyk gordyn den horizon bedektenboomen in dichte groepen, welke als donkere vlekken op de vlakte verspreid lagen; boomen, op ryen geplaatst, die een prachtige laan vormden tot aan het kasteel; boomen, die zich nog er achter uitstrekten zoo ver het oog reikte. Een prachtig park, door menschenhandon aange legd, uitkomende op een door de natuur ge vormd bosch, hetwelk zich op zyn beurt wedor aan het woud van Athe aansloot. Voor hen, die houden van schaduw, van stilte, van eenzaamheid; voor degenen, die in de jacht hun genoegen vinden, was het een verrukkeiyk oord. Voor Paul De Rouverand echter, die in een stortregen op Lafougeraie aankwam, scheen het landschap afschuweiyk; het "kasteel was een akelige somberheid. Het was juist een geschikt verblyf voor een geest, voor het spook, dat hem sedert twee maanden vervolgde en hem eindelyk in zyn hol gelokt had. In de naburige stad, waar hy inlichtingen had gevraagd, had men hem geantwoord: „Wy hebben mynheer De Lafougeraie niet gekend; hy ging met niemand om. Indien gy iets te weten wilt komeD, moot gy naar Lafougeraie gaan." En hy was gegaan, zich latende meesloe pen door een drift, welke zich altyd meester maakt van hen, die een spoor volgen ofzoe ken, zelfs al worden hun pogingen ook met geen gunstigen uitslag bekroond. Maar toen hy, na verlof gevraagd en bekomen te hebben, voor de eerste maal het kasteel binnentrad, kreeg hy een gevoel, alsof hy een stap had gedaan, welke hem voor immer zou berouwen. Binnen die dikke muren, beschoten met don ker gekleurd houtwerk, voorzien van vensters met kleine ruitjes, heerschte een somber zwygen, een kloosterachtige rust, een stilte als die des grafs. Men zag er slechts weinig huisraad, daar do kostbaarste meubelen, waar- 8chyniyk met het ovorigo van het vaderlyko erfgoed, waren verdweneo. In jaren waren ei' geen herstellingen gedaan; niets trof mc-n er aan, wat aan de gemakzuchtige eischen van het hedendaagsche loven deed denken. Niet tegenstaande de volmaakte orde, die overal in het oog viel, scheen het in langen tyd door geen menscheiyken voet betreden, hoewel de laatste eigenaar er nog zoo kortelings uit was heen gegaan. „Woont gy alleen hier9" vroeg Paul aan de vrouw, die hem rondvoerde, een bejaarde, maar nog krasse vrouw, die de kleeding droog van het land en er uitzag als een dienstbode van goeden huize. „Ja, mynheer, goheel alleen, sedert twee maanden;" antwoordde zy, terwyl haar lippen beefden, alsof zy zou beginnen te schreien, „En het kasteel is te koop?" „Ja, mynheer." „Wie is de eigenaar 1" „Thans is het mynheer Ambroult, naar het schynt Haar oogen, daareven nog vochtig, fonkel den. In deu toon barer stem klonk kwalyk bedwongen toorn. {WorcU vervolgd

Leidsch Dagblad | 1898 | | pagina 1