J. BAYER, Rapenburg: 91. Firma I.C.BATM6. Brusselscli Loof Bericht van Inzet, ver de teschuldigingen tegen het Duitsche gezantschap en de militaire attachés gerecht- ▼aardigJ zyn. Ook deze mededeeling is afkomstig van bet genoemde blad. De Franscho minister van oorlog heeft een wetsontwerp ingediend tot slechting van het gedeelte der Parjjsche vestingwerken tus- schen het Po nt du Jour en de Porte de Pantin. Deze ontmanteling is reeds dikwijls door de Paryzonaars zelf verlaagd. De verkoop van de terreinen die nu beschikbaar komen, zal genoeg opbreDgen om de regeering in staat te stellen, de wallen in ruimer kring om de stad weer op te trokken en nog geld over te houden. Duitschland* Er hebben weer geruchten geloop6n om trent het aftreden van prins Hohenlohe als rykskanseher. De „Nordd. Allg. Zeit." spreekt die geruchten tegen. Het Dnitscbe eskader, dat onder betel 6taat van prins Heinricb, heeft gisteren Ports mouth verlaten. Oostenryli-Xïong'.-lVEonareliio. De Hongaarsche delegatie nam een resolutie aan betreffende het deel dat ieder der beide landen draagt in de gemeenschappelijke uit gaven en douanenontvangsten. De Oostenryk- sche delegatie heeft de voorstellen van de begrootingscommissie goedgekeurd en ver worpen het voorstel om de stemming ovor de wet aangaande de financiën en öouanecrechten uit te stellen tot vaststelling van gebruik en verdeeling der financieele inkomsten en uit gaven. De financiële wet werd daarop aan genomen. Een later telegram meldtDe Hongaarsche delegatie nam definitief de voorstellen der gemeenschappelijke regeering aan. De zitting werd daarop gesloten. De Eongaar8cbe Kamer zette gisteren de behandeling van de voorloopige overeen komst met Oostenrijk voort. Baron Banffy verwierp het voorstel van den afgevaardigde Kossuth, dat de invoering van een autonoom tolgebied op 1 Januari 1899 verlangt, maar vereenigde zich met het voorstel van den heer Lukacz. Da minister-president erkent wèl het recht van Hongarije om een zelfstandig tolge bied te vormen, maar voegde er by dat een overeenkomst met Oostenrijk voordeeliger is „"Wij wilLn niet trachten een toestand in het leven te roepen die ni9t in overeenstemming is met de gemeenschappelijke belangen der monarchie." Italië» De Senaat behandelde gisteren de muntcon- ventie. De minister der schatkist Luzzatti ver klaarde dat Italië toestemde in ce machtiging om meer pasmunt te laten slaan, die door de ovërigeLatynsche mogendheden werdgevraagd, maar zjjn wenschen uiteenzette die den omloop van zijn pasmunt mogelijk moeten maken. Geen enkele mogendheid verklaarde zich tegen deze wenschen. De conventie werd daarop met 64 tegen 7 stemmea goedgekeurd en de Senaat ging tot 18 Januari uiteen. Uit Rome wordt do volgende romanti sche historie gemeld: PrinseB Carini te Palermo, die van haar man gescheiden leefde, is vier jaar lang met haar blinde dochter in haar eigen paleis ge vangen gehouden door haar huisbewaarder. Eerst kort geleden is het de prinses gelukt, haar advocaat een brief in handen te spelen. De politie vond toen de arme vrouw in een ongemeubelde kamer op een stroozak liggen, half verhongerd. De huisbewaarder is natuur lijk gearresteerd. Griekenland. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Gritksche krijgsgevangenen gisteren naar hun land teruggezonden zyn. Ze kregen ieder een geschenk van oen Turksch pond. Ook de Turksche krijgsgevangenen zijn gisteren uit Griekenland vertrokken. Aan prins George van Griekenland is, op zijn verzoek, een jaar verlof verleend als „directeur van de onderzeesche verdedigings middelen". Spanje. Uit Amerika worden voortdurend weinig gunstige berichten ontvangen over Cuba en de pogingen van maarschalk Blanco, om de opstandelingen tot onderwerping te brengen- Ditmaal heet het weder, dat de adjudant van den gouverneur-generaal, Joaquin Ruiz, door de Cubanen is vermoord, toen hy met hen in onderhandeling wilde treden over de aanneming der verleende autonomie. Tegenover een drietal verschillende lezin gen over den moord op overste Ruiz staat één verhaal, volgens hetwelk hy nog in leven zou zyn. Hy moet wel ter dood veroordeeld zyn, maar de aanvoorder Aranguez zou hem in de gelegenheid hebben gesteld om te vluchten. De vrienden van den vermiste hebben een delegatie uitgezonden om een onderzoek in te stellen. Deze zou van den Amerikaanschen consul generaal te Havanna een brief hebben medegekregen, houdende het verzoek aan de aanvoerders der opstandelingen om den overste in vrybeid to stellen. De delegatie is nog niet t rug, maar, naar men zegt, heeft generaal Lee een brief van een der leden ontvangen, meldende, dat overste Ruiz gefusilleerd is op den dag van zyn aankomst in het kamp der rebellen. In hoeverre deze berichten waarheid bevat ten, zal nog moeten blyken. Zuid-Afrika. Volgens de „Times" loopt in de Zuid- Afrikaanscbe Republiek het gerucht, dat de heeren Schalk Burger en generaal Joubert binnenkort tot overeenstemming zullen komen, wie van hen zich in den stryd om het presidentschap zal terugtrekken. Op de moest verschillende wyzen wordt in de Transvaal propaganda gemaakt voor de presidentsverkiezing. In gedichten worden de candidaten aanbevolen. „De Volksstem" van 27 November bevat er een van 22 couplotten, ter aanbeveling van Oom Paul, alle met het refrein „Burgers, wordt wakker Of de vyand ploegt je akker." Ziehier een staaltje van de gloeiende strophen: Wy zal eenparig voor hem stemmen. Te honden tot hoofd van onze land, Wie durf in ons werk nu stremmen Ons weft geleid door een hoger hand. Burgers, enz. Nu man en broeder, ik zal maar sluit, Ik heb u zoowat verhaal, Maar Kruger biyft hoofdman van deze schuit Te landen op de Vaal. Burgers, enz. „De Volksstem" deelt in haar nummer van Woensdag 11. mede, dat de Nederland- scbe Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaatschappy voornemens is zekere tarieven, vooral die voor steenkool en het materiaal, dat voor de mynon bestemd is, te verlagen. Cuba, By do gevechten der laatste tien dagen verloren de opstandelingen 303 dooden en 17 gevangenen; 400 opstandelingen onderwierpen zich. De Spanjaarden verloren 36 man aan dooden en 227 aan gewonden. Generaal Blanco droeg aan Galvez de zorg op, een regeering to vormen. De hervormingen zullen op 1 Januari in werking treden. Cliina» Te Shanghai moet bericht zyn ontvangen, dat de Engelschen Talienwan, 40 myien van Port-Arthur, hebben bezet. De Duitsche admiraal, die Kaotschau bezet houdt, wil geen enkelen journalist ontvangen. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Aangenomen werden de wetsontwerpen lo. tot verbooging van het maximum-bedrag der in Ned.Indië uit te geven koperen pas munt; 2o. tot wyziging van do Ind. tarieven van in-, uit- en doorvoer (afschaffing van ge. dwongen koffiecultuur in Minahassa en in- lyviDg van Menado by 't Tolgebied). By laatstgenoemd w.-o. ontwikkelde de heer Baslcrt eenige bezwaren, welke door den Minister werden weerlegd, die er daarby op wees, dat 't voornemen is Gorontalo by het tolgebied in te ïyven. By do beraadslaging over hot w.-o. tot af schaffing van het uitvoerrecht van suiker in Ned.-Indiè, acht de heer Van Karnebeek schor sing meer in het belang van de Indische finan ciën dan het in uitzicht gestelde equivalent uitvoerrecht op de Oostkust van Sumatra en op Lombok. De Ministerdeze beweringen weerleggende, wyst er op, dat de suikercultuur hoe langer hoe meer achteruitgaat. Schorsing raadt by ten sterkste af, want telkens opnieuw kan daartoe moeten worden overgegaan. Finan- ciëel is 't solider politiek het recht geheel op te heffen, dan te schorsen zonder equi valent. Zonder dat er een protectionistisch karakter aan is toe te kennen zal afschaffing van hot uitvoerrecht van suiker en verlaging der spoorwegtarieven reeds zeer ten goede komen aan de Indische bevolking. De heer Van Karnebeek handhaaft zyn bezwaren, betreurt het, dat hy geen amen dement tot voortzetting der schorsiDg kan voorstellen, om dit in de plaats van afschaf fing te stellen. Zonder stemming wordt het w.-o. aangenomen. Voorts werden aangenomen eenige kleine wetsontwerpen. By de Wet op de Middelen dringt de hoer Van Basten Batenburg in 't belang der indus trie aan op afschaffing van den accyns op binnenlandsche vruchtenwynen. Yan den Minis ter had by een meer stellige verzekering den ken te ontvangen, vandaar, dat hy vraagt of nog dit zittingjaar een w.-o. tot afschaf fing kan worden tegemost gezien. Do Minister zegt, dat de bezwaren by de Regeering tegen afschaffing van den accyns op appelwynen thans zyn opgeheven. Hy is tegen belasting op buitenlandsche huiden en vet. Niemand zou daarven profiteeron, maar invoerrecht op buitenlandsche huiden zou stoornis brengen op de schoenen-industrie, en van dat op vet zou de margarine-fabricatie nadeel ïyden. En wanneer gelet wordt op de kolossale hoeveelheid melk, welke voor die fabricatie noodig is, springt het groote agrari sche belang in 't oog. Omtrent heffing van invoerrecht op gesmolten ▼et, moet de Minister zich overweging en vryheid voorbehouden. De Middelenwet wordt aangenomen. Voorts wordt goedgekeurd o. a. de begrooting der Alg. LandsdrukkeryWyziging van de artt. 100 en 102 der Kieswet; het w.-o. tot heffing door Hellevoetsluis en zes andere gemeenten van bet maximum accyns op gedistilleerd. De heer Staalman bestrydt hierby een bewering van den heer Fokkerdat Den Helder deze accynshsffing niet noodig zou hebben. Ten slotte worden goedgekeurd o. a. de naturalisatie van D. Hompes e. a. en H. A. A. Cloppenburg e. a.; het verdrag tot vast stelling van regelen van internationaal privaat recht, zoomede de credistwet voor het depar tement van marine voor 1898. Da Kamer is hierop tot nadere'byeenroeping gescheiden. De Yoorziter deelde aan het slot der zitting mede, dat van den heer Hintzenafgevaardigde voor Rotterdam, een scbry ven was ingekomen, waarby by verklaart ontslag te nemen als Kamerlid wegens de aanneming zyner benoe ming tot wethouder te Rotterdam. Leiden, 23 December. Boter. Aanvoer 2800 kilogr. lste qualit. por 1/4 vat f 50.a f56.2do qualit. per 1/4 vat f44.— a f49.— lote qualit. per kilogr. f 1.25 1.40; 2de qualit. per kilogr. 1.10 a fl.20. Lange Zwarte Turf 180,000. f3.76 a ƒ4.per duizend. Delft, 23 December. Granen werden heden tot onveranderde prijzen verkocht. Witte Tarwe f7.60 a f8.40. Boodo f7.4ü a ƒ7.75. Rogge f4.90 a f 5.25. Zomergerat f 4.a f4.40. Che7alier- ƒ4.90 a f 5.60. Daver ƒ2.60 a ƒ3.50. Groeno Erwten 5.90 a f6 25. Blauwe Erwten a Bruiaebooneu 7.25 a f8.25. Paardenboonon f5.30 a f5.80. Duivenboonen ƒ6.25 a f6.40. Koolzaad f 10.75 a 11 40. Zomer-Koolzaad faf.Kanarie- zaad ƒ5.50 a f7.Hennepzaad 6.a f7.25, alles per HL. Schiedam, 22 December. Noteering van de Make laars. Moatwqn f7.Jenever ƒ11.t idem. Amst. proef f 12.50, por Ned. vat en zonder faet, zonder de belasting. Spoeling-commiösie per ketel f 1.60. Notoering van don Branderebond. Moutwqn f 5'/g a *l4 per heet. ck, zonder fast en zonder belasting. Beursbericht. Amsterdam23 December. De markt was heden zeer stil, met weinig handel. Central shares flauw geopend 11%, sluiten vast 12. Union 25% —50. Topeka 13% —29% Indische Baük vast, 86% Koloniale Bank 45, prefer. 64% Soemalata 215. Koninklyke Petr.-Maatschap. 622. Moeara Enim 106. Palembang 102% Nederlandsche 40% Java 121% Beltsbares 59% Gulfswaardea 20% Obli gatie 78%~! Prolongatie 3% Deli flauw 71% Tclegrniumen, BAYONNE, 22 December. Generaal Weyler heeft in een vraaggesprek verklaard dat hy geen hoop heeft in het succes der autonomie, want de opstand zal voortduren en binnen enkele maanden zal Spanje Cuba verlaten. De Cortes moeten niet ontbonden worden, -meende de generaal, opdat zy de Cubaansche autonomie kunnen verwerpen. DORTMUND, 23 December. Er heeft een mynongeluk plaats gehad in de schacht „K i- 8erstuhl", waarby, naar de „Dortmunder Zei- tung" tot dusver vernam, 16 personen gedood en 7 zwaar gewond werden. LONDEN, 22 December. Het stoomschip „Appomattox" is gisteravond met gebroken schroefas door het stoomschip „Yirginan" te Queenstown binnengesleept. Het ongeval over kwam de „Appomattox" 13 dezer ongeveer 600 myi ten westen van Cork en den volgen den dag kwam de „Virginian" opdagen, die haar op sleeptouw nam. Gedurende de zeven dagen van het sleepen, had men te kampen met hooge zee en zyn de trossen zesmaal gebroken. By een dezer gelegenheden sioeg een reddingsboot met vyf man om, die met moeite den dood ontkwamen. PRETORIA, 23 December. De Portugeesche gezanghebber te Lorenzo Marquoz kondigden de reglementen af betrc-ffendo het gebruik van inlandsche werkkrachten uit Mozambique in de Tran8vaalsche goudmynen en tot vaststel ling der verplichtingen van de werfagenten en van de plichten der Portugeesche ambte naren aan den "Witwatersrand voor de be scherming der belangen en rechten dezer inboorlingen. Waarschyniyk zal de organisatie weldra in werking treden, daar de Nederl. Zuid-Afrik. Spoorwegmaatschappy beloofd heeft het per- 8onentarief voor het vervoer der inlanders van Februari af te verlagen. De douane ontvangsten gedurende de maand November bedroegen x07,000 P-st, die der eerste elf maanden van dit jaar 1,108,000 P.st. tegen 1,300,000 in deDzelfden tyd van het vorige jaar; by deze opgaven moet men rekt- ning houden met de afschaffing van de rechten op talryke levensmiddelen. KOLONIËN. BATAVIA, 24 November. In de „Sum. Ct." van 18 Nov. leest men: Ingeval het loopond gerucht waarheid bevat en de alwetende „men" niet slechts een klok heeft hooren luiden zonder te weten waarde klepel hangt, zou het onzen yverlgen officier van justitie waarscbyniyk gelukt zyn eenig licht te verkrygen Omtrent het bestaan der in een ondoordringbaar duister gehulde opium kongsi, waarvan hot bestaan tot dusverre door menigeen vermoed werd, doch welke steeds onbekend is gebleven. Het gerucht wil nameiyk dat het openbaar ministerie thans druk bezig is ketrangan te zoekea. De veelgezegde „men" grondt zyn vermoe den op de omBtandigheid, dat in do laatste dagen het gebouw van den raad van justitie alhier druk bezocht wordt door Cbineezen. Betreft het de geheimzinnige opiumkongsi, dan zullen er zeker niet weinig Chineezen in betrokken *yn. Door den gouverneor-generaal van Nod.-Indiö giin de volgende beschikkingen genomen. CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: Bij den post- en telegraafdienst: tot inspecteur 2de klasse de adjunct-inspecteur A. J. Bakker; tot adjunct-iospecteur, de commies 2de klasse P. Ch. S. Scipio JJlume. Benoemd: Tot predikant bii de protestantsche gemeente te Semarang, de predikant by do protes tantsche gemeente te Pekafongan J. H. C. Israël; te Salatiga (Semarang), de predikant bij de protes tantsche gemeente te Soerakarta, L Brunner; te Soerakarta, de predikant by de protestantsche ge meente te Salatiga J. C. Y. Bossingh de Vries. By het Binnoul. Bestuur op de bez. buiten. Jv a en Madoera. Verplaatst: Van de res. Lampongsche Districten naar hot Gouvernement Sumalra's- Westkust de controleur lste klasse H. F. Andreas; van het Gouvernement Sumatra's-Westkust naar do residentie Lampongsche Districten de controleur lste klasse C. F. R, Ockerse. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verlengd: Met een maand het verleend verlof naar Sindang- laja en Garoet wegens ziekte aan den lsten luit. der art. by de divisie-veld- en bergart. (lste vold- battery) te Batavia, J. B. Doijer. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge plaatst: Van do ,Atjeh" op het wachtschip ,Bromo" en vergunning verleend om wegens lang durig verblijf in deze gewesten te repatriëereD, de offi. van goz. lste kl. Dr. D. P. Van Nouhuijs; van het fregat .Koningin Emma" op het fregat „Atjoh" de offi. van gez. lste kl. P. W. R. Petri. Gemengd Nieuws. Heden werd de behandeling der zaak van den kindermoord, op 26 October alhier gepleegd, voor de Haagsche rechtbank hervat. Slechts twee getuigen werden gehoord. In de eerste plaats de politiebeambte, belast met do nadere opneming der woning, spsciaal wat betreft den toegang naar den zolder en de mogelykheid om daarheen een kind, op kussens gelegen, te brengen. De toegang wordt gegeven door een ladder, 2.10 meter lang, die zeer steil in het vertrek is opgesteld. Da beambte vond het on mogeiyk deze met een kind op kussens gelegen, te beklimmen. Hy had handen en voeten noodig om er te komen. Beklaagde De B. verklaart dat by het kind uit het bed van de moeder heeft genomen en aan vrouw Kr. de grootmoeder, heeft over gegeven. Daarna is hy de ladder opgeklommen en heeft op de zoldering hot kind van vrouw Kr., die hem gevolgd was, overgenomen. Vrouw Kr. bevestigt dit. Op de vraag van den voorzitter wat vorder is geschied, vertelt bekl. dat by daarna het kind tusschen de kussens heeft gilegd, nadat de grootmoeder, voordat het dool was, heeft gedoopt. Vrouw Kr. kan zich dit niet juist meer herinneren. Zij meende dat zy het kind dadeiyk had gedoopt, terwyi De B. vol houdt, dat dit ttf/en geschied was; vrouw Kr. had toen een der kussens even opgelicht. Op de vraag aan vrouw Kr. of zfi dadeiyk het plan had gehad het kind te laten ver moorden, antwoordde zy ontkennend. De B. had beloofd geld voor kleeren te goven en had beloofd op den middag, na den nacht toen het kind geboren was, daarvoor te zorgen, 's Avonds was hy echter teruggekeerd en toen was het plan opgemaakt. Vrouw Kr. beweert dat zy niet had afge sproken met De B. hoe het kind af te maken, doch De B. beweert het tegendeel; hy had gezegd „ik zal het smoren tusschen kussens". Van den strik wist vrouw Kr. niets af, die had zy pas gezien, toen het kind in de kar- bies gestopt werd. Toen was ze nog zoo naar geworden en had gezegd: „dat kan ik niet aanzien." De officier van justitie was niet geschokt in zfine overtuiging en persisteerde by zyn requisitoir: 10 jaar voor De B., 5 jaar voor vrouw Kr. Beklaagde De was ook heden zeer on verschillig, vrouw Kr. vroeg een genadige straf mot het oog op hare kinderen, waarop de president antwoordde, dat zy dan wel wat meer genade met haar kleinkind mocht gehad hebben.-Uitspraak over 8 dagèn. De rechtbank te s-G ravenhage veroordeelde hedenden bleekersknecht te dier stede, die zich gelden toeëigende, welke hy voor zijn patroon had ontvangen, tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf; den kermisreiziger uit Amsterdam, die zich in een winkel te Delft schuldig maakte aan diefstal van een koperen gewicht, tot 1 maandden persoon, die in een winkel te Leiden poogde zich oen gulden te doen afgeven, welken hy te voren in betaling had gegeven, tot 6 maanden; eon gewezen oppasser, die zich schuldig maakte aan diefstal van zilveren lepel3 en vorken, eveneens tot 6 maandenhet dienst meisje te Delft, dat zich een door haar ge vonden broche toeeigende, niettegenstaande zo wist wie de eigenaresse was, die hot voorwerp vorloren had en die daarop bare rechten wilde doen gelden, tot f 6 boete; de twee brosders te Leiden, die ieder een bankbiljet van f 40 ontvreemdden ten nadeele ▼an hun vader, resp. tot 1 maand en 2 maanden. De koopman te 's-Gravenbage die terecht stond wegens het valscheiyk op naam van een anderen koopman scbryven en verzenden van eene briefkaart, inhoudende eene bestel ling van kookloe8tellen, werd v r y g e- sproken. Gevorderd werd heden door het Openb. Miu.: voor een 17-jarigen loopjongen, die mis bruik van sterken drank maakte en herhaal- delyk oneeriykheden pleegde, wegens ver duistering van eene hem ter bezorging toe vertrouwde enveloppe met f 15, vyf maanden gevangenisstraf; voor twee jonge mannen, die van verschillende woningen te 'g Graven- hage zinken afvo.rbuizen ontvreemdden, de tweede na reeds meermalen veroordeeld te zyn, resp. 8 maanden en 1 jaar. De gewone onvoorzichtigheid' het byvullen van een petroleumlamp terwyi ze brandt, veroorzaakte gisteravond te Amster dam een zwaren uitslaanden brand in eene tappery aan den Beukenweg, een afgelegen straat aan de zuidzyde der stad. Het beneden huis en de eerste verdieping zyn uitgebrand. Da overige verdiepingen van het perceel waren onbewoond; de geleden schade wordt door assurantie gedekt. Tegen Van Hattem de Graaf, be klaagd van brandstichting op het tentoon stellingsterrein te Arnhem, is door het O. M. by de rechtbank, aldaar acht jaar gevangenis straf geöischt. De verdediger, mr. Van Gelein Vitringa, voerde aan, dat alle bewys ontbreekt, dat de brand is gesticht, en zelfs de aanwyzingen bekl. niet als dader doen kennen. Hy conclu de rde tot vryspraak. Zyn verzoek om invrij heidstelling van bekl. werd geweigerd. Uitspraak 28 December. Te Groningen heeft een tam boer zich een vinger afgekapt met het doel uit een dienst ontslagen te worden en eene onvermogende weduwe met 6 kinderen te kunnen huwen. Hij zit in arrest om voor den krygsraad terecht te staan. Gister voormiddag heeft alweder een ongeluk in de Leeuwarder Strokarton fabriek plaats gehad. Een arbeider geraakte met den hals bskneld tusschen het boven deksel van do lift, waarmede het karton naar boveu en beneden wordt gebracht, en den kant van den papierzolder. Men vermoedt dat hy een hersenschudding heeft bekomen. Hy is in bedenkeiyken toestand naar het St.- Bonefaciu8-hospitaal overgebracht. De villa „Olanda" teScheveningon van mevr. de wed. Van Hoboken, is gekocht door den heer F. W. Randebrock te Rotterdam, naar men zegt voor de som van f 150,000 Vad.) Het stoomschip „Admiral" vertrok 17 Dec. van Zanzibar naar Vlissingen en Hamburg; de „Bundesrath" arriveerde 22 Dec. van Hamburg en Antwerpen te Dar es-Salaam. CORRESPONDENTIE. Ingezondenstuk ken of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam met aan de Redactie bekend maken worden ongeplaatst ter zyde gelegd. AD VERTEXTIËX. Getrouwd: ABRAHAM W. F. KRET bn MARIE PERRIN. Leiden, 22 December 1897. 9952 5 Voor de bewijzen van belangstelling, ont vangen by de geboorte onzer Dochter, be. tuigen wy onzen dank. J. DE LANGE. M. C. DE LANGE Gxmberg. Leiden, 23 December 1897. (Witte Singel 39). 9983 7 Ondergcteekcnde verzoekt liare Cliën- teele beleefd bestellingen voor KERSTBROOD zoo spoedig mogelijk te willen opgeven, ten einde voor eene geregelde af levering te knnnen zorgdragen. 9969 11 Hoogachtend, VOORHANDEN: Gemeste Kalkoenen (Hanen en Hen nen), Ganzen en Kippen, alsmede alle soorten van Wild en Gevogelte. 9987 e 13 Cents per kilo. Ook ontvangenmooie Kropsla, fijne Sla, Mandarijnen, beste Sinaasappelen, groote Kastanjes en nieuwe Dadels. 9979 8 Aanbevelend, C. VAN DEK EEEUW, Varkenmarkt 15. Da 2.8700 Hectaren B((l,LES(Li,\D, in den Zwetterpolder aan de Haarlemmervaart, naby het Station Piet G(jzentrug, onder Noord- wykerbout, Woensdag 22 December j.l., door Notaris J. F. MEINERS, te Leiden, geveild, zyn in bod gebracht als volgt: Perceel 1, groot 75.80 aren, op f 3100.— Later verhoogd met B 100.- Perceel 2, groot 44.35 aren, op B 1500. - Later verhoogd met B 50.- Perceel 3, groot 45.27 aren, op B 1700.-* Later verhoogd met B 50.- Perceel 4, groot 45.28 aren, op B 2000. - Later verbo jgd met B 50.— Perceel 5, groot 76.30 areo, op V 2500. - Later verhoogd met 100.- Afslag Woensdag 29 December a. 8., des voorraiddags 11 uren, in het Logement „Het bruine Paard", van den Heer L. H. VAN RAVESTEYN, te Saasenbeim. Nadere inlichtingen z()n te verkrygen en verhoogingen kunnen worden gedaan, ten kantore van voornoemden Notaris, Noordeinde 22, te Leiden. 9966 25

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3