N°. 11606 "Vrijdag 34 December. A«. 1897 feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. A.dvertentiën LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURAJfT: Voor Lelden per 3 maandenl.io. TVanco per post1.40. Afzonderlyke Nommers0.05. PRIJS DEB ADVERTENTIE»; Van 1-6 regela f 1.05. Iedere regel meèr f 0.17 J, Grooter» tetters naar plaatsruimte. - Voor bet incaaseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. worden van af heden aangenomen ad 25 cents per advertentie voor bet Leidsch Dag bladdat op Oudejaarsavond verschijnt. Buiien Leiden wonenden kunnen postwissel zenden en de advertentie op het strookje ■chryven. Nieuwjaarswenschen, na Woensdag aan geboden, worden berekend ad öO (Jents. voor het blad van morgenavond, dat gedu rende do beide Kerstdagen wordt gelezen, gelieve men vroegtyaig in te zencieD. Zaterdag verschjjDt het Leidsch Dagbladniet. Oflïciëele Keuuisgovingeu. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brorgen bij deze ter kennis van belsnghebboiden, dat, te ,beguau:n met 1 Januari 1898, ia die gemeente op <lo wekelijksche vtemarkt bet penningenstel- 6 1 zal worden ingevoerd. Van genotmd tijdstip af zal geen vee ter markt Worden toegelatCD, zonder dat voor elk stak aan een aèr ing&Dgen een pcnniDg is afgegeven. Deze pe ilingen zullen togo betaling van het, volgens de "^prordening van den 14den October 1897, ver cbuldigd marktgeld verkrijgbaar vrorden gesteld ten kantoro van dei G meente-Ontvanger, ingang in do Stad- htiispoort, eiken werkdag van des voormiddage 9 tot 4es namiddags 2 aren, en mode op den markt dag aan de verschillende marktkan toren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA3, Burgeiueeetor. IS Nov. 1897. E. KI8T, Seorotarii. Leiden, 23 December. Wanneer dr. Bleekrode in „Nijvc-rheïa" komt spreken, dan kan bij verzekerd zyn een groot gehoor te vindon. Gisteravond evenwel was de opkomst zoo van leden als van geïn- troduceerden buitengewoon groot en had zyn onderwerp „telegrapheeren zonder geleidings draad naar Marconi" zelfs verscheidene dames bewogen naar de Nutszaal op te gaan. De uren, daar doorgebracht, zal wel niemand zich beklagen, want met zjjn gewoon talent, om voor een zeer heterogeen gezelschap do geheimen der natuur en de nieuwste ont dekkingen van de wetenschap te verklaren, hield dr. Bleekrode ons bezig, terwyi alle proeven, zonder onderscheid, slaagden en het gesproken woord kwamen verduidelijken. Na al hetgeen over dit onderwerp reeds in de dagbladpers geschreven was, moest de spreker zich bepalen met de inleiding zoo vluchtig mogelijk te behandelen en deed hy de vergadering de eer aan bij haar te ver- onderstallen een zekere mate van kennis der electriciteit, zonder welke hy genoodzaakt zou zijn van voren af aan te beginnen, wat te tijdroovend zou worden. Zeer interessant waren de proeven met de stemvorken en de spiralen, om daarmede de overeenkomst der geluids- en electriciteits- golven te doen waarnemen, op welke golving het geheele systeem van Marconi berust. De vernuftig uitgedachte toestellen (door sprekers amanuensis vervaardigd), hetzij in de zaal, hetzij daar buiten in een ander vertrek opge steld, zonden de electrischo golven naar het ontvangend instrument en werden daarop ontvangen zooals het tikken van het morse- tosstel aangaf. Nog sterker: het toestel werd in een houten kist gesloten en door de zaal godragen, het bereikt effect was het zelfde; de mogelijkheid om zonder dradon to telegrapheeren was proefondervindelijk aan getoond. De voor- en nadoelen werden door spreker uitvoerig aangewezenals een nadeel is stellig aan te merken, dat bij de toepassing van het stelsel het geheim der telegraphie niet meer zou te handhaven zijn, daar alle instrumenten biDnen een bepaalden omtrek onder den invloed zouden bomen van het toestel, dat de golvingen uitzendt, en dus zouden meespreken. Het voordeel van Marconi's uitvinding (of liever toepassing van verscheidene gecom bineerde invention) zou kunnen zijn, dat het toestel in staat is langs de telegraaflijn be richten over te seineD, opaf hankeiyk van de werking van het gewone telegraafsysteem. Voor een eenigszins volledig overzicht van het gehoorde en waargenomene zou de ruimte ▼an een dagblad als het onze stellig onvol doende zijn. We besluiten daarom met den wensch van den voorzitter van „Nijverheid", dat we spoedig weer 't geluk mogen hebben dr. Bleekrode in ons midden te hebben. We iyn dan by voorbaat verzekerd van een nut tigen, leerrijk doorgebrachten avond. De heer A. J. Schretlen, Hooigracht alhier, zal met 1 Januari a. s. gedurende een halve eeuw als chirurgyn zyn verbonden aan het zieken- en begrafenisfonds „Boerhaave". Gisternamiddag te ruim twee uren had te Enschedee de uitvaart plaats van prof. dr. W. H. Kosters, in leven hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de Leidsche universiteit. De lykkist werd bygezet in de groeve der familie Kosters op de algemeene begraaf plaats aan den Gronauschenweg. Uit allo deelen van het land waren vrienden of bekenden, waaronder boogleeraren, studen ten en predikanten, overgekomen om den ge- achten geleerde de laatste eer te bewüzen. De lijkkist was bedolven onder kransen en bloemen. Aan de geopende groeve sprak eerst prof. Mac Gillavry als rector-magnificus in opdracht van den Senaat der Leidsche universiteit, waarvan Kosters volgens spreker een sieraad was. Te midden zyner collega's was hy een vriend van allen, van wien kracht uitging, trots al zyn eenvoud. Kortom, Kosters was een man van Europeesche bekendheid. Het is niet zonder angst dat thans de vraag wordt gesteld wie hem zou kunnen vervangen. Prof. Van Manen, voorzitter van de faculteit der Godgeleerdheid, wees er op, dat do diep betreurde doode zoo kort een sieraad der Leidsche hoogeschool mocht zyn. Hy schetste den overledene als een hooggeacht ambtge noot, wiens plotseling verscheiden diepen indruk had gemaakt. Ook teekende hij hem als predikant, eenvoudig en toch zoo bezielend. Hy was een waardig opvolger van den grooten Kuenen en kon kracht en vertroosting geven aan hen, die zulks behoefden. Prof. Oort herdacht Kosters als vriend en gelearde en sprak een woord van troost tot de diepbedroefde familie. Een der leerlingen getuigde van de kracht, die van het bezielend woord van den voor- beeldigen lceraar uitging. De heer Van den Berch van Eysinga, president van het Collegium Theol., herdacht het eerelid van het gezelschap, sprak mede van den gezelligen omgang van den eenvoudigen hoogleeraar en van zyn opwekkend woord in de vergaderingen. Ds. Moltzer, van Deventer, wydde woorden van achting, liefde en hulde aan den trouwen vriend, maar ook aan den edelen man, die zich predikant in den volsten zin de3 woords had betoond, die zoo eenvoudig en nederig, maar ook zoo innig vroom was. Een predi kant, die woekerde met zijn tyd en daardoor altyd nog eenige oogenblikken wist te vinden voor bezoeken aan rijken, armen, kranken en ouden van dagen, wiens bezoek steeds een zonnestraal bracht, waar alles donker scheen. Dr. J. M. Vorstman, van Zutfen, huldigde in eenige schoone dichtregelen den overledene als vriend. Dr. Van Dam, Hervormd predikant te En schedee, sprak als burger van Enschedee, de geboorteplaats van den overledene, die hy liefhad en waar hy een gelukkige jeugd doorbracht. Spreker getuigde, dat in Kosters een van Enschedee's beste en edelste zonen was heengegaan. De oudste zoon van den overledene dankte, diep geroerd, namens de familie voor al de vriendschap en liefde, die zyn vader had mogen ondervinden. Daarna verlieten alle aanwezigen den doodenakkor, geheel onder den indruk der plechtigheid en in het bewustzyn een man ten grave te hebben zien dalen, braaf en edel, een man, die nog zooveel had kunnen doen voor de wetenschap, die hij liefhad. H. M. Koningin Wilhelmina en haar tante PriDses Elisabeth van Waldeck—Pyr- mont woonden gisteravond in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra- venhage het eerste gedeelte van het derde Concert-Diligentia by, waar de heeren Job. Messchaert (zang) en Willy Burmester (viool), als solisten optraden. Do by zondore commissie voor de Wereld tentoonstelling te Partfs in 1900 voor Neder land en Koloniën voor de XlIIde Groep (garens, geweven stoffen, kleedingstukken) heeft in een circulaire de textiel-industrie tot deel neming opgewekt. Zy is van oordeel, dat Nederland niet mag achterblyven by zyn mededingers en waardig dient voor den dag te komen. De Nederlandsche industrie, die zich krach tig heeft ontwikkeld, zal een goed figuur kunnen maken naast die van andere landen, en met name zal de textiel-industrie een eerste plaats kunnen innemen. De commissie wijst er vooral op, dat het belangryk subsidie, dat op iDitiatief der Tweede Kamer voor een waardige vertegenwoordiging van Nederland beschikbaar is gesteld, voomatneiyk ten bate der Nederlandsche inzenders zal worden be steed. De leden der commissie zyn overtuigd, dat de fabrikanten met haar zullen willen mede werken om den roem van ons land op het gebied der testiol-industrie en van de verdere tot de groep bèhoorendo Industrieën fco vestigen en te handhaven. Desverlangd zal de aangifte slechts als voorloopige, niet als definitieve inschryving worden beschouwd. Slechts producten, loor hen zelf in Neder land gemaakt, komen voor inzonding ia aan- merking. De byzondere commissie voor Groep XD3 is saamgesteld uit de heerenJ. Th. M. Smits van Oyen, Eindhoven, voorzitter; Jules De Beer, Tilburg; Harry T^r Kuilt*, Enschedee; W. A. baron Leembruggen, Leid :n, secretaris; R. A. De Munchy, Hengcloo De heer C. Van Swielen, hoofd eener openbare tusschenschool ta 's-Gravoniiaga, is op noodlottige wyze om het leven g-ikomeu. Zyn lyk ia nl., geiyk men weet, uit eer» der grachten opgehaald. Gisteren had op Eik-en- Duinen zyn begrafenis ozvïcr grooto belang stelling plaats. Tot de spr- kers behoorde ook dr. Lo Rütte, die er op wees, dat de overledene reeds sedert jaren lydende was ten gevolge van een overspannen zenuwstelsel, voort komende uit zyn rusteloozen arbeid. Reeds eenige jaren gelegen wei-i hij ten gevolge van dit zenuwiydon door een tydelyke blind heid getroffen, en do geneesheer uitte het vermoeden, dat het ongeval, dat den heer Van Swieten overkomen was, van een zelfden abnormalan toestand het gevolg is geweest. De adelborst der lsto klasse by de Koninkl. Nederi. marine res.-rve J. H. Boerma, dienende aan boord van Hr, Ms. pantserschip „Kortenaer", en do buitengewone adelborsten by die reserve T. W. Smit en P. Scheltes, dienende aan boord van Hr. Ms. instructie- schip „Gier", worden, de beide eerstgenoem- den met 1 Januari a. s., laatstgenoemde met 6 Jan. d. a. v., wegens het eindigen van hun oefeningstijd, vau hunne plaatsing aan boord van die bodems ontheven. De adelborst der 1ste klasse by genoemde reserve W. Krol wordt 4 Jan. a. s. geplaatst aan boord van gemeld instructieschip. Sts.-Ct By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken zyn benoemd tot leden van de plaatselyke commissie van toezicht op de Rykstuinbouwwinterschool te Tiel: J. G. H. R. Bönnhof, burgemeester van Tiel, mr. P. H. A. Tydeman, voorzitter der Geldorsch- Overysolsche Maatschappy van Landbouw, te Tiel; mr. J. H. Post, lid van de Provinciale Staten van Gelderland, te Eek en Wiel; C. C. Van Lidth de Joude, wethouder en land bouwer, te Tiel; H. W. J. C. Van der Syp, voorzitter van de afdoeling Maas en Waal van de Geldersch-Overyselsche Maatschappy van Landbouw, te Wamel. Naar men verneemt, is volgens hier te lande ontvangen draadbericht de luit.-kolonel der inf. O.-I. leger H. C. P. De Bruyn, die in het laatst van September van verlof naar Indiö is teruggekeerd, bevorderd tot kolonel. De 1ste luit. G. P. Janssen, van het 3de reg. inf. te Bergen-op-Zoom, heeft ver zocht niet in aanmerking te komen voor een detacheering by het Oost-Indische leger. De 2de luit. H. C. J. M. Berkeljon, van hot 5de reg. inf. te Amersfoort, komt in aan merking voor een detacheering by het O.-I. leger. Naar het „Vad." verneemt, is by het gemeentebestuur van Den Haag een schryven ingekomen van den minister van binnenland sche zaken, houdende meciedeeling, dat Z.E. bezwaar maakt de verordening op de opcenten op het personeel aan H. M. de Koningin- Regentes voor te dragen. Het stoomschip „Amsterdam" is 22 Dec van Rotterdam te Nieuw-York aangekomen; de „Prinses Marie" arriveerde 22 Dec. van Batavia te IJmuiden; de „Werkendam" arri veerde 22 Dec. van Nieuw-York te IJmuiden; de „Spaarndam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 22 Dec. Wight. Haarlemmermeer: Tot gemeente veldwachter van Haarlemmermeer is benoemd W. Begeer, thans agent van politie te Leidon; tot chef-veldwachter is benoemd G. Slootweg, te Hoofddorp. Voorhout: Vrydag 24 dezer, des na middags te één uur, zal te Voorhout, in het raadhuis der gemeente gelegenheid worden gegeven tot koitelooze vaccinatie. Valkenburg: Gedurende de geheele maand Januari 189S zal er aan de gemeente-secretarie voor jongelieden, geboren in 1879, gelegen heid zyn, om zich te doen inschryven voor de nationale militie. Meer bepaald zal daarvoor zitting worden geboudon op Vrydag, 14 Januari, des voormiddags te elf uren. Woubrugge: Voor de inschryving voor de nationale militie zal te Woubrugge meer bepaaldeiyk zitting worden gehouden op Woensdag 5 Januari 1898. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten: Benoemd tot burgemeester: van Rozendaal (Gelderland), mr. R. J. C. baron Van Pallandt; van Oudewater, R. W. Haentjes Dekker, secretaris dier gemeente; van Noordschar- woude, C. Kroon Mzsecretaris dier gemeente; van Baarland, A. Bruggeman, secretaris dier ge meente; van Mijdrecht, J. G. De Voogt; van Dalf sen, F. H. baron Mulert, lecreUris dier gomeente; van Schinnen, R. 8. Diederen; van St.-Annaland, A. J. Bierens; van Nieuw-Vossemeer, J. A. Martel- mans, van Doorwertb, Ph. F. A. J. baron Van Brakell Doorwertb; van Olst, jhr. G. Van Suchtelen van de flaare; van Lemsterland, H. Luiking; van St.-Manrten, W. Schermerhorn, en van Leeuwaiden, mr. J. baron Van Harinxma tlioe Slooten. Ben-jeini tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te 's-Gïavcnhcge R J. G. Bakhoven, thans in gelyk-j betrokking te Grouw. Pensioen verleend aan J. M. Van der Ley, wed. J. Janszen, meesterknecht bij den ijzeren bouw bij 'sRijks werf te Amsterdam, 275;M. C. Jilder- da, wed. J. Hoekman, kommies-verificateur 1ste categorie bij 's Rijks belastingen, ƒ192; A. C. M. Van Dappere7i, wed. J. L. Pisuisse, magazijn meester bij 's Rijks werf te Amsterdam, 600, T. G. iï. W., W. en J. Th. F. Corler, kindoreu uit bet huwelijk van wijlen mr. W. Gorter, laatstelijk pre sident der arr. rechtbank te Dordrecht; 600; H. L., L. I/, en J. J. Waller, kinderen uit bet huwelijk van wijlen L. Waller, laatstelijk kommies 3de klasse bij 'sRijks belastingen, met D. Lede- boer, hertrouwd met D. J Van der Linde, ƒ153, met intrekking van het aan hun moeder toege kend pensioen van ƒ245S. P. Spillo, wed, dr. W. K. J. Schoor, lecraar aan de Ryks boogere bur gerschool te Meppel, ƒ720; J. Do Haan, kommies lste kiasse bij sRijks belastingen, f495; G. W. Van Beerde, kommies lste kl. bij 'sRijks belastingen, ƒ630; M. J. J. Jansen, kommies lste klasse bij 'sRijks belastingen, J 510. Aan den tijdelijk gepensionneerden adelborst der lste klasse W. P. De Eerens opnieuw toege kend een pensioen van ƒ400 'sjaars, voor den tijd van twee jaren, te rekenen van 1 October 1897. A u d i n t i e. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 25 December 1897 en op Zaterdag 1 Januari 1898 niet plaats hebben. TWEEBE KA91EB. By Hoofdstuk X (Koloniën) der Staats begroting voor 1898 bespreekt de heer Kuypcr eenige staaltjes, geschreven door een ondsr- officier, over de ergerlyke brooddronkenheid, ten gevolge van overmatig gebruik van sterken drank by een compagnie soldaten voor gekomen. Hy vraagt den minister of het voorgevallene uitzondering is. Voorts vraagt hy vermindering van alcoholverstrekking aan den soldaat, en verder by wyze van proef by één bataljon of compagnie de verstrekking van alcohol of verkrygbaar-stelling in de cantino geheel te verbieden, om zoodoende voor jongelieden de gelegenheid te openen in Indiö by een jeneverlooze compagnie in dienst te treden. Het leger zou er door verbeteren. De heer De Klerk vraagt voor werken voor koloniën opneming van voorwaarden omtrent minimum-loon qd maximum-arbeidstyd in de bestekken. De heer Van Kol dringt op nader onderzoek aan, alvorens tot bezetting van Nieuw-Guinea wordt overgegaan. De Minister van Koloniën heeft naar de door den heer Kuyper genoemde staaltjes onderzoek gedaan. Z. i. zyn de feiten eenigszins sterk gekleurd. Uit verschillende feiten, vooral uit de vermindering van het sterftecyfer, leidt de minister af, dat het gebruik van sterken drank afneemt De aandacht van don Gouv Generaal is op het jenevergebruik gevestigd. Vooral is hem verzocht het verstrekken van den oorlam tegen te gaan. Sedert eenigen tyd zyn in de cantines ook andere dranken dan jenever te verkrygen. Het oprichten van jeneverlooze compagnies zal de Minister over wegen, ten einde te trachten geheelonthouders byeen te brengen in eeD zelfde compagnie of bataljon. Opneming van voorwaarden omtrent loon en arbeidstyd zal vaak bezw^ariyk zyn. Hy moest een concessie aanvraag voor exploitatie vaD Nieuw-Guinea afwyzen. Het algemeen debat is daarna gesloten. Hot amendement van den heer Van Karne- beek en 21 andere leden tot het uittrekken van f 75,000 voor de ontvangst van Inland- sche Vor&ten en andere personen uit Indiö by gelegenheid van de inhuldiging van H. M. de Koningin, kon volgens den heer Vecgens beschouwd worden als een uitnoodiging aan die personen door de Kamer. Hy achtte het niet goed een dergelijken post by amendement voor te stellen. Dit is een zaak, die van de Regeering moet uitgaan. De Minister verklaart het amendement over te nemen en neemt or de volle verantwoor- deiykheid van over. De heer Van der Zwaag protesteert en is verontwaardigd over den treurigen moed, die de voorstellers heeft bezield. Deze nieuwe post ad f15,000 wordt goedge keurd met 67 tegen 10 stemmen, n.l. de heeren Bahlmann, Staalman, De Klerk, Nol- ting, Ketelaar, Van der Zwaag, Htldt, Van Kerkwyk, Smidt en Schepel. De begrooting van Suriname en Curasao werd goadgekeurd, waarna hoofdstuk koloniën werd aangenomen met 60 stemmen tegen één, die vau den heer Van der Zwaag. Verzoek om pensioen of plaatsing in een RijJcsbetr diking. De commissie uit do Tweede Kamer, in wier handen gesteld zyn de inlichtingen van don minister van oorlog op het adres van den gepasporteerden brigadier der koninklyke marechaussee M. Hoogland, te Schagen, hou dende verzoek om toekenning van pensioen of plaatsing in een Ryks'oetrekking, heoft daaromtrent verslag uitgebracht. Op grond van naar hare meening voorko mende tegenstrydige opgaven in het advies en een verklaring van den geneeskundigen inspecteur der landmacht, in verband ook met het strafregister van den gewezen brigadier, waaruit haars iuziens niet biykt van een ongeregeld levensgedrag en waarin van een beweerd misbruik maken van sterken drank geen sprake is stelt de commissie voor den Minister uit te noodigon aan de Kamer nadera schriftelyke ophelderingen te willen verstrek ken en daarby tevens zyn oordeel over deze zaak aan de Kamer te willen doen kennen. Nieuwjaarswenschen. Ter bevordering van een geregelde be stelling der by de aanstaande jaarawisseling ter post komende stukken, wordt wederom de gelegenheid opengesteld om brieven, kaartjes en gedrukto nieuwjaarswenscheD, welke men op 1 Januari a. s. aan de geadresseorden wenscht te zien uitgereikt, reeds van 23 December af ter post to bezorgen. Om dio stukken van de overige te onder scheiden, behooren over de geheele lengte van het adres twee zich kruisende strepen ge trokken te zijn. Zy moeten uiteriyk 31 December, te twaalf uren 's middags, tei plaatse van bestemming zyn aangebracht. Het publiek wordt, zoowol in zyn eigen belang als in dat van den dienst, byzonder aanbevolen, van deze gelegenheid tot vroegere bezorging by de jaarswisseliog gebruik te maken. (Sts.-Ct.) Invoer van vee in België. De „Moniteur beige" bevat een bericht^ waarby wordt ingetrokken het in de „Ned. Sts.-Ct." van 19 en 20 dezer, No. 291, mede gedeelde bericht in dien „Moniteur" van den 17den daar te voren, betreffende den invoer van paarden, rundveo en schapen in België op 24 en 31 dezer maand. Slechts de invoer van rundvee en schapen zal op genoemdo dagen in plaats van de daaropvolgende dagen geoorloofd zyn, en wel uitsluitend langs de kantoren van Zelzaete (station), Meenon (station), Momignies (station) en Welkenracdt (station). (.etucesferaad vau Warmond. Tegenwoordig de Voorzitter eu al de leden. In behandeling komt een voorstel van Gedepu teerde Staten tot hot verhoogen der jaarweddon van don burgemeester eu den secretaris, en zulks met het oog op de vanwege het Rijk krachtens art. 10 dor wet van 21 Mei 1897 (Staatsblad No. 156) verleende bijdrage. Wordt besloten aan genoemde Staten medo te deelen, dat de Raad der Gemoerrte zich met boven gemeld voorstel volkomen kan vereenigen. Op voorstel van den Voorzitter wordt vervolgens besloten aan Gedeputeerde Staten in overweging te geven, alsnu ook do jaarwodde van de wet houders eu het presentiegeld dor leden van den Raad, die heide op een bedrag zijn bepaald buiten eenige verhouding met de werkzaamheden, aan die betrekking verbonden, tot een booger bedrag vast te stellon. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken wordt de vergadering, na de gewone rondvraag, door den Voorzitter gesloten. Gemeenteraad Tan Woubroggc. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig allo leden, behalve de beer L. J. Zwetsloot, die door ziekte verhinderd is. Op het adres van Mej. L. A. Mooy, onderwij zeres aan een O. L, school alhier, houdende ver zoek tot nadero en betere regeling vorhooging?) barer jaarwedde, werd overeenkomstig het advies van B. en Ws. zonder discussie of stemming af wijzend beschikt Hierna kwam opnieuw in behandeling het voor- stel-v. d. Voorn, om aan den brugwachter Zwetsloot een gratificatie van 10 le verleenen, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen staakten. Thans werd hot aangenomen met vijf stemmen tegen één, die van den heer v. d. Boon. Voorts hechtte de Raad zijn goedkeuring aan

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1