Woensdag-avond In het Handelsblad lezen we onder het hoofd 2aak Googerbuis het volgende: De gehouden „landelijke meeting" is geëin fligd met het aannemen van een motie, waarin not klem er op word „aangedrongen", niet meer als vroegor „geéischt" dat de broeders Hoogerhuis ten spoedigste in vrijheid zullen worden gestold. Met dien aandrang zal ieder instemmen, die jvertuigd is, dat de broeders onschuldig zijn veroordeeld. De sprekers en degenen, welko hen toe- nichten, hebben die overtuiging. Maar waarop e deze gegrond? lo. Op de bewering, dat by do behandeling ier strafzaak „zoo wol het wettig, dan toch liet hot overtuigend bowijs der schuld is ge- evord." De wet eischt voor een veroordeelend von- ïis zoowel het wettig als het overtuigend be wijs. Dat wil zeggen, dat de rechters over- uigd moeten zijn van de schuld. Haddon zij, »p grond van al wat by de behandeling is gebleken die overtuiging niet verkregen, zy «ouden niet hebben veroordeeld. H09 kan oen dan bewereD, dat hst „overtuigend" bewijs liet i3 geloverd? 2o. Op do bewering, „dat na de veroordeeling >en aantal feiten aan het licht zijn gekomon, gewichtig genoeg om de overtuiging te ves tigen, dat de veroordeelden niet de schuldigen konden zijn." Tegenover deze bewering staan de verkla ringen van twee ministers van justitie. De tegenwoordige minister heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat uit een nader ingesteld, vrnstig en nauwkeurig onderzoek niet alleen gebleken, dat geeo enkele grond tot ver volging van andero personen aanwezig was, maar ook „de bewijzen van do schuld der gebroeders Hoogerhuis aan hot feit, waarvoor tij zijn veroordeeld, zeer belangrijk zijn ver sterkt." Zou men nu inderdaad meenen, dat een Minister, die op grond van een onderzoek dez9 verklaring heeft afgelegd, minder geloofwaar dig is dan de personen, die, enkel op door niets gestaafde vermoedens, volhouden, dat hier „een gerechtelijke dwaling in hot Bpel moet zijn"? KOLONIËN. BATAVIA, 28 October—2 November. De controleur 1ste kl.sse in de buiten bezittingen H. J. N. Simons heeft eervol vntslag uit zijn betrekking gevraagd. De 1ste luit. der inf. W. E. Asbeek Brusse gaat wegens ziekte met een jaar verlof Haar Europa. Overgeplaatst van Pekalongan naar Pana- poekan, de tijdelijke boormeester L. E. A. K. Harmsen. By het wapen der cavalerie is voorge dragen tot lsten luitenant, de 2de luit. by dat wapen H. C. De Waal; by dat der artil lerie is voorgedragen tot lsten luit., de 2de luit. by dat wapen W. Blits. Herbenoemd tot hulponderwyzores en geplaatst aan de school te Gorontalo, mej. A. W. Vol!. Gesteld ter beschikking van den gouver neur-generaal om te worden benoemd tot pdjunct-ingenieur by de staatsspoorwegen, J. Wouters en F. Vos. Aan dea 2den luit. der inf. C. M. Boyerinck is een certificaat uitgereikt voor overplaatsing paar een koel klimaat. ATJËH. Biykens een yan den civielen en militairen gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden ontvangen telegram zyn 25 Oct. twee com pagnieën van het 12de bataljon infanterie van Kotta-Radja en een compagnie van het 7de bataljon infanterie van Gleiëng naar Selimoen gedirigeerd tot dekking der werkzaamheden tot het oprichten aan de Selimoen-rivier, tus- ▼erdragen. Ik heb den moed nieh, de ellende van myn moeder en zuster te zien. Gy hebt medelyden met my betoond en ware uw rykdom aan uwen goeden wil gelijk geweest, dan hadt ge my terstond geholpen. Daarvoor dank ik u wel en thans roep ik u een hartelijk vaarwel too. Hot schijnt, dat alleen de geluk kigen in dit leven hulp kunnen verkrijgen. Doch genoeg. Groetend, Uw dw. Dnr. L. Barker". Dit schryven deed den ridder ontstelleD. De gedachte kwam terstond by hem op, dat bot jongo men3ch een noodlottig besluit ge nomen en uitgevoerd had. De Roquincourt ging naar den huisbaas en vertelde dezen wat er geschied was. Deze deelde mede, dat by Leopold Diet had zien vertrekken. Indien h|j niet op zijn kamer was, misschien moest men hem dan wel op het zolderkamertje zoeken. De Roquincourt liop haastig naar bovoü. Do deur van het kamertje was geslo ten, maar toch mocht hy er in slagen haar te openen. De ridder trad bianen en vond, tot zyn ontzetting, den jongen Duitscher voorover liggeo, met het hoofd op óén zyner handen geleund en een pot met brandende kolen by zyn voeten geplaatst. Een bedwel mende damp kwam den ridder te gemoet, waarom hy de deur zoo ver mogeiyk open wierp. De Roquincourt hief den jongeling op en bracht hem in het portaal. Gelukkig was het leven nog niet gewekende ademhaling was nog merkbaar. De huisbaas was intusschen ook toegesneld en door do gezameniyke pogin gen van dezen en van den ridder, maar vooral door de werking van do frissche lucht, werd de ademhaling langzamerhand ruimer en zag Leopold zyn redders met een zwevenden blik schen Kanaio en Selimoen, van een tydeiyk kampement voor anderhalf bataljon iafanterie, een peloton cavalerie en een secti9 artillerie met hulpdiensten. 0Jav.-Crt De toestand op Atjeh moet volgens par ticuliere berichten allesbehalve opwekkend ztyn. Panglima Polim moet zyn onderbevelhebbers den verstandigen raad gegeven hebben om onze patrouilles zooveel mogeiykte harceleeren, maar zich nimrnor in gevecht te begeven met een grootere troepenafdeeling. Het is om en by Tjot Mantjang dan ook van heuvel tot heuvel krygertje spelen met den vyand, ver- zeld van bet traditioneele thuisbrengen. Dit mat af en brengt een gedrukten geest onder d9 officieren; iemand, die kortelings te Kotta-Radja geplaatst is, zag op den eersten Zaterdag-avond, dien by in de sociëteit door bracht, dit vereenigingspunt der gezelligheid heel slecht bezocht en vernam, dat dit in den laat9ten tyd altyd zoo was. Aan die gedrukte stemming zal het ook wel te wyten zyn ge weest, dat niemand er aan gedacht heeft den kolonel Yan Heutsz vóór z'ijn vertrek te logeeren te vragoD, zoodat deze met z'ijn familie zyn intrek moest nemen in het hotel; ook, dat op zyn afscheidsfeest van de hoogere autoriteiten niemand aanwezig waren dan de chef van don geneeskundigen dienst en de majoor Christan; en dat zoo weinigenslschts gelegenheid vonden om den door allen zoo hoog gewaardeerden wapenbroeder uitgeleide te doende commandant der scheepsmacht alleen was zoo beleefd den kolonel van Kotta-Radja af te halen, om hem met zyn eigen sloep naar de boot der Paketvaartmaatschappy te brengon. (J.-B.) Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn do volgende beschikkingen genomeu: CfVdKL DEPARTEMENT. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 's lands dienst do opzichter dor 2de klasse bij den zoutaanmaak te Soemenep (Madoera) O. T. Tawaris. Bij de afdeeling Hoogere Burgerschool van het Gymnasium Willem lil te Batavia. Ontheven: Eervol van de waarneming der betrekking van leeraar in de Engelsche taal en haar letterkunde G. Nolst Tronité. Benoemd: tot leeraar in de Engelsche taal en haar letterkunde S. F. Kleinbentink, daartoe gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal. Bepaald: dat de benoeming door den resident van Bezoeki van C. W. Schaap, 1ste klerk op het bureau van genoemden resident, tot zoutvorkoop- tevens doorvoerpakhuismoester to Panaroekan, wordt geacht door de regeering te zijn gedaan. Benoemd: tot predikant, bij de Evangelische gemeente te Batavia, de predikant bij de piotes- tantsche gemeente te Semarang A. S. Carpentier Alting; tot houtvester bij het boschwezen op Java en Madoera de adspirant-houtvestor K. Chs. Jaski. T y d e 1 ij k gesteld: ter beschikking van den voorzitter van den Landraad te Brebes (Tegal) ten einde mot griffierswerkzaamheden bij die rechtbank te wordon belast, Mr. J. H. W. B. Visser, thans ter beschikking van den president van den Landraad te Kotta-Radja (Atjcn en Onderhoorig heden). Bij bet Departement van Financiën. Benoemd: Tot. hoofdcommies, de ambtenaar op nonactiviteit N. J. Roelfsema, laatst controleur tweede klasse bij het binnenland9ch-besluur op de bezittingen buiten Java en Madoera, thans werk zaam gesteld bij dat departoment; tot eersten commies, de tweede commiezen B. Ten Bruggen Cate en J. li. van Duiken; tot tweeden commies, de derde commies J. P. W. Meijer. Ontslagen: Eervol uit 's landsdienst.de gewezen hulponderwijzeres bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen mevrouw J. C. 11. Van Leeuwen, geboren De Boer. Bij hot kadaster in Nederlandsch-Indië. Benoemd: Tot ingenieur 2de klasse, de ambte naar op non-activiteit D. A. Berkhout, laatst die betrekking bekleed hebbende; met bepaling, dat hij oervol wordt ontheven van de leiding der kadastrale opname van do zoogenaamde lcnsoewiangveldcn in de onderafdee- lingen Pangkadjone, Maro3 en Segeri, afdeeling Noorderdistricten, gouvernement Celebes en On derhoorigheden. Tijdelijk belast: Met de leiding van de ka dastrale opname der zoogenaamde kasoewiangvel- den in do onderafdoelingen Pangkadjene, Maros en Segeri afdeeling Noorderdistricten, de adjunct- landmeter "-'do klasse L. L. P, L. Van der Tas, tijdelijk toegovocgd aan den hoofdinspecteur voor do suiker- en rijstcultuur, het landelijk stelsel eu wat daarmede in verband staat. Bepaald: Dat de 1ste commies bij de cxploi- aan. Toen zyn oog op den ridder viel, schoen hy al hot gebeurde zich weder te herinneren. Met hefcig gebaar sprong hy overeind, slaakte een schtillen kr^et en wrong zich de handen. „Waarom hebt ge my laten leven nop hy op wanhopigen toon. ,Om u to toonen, dat ik u niet vergeet", antwoordde De Roquincourt, hem eon rol gouden Fredoiiks in de handen drukkend. Leonard werd als het ware geélectriseerd by het zien van het geld. „Van waar komt dat goud?" riep by. „Er zyn twaalfhonderd thaler," ze» de ridder, juist de som, die ge noodig hebt. Do wyze, waarop ik ze kreeg, doet minder ter zake", voegde hy er by, zich wellicht thans schamende om te zeggen, dat hy ze aan dej speeltafel gewonnen had. De biydschap van Barker ging alle grenzen te buiten en laat zich niet beschryven. Na den ridder zyn onuitsprekeiyken dank betuigd te hebben, vertrok hij reeds den volgenden morgen naar Neuwied, waar hy de schuld- eischers zyner moeder betaalde, een net, eenvoudig huisje huurde, en zyn vroegere handelszaak weer begon, waarmede hy in het onderhoud van zichzelven, zyn moeder en zuster na dien tyd flink kon voorzien. Toen De Roquincourt later naar Frankryk kon terugkeeren, kreeg hy een gering doel van zyn vroeger zoo aanzioniyk vermogen terug. Het was echter genoeg voor zyn wei nige behoeften en het grootste deel er van bosteedde hy nog voor het ondersteunen van hulpbehoevenden. Gewconlyk zei hy: „Waar de wil goed is, kan men steeds helpen. Al heeft men slechts een snuifje in zyn bezit, dan kan m6n nog iemand uit don grooten nood redden." tatie der Ilaatespoorwegón op L. C. Van Beusechem by de westerlijnen geplaatst blijft. Door den directeur der B. O. W. Ontslagen: Op vorzoek eervol uit zyn be trekking de tijdelijk onderopzichter der 2do klasse bij den aanleg van Staatsspoorwegen W. Bok. Door den directeur van Financiën. Benoemd: Tot tijdelgk opziener bij dein en uitvoerrechten en accjjnzen J. Dersjant en geplaatst te Batavia. Bij de commissie voor de vaststellingen der ver- pondiDgswaarde van onroerende goederen. Ontslagen: Wegens vertrek, eervol als lid, onder dankbetuiging voor do loffelijke wijze, waarop hy zich van zijn taak heeft gekreten J. A. W. Van BergeD, laatst ingenieur derfste klasse, chef van den lcadastralcn dienst. Benoomd: Tot lid W. Van der Rest, ingenieur Isto klasse bij het kadaster, laatstelijk belast met do function van secretaris dier commissie, mot bepaliug dat hy tevens tijdelijk belast blijft met de waarneming van de function van secretaris der voormeldo commissie. DEPARTEMEN'I VAN OORLOG. T ij d e 1 ij k belast: Met de waarneming der betrekking van burgerambtenaar, steendrukker bij het litliogra- phisth établissement van den topographischen dienst, de ambtenaar op non-activiteit J. Duran, laatstelijk kleuren-, tevens krijtdrukkor bij voor meldo imicliting. Ingetrokken: Zijn plaatsing bij aankomst bij den gew. en plaat9. gen. dienst iu do Z.-O. afd. van Borneo te Bandjermasin do off. van gez. 2de kl. uit Nederland verwacht wordende, als zfinde be stemd voor den dienst h. 1.1. L. J. Crooy. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's lands dienst, do burgerlyke schrijver 2de klasse bij liet wapen der artillerie C. H. Degener. Bevorderd. Tot lsten luitenant bij het wapen der cavalerie, de 2de luitenant H. C. Do Waal. Overgeplaatst: Bij de troepenmacht in Atjeh t.n.i. de kapt. der inf. bij het 1ste depot bataljon te Mr.-Cornelis, J. L. C. Anten; bij den gew. en plaats, gen.-dienst ter Sam.- Westkust te Padang, de off. v. gez. '-'de kl. van Atjeh en onderh., G. J. Wijchgel bij dien van Banka te Pungknl Pinang, do off. v. gez. 2de kl. te Mngelang, B. H. Bottger bij dien van Atjeh on onderh de off. v. gez. 2de kl. to Pangkal Pinang, L. F. C. Alers. Geplaatst: Bij den gew. en plaats, gen.-dienst in de 2de milit. afd. op Java te Magelang, de off. v. gez. 2de kl. uit Nederland aangekomen, als zijnde bestemd voor den dienst h.t.l., L. J. Crooy. MARINE DEPARTEMENT. Verleend: We gens ziekte een jaar verlof naar Europa aan don baas-kotelsclieepmaker bjj het marine-établissement te Soerabaia J. Van den Berg. Bij het Marine-établissement te Soerabaia. Ingetrokken: Met ingang van 15 November 1897, de detacheeriug van den officier-machinist der 1ste klasse bij de Koninklijke Nederlandsche Mnrino C. Munnik. Vergund: Om wegens langdurig verblijf te repatrieeren aan den luit. ter zee der 1ste klasse W. A. Mouton van Hr. Ms. wachtschip „Gedeh." Bij de Gouvernoments-Marine. Benoemd: tot 2den stuurman, de ambtenaar op nonacliviteit G. E. Smits laatstelijk die be trekking bekleed hebbende en geplaatst aan boord van de .Sperwer." Overgeplaatst: Van het stoomschip .Fla mingo"' op de .Albatros" do 2do machine3t J. L. Portier en van de .Albatros" op de .Flamingo" de 2do jnachinst W. Polderman. Gedetacheerd: Met ingang van 16 Novem ber 1897, de oriicier-machinist der -de klasse bij de Koninklijke Nederlandsche Marine K. A. Van Boven. fln de 8ted. Wcrkiisr, zyn opgenootea: DATUM. DAGEN. Volw. j.era. Kleute ren. Totaal. 21 Kor. Zondig 86 26 112 22 lüastndsg. 113 25 138 23 Dinsdag 127 31 158 21 "Woensdag. 123 31 159 25 Donderdag 123 31 154 2". Vrijdag 131 35 166 27 a Zaterdag. 129 29 1 "j8 Gr e in e n ci Nieuws. Door den storm van gisteren is de duin voet t9 Scheveningen van de Keizers straat tot ran het Waterververschingskanaal gemiddeld V/7 meter afgenomen. Aan de zikken met zand, vóór de gedenknaald opge stapeld, en aan het hekweik daaromheen is veel Verwoesting aangericht. Een drukkersfirma te Amsterdam biedt aan voor vyf en veertig cents: 100 visitekaarten bedrukt en met enveloppen, plus een stoombootbiljet Amst-rdamAalsmeer! Door een onbekende oorzaak ontstond by Gebr. Niebeek, in htt Zwartebroek, onder do gemeente Barneveld, een begin van brand, met h6t gevolg, dat huis, schuur en een daarbjj slaande loois een piooi der vlammen werien, alsmede 2 pinken, ongeveer 50 kippen, een vet kalf, 3 rammen en nagenoeg de geheele inbo3del; 6 koeien konden met groote moiite gered worden. Te Luik is 's avonds omstreeks elf uren de vicaris Dhomen van St.-Gervais op weg naar huis door een bende dronken jongelieden aangovallen. De vicaris stiet een van do woestelingen terug, maar deze wierp zich op den geestelyke en gaf hem zulk een vuistslag in het gezicht, dat de bril van den vicaris verbryzeld werd en de glasscherven hem de oogleden doorsneden. De verwonde kon aanvankelyk van pyn en by het sterke bloeden niets meer zien. De lafaards namen toen de vlucht. De oogen van den geestelyko bleken later gelukkig ongedeerd te zyn gebleven. De sedert eenige weken te Buch arest heerschende typhus-epiiemie is nog steeds aan het toenemen. Het aantal gevallen van typhus bedraagt ongeveer 750. De oor zaak van de epidemie wyt men aan het driokwater. Maandagmiddag te één uur brak er, vermoedeiyk door het overvliegen van een vonk op een rietmat, brand uit, op de steen fabriek De Overwaard van den heer A. Myn- lieff te IJselstoin. By den hevigen storm stond het ergste te wachten. Doch, hoewel er vry wat schade aangericht is, blaven, vooral door de activiteit en hulpvaardigheid van het fabrieksvolk, de gebouwen en de loodsen, waarin zich 10- a 12,000 dubbele mudden turf, benovens eene groote hoeveelheid cokes be vonden, gespaard. Het maken van het nieuwe Zuiderstation te Antwerpen is gegund voor 4,462,000 franken. Volgens een beric^T èfi Nieuw- York aan de „Daily Telegraph" he9ft de Duitsche keizer het stalep schoenerjacht „Zampa" van den heer Palmers van de Nieuw-York Yacht-club, doop den Londenschen agent van het Amerikaausche huis Tarns Sc Lemoin gekocht. Het jacht werd denvorigen zomer door een Duitsch admiraal herhaaldoiyk bezichtigd en wordt thans voor de reis naar Europa in gereedheid gebracht. Te Herford (Pruisen) zullen van af 1 December directe biljetten afgegeven worden naar Londen, zoowel via Vlissingen als via Harwich Te Libau bemerkte een gendarme licht in een kerk. Met eon helper opende by de kerkdeur en sloot die weder onmiddellyk. De binnentredende gendarme zag toen iets heel zonderlings. Aan het altaar, waarvan de zilveren luchters en versieringen verdwenen waren, zat iemand die don kerkewyn uit den altaarbeker dronk. In een oogenblik was do man verdwenen en zyn lantaren uit. Toen men hem eindelijk uit zyn schuilhoek dreef, weerde by met een mes van zich af. Eerst toen een gendarme hem met een schot uit zyn revolver had verwond, kon men zich van hem meester maken. Hy bleek een deserteur te zyn van het garnizoensbataljon aldaar. By het neerlaten van eenonder- zsesche boot „Gustave Zodó" te Toulon stortte h9t windas in elkaar; vier arsenaalwerkers werden zwaar verwond. Te Madrid woonde een dame Eusebia Guemez, 60 jaar oad, dia een neef van wylen haren man, zekeren Francisco Brunet, 32 jaar oud on zinneloos zynde, by zich aan huis had genomen, en ook zorgde voor de vrouw en de vyf kiuderen van den ^ongolukkige. Deze leed aan vervolgingswaanzin. Voor eenige dagen kwam hy 's avonds thuis, sloot haastig de deur en riep: „Varéla (een bekend misdadiger) vervolgt my, ik zal hem dooden." Hy haalde een pistool en schoot naar de voordeur. Mevrouw Guemez had de kogels gelukkig verwijderd. Na tweemaöl geschot n te hebben, liep hy naar buiten, om de per sonen zyner verbeelding te vervolgen. Op de trap ontmoette hy Vincente Gaemez, 28 jaar oud. Deze overreedde hem om mee naar boven te gaan en toonde hem ter afhiding eenige platen. Daar echter zyn opgewondenheid voort duurde, ging mevr. Guemez naar een vriend Arroyo, die invloed had op den krankzinnige. De heer Arroyo was niet thuis, maar zyn kinderen, Elisa en Pedro, verloofde van Vin cente, vergezelden mevr. Guemez naar hare woning. Eindeiyk liet Brunet zich overtuigen, dat hy niet vervolgd werd en begon van wat anders te spreken. Maar opeens stond hy op, wierp met één slag de lamp omver, dio uitging, sloot de deur der kamer met den sleutel en een groot mes uit den zak halend huilde hy: „Ha, nu zult gy my niet ontsnap pen, nu b9b ik u allen te gelykl" De eerste persoon, die hy in de duisternis ontmoette, was zyne weldoenster, mevrouw Guemez, wie hy twee messteken toebracht. Op de kreten van het slachtoffer kwamen de buren toegeloopen, die vruchteloos poog den de deur in te trappen. Einöeiyk deed de krankzinnige zelf open en sprong van de trappen, nog steeds zyn bebloed mes in de hand. Een agent wierp hem ten gronde en bond hem, geholpen door de buren. Toen men de kamer binnentrad, kreeg men een vreeseiyk schouwspel te zien. Al de meubelen waren omgeworpen en met bloed bevlekt. Twee lyken lagen op den grond, die van Pedro en van Vincente. Mevrouw Guemez lag stervende op een canapé. Toen zy eerst getroffen was, zonk zy be wusteloos neer, maar weldra bygekomen, klampte zy zich moedig aan den razende vast, om hem te beletten andere slachtoffers te maken. Zy slaagde er in zyn mes te breken, maar het was te laat. Hy had Pedro 14 messteken toegebracht. Elisa was ontsnapt, door in de alkoof onder het bed te kruipen. De toestand van mevrouw Guemez is Z3er erg. De krankzianigo is in een gesticht op gesloten. Tosn men er hem heen bracht, poogde hy zich onder de wielen van een omnibus te werpen. Het gebeurde wekt te Madrid groote op schudding. In den schouwburg te Namen is Zondagmorgen een lichtkroon van meer dan 3000 kilo's naar beneden gevallen, doch aan zyn kabel blyven hangen, vlak boven de fauteuils. Er was natuurlyk niemand in de zaal, want 't ongeval gebeurde om acht uren. De kristallen versiering van den luchter is geheel vernield. Vrydag zou een locomotief uit de machine-werkplaats van Mechelen naar Namen vervoerd worden. Zes kilometer van Namen, tussch9nde stations St.-Denis-Bovesse en Rhisnes, bleek er een gebrek aan de machine te zyn en do machinist en stoker stegen af om het te onderzoeken. Terwyi dit gebeurde, zatte de locomotief, eer de beide beambten er weder op konden springen, zich plotseling in beweging en reed onbestuurd snel op Namen toe, waar by met een goe derentrein in botsing kwam. De beide machines reden in elkaar en werden met de beide eerste wagens van den goederentrein verbryzeld. De machinist en een remmer van den goederen trein werden doodelyk gewond onder de over- biyfselen te voorschyn gehaald. Te Beriyn is in een werkplaats ▼an de Bank voor den handel in levensmid delen een buitengewoon groote ketel gespron gen; een muur en een deel van 't dak zyn ingestort, waarbfl twee personen zyn gedood en twee gekwetst. Onlangs is te Louisville, in Ken tucky, f 125,000 voor een muggebeat betaald geworden. Zekere heer Amberg, voor dat bedrag verzekerd voor ODgelukken, invaliditeit, enz., stierf ten gevolge van den beet van een muskiet. De verzekeringmaatschappy weigorde eerst te betalen, bewerende, dat een muggebeet g9en ongeluk was in den gewonen zin des woords. Mevr. Amberg bracht de zaak voor den rechter; in twee instanties werd haar eisch niet ontvankiyk verklaard, maar voor het hoogste Gerechtshof werd die toegewezen. In het Michigan-moer is een lucht schipper per „Young" verdronkon. Hy wild9 met een parachute uit zijn ballon dalen, doch eer by met zyne voorbereidingen gereed was, sprong de ballon plotseling uit elkaar, en de ongelukkige viel van de hoogte in de zee. De dadeiyk ingestelde pogingen tot redding kwamen te laat; tot nog toe is het ïyk niet ontdekt. Niouw-Yorksche bladen vertellen de volgende geschiedenis: Mevrouw Mac Kinley, de vrouw van den president van de Vereenigde StateD, bezit eene mooie angora-kat, die een paar weken geleden vier kleintjes ter wereld heeft gebracht. Nu moastisn de diertjes gedoopt worden. Mevr. Mac Kinley heeft aan 't mooiste den naam van Charles Decker gegeven, den naam van den journalist, di9 de sensatiewekkende vlucht van de achoone Cubaaosche Evangelina Cisneros heeft voorbereid; een ander werd plechtig Evangelina Cisneros gedoopt. Wat de laatste twee betreft, men heeft ze Weyler en Lome genoemd (dat is de naam van den Spaanschen gezant te Washington) en deze tweewerden verdronken. Het scbynt, dat Mac Kinley zich zeer vroolyk heeft gemaakt over deze grap, cie de Spaansche bladen van slechten smaak nodmen. Laten we hopen, dat er geen diplomatieke verwikkelingen uit ontstaan l Het Hof van'tRhóne-departe- ment heeft twee brandstichters vtroorde3ld: een kruidenier, Jacquer, tot tien jic.r dwang arbeid, zyn bediende, een gowezen agent van politie Mariotti, te Marseille, ter dood. Deze had verleden jiar reeds terechtgestaan wegens moord op zyne vrouw, maar was door de gezworenen onschuldig verklaard. Mariotti had deu winkel van zyn patroon in brand ge stoken, opdat deze de varzokeringssom machtig zou kunnen worden. Hy betuigde voortdu rend zyne onschuld, en by do uitspraak keerde hy zich tot de gezworenen, roepende: „Myn blood kome over u en uwe kinderen 1" Te Aljember by BruBsol heeft een echtpaar getracht zijn vier kinderen te verbranden door met petroleum begoten stroo op hun badjes te leggen en aan te steken en dat ofschoon zy geen gebrek leden. Do buren 6choten toe en d9- ouders -zyn in hechtenis. Den commissaris van politie Berthelot te Pary3 zyn in den nacht van Vrydag op Zaterdag drie krankzinnigen ge bracht, op straat aangehouden: een Engelsche notaris, die uithangteekens afrukte, een per soon neerbokste en een lange rede hield over Napoleon en Boulanger; een onder-officier die met zyn sabel zwaaide, roepende, dat de eer des legers ia de zaak van Dreyfus moest gewroken worden, en een arme vrouw, dio zich had willen verdrinken, omdat zy zich verveelde. Ook ontving hy een brief van iemand, die de bescherming der wet inriep voor zyn nichtjp, „dat men ten onrechte in ds zaak van Dreyfus betrokken had", schreef hy. Volgens een telegram zyn de te Nantes thuis behoorende, met volle ladóeg van St.-Nazaire naar Cayenne vertrokken driema8tschooners „Amélia", Louis IX" en „Frédéric Susanne", alsook het Marseiller schip. „Camille", gestrand en men acht hen verloren* De lading van de drie schepen van Nantes was voor een groot deel voor het bestuur ▼an Cayenne bestemd. Te Londen is op het oogenblik do grootste circus van do wereld. De dieren en menschen, onder directie van Barnum enBailey* kwamen met een stoomboot uit Amerika, een stoomschip van 8000 ton, tydelyk in een ark© Noachs veranderd. Er zyn 250 personen bij het gezelschap en 600 dieren, waaronder 240 vracht- en 136 gedrosseerde paarden; dan olifanten, leeuwen, tygers, enz. De Show komt in het Olympia onder dak. Er zullen 16,000 plaatsen voor toeschouwers zyn. Na een ver- blyf van eenige maanden in Engeland, komt deze zonderlinge troep ook naar Europa. Burgerlijke Stand. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. A. Alders en D. J. Mulder. Getrouwd: J. Warmerdam on P. v. Leeuwen. H. Bergman en A. Uitendaal. J. Van Beelen en M. C. Van Lierop. A. Teeuw on W. Bartels. Bevallen: A. J. M. v. d. Aar geb. Balken ende D. A. De Liefde geb. Oldenburg D. P. Waasdorp geb. Van den Berg Z. J. P. Do Nijs geb. v. d. Vos Z. M. E. Van Möris geb. v. d. Berg D. P. Berkhout geb. v. d. Meer Z. J. Vis geb. Van Dnyn Z. HAZERSWOUDE. Overleden: S. v. Poelgeest D. 4 m. W. Batelaan D. 13 D. W. Blanken jd- 23 j. wordt thans hot I.cidsch Dagblad even- als het nummer, dat op Zaterdag avond ver schijnt door de loopers binnen de stad ea door de Agenten in de verschillende gemeenton (hals bezorgd aan iedereen, die daartoe zijn voriangen to kennen geeft, tegen betaling van 3 Cents per nummer. DE UITGEVER.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 6