advertentiën. Eet waren op het land geen schoorsteenen of boomen alleon, die de machtige zich ale slachtoffers uitkoos geheele buizen werden neergeworpen. Te Margate werd de concerthal van het marinepaleis verwoest en de baden doelden hetzelfde lot. In de Belgische zeebadplaatsen O3ttode, Blankenberghe en Heyst zijn huizen on villa's vernield. Te Broadstairs en to Queensborough werden de pieren weggeslagen. To Lowestoft is een stuk van 200 meter van de kade opgeslokt door de zee. Een groote loods verdween in diepte. Groote stukken stoen werden opgenomen en een paar meters ver weggeslingerd. Te Cleethorpes is een zeewering, die verleden jaar met groote on kosten door de inwoners was aaDgelegd, ge heel vernield en men vreest voor de veilig heid van de buizen er achter. Te Margate werden vensterruiten ingedrukt en op open plaatsen was het onmogelijk te blijven staan. In het King's Cross-station to Londen werden de zeilen van eenige waggons met groenten afgerukt en een deel van den inhoud werd in het rond verspreid. Grenoble heeft eveneens een vreeselftken storm doorstaao; sedert 2 maanden had bet er Ditt geregend, toen de barometer ineens ging dalen. De bergen zijn mot sneeuw bedekt, evenals Gap, waar dik sneeuw valt. Ongelukken op zee van grooten en kleinen omvang vullen zeker nog een kolom in de groote Engelsche bladen.| Het is onmogolijk ze allen te vermelden. Er is geen plaats met scheepvaart aan de Oost- en Noordoostkust van Groot-BrittanniÖ, bijna geen haven aan Frankrijks of Belgie's kust, waar niet een of meer schepen zijn ver gaan. En er zijn helaas ook heel wat opva renden omgekomen. Vele schepen bleven binnen of zochten een Ie wijkplaats. In den mond van de Modway lag een geheele vloot, die de Theems niet durfde op varen. In het Ier3che kanaal was het zóó onstuimig, dat twintig groote schepen onder Lundy-eiland schuil gingen. In hot Kanaal was het waterpeil acht voet boven de gewone hoogte opgedreven. De post verbinding met het vasteland ondervond groote bemoeilijking. De postboot uit Dover kwam Maandag zes uren te laat aan. De dienst tusschen Folkestone en Boulogne moest ge staakt worden. De kapitein van de Ville de Douvres" van Ostende verklaarde nooit in zijn leven zulk een overtocht te hebben gedaan. Men schrijft ons heden nog uit Noordwijk bet volgendeMaandag 29 dezer werd de bomschuit „Scheveningm No. 97", schipper Mich. De Ruyter, reederes wed. v. d. Toom, aangevaren door een Belgischen vischkotter, waardoor de netten werden afgehakt. Kort daarna werd dezelfde schuit aangevaren door een groot schip, waardoor een zwaar lok ontstond. Allen sprongon op het schip over, aitgezonderd een jongen van 16 jaren, Ai end Din Dolk, van SchoveningeD, welke van Maandag tot hedenmorgen heeft moeten pompen om de schuit (welke ten prooi der golven was overgegeven) boven water te koudon. Ongeveer 9 uur heden morgen is de schuit tusschen Noordwijk aan Zee en Zandvoort aan het strand gedreven. Bewoners van Noordwijk aan Zee waren spoedig ter plaatse. Willem van Rijn, Klaas van Meulen en H. Klinkenberg, hebben den jongen met eigen levensgevaar van de schuit afgehaald. Voor- loopig wordt hij verpleegd in het „Bad hotel" van den heer W. H. Konijnenburg waar h\j oen liefderijke behandeling ondervindt. De Jongen, hoewel vermoeid, is goed in orde en welbespraakt. Volgens nader ingekomen berichten zijn op ee gezien twee onderst boven drijvende bom schuiten en een logger. Katwijk aan Zee: Hedenmorgen te tien uren is aan het strand alhier bij de oude kerk aangekomen een visschersvaartuig No. 200 van dtn reeder A. De Mos te Schoveningeu, welk vaartuig in gezonken toestand verkeerde en door de bemanning was verlaten. Gisteren kwamen aan de Katwijksche bom men Nos. 8, 35, 40, 47; de eerste drie met aanzienlijk verlies aan de vleet. De laatste Katwijksche logger, die van den reeder A. Haasnoot, kwam gisteren eveneens binnen, s wel. TWEEDE KADER, Zitting van heden. Per Telegraaf.) Algemeene beraadslaging over de Staatsbe grooting voor 1898. De heer Van Dedem schetste de ongunstige werking der sedert 1873 gevolgde muntpo- litiek voor den landbouw en voor andere bedrijven, en betreurde dat invoering van het bimetallisms afstuit op Engelands onwil, be- toogende spreker het belang van herstel der waarde-verhouding tusschen goud en zilver. H(] bracht ook ons vrijzinnig handelsstelsel ter sprake en verklaarde zich voor een matige tariefsverhooging. Tegenover Troelstra achtte bij hooge arboidaloonen onmogelijk bij de lage prijzen der landbouwproducten en weer de hij eenige zijner stellingen omtrent den toestand der arbeiders. De heer Nolens beschouwde deze Regeering ils oen9 voor sociale wetgeving. Hij verstond daaronder, cn hij vertrouwde ook do katho lieken, dat de Regeering de sociale recht vaardigheid zou betrachten tegenover alle )len des lands, tegenover de verschillende tichtingenen gezindten en tegenover landbouw, industrie en handel. Uitvoerig schetste hjj de taak van den Staat In het maatschappelijk arbeidersvraagstuk op den grondslag van het katholiek partijprogramma. Hij aanvaardt Staat-tusschenkomst voor verbetering van maatschappelijke toestanden en verwacht vruchtbare samenwerking tusschen alle staat kundige partijen op dit gebied. Ingrijpen van den Staat in het arbeiders vraagstuk noodzakelijk en plichtmatig ach tende, verklaarde hjj zich in beginsel voor verbetering der volkshuisvesting en voor verzekering van werklieden tegen ongevallen als een dringenden eisch van sociale recht vaardigheid. H(j drong op spoedige wettelijke regeling der arbeidersverzekering aan, opdat het Ministerie toone een regeoring te zijn van sociale rechtvaardigheid. Do heer Loeff vroeg of uitzicht bestaat op spoedige regeling en invoering der administra tieve rechtspraak hier te lande. Burgerlijke Stand Tan Leiden. Van 24 Not. tot en met l December. BEVALLENM. Cossee geb. Braxboven Z. J. A. Schwenck geb. v. d. Ven D. J. Overdijk geb. Simons Z. C. J. Bender geb. Nederbragt D. A. Kriek geb. Plantfeber Z. G. Vermont geb. v. d. Plas G. M. Montanua geb. Hooge- veld D. S. Gordijn geb. Kleyn Z. E. Kam- mingn geb. Kok Z.' J. C. Sruteur geb. Piket Z. C. Latcrvoer geb. Blaosjaar D. J. M. Flanjer geb. Stephanua D. ii. Stoeken geb. De" Vrind Z. G. v. Gijn geb. Blaauwen Z. A. C. Stol geb. braakhuizen Z. W. Loman geb. Schake laar Z. J. De Itoode gob. Kiel Z. C. Heruer geb. v. d. hluis Z. G. Eradus geb-Dovilee D. J. Labordus geb. Gordijn Z. M. J. Koelandse geb. Slooa D. W. M. De Koning geb. v. d. Dop Z. 2d. P. De Swart geb. v. d; Nat D. P. Holsmanu geb. Folbuis Z. M. v. d. Krogt geb. Hensirig D. J. E. v. Grieken gob. Lagns Z. GEHUWD: W. Kikkert jm. met A. Broomans jd. H. Mulder jm. met N. E. Ober jd.. J. G. Keykeo jm. met J. Van Egmond jd. OVERLEDEN: J. De Tombe \V. 75 j. J. v. d. Lelie W. 76 j. C. Mattaar geb. Van Dieren W. 73 j. W. F. Ouwerkerk Z. 15 m. A Gijzeoij M, 65 j. M. Van Leeuwen geb. Kouwenberg V. 37 j. M. Bezernergeb. Bakker Z. levenl. M. Bezemer geb. Bakker V. 22 j. J. L. Eijl M. 58 ji C. M. Onderwater, geb. Pijnacker V. 31 j. - P. Plu D. 3 j. J. J. Vredeeeld Z. 8 ra. W. Koekebakker geb. De Munnik V. 45 j. VALKENBURG. Geboren: Daniel, Z. van P. Van Dijk en G., Van der Kwaak. Maria, D. van D. Binnendijk en T. Van der Burg. Johan nes Hendricus, Z. van J. H. "Wegman en M. Van- der Stok. ACAIIIiniENlElIWD. Leiden: Geslaagd ia voor bet doctoraal examen staatswetenschap Mr. C. J. F. Van der Schalk. licrhcljjhe Beriehton, Rjjnsburg: Ongesteldheid verhindert da. Van Aalst, van Nbordwykerhout, hedenavond te Rijnsburg op te treden. Do Minister van Justitie heeft detusscben- komst van heeren procureurs-generaal by de Gerechtshoven ingeroepen om de aandacht van notarissen er op te vestigen,, dat belang hebbenden bij de oprichting van naamlooze vennootschappen vertraging in de toezenctng van hst kooiukiyke besluit ter bewilliging kunnen voorkomen wanneer zpj, nevens het request ter bekoming van de koninklijke be williging, overleggen twee exemplaren van de ontwerp-akte van oprichting. Bij Koninklijk besluit is de generaal- majoor Van Pommeren, commandant der 1ste divisie infantrie, met ingang van 1 Januari 1898 benoemd tot inspecteur van het militair onderwijs. Dr. J. M. Baart de la Faille, genees heer-directeur aan het Utr. Medico-Mechanisch- Instituut te Utrecht, heeft voor de hem toe gezegde benoeming aan het Zanderinstituut Heerengracht te Amsterdam bedankt. BUITENLAND. FraukrijU. Do „Courrier du Soir" vermeldt een gerucht dat generaal De Boisdeffre, de chef van den generalen staf, tot diplomatiek vertegenwoor diger der Fransche Republiek zal worden benoemd. Dultschland. De troonrede, waarmode de keizer de zitting van den Rijksdag gisteren beeft geopend, wijst op de noodzakelijkheid eener versterking van de vloot met slagvaardige schepen voor inlandschen dienst en vermeerdering van die voor buiienlandschen dienst in vredestijd. De verbonden regeeringen achten het noodzakelijk, dat de sterkte van de marine en het tijds verloop, waarin die sterkte moet worden be reikt, bij de wet zal worden vastgesteld. De heivorming van het militair strafproces, hetwelk zooveel mogelijk zal aansluiten aan de burgerlijke strafprocedure, zal beant woorden aan de eischen, noodzakelijk om de tucht onwrikbaar te kunnen handhaven. Ook zullen worden ingediend wetsontwerpen betreffendo keuze van jurisdictie, het burger lijke proces, bet faillissement en de schade loosstelling van onschuldig veroordeelden. De fiuanciëele toestand wordt bevredigend genoemd. De keizer besloot zjjn rede aldus: Het ver moorden van Duitsche zendelingen, do aan vallen op onder mijn bescherming staande en my aan bet hart liggende zendeling-stations in Cblna noodzaakten het Oost-Aziatisch eska der te Kiaotschu troepen aan land te doen zetten, ten einde voüerige genoegdoening te erlangen en de zekerheid, dat dergelijke be treurenswaardige bandeliDgen niet moer zullen voorkomen. De politieke botrekkingen met het buiten land z(jn zeer vriendschappelijk. De schitte rends en hartelijke ontvangst te Peterhof en te Buda-Pesth leverden hiervoor opnieuw de meest stellige waarborgen en alle kenteekenen wijzen op bet vooruitzicht eonor verdere vreed zame ontwikkeling van Europa en het Duitsche vaderland. Nadat by de troonrede voorgelezen had, voegde de keizer er het volgende aan toe: Twee jaar geleden heb ik van af deze plaats voor uw blikken op bet geheiligde veldteeken van mijn eerste garde regiment den eed afge legd, dat ik het Ryk, zooals my dat door myn grootvader was nagelaten, zou behouden, zyn eer in het buitenland zou verdedigen en hoog houden. Daardoor jijt gy allen myn eeds helpers geworden. Ik smeek in naam van bet Rijk voor het aangezicht van den Almachtigen God, dat Hp u moge bijstaan in uw arbeid om de eer van bet Ryk, die ik niet te gering heb geschat om er mijn eenigen broeder voer in gevaar te stellen (prins Heinrich gaat als comman dant van een eskader naar de Cbineesche wateren), ook verder naar buiten te helpen handhaven. G root-Brl tannië. De Londensclie correspondent van de „N. R. C." seinde gistermiddag: De aangehouden voorraad geweren en munitie, in de Theemsöokken aangehouden, ia gebleken voor Dzjibocti bestemd te zyn. De voilaging van het trievenport, binnen het gebeele Britsche ryk tot drie dollarcent per Eag. ons, door Canada ingevoerd, komt die kofonie op 10,000 pd. st. vermindering van inkomsten te staan. Canada verwacht nu, dat Engeland het brievonport naar Canada verlagen zal, hetgeen een minder ingrppende maatregel zou wezen. Te Londen gaat het onwaarschynlpke gerucht dat Rusland geprotesteerd zou hebben tegen da bezitting van Kiaotchung door DuitBchland. Duitschland zou nn Kiaotchung opgeven eu daarentegen bet oude plan van de oprichting van een biyvend vlootstation in China weder opvatten. Oostenryk-HoDg.*Moiiarchio. De verschillende volkereD, waarover keizer Flans Jozef regeert, laten den grijzen vorst wel gevoelen hoe zwaar zpn taak is. Pas heeft hy, voorloopig althans, de Duitschers tevre den gesteld door graaf Badeni naar huis te zenden, of de Czechen steken het hoofd op. Te Praag is het uiterst woelig en aan het hoofd der beweging staat de gemeenteraad. Maandag vergaderde dit lichaam onder leiding van den burgemeester Podlipny. Deze hield een rede tegen de Duitschers, wier „onbe schoft en uitdagend optreden de Czechische bevolking in de hoogste mate prikkelt." Da gemeenteraad heeft zich met bet oog op de groote opgewondenheid der bevolking permanent verklaard en zal deputaties zenden aan den keizer, den stadhouder en den direc teur van politie om te verzoeken de Czechen in Bohemen te beschermen tegen da Duitschers. Op straat werden groote betoogingen ge houden. De menigte trok naar den nieuwen Duitschen Schouwburg en wierp er de ruiten in. De steenen vielen tot by de deuren van het pnrket en in de kleedkamer der koristen, die verschrikt de vlucht namen. De troepen rukten aan en vormden een cordon om den schouwburg. Ook elders in do stad was het verre van rustig en de politie bad een zeer moeliyke taak. Vele betoogers en ook politie agenten werden meer of minder gewond. De troepen behoefden echter niet verder op te treden. Te Weenen is het volkomen rustig. Enkele buizen waren Maandagavond verlicht wegens het ontalag van Badeni. Den rector der hooge- school werd een serenade gebracht, die waar- 8Chpniyk ten doel had instemming te betui gen met het adres door de professoren van alle faculteiten aan beide Huizen van den Ryksraad toegezonden. Do hoogleeraren wijzen er in dit stuk op dat in het parlement beschreven en bezworen rechten zyn geschonden en gaan aldus voort: „Hoe zal men dan by de jeugd do ideale vaderlandlievende toewyding, de aebting voor do majesteit van de wet, den afschuw voor de schending van beschreven rechten wekken, wanneer op da geheiligde plaats van do wet geving zoo zonder bedenken wordt gehandeld naar het grondbeginsel dat macht gaat boven rechtl" Als dragers van de Duitsche beschaving achten de hoogleeraren zich verplicht te rechter tyd te waarschuwen voor voortgaan op den ingeslagen weg. Te Innsbrück is Maandag-avond door de studenten een betooging gehouden, die echter zonder eenig ongeval afliep. - De Hongaarsche delegatie heeft gisteren, op voorstel van den rapporteur van de com miBsie van marine, de begrooting van marine aangenomen en den cbef van de afdeeling marine baron Von Sterneck haar waardeering betuigd voor zyn nuttige en onvermoeide werkzaamheid. De begrootiugscommissie voor de Oosten- rykscbe delegatie heeft het verslag van haar rapporteur over de buitenlandsche aangelegen heden goedgekeurd. In dat verslag wordt nadruk gelegd op het vredelievend karakter van het drievoudig verbond en met voldoening gewaagd van do vriendscbappalyke verstand houding met Rusland. Ook wordt daarin de aansporing aan de Europeesche staten om zich aaneen te sluiten tegen de oeconomische concurrentie van gene zyde van de zee met ingenomenheid begroet. l?ran*vaaL De Staatssecretaris der Republiek heeft de overeenkomst betreffende de regeling der immigratie van inlanders voor den arbeid in de mynen met den gouverneur generaal van Mozambique graaf d'Albuquerque onderteekend en doen goedkeuren door den Volksraad. Dr. LeyJs beeft een reductie van 20 eb. verkre gen op het bedrag van 26 6, tot dusver aan de Portugeesche regaering betaald voor eiken arbeider die voor den dienst in de myndistric- ten wordt geworven. Deze verlaging geeft voor een contingent van 50,000 kaffers, dat drie maal per jaar wordt vernieuwd, een besparing van 150,000 pd. st. De „Times" verneemt uit Johannesburg Dr. Leyds is van een bezoek aan Bloemfon tein teruggekeerd. De Transvaalsche Staats courant zegt, dat dr. Leyds' zending volko men geslaagd is. Zyn taak is waarschUniyk geweest om uit te vinden of de OraDje- Vrystaat genegen is met de Z.-A. Republiek aan Portugal de som to waarborgen, die het door de uitspraak van het Berner scheids gericht zal verbeuren, en of Fischer bereid zou zyn als staatssecretaris van de Republiek op te treden, indien dr. Leyds naar Europa gaat. Creta. De gezanten der mogendheden houden zich nog altyd bezig met de Cretenzer quaestie. Zy hebben thans aan de consuls op het eiland rapport an gevraagd over den toestand, ten einde de regeling der quaestie te „bespoedigen". Telcgi-ammen, in Nederland worde herdacht door vligver-, toon op alle openbare gebouwen en door be spreking van de genoemde gebeurtenis op school, alsook door alle andere middelen, welke den Minister daartoe geschikt voor komen. WEENEN, 30 November. Het nieuwe ministerie is definitief aldus samengesteld: baron Von Gautsch, minister-president en binnenlandscbo zaken; graaf Welsersheim, landsverdediging; ridder Wittek, spoorwegen; Von Böha Baweck, financiën; graaf Latour de Baillot, onaerwys; Köbrer, koophandel; Raber, justitie, en landbouw graaf Bylandt Rbeidt. ROME, 30 November. De Kamer besloot morgen de millioenenrede aan te hooren. MONTEVIDEO (Uruguay), 30 November. Er is een besluit uitgevaardigd tot verbanning van den candidaat voor het presidentschap dr. Herrera, generaal Tajes tn dr. Auguirre. PRETORIA, 30 November. Naar aanleiding van klachten over de slechte boedanigheid van het dynamiet, herinnert de Transvaalsche staatsingenieur aan de bestaande bepalingen. Beheerders van mynen, die elecht dynamiet aannemen, in plaats van het terug te zenden, moeten van hun function onthoven worden. LONDEN, 30 November. Het Eugelscbe scbip „John Cambles", kapt. Trethowan, van ShieldB via Tandjong-Priok te Batavia aan gekomen, is aldaar in brand geraakt, doch deze werd gebluscbt alvorens veel schade was aangericht. De nog aan boord zynde lading wordt gelost, ten einde bet schip na te zien. Volgen3 alhier ontvangen telegram uit Antwerpen, is het Noorsche barkschip „Adele en Sabina", kapt. Vlieland, van Brunswick naar Rotterdam bestemd, by Knocke ge strand en heeft de bemanning, bet scbip, waarvan de dekken onder water staan, ver laten. Beursbericht. Amsterdam, 1 December. De markt was heden vaster voor Amerikaan-, sche Sporen. Centrals 11; Unions 23)4, 4814 Topeka 12)4 27)4 Francisco 7)4 21% 71)4 - Afrlkaansche Sporen willig 226 228. 2de Serie 191. Kcninklyke Petroleum G17; Nederlandsche 3914 41; Soemalata 226. Oo t.'cryk Mei, 85% idem Juli, 84)4 Prolongatie 3, 3)4 LEIDES, I December. Heden herdacht de opzichter by do Hollandscbe IJzeren Spoorwegmaatschappij, de heer A. Broeke, don dag, waarop hy vódr 25 jaren by de Maatachappy In dienst is ge komen. Natuuriyk ging deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorby. Integendeel 1 Van alle zyden, zoowel van zyn superieuren als van ondergeschikten, ontving hy do meest harteiyke geiukwonschon met den goed vol brachten diensttyd. Mot toespraken, die getuigden van achting en vriendschap voor den jubilaris, werd henl vanwege de Maatschappy by monde van den inspecteur van den weg, den heer H. Tol, een zilverkast aangeboden. Daarna sprak de chef van het etation al hier, do heer De Bruyn, den jubilaris toe, dia hem, ook namens den onderchef, den chef van de Rjjnlandscbe Tramwegmaatschappy, den chef van tractie en den restaurateur, oen prachtig zilveren olie- en azynstel aanbood. De ploegbaas bood hem, eveneens met har tel,jko woorden, een cadeau In zilver en eene staalgravure aan namens zyne ondergeschikten terwyl de hoofdopzichter en opzichter mede den heer Broeke ean cadeau in zilver ver eerden. Altemaal bewyzen voorwaar, dat de heer Brooke aller achting en vriendschap geniet, zoodat do dag van beden voor hem aangename herinneringen zal achterlaten. In aansluiting op ons bericht van gis teren, aangaande de dood van den beer A. C. Wertheim, zy nog vermeld dat hy Binds 1886 lid der Eerste Kamer was. Do menschen- liefdo verliest in hem een groot bevorderaar. De laatste daad in zyn leven mocht daar van een kenmerk zyn: toen hy op 't punt etond van zich naar den Haag te begeveD, meldde zich iemand met eene mteekenljjst ten bate van een viertal ouderloozen aan, "Wert heim toekende als altyd. Vrydag wordt zijn stoffelijk overschot op een klein kerkhof by Kraantje-Lek onder O verveen ter aarde besteld. Het stoomschip „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia vertrok 1 Dec. van Suez; de „Prins Wilem III" vertrok 1 Dec. van Amsterdam naar Suriname. Eon Gedenkdag. Mr. G. Blom, die onlangs in bet „Utr. Dbl.' de aandacht vestigde op den 250sten gedenk dag van den Vrede van Munster in 1648, beeft aan de hoogleeraren in de vaderlandsche geschiedenis aan do vier Nederlandsche Univer siteiten de volgende vraag gericht: ,Is de vrede van Munster eene zoo belang 'ryke gebeurtenis in de geschiedenis van ons and, dat de 250ste gedenkdag daarvan door het Nederlandsche volk behoort te worden herdacht 7" Deze vraag werd als volgt beantwoord: Do hoogleeraar Blok (Leiden) schryft: „Do vrede van Munster is eene te ge wichtige gebeurtenis in onze geschiedenis ge weest om den datum van 30 Januari a. s. onopgemerkt te laten voorbygaan." De hoogleeraar Kramer (Utrecht): „de vrede en de erkenning van da onafhankelUkheid der zeven gewesten blyft een feit van zeer groote historische betee- kenis, waaraan ieder Nederlander wel mag worden herinnerd." De hoogleeraar Bussemaker (Groningen): „Ik ben het geheel met u eens, dat de groote beteekenis van den Muneterschen vrede voor de geschiedenis van ens land en volk eene plechtige herdenking van zyne twee honderd-en vyftigsle verjaring alleszins zou waardig zyn. En ik zou my over zulk een herdenkdag vooral dan hartelyk verhougeD, wanneer ons volk zelf er yver en geestdrift voor aan den dag legde en aldus blyken gaf, zyn roemtyk verleden to eeren." Do hoogleeraar Rogge (Amsterdam): „De vrede van Munster behoort, als besluit van den tachtigjarigen strijd, tot ec-n der merkwaardigste bladzyden van onze volksge schiedenis. Al was onze Republiek, na in 1588 zelfstandig te zyn opgetreden, reeds lang door andere Staten erkend, haar vry en onafhankelijk bestaan ir eerst te Munster openiyk uitgesproken. Ik acht do herdenking zeker gewenscht, in verband met het feit der troonsbeklimming van H. M. de Koningin". Na kennisneming van deze antwoorden heeft de heer Blom, gelijk reeds gemeld, een request gericht aan den Minister van Binnen- landscho Zaken, met verzoek het daarheen te willen leiden, dat de 250sje gedenkdag der onderteekening van den Vrede van Munster Alfen: De stremming der passage door ons dorp, die ten gevolge van het afbreken der Hofbrug, liggende in den Ryksstraatweg Leiden-Woerden, 2'/z maand heeft geduurd, is heden opgehouden. De brug is geheel in ordo en voor het publiek verkeer opengesteld. K a t w kBygewoond door byna 80 leden hield de vereenigiug tor bevordering van de bloembollencultuur voor Katwijk en omstreken eene vergadering in „DeRoskam" te Katwijk aan den Ryn. Nadat de vergadering door den tweeden voorzitter, den heer Wassenaar, was geopend, werden de notulen der vorige gelezen en goed gekeurd. Alsnu overgaande tot de verkiezing van 3 leden voor het bestuur werden de aftredends heeren W. M. v. Beelen, J. v. d. Gugten Dz. en C. Wassenaar Sr. met groote meerderheid van stemmen herkozen. Deze heeren, ter ver gadering tegenwoordig, lieten zich deza her benoeming welgevallen. Als nieuwe leden werden aangenomen J. Dubbeldam, H. Noort, T. Noort en D. Parle- vliet Lz. By de gobouden verloting werden tal van prUzen aan even zooweel gelukkige winners uitgereikt, waarna de vergadering to 10 uren word geBloten. Ondertrouwd H. W. BLÖTE, 9421 7 Art3> Leiden, Den Haag, KITTY BRÜGGEMAN. 1 Decomber 1897. Hiermede berichten wy do geboorte van een Za>on. P. J. SCHREGEL. Ch. SCHREGELBrouwer. Leides, 30 December 1897. (St.-Jorissteeg 35). 9415 6 Heden overleed, tot onze droefheid, na een kortstondig iyden, onzo geliefdo Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Behuwd zuster WILHELMINA DE MUNNIK, in den ouderdom van 45 jaren. Leides, Fit aller naam, 30 Nov. 1897. F. KOEKEBAKKER. (Yogelstraatje 4). Algemeens kennisgeving. 9410 9

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3