B. H. i. AALBERSE. Een flinke Werkmeid. „KENNIS IS MACHT". bericht, dat de Etalage gereed is. Handelsbedienden-V ereeniging Transvaal. Men verwacht nu binnenkort de indiening van het gemeenschappelijk rapport der drio experts. President Kruger maakt een rondreis door de provinciën* van Transvaal. Op een vergadering van burgers zeide hy, in antwoord op verschillende vragen, dat het dynamiet een der hoeksteenen van de Republiek was, maar de prijs moest verlaagd worden om aan de be hoeften der mijnen te gemoefc te komen. Voor het naasten van de spoorwegen was do tyd nog niet gekomen. Griekenland* De Kamer heeft gisteren het voorstel tct benoeming van oen commissie van onder zoek naar de handeling der machtbebbenden tijdens den oorlog aangenomen. Een der afgevaardigden vroeg of het minis terie de verdaging der zitting verlangde, waarop de minister van justitie verklaarde dat de Kamer vrij is om to beschikken over haar agenda. Waarschijnlijk zal do Kamer, die stilzwijgend de zitting heeft verdaagd, eerst na deonder- teekening van het vredesverdag opnieuw bijeenkomen. Turliije. Do beraadslagingen der Europeescbe gezanten te Konstantinopel over de Cretenzer quaestie z\jn Dinsdag begonnen. China, Over het geschil tusschen Duitschland en ihina maakt Router's agentschap do volgende 'aan ,het Chineesche gezantschap te Washing ton toegezonden officiöele Chineesche lezing openbaar: „Toen men vernomen had, dat struikroovers :in het district Kuyeh twee Duitsche missiona rissen gedood haddeD, ontving de gouverneur van Schantung bevel, de misdadigers onver wijld gevangen to nemen en te bestraffen. 'Den 15den November seinde de gouverneur, dat er vier arrestatiön waren geschied, en dit werd den Duitschen gezant medegedeeld; maar de Duitsche oorlogsschepen hadden reeds den léden November troepen aan land gezet en aan het garnizoen 48 uren tijd gegeven om zich terug te trekken. De gezant deed aan het Tsung-li-Yamen (ministerie van bui- t mlandsche zaken) geen mededeeling van dezen stap. Het bericht van de landing der Duitschers kwam den 15den November re Peking aan en verwekte groote verrassing. De Chineesche regeering beval toen, met het oag op de goede betrekkingen tot de Duitsche regeering, den gouverneur bet garnizoen streng te controleeren, de troepen terug te trekken en hun in te scherpen, dat zij zich zonder instruction niet mochten verroeren." Uruguay, De partij van den oud-president Herrara heeft een manifest uitgevaardigd, waarin de heer Gomensoro candidaat wordt gesteld voor het presidentschap. Gomensoro was reeds in 1872 president der Republiek. De aanhangers van den heer Cuestas geven dezen den raad den Senaat te ontbinden en zichzelf als dictator uit te roepen; zy ver zekeren dat het volk zulk een daad zou goed keuren. De zaal-Dreyfns. Er schijnt sedert gisteren wat kalmte in de FranBche pers te zyn gekomen in afwachting van de verklaringen van kolonel Picquart, dio Vrijdagmorgen te Parijs wordt verwacht. Hy is aan boord van de „Rhone" van Tunis vertrokken. De pers meent en ook in officiöele kringen gelooft men dat de zaak thans haar oplossing naby is. Intusschen wint de overtuiging veld, die het eerst is uitgesproken in do „Straszburgtr Post," dat or geen verraad is gepleegd, even min door Esterhazy als door Dreyfus. De „Couirier du Soir," die zich tot dusver weinig orer de zaak had uitgelaten, vortelt dat de regeering zich om de tuin heeft laten leiden door een combinatie, wier eenig dool was zich geld te verschaffen en die als haar slachtoffer don kapitein Dreyfus had uitgekozen, omdat z\j geloofde dat deze niet te vertrouwen was. Het blad acht bet waarschyniyk dat het proces zal worden herzien Een telegram van den Paryschen corres pondent van de „Depêche do Toulouse" aan z(jn blad, bevestigt deze opvatting. Decorres pondent verklaart dat het dossier van den heer Scheurer Kestner hoogst belangrijke stuk ken bevat, afkomstig van kolonel Picquart, waaruit zou blyken, dat majoor Esterhazy het beluste borderel heeft geschreven en Dreyfus van verraad heeft aangeklaagd om der wille van een geldelyke belooning. Kolonel Picquart moet tydens zijn arbeid aan het departement van koloniën majoor Esterhazy bobben verrast in een zeer com- promitteerende houding. Er vielen brieven van den majoor in zyn handen, waarvan by het schrift vergeleek met dat van het borderel. De kolonel stelde een onderzoek in, dat zyn vermoedens bevestigde. Hy sprak er over met generaal Gorise, zeggende: „Dreyfus is onschuldig." Deze deelde zyn meening niet, maar trachtte tevergeefs den kolonel terug te houden van wat deze zyn plicht achtte. Er werden zelfs over de ontdekking brieven gewisseld tusschen den kolonel en den generaal en het i3 deze correspondentie, die aanleidiog heeft gegeven tot de overplaatsing van den kolonel naar Tunis. Het dossier van Scheurer-Kestner bevat, volgens den correspondent, het onderzoek van kolonel Picquart naar majoor [Esterhazy en diens betrekkingen met het ministerie van oorlog; het verslag van de stappen welke de kolonel bij zyn chefs aan het ministerie heeft gedaan met docementon, dia daarop betrekking hebben, en ten slotte brieven van majoor Esterhazy en de vermoedens, die tegen dezen zyn bijeengegaard. De conclusie van het dossier zou zyn dat Esterhazy het borderel heelt gemaakt, waarop Dreyfu3 veroordeeld is, en dezen daarop hóeft aangeklaagd om van do Fransche regecring geld te krijgen, als belooning van de „ont maskering" van Dreyfus. Van verraad door majoor Esterhazy ge pleegd, spreokt het dossier niet, geiyk ook Mattheus Dreyfus, broeder van den veroor deelde, in zyn brief aan den minister van oorlog Esterhazy enktl beschuldigt het bewuste borderel geschreven to hebben. Te Parys wordt verteld dat in de woning van kolonel Picquart aldaar oen huiszoeking is gedaan door een commissaris van politie. Aan den prefectuur van politie heeft men ge weigerd omtrent dit gerucht iulichtiDgen te verschaffen. Niettemin geeft de „Temps" omstandig be richt van de huiszoekiDg in de kamers van kolonel Picquait, op een anonieme aan wyzing, onderteekend: „Een vaderlander." Alles werd doorzocht; medegenomen slechts eenige brie ven; maar een getuige beweert te hebben hooren zeggen: „Wat wy gevonden hebben, bevestigt ten volle, wat wij reeds wisten." Do gesluierde dame, van wie sprake is in de verhalen van Esterhazy, meeat msn te herkennen in een dame, die te Parijs gewoond heeft en o'ie vergeefs getracht zou hebben tot den kolonel in betrekking t3 komen. Do directeur van de stoomvaartmaatschappij, waarvan kolonel Picquart gebruik maakt, heeft per telephoon strenge orders ontvangen om elk onderhoud van reporters met den kolonel te verhinderen. Een medewerker van de „Figaro" is een bezoek gaan brengen aan den Duitschen schrijver Richard Grothe, den man, die door Normann Schumann in een brochure over bet Tausch-proccs beschuldigd wordt, zoowel voor de Duitsche als voor de Fransche regeoring gespionneerd en ook valschelijk den brief op gesteld te hebben, die het meest tot Dreyfus' veroordeeling bijdroeg. Grothe wooLt op een vijfde verdieping in een armoedig huis in de wyk Grenell?. 't Is onzinnig, antwoordde hy, toen de journalist hem om inlichtingen vroeg. IIy had nooit iets te doen gehad met do Fransche regeering. Met Normann-Schumann stond hij in den laatsten tijd op vyandeiyken voet; deze wilde zich zeker op hem wreken. Telegrammen, BOMBAY, 24 November. De pest woedt nog met onverminderde hevigheid te Poona en te Surat en is voor hot eerst opgetreden te Belgaum en te Ahmednagar. Tweederden der inwoners van deze laatsta plaat3 zyn ge vlucht. Te Bombay zyn gisteren 26 ziekte- en 10 sterfgevallen voorgekomen. LONDEN, 25 November. Uit Johannesburg is gisteren aan de „Times" het telegraphisch bericht gezonden, dat president Kruger in een toespraak tot de burgers van Irene verklaard heeft tegen de onteigening van den spoorweg te zyn, omdat deze bet gevolg zou hebben, dat de bestaande tariefovereeDkomst tusschen de Nederlandsch-Zuid-Afrikaansche Spoorweg maatschappij en de Portugeesche regeering zou ophouden van kracht te zijn. De onteigening of naasting van den spoor weg zou dus voornamelijk de plannen van Rhodes in de band werken. BIRMINGHAM, 25 November. In een rede voering voor zqn kiezers zeide de heer Chamberlain, minister van koloniën, dat de regeering in de aanstaande zitting van het Parlement de legerquasstie aan de ord9 zal stellen. Er bestaat geen plan verandering te brengen in de wyz9, waarop het leger wordt gerecruteerd, doch de regeering is wel voor nemens het leger op de hoogte te brengen van de steeds toenemende eischen van den tyd. LONDEN, 25 November. Aan de „Times" werd Dinsdag uit Buenos-Ayres gemeld, dat de Argeotynsche regeering met de banken een overeenkomst heeft aangegaan tot ver strekking tegen interest van het benoodigde bedrog voor de betaling van de Januari coupon der buitenlandsche schuld. Men verwacht, dat de uitvoer van tarwe uit ArgentiDiö een millioen ton en de uitvoer van lijnzaad 200,000 ton zal bedragen. LONDEN, 25 November. Uit Kaapstad wordt van Dinsdag aan de „Times" gemeld, dat de bruto winst van de Beers Company voor dit jaar 227,299 pd. st. bedraagt, en dat een dividend van 40 pCt. zal worden uitbetaald. LAGOS West-Afrika), 24 November. De Fransche expeditie die den 7den October uit Porto Novo is vertrokken, is te Nikki aangekomen. De gouverneur van Dahomey, de heer Eallot is met een aanzieniyke macht soldaten en dragers naar het binnenland vertrokken. LONDEN, 24 November. De conferentie van werklieden en patroons van het machine- bouwvak, waarvoor door de bemiddeling van den „Board of Trade" de weg is gebaand, is heden geopend. De besprekingen zullen waar- scbyniyk van langen duur zijn. LONDEN, 25 November. Da „Morning Post' ontving gisteren uit Nieuw-York het bericht, dat de president der Cansas-City, Pittsburg- and Gulf spoorwegmaatschappij het contract heeft geteekend voor een 14-daagscben stoom- bootdienst tusschen Port-Arthur in Cbina en Texas. De stoombootiyn wordt de Port-Arthur- and Transatlantic-Company genaamd. Deeersto stoomboot zal omstreeks Kerstmis vertrekken. Do stoomschepen zullen op de uitreis Liver pool, Hamburg on Rotterdam aandoen. PRETORIA, 25 November. Het ultleverings- tractaat tusschen Natal en do Zuid-Afrlkaan- sche Repubiiek, dat in het geheim gesloten is en in werking trad onmiddellijk na de af kondiging in de staatsbladen van Natal en van de Republiek, wekt algemeene bevrediging. „Do Volksstem" hoopt, dat de Portugeesche Cortes ook het ontwerp-uitleverings tractaat zullen goejk6uren, dat re3ds door Transvaal is modegedeeld, want als er geen tractaat met Lorenzo Marquez bestaat, zou dit gebied het toevluchtsoord kunnen worden van mis dadigers en voortvluchtigen uit Zuid-Afrika. Op een reis in het Oosterdistrict werd aan president Kruger de vraag gesteld, of Trans vaal niet geneigd is, een uitleveiingstractaat met Rhodesia to sluiten; hierop antwoordde de president: Ons Transvaal sluit geen trac- taten met parias en moordenaars. Ook de Volksraad van den Oranje-Vrystaat weigerde verleden jaar een tractaat met Rho desia goed te keuren. TWBEOK EASIER. Zitting van heden. Per Telegraaf.) De Kamer was hedenvoormiddag byeen tot bebandeliDg van eenvoudige wetsont werpen. By het eerste van de reeks behield de heer Druckcr zich voor, by de algemeene beschouwingen over de Sta3tsbegrooting ter sprake te brengen de intrekking door de Regeering van tal van wetsontwerpen, ty de vorige Kamer aanhangig. Het handelstractaat met Frankrijk betrek- keiyk de handelsrelatiën met Tunis werd goed gekeurd, nadat de heer Van Karnebeek had aangedrongen op herstel der onbiliykheid, gelegen in de achterstelling van den invoer van kaas by dien van geiyksoortig artikel uit andere landen, met name Zwitserland, en nadat de Minister van Buitenlandsche Zaken had toegezegd by de Fransche rege?ring aan te dringen op geiykstelling van Hollandscho kaas met Gruyère-kaas bij invosr. By een suppletoir© begreofcing bepleitte do heor Vun de Velde opheffing van het mond en klauwzeer als bosmetteiyke veeziekte, maar do Minister van Binnenlandsche Zaken was daartoe thin3 Diet bereid, vooral met het oog op de maatregelen buitenslands tegenover onzen veehandel. De Kamer is uiteengegaan tot a. e. Dinsdag tot behandeling der Staatsbegrooting. ACADEMIENIEÜW9. Loiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer J. A. N. Pèftyn, geboren te Rotterdam, na verde diging van een academisch proefschrift, ge titeld: „Zoadagswetgeving." De heer J. L. Goemans, aie gisteren tot doctor ia de geneeskunde promoveerde, ver kreeg den hoogs ten graad, cum laude. {Beursbericht. Amsterdam, 25 November. Amerikaansche sporen flauw. Canadian 11'/4. Topeka 123/*— 26Va. Union 22!/a—47. Cairo's willig, 107/8. Soemalata 240. Koninklyke Pctr.-My. 625. Koloniale Bank 43Va. Loten Madrid 35. Prolongatie 3. Offioiëele Kezmisgevingen* DRAN&WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene konnis, dat door J. W. DUYKERS, •wonende alhier, een verzoekeebrift is ingediend om vorgnnning voor den kleinhandel in eterken drank in het perceol Oude Vest No. 33. Burgemeester on "Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA 8, Burgemeester. 25 Nor. 1807. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres vaD L. VAN DER KAAY, hou dende verzoek om vergnnDicg tot oprichting van oeDO emedorij in het perceel Slikstoog No. 22; Gelet op do nrtfc. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezo kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de brjlngen op de Bocretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Donderdag 9 Dec. a. e., 'e voormiddags te elf uren, op hot Raadhuis gelegenheid zal worden gegeveD, om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 23 Nov. 1897. E. KIST, Secretarie. Jlarlitbericbteiu, Delft, 23 November. Granen in slappe stemming. De prijzen liepen wat lager. Witte Tar.ve f 7.29 a ƒ8.35. Roodo f 7.a f 7.75. Rogge f 4.80 a f 5.2 Zomergorat f 3.70 a ƒ4.25. Chevalier- ƒ4.80 a 5.60. Haver 2.75 a ƒ3.60. Groeno Erwten ƒ6.a ƒ6.25. Blauwe Erwten a Bruineboonen 7.75 a 8.25. Paardenboonen ƒ5.60 a ƒ5.80. Duivenboonen ƒ6.10 a ƒ6.30. Koolzaad ƒ10.50 a 11.40. Zomor-Koolzaad a Kanario- zaad ƒ5.50 a ƒ7.—. Hennepzaad fG.— a ƒ7.25, alles per HL. Schiedam, 21 November. Notoering van de Make laars. Moutwijn ƒ7.Jenever ƒ11.idem. Amst. proef ƒ12.50, per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie per ketel 1.90. Noteering van den Brandersbond. Moutwijn 53/4 7/a per heet. ct., zonder fast en zonder belasting. LEIDEN, 25 November, Naar ons wordt medegedeeld zal de officiöele opening van het krankzinnigen gesticht „Endegeest" op Vrydag 26 November a. s. niet plaats hebben naar aanleiding van een bericht van de Ged. Staten dezer pro vincie, dat dit college door ambtsbezigheden verhinderd is die officiöele opening by te wonen. Tot privaat-docent in huid- en geslachts ziekten aan de universiteit to Amsterdam is toegelaten dr. D. Mac Gillavry, arts te Leiden* De heer H J. F. Keers, cand. tot dca H. D. te Hazerswoudo, heeft nog beroepen ontvangen naar de Ned.-Herv. Kerk te Gryps kerke en Waarde. Het stoomschip „Bromo", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 25 Nov. van Suez; de „Oengaran", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 24 Nov. van Perim. Dr. A. Kuyper, voorzitter van de com missie van ontvangst van buitenlandsche journalisten by gelegenheid van het plechtige huldigingsfeest van H. M. do Koningin, heeft in dez9 hoedanigheid op verzoek zitting genomen in do hoofdcommissie van ingezetenen voor de feestelijke ontvangst van H. M. de Koningin binnen Amsterdam in 1898. Warmond: Het aandeel der gemeente Warmond voor de nationale militi3, lichting 1898, bedraagt drie Razerswoude:De heer D. Gaarkeuken, dia in Maart dezes jaars, als kweekeling bij het Christelijk onderwys van hier naar Boe kenhoutpoort in Transvaal vertrok, heeft aldaar met gunstig gevolg zyn onderwyzers examen afgelegd. Yan de 210 adspiranten, die zich in eenzelfde district voor het examen hadden aangemeld, slaagden er slechts 33, waarvan de heer Gaarkeuken op éón Da het hoogat aantal punten behaalde. Rijnsburg: Gist-ravond gaf de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" hare aangekon digde uitvoering ten voordeele van de Chr. School in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente, dat tameiyk bezet was. Ds. Van Druten opende de byeenkomst met gebed en een toespraak over het ontstaan en de be- teekenis van de muziek, in 't byzonder van den gewyden en Christelijken Zing. Het programma, dat 14 nommers sterk was, werd goed afgezongen. Enkele nommers, o. a. „Gebed", muziek van Handel, „Avond gedachten", dus door 4 dames gezongen, „Zendingeliad", „Zalig alleen, Heer, is 'thart dat U mint", werden keurig uitgevoerd. Byzondere vermelding verJient „De dood graver", solo door d9n heer Zwets schoon voorgedragen en vooral de solo van do alt N. In 'tYeld. Het was een genot die frisscho, klankrijke stem te hooren, die tonen, onbe- rispelyk zuiver en helder htt kerkgebouw vullende. Ten slotte sprak ds. Yan Druten oen woord van dank en lof tot den yverigen directeur, den heer Swets, üaarby de tolk znyde van de toehoorders, die aan de jeugdige veretni- ging een genotvollen avond te danken hadden. Een enkele opmerking dient in 't belang der' Vereenigiog niet verzwegen, nl., dat en sopraan, èn bas wel oen weinig versterkt dienden te worden. Dat we „Excelsior" deze winter nogmaals graig zouden hooren, i3 zeker de wensch van allen, die dezo uitvoering hebben bij gewoond. koloniën*» BATAVIA, 27 October. (Fransche Mail.) Uit Makassar wordt geseind: In de zaak contra den gewezen administrateur der Batjan- Maatschappy Abbema is de eiich van den officier van justitie: veroordeeling tot two© jaren gevangenisstraf. De controleur der 2de kl. L. C. Muller, onlangs van verlof uit Nederland terug, is geplaatst in de Preanger-Regentschappen. De gepensionneerde kapitein der infanterie D. W. F. Van Langen heeft verzocht, om benoemd te worden tot zoutverkooppakhuis- meester t9 Krawang. De controleur J. D. L. Levobvre is tydeiyk belast met het bestuur over de onderafdeeling Singkel. De 2de luitenant der infanterie C. H. Van Ingen is tydeiyk ongeschikt verklaard voor den dienst te velde, doch geschikt voor den dienst in het algemeen in een matig warm klimaat. Aan den heer Prins, resident der Padangsche Boveolanden, wordt volgens de „Sum.'Cf." het voornemen toegeschreven, om op het einde van dit jaar een eenjarig verlof naar Europa aan te vragen wegens lang- durigen dienst. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'slands dienst, de gewezen klerk op het residentiekantoor to Semarang J. W. Steevenz. Bij het boschwezen op Java en Madoera. Ontslagen: Eervol wegens ziekte uit zijn betrekking do opziener E. L J. Doelitzch. Toegevoegd: Aan den houtvester belast met het beheer over het boschdistrict Semarang- Vorstenlanden de benoemde adspirant-houtvestcr J. J. Duyfje3. Bij de in- en uitvoerrechten en accijnzen: Werkzaam gesteld: Als gezagvoerder op ƒ150 'smaands de ambtenaar J. Pb. Schaefïer, en geplaatst te Batvia. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Overge plaatst: Bij de troepenmacht in Atjeh t. n. i. de kapt. der inf'. bij bet 2do reservo-bat. te Batavia, P. J. F. Lauw; bij de troepenmacht in Atjeh t. n. i. de lstelnit.- adj. bij het löde bat. inf. te Padang-Pandjang, jhr J. C. C. Sar.dberg; bij de troepenmacht in Atjeh t, n. i. de luit. der infi bij bet garu.-bat. van Palembang te Labat, J. L. Van Nues; bij het 16de bat. inf. de 1ste luit-adj. brj het 2de gain. bat. van Atjeh en Onderh, te Lambaroe, H. A. Herold; bij liet 2de reserve-bat. de luit. der inf. bij het lste garn.-bat. van Atjeb en Onderh. te Lamtih, W. Bcyerinck; bij het- 18de bat. inf., de lste luit. bij het 6de bat. inf. te Atjeh, H. J. Voskuil: bij het garn.-bat. der Z -O.-afd. van Borneo, de luit. der inf. bij bet 2de garn.-bat. van Atjeh en Onderh. te Lambaroe, H. L. H. Baron Van Isselmudon; bij bet 2do recr.-bat., de kapt der inf bijhet2do garn.-bat. van Atjeh en Onderh. J. N. C. Baron Van Ileerdt: bij het 4de depot-bat., de lste luit. bij het 3de bat. mf.geüv. van Atjeh naar 1'adaDg, L. Weber; bij het garn.-bat. van Palembang, de 2de luit. bij bet 11de bat. inf. te Mr.-Cornelis, W, C. Khafer; naar Batavia als kwrn. der art. en cav. do lste luit.-kwm. ter beschikking van den gew. int. te Kotta-Radja, \V. F. K. Keuzeukamp; bij het lste bat. inf. de kapt. der inf. bij bet garn.-bat. van Lombok, G. A. Platt; bij de lste afd. van het D. v. O. de kapt. bij het, lste bat. inf. te Solo, J. M. Van Gogh, bij het garn.-bat. van Lombok, de kapt. bij bet 10de bat. inf. te Batavia, J. M. M. F. Van Hout; bij het strafdot. to Ngawi, de kapt, der inf. bij het 2de recr.-bat. te Willem I, F. A. Bedier de Prairie; bij het 2de recr.-bat., de kapt. der inf. bij het strafdet. te Ngawi, J. M. Van den Ende; bij het lste reserve-bat., de kapt. bij het 3de bnt. inf. geëv. van Atjeh naar Batavia, J. F. Van Kesteron; bij do troopenmacht in Atjeh t. n. i., de 2de luit. der inf. bij het garn.-bat. der Z.-O.-afd. van Borneo te Amoentai, T. J. C. Mulder. Ingetrokken: De overpl. als kwm. der art. en cav. te Batavia van den 2den luit.-kwm. te Willem I, W. P. Velt man. Eervol ontheven: Op verzoek uit zijn tegenwoordige betrekking bij de Isto afd. van bet D. v. O. en overgepl. bij het 10de bat. inf. de kapt. der inf. bij de lste afd. van het D. v. O.,' P. Üodcmeyer. A 1)'VERT EX TIEN. Getrouwd: P. VAN E3 Lzn. I en C. M. M. VAN MAARSCHALKERWAART, öi9 hiermede tevens dank zeggen voor rifc biyken ven belangstelling, hun sedert den elfden dez-r betoond. Amsterdam. 25 November 1897. 92^15 8 Getrouwd by Volmacht: A. J. N. SOETEMAN en 9230 9 J. H. SCHREUDERS, di?, mede namens wederzydsche familie, hun i dank botnigc-n Noor de vele bewyzen van be langstelling, by bun huweiyk ondervonden. Paree Kcuiri, j 2 N mber 1807 Rotterdam, Heden werd my eene Bocliter geboren. Th. VERHAAR. Oude Wetebixg, 24 Nov. 1897. 9242 3 Heden ontvingen wy het treurige bericht van het overiyden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder den Heer JACQUES DE VOGEL, Ambtenaar by het Binnenlandsch Beetuur op Java. 9184 9 Uit aller naam, Wed. H. E. DE VOGEL-De Lange» 's Gravenhage, 21 November 1897. Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw FORMIJNE Van Voorthuysen betuigen hun dank voor de bewyzen van belangstelling, by de geboorte van hun Zoon ontvangen. 9241 5 Wervershoof, 25 November 1897. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden bij het overiyden van mynen geliefden Broeder den HoogEerw. Heer Mgr. I. P. VAN SANTEN, in leven Deken van Zwolle on Pastoor te Liederholthuis, betuig ik myn hartelykon dank. 9225 8 Mej M. J. VAN SANTEN. Zoeterwoude, Haagweg, 24 Nov. 1897. By vonnis van do Arrondissements-Recht- - bank te 's Gravenhage, van 23 November 1897, is de IVaamlooxe Vennootschap Brood- en Beschuitfabriek „Dc Korenaar", te Leiden, verklaard In staat van Faillis sement, met benoeming van den E JelAcht baren Heer Mr. E. KRABBE tot Rechter commissaris en van den ondergeteekonde, wonende te Leiden, Witte Singel 38, tot Curator. 9227 12 Da Curator, Mr. I. G. J. TOÜTENHOOFD. Confiseur, Oude Rijn No. 2, 9238 5 In Restaurant „Suisse", Breestraat 84, wordt gevraagd een flinke WERKHIEIR9. Aan bieding 's morgens tusschen 10 en 12 uren 9231 5 Het Bestuur geeft kennis, dat iu de maand December een Cursus zal geopend gorden in STEIVOCKAPHIE. Z(j, die zich daarvoor nog wenschen aan te melden, wordon verzocht dat te doen uiterlijk vóór 1 December by den Directeur, den Hoer D. J. M. DE HONDT, Pieterskerk- gracht No. 3. Voor hen, die reeds een begin hebben gemaakt met het aanleeren van Talen, beslaat eveneens de gelegenheid zich bij den Directeur te laten inschrijven voor het volgen der TaalUlasscn op Dinsdag 30 November, 's avonds van 6-8 uren. Q9R3 30 HET BESTUUR.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3