een over bet rechterschouderblad on de vierde en zwaarste over den rug, met een hoek loopend naar de rechterzij, oven boven de lever. De slag, die anders doodelük zou z\)q geweest, is op de rib afgestuit. Het bloedverlies was van dien aard, dat indien de hulp niet tijdig ware verschenen, by evenals Van der Hout daar gebleven zon zfln. Terwijl hijzelf hulpeloos neerlag, heeft b\j Van der Hout op hartverscheurende wflze Jbooren kermen. Het lydt dus h-rlaas geen twijfel of de arme ver3lagene heeft ontzettend geleden en de eerste wonden zijn niet doodelljk geweest» De weleerw. pater W. "Wilde, Binds ruim 40 j iren professor van de rhetorica aan hel Gymnasium te Katwijk aan den Rijn, zal Wo9nedag den 3den November a. s. hot gouden feest van zijn intreden in de Sociëteit van Jezus vieren. De minister van binnenlandsche zakon beeft bij schrijven van 12 dezer maand door tnsschenkomst van de commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën den auditeur-militiir bö de schuttersraden als zijn gevoelen medegedeeld en zulks in overeen stemming met zijn ambtsvoorganger dat het in art. 71 der Schutterijwet bedoeld provoost-arrest volgens de wet niet als straf, maar als dwangmiddel tot betaling van boeten en kosten te beschouwen is. „Aan het gemeentebestuur", zoo schrijft de minister, „moet worden overgolaten te onderzoeken of toepassing van het dwang middel volgens de geldelijke omstandigheden, waarin de veroordeelde of bekeurde verkeert, geacht kan worden tot bet beoogde doel te leiden. „Meent het gemeentebestuur, naar aanlei ding van dat onderzoek, dat cit het geval niet is, dan valt ook naar mijn oordeel aan de bevoegdbeiJ van dat bestuur om do gevraagde goedkeuring (toepassing van provoost arrest) niet te verleenon, niet te twijfelen." Het stoomschip „Ardjoeno", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 13 Oct. van Perim; de „Spaarndam" arriveerde 14 Oct. van Niouw-York te Rotterdam; de „Veendam", van Rotterdam naar Nieuw York, passeerde 14 Oct. Wight; de „Amsterdam" vertrok 14 Oct. van Nieaw-York naar Amsterdam; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naarBatavia, vertrok 14 Oct. van Genua; de „Reichstag", van Oost-Afrika naar Vlissmgen en Hamburg, arriveerde 13 Oct. te Lissaboo, de „Telemachus*' arriveerde 12 Oct. van Amsterdam te Batavia. Roelof A rends veen: Als vervolg op bet bericht omtrent verbetering van bet post wezen alhier kan thans nog worden gemeld lo. dat het vertrok der post is bepaald op 3 u. 30 m. 'snaebts en om 2 u. 05. 's na middags 2o. dat de laatste buslichting (eigenlijk de eerste) aan het kantoor zal plaats hebben om 3 u. 20 in. 's nachts, ééne lichting om 2 u» 45 m. 's namiddags; 3o. dat de correspondentie voortaan recht streeks aan den trein of de treinen wordt gebracht; 4o. dat de aankomst der post is vastgesteld op 5 u. 45 m. '8 morgens en 5 u. 20 m. *8 avonds, en 5o. dat de pakketpost wordt verzonden met beide posten, wat vroeger slechts met één post geschiedde. Door alle belanghebbenden, handelaars en neringdoenden zullen deze verbeteringen met genoegen worden verwelkomd. Wassenaar: Gistermorgen omstreeks tien uren is hier plotsaling overleden M. graaf Van Limburg Stirum, hofmaarschalk van wijlen Z. K. H. prins Froderik. Sinds 6 Juli 1887 was hö lid van den gemeenteraad. In hem wordt voel verloren èn voor den handelsstand èn voor de armen. Hö stond bekend als een milden gever, die geen arme met ledige handen weg zond. Ztjn stichting „Nieuw Röksdorp" zal hem lang in de herinnering der ingezetenen doen voortleven. Woubrugge: De collecte, aan de huizen der ingezetenen gehouden, voor het buldeblök aan H. M. de Koningin-Regentes, heeft alhier opgebracht ruim f 126. Zoeterwoude: Hedenmorgen omstreeks elf uur had bier aan den stoomkorenmolen ▼an den heer B. een ongeluk plaats. Terwijl de knecht V. bezig was met bet opluiien van granen van den vloer naar den maal zolder, geraakte hö met zön arm tusschen den aryiriem en de riemschyf bekneld. Met behulp van de overige bedienden w^rd de machine gestopt en V. uit zfjn benarden toe stand gered. Bö onderzoek van den tor plaatse eerst aanwezigen docter werd geconstateerd, dat de arm tusschen den pols en den elleboog op twee plaatsen gebroken was. Verder lichamelök letsel scheen niet aanwez g te zijn. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiteïi. Overgeplaatst in zijn rang bij liet wapen der infanterie van bet leger in Nod.- Indië, ae 2de luit. G. L N. Britt, van liet corps genietroepen, met bepaling, dat de ancieuniteit van dien olbcier, als '2de luit der inf. bij genoemd leger zal rekenen van de dagteckening van genoemd besluit. Verplaatst de nagenoemde magazijnmeesters der artillerie in rang en betrekking, alsnaar Willem stad de kapt.-magazijnmr. W. J. G. Van derVeur, thans te Geortruiacnberg; naar de stapelmagazrjnen do 1ste luit-magazijnmr. H. W. Van Bijlevoldt, tlian9 te Willemstad; naar Amsterdam, de 2de lnit.-magazijnmr. F. D. Do Witte, tlians te Neuzen. Aan den beer M- TefTer, agent der Koninklijke Paketvaart-Maatscliappij, to Siboga, is vergunning verleend tot bet aannemen der versierselen van ridder der Militaire Orde van JezuS Christus, hem door Zijne Majesteit den koning van Portugal en der Algarven geschonken. Bonoemd in de commissie tot het exnminecren van hen. die het diploma van geëxamineerd on be- ëedied landmeter verlangen voor hei jaar 1897; tot lid en voorzitter, A. W. E. Kwistnout, inge- nieur-veritienteur van het kakaster te Roermond, en tot leden de heerendr. P. Zeeman Gz hoog leeraar aan de Polytechnische School; H. J. Bouvelmk, beDocmd hoogleeraar aan de Polytech nische School; M. S Van Dunnó, inspecteur- der registratie en domeinen te Delft. Iets nieuws. Door bet Nederlandsch Landbouwcomité is tegen 29 October een meeting uitgeschreven in zake bijenteelt, en in haar officiéél orgaan, het „Nederlandsch Landbouw-We kblad" van 9 Oct., deelt het comité reeds de op zichzelf zeer belangröke redevoc-ririg mele, door een der sprekers, den heer Henri Leesens, te houden. Daarin komen echter de volgende woorden letterlök voor: „Met ▼olJoeotog, möne hseren, zie ik, dat zoovelen gehoor hebben gegeven aan de uitnoodiging om deze meeting te komen bö wonen; en wanneer ik mö niet bedrieg, bemerk ik onder bet geachte gehoor niet alleen böenhoudere, maar ook personeD, die door hun ma^tscbappeiyke of particuliere positie veel vermogen en wier tegenwoordigheid ik ten zeerste op prös stel." De „N. R. CL" merkt naar aanleiding van dit vooruit klaar gemaakte bedankja het volgende op: „Wel is waar worJt het meer en meer de gewoonte om redevoeringen, die later toch voor de pers bestemd zön, reeds van te voren te laten zetten en van een proafdruk voor te lezen, maar oenige wijziging blijft dan toch altijd mogelijk en er wordt voor gezorgd, dat zö niot vóór den bestemden dag het licht zien. Op de wöze van hel Landbouwcomité de geheele rede, met geanticipeerde dankbetuiging aan een nog geheel onbekend auoitorium, publiak te maken, is vermoedelijk iets geheel nieuwB." Gemengd Nieuws. Heden was onder de gezellen der boekdrukkerö ran de firma E. J. Bnll alhier oen jubilaris, en wel de letterzetter J. Taffijn, die vöf en twintig jiron geleden als zoodanig ia dienst trad. De gel uk wen schen, hem dezen morgen aangeboden, gmgen vergezeld van oenige voor den feestvierende zeer nuttige geschenken. De plechtige inauguratie der leden van het Leidsch Studentencorps bad gisteravond plaats in den Schouwburg. Er traden 91 Jeden toe, van wie behooren 51 tot de juridische, 19 tot de medische, 7 tot de theologische, 9 tot de philosopbische en 5 tot de literarische faculteit. Na afloop van de plechtigheid der inaugu ratie maekten oude en nieuwe academie burgers den gebruikelyken ommegang door de reeds vermelde straten. Deze ommegang werd ouder gewoonte voorafgegaan en begeleid door muziek, fakkeldragers, politie en huzaren; terwöl ook de dispuut gezelschappen ei a. den stoet vergezelden met hunno banieren, welke mede werden gevoerd te voet, per rijtuig of door oen banierdrager te paard. In den laDgen stoet bevonden zich alzoo ook een tiental rötuigen. Op onderscheidene plaatsen werd het ge bruik getrouw, bengaalsch en ander kunstvuur werk ontstoken, hetgeen uitteraard op sommige punten, vooral tusschen de dubbele rö huizen van de Breestraat, een phantastisch schouw spel opleverde, ook wanneer de vuurpölen hoog de lucht doorkliefden. Minder mooi was het echter daar over het Stadhuis, waar van een kamer met delucht- kaarsen het zich achter den stoet bevindende publiek tot mikpunt werd genomen, waardoor velen voor de woning bleven stilstaan. Niet tegenstaande de waarschuwing der politie bleef men toch doorgaan met schieten; twee agenten, die het spelletje verboden, werden zelfs tot doelwit gekozen, hetgeen nogal onder het publiek ontevredenheid begon te verwekken. De daders waren echter by de politie bekend, en toen kort daarna het spel herhaald werd on oen inspecteur van politÏ3 zich binnen de bewuste woning had begeven, kwam er een einde aan. De zoldzaam scboone herfstavond werkte mede om tot laat ia den avond eene ontel bare men3chenmassa op de been te houden. Om even voor c-lven werd de stoot, die om kwart voor tienen zich in beweging had ge steld, ontbonden aan de sociëteit „Mïnerva", binnen welker muren de jongaangekomen studenten met hunne oudere academiebroede ren werden verwelkomd enk. Gisteren had zich voor het Ge rechtshof te 's-Gravenhage een 63-jarigoman uit Oostburg te verantwoorden, die, reeds meer dan 30 jaren getrouwd, in allesbehalve Uefde- rfike verhouding leefde met zöne echtgenoote. Nadat zy reeds herhaalde malen door hom was mishandeld zou hö in den afgeloopen zomer gedreigd en zelfs gepoogd hebben haar van het leven te borooven. Yan deze ten-laste legging was hö evenwel vrögesproken, doch ter zake van mishandeling j.'gens zyne wederhelft werd hem door do rechtbank te Middelburg eene gevangenisstraf V3n 18 maanden opgelegd. Deze straf nu had by volgens zö'n beweren niet verdiend. Immers liö had zön vrouw nog nooit mishandeld. Zü {daarentegen was een allesbehalve braaf vrouwtje gelijk hö door mededeeling van haar zondenregister trachtte aan te toonen. Op de tot hem gerichte vraag of hö zich niet dikwyis aan misbruik van sterken drank overgaf, durfde hö dit toch biykbaar niet te ontkennen. Maarhy was toch nu in geen drie jaar dronken geweest. Ho9wel dus de bejaarde man zich veel beter waande dan zyn wederhelft, had hy echter ook geen erg gunstig verleden: h'ö werd reels 15-maal wegers mishandeling, verzet, bedrei ging met brandstichting, enz. veroordeeld, en ondergaat ook nu weer gevangenisstraf wegens mishandeling. Het 0. M. elschte bevestiging van't vonnis. In booger bero p stond voor hetzelfde Hof terecht de commiesioanaii in hypotheken uit Zaandam, die door de Haagscbe rechtbank tot 4 maanden gevangenisstraf veroordoeld werd wegens het opzettelijk aan oen onder curateele gesteldo verschaffen van inlichtiogen en middelen tot het plegen van valschheid in geschrifte (h9t anti-datoeren van schuld bekentenissen). Advocaat-generaal mr. Reitsma achtte de opgelegde straf wel wat gering in verhouding tot het gepbogdo misdryf, doch refereerde zich ten opzichte van do strafmate aan hot oordeel van bet Hof en eiscbte bevestiging van het vonnis. Mr. L. "W. Yan Gigcb, uit Amsterdam, pleitte ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak. Uitspraak in btiie zaken 28 dezer. Men scbryft aan de „Haagsche CL": De maatschappij „Zeebad Scheveningen" heeft voor dezen winter eene bezuiniging ingevoerd, di°, ofschoon voor zulk eeDgroote onderneming van luttel "beteekenis, voor een twintigtal werklieden een waro ramp is. Die werklieden nL, onder wie er zyn van wier diensten de Maatschappij 8 A 10 jaren togen een betrekkelijk laag loon heeft gebruik ge maakt, en do meesten kostwinners voor een talrijk gezin, hebben eensklaps, in afwijking van vorige jaren, yoor dezen winter gedaan gekregen. En 't ergste is, dat,, hoe wel het besluit daartoe reeds in den voorzomer werd genomen, het eerst Zaterdag jl. aan de mannen is aangezegd en de ouderen nu met de 14 en de jongeren met de 8 dagen, tot denkelijk 't laatst van Februari, op straal zjjn gezet. De directie heeft dus het getal werkloozen met een twintigtal yermeerderd. Aan de publieke opinie om te beslissen, hoe zy dit vindt van een directie, die nog kort geleden zulk een vertoon maakte met haar „belangloos" optreden voor de slachtoffers van den Juli storm. Een koffer vermist. Sedert 30 Aug. jL wordt vermist een koffer, geel van kleur, gemerkt L. L., bevattende gouden en zilveren dames-sieraden en andere voorwerpen. Op den datum der vermissing is de eigenares daarmede afgereisd uit Bonn over Keulen naar Zevenaar. Daar was do koffer, die onder hare oogen gevisiteerd werd, nog aanwezig. Van Zevenaar reisde zjj over Utrecht naar Leiden. Te Utrecht, waar zö van trein ver wisselde, was zy ongeveer een uur stil. By aankomst te Leiden was de koffer, die als passagiersgoed medo reisde, verdwenen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de koffer van uit Zevenaar i3 verzonden in een verkeerde rich- tiog en als niet afgehaald nog staat aan 't een of andor spoorstation. De commissaris van politie in de 2de afd. te 's-Gravenhage, die eerst 9 October daarvan aangifte kreeg, verzoekt onderzoek aan alle mogelijke spoorstations en ook, omdat dief stal mogelijk kan zyn, opsporing, in-beslag- neming van de vermiste voorwerpen en bericht. Den 5den Oct. jl. vervoegde zich by een rijwielhandelaar in de Warmoesstraat te Amsterdam een persoon, ongeveer 30 jaren, voorgevende reiziger in rijwi.Jen te zyn en Ka velaar te he;ten. Hy liet even later een rywiel halen, dat hy als monster wenschte te gebruiken voor een rywietecbool te 's-Graven hage. K. heeft echter niets meer van zich of het röwiei doen booren en het ia den handelaar by onderzoek gebleken, dat Kavelaar zich te 's-Gravenhage ook aan meerdere oplichtingen heeft schuldig gemaakt. De hoofdcommissaris van politie te 's-Graven hage waarschuwt, dat men op zyn hoede zö met het aanknoopen van handelsbetrekkingen met genoemden Kavelaar, 29 jaren, reiziger in verschillende artikeleD, laatst wonende te 's-Gravenhage, Franklinstraat 15. Hy koopt voornameiyk röwielen en muziekinstrumenten, doch de betaling blyft achterwege. In een te Arnhem gehouden vergadering van de bewoners der Singels, bleek, dat het gemeentebestuur het plan had opgevat den weg, waarlangs HH. MM. de stad zullen verlaten, geheel met Bengaalsch vuur te verlichten, en daar men van oordeel was, dat deze schitterende vuren het eigen aardig karakter eener toorts- of flambouw- verlichting gehool te niet zouden doen, werd besloten het plan, dat aanvankelyk velen had toegelachen als een zeer geschikte hulde der bewoners zeiven aan de Vorstinnen, te laten varen. De botter van Sier, te Volendam, is by „het Ketel" overvaren door een ander vaartuig, waarvan nummer en letter niet be kend zön, daar de dag nog niet was aange broken. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch er werd veel averö gèmaakt. Gistermiddag is door den bin- nenkomenden loodsschoener van schipper Ketting, naby Ylissingen, dievende gevonden en aldaar por sloep aangebracht, het lyk van den sloeprotier P. Da Jong, die by het be kende ongeluk is omgekomen. Het is naar het ïykenhuisje overgebracht. Te Buchten (L.) bestaat sedert eenigen töd onmin tusschen de buren Giesen en Houben. Nu en dan hebben er hevige woordenwisselingen plaat3. Ook Dinsdag was zulks het geval, doch nu bleef het niet by woorden. Vrouw H. kwam met een flobert- geweer te voorschyn en loste dit op H. De kogel kwam in diens schouderblad terecht, gelukkig zonder diep door te dringen. H. begaf zich onmiddellijk naar Sittard, waar oen arts den kogtl verwyderde en door den wacht meester der marechaussee proces-verbaal werd opgemaakt. Het „Handelsblad" schrfjft: Eenige dagen geleden bevatten enkele plaatselijke bladen de mededeeling, dat drie schilderijen uit de verzameling-f3x voor een aanzienlijk bedrag naar 't buitenland zooden zfin gegaan. Er bestond echter verschil van meening, zoowel omtrent den aard der stukken als ook aangaande den prys waarvoor, en den Maecenas waaraan de stukken waren verkocht. Uit zeer vertrouwbare bron vernemen wy dienaangaande het volgende: In 't begin van dit jaar zyn (boewei ze nog niet terstond werden verwydeid) uit de verzameling-Six verkocht: Een Deu(voorstel lend een vrouwtje, dat zich uit een raam buigt), een Coyp (gericht op de Mcrwedo by Dordrecht) en de „Muziekles" van Terburcb. Een Rembrandt, die ook genoemd werd, is niet verkocht. De drie genoemde stukken zyn voor ƒ800,000 verkocht aan den heer Rothschild, teFraokfort. Of er pogingen zyn aangewend om deze meesterstukken in 't land te houden, weten wy met stellig te zeggen; wy hebban e.hter redenen om aan te namen, dat zulks wel het geval Ï3 geweest, maar dat het den finan- ciëelen krachten der reflectanten te boven ging. Te Ravenstein werd iemand, handel dryvende in petroleum, door eau toeval getroffen, zakte bewusteloos iaeen en gaf eenige oogen blikken later den geest Reeds vyf wilde.zwacenzijn by de Tesselsche kust gezien. Dit wordt beschouwd als een voortesken van ean vroegen winter. Tusschen Hozend aal en Esscb en werden door Belgische douanen aangehouden 2 paarden, 2 wagens en 20 varkens, welke door Hollandsche smokkelaars werden v.r voerd, De vervoerders wisten te ontkomen. Het „HbL van Antwerpen" meldt, dat met J Jan. a. s. de 1ste klasse op de Belgische Staatsspoorwegen wordt afgeschaft Te Dortmund is de eigenaar van een moten tusschen het drijfwerk geraakt en doodgedrukt. De Duitscbers in Me xico hebben tot yexzichting van den mooi van de over stroomden in Duitschland tot nu toa ongeveer 5000 peso6 bijeengebracht, die naar Berlyn gezonden worden. Wanneer men zoo nu en dan leest, dat er weer een spoorwegongeluk in Duitschl nd is te vermelden, krygt men den indruk, dat bet niet zoo bijzonder veilig rijden is op de spoorlijnen van onze oostelijke naburen. Ma ir den waren omvang van de onveilgheid ziet men eerst recht, wanneer men de op somming leest van de ongelukkeu, die in een bepaalden tyd zyn voorgevallen. Een zeer slechten indruk van de tegenwoordige veilig heid op de Duitsche spoorwegen geven de statistische opgaven der ongelukken in de maand Augustus van dit jaar. Er hadden in genoemde maand 14 ontsporingen plaats op de vrye lyn en 21 in stations, 3 botsingen op de lyn en 20 in stations, benevens 150 ongelukken van ander, n aarJ. Bij deze on gelukkon werden in het geheel van de reizi gers 11 gedood en 64 gekwetst, van bet dienstdoend psrsoneel 35 en 81, terwyi verder nog 16 menschen omkwamen en 17 verwon dingen opliepen. Natuurlijk zyn onder deze getallen geen zelfmoordenaars begrepen. In een maand tijds hebben dus in Duitsch land (met uitzoDdering van B.ieren) niet minder dan 208 spoorwegongelukken plaats gehad. Daarby werden 62 menschen gedood en 162 gekwetsL Dat is toch inderdaad te veel en men kan zich begrypen, dat niet alleen van de bladen, maar ook uit het publiek stemmen opgaan, die een hervorming van bet spoorweg wezen in Duitschland vragen onder de Jeus: „Minder overschotten, meer veiligheid." Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Klaas. Z. J. Klomp en G. Van der Spruit. Johannes, Z. v. D. Van der Wereld on W. Boerman. Ondertrouwd; J. Tukker jm. 23 j, alhier,on P. Vogelaar jd. 22 j., van Nieuwer-Ainstel. C. Horsman jm. 25 j van Haarlemmermeer, en G. Boesveld jd. 19 j-, alhier. Gehuwd: C- Yan Haastrecht jin. 24 j. teAar- landerveen. en Th. Van Wieringen jd. 20 j., alhier. J. Hdlscher jm. 27 j. en A. Spruit jd. 24 j. G. AL Bouwmeester jin. 26 j., te Leideu, en *1'\ Cozrjn jd. 23 j alhier. J. De Jong, wedr. van E. Van der Wilk 31 j., en P. Elstgeest, wed. van H. Van Lammeren, 23 j. ZEGWAARD Geboren: Johannes, Z. van J. Westhoek en A. Van den Bent. Leendcrt, Z. van J Blonk en T. Van Sandgk. Overleden; J. Vroedsteyn 3 w. UECLAJIES, a 25 Cents per regel. HENNEBERG-Zijde alleen echt, wanneer direct van myn fabrieken betrokken, zwart, wit en gekleurd, van 35 Cts. tol f 14.65 p. Meter, effen, ge streept, geruit, gestippeld, damast, enz. (C3. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleureD, dessins, etc.). Port- en vrachtvry aan huis, Staten per ommegaande. Dubbele briefport naar Zwitserland. Cr. HGKKEBERG^ Zydefabrieken (kon. en k. ho/L), Züricb. 8082 11 BUITENLAND. Frnnkrljli. De ministerraad onder voorzitterschap van dsn heer Faure hield zich gisteren bezig met de parlementaire werkzaamheden. De minister van buitenlandsche zaken stelde de volgende diplomatieke overplaatsingen vast; Reserveaux wordt vertegenwoordiger der republiek te Weenen, Patenotro te Madrid Cambon te Washiogton. Gisteravond had in het Beursgebouw het groote banket plaats, dat door den Pary- schen handel eu de nyverheid is aangeboden aan president Faure, ter herinnering aan diens reis naar Rusland en aan de thans gesloten Fran8ch-Rus3i3clie Alliantie. Zevenhonderd vyftig personen namen aan het diner deel. In antwoord op oen toost van den beer Gay, den president van de Parysche handels rechtbank, herinnerde president Fauro aan de di:pe ontroering, die by ondervond toen Parys door de hartelöke toejuichingen zyn vaderlandlievende ingenomenheid toonde met de woorden te Petersburg gewisseld. Het is door groote wysheid en staatkun digen zin, zeide president Faure, dat do democratie zich verheugen mag in de ver kregen resultaten. De Republikeinsche instel lingen waarborgen den binnenlancteche vrede en verzekeren in de betrekkingen met het buitenland de vastheid van meedingen en in zichten, zonder weke niets duurzaams kan tot stand komen. President Faure deed een ernstig beroep ten gunste van de verovering der vreemde m^rkt en noodigde geheel Frank- ryk uit tot deelneming aan de groote byeeq- komst in 1900, waaraan door de vreemd\ mogendheden zulk oen groot aandeel wordt genomen. De gemeenteraad van Parys heeft een motie aangenomen waarin de prefect der Seine gelaakt wordt wegens zyn houding in de quaestie van het dure brood. Blanc, directeur der „Snreté générale," is tot prefect van politie te Parys benoemd, en Viguié, prefect van Charente, totop.olger van Blanc. Volgens de officieel e opgaven bedroeg de invoer in Frankrijk gedurende d9 eerste negen maanden van dit jaar 2,897,955,000 franken, tegen 2.858,920,000 fr. in het vorige jaar; en de uitvoer 2,714,089,000 fr., tegen 2,601,662,000 in 1896. België» De haven van Antwerpen zal opnieuw worden uitgebreid. De gemeenteraad hee t met algemeene stemmen besloten tot naasting van acht hectaren grond, begrensd door de Van- Eeckeren-straat, den Kattendyk, de Voschen- schijn en de Nestkade. Naar deze terreinen zullen de houtvoorraden worden overgebracht, die thans aan de kaden van de houthaven liggen opgestapeld. Dientengevolge zd daar een aanzieniyke ruimte vrijkomen, zoodat de aankomende houtvrachten onmiddellijk gelost zuilen kunnen worden. In tyden, dat er geen aanvoer van bout ie, zou de vry gekomen ruimte kunnen dienen tot lossing van granen of andere koopwaren. De kosten van dit plan worden op 1,160,000 fr. geraamd. By de uitreiking der prijzen op de Brus8alsche tentoonstelling, op 20 Oct., zal de koning aan de commissarissen-generaal van elke sectie de eerepryzen ter hand stel len, waarna de minister van arbeid een sluitingsrede zal houden. Het bestuur van d-n Coogostaat heeft tencht ontvangen dat kapitein Chaltin ziek is, en spoedig naar Europa most terugkeeren. Toin hy door dysenterie was aangetast terwyi er niemand by hem was om hem te vervangen (luitenant Sarolea sneuvelde bö de inneming van Redjaf), zond kapitein Chaltn een bood schapper naar Dungu in het WeLé-gebied om luitenant Muller te verzoeken, zich by hem te voegen. Maar deze was twes dagen vóór de aankomst van den boodschapper overleden. Voorts wordt gexeld dat de geheele streek tusschen den Nyi on Dungu verwoest is, en men zich slechts mtt de grootste moeite levensmiddelen voor de troapen kon versch aflen. Italië. Het schynt, dat de ongeregeldheden te Rome der Italiaansche overheid aanleiding hebben gegeven om woer eens krachtiger op te treden tegen de sociaal-democraten Rteds werd ver meld, dat by besluit van den prefect alle socialistische vereeDigingen in de stad ont bonden zyn, en thans v rtelt de sociaal-cemo- cratiscbe „Avanti," dat de polilia by sommige partyleden huiszo king n hseft gedaan en enkelen hunner gevangi ogenomen beeft. Een van de burgers, dis eergisteren ge kwetst werden, verkeert in gevaar: by had een schot in den nek gekregen. Volgens een particulieren brief u t Addis Abeka heeft de Negus aan koning Umberto zyn voornemen te kennen gegeven om in 1899 een bezo .k te brengen aan Rome. De correspondent te Rome van de „Djily News" verzekert uit goede bron liet bericht te hebben ontvangen, dat Italië voorloopïg nog geen civiel gouvemour over Erytbrea zal benoemen. AVel heeft daartoe het voornemen bestaan, doch de Italiaansche regeering is daarvan teruggekomen, omdat gevreesd wordt voor nieuwe onlasten met de Derwischen, nu do Engetechen en Egyptenaren hebben besloten, voorloopig den opmarsch naar Soedan niet voort te zetten en de weg naar Erythrea dus open is. Zelfs wanneer Egypte wederom Kassala mocht bezetten vóór het einde van het jaar, dan nog achten de Italianen een inval der Derwischen niet onmogc-lyk. Het is evenwel niet onwaarschynljjk, zegt dezelfde correspondent, dat Egypte aan Italië zal voorstellen, Kassala nog gedurends een jaar bezet te houden, en in dat geval zal de Italiaansche regeering, hoe zö ook naat, een ontruiming verlangt, waarschöniyk aa.i dit verzoek voldoen,

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2