APPELGELEI huisvesting. Hy is toeu, op de hier gebruike lijke manier van doen, naar het "Werkhuis overgebracht, waar er spoedig twijfel begon to ontstaan over 's mans geestvermogens. HU vertelde den ambtelijken wykdokter zonder linge geschiedenissen, zooals: dat bU zijn vader, moeder, vrouw en tien kinderen had vermoord, benevens nog wel vier duizend andere menschen, maar dat de justitie hem nu op de hielen zat, om hem op to knoopen, enz. Te Southwark was men op 9 April 1893 overtuigd, dat Gustav Müller lo. leed aan vallende ziekte; 2o. leed aan zelfmoordlust; 3o. niet was bij zijn volle zinnen. Daarom Jokte men een bevelschrift uit van een magistraat en werd Huiler krachtens dat be velschrift naar Banstead overgebracht. Gedurende den geheelen tya, dat Müller te Banstead vertoefde, verried hy hoegenaamd geen teekenen van vallende ziekte of van eonigerlei geestesstoornis. „HU was", zegt het .rapport van dr. Bond, assistent-medisch- directeur, „kalm en leuk (placid)HU doet zijn best en doet gewillig wat mon hem beveelt te doen. De gelaatstrekken duiden geen verbastering van het verstand aan Op 19 April 1893 had dr. Shaw, die Duitsch verstaat, zyn eerste onderhoud met Gustav Müller. In den loop van dat onderhoud ver telde deze hem, dat hij, in Britsch-Indië zünde, anderhalf jaar geleden (dorhalve einde -1891) van een olifant gevallen was, en dat hij zijn toevallen daaTaan toeschreef. Hjj werd in Britsch-Indië in een gasthuis verpleegd, ging daarna naar Frankrijk en was eindüiyk via Stover in Engeland beland. Hij verklaarde aan ér. Shaw, dat bU niet gehuwd was. „Hy schijnt nu", rapporteorde toen dr. Shaw, „zeer helder van geest en geheel vrij van hersen schimmen. H\j is rustig en werkt geregeld op de pachthoeve". Al de latere rapporten luiden in dien geest, en al beter en beter. Eindelijk volgde op 22 Juni 1893 het ontslag van Müller uit het gesticht als „genezen". Voor do rechtbank te Arnhem stond Zaterdag terecht J. A. J., oud 20 jaar, zadelmakersknecht, ale in den nacht van 4 op 5 Sept. aaD W. Raaymakers een steek toe bracht, waarbij ongelukkigerwijs de halsslag ader werd afgesneden, zoodat de getroffone doodbloedde by gebrek aan hulp. Beklaagde had zijn loon ontvangen en werd bij het verlaten van een cafó aangesproken door een meid, die samen was met Jt. Hij haalde jenever, welke door de drie personen ,werd opgedronken. Later vroeg R. om geld, dat J. hem gaf uit vrees voor slagen. Voort- loopende, vroegen R. en do meid weer jenever. J. gaf twee kwartjes. Nu werd J. door beiden aangegrepen, waarna hij, zich verwe rende, den ongelukkigen stoot jnet een zadel makersmes toebracht. Het verhaal van de meid, die ernstig tegen meineed werd gewaarschuwd, luidt anders. "Volgens haar is er geen ruzie geweest en was de kennismaking van den kant van beklaagde begonnen. Do caféhouder bevestigde het eerste gedeelte van het verhaal van den beklaagde; eveneens Frans Bakker, een sjouwer, en diens vrouw, die met de meid in hot café waren. Van de ruzie was niemand getuige dan zy. Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 1 jaar en C maanden. Mr. F. N. L. Aberson, verdediger, pleitte noodweer en vroog, ook op grond van het geeöe levensgedrag van beklaagde, ontslag van .rechtsvervolging. "De uitspraak is bepaald op 19 October. Te Nieuwediep kwam met 6 0 ton haring binnen de Scheveninger bom „Sch. 288," schipper C. Taal, met verlies van de vleet, welke door een onbekend gebleven stoomtrawler werd afgestoomd. Te Ren esse (Ne or d-Sch o u we n) zijn aan strand gespoeld twee pakken, in houdende documenten, afkomstig van de stoom schepen „British Queen" en „Straits of Dover," welke in bewaring werden genomen door den heer De Kater, Engelsch consulair agent te Brouwershaven. Een vreemd besluit. Te Wie- ringen is voor eenigen tjjd bij gemeenteraads besluit de invoer van vee van den vasten wal verboien. In de vergadering van den 8stsn dez3r was onder meer een schrijven van den slager P. Maars aan de orde, waarin adressant verzocht een door hem gekochte vette koe op het eiland te mogen invoeren. Hoewel do voorzitter tegen dit verzoek geen bezwaren had, maende do Raad zijn besluit te moeten handhaven, zoolat op het adres afwijzend werd beschikt. Te Mierloo, nabij Eindhoven, had dezer dagen by de wed. Verkoyen een droevig ongeluk plaats. De aldaar inwonende 13-jarige A. M. Janssen kwam te dicht hy den haard, waardoor baar kleederen vuur vatten en in brand geraakten. Aan de bekomen brandwonden is zy nu overleden. To Tiel is tegen v. d. S., eervol ontslagen onderwijzer te E., ter zake van ver- «BDadelyko verduistering van de spaarpennin gen der schoolkinderen, een instructie geopend. Bij de aanlegplaats van de Te8selsche stoomboot te Nieuwediep geraakten Donderdag een paard en vigilante in de haven. Twee der passagiers, die het ongeluk zagen aankomen, wisten nog op den wal te springen de drie overigen, twee dames en een heer, geraakten mede te water, doch konden, evenals de koetsier, worden gered. Het paard werd dood en de vigilante zwaar beschadigd op het droge gebracht; BUITENLAND. Duitechland. Do tentoonstelling van voedingsmiddelen te Beriyn werd Zaterdag in tegenwoordigheid van don rijkskanselier en verscheidene minis ters door de eere presidente, vorstin Hohenlohe, geopend. Een gewichtig beBluit i3 door het sociaal democratisch congres te Hamburg genomen. Met 160 tegen 50 stemmen is besloten, in het vervolg deel te nemen aan de verkiezingon voor den Landdag van Pruisen. Van de hoofden der eooialistische beweging waren Singer on Liebknecht de eenigen, die tegen dit beginsel stomden. Tameiyk eendrachtig is de Dultsche sociaal-democratie dus uit haar isolement te dien opzichte getreden. Met 147 tegen 63 stommen werd vervolgens besloten, dat de geheels partij de uitvoering van het congres besluit op zich zou nemen. Het is nu zek9r, dat de andore voorstellen van minder omvattende -strekking, die daarop betrekking hebben, ook in den zin van Auer en Bebel beslist zullen worden. Spanje. Volgens de „Heraldo" neemt maarschalk Blanco, de nieuwe gouverneur van Cuba, bij zijn vertrek naar dat eiland, een legermacht van 20,000 man mede. Of hij haar noodig zal hebben, zal de tijd leeren, maar vooralsnog kan men het be vredigingsplan van Sagasta geen onmiddellijk succes voorspellen. De Cubaansche Junta te Nieuw-York en ook do generaals der opstande lingen Gomez on Garcia hebben verklaard dat zij "weigeren de autonomie te aanvaarden, zelfs al gaat ze vergezeld van een volledige amnestie. Zy willen vólkomen onafhankelijk heid voor het eiland en met dezen eisch kan zelfs de liberale regeering van Spanje niet medegaan. Generaal "Weyler had aan Sagasta geseind dat, ware hy enkel gouverneur van Cuba geweest, hy dadelijk zijn ontslag ingediend zou hebben, maar aangezien hij tevens met bet opperbevelhebberschap van de troepen belast was, meende hij <zyn functiën niet te mogen neerleggen. Maar LU erkende dat zijn gezag onvoldoende was zonder Let Tertrou wen van de regeering, vooral daar de leden en de bladen van de liberale partij, grootelyks onder den invloed van de openbare meening in de Vereenigde Staten, hem zwartmaken. En dat gezag had hij noodig om een eind te maken aan den opstand, dia toch reeds ge dempt was tusschen de stellingen van Jucaro en Car San-Antonio. Sagasta antwoordde dat de regeering Woyiers diensten naar waarde schatte, maar meende dat een wyziging in het bewind en een eind aan den oorlog slechts konden slagen als de autoriteiten eensgezind waren met het ministerie. Dat had niets uitstaande met het vertrouwen, door de regeering in Weyler gesteld, want de liberalen (zeide Sagasta) hebben altijd verklaard dat de verantwoor- deiykheid voor een zekere gedragslijn niet ten laste komt van hen, die haar ten uitvoer leggen, maar van de .regeering, die haar aan geeft. Ik zal u spoedig de beslissing van de regeering mededeeien. De lezer kent die beslissing reeds. Generaal Weyler zal nu waarschUnlUk den Amerikanen het genoegen niet doen, zich te laten doodschieten. BU is teruggeroepen; zUn opvolger, maarschalk Blanco, de gewezen opperbevelhebber der PhilippUnen, zal optreden als gouverneur-generaal van Cuba, met gene raal Arderius als onder-gouverneur en generaal Gonzalez als chef van den generalen staf, en verder Pando, Bernac en Canellaen generaal Weyler, die zooveel begrip van zUn verant woordelijkheid en zyn waardigheid als soldaat heeft, zal niet gaarne zUn hoofd verliezen, doch gehoor geven aan het bevel der regeering. Generaal Weyler gaat dan hoen van Cuba, zonder de kroon op zyn werk te hebben ge zet. Hy gaat, beladen met den ondank en de miskenning van zyn vyanden, de liberalen. Wie anders dan hy heeft na twee jaren van moeiiyken stryd rust en orde hersteld in de «treken die door den vyand zyn verlaten? Wie anders dan hy heeft meer oproerlingen laten dooden en gevangennemen dan er volgens zyn eigen bewering op het eiland waren?Wie anders dan hy heeft plechtig beloofd in Mei van het volgend jaar den opstand voorgoed te zullen verpletteren Wie?.... Maar het beeft bom niet gebaat dat hy heeft gewezen op alles wat hy Leeft gedaan. Juist omdat hy het gedaan heeft en z(jn werk wil voortzetten, is hy weggezonden. Generaal Weyler gaat zonder verzet. De beschuldiging van den Madridschen correspon dent van de „Herald" dat hy troebelen in Spanje wil gaan verwekken, wyst hy in pathetische termen aldus terug: „De ernstige beginselon die myn karakter vormen en myn bekende militaire loopbaan zyn een stellige waarborg dat ik nooit de wettige regeering in verlegenheid heb gebracht of zal brengen. Altyd en by alle gelegen heden ben ik de eerste geweest en zal ik de eerste zyn om haar te erkennen, te eerbiedi gen en te gehoorzamen en te trachten haar wenschen te vervullen". Volgens officiëele inlichtingen fce Madrid, is een gewapende expeditie op de PhilippUnen ontscheept. Zuid-Afrika. Het gerucht van Rhodes' ongesteldheid i6 zeer overdreven. Rhodes ïydt alleen aan een gewonen aanval van koorts, waaraan hy thans herstellende is. Hy zal 20 Octobor naar Salisbury terugkeeren. De sub-commissie uit den Transvaalschen Volksraad zal Dinsdag aan dit lichaam de volgende hervormingen aanbevelen: verlaging der spoorwegtarieven voor steenkool, myn- werktuigen en lovensmiddolen met dertig tot veertig percent; aanzieniyke verlaging der byzondere invoerrechten op levensmiddelen; verhooging der rechten op weeldeartikelen; instelling van een speciaal departement te Johannesburg met ambtenaren voor het toe zicht op de naleving der drankwet, der wet op de paspoorten en der wet op diefaUl van goud; het sluiten van een overeenkomst met de Portugeosche -regeering, waarover op het oogenblik wordt onderhandeld, betreffende een permanenten aanvoer van inlanders van de Oostkust voor don arbeid in de mynen. Vorder beveelt de sub-commicsie aan het dynamiet-monopoHe to onderwerpen aan het oordeel van den advocaat-generaal en andere rechtsgeleerde overheden, ton einde van dezen te vernemen of het verdrug, indien het ge schonden wordt, opgezegd kan worden. Indien binnen oen behoorlijken tyd geen antwoord wordt ontvangen, zou de commissie den invoer voorloopig vry toegelaten willen zien tegen een recht van e9n j>ond per kist, overeen komstig de wenschen van de eerste commissie, totdat in de aanstaande zitting van den Volks raad de quaestie definitief geregeld zal zijn. To leg- rammen, REMIREMONT, 10 October. De minister president Móline heeft heden een redevoering gehouden, waarin hy de taak uiteenzette, die de nieuwe Kamer wacht, en de binnen- en buitenlandsche staatkunde der regeering ver dedigde. Hy zeide dat de brand in het Oosten beperkt is, dank zy het ojffreden van den heer Hanotaux, en dat het Europeesch concert een levende werkelijkheid is geworden, die een hoopvol verschiet opent dank zy het Fransch-Ru8sisch verbond. MADRID, 10 October. De ministerraad heeft besloten generaal Riveira van de Philip pUnen terug te roepen en versterkingen naar de eilanden te zenden. De Staatscourant bevat het ontslag van generaal Weyler. Men verwacht een besluit waarby maarschalk Blanco in zyn plaats wordt bouoemd. BERLIJN, 11 October. "De Dultsche Rijks bank heeft haar disconto tot 5 pCt. en do rente voor beleeningen tot 6 pCt. verhoogd. LE1ISËK, 11 October. De gemeenteraad van Leiden zal a. s. Donderdag-namiddag te twee uren oene ver gadering houden, waarin o. a. aan de orde zullen komen de benoeming van een tierde onderwyzeres aan de Meisjesschool 1ste klasse, de benoeming van een direCteuT der gemeente werken en een verzoek van den aannemer van den bouw van het krankzinnigengesticht om ontheffing van de hem opgelegde boete. In „Café Suisse" alhier werd Zaterdag avond de derde jaarlyksche algemeens leden vergadering der afd. Leiden van de „Zuid- Hollandsche IJsvereemging" gehouden. Uit het verslag bleek, dat het ledental evenals de toestand der kas gunstig kon genoemd worden. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen gekozen de heer J. H. Slicher. Volgens art. 8 der Statuten moesten drie bestuursleden aftreden, waarvan werden her kozen de heeren R. F. G. Wilhelmy Damsté en A. F. H. Wan der Stok, terwyi werd gekozen de heer Cb. Van Spall. Van den heer Slicher is reeds bericht ingekomen, dat hy de benoeming aanneemt, terwyl de heer Van Spall heeft gemeend de benoeming niet te kunnen aannemen, omdat deze met zyn maatschappeiyke positie slecht vereenigbaar is. Tot afgevaardigde der Vereeniging by den Bond werd gekozen de heer A. F. H. Van dor Stok. Na eenige besprekingen van ondergeschikten aard werd de vergadering door den waam. voorzitter gesloten. De heer Eggers verzoekt ons mee te deelen, dat op het laatste oogenblik werd geseind, -dat het concert Zaterdagavond van hot quartet Udol niet door kon gaan, waardoor velen nog een vergeofche reis naar de Stads- zaal maakten, hetgeen hem echter niet geweten kan worden. Eet is overigons te betreuren, dat dit concert niet is doorgegaan, want in alle plaatsen, waar dit quartet is opgetreden, had het een verbazend uitbundig succes I De vier heeren wisten de aanwezigen in zulk een vrooiyke stemming te brengen door hun muzikaal talent, dat het daverde van de toejuichingen! Op de heden alhier gehouden verkooping van cokes in partyen van 50, 10 en 5 Heet., waren do hoogste pryzen f 22.50, f 4.80 en f 2.35; de laagste f 22, f 4.60 en f 2.30. Heden brachten H.H. M.M. de Koningin en de Koningin-Regentes een kort bezoek op het Koninkiyk Paleis te Soestdyk, waar heen H.H. M.M. per extra-trein te 10 uren van het Loo vertrokken, die te Baarn t9 10 u. 56 m. plaatselyken tyd aankwam. Da terugreis geschiedde per gewonen trein van 2 u. 8 ra. uit Baarn. Omtrent het plotseling afsterven van d6n Minister van Staat mr. J. Heemskerk Azn. zyn de volgende byzonderheden bekend ge worden. De Staatsman had een groot gedeelte van den voor- en namiddag als naar gewoonte in zyn werkkabinet gearbeid en maakte tegen 4 uren wegens het mooie herfstweder in open rytuig een rytoer door de Scheveningeche Boscbjes. Hy bevond zich by zyn terugkomst te zynen huize zeer wel en sprak nog over het aangename tochtje. Aan tafel tydens den maaltyd openbaarden zich verschynselen van eene plotselinge ver andering eerst in zyn spraak, gevolgd door een verlies van zyn bewustzyn. De in -allaryl Ly den Staatsraad geroepen geneesheer constateerde oen beroerte, met verlamming van een gedeelte van hot lichaam. In den loop van den avond herkreeg de ïyder nog slechts enkele oogenblikken zyn bewustzyn, maar tusschen 11 en 12 uren werd by door een tweede attaque getroffen, die zyn dood ten .gevolge _had. Be Staatsman stierf met een kalme uitdruk king op Let gelaat. Op zyn bureau vond men nog een door Lem jjeschrjven stuk, waaraan hy des daags gewerkt had. 't Was Heemskerk's laatste handschrift. Be Internuntius mgr. Tarnassi woonde gisteren te Gouda een korkeljjke plechtig heid by. Noordwp: Heden is alhier by P. Yr. het raam opgeschoven en een menigte voor werpen, die er achter lagen, ontvreemd, waarna men hit raam liet vallen, waardoor daarvan nog een groote ruit "brak. Dit is nu al voor de derde maal, d3t zoo iets geschiedt. De politie is er mede in kennis gesteld en hoopt den dader of de daders op te sporen. Gemengd Nieuws. De Haagsche r e c h t b a nk veroor deelde heden: don man die te Leiden een kruiwagen huurde en dien ten eigen bate verkocht, tot 1 maand; den man, die te Stompwffk een plompstok wegnam, tot 7 dagen; den man uit Leiden, die zich aldaar tegen de politie verzette, tot 7 dagen; de vrouw uit "Boskoop die aldaar de "politie uit schold tot f'5 Loete; nog een man uit Leiden, die zich togen de politie alhier ver zette, tot 7 dagende vrouw uit Ryns'ourg, die by haar buurvrouw een paar ruiten in sloeg, tot f 1 boete; den man, die te Leiden een jas stal (by verstek) tot 5 maanden. Vrijgesproken werd de man uit Leiden, die een agent van politie alhier een slag zou hebben gegeven. Nadat Zaterdag op de Amster- damsche Wielerbaan oerst de onderafdeelingen van den we:stryd verreden waren, werd door de winners, een negental, onder luide toe juichingen, een plechtige optocht gehouden, Zy waren uitverkoren elkaar in het Loofd- nummer den lauwertak te betwisten. Het waren: Weeck, Henri Mayers, Protm, Jaap Eien, Singrossi, Courbe d'Outrelon, Willy Arend, Beisenherz en Sydney Jenkins, dus drie Hollanders, tweo Duitschers, een Belg, een Italiaan, een Franschman, en een Engelschman. Dadelyk daarop werd getart voor den Koninginneprys, waarby Protin, Meyers, SiDgrosse en Weeckzichaan de streep plaatsten. Vermelding verdient een zeldzaam spannend nummer; de repêchage tusschen EieD, Protin en Arend. Arend zotte het eerst den spurt in, met Protin achter zich en Eden als 6lechte derde. Protin komt in de b03ht Arend op zy en Eden probeert van het onzuivere sturen van Arend gebruik te maken en don binnenkant te nemen, Arend schiet echter weer op zyn plaet3 terug en Eden, niet meer kunnende passeeren, doet geen .poging meer te winnen. Arend komt met een haive lengte als eerste aan. Deze aankomst wordt mot luid gesis be groet en de jury besluit Arend te disqualifi- ceeren wegens zyn coupeeren in de laatste bocht van Eden. Een match tusschen Eden en Protin was hier -dus het govolg van en hoawel Eden eerst voor de eer bedankte, verkondigde het wande lend tydingbord, dat het tusschen deze twee gaat. Heel gemakkeiyk heeft Protin zyn supe rioriteit daarin bewezen. Voor het luiden der bel beeft Protin de eerste plaats ingenomen. Wanneer de anderen hun spurt Inzetten, geeft hy geen duim breed toe. Singrossi, met Meyers naast zich, bevinden zich vlak achter Protin op het tweede plan, daarachter Weeck. Zoo vliegen allen de laatste bocht uit. Singrossi weet Protiu nog op zy te komen, doch ieder, die Protins laatste loodjes kent, weet, dat zyn overwincing zeker is en na een prachtigen wedstrijd wint Protin den Koninginneprys. Tyd van Protin 3.27YS. Protin Tverd stormachtig toegejuicht en bedolven onder oen reuzenkrans, door eenige photografen in beeld gebracht. Tot slot werd nog een extra amateurs nummer gegeven over 25 KM. met gang- making, waarin startten: v. d. Bruggen, G. Hulm (Belg), J. O. Greve, H. Van Koolbergen (van Leiden) en P. M. V. v. d. Rivière. Na een mooien rit, gelykmatig on kranig gereden en met een flinken eindspurt besloten, wint de Amsterdammer Greve in 33 min. 332/5 8..; v. Koolbergen met drie banen verschil, is tweede in 35 min. 33J/5 aec. en Hulin met vyf banen derde. Mai'kthericliten, Alfen, 11 Oct. Aangevoerd 19 wagena kaas, partijen, te zamou 895 etuke. Trijs: Gondecho kaas late qual. 25.a 27.50. zwaardere a 2de qn&i. ƒ19.a f 24.Edammer a Loidaohe kaas per eshippond. Handel ving. Rotterdam» 11 October. Yoo. Aanvoer Paarden VeuleDB, magere en 113 vette Runderen, 102 vette- en graekalveren, 1 nnchter Kalf, 2013 Schapen of Lammeren, 585 Var- kcD8, Biggen, Bok of Geit, Ez3h. Men noteeit: Vetto Roodoren late qnal. 61 a 2de qnal. 58 a 3de qnal. 52 cente. KalvcreD late qnal. 86, 2do qnal. 75 a 70 ct., Stieren late qua!. 56, 2de qnal. 50. 3de qnal. 42 cU. allee per EG. Oaaen late qnal. 62, 2de qual. 56, 3de qnal. 52 conté. Handel traag. Schapenmarkt. Noteoring: lato qnal. 45 a 2de qnal. 40 Zniglammoren cents por KG. Handel sleoht. Varkene. Notearing. lete qnal. 45 a 2de qnal. 44 a r, 3de qnal. 43 a conté; Licht aoort 40 a 42 cente por KG. Redelijke aanvoer, vluggo handel. AardappelenSpuiache jammen, 3.a 3.60. Over- rraaaeche jammen, 3.a 3.50. Uakkeesohe jammc-n ƒ2.76 a f 3.Geldereche blaawoa 2.60 a 2.70. Geld. Kralen f a f Zeeuwache blauwen f 2.50 a ƒ2.75. Zeeuwache jammen f a f Champions ƒ1.75 a 2.Poters 1.70 a 1.90. Utrecht, 11 Oct. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 963 paarden en venlene aan gevoerd. De patrien werden verkocht van ƒ10 tot ƒ700; de venlens van 70 tot 250. Schiedam, 9 October. Noteering van de Make laars. Moutwijn ƒ7.50, Jenever f11.50, idem. Amst. proef 13.—, por Ned. vat en zonder foat, zonder de belasting. Spoeling-commissie jer ketol ƒ1.20. Noteering wan den Brandorsbond. Moutwijn f 6'/a a 6/s per hoct. ot„ zonder fust en zondor belasting. Beursbericht. Amsterdam11 October. De markt was heden stil tn flauwer opBer- ljjn, wegens de verhooging van het disco.ffo op 5 en do beleening op 6 pet. Portugal 213/a. Venezuela vast 36. Amerikaansche eveneens flauw. Central 16. Union 2378-54y4. Atchison 14'/»—80'/a- 58'/.. Erie 15'/,. Rio 12»/4. Ned. Petroleum My. flauw 53. Koninklijke 657. Zweedsch Noorweegsche Sporen l5/a, williger. Het totaalbedrag der inschryvingen op de Russische Zuii Oost-Spoorwegobli/atiën in Duitschland en te Amsterdam is, naar w(j vernemen, zoo bovenmate groot, dat op de ingeschreven bedragen slechts enkele qjercsn ten zullen kunnen toegewezen worcen. De toewijzing wordt aanstaanden Woensdag ver wacht. ACABEM IËNIEV W8. L-eiden? Geslaagd is voor het eerste natuurkundig-examen de heer W. H. Teupken; voor het candidasts-examen in de Godge leerdheid 1ste gedeelte de heer E, Van denBroek. voor het doctoraal examon geneeskunde de heer H. J. Laverge; voor het Theoretisch geneeskundig examen de Heeren P. H. Rosenatein, P. A. Moerman, C. E. Benjamins. A.DVEHTENTIËN. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze goliefde Ouders JOHANNES LAMBERTUS SPRINGER en 7952 9 PAULINA VAN HOOIDONK hunne vyf-en-twintlgjarlge Echtver- eeaJglng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Leiden, 11-23 Octo'.er 1897. Gehuwd: OSCAR EMIL FRANZ ZAEPKE en JOHANNA CHRISTINA VOORBIJ. Tbqal (N.-O.-I), 11 October 1897. Volstrekt eenige kennisgeving. 7954 6 Geboren WILHELH11M J01IA1VN4 JIARIA, Dochter van: 7951 6 T. J. B. HAAN en M. J. HAAN, geb. Jossevel. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren COKNELU ELISABETH DASIËLLA, D och ter Tan: 7965 6 D. DE GUNST en C. G. M. DE GUNST Kuipers. Leiden, 11 October 1897. Door 's Heeren goedheid voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon 7939 4 M. S. HAKKENBERG-Lambooy. Leiden, 11 October 1897. Heden overleed, te Antwerpen, tot onze diepe droefheid, na een smaitelljk lijden, onze geliefde Broader HERMAN. Wed. M. LUBACH-Van Amerom, Kerfc-Avenzatbe, Gelderland. C. J. VAN AMEROM, Leiden. 11 October 1897. 7960 7 De Heer on Mevrouw VAN OORDT Van Oordt betuigen hunnen dank voor de be wijzen van belangstelling, bU de goboorte hunner Dochter ondervonden. Zoeteswoude, 11 October 1897. 7953 5 Voor de velo bewijzen van deelneming, ont vangen bij hot overlijden van onze geliefd! Moeder, Behuwd en Grootmoeder, Mej. de Wed. J. BUITENDIJK, geb. J. M. Van Loon, be- tuigen wij onzen barteiyken dank. Namens Broeders en Zusters, H. BUITENDIJK. Leiden, October 1897. 7950 8 Voor de velo bewijzen van deelneming, ont vangen bü het overlijden van mtjoo geliefde Echtgenoote PAULINE SOPHIE ADRIENNE HUBRECHT, betuig ik mijnen haitelyken dank. 7937 6 HENRI VAN DE VELDE. Leiden, 11 October 1897. Heden ontvangen nieuwe Appelgelei, a 35 Cents per KG. Doze soort Appelgelei is alleen verkrijgbaar bi) 7970 8 H. MEIJEIIAAA, Hoogewoord No. 61.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3