Daarna kwamen de mishandelingen weer aan de orde en verscheen een Duitscher, die een kind van 9 jaren op de Toussaintkade met een hondenzweep afranselde, omdat het knaapje, by ongeluk, zijn hond met een elastieken bal raakte. Voor dit hardhandig heerschap werd, onder strengo afkeuring van zijn handelwijze, door het O. M. f 25 of 25 dagen gevorderd. By de Haagsche politie is aan gifte gedaan van diefstal van effecten, een spaarduitje van een oude vrouw, wonende iu een hofje aldaar. Door de Haagsche politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een 17 jarig meisje, dat ver dacht wordt zich ten nadetlo van verschil lende magazijnen aldaar aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. Tal van nikkelen voorwerpen en fijne goederen zijn in de ouder lijke woning van het meisj3 do.r de politie in beslag genomen. De opbrengst van de inzame- Eng in de Kurzaal, de loteTy en do ingekomen giften bfi de commissie voor de benadeelden door den zomerstorm to Scheveningen, ten bedrage van ruim f 8C00, is voor de hilft aan fie schadeiydenden by de visschersvloot, voor de andere helft aan do getroffen strand- neringdocnden toegekend en door de com missie na nauwgezet ondorzoek van de inge leverde schadebedragen verdttld. Sedert nu byna twee maanden heerscht de kwade droes in den stal der Haagsche trammaatschappy te Schovemngen. In de laatste dagen nam die ziekte zeer tce; Maandag werden 3, Dinsdag 5 tn Woensdag weer 3 paarden, die aan deze besmet teiyko ziekte loden, afgemaakt. In h.t gebod heeft de Maatschappij reeds 19 paarden door die epidemie verloren. Het onderzoek, door de Rotter- damsche politie ingesteld naar het slachtoffer, dat door den 18 jarigen W. A. Claris gemaakt zou z\jn, heeft tot gisteravond niets aan het licht gebracht. Meer en meer wint het ver moeden veld, dat valsche aangifte gepleegd is, en zal eene gerechttlyke vervolgir g als zoo danig niet kunnen uitblijven, wil net recht zyn loop hebben. Omtrent den dubbelen moord te Rotterdam wordt van daar aan „De'Til." ge meld, dat de moordenaar G. C. "F. Muiter, gedetineerd in de strafgevangenis aldaar, reeds sedert vyf dagen hardnekkig alle voedsel weigort. By tusschenpoozen heeft hy oogenblikken alsof alles hem als een droom voorbijgaat en vraagt hy om opheldering; dan weer zit hy uren achtereen onbeweegl^k in zichzelf gekoerd. E9n tweetal bowaardt-rs zyn belast zich met hem te onderhouden, ten einde hem in zyn doen en laten te volgen en hem zoo Siogeiyk tot sprekon te Irengen. Door de rechtbank zyn twee geneeskun digen belast met een onderzoek naar den toestand der geestvermogens van don moor den aar. Dezer dagen zyn aao de spoor- Wegstati0ü8 te Amsterdam wel een veertig iazen in beslag genomen, welke met do treinen werden aaDgevoord. Reden hiervan was, dat de jacht in Noord Holland nog niet geopend was en het vervoer van wild ver boden. In de provincie Utrecht was de jacht Trel geopend, maar wie nu daar een haas Schoot en die aan familie of kennissen elders Verzond, had er niet veel phizior van. De rykspolitio legde er beslag op. Men had den haas moeten verzenden met een by den burgemeester der gemeente aan te vragen be- wys van herkomst. In den circus „Arona" te Amster dam is eergisteravond aan de pas aldaar op tredende „tandluchtvaarster," mejuffrouw Emileo Helene, een ongeluk overkomen. Hetzy, dat men haar niet of slecht heeft gegrepen by het afspringen, de juffrouw is met haar hoofd tegen een paal geslagen, waardoor zij drie tanden heeft verloren. Andere gevolgen heeft het ongeluk niet gehad, doch het is toch al ernstig genoeg, daar juffrouw Helene met haar tanden haar brooi verdient. Van woderoptroden als „tand- Epscialiteit" zal ten minste wel geen sprake meer zyn. Voor de arron di s 8oments-recht- bank te Amsterdam stonden gisttren terecht J. De Beer, oud 40 jaar, werkman te Bussum, en M. Ph. De Jong, koopman to Hilversum, beschuldigd te zamen in den nacht van 6 op 7 Sept. 1S97 twaalf pakken huiden ontvreemd te hebben uit de lederfabriek van de firma Brummer, te Bussum; de tweede tevens aan geklaagd, die huiden gekocht te hebben, ter wijl by kon weten, dat ze door diefstal vor kregen waren. Er waren nog geen 5 jaren verloopon, sedert eerste beklaagde weg?ns diefstal tot zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld. De waarde der gestolen huiden bedroeg volgens den bestolene f 160 a ƒ170. By het getuigenverhoor kwam aan 't licht, dat de eerste beklaagde met een ander per soon, Hanau, den baas der leerlooierij kwam wekken en hem mededeelde, dat een honden kar met twoe personen naast de schutting der looiery stond, wat hun vordacht voor kwam. De baas der looiery was met De Beer en Hanau op straat gegaan, had ook de kar gezien en was daarna weer ia huis gegaan, zonder de wacht te blijven houden. De Boer bekende later, dat Hanau hem was tegengekomen en hem op de hondenkar met de twoe personen attent had gemaakt. Hanau had gezegd: „Do Beer, jo mag den baas wel waarschuwen, want het is hier geen goed werk." De Beer, die van alias op de hoogte was, had dan ook inderdaad den baas gewaar schuwd, doch later, toen de laas weer te bed lag, zyn plan, diefstal te plegen, volvoerd. Na uitvoerig getuigenverhoor legde De Beer een volledige bekentenis af. Met het voor de huiden ontvangen geld, f 42.50, had hy een uitstapje naar Den Haag gemaakt en daarvan ruim 16 gld. verteerd. Ook verklaarde hy, dat hy tot diefstal was overgegaan op aansporing van Do Jong, die hem zyn porte- monnaie met geld had laten zien, zeggende „Die kun jy van avond verdienen, als je my de hniden verkoopt." Da beklaagde De Jong ontkende pertinent, medeplichtig te zyn aan den diefstalde huiden had hy gekocht ten huize van De Beer, zonder te weten, dat ze van diefstal afkomstig waren. Nadat de rechtbank eenigen tyd in raadkamer vegaderd was geweest, deelde de voorzitter, mr. Wichera Hoetb, mede, dat, wegens het vergevorderde uur, het was halfvyf 's namid dags geworden, en de moeilykheden der in structie, de vordere behandeling der zaak ge schorst werd tot Dinsdag 26 October, 's mor gens te tien uren. Op de buitenplaats van don heer W.Van der Vliet, te Leiduin onder Vogelenzang, heeft een brutaio ciefstal plaats gehad. De inbrekers hebben het geheele vinkenhuis ledig gestolen en een groote verzameling van buiten en binnenlandsche vogels ontvreemd. Hot H b L" maakte melding van btt voornemen, te Amsterdam by gelegenheid der kroningsfeesten een wacht van jongelui te vormen. Nu herinnert een der lezers er aan, dat den 6den Sept. 1748 by de parade ter eere van den stadhouder "Willem IV, de Amsterdamsche kapitein Zeger van Son, be halve de gewone troepen, ook een compagnie jongeheertjes deed cxerceeren. Van dien tyd af dateert het refrein: „Mynhesr Van Son is een bravo kapitein, Hy regeert zyn volkje zoo groot als klein." Te Nieuw-Amsterdam (Dr.is een o.itvlucht9 verpleegde uit Veenhuizen, genaamd Jacob Sliepen, aangehouden, die bekend beeft in 1893 den jachtopziener G. Hompes, die hem by het stroopen verraste, te hebben doodgeschoten. Hompes was met oen nicht van hem getrouwd, waardoor het vermoeden niet op hem viel. Sliepen is, na door den officier van justitie t9 Assen ver hoord te zyn, naar Roermond overgebracht. Herhaaldelyk worden klachten met verzoek om schadeloosstelling ingediend, wegens beschadiging tydens het vervoer met de pakketpost, van hoeden, welke in slappe kartonnen doozen waren verpakt, zonder verder op eenige wyze tegen beschadiging beveiligd te zyn. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat by beschadiging van onvol doend verpakte zendingen, geen schadeloos stelling wordt verleend. Gebruik van steviger doosen wordt derhalve aanbevolen. Kwe9keüngen van de Rykskweek- scbool voor onderwyzers on leerlingen van de hoogc-re burgerschool en het gymnasium te Ngmegen zyn voornemens een geheelont houdersclub op te richten. De heer A. Don, hoofd eener school te Rotterdam, zal voor hen als sprektr optreden, In den nacht van Woensdag op Donderdag te twee uren is te Naarden in do onmiddeliyko nabyheii van Bussum inge broken by den heer J. Tom de heor J. ge rucht vernam en ging zien, waren de dieven verdwenen, eenig klein zilver medenemende, Ni;t tevreden met den geriogen buit, be proefden zö, wed r door middel van braak, hun geluk op een nabij liggen de villa van den heer N. De heer N. overviel de inbrekers en geraakte met een van hen aan bet worstelen. De ander riep toen „laufen", „laufen", waar aan door No. 2 onmiddellijk gevolg werd gegeven, zoodat het den heer N. niet is mogen gelukken den dief te houden. Op de villa van den heer N. werd een gedeelte van het klein zilver van den hoer J. gevonden. Htt gioote zilver van den heer N. is echter verdwenen. De politie doet streng onderzoek. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft arrest gewezen tegen Jac. Sp., 22 jaren, arbeider te Sappemeer, thans in hechtenis, die door de rechtbank te Winschoten is schuldig verklaard aan mishandeling, welke den dood ten gevolge heeft gehad, en is veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf, omdat hy in don nacht van 10 op 11 Juli 11. te Sarpemeer moedwillig Rudolf Wilkens met een mes in de borst heeft gestoken en hem eene door de linkerbovenkwab der locg tot in het hartz3kje en de slagader doordringende wonde heeft toegebracht, ten gevolge waarvan genoemde Wilkens kort daarna is overleden. Het Hof heeft het vonnis bevestigd met aanvulling der gronden. Gisteren had de arbeider L. P., werkzaam op do scheepsworf van de heeren C. v. d. G., te Krimpen aan den IJsel, het ongeluk van een stelling van een in aanbouw zijnd schip te vallen. Inwendig zwaar gekneusd on met een gat in het hoofd werd hy naar zjjne woning gebracht. De botter van Stour, uit Volen- dam, is binnen de pieren van IJmuiden in den grond gevaren door een Duitsche boot. Do bemanning is gered. „Yrou G e maal in." In d e Haag sche Kroniek van het „Hbl." sprak Johan Gram van een landbouwer, op do tentoon stelling in Den Haag, die de Koningin „Sirene" noemde. Het zal nu, zoo schryft een medewerker der „Arnh. Ct," vyftig jaar geleden zyn, dat ik student te Delft was en daar myn kamer had boven den pompenmaker Hesius. Deze vertelde my eens, dat hy do vorige week met den Koning had gesproken. En wat zeide die, Hesiu3? Zyne Majesteit heeft me een tientje gegeven. E?n tientje? Waarvoor? Ik was bezig om aan een pomp te werken achter de Gottischo zaal. (Op dat terrein werd toen het later bekende Wil lemspark aangelegd). Daar kwam de Koning by me on zeiBen jy de man, tot wien gisteren de Koningin heeft gosproken? Ja, Sire, zog ik. Nu kerel, daar heb jo dan een tientje van me; myn vrouw zegt, dat ze nog nooit zoo gelachen hoeft. Ik. nam het tientje aan en bedankte den Koning, maar ik wist nog niet waarom de Koningin zoo gelachen had. Dat scheen de Koning te begrypen en terwyi hy zich om keerde om heen te gaan, oogde hij me to.1: Je hebt ze wel zesmaal gemaalin genoem-J, en laid lachend ging do Koning weg. Begrijpt u waarom de Konir.g zoo ge lachen haeft en mo een tientje gaf? Ik heb altijd heel beleefd tegen baar gezegd: Vrou gemaalin; anders niet. Tweede overwinning van Blussó.— Men seint uit Nogent sur Marne, dd. 7 Oct., aan het Hbl.": Hedennamildag had alhier de internationale roriwodstryd in sciffs plaats. De rivier is smal en vol bochten, dus een moeiiyk vaarwater voor de buitenlandsche mededingers. Van de zss deelnemers hadden zich tweo teruggetrokken. De 1ste heat werd geroeid door J. J. Blussó, van „Do Hoop", te Amsterdam, tegen H. Bar relet, van de „Socióté nautique d'Enghien". Nadat 1000 meters geroeid waren, was Blussó zos lengten vóór, en toen gaf Barrelet het op. De 2de heat roeiden Lambert, van de „Soclété nautique d'Enghien", tegen Mac Henry, van de „Soció'-é o'Encouragement" te Parys; Mac Henry won. In de final kwamen dus uit BJussé en Mac Henry; de „Coupe de Paris" werd met één lengte door Blussó gewonnen. De speciale prys voor den roeier jl. Zondag by het thampionaat van de Seine uitge loofd door president Faure, bestaat uit een Sèvres-vaas. Op don aan de werf der Ko:nink.iyke Maatschappü „Do Schelde" te Vlissingen in aanbouw zynden kruiser „Zeeland" \i.l een zekere Van der K., maar cogènschynlyk zonder ernstige gevolgen, zoodat hy te halfeen als gewoonlyk naar huis kon gaan. In den loop van den middag is hy echt r ovrrleden. Een zeer ernstig ongeluk trof den arbeider G. Steikenburg, te Andel. In het veld bezig zijnde reet grasmaaien, wilde het geval, dat de zeis op het onverwachts en met zulk een kracht uitschoot, dat zfin voet, waar hot scherpe voorwerp tegen kwam, nagenoeg werd afgesnedm. Met een wagen moest de ongelukkige, dij vanwege het vele bloedverlies byna in flauwte viel, naar huis gebracht werdtn. Twea dokttrs verleenden hem geneeskundige hulp. Van de Italia a nscho stations op de kust van Benadir is to Rome bericht ontvangen, dat de Cavendish-jacht-expeaitte evenals de ongelukkige Bottogo expe iLie, door Menoliks onderdanen is vermoord. De karavaan, bestaande uit twee Europeanen en 90 Acbaris, benevens 130 kam Beien, vertrok bet vorige jaar van Berbera aan de Golf van A-den, en kwam in November aan htt Ita- liaanscho handelsstation te 'Lugh aan. Van daar vertrok men naar bet Rndolfmetr, met het plan terug te ketren naar de kust by Mombasa. Het teriebt van den moord wordt ochteT tegengesproken door do Etigelscho tl*den. Rechter Lynch heeft thans, zooals Amerikaansche bladen berichten, onder de Klondykscbe goudgravers zijn e?rste off.r gevorderd. Do man heetto William G. Martin, uit St -Louis. Hy was met een 30 mdere goudzoekers gelegerd aan het meer Bennet op den weg naar Klondyko en st.-.l daar van oen kameraad een ham, daar zyn e'gen voorraad ten einde raakte. Do bestolene maakte alarm. Mc-n zocht naar de ham en vond haar in Martins tasch. De goudgravers vormden daarop een gerechtshof en veroordeelden Martin ter dood coor worging. Htt vonnis werd voltrokken en erte der goudgravers onderteekenden een schri.'telyk bowys ter rechtvaardiging hunner daad. In alle stilte ïb Zondag te München de verjaardag gevierd van den krankzinnigen koning Otto. Munkacsy, de Hongaarsche schilder, i3 weder ingestort. Hy is onher stelbaar krankzinnig en men vreest, dat zyn leven nog maar kort gerekt zal kunnen worden. Het romantische verhaal van de vervolging en de mishandeling van den Engel- schen reiziger Landor door de Titetanen, vindt niet onvoorwaardelyk geloof. Dr. Ahmed Shah, die vier jaar lang als officier van gr zondheid in Baneden-Tibet heeft doorgebracht, meent, dat, als het verhaal van do mishandeling niet overdreven is, bandieten er schuld aan mo ten hebben. Maar dan zullen dezen ook gestraft moeten worden, want de Groote Lama is ver draagzaam tegenover de vreemdelingen. „Belet vreemdelingen Lassa te betreden" zoo luidt de instructio, aio aan de ambtenaren in Tibet gegeven is „en als zy daar toch willen binnenkomen, houdt hen dan tegen; maar valt hen niet aan en mishandelt hen op geenerlei wyzo, tenzy zy geweld gebruiken. En indien zy bystand verlangen om terug te keeren, moet gy hun dien verschaffen Pony's, muilezels, mondvoorraad of dragers, wat zy ook verlangen, geeft het hun maar zendt hen terug." Littlodale, Deasy en Pike, Wtlby, Malcolm, Morse zijn alien ongedeerd uit Tibet terug gezonden, zegt dr. Ahmod. En het fe:t, dat Landor lsvend in Indiö teruggekeerd is, komt met bet gebruik by de Tibetanen overeen. Het zou toch geraakkeiyk genoeg gewekt zyn, een voorwendsel te vinden om Landor terecht te stellen, of hem heimelyk uit den weg te ruimen. Hot aantal typhusgevallen, to Maidstone aangegeven, bedroeg gisterochtend 1429, Zes en vyfeig personen zyn aan do ziökto overleden. Drie personen, uit Maidstone to Londen aangekomen, hebben aldaar typhus gekregen. Men vreest daarom, dat do ziekte naar Lenden zal overslaan. Volgens berichten uit Nieuw-York is de gole koorts op Jamaïea uitgebroken. De zit kte zon rich snel uitbreiden en vooral Europee- sche soldaten fel aanasten. Uit alle deelen van Oostenryk- Hongaryo komen berichten van strenge koude, gepaard met sneeuwstormen. De bergen van Stiermarken zyn tot de dalen in een sneeuw kleed gehuldin Opper Stiermarken valt zelfs in c'e dalen sneeuw. Da bewoners van Ancona aan de Adria- tische Zee hebben veel van het water te lyden. Ten gevolge van een regen van vier dagen lang is do Convechia buiten haar oevers ge treden; vtle huizen der stad zyn overstroomd, de inwoners moesten met sloepen gered wor den. Het station on de spoorlijn staan onder water; het verkeer is gestremd. Te MontpoMier bemerkte een landman een luchtballon, die aan een tak van een toom hing. Op het bericht hiervan snelde cer.e afdeeling pionniers met de noodige werktuigen toe en maakte den ballon ledig. Er waren geen passagiers in en men weet ook niet van welke richting hy kwam. Een 17-jarig Duitsch meisje, dat slechts met den voornaam Thereso bekend is, kwam Zondag van Keultn te Parys aan en steeg in het klooster van do barmhartige zustere Saint-Vincent de Paul af. Maandag verliet zy tit klcost9r om ten brief naar de post to breDgen, en keerde niet meer terug. De politie is met htt verdwynen van htt meisje in kennis gesteld. Tolstoi legt de laatste hand aan een groeten roman uit het Russische boeron- leven. Te Sidney is Maandag de ver jaardag van de wettelyke invoering vin den achturigen arbeidsdag op fooEtelyke wyze ge vierd. Een optocht van vakvereenigingen had plaats. Een vreemde ontwikkelingstyd heeft volgens de „Unterh&ltungbeilage der Ber lin? r Gtricits-Zeitung" de stamvader van de Zweedsche dynastie gehad. Volgens genoemi blad is Bernadotte den 26stm Jan. 1764 ge boren, is toen in 1870 als vrywilliger in ctenst gitreden en heeft in 1691 zyn luite nantsgraad verkregen I Nieuwe opgravingen teTernowsky, in het Russische district Uiraspol, waar de afgxyselyke zelfmoorden plaats h9bben gehad van godsdienstige dwepers, dia zich levend lieten inmetselen, hebben geleid tot de ont dekking van zes nieuwe lyken mannen, vrouwen en kinderen. Men gelooft nog 30 lyken te zullen vinden en zet het onderzoek voort. Kowaleff, de man, die aan het hoofd stond van deze zelfmoord plegende sekte, verzekert, dat onder do gevonden lyken di9 zyn van een wyngaardenter en zyne twee dochtertjes, kinde ren van 8 tn 6 jaar. Hy wist, dót dezsniut plen hadden opgevat om zich «te laten inmet selen; hy weigert de plaats te wijzen waar 30 andere leden der sekte begraven zfin. Te Parys hebben te middernacht een dertigtal personen, behoorende tot het gemeenste gespuis der hoofdstad, over et no vrouw van geiyk allooi, op straat een gcregold g9vecht met messen en revolvers gehouden, waarvan de vrouw zelvo al do byzonderheden geregeld had. Het rumoer deel de politie toeschieten. Vier mannen werden in hechtenis genomen on één aan 't hoofd door een kogtl gekwetst op straat gevonden. Na langdurige onderzoekingen in Patagoniö en Vuurland, die hy deels als lid van do Zweedsche Vuurland-expeditie, deels zelfstandig ondernam, is dez=r dagen de Zweed P. Dusén naar Gothenburg terug gekeerd. Dusén, dis verscheidene jaren go- laden het Karaeroengebied botanisch onder zocht, beihisde hoofdzaktiyk de westkust van Patagoniö, die zich kenmerkt door een ryken ondertropischeii plantengroei. Hy vond daar geweldige heuvels van mos, ter hoogte van een menscli, waarin hy tot aan de schouders zonk. Van daar brengt hy ryko botanische, verder geologische tn zoölogische verzamelingen mede. Dusén ging van uit de Cliileensche westkust recht door de pampa's tot aan den Atlantischen Oceaan. Ten slotte nam hy ook een tydlang deel aan eene door de Chiletnsche regeering uit geruste expeditie, de „Comision Exploradora del Rio Aysen," die uit Duitschers en Denen bestond. Hot aloudo Romeinsche geslacht Orsini schynt meer en meer, als men zegt, „aan lager wal" te geraken. Evenals verleden jaar het paleis, zullen eerlang do overige goe deren wórden geveild ten verzoeke van het Kamerlid Üacconi, den voornaamsten schuld- eischer. Onder die goederen botoort ook het nejf Nomi en de voor eonigen tyd ontdekte ovcr- biyfsels van daarin liggende Romeinsche ga lei Op een eiland in dat meer, ten zuii- oosten van Rome, stond het woolderig paleis van Tiberius Claudius Nero en van hem waren ook de bedoelde prachtige vaartuigen. Maandag zyn op vjjf kilometer van Aosta de locomottef met den kolenwagen en esn goederenwagen van een personentrein in een ravyn gestort; gelukkig knapten do kettingen, zoodat het ongeluk daarby bleef. Echter kwamen de machinist en de stoker om het loven on werden negon reizigers en oen conducteur gekwetst. Kcrkclijlic BeiriLcli ton. Katwyk aan Zee: Gereformeerde Gem. Zondag-morgen ta half tien en 's avonds to zes uren, do heor Van Andel, thc-ol. student, te Gorkum. Valkenburg: Zondag-morgon te halftien as. C. A. Evelein, pred. to Leiden. 's Avonds te zes uran ds. J. J. Van Walsum, pred. te Noordwyk aan Zee. Bediening van het Heilig Avondmaal. Woubruggc: Ned. Hert. Zondag-voorrü. te halftien ds. Broers, pred. te Bonthuizen. Zoeterwoude: Nod.-Htrv. Gem. Zondag a. s des namiddags te tweenren, ds. Bsnnink Bolt, pred. te ZwamraerdanL Noordwykerhout; Ned.-Herv. Gom. Zondagvoormiddag te tien uren ds. D. J. Van Aalst Jr. Voorbereiding tot het H. Avondmaal. Des namiddags te twee uren Zondagsschool. tweede: kamer. Zitting van heden '{Per Telegraaf) Na afloop van het sectio onierzoak der Staatsbegrooting zullen nog tal van eenvoudige wetsontwerpen in de afeelingen onderzocht worden. Woensdag a. s. te elf uren opmaken eener voordracht voor het lidmaatschap van don Hoogen Raad. Over de heden aan de orde gestelde con clusie tot toelating van den hoer Qeertsema al3 lid der Kamer voor Amsterdam VI voerde het woord de he9r Knyperdie wel met het voorstel meeging, doch het goenszins on- mogelyk achtte, dat de namen op don rug van drie stembiljetten niet door te kiezers, doch L'ter 'by het sorteeren door ambtenaren daarop waren gesteld. Ter voorkoming van hst op de achterzyde schryven van namen beval hy aan, de inrichting van het stembiljet te ver anderen. Ook rees by hem de vraag op ef de Kamer wel de macht heeft iemand gekozen te verklaren. De heer Veegens antwoordde, dat de Com* missie niet kon weten wie de namen op den rug der briefjes geschreven heeft en kon onmogelijk aannemen, dat oader de bestaan 'e wet bet stembureel geldige tiljetten ongelcig zou gemaakt hebben. Do conclusie tot toelating wtrd zonder stemming aangenomen. Aan den heer v. d. Velde is verlof verleend de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat te intorpoileeren over den toestand der openbare wateren te Delft in de laatste maanden. RECLAME*, a 25 Cants per regel. HENNEBERG-Zijde - alleen echt, wanneer direct van myn fabrieken betrokken, zwart, wit en gekleurd, van 35 Cts. tot 14.65 p. Meter, effen, ge streept, geruit, gestippeld, damast, enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins, etc.). Port- en vracbUrü aan huie, Stalen prr ommegaande. Dubbele briefport naar Zwitserland. G. UËWEKEBS'a Zqdefatrieken (ken. en k. hofl.), Zurich. -7844 11 BUITENLAND. Duitschland. In het verleien jaar door den Du techim Rijksdag verworpen voorstel tot regelmg van het stra'recbt was bet beginsel neergelegd van echadeloosstelling der onscbuloig veroor deelden. De BerlgnEche „Post" bevestigt nu hst reeds vroeger vermelde gernclit, dat de regeering voornemens ie bjj d-.n Rijksdag een nieuw ontwerp betreffende deze aan gelegenheid in te dienen. Hst ontwerp zal binnenkort aan den Bondsraad worden voor gelegd en daar de boadsregoeringen reeds verleden jaar zich voor het beginsel hebben uitgesproken, zal het ontwerp vermoedelijk een der eerste punten van behandebng in de aanstaande zitting van het Duitsche parlement vormen. De „Vose. Ztg." verneemt, dat als tijd stip voor de openstelling van bot Dortmund- Eemskanaal de 1ste Mei 1898 iu uitzicht is genomen. De haven van Dortmund zal zeker op dezen dag gereed zijn. Langs het kanaal moeten nog hier en daar scboeiingen worden aangelegd, overigens i3 de geheele bedding gereed. Voor de openingsplechtigheid wordt de Keizer verwacht; z\j zal met groote feesten gepaard gaan. Hetzelfde Duitsche blad verneemt uit ver; trouwbare bron, dat een plan in voorbereiding i3 voor het aanleggen van een kanaal van den B|jn, langs de Schelde naar de Noordzee, De ontwerpers van het plan zijn de Antwerp^ sche bouwkundigen Do Yooghet en de Dussel- dorfer ingenieur Gobiet. Men heeft van het kanaal, dat een rechtstreeksche verbinding met Antwerpen en dus met de Noortjtee zoq scheppeD, groote verwachtingen voor Duitscbi lands handel en nijverheid.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2